Pátý měsíc

Rodičovství
  • emimino
  • 04.09.01

Pondělí 27.12. začíná pátý měsíc. Mám asi 6 kg a 59 cm. Jsem s rodiči u babičky a dědy v Šumperku.

Dnes jsem byla u prababičky a pradědy - byli jsme tam přes oběd a pod stromečkem jsem našla plyšového pejska. Večer se na mě přišla podívat prateta Hanka - dostala jsem od ní nový dudlík a moc pěkné chrastítko. Velká novina - začínám chodit !!! - babička mě dneska postavila na zem a moje nožičky začaly samy chodit. Pravda babička mě musela ještě podpírat, ale brzy …


Úterý 28.12. vracíme se zpátky domů do Břeclavi.


Čtvrtek 30.12. - máma mi stříhala vlásky, aby mě nepadaly do očiček a taky mě začala jinak česat - doposud mi česala kohoutka, jako správnému miminu, ale dnes mi učesala pěšinku - asi jsem už velká holka.
Další velká novina - poprvé jsem se sama obrátila z bříška na zádíčka.


Pátek 31.12. - dneska je Silvestr. Chtěla jsem zůstat vzhůru až do půlnoci, ale když jsem se o půl dvanácté napapala, tak jsem usnula a nevzbudil mě ani ohňostroj.


Sobota 1.1. 2000 - je tu nový rok, když jsme jeli za babičkou a dědou do Rakvic, tak mi máma oblékla poprvé v mém životě šatičky ( mimochodem - moc mi to slušelo )


Pondělí 10.1.2000 - po měsíci jsem šla k paní doktorce na přeočkování proti tetanu, záškrtu a černému kašli. Vážím 6,35 kg a měřím 60 cm. Očkování dnes tolik nebolelo jako posledně ( taky jsem míň plakala ) - takže za měsíc to bude už hračka. Paní doktorka mi napsala nový vitamín „D“ a mastičku na pusinku ( mám tam bolavý flíček ). Pak vyzkoušela, jak to už umím na bříšku a jak si z leže sedám - předvedla jsem jí své umělecké číslo - já jdu z leže rovnou do stoje !!!


Středa 26.1.2000 - mám pět měsíců. Dnes mám další poprvé - dnes jsem se sama poprvé obrátila ze zádíček na bříško!


5. měsíc:
Co už umím - vytahovat si dudlík z pusinky a zase si ho tam vracet, obracet se z bříška na zádíčka ( zatím jenom občas ), obracet se ze zádíček na bok
Co se mi líbí - chodit, chodit a chodit, dívat se na rybičky v tátově akvárku, rozvazovat si papučky a hrát si s nožičkama
Co se mi nelíbí - když mě dávají hačat a já chci chodit, když už chci lozit tak zatímco nožičky poslouchají, ručičky ne.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek