Porod hororem

Jak probíhal porod ve FN Bohunice Brno, kde jsem ani rodit nechtěla, ale bohužel to tak vyšlo... a taky to tak vypadalo.

*

Celých 9 měsíců těhotenství bylo, až na problémy s hemeroidy, bez problémů. Ten poslední měsíc byl opravdu už extrémní a měla jsem velké bolesti, lítala jsme s tím po doktorech, ale nikdo se mnou v tomto stupni těhotenství nic dělat nechtěl a asi ani nemohl. Když jsem se rozhodovala, kde budu rodit, byl mi sympatický Obilňák v Brně, tak jsem na poslední monitory chodila k nim. Dr. mi vzhledem k mému ošklivému problému nabídla vyvolání porodu pár dní po termínu, dříve tam prý volno nemají, ale že mě může poslat ještě do Bohunic na konzultaci. Jsou prý stejné pracoviště, tak by mi to vyšlo třeba dříve u nich.

Po objednání mě vzali hned druhý den, to byl pátek. Doktorka mi udělala obřího hamiltona, aby podpořila porod spíše samostatnou cestou. Když prý nezabere, tak hned po víkendu mám přijít na vyvolání… Přitom dole to už bylo vše krásně povolené a nachystané několik týdnů. Ale jak to tak bývá, malé se nechtělo, ani kdyby nevím co.

Hamilton asi nezabral, jen jsem po něm špinila a celý víkend se nic nedělo. Zabalila jsem s přítelem tedy v neděli poslední věci a byla připravená, že ráno pojedeme na vyvolání. Když vtom mi o půl 2. ráno praskla voda. Byla jsem šťastná, protože všichni kolem mě po prasknutí vody rodili do pár hodin (to jsem bohužel nevěděla, že v mém případě to tak nebude). Spali jsme tedy asi jen 3 hodiny a vyrazili do porodnice. Voda ze mě tedy tekla opravdu ve velkým a musela jsem si pod sebe vzít i ručník. Po cestě mi začaly už takové slabší kontrakce, ale opravdu slabé, žádná hrůza.

Po příjezdu mě samozřejmě hned přijali, já si vybrala ten nejlepší pokoj s vanou, naštěstí měli vše volné a šli jsme čekat na ten porod. Asi 10 hodin se nic moc nedělo, byla jsem otevřená asi na 2 prsty, tak mi dr. u vizity říká, že by bylo fajn, abych se vyspala, ať mám na porod sílu, a že mi tedy píchnou něco od bolesti, ať se prospím. Bohužel jsem na to dostala alergii, bylo mi šíleně zle, motala se mi hlava a porod mi to docela zastavilo. Po dalších X hodinách, kdy pokaždé jen přišla dr. a hrábla do mě stylem, že jsem krvácela jak z vodopádů, vždy jen prohlásila, že to nikam nepostupuje a že mi tedy nabízí epidurál. Bolesti už pěkně sílily, a tak jsem za to byla ráda, když v tom přišel anesteziolog, že si podrobně asi hodinu studoval moji kartu a nemůže mi ho dát a že mi nabízí tedy na tlačítko do žíly něco od bolesti, kdy se to každé 3 minuty obnoví a já si mohu dát další dávku. To mi na chvíli pomohlo.

Vystřídala se už 3. směna, byl další den a stále se nerodilo. Přišla nová doktorka a naordinovala mi tedy oxytocin, pěkně celou flašku, a že to už se musí dole povolit… Za 20 hodin jsem byla na 3 prstech. Po podání flašky téhle látky mi začaly kontrakce skákat na 100, přítel seděl u postele, hlídal můj i miminka tep a podával mi tlačítkem lék od bolesti, vyměňoval pode mnou zakrvácené vložky a podložky. Prodlevy mezi kontrakcemi už skákaly jen z 60 na 100 a nebyly žádné pauzy. Já už měla tělo tak vysílené, že jsem těžce dýchala a celá se klepala. A to už byly chvíle, kdy jsem doslova chtěla umřít… Potom přišla po celkově 27 hodinách na kontrolu doktorka, kdy mi dokapal oxytocin, a řekla: „Jste na 4 centimetry, nikam to nepostupuje, takže půjdeme na císaře. Musíte nám tu podepsat papíry a pojedeme.“ To už byl přítel hodně nepříčetnej, zda jsou normální v takovým stavu po mně chtít podpisy, no ale muselo se, takže mi pomohl vést ruku po papíře…

Se slovy císař jsem v hlavě jen slyšela, že už to skončí, celý to peklo bude brzy za námi. Odklepala jsme se na vozík a vylezla z něj na operační stůl. Položila se a operatér mi říká, že můj stav nedovoluje jinak než celkové uspání, ale že nechtějí, aby miminko bylo příliš dlouho pod narkózou, a tak tedy že si mě ještě zaživa připraví, aby pak jen mohli říznout a mimčo vytáhnout. Tedy jsem cítila tu krásně ledovou dezinfekci, jak mi potírají celé břicho, jak na mě lepí operační plášť… ten se jim přilepil nějak blbě, takže mi to ještě strhávali a lepili znovu. Poté malé píchnutí do břicha. Do toho se mě anesteziolog pořád na něco ptal a já už chtěla, ať je vše pryč. Po uspání se moje tělo v ten okamžik přestalo třepat a cítila jsem blažený pocit vysvobození a usnula. Do pár minut byla malinká venku a přítel si ji převzal ve vedlejší místnosti. Pocity měl, chudák, takové, že se neuměl ani radovat. Takhle si náš porod přece nepředstavoval, tak choval dceru a za sklem viděl, jak se ve mně hrabou a šijou mě.

Po operaci, to bylo ve 3 ráno, mi malinkou dovezl ukázat na pokoj, jak jsme se probrala, ale bolesti byly takové, že jsme stejně nevnímala a hned usnula. Přítel z toho všeho byl tak poškozený, že musel se slzama v očích odjet k rodině, nemohl po těch 2 dnech hrůzy ani spát a potřeboval být mezi lidma. Druhý den mi malinkou dovezli, byla jsem na pooperačním, bylo tam vedro jako ve skleníku, šílené! Odpočítávala jsem minuty, než mi dovolí po těch 15 hodinách stoupnout, abych jim ukázala, že jsem schopná jít na svůj pokoj. Miminko pro mě bylo ze začátku trochu jako cizí. Přece jenom porod neproběhl, jak měl, a dovezli mi uzlíček, který byl prý můj. Po těch 15 hodinách jsem si, v ukrutných bolestech, zvládla dojít do sprchy a vše, co po mně chtěli, abych mohla tedy z toho skleníku na klimatizovaný nadstandard. Tam už jsem pak malou dostávala 2 dny na kojení, než mi ji dali napořád.

Tak tohle byl můj porod nikomu bych tohle nepřála a máme s přítelem dost jasno v tom, že tohle jistě nebylo v žádném případě dobře vedené. Nechali to zajít do vyčerpávajícího extrému a z chvíle, která měla být ta nejkrásnější na světě, byla ta nejhorší. Jen si říkáme, zda i jinde by to takhle probíhalo. Ale teď už mám malinkou u sebe, hojím se a doufám, že tohle už nikdy znovu nezažiju! Ať máte všichni lepší porod než my!

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
17307
3.9.18 06:38

Rozhlas se, nevíš, jak vypadá hororový porod. Na konci tvého bylo zdravé dítě, jen se tobě nesplnil předpokládaný průběh.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5633
3.9.18 06:40

No, ja furt hledam ten horor a nenachazim :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4564
3.9.18 06:55

Tak třeba já mám k tomu kolabující dítě a nakonec postižené dítě. Takže mi tvůj porod přijde jako pohoda. Celkem normální průběh, když tvé tělo se neotvírá a dítě by zemřelo, ty možná taky, tak ho zachránili sekcí :palec: Ty i dítě jste v pořádku, přece :hug: Jsi zřejmě zblblá představou celebrit, které rodí duševně napojené na dítě a porod končí položením na bříško. No, tak jsi holt neměla štěstí. Máš ho zas jinde, jste obě zdravé např., to já nemám. Važ si toho!!! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 06:57

No ja teda nevím, ale tyhle deníčky o tom, jak hrozny byl porod a samozrejme za to muže dr. a celý personál nemocnice fakt nemusím. Porod není procházka ruzovym sadem. Vždy se upřednostní prirozeny před císařem. Tak asi proto tak čekali a chtěli ti to vyvolat, vid. A to žes cítila studenou desinfekcni na břiše, tak to je snad dobre, že chtěli, ať na dite působí anestezie minimalne. Mas zdrave miminko (mnoho žen takove štěstí nemělo), ty jsi evidentne taky ok, přítel si zajel k rodině… no, to tatínci po porodu většinou dělají. U nás v rodině je to samej doktor a věř mi, že oni si fakt nedovoli nic podcenit, zanedbat. A už vůbec ne na porodním, protože tam jakakoli chyba (či znelibeni se pacientce) muže znamenat soud (v tom lepším případě). To, že personál nemocnice třeba není vždy vysmaty, neznamená, že na nás na pacienty, prdi. Oni si to opravdu nemohou dovolit a denne musí pracovat na 100%. A za tvůj nepostupujici porod fakt nikdo nemohl. Dobre někdy podivat se na věc z druhé strany.

 • Nahlásit
 • Zmínit
440
3.9.18 07:09

Klasicky nepostupujici porod zakonceny sekci :nevim: ale chapu na cisari neni zadna prochazka ruzovou zahradou hlavne pro prvododicku ja mam za sebou dva prvni s tehoz duvodu co ty a druhy naplanovany hlavne hodne zdravicka tobe i miminku :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12204
3.9.18 07:14

No, bohužel ne všechny mají štěstí, že jde porod ráz na ráz. Ty jsi ho měla delší a bohužel jediný horor, který v tom vidím je ten, že sis ho namalovala, a potom jsi ty změny nepřijala.A máš z toho trauma.

Moje doktorka říká, mějte porodní plán a představu porodu, ale buďte připravené na to, že to prostě vůbec tak jít nemusí, a že se budete muset přizpůsobit jiné situaci. A že žádný doktor nemá radost z komplikací a taky chce rychlý porod s minimem zásahů, šití aj. Ale pokud to tak nejde, tak dělá vše proto, aby se miminko narodilo v pořádku. A stejně tak, aby matka byla ok.

Prostě tvoje tělo a dítě to potřebovalo takhle a možná tím, žes s ním nespolupracovala, se to protáhlo. A možná jsi byla i naštvaná na doktory, tak komunikace taky nemusela být ok. Nevím, komu od vás praskla voda a hned rodil. Ale, pokud jsi prvorodička , tak se opravdu nečeká, že bude porod hned.Mne to řekli hned na příjmu, že klidně můžu porodit až druhý den.

 • Nahlásit
 • Zmínit
32345
3.9.18 07:24

no dle mě si vyměnila bolest z hemoroidů za porod..měla si ještě těch pár dnů vydržet a počkat si na porodnici kterou sis vybrala..Dítě se mohlo dopéct a vypadal by porod uplně jinak..tak je jasné že když se to nespustí samo, tak tělo a dítě na porod ještě připraveni nejsou a půjde to ztěžka…
Není radno si představovat že všechny porody vypadají tak, že přijedeš, do hodiny porodíš přirozeně, bez nástřihu, nejlépe s bondingem.. :nevim: jsou i horší varianty a těch je většina..prostě tělo nebylo připravené a ty si jim dovolila aby do tebe rvaly urychlováky - to si nečetla, že to není dobré, že to zhoršuje porody? :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
80
3.9.18 07:26

Promiň, ale úplně normální porod.. když jsem si to četla, vybavila jsem si svůj porod, akorát jsem šla na cs po 25 hodinách, ze stejného důvodu. Porod proste bolí. Buď rada, ze mas zdravé dítě a přečti si něco o ženě, která porodila (MYSLÍM) v Polsku, ale umřela po porodu, při porodu ji tlačili na břicho a prosila o sekci. Bylo to teď nedávno. Takže hlavu vzhůru. Jsou horší porody.

 • Nahlásit
 • Zmínit
80
3.9.18 07:31

Promiň, ale úplně normální porod.. když jsem si to četla, vybavila jsem si svůj porod, akorát jsem šla na cs po 25 hodinách, ze stejného důvodu. Porod proste bolí. Buď rada, ze mas zdravé dítě a přečti si něco o ženě, která porodila (MYSLÍM) v Polsku, ale umřela po porodu, při porodu ji tlačili na břicho a prosila o sekci. Bylo to teď nedávno. Takže hlavu vzhůru. Jsou horší porody.
Jo a myslím, ze je lepší cs než kleště. Ženy který rodí klestemi jsou teprve chudáci, to si myslím ze je nejhorší porod.. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13784
3.9.18 07:44

No jo, nepostupující porod, to se někdy stává. A pořád nechápu, proč když rodičky rodí a je jim nabídnuta injekce, „aby se prospaly“, tak jí přijmou. Pak se to prostě často zastaví. Tenhle postup mi fakt hlava nebere.

 • Nahlásit
 • Zmínit
666
3.9.18 07:46

Naprosto běžný porod, kde je ten horor? Máš zdravé dítě, Ty jsi zdravá. To, že to neproběhlo dle Tvých představ není chyba lékařů. Porod prostě hodně moc bolí, a když už to dál nepostupuje, přistoupí se k císaři. Nic víc. Buď vděčná, že jste obě v pořádku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 07:54

Víš co je horor? Když porodíš modré dítě, které nedycha a ztratis vědomi dříve než zjistíš jestli bude vůbec žít. A pak se probudis sama na porodnim sále, bez infa o malem. Chápu, ze jsi zklamaná, žes neměla pohodovy par hodinový porod zakončený bondingem, ale spis bys měla byt rada, ze dnešní medicína zachránila pomoci cs tebe i malou

 • Nahlásit
 • Zmínit
32345
3.9.18 08:07

@Tichošlápek
to si zase nemyslím ( teda nesouhlasím s větou, bud ráda že dnešní medicína zachránila tebe i malou )..dnešní medicína zvláště u porodů v hodně případech právě zmrví porod těma všema urychlovákama a pak dělají jak všechno zachránili..kdyby do ni nerypali, a všechno neurychlovali, tak by pak nebylo co zachranovat, protože by proběhl normální porod. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 08:11

@smurfka ale ona s tím vším přeci souhlasila. Vyvolání si vybrala místo hemoroidů a v nemocnici ti taky nic nepodají bez souhlasu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
3.9.18 08:16

Jiste horor pro tebe,pro nas nezucastnene jen preemotivne popsany nepostupujici porod. Ale chapu te,ze jsi to chtěla mit jinak,tak třeba priste :kytka:
P.S: co se mi teda taky nelibi je to vypisovani papiru tesne před,proc vam ty papiry nedaji v poradne k prostudovani,vyplneni a podepsani v pripade cisare.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
3.9.18 08:30

Zrovna minulý týden jsem posílala ke schválení dost podobný deníček. Nenazvala bych takový porod hororem, ale příjemné to nebylo. Děkuj, že jste obě v pořádku. Mně se narodil chlapeček nedýchající, který musel být kříšen. A to, že jsem dlouhou dobu nevěděla, jestli porod vůbec přežil, to bylo pro mě z celé situace nejbolestivější. Hodně štěstí do života!

 • Nahlásit
 • Zmínit
5706
3.9.18 08:32

Normální porod to není určitě, ten vypadá jinak. Hororový mi to ale taky nepřijde. Je to pro tebe všechno ještě moc čerstvý. Postupem let to budeš vnímat úplně jinak. Ať jste všichni zdraví a dobře se vám daří :kytka:

Příspěvek upraven 03.09.18 v 08:33

 • Nahlásit
 • Zmínit
1728
3.9.18 08:34

vždycky to tak nevyjde, jak si člověk představuje, ale hlavní, že už jste spolu a v pořádku :) když se mě v porodnici ptali, jaký mám plán, řekla jsem, že porodit :lol:
jinak mě tvůj deníček jen utvrdil v tom, že chlap tam prostě nepatří, je při smyslech a vnímá to všechno úplně jinak, pomoct nijak nemůže, měl čekat doma a vařit vodu, bylo by to pro něho asi lepší

 • Nahlásit
 • Zmínit
32345
3.9.18 08:36

@Tichošlápek
jj to jsem psala už výše, že si to vybrala sama..
asi měla nastudováno z porodu jen to fajn, ale to že urychlování znamená bolestivější porod to si asi nenastudovala..
@svycarka
jj protože by to bylo pro ně papírování navíc :roll:
já měla tak rychlý porod, že jsem nestihla podepsat vůbec nic, bych chtěla vidět, co by se stalo, kdyby se něco stalo a oni neměli podepsané vůbec nic :think: :zed:
vše jsem podepisovala zpětně.. :nevim:

Příspěvek upraven 03.09.18 v 08:37

 • Nahlásit
 • Zmínit
12204
3.9.18 08:42

@svycarka No, já nechápu proč by měli dávat papíry před, když se ani neví, jestli ten císař bude. Řekla bych, že se postupuje podle vývoje situace. A těžko můžou mít souhlas s císařem podepsaný třeba 5 hodin před, když k němu v tu dobu není indikace.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2830
3.9.18 08:43

Já si teda nemyslím, že to byl normální porod. Obrovské množství naprosto zytečných zásahů. Paní prostě slepě odkývala vše, co jí doktoři nabídli. Možná že kdyby se porodu hned zezačátku nechal pirozený průběh a hned ze startu si do sebe nenechala nakapat chemii „na vyspání“, na kterou měla ještě reakci, mohlo to vypadat jinak…Nebo taky ne, ale kdo ví…Že to skončilo císařem po dvou dnech nepostupujícího porodu a obrdávkách oxytocinu, to je klasický konec…

 • Nahlásit
 • Zmínit
374
3.9.18 08:46

Hlavně že výsledek je dobrý a prďola i ty jste po tom vsem v pořádku. Horor pro každého znamena něco jinyho. Mě docela vadi, jak se dneska všude cpe zenskym do hlavy, jak je dulezitej přirozenej porod a nějakej ten bonding pro navázání vztahu a bla bla, pak jsou některý zbytecne hrozne zklamaný. Porod bolí, nejhorší je to napětí a stres, nevime co nás čeká a jak. Na bolest se zapomene a fakt jde jen o to, aby byla máma i děcko zdravy. Nevycitejte prosim nic personálu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
152
3.9.18 08:51

No je to upraveny denicek od adminu ja tam mela trochu vic detailu jak mi ta dezinfekce stykala prave mezi nohy az na hemeroidy do ran coz silene palelo nevite jak hrozny sem je mela obri zkrvavene boule ven z konecniku ja uz mesic pred porodem ani nesedela a jen brecela.. Vyvolávány porod to nebyl vzhledem k praskle vode se rozbehl sam.. A na otazku proc jsem si nechala dat neco na spani od bolesti je odpoved jednoducha dr mi rekl at se nebojim ze to s tim nema nic spolecne.. Bohuzel melo a kdyz nemuzu verit ani dr tak uz nevim teda komu… Na konci ten oxycotin apod to uz jsem vazne pri smyslech nebyla vicemene jsem jen lezela klepala se a tezce dychala krve ze me teklo ze pritel nestihal podemnou vymneovat vlozky a jeste chudak musel hlidat monitory me i ditete pak teda nevim od ceho tam maj sestry… Nerikam ze nejsou horsi porody pro me teda pristup a prubeh takovy byl a ano zrovna kolem me meli vsichni porod normalni do par hodin… :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 08:58

Jak tu pisi vsechny holky…za to Bohunice nemohou.mela jsi klasicky nepostupujici porod a takhle by to dopadlo vsude. I jinde cekaji treba tri dny aby udelali vse proto aby byl porod prirozeny a pak kdyz to nejde prijde sekce. Bohuzel tady sklamalo tve telo ne porodnice. Hlavne ze jste ale oba v poradku

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 08:59

@flaus a mě třeba chlap pomohl (já teda měla porod hezkej a těším se díky němu na druhý), jasně sama bych to též zvládla, ale mě pomáhalo to že tam je, masíruje záda, měří kontrakce, pomáhá z vany do vany atp. Takže to že by měl být doma a vařit vodu je fakt blbost :roll: na přítomnosti tatínka já vidím pouze pozitiva, byli jsme jasně domluvení, že kdyby cokoli tak ho pošlu domů. Každá není ten typ že chce porodit sama a „nikoho“ nepotřebuje.

 • Nahlásit
 • Zmínit
32345
3.9.18 09:14

@P4ja třeba proto, že nakonec může být ženská v takovém stavu, že to podepsat ani nemůže..a co pak, budou jí operovat bez souhlasu, nebo ji nechají umřít?
navíc podepisovat něco v takovém stavu je snad i protizákonné..to je jako když jdeš do domova důchodců aby ti dědeček nebo babička co už ani nevnímají, něco podepsali..s tím bys nikde neuspěla

 • Nahlásit
 • Zmínit
666
3.9.18 09:15

Mně teda chlap u porodu taky strašně pomohl. Mám srovnání s tím být sama nebo s chlapem, a s chlapem teda o 100 procent lepší. S tou příšernou bolestí samozřejmě nepomůže, ale se vším ostatním ano.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12204
3.9.18 09:23

@smurfka Pak má v papírech někoho, kdo to snad podepsat může.

Já pořád nechápu proč bych při přijetí měla podepsat rovnou císaře, když se ani neví, jestli na něj dojde, a taky bych tím vlastně dala prostor proto, že už se mně potom nebudou muset ptát. To je podle mě blbost. Proto se podepisuje souhlas s hospitalizací. A pak se to řeší podle situace. A stejně tak, když půjde dětem o život, tak papíry půjdou stranou.

 • Nahlásit
 • Zmínit
32345
3.9.18 09:31

@P4ja
v papírech? to možná, ale u sebe?
já tam třeba nikoho neměla.. :nevim: už vidím jak by to za mě někdo podepsal, když tam není.
a to neznamená že když to podepíšeš že ti ho hned udělají..víme jak se tomu nemocnice brání..
navíc podepisuješ plno věci které ti ani nedělají, je to jen pro případ..
a s dětma? to bych chtěla vidět, že udělají něco bez souhlasu a podpisu..ano v ohrožení života, ale když byla dcera v nemocnici, tak si nemohla ani prdnout bez mého podpisu

 • Nahlásit
 • Zmínit
12204
3.9.18 09:41

@smurfka Nevím, já při příjmu podepisovala souhlas s hospitalizací a tam bylo i jméno toho, kdo by rozhodnul, kdybych já nemohla. Včetně telefonního čísla.

A jinak si myslím, že je to normalní, když i oxytocin a třeba epidural podepisuješ až v dané situaci, tak i císaře podepsat v dané situaci. A pokud by to vyžadoval stav, kdy bys byla v ohrožení života, tak si myslím, že i lékaři mají právo ho udělat bez informovaného souhlasu. A stačil by souhlas s hospitalizací.

 • Nahlásit
 • Zmínit
766
3.9.18 09:59

v Bohunicich i na Obilanku maji system, kdy vidi vsechny probihajici monitory na jednom pocitaci, ktery maji na sesterne (veline). nevim proc pritel hlidal monitor. 8o to mu rekla porodni asistentka?

 • Nahlásit
 • Zmínit
666
3.9.18 10:05

Samozřejmě, že přítel nemusel hlídat monitor! Co kdybys tam byla sama? Oni to vidí u sebe na počítači.

 • Nahlásit
 • Zmínit
32345
3.9.18 10:07

@LennyL1
Musel hlídat monitory, musel ji měnit zkrvavené podložky..to je jak z doby kamenné..nemusel nic, mohl jen sedět a čučet, i tak by to odrodila.. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
6898
3.9.18 10:21

Autorko, vím jak se cítíš. Já měla porod podobný, praskla mi voda a za 24 hodin taky vyvolávání. Po 18 hodinách jsem byla na 2cm, ale tak silné kontrakce, že mě pak při císaři o 24 hodin později praskla děloha. Celou dobu jsem zvracela a hodinu jsem při šití poslouchala, jak nemůžou zastavit krvácení, měla jsem jen spinální anestezii. Nakonec teda 1.5 litrů ztráta krve. Strach o dítě před císařem byl taky hrozný. Měl tachykardii 220tepu za minutu. Někomu, kdo rodil asi normálně to přijde ok. Ale ony se neprozily ty dlouhé hodiny zoufalství. Je neco jiného, když to bolí, ale porod má nějaký progres a tudíž to za to stojí. Kdežto když to bolí a ono se to nikam nehýbe, je to hrozně deprimující. Mě vzali na císaře při tlačení, takže jsem i přišla o to nejhezčí. Já nejsem žádná citlivka, ale i rok po porodu, mi ta vzpomínka dělá zle. Manžel má z toho doživotní trauma. Ale jsem vděčná, že mám krásné zdravé dítě, a že vše dopadlo dobře. Vzhledem k úrovni zdravotní péče v zemi, kde jsem rodila.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 10:21

Mela jsem neco podobneho, ale když mi ukazali meho syna, tak jsem na vše špatně hned zapomněla :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5147
3.9.18 10:24

Porod jsem mela hodne podobny, ja si jen nenechala davat nic na uklidneni a prospani (ani mi nenabizeli)…a rozhodne si nemyslim, ze by neco dr zanedbali (nerodila jsem teda v Brne)…ale az kdyz porod nepostupoval, souhlasila jsem s oxytocinem a ruznyma polohama, aby se mala mohla zkusit spravne narotovat (byla hlavickou spatne)…takze jsme cekali, ja byla uz uplne ko, a nakonec stejne nepomohlo, male klesaly ozvy a frcelo se na sal…kdyz ji vyndali, vubec nedychala a museli ji rozdychat kyslikem. Ani jsem ji nevidela a odnesli ji s tim, ze nevedi co bude…a ja lezela na sale a jen se klepala…to byl teprve horor…ne ten porod, telo holt nebylo pripravene a mala spatne narotovana…ale horor je to, ze nevis, co je s ditetem a jestli je a bude vubec v poradku! Sice zazitek to prijemny neni, bolesti po cisari nejsou taky kdo vi co, ale to zdrave dite stoji za vse! :srdce: ja se taky tesila na prirozeny porod, na bonding…a malou jsem videla az v noci na kojeni, kdyz ji vyndali z inkubatoru, kde ji jeste chvili dodychavali (nakonec je uplne v poradku) ;) takze i ja mela ne zrovna ruzovy a vysneny porod, ale stalo to za to! :srdce: jo a teda nemela jsem ty hemeroidy…tes se ze zdraveho miminka :srdce: :hug: a pristi porod muzes mit jinde ;)

Příspěvek upraven 03.09.18 v 10:25

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 10:54

Já mám několik kamarádek, které na tom byly podobně - dlouhý porod, nepostupoval, nakonec císař. Je to samozřejmě náročné, ale většina z nich spíš řešila, že by byly chtěly císaře dřív (i když chápou, proč to doktoři neudělali), než že by obvinily lékaře z chladného vztahu k dítěti (sis vysnila lásku na první pohled, ale takhle to zdaleka nefunguje vždycky)… A jedna kamarádka po třech dnech kontrakcí porodila „přirozeně“, ale popisovala to krásným suchým tónem: „Já už neměla sílu vůbec na nic, takže jsem tam ležela na stole, na břicho mi tlačila sestra a doktorka, a druhej doktor ze mě Dádu vystříhával. Mně na tom nepřišlo přirozenýho teda vůbec nic…“

Být Tebou, tak se nerouhám a nešušňám si křivdičky, nebude to ničemu dobré. Využij tohoto deníčku a komentářů k tomu, aby sis uvědomila, že Ti nikdo vědomě neškodil, neobviňuj nikoho (sebe ani doktory), a prostě si na tom zkus vzpomínat na to pěkné…

PS: U Apolináře jsem dostala souhlas s císařem na prvním monitoru. Ale na druhou stranu chápu, že to někde nechtějí dělat, aby to nevypadalo, že doktoři chtějí „bianko šek“, aby si s Tebou mohli dělat, co je napadne. Ale to s sebou holt nese riziko, že podepisuješ v kontrakcích…

Příspěvek upraven 03.09.18 v 11:00

 • Nahlásit
 • Zmínit
258
3.9.18 11:08

Znam kolem sebe 3 rodicky,ktere mely do pismene stejny prubeh. Hamilton zbytecne brzy (pred terminem), praskla voda prip.vyvolavacka a vsechny si zkusily. Nepostupujici dlouhy porod plny vsemoznych leku, v lepsim pripade ukonceny nastrizenim, v horsim CS.
Pro priste bych se nenechala zviklat a cekala „na prirodu“.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2148
3.9.18 11:55

Miminko pro mě bylo ze začátku trochu jako cizí. Přece jenom porod neproběhl, jak měl, a dovezli mi uzlíček, který byl prý můj.

Tenhle pocit znám, taky jsem po CS měla. I ty dlouhé hodiny, kdy porod nepostupuje, muselo to být vyčerpávající. Nemůžu zhodnotit přístup personálu, přijde mi tam ale moc léků, a možná jsi měla jít rovnou na CS kvůli těm hemeroidům, ale nejsem zdravotník.

Jediné co ti pomůže je se s tím smířit…

Máš zdravé dítě, cestu k sobě najdete, neboj.
Obdivuji tvého muže, že ti měnil ty podložky či co, ale to by můj muž nezvládl. Poslala bych ho pryč.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 11:56

Měla jsem porod úplně stejný, ještě o něco delší, ukončen císařem, protože mé malé děťátko mělo 4,5kg :-), ale že bych poté šílela z nějakých bolestí, to ne. Pořád mi nabízeli něco na bolest, ale mě nic nebylo. Samozřejmě první procházka do sprchy nebylo nic extra, ale dalo se to vydržet. A hlavně jsem byla v euforii z toho, že mám krásného, zdravého chlapečka, že jsem nějak neřešila, co bylo…

 • Nahlásit
 • Zmínit
393
3.9.18 12:06

Teda upřímně, už vidím jak by do mě šáhla a já krvacela a vím přesně jak by partner zareagoval. Serval by je jak malé haranty, že takhle to být nemá. Pak by mě vzal a vezl jinam. A ani by flašku oxytocinu nedovolil, a rovnou by zarizoval sekci. Protože ví jaké to jsou pak muka a nechtěl by abych nijak trpěla.

Já měla od začátku zařízenou sekci s partnerem jsme si říkali, že to tak bude nejlepší.

Ale teď spíš k tobě.

Máš být ráda, že máš ZDRAVÉ dítě, víš co by za to ženský daly? Víš jak by si to s tebou Vyměnily jen kvůli tomu aby měly zdravé miminko?
Vůbec nevíš co je horor. Buď ráda že 9 měsíců probíhalo v pohodě až na hemeroidy. Nebyla jsi na rizikovem, neměla jsi nálezy, že by tvé dítě mohlo být postižené. Neměla jsi nic z toho, že bys mohla o něj přijít
To je horor.

Ale ty máš zdravé dítě a to je největší dar na světě. Je tu spoustu žen, které by daly cokoliv za to mít miminko, zvlášť když se jim nedaří x let a poté by se kvůli dítěti klidně i rozthly jen proto aby mohly držet zdravý uzlicek v náručí.
Měla by ses nad sebou zamyslet.

 • Nahlásit
 • Zmínit
425
3.9.18 12:16

Měla jsem to podobně, dlouhý porod, neotvirala jsem se, taky se čekalo, měla jsem velké bolesti, ale to se dalo vydržet, to přece k porodu patří, dvě noci jsem nespala, byla jsem už tak vyřízena, že jsem sekci brala jako vysvobození, byla jsem na sále při vědomí, trochu jsem si tam prý i zdrimla, syn se narodil zdravý, já se taky hojila dobře, takže nakonec vše dobře dopadlo. Taky přemýšlím, jestli slo něco udělat jinak, já jsem navíc, ac taky zdravotník, strašně nesvá z nemocnic a doktorů a nemám to prostředí ráda, to mohlo mít vliv. Takže to jen na doktory nehazu, ale je mi jasný, že spoustu věcí svým zasahováním do porodu opravdu zkomplikují. To péče na šestinedělí oproti tomu horor byl, kdybych se já tak v ordinaci chovala k pacientům, tak si neškrtnu, a to jsem si platila nadstandard.

 • Nahlásit
 • Zmínit
6061
3.9.18 12:34

No, já moc k deníčkům nepíši, ale tady mě teda zaráží jedna věc. Koukám, že většina těch co tu přispěly asi zřejmě nikdy nerodily, že nedokážou pochopit, jak bolestivý je porod, když trvá tak dlouho. Je jasné, že když někdo vyprdne dítě do deseti hodin tak pak machruje, dva dny v bolestech ta psychika asi taky pracuje jinak, co dámy?

Autorko, já tě chápu, byl to dlouhý náročný porod, ale máš to za sebou a brzy bude lépe. Jak vidíš všechny ty hrdinky co tady měly jak píšou naprosto normální nepostupující porod, už na to dávno taky zapomněly ;) Hlavně, že máš zdravé miminko a přežila jsi to jakž takž taky.

Co nechápu, jsou postupy v porodnicích (nejsem žádná lesana, rodit budu v porodnici), proč proboha tu ženskou takhle trápí a že to čtu neustále. Stejně takový porod většinou skončí sekcí, nebo se dítě tahá kleštěma a k čemu všechno to dvoudenní vysílení :nevim: Jednu fiknou jen tak pro nic za nic bez vyvolávání, jen proto že se jim to zdá vhodné a jinou nechají v bolestech několik hodin a pak jí stejně fiknou taky :nevim: Proč všechny ty zásahy do porodu, když přeci jim po tolika hodinách nepostupujícího nálezu musí být jasné jak to dopadne :zed: Tohle mi fakt hlava nebere a tohle jediné mi v porodnicích vadí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 12:43

???? A co jste čekali/čekala ? Dobře vedený atd ? ! :potlesk: Vidím to na prvorodičku s plánem v ruce … To není žádnej horor to je porod ! Horor je když to nedopadne dobře,ale tady je zdravé dítě i zdravá matka.Svého druhého syna jsem rodila taky v Bohunicích a myslím,že tak dobrých porodnic na Moravě moc není.
A styl psaní není potřeba taky komentovat.

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
3.9.18 12:57

@P4ja ja teda dostala všechny papiry kolem 7m.vyplnovala jsem a podepisovala i souhlas s cisarem,pokud by nebylo zbyti,stejne jako to,ze pokud pujde o život,zda zachranit me ci dite - to musel podepsat i manzel.jednalo se o porod v cizine.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12204
3.9.18 13:15

@svycarka Tak já s sebou vezla soulas s hospitalizací a papíry pro miminko. To vše jsme dostali na předporodním kurzu. Ale stejně ten souhlas se mnou sestra na příjmu prošla. V tom souhlasu samozřejmě byly i kontakty na manžela, kdyby se něco stalo. Co se týká císaře, tak nám říkali, že se podepisuje, pokud na něj dojde. Stejně tak medikace, když budeme něco chtít. A jinak samozřejmě, kdyby se něco závažného dělo, tak o císaři doktoři moc diskutovat nebudou i o tom ostatním.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2174
3.9.18 14:04

@lepetitprince No, tak já bych teda Bohunickou porodnici taky nepochválila. Švagrovka tam rodila dvojčata, normálně spodem, ale podle časových možností porodníků, takže honem honem, všechno na čas. Porodní zranění velké, šití horší, než samotný porod, před propuštěním nedělali kontrolní ultrazvuk a desátý den po porodu doma málem vykrvácela…Děkuji pěkně, zlaté ostravské porodnice…

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.9.18 14:18

@kacaba379 jestli to nebude tím,že každej „průserovej porod " se veze do Bohunic…potkat v porodnici holku z Brna je štěstí,chodila jsem tam už do poradny a ženský od Olomouce po Znojmo…V Bohunicích jsou machři a smekám.....ono se dá odrodit i v "Horní Dolní“ ,ale to co zvládnou tam se jen tak nevidí…njn Ostrava,hmmm díky nechci

 • Nahlásit
 • Zmínit
173
3.9.18 14:48

@flaus přesně to samé o těch chlapech u porodu jsem si říkala taky,po přečtení deníčku.A to jsou další případy,kteří byli u porodu a pak už pro ně jejich žena nějak ztratila ten sex.náboj.

Moda je jedna věc,ale pořád byse měl používat selský rozum.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2174
3.9.18 14:56

@lepetitprince Ne tím to není, je to tím, že ji po porodu nezkontrolovali, blbě se ji zavinula děloha plus tam něco zůstalo a po týdnu byly málem 4 děcka bez matky. Jestli jsou tam nachystaní na průserové porody, tak bych čekala trochu lepší péči…nebo možná s průserovým si vyhrajou a na matku po normálním porodu se.re pes… :nevim: . A děti na kyčle taky musely jinam, v porodnici to nestihli…děkuji pěkně.

 • Nahlásit
 • Zmínit