Pozor, nespal se!

Zdraví

Deníček o tom, jak stačí vteřina nepozornosti a o popálení mého syna.

Celý život jsem občas slýchávala od rodičů: „Pozor, nespal se,“ „Pozor je to horké, ať se neopaříš“ a stejné věty jsem předávala dál svým dětem. Ale nikdy jsem si neuvědomovala vážnost těch možných spálenin. Za svůj život jsem se mnohokrát spálila o troubu, žehličku, opařila prsty od horké věci - pofoukalo se to, zachladilo, chvilinku to bolelo a za pár dnů člověk o ničem nevěděl.

Ale můj pohled na popáleniny se zcela změnil od spálení mého syna před třemi týdny. Potřebovala jsem něco vyřídit v bance a svého 16měsíčního syna jsem vzala s sebou. Při vyřizování s bankovním poradcem se Matyášek rozhodl prozkoumat terén, a jelikož to byla malá pobočka, kde kromě mě nikdo nebyl, vypustila jsem ho. Všimla jsem si, že v rohu stojí výdejník na vodu z barelu, ale nijak jsem si neuvědomovala jeho nebezpečnost.

Až po chvíli vidím syna u něj a řev – pustil si na sebe horkou vodu. Strčila jsem ruku pod kohoutek, abych věděla jak je horká - byla, ale nepálila. Poradkyně z banky mě pustila do kuchyňky, začala jsem mu ručičku chladit pod tekoucí vodou. Po chvíli jsem přestala a všimla si, že se mu začíná kůže na ručičce odlupovat, sedla jsem do auta a jela na nejbližší pohotovost do Krče.

Když jsem tam přijela, Matyášek měl už ručičku jeden velký puchýř, hned nás vzali, ošetřili a hospitalizovali Matýska na jipku – beze mě. Viděli jsme se až druhý den, Matýsek byl apatický, očividně dost plakal, byl dvě hodiny po první narkóze.

V nemocnici jsme spolu strávili 14 dnů, každý druhý den chodil na převazy v celkové narkóze – celkem jich měl chudák šest. Odstraňovali mu seškrábáním odumřelou tkáň na ručičce, z původní „problematické“ plochy 1,5×1 cm popáleniny 2 b byl najednou problém na prstíku, hřbetu ruky a zápěstí čtyřnásobných rozměrů.

Popálenina totiž pracuje nejvíc prvních 24 hodin, ale pak ještě až 5 dnů – jemu se nekrotická tkáň zvětšovala a prohlubovala. První dobré zprávy přišly po 10 dnech od popálení – konečně se začala rána hojit.

Do toho se nám přidaly horečky od zubů, dva proplakané dny, které nám paradoxně pomohly dříve domů, protože se nemohla dělat narkóza a zkusili mu udělat převaz na oddělení. Matyášek vše krásně zvládl, takže nás propustili domů na ambulantní doléčení.

Po třech týdnech od nehody má ručičku celkem zahojenou, ale má na ní velkou jizvu, která mu podle mě zůstane, uvidíme.

Chtěla bych tímto deníčkem varovat všechny maminky před nebezpečím tohoto výdejníku na vodu, který je běžně umístěn ve všech bankách ale třeba i prodejnách s obuví nebo u lékaře. Stačí opravdu chvilička, a jelikož má teplá voda z výdejníku teplotu 94 °C (!), opaření je hned.

A co dělat, když se vám taková věc stane? Chlaďte zhruba 20 minut ve studené vodě, a pokud se jedná o malé dítě a větší rozsah popálení, volejte sanitku – u dítěte se může rozvinout popáleninový šok a pak jde o život. Správná reakce na popálení pak může výrazně zmenšit rozsah popálenin a zkrátit následnou léčbu.

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 23.11.15 01:12

Bohužel mám taky podobnou zkušenost :-( stačila vteřinka nepozornosti :-(

 
Azeretereza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 23.11.15 06:29

Nemam zkusenost takovou, jako ty, ale sama jsem si to zkusila - v praci jsem si pustila tuhle vodu na prsty. No nebylo to nic hroznyho, ale palilo to vic, nez jsem si myslela. Nikdy by me nenapadlo, ze to muze oparit. A fakt jo. Kor malicky dite. At se prdola brzy uzdravi a je bez nasledku :kytka:

 
Monika123
Závislačka 4336 příspěvků 23.11.15 07:36

Tak to mi je luto a prajem skore uzdravenie :hug:
Dakujem moc za upozornenie…teda ja som vobec netusila, ze v tych vydajnikoch je taka tepla voda 8o

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 23.11.15 08:25

Je mi broucka lito. Je treba fakt davat pozor, ale faktem je, ze ne vzdy to uhlidas. Jen nechapu, proc tam byl maly sam?? Tu prvni noc to pro nej muselo byt strasne. Mel bolistku a maminka u nej nebyla. Chudinka. :nevim:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 23.11.15 09:21

Huh.. když vezmu deníček jako takový tak mě tam chybí emoce. Je to takový.. popis. Ale malému samozřejmě přeji brzké uzdravení :kytka:

A jinak mám zase pocit, že se tu rozjela nová vlna deníčků - úrazy dětí. Tak honem honem o tom všichni napsat deníček :roll:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 23.11.15 09:23

:hug: :hug: Ať se ručka pěkně zahojí.
8o šokuje mě, že jen z horké vody na tak malém místě se stala záležitost s narkózami :nevim: to je jasné, že je na popáleném místě kůže zničená, ale ta se po pár týdnech obnoví sama.
mmch mé zkušenosti s popáneninami - syn v 9 měsících si přiškvařil celou dlaň ke kamnům - nurofen, kamarádka doktorka mu ruku ošetřila, já mu ji pak každý den převázala, ošetřila, za 14 dní pohoda.
a druhá zkušenost - když mi bylo asi 10, nedopatřením se na mě vylilo 7 litrů vařící vody - byla jsem opařená od krku až po stehna. asi měsíc jsem teda chodíla s celým břichem polepeným obvazy, ale vše ok, tak za 2, 3 roky vůbec nebylo znát, že bych někdy byla popálená. ;)

 
Nafrněná  23.11.15 09:49

Matyášek se rozhodl prozkoumat terén?
No, nezlob se na mě, ale měla jsi ho lépe hlídat.
Samozřejmě, neuhlídáš vždy a všude, ale nechat ho běhat v bance… Nepochopím

 
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 23.11.15 10:23

Preju co nejlepší uzdravení ruky, ať je jizva co nejmenší. Ta voda je opravdu horká, v práci jsme si s ní zalevali kávu. Někdy je vydejnik jen na studenou vodu, někdy je kombinovaný a je tam i ta horká. Pokud to člověk nezná, tak to ani nečeká.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21951 příspěvků 2 inzeráty 23.11.15 10:50

Matyáškovi přeju brzké uzdravení.
Je to strašný, když se stane úraz, ale tohle nebyla chvilka nepozornosti. Pokud jdu někam něco vyřizovat s malým dítětem, tak ho nechám sedět v kočáře, to se na mě nezlob. Už jenom proto, že zatímco já vyřizuju a on zkoumá terén, tak mi ho může někdo sbalit a odnést, případně se může nějakým způsobem dostat ven a porazí ho auto a v neposlední řadě, ostatní návštěvníci banky nejsou zvědavý na cizí dítě, že…

 
26lenka
Kelišová 6892 příspěvků 23.11.15 11:25

Mám podobnou zkušenost. Stáli jsme od syna dvě cca metr, viděli jsme, že jde po hrníčku, hned jsme k šli a i přes to ho stihl na sebe vylít. Kdybych byla v malé místnosti kde vidím do všech rohů, taky bych nechala dítě „se projít“. Opravdu jim stačí méně než vteřina a může být malér.
Přeji Matyáškovi brzké uzdravení. :kytka:
PS: dostala jsem radu mazat jizvu sádlem, syn nemá žádné následky. :palec:

 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 23.11.15 11:38

@Kikuška90 ále, radši o úrazu než 105. porod ;)

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 23.11.15 11:41

@kve-tinka A já radši 105. porod než tento popis bez emocí :)

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 23.11.15 11:42

Banka by si to měla zabezpečit. Určitě tam denně chodí hodně dětí s maminkama. Nehoda se může stát, i když je rodič od děcka půl metru. :(

Přeji brzké uzdravení! Taky jsme měli včera ošklivé popálení vařícím jídlem, když byla malá na obědě u babičky a jsem z toho na prášky. Nevím, co na to dát, aby nezůstala jizva. :nevim:

 
Verunecka289
Závislačka 2885 příspěvků 23.11.15 11:53

@Nafrněná souhlasím, taky to nepochopím :nevim:

 
Verunecka289
Závislačka 2885 příspěvků 23.11.15 11:55

@Twin_Star banka by si to měla zabezpečit? 8o není to dětský hřiště, aby se tam potulovalo děcko bez dozoru :nevim:

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 23.11.15 12:51

@Verunecka289 Ale děti tam zákaz vstupu nemají, ne? Zabezpečit by to měli, dát mimo dosah dětí.

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.11.15 12:54

Jestli se vám zdá deníček bez emocí, tak asi jo no..já jsem jen chtěla ostatní maminky varovat, že je ta voda ve výdejníku fakt horká. Nešlo mi o moje emoce (fakt bez nich nejsem a v nemocnici jsem to opakovaně dost obrečela), ale o upozornění na takhle nebezpečnou věc a za následky, které z toho plynou.
Vím, že mám mít dítě v kočárku a že jsem za to zodpovědná já, taky je mi hrozně líto, že se to stalo, ale nevrátím to.

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.11.15 13:00

@sebaanez byl na jipce a tam prý být rodič nesmí. Byl pod sedativy, tak prý spal. Ptala jsem se na to opakovaně, jestli tam nemůžu být s ním, ale bylo mi jasně řečeno, že ne :,(

@Tiger-lily oni mi tu nutnost narkozy vysvětlovali tím, že musejí odškrábávat nekrotickou tkán a že je to bolestivé. Navíc, pokud by se dostali pod určitou vrstvu kůže, už by se sama nezahojila a museli by mu tam dát štěp nebo nějak transplantovat kůžu z nohy. Tak aby měli jistotu, že to ošetření provedou v pořádku a nezasáhnou hlouběji něž je to nutné.

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 23.11.15 13:01

Klidně mě ukamentujte, ale určitě existují nějaké bezpečnostní předpisy a nechat automat s vařící vodou nezajištěný (takovéhle automaty se dají stlačením dvou knoflíků zamknout, aby právě nedošlo k úrazu), je tedy podle mě jejich hrubé porušení. Ať maminka hlídala dítě nebo ne. Samozřejmě k úrazu z nepozornosti může dojít i jiným způsobem, ale nezajištěný automat s vařící vodou, to je silné kafe.

 
Pipi 00
Závislačka 2750 příspěvků 23.11.15 13:18

@matynka Přeju brzké uzdravení a díky za varování, jsem ráda, že je tu tenhle deníček. Já třeba tyhle výdejníky na vodu neznám a ani by mě nenapadlo, že ji i ohřívají, mohlo by se mi to klidně stát taky.

 
Verunecka289
Závislačka 2885 příspěvků 23.11.15 13:25

@Twin_Star takže to, že tam zákaz vstupu nemají znamená, že tam to děcko nechám pobíhat samotný 8o aha, tak to potom jo :roll: tam, kde to neznám NIKDY nenechávám dítě jen tak potulovat :nevim:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 23.11.15 13:41

Stalo se mi něco podobnýho - byla jsem u doktora a syna jsem musela vzít sebou, páč jsem neměla hlídání. Bohužel malej je jak zdivokejch vajec a taky šel zkoumat barel s vodou, ale díkybohu na sebe pustil kohoutek se studenou vodou, uff. Vím že takový štěstí mít nemusel a neštěstí bylo na světě.
Malýmu přeju brzké uzdravení a už žádný úraz :hug:

 
MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9043 příspěvků 23.11.15 14:00

Mohly jste si odpustit tyhle komentáře s vycitkama. Zakladatelka je poucena dost a takový výčitky můžete dávat tedy všem maminkám, který neuhlídají dítě. Ano, udělala chybu, ale kdo je neděláme?!? A chyba je podle me i v te bance. Maji tam mit aspoň upozornění na horkou vodu. Na co tam ta horka voda vůbec je?

 
yasmine5
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 23.11.15 14:06

Dcerku taky upozornuji, varuji, proste opakuji porad dokola, ze horké bolí. Naštěstí jsme se dostali do věku, kdy uz sama chápe a vyhyba se horké vodě. No, je to opravdu hned, nekdy opravdu muzeme davat pozor jak se da a stane se.. To nejhorší máte zasebou, at se brzy uzdraví

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 23.11.15 14:08

@matynka Vubec by me to nezajimalo. Ja jsem jeho rodic. Jeho zakonny zastupce. Neodelsa bych. Ne v tuto chvili.

 
Bábrdl
Neúnavná pisatelka 16278 příspěvků 23.11.15 14:15

@sebaanez To jsou kecy. To se snadno říká takhle v klidu od počítače.

 
Bábrdl
Neúnavná pisatelka 16278 příspěvků 23.11.15 14:18

@matynka :hug: Myslím, že tohle je jeden z těch užitečných deníků. Některé deníčky jsou jen o sdílení pocitů, tenhle má i užitečné informace. Ledaskoho nenapadne, jak může být běžný zásobník nebezpečný a jak reaguje zdánlivě malá popálenina.

Rypen bych si nevšímala :kytka:

 
oggyaozzy
Závislačka 4765 příspěvků 23.11.15 14:40

@sebaanez Ad ta Jipka - nas tam s malym taky nenechali :-( dodnes lituju toho, ze jsme odesli, jelikoz z te noci si sen nese trauma nekolik let… Ale v tu chvili mu slo doslova o zivot, my v totalnim soku, lekari neodbytni - proste jsme tam nemohli zustat, nemeli jsme silu se jim vzeprit, verila jsem, ze se o nej postaraji. Jo, prezil to, ale v jakem stavu jsme ho tam v pet rano nasli, to do smrti nezapomenu… A taky jsme jim to vmetli… Ted je clovek chytrej a a presvedcenej, ze by se odbyt nenechal. Nad ditetem s milionama hadicek, ve stavu kdy nevis, co bude, proste jednas automaticky jako ovce :-( kdo to nezazije, nepochopi… Viz me denicky :-(

Zakladatelce dekuji za upozorneni - i me deti se pohybuji v pobocce banky samy a cepuji si vodu. V ge se s volnym pohybem deti i pocita, jinak by tam nebyl stolek s omalovankama a detskyma zidlickama… Musim prokoumat, jestli je tam i teply kohoutek…

Příspěvek upraven 23.11.15 v 14:40

 
lisatka
Kecalka 161 příspěvků 23.11.15 15:01

Dekuji za uzitecny denicek! Uprimne by me nikdy nenapadlo ze troska varici vody z automatu napacha takovou skodu. V pul roce si maly spalil rucicku o troubu a nic z toho nebylo.ja varila v obyvaku, protel hlidal v pokoji. Prijdu do pokoje a rikam priteli, jdu na zachod a pak budeme mit veceri. Uz jsem nechala otevrene dvere a nezavrela ohradu do kuchyne. Necekala jsem, ze se syn zvedne a hned poleti do kuchyne se spalit, ze se ani pritel nestaci zvednout. Stalo se, proste shoda nahod. Zrovna tak jako autorka denicku to necekala. Tyto automaty casto maji funkcni jen studenou vodu, protoze firmy nechteji davat zakaznikum zdarma kavu a caj. ja se poucila, dekuji za denicek a doufam ze bude maly jiz brzy fit!

 
Motýlice
Kelišová 5007 příspěvků 23.11.15 15:13

Ja teda taky radeji denicek o urazu, ktery me donuti k zamysleni, kde vsude take ciha riziko, nez porod, porod, porod s naslednym hroucenim se z cisare a absence bondingu.
No, supermatky si zakejhaly, jak jsi nemozna a zivot jde dal. At se rucka brzy zahoji a nevycitej si to. Jsi jen clovek.

 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 23.11.15 15:31

Nejdřív jsem to nechtěla číst, protože prostě mám poměrně radikální názory na dětské spáleniny od hrnků a konvic, které rodiče nechají na dosah. Potom je to nepopiratelně jejich vina a celoživotní zmrzačení dítěte.

Ale tohle :nevim: mě by nenapadlo že ho tohle může spálit. Takže jsem v podstatě ráda za upozornění. Já bych asi syna posadila a dala např. malování ale dovedu si představit že podepisuju a on se jenom nahne a je to. Navíc je to něco co jsi nemohla eliminovat, protože jsi v tom neviděla riziko (já bych taky neviděla).

Add JIPka, mě by pryč nedostali. Ono stačí být neustůpná, nikdo NIKDO nemá právo tě odhánět od vlastního dítěte ;) Prostě rekneš že budeš sedět u postele a neodejdeš, vyvést tě nemůžou nechat, právě proto že jako rodič má právo tam být. Jediné kde to může být risk je operační sál, ale i tam stačí desinfekce a oblek. Objektivně můžeš být kdekoliv, nikdy to není rizikové. Jenom si doktoři neradi nechají koukat pod ruce, bojí se hysterických rodičů…

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 23.11.15 16:01

Užitečný deníček… Tvého malého je mi líto :(
Budiž to skutečně varováním pro další. Tyhle nenápadné barely na vodu číhají na každém rohu.

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.11.15 16:32

@MilijonDolar­Bejby díky moc. Ta teplá tam na nic není, to mi na tom vlastně vadí nejvíc, taková „služba“ kterou nikdo nevyužívá a může nadělat takovou neplechu.

@Bábrdl rypen :lol:

@oggyaozzy myslís, že u tebe na té jipce zanedbali péči? Já jsem z toho byla taky špatná, matýsek byl po návratu ke mě dost mimo, ale je malý, vyspal se z toho a žádné trauma nemá. Možná i proto, že byl celou dobu pod léky..Já se na to 2× ptala na příjmu, jestli tam můžu být s nim, že nechci, aby tam byl sám a bylo mi důrazně řečeno, že tam s ním být nemůžu, že maximálně návštěva, ale ani tu mi nakonec nepovolili. Prý o to rozhoduje pouze primář.. tak nevím, kde se k takové informaci dostat, aby mohl člověk ve vhodnou chvíli argumentovat :nevim:

add dětský koutek - ve spořitelně na jedné pobočce mají tento automat přímo vedle dětského koutku (ale nevím, jestli mají teplou vypnutou)

@Motýlice díky ;)

 
umea
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 23.11.15 16:39

Souhlasim, ze banka nema mit 100 stupnovou vodu NEOZNACENOU na takovem miste; muze se tim spalit i dospely. Navic k cemu ji tam maji. Neznam k tomuto platnou legislativu, ale je dost mozne, ze zakladatelka by mohla vysoudit i odskodne se sikovnym pravnikemm protoze se jednalo o tezky uraz. Nepoustejte se tu, prosim, do zadnych premoudrelych hysterickych reakci, jak nejsme v Americe apod., uz jsem zazila odskodne za mnohem mene uveritelne ujmy u nasich soudu. Neverily byste, co se da vsechno zalovat a ustat, akorat toho nejsou plne noviny (specialne v medicinskem pravu jsou nektere rozsudky opravdu neuveritelne, ale o tom jindy).
Zakladatelko, pokud dite lezelo na JIP a 14 dni v nemocnici kvuli vydejniku na vodu v bance, obratila bych se na nejakeho sikovneho pravnika, jak je to s legislativou, a jestli by neslo zadat kompenzaci. Urcite ti tu spoustu pravne nevzdelanych dam napise, jak je to nesmysl a blablabla, a ze sis mela dite hlidat, ale to je jen jejich privatni nazor a takhle zakony nestoji a za zeptani nic nedas. Specialne, pokud malemu hrozi trvale nasledky. Ja bych nevahala, daji se i v CR vysoudit neuveritelne veci, a tohle mi pripada, ze tam banka nema co mit neoznacenou vrouci vodu. Mozna, kdyby jsi zahledla ceduli „pozor, vrouci voda“, dite by jsi nenechala navolno. Nikdo by necekal takove nebezpeci ve vestibulu banky.

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.11.15 16:40

@oggyaozzy z tou jip už to chápu, přečetl jsem si tvoje deníčky :,( hrozný, co máte za sebou, přeji hodně sil

Příspěvek upraven 23.11.15 v 16:57

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.11.15 16:56

@umea no, já jsem si to už zjišťovala - od dvou zdrojů mi bylo řečeno, že pokud banka používá stroj v souladu s pokyny výrobce, mám smůlu. Navíc když jsem zjištovala jak je ta voda horká - v ten okamžik co začal plakat, všimla jsem si nějakého malého trojúhelníku pod tím kohoutkem (asi 5cm velký), předpokládám, že na něm je napsáno že je voda horká..ale předtím jsem si toho nevšimla :(
Zkusila jsem napsat bance dopis, jen s popisem situace (to mi ostatně jde, že) a uvidíme, jestli na to budou nějak reagovat

 
z1908
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 23.11.15 17:03

Ja dekuji za varujici denicek a informaci. at je brzy dobre. kamaradky dcera 1,5 rok nedavno sahla obema rucickama na kamna. ale nastesti jen prevazy.

chci se zeptat, jak je to tedy s pravem byt u ditete na jipce? lekari to zakazuji vetsinou, ale cim se da argumentovat? tim mam na mysli nejaky zakon nebo tak neco. v cizine to neni problem. dekuji za info

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 23.11.15 17:35

Je mi synka moc líto a přeji mu brzké uzdravení. Ty automaty na vodu znám, ale jen na studenou, asi by mě nenapadlo že z toho může vytéct taky vařící voda.
Ale ani já si neodpustím poznámku, ikdyby to mělo být varování pro ostatní matky. 16 měsíční dítě snad nemůžu vypustit po bance „prozkoumávat terén“ 8o To můžu tak u 4 letáka a i tak to může dopadnou blbě. To jako někdo vypustí rok a půl starý dítě a nemá ho na očích? 8o 8o 8o

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.11.15 17:51

@marmelada78 byla jsem v pidi bance, jsou tam jen dva poradci, kliensky prostor je velky asi 4×4 metry, nikdo jiny tam krome me nebyl. Dovnitr jsou 3 schody a ja zaparkovala auto hned pred pobockou, rekla jsem si ze to je hned, dam mu penize a jdu. Chtel dolu, pani z banky rekla, at ho klidne pustim a dala mu nejaky micek. Myslela jsem ze zamiril k ni ale on to vzal k vydejniku..

 
EmmaAnna
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.11.15 17:58

Synka je mi líto, je dobře, že to je jen ručka (ne obličej) a že se to uzdraví.

Chyby děláme všechny, to je jasné. Ale přece jen tohle už je i na mě trochu moc, nechat dítě 16 měsíců běhat samotné po pobočce? Nejen že by mi to přišlo blbé, ale děcko vyběhne jako čert na ulici, strhne něco na sebe… atd. :nevim: To mi připadá nezodpovědné.

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 23.11.15 17:59

@matynka Aha, takhle to zní jinak no, chápu, občas stačí opravdu málo :-( Tak at jste v pořádku ;)

 
oggyaozzy
Závislačka 4765 příspěvků 23.11.15 18:25

Ad ta JIP podruhé - nám prostě bylo řečeno, že to jsou předpisy a tečka. Nejsem hulvátský typ a něco si vyřvávat fakt neumím, ani na to nebyla síla, jen jsme se je snažili uprosit ( ubrečená jsem byla už čtvrtý den, to nepomohlo taky). Nezůstala tam žádná maminka, neumím si vydupávat privilegia - v tu chvíli to bylo o tom, že prostě to tam tak mají dané a tečka. Jak říkám, po boji je každý generál… A když v té situaci není tak o to víc… Taky jde o to, jaká nemocnice, jaké oddělení JIP, jaké tam jsou zrovna závažné případy… U nás to bylo o tom, že tam byla tragická směna a pravděpodobně ho nechali celou noci plakat, v horečkách, bolestech a zmatenosti, ke všemu ukurtovaného k posteli… Druhá noc byla daleko lepší, sestřička měla zájem, seděla u něj co to šlo, pouštěla mu pohádky, když se vzbudil… Ráno nový človíček…
Někdy to jde, někdy ne. Ale radikální názor - Já bych se tam odtud vyhnat nenechala - to je dost silné tvrzení, někdy to prostě nejde…Bohužel samozřejmě…

 
adelajd
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 23.11.15 18:39

Chudak malicky, tak snad je uz dobre a rucka se mu hezky zahoji :kytka:

Teda a co se te JIP tyce, to je fakt masakr, proste by nemeli brat matku od ditete!! To dite si musi prozit strasne trauma :(
Uz jednou jsem tu neco takoveho cetla, pani se nenechala odbyt a byla s ditetem vsude. Snad to nikdy nebudu potrebovat, ale rozhodne bych si to taky vyrvala a dite neopustila..
Ale nevedet to, clovek by se asi opravdu od doktoru presvedcit nechal..

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 23.11.15 18:55

Přeji Matyáškovi brzké uzdravení :srdce:
Bohužel, je to hned…proto nikdy neříkám, že mě se to nestane :nevim:
Držte se, at je brzo lépe :)

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.11.15 19:02

@oggyaozzy ja spis nechapu ze tam nemeli ty klecove postylky. Urcite je to hodne o personalu, matysek to hodne prospal, ale kdyz jsem tam opakovane volala, rikali ze papal, e plakal ale ze ho unosili, ze pil v noci mlicko jak je zvykly..rikali ze plakal „jen“ dve hodky po narkozy nez jsem prijela a dali mi ho..byli tam hrozne mili

 
martyk
Neúnavná pisatelka 17237 příspěvků 23.11.15 19:28

Oggy, je mi to líto a nechápu proč je pro personál lepší nechat tam nemocné dítě řvát celou noc než ho nechat uklidnit od maminky. Fakt síla.

Matynko, ať je malý v pořádku. nenapadlo by mne, že z malého opaření bude 14 denní pobyt v nemocnici.

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 23.11.15 19:46

@Bábrdl :mrgreen: Obrovsky LOL. Ver tomu, ze to kecy nejsou. Pokud Ty nemas dost kurahe a hlasoty hlas k projeveni sveho rozhodnuti zustat se spalenym synem v neznamem prostredi kde je tma a blikaji pristroje, tak me se sebou laskave nesrovnavej. :roll:

 
Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2155 příspěvků 23.11.15 19:53

Hloupy uraz, temer nepredvidatelny. At je malemu brzy dobre.

Kazdopadne chyba je na strane rodice, nikoliv banky, tento mix barel je vcelku bezny, horka voda na kafe, caje…, ktere pracovnici vyuzivaji.

 
MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9043 příspěvků 23.11.15 20:44

@Aletheia no na infekcnim to rizikový je… ;)

@matynka není zaco děkovat, nejsme všemocné

 
MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9043 příspěvků 23.11.15 20:54

@Poison Eve jasny, ale kdyz to využívají pracovníci, měli by to mit nekde u sebe. Klientům je vřelá voda k ničemu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod za odměnu


Reklama