Porod za odměnu

Porod

Jako těhotná jsem ráda četla deníčky ostatních a představovala si, jaký bude ten můj porod. Proto bych se teď o poslední den mého druhého těhotenství chtěla podělit.

Mé druhé těhotenství probíhalo bez obtíží, pouze jsem byla sledovaná na hematologii z důvodu trombocytopenie a preeklampsie v prvním těhotenství.

Tehdy dvouletá dcera mi zajišťovala bohatý program a abych se nenudila, tak jsem v podstatě celé těhotenství pekla catering pro jednu kavárnu v Praze, starala se o dům a zahradu a s manželem se chystali na rekonstrukci domu. Říkala jsem si, že jestli neporodím před 30. tt, budu při tomto tempu šťastná. 30. tt minul jako voda a já se dostala do 38+5.

Ten den jsem ráno byla objednaná na hematologii, doktorka říkala, že mám hodně vysoký tlak a že si myslí, že porod brzy přijde. Doporučila mi sledování tlaku doma a kdyby se nesnižoval, abych vyrazila do porodnice. Dceru nám hlídala moje sestra, tak jsme ještě vyrazili nakoupit a pak honem domů dodělat pár věcí na domě. Den předtím jsme malovali, tak jsem potřebovala ještě doopravit malbu v koupelně, manžel věšel lustry a dodělával detaily.

Odpoledne jsem si změřila tlak, byl vysoký a začínalo mě lehce pobolívat v podbřišku. Čekali jsme ještě na závoz stavebního materiálu od známého. Já jsem se snažila ještě něco poklidit s tím, že jsem začínala mít tušení, že kvůli tlaku večer do té porodky budeme muset vyrazit.

Začala jsem vytírat takřka s první kontrakcí. :) Vím, že to zní neuvěřitelně, ale prodýchla jsem jí a pokračovala. Za chvilinku další. Říkala jsem si, že je asi na čase si to začít psát.

Bylo 17:05, po dalších dvou kontrakcích a v 17:15 mi došlo, že už asi nevytřu. :) Dala jsem si spršku, upravila se a zavolala manžela, že asi vyrazíme. Pobalili jsme a jeli. Cestou jsem volala sestře, ať si dcerku nechá u sebe, že jedeme do porodky, ale že z toho asi nic nebude. Oproti kontrakcím z prvního, vyvolávaného porodu byl tohle zatím čajíček.

Trochu jsem manžela cestou popoháněla. Z mého chování asi usoudil, že jedeme na výlet. Zaparkoval pod porodnicí, že ten kousek dojdeme. Procházka to celé ale asi krapet zrychlila a mě při čekání na výtah napadlo, že jestli se zasekne někde v patře, porodím v něm. To už jsem měla kontrakce po dvou minutách, ale daly se dobře rozdýchat.

Na příjem jsme dorazili v 18:15 a já jim s nohama křížem odpovídala na jejich dotazy. Naštěstí pochopily, že už je to asi trochu krize a moc se nevyptávaly a rovnou mi udělaly vyšetření. Při vyšetření doktorka povídá, že to tam drží jen na plodových blanách (?). Nerozuměla jsem a říkám, na kolik jsem otevřená. A ona, že na 9 nebo 10.

Vůbec jsem to nechápala, na sál mě vezli už na křesle. :) Stačila jsem si jen odskočit na wc a převlíknout. Dali mi monitor, ale bylo slyšet, že při kontrakcích se syn ztrácí.

Doktorka se rozhodla, že mi píchne vodu a nechala mě ležet na pravém boku, aby syn dorotoval. Prý až budu cítit tlak, at zavoláme a byla pryč. Pak následovali ještě dvě kontrakce a obrovský tlak na konečník.

„Zvoň.“
Manžel nic. „ZVOŇ!!!“

Zazvonil a v tu ránu tam byly 3 ženy a šlo se na tlačení. První kontrakce se mi nevydařila a na druhou byl syn venku. Bylo 18:45, necelé 2 hodinky od první kontrakce se mi s váhou 3020 g a 48 cm narodil syn Matyáš.

A bonbonek na závěr? Bez stehu a bez poplatku za tatínka u porodu – podle doktorky nám to u takového fofru ani nebudou účtovat.

Musím říct, že jsem si nikdy nemyslela, že porod bude taková pohodová událost v mém životě, na kterou budu ráda a často vzpomínat. Výrazně to nebolelo, proběhlo to rychle a navíc jsem dostala dáreček v podobě mého úžasného syna. Takový porod bych přála vám všem.

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Envie
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 23.06.15 06:00

Taky rada ctu denicky o porodech :mrgreen: a doufam, ze ten muj bude stejne pohodovy, jako ten tvuj :mrgreen: krasne se takove denicky ctou :srdce:

 
maky26
Ukecaná baba ;) 1927 příspěvků 23.06.15 06:42

Ahoj, já to měla podobně :mrgreen: akorát „trošku delší“ :mrgreen: my parkovali pod porodnicí ve 21:40 a 22:44 byl malej venku :mrgreen: :mrgreen: moje dr to málem nestihla :mrgreen: a v šoku jsme byli všichni - já, manžel i dr :mrgreen:

 
verulicek  23.06.15 08:29

Jupíííí konečně porod jak má být :dance: :hug: :dance: moooc krásně jsi to napsala a gratuluju! Doufám, že budu mít druhý taky takový! Přeju hodně zdraví celé rodině :srdce:

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9811 příspěvků 23.06.15 10:21

Moc gratuluji :kytka:
Já rodila první 2 dny a kleštěma, tak bych si taky takový druhý porod přála, za odměnu :?

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 23.06.15 10:31

To není fér :)) u nás parking 22:00, malej byl venku 22:20 a za tatínka u porodu jsme platili :mrgreen: :mrgreen:

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 23.06.15 10:32

Gratuluji k synovi a pěknému porodu :kytka:
Na tatínka u porodu bez poplatku má ale nárok každý ;)

 
verulicek  23.06.15 12:40

@fenny tak to není pravda, sama neznám nikoho, kdo by neplatil za přítomnost u porodu :nevim:

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 23.06.15 12:48

@verulicek Že neznáš neznamená, že to není pravda. Vlastně jo, mají na to nárok, když se jim podepíše, že s tím souhlasíte. Jinak je to ale nezákonné.

 
verulicek  23.06.15 12:50

@fenny kdyby to byla běžná praxe jak naznačuješ, tak by se to asi veřejně vědělo…nebo to je nějaká novinka? já jsem rodila před rokem tak se to třeba nějak změnilo.. :nevim: proč by to taky některé pojišťovny proplácely?

Příspěvek upraven 23.06.15 v 12:51

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 23.06.15 12:56

@verulicek Veřejně se to právě moc neví, proto toho nemocnice zneužívají.

 
verulicek  23.06.15 13:16

@fenny mezi náma, já raději poplatek zaplatím, než se tam s někým hádat a pak mít na šestinedělí peklo jako ocejchovaná „potížistka“. Zas tak často nerodím že.. Je to smutné, ale tak to bohužel v nemocnicích chodí :roll:

Příspěvek upraven 23.06.15 v 13:17

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 23.06.15 13:25

@verulicek Ještě jsem to v praxi nevyzkoušela, ale taky už jsem slyšela, že se pak paradoxně chovají líp, když vědí, že ten člověk zná svoje práva. Na druhou stranu chápu, že přijet s rozjetým porodem a hned při vstupu se hádat o poplatek, asi moc příjemné není. Některé porodnice ale už od poplatků samy ustupují (asi už mají zkušenost s rodičema, co prostě prudí a buď nezaplatí (nemají právo doprovázející osobu vykázat, pokud není podnapilá, agresivní nebo viditelně infekční) a nebo zaplatí, ale pak polatek vymáhají zpátky. Některé to prostě budou zkoušet dál, evidentně to funguje.

 
verulicek  23.06.15 13:36

@fenny poplatek se platí až po porodu. nemyslím si, že by to lidi řešili když to z 80% zaplatí stejnak pojišťovna :nevim:

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 23.06.15 13:55

@verulicek Někde se poplatek platí dopředu a stejně tak ne každá pojišťovna ho proplácí. No, to je jedno. Zkrátka vybírání toho poplatku je nezákonné a jak se k tomu kdo postaví, to už je na každém. Já ho nebudu platit už jenom z principu.

 
Gilbert
Kecalka 249 příspěvků 23.06.15 15:06

@fenny Ahoj, a jak je to v případě, kdy nemocnice vybírá poplatek, ovšem pod zástěrkou nějakých nákladů (na jednorázové oblečení, dezinfekci,… viz třeba Podolí: „Osobní náklady na zajištění zvýšeného počtu porodních asistentek, jelikož doprovod u porodu klade zvýšené časové nároky na práci a je v zájmu ÚPMD poskytovat tuto službu v co nejvyšší kvalitě.“ To bych ráda věděla, jak se takové osobní náklady přesně vyčíslují.)? I v takovém případě se člověk může „hádat“? Zdá se, že se v tom vyznáš, tak se ptám. :D Za případnou informaci děkuji.

 
korenovazelenina
Kecalka 236 příspěvků 23.06.15 15:32

@verulicek S tím poplatkem za tatínka je to tak…opravdu se za doprovod neplatí, jak tu blo zmíněno, je to nezákonné, ale nemocnice mají ten poplatek kulišácky pojmenovaný jako např. zapůjčení oděvu na sál, bez kterého tatínek na sál nesmí, tzn. každý zaplatí, že…atp.?? :palec:

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.06.15 15:38

Díky holky, bylo to fakt bezva :mrgreen:. Říkala jsem si, že trocha optimismu neuškodí..
JJ, s tím placením u porodu za tatínka to vím, ale jsem přesně ten srab, který jim ty „zvýšené náklady“ zaplatí, než abych se ohradila.
U prvního porodu jsem to taky nějak nestihla zaplatit a vyžadovali potvrzení o zaplacení spolu s poplatkem za pobyt v nemocnici při odchodu, jinak by mi nevydali propouštěcí papíry.
Mmch by mě zajímalo jaké jsou ty náklady, manžel dostal jedny jednorázové návleky a dovolil si dýchat stejný vzduch :lol: :lol:

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 23.06.15 15:41

@Gilbert Pošli mi mail do SZ, nějaké info k tomu mám :-)

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.06.15 15:43

@Envie držím palce, ať jo ;)

@maky26 uplně ti rozumím, já vůbec nechápala, co se děje..čekala jsem že mě pošlou domů, že mám poslíčky..u druhýho porodu - jsem pako no.

@verulicek děkuju, doufám, že budeš mít taky takové štěstí

@silvik.sk už to máš za pár, vid?

@Krrysa taky pěkněj fofr :mrgreen:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 23.06.15 16:18

My jsme s manželem vyplázli 1500Kč v Podolí a žádnej oblek jsme nedostali :D a manželovi řekli, že pokud nezaplatí, tak ho za mnou nepustí :zed: no zaplatil během vteřiny, protože jsem přijela otevřená na 8cm a měla jsem to jen tak tak :-ú
V tu chvíli se fakt hádat nechtěl.
A vážně by mě zajímalo zaco Podolí obhajuje tuhle pálku, protože jak jsem psala - oblek žádnej, předporodní kurz taky žádnej, nikdo se sním o ničem nebavil.
Ale možná je to za tu svačinu co dostal po porodu ( jeden rohlík a 2 plátky sýra ) asi vysokohorská přirážka či co :mrgreen:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 23.06.15 16:48

V hořovicích to bylo tuším 500 kč… ale tak nějak se mi ani nepříčilo jim přispět…

 
verulicek  23.06.15 16:50

@pavlinka77 jo tak takovou částku bych teda nezaplatila…u nás chtěli 500,– což je i částka, kterou proplácí pojišťovna, takže mi to bylo tak nějak šumák..ale 1500 snad u nás nestojí ani nadstandard

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.06.15 17:20

@pavlinka77 tak to nechápu, já rodila taky v podolí a nezažila jsem že by nemohl manžel na sál jen kvůli tomu, že to nemá zaplaceno..řešilo se to prostě až pak.
Co se jídla týče, bylo nám řečeno, že nedostane večeři, protože nezaplatil, tak byl chudák o hladu :mrgreen: v podstatě bez svaciny, na večeři uz byl zase doma..jsem si říkala že za těch 1500 se pak radši dojdeme někam nadlabnout pak spolu..

 
Uzo
Kecalka 232 příspěvků 23.06.15 17:39

Můj druhý porod byl hodně podobný :lol: :lol: První taktéž vyvolávaný, o něm se raději zmiňovat nebudu. U druhého jsem si říkala, že to asi ještě ani nebude ono (a to jsem byla už 40+3), bolesti se daly lehce prodýchat, cítila jsem se dobře, voda taky nepraskla :lol: Vodu mi píchli a za chvililinku jsem porodila, tedy dokonce na tu první kontrakci. Byla jsem velice překvapená, jak skvěle se může porodit, opravdu překvapená :lol: Všem bych přála takový porod, opravdu! :potlesk:

 
jezinka86
Závislačka 3376 příspěvků 23.06.15 17:45

Gratuluji k rychlému porodu, taky bych si takový přála ;)
Jinak třeba v Českých Budějovicích se už minimálně 3 roky za doprovod u porodu neplatí.

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.06.15 18:50

@Uzo přesně :palec:

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.06.15 19:13

@Uzo a pro zajímavost, jak dlouho trval ten první vyvolavany porod?

 
Uzo
Kecalka 232 příspěvků 23.06.15 19:16

@matynka trval asi 20 hodin :? Ale od první chvíle byly bolesti silnější, než tady i ty na konci. U prvního jsem totiž měla křížové bolesti. U druhého jsem měla jen strach - a nakonec tak krásný porod :lol:

 
LUCINKA58
Kecalka 333 příspěvků 23.06.15 19:22

Tak mě to čeká cca za 2 týdny (možná i dřív) tak doufám, že to bude takhle krásně probíhat i u nás :-)

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.06.15 19:23

@Uzo já taky měla ty krizové, do dnes si pamatuju že to bolelo jako prase, chtělo se mi lézt po zdi..ale já to měla od druhé tablety asi za 3hodky za sebou..20hodin je teda síla :(

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.06.15 19:24

@LUCINKA58 přála bych ti aby ti to vyšlo :andel:

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 23.06.15 19:27

@LUCINKA58 přála bych ti aby ti to vyšlo :andel:

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.06.15 21:22

Gratulace, krásný porod. Mě to čeká za pár dnů.

 
lpetra
Echt Kelišová 8195 příspěvků 23.06.15 22:19

Krasny porod. Taky jsem mela porod za odmenu a to jsem byla prvorodicka od zacatku kontrakci byla mala za necele dve hodiny venku.

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 24.06.15 09:16

Moje mamka zavařovala okurky a když začala něco trošku cítit, rozhodla se že ještě poklidí a vytře. Do porodnice se mnou dojet nestihla, narodila jsem se v autě před nemocnicí. My se před porodem stěhovali a já měla práce nad hlavu, vybalovaní a uklízení. Mala se tedy narodila až po 4 hodinách, ale měla jsem porod úplně super. Takže něco na tom uklízení atd. bude, že to pak jde samo :D gratuluji k miminku a porodu za odměnu :D

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 24.06.15 11:59

@verulicek ja rodila 2013 manžel u porodu. Poplatek 0 Kč. ;)

 
verulicek  24.06.15 12:14

@ZeLu můžu se zeptat jaká porodnice? No tak třeba příště to zkusím :-D

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 24.06.15 13:27

Tomu rikam rychlo porod :potlesk:
Gratuluji k malemu, at vam dela jen samou radost :kytka:
U nas v porodnici tento poplatek zrusili uz loni na podzim. :kytka:

Příspěvek upraven 24.06.15 v 13:28

 
AliTad
Závislačka 4983 příspěvků 24.06.15 13:52

Krásný porod, druhý jsem měla podobný. Jen by mě zajímalo, proč se v porodnici ve většině případů píchá voda? Myslela jsem, že je to z důvodu urychlení otevírání se, ale v tomto případě nebylo očividně co urychlovat :nevim: Mě třeba nic píchnout nestihli a syn se narodil s jedním velkým šplouchnutím úplně čisťoučký, vlastně jsem ani tlačit nemusela a vyklouznul sám, dodnes myslím, že to bylo díky neporušeným plodovým obalům. Je teda pravda, že jsem jim to tam pořádně zlila, takže jako jediný důvod mě napadá ochrana personálu, že to prostě pro jistotu vypouští řízeně :nevim:

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 24.06.15 18:28

@verulicek milosrdných bratrů Brno :)

 
Ivčis
Závislačka 3039 příspěvků 24.06.15 21:17

Taky bych chtěla tak pohodový druhý porod ;) i když možná o pár chvilek delší. Nemám ráda spěchání :mrgreen:. První tval 7 hodin tak kdyby druhý tval polovinu byla bych nadšená :jazyk:. Jinak já taky neplatila za manžela u porodu ale v roce 2013.
Gratuluji k miminku a tak nádhernému porodu :kytka:.

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 24.06.15 23:10

Super porod, také bych si takový přála :-) I když ani u prvního jsem si na délku stěžovat nemohla, dvě hodiny od příjmu se syn narodil, ale klidně bych to i zkrátila :mrgreen: A gratuluju k Matyáškovi, my čekáme Matěje :-)
A co se týče poplatku, v roce 2013 jsem u Apolináře platila myslím 300,– (snad nekecám)

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 25.06.15 05:11

Krasny a pohodovy porod :) takovy bych prala vsem. Moc krasne napsany dennicek :)

P. S. Taky jsme za tatinka u porodu nic neplatili a to dostal i oblecek a boty

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 25.06.15 10:57

@AliTad @AliTad já myslím že se to pichnuti obecně dělá z důvodů urychlení (možná taky nechtějí být od hlavy k patě od plodovky :mrgreen: ) u me to bylo pro to, že při kontrakcich neměl syn ozvy na monitoru, úplně se ztrácel, jak byl narvaný v těch porodnici cestách, asi jsem ho pridusovala..tak PA říkala, se to nemá smysl prodlužovat a pichla mi jí.

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 25.06.15 11:10

@Ivčis taky to na me bylo moc rychlý, vůbec jsem si to neuzila :mrgreen:

 
vendy259
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 28.06.15 09:43

Krásný :) mě čeká druhý porod za tři měsíce, první porod byl krásný, druhý bych si přála stejný nebo klidně i rychlejší :D

 
Ban09
Kecalka 423 příspěvků 07.07.15 12:59

Jé to je jak popis mého porodu - také nejdřív dcerka, po 2 letech syn, stejný fofr, výtah, na 2 zatlačení venku, porod do 2 hodin od prvního stahu. Sice jsem nešla od auta do porodnice, parkovali jsme hned u vchodu, ale zase je tam asi 20 schodů a na každém druhém jsem prodýchávala kontrakce. Ve výtahu jsem si umanula, že vystoupit musím, jinak tam zůstanu rodit. Udělala jsem krok, zkroutila se na všechny 4 a dál to nešlo :-) Sestry mne museli odtáhnout rovnou na sál, chodit mi moc nešlo. Vylezla jsem na křeslo, přitom mi praskla voda a na druhé zatlačení byl malý venku (3850 g). Doktorka ho držela a sestra jí ještě zavazovala zástěru, stihla doběhnout jen s rouškou na puse, víc doktorka nestihla :-D

 
Kačka Pekáčková
Kecalka 127 příspěvků 31.07.15 13:01

Tak přesně takhle si to nějak přestavuju. Moc díky za naději, že to jde!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Pozor, nespal se!


Reklama