Práce pod psa

Kariéra

Náš zákazník náš pán, jak se říká. Ale mělo by to znít spíše se slušným zákazníkem, slušné zacházení. Deník o dnešní pracovní morálce, o nepříjemných šéfech a slabých platech.

Ženy, v poslední době tu bylo dost diskuzí o práci na pokladně, o neomalených zákaznících, vedoucích a šéfech a celkově špatných pracovních podmínkách. Chci se s vámi podělit o svůj zážitek s mou nynější prací pokladní v jednom velmi frekventovaném supermarketu. Snad tu neurazím žádnou vedoucí nebo šéfovou, nikoho neházím do stejného pytle. Možná se tu najde někdo, kdo má úplně stejně jako já.

Maminky nás učily být slušné, nevyvolávat zbytečné hádky, ale zároveň abychom se prosazovaly. Nebo tomu alespoň učila naše miminka, tedy mě a mladší sestru. Jenže v dnešní době vysoké nezaměstnanosti je těžké říct šéfce „Tohle se mi nelíbí, proč se mnou takhle mluvíte.“ Každý je totiž velmi rychle nahraditelný.

Znáte to ten super pocit, když vás pozvou po dlouhé době k pohovoru. Celý den se stresujete, připravujete si všechny potřebné náležitosti, doklady, správně znící odpovědi. Na posledním pohovoru mě přivítala na půl huby sekretářka v teplákách. Zeptala se mě na dvě věci, něco si načmárala do diáře. Koukla na mě přes brejle a dodala jen „My se vám ozveme, nashle“.

No krása, tak to asi zase nic, že jo. Když už se člověk někam dostane, je rád a říká si „Tohle zvládnu, i kdyby bůh ví co“. Opak je ale někdy pravdou aneb každý pohár jednou přeteče. Moc obdivuju všechny, co chodí den co den do práce za směšnou mzdu. Soboty, neděle svátky, protože musí, účtenky za bydlení a žití se nedají bohužel zaplatit pěkným úsměvem. Věřím, že je nás tu dost.

Zažila jsem už hodně šéfů, ale to, co zažívám teď v nové práci, je pro mě šokující. Vydržím toho dost, nová práce mi vždy přinášela stres, ale nikdy jsem doma nebrečela, že tam nechci, že už to nevydržím. Ale tady…

Jednají s námi, jako kdybychom byli něco méně než oni. Celý den dřeme, taháme těžké packy pití, basy piv, musíme se usmívat na lidi, kteří jsou naštvaní, že čekají frontu. A navrch to zakončit větou „Je všechno v pořádku?“. Určitě už mnozí poznaly, o jaký jde řetězec.

Vedení nás nevede, jen se dloube v nose a povídá si s kamarádkami pokladními. Když člověk něco potřebuje, připlazí se s otráveným obličejem a s lehkým posměškem nám napůl odpoví. Říkají nám „Pracuj rychleji“ nebo „ Více se usmívej“ „Kontroluj tohle a tamto“, „Tohle si vynechala“, ale už je nezajímá, že za tuhle práci dostáváme minimální peníz. Jak může někdo chtít 200%, když na to nejsou podmínky? No řekněte samy, holky, jak se vám pracuje když vám někdo pořád plive do obličeje nebo se vám vysmívá a ponižuje vás? Myslím, že je nás dost, co toho mají plné zuby a trápí se.

Tak co nás to vlastně maminky učily? Jak můžu být milá k někomu, kdo se po mně celou směnu vozí a bere u toho větší peníze než já? K někomu, kdo je naštvaný, že čeká frontu. Sakra, je demokracie, kdo je nutí chodit sem nakupovat, když je ty fronty tak štvou. Kdyby si tak šlo vybírat i práci, jako si zákazníci mohou vybírat řetězec.

Kdy se vlastně stalo trendem nevážit si práce jiných? Když jdu k lékaři, taky musím čekat. Když jdu řešit problém třeba do banky a musím čekat, tak prostě počkám. ONI tu jsou pro mě, ale já taky přece něco potřebuju od nich. Dnešní zákazníci si myslí, že je to jednoduché, že se jen „ pípá“ u kasy. To, že si musíme pamatovat 50 kódů a ještě u toho kontrolovat 50 milionů jiných věcí, jim nedochází. Jsou nepříjemní, mají blbé narážky, ale sami si doma 100% stěžují, že je v práci všichni prudí. Mám chuť jim vždycky nabídnout, ať si to jdou zkusit a pak můžeme dát řeč. :)

Co se týká mě, jakmile dostanu jinou nabídku, tak okamžitě končím na hodinu. Teď mám dva dny volna a už teď se stresuju a bojím, až zase budu muset jít pracovat. Asi je to hodně i o lidech, ale já sama neznám nikoho, kdo by mi tvrdil, že ho šéf neponižuje. Práce je práce, je to dřina, ale proč nepracovat v klidu alespoň po psychické stránce. Snad se v tom někdo najde nebo to někdo pochopí…

Hodnotilo 25 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 27.11.14 00:15

Aaaaa at zije Kaufland

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 27.11.14 00:26

Já to nechápu. Zdraví máš jenom jedno, tak proč ho prodáváš za mrzký peníz v práci, která ti nic nedává a kde tě nic nečeká. Jak jako musíš? Nic nemusíš, je to tvý dobrovolný rozhodnutí takovou práci dělat. Proč si třeba neuděláš kurz na chůvu nebo na cokoli jiného, co by tě aspoň trochu bavilo? :think: To bych teda radši načerno uklízela lidem baráky, když už nic jiného. Každá práce má svý mouchy, ale věřím, že v těch řetězcích to bude extra humus :nevim:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 27.11.14 00:33

@janicka23 nááhodou, v kaufu jsem dělala asi před 15 lety uklízečku. Těěěžká pohoda. Jsem se tam procházela s vozíkem opírala se o násadu od koštěte, vočumovala zboží když jsem si chtěla dát voraz, tak jsem šla jakože vyměnit vodu do kumbálu. Bába, co tam byla na protější směně sice pindala, že kvůli nám brigádníkům přijde o prémie, že to flákáme, ale její prémie mi byly dost u zádele, když my měli celkem slušnou hodinovou mzdu na tehdejší dobu. Śéf byl v pohodě, naopak jebal doplňovače, že bordel si maj uklízet sami a ne volat nás. Já si tam za měsíc vydělala na letenku do UK a ještě mi dost zbylo a takhle čistou hlavu jsem nikde jinde v práci neměla 8)
Ale zas chápu, že na pokladnách to byl vopruz - asi i tehdá. Všechny mý kamarády z VŠ od pokladen z Kaufu vyrazili do týdne, neb měli maňasa :mrgreen: Jenže tenkrát se pokladny předávaly bez nějakého přepočítávání drobných a ony ty chybějící kováky několik stovek udělaly…kolikrát za to ani ten brigádník nemohl.

Příspěvek upraven 27.11.14 v 00:36

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 27.11.14 06:58

Držím palce ať najdeš brzo něco lepšího ;)

 
solip
Kecalka 273 příspěvků 27.11.14 07:16

@Gina108 Tak tím bych se opravdu moc nechlubila… Pokud mi někdo dá příložitost (i když jen brigádní) přivydělat si peníze, tak se přece musím snažit si je opravdu čestně vydělat… Brát si od někoho peníze a jen se flákat? :think: trošku příživnictví, řekla bych :zed: bohužel v dnešní době takhle pracuje spousta lidí :nevim:

@Vectu zkus se na svět koukat trošku pozitivně, i minulý deníček byl plný chmury… zkus se nad slovy šéfky povznést, říct si: „no jo, ona třeba taky nemá jednoduchej život, možná prožívá doma něco, co jí nutí být na ostatní takhle nepříjemná…“. A neprožívej tu práci tak :) Užívej si doma s přítelem, dělej, co tě baví a nemysli na práci ;) já vím, lehko se to řekne a hůř udělá, ale pokud tě tahle práce tolik nebaví a víš, že je to jen přestupní stanice, tak ti stejně nezbývá nic jiného než se kousnout a vydržet to! Přeji hodně štěstí při hledání nové práce! :hug:

 
rences
Kecalka 293 příspěvků 27.11.14 07:42

Bohuzel je takova doba, pracuju na poste, musim nabizet produkty, jinak mi ztrhnou penize a lidi to proste nechapou nadavaji, ze fronta az ke dverim a ja jim nabizim kreditku! verte kdych nemusela, tak to nedelam :zed: a ted o vanocnim provozu to bude vsude vesele :roll: drz se je nas vic

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 27.11.14 07:57

Nevim, delam v retezcich uz dost dlouho a i v Kaufu jsem delala. Vsude je neco, ale kdyz jsem si delala svoji praci a nikoho si nevsimala, nikdo si nevsimal me. Oni po tobe slapou, protoze slapou z vyssich mist po nich - koukla ses nekdy i z teto stranky? Kdyz tam po vas proste chteji par kroku, ktere mate udelat a stejne je testak treba za pet? Promin, kdyby vsichni nedlabali na svoji praci, tak by vse bylo veselejsi. Na takovou praci musis mit povahu. Znam zensky, ktere to delaji xxlet a bavi je to.
Delam v jinem retezci a i kdyz jsem vztekla, nenavidim zakazniky :-D tak me ta prace bavi.

 
kacz
Závislačka 4917 příspěvků 29 inzerátů 27.11.14 08:00

Mě tedy maminka vychovala ke slušnosti, ale jedním dechem dodávala „a uč se, ať z tebe něco bude!“ Je mi vás líto, ale postěžovat si nebo změnit práci je asi jediné, co lze.

Není to jenom o výchově, prostředí hypermarketů strašně působí na lidskou psychiku. Není náhodou, že tolik malých dětí dělá hysterické scény právě v obchodech. Zvláštní osvětlení, řvoucí reklama nebo hudba, přemíra podnětů nastavených na „Kupuj, kupuj, kupuj“, davy lidí, klimatizace. Do toho přemýšlet, co koupit a nekoupit, často večer po vysilujícím dni. Lidi reagujou přirozeně, jsou nervózní a pokladní je holt na ráně. Přiznám se, že si skoro nikdy pokladní ani nevšimnu, protože uklízím nákup, hlídám dítě, hlídám si kartu, abych ji nezapomněla a abych nezdržovala ty za mnou.

Příspěvek upraven 27.11.14 v 08:00

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 27.11.14 08:07

@Vectu po mateřský jsem dělala rok a kousek v baumaxu. Mno bylo to horší, než moje nejhorší noční můra. Držím palce, ať se ti brzo podaří najít něco slušnějšího. Mě se to zadařilo až po tom ruce a byla to neskutečná úleva :)

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 27.11.14 08:12

@palapa přesně po těch nadřízených zase šlapou jejich nadřízení. U nás se tomu říká, s prominutím, systém padajícího ho.na
@Gina108 ono něco jinýho je dělat brigádně a ještě navíc uklízečku, já dělala při škole brigádu v tescu na pokladně a tak jsemsi myslela, že pokladnu na baumaxu zvládnu levou zadní, jenomže z brigády zdrhneš snáz, než ze zaměstnání na HPP.
@rences jojo doplňkový prodej. Snadný nástroj na buzeraci zaměstnanců.
@kacz mě naši taky říkali ať se učím, aby ze mě něco bylo. Já se učila a stejně jsem na tý kase skončila. Dokonce tam skončila i paní s Bc. titulem.

 
Uživatel je onlinesilvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 27.11.14 08:20

Ahojky, je mi líto, co prožíváš. Věř, že ponižovní a psychický teror může být i v teplé, světlé kanceláři za pc… :hug: Co si pak říkat u mamčiny věty: uč se, ať z tebe neco je :? :hug:

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 27.11.14 08:28

@Gina108 to se mas cim chlubit, vysokoskolacko :roll:

 
Anonymní  27.11.14 08:48

Bohužel vím o čem mluvíš…jsem teď v jedné práci na dohodu při RD a poslední dobou má vedení takové extremní nálady, že než jdu do práce, tak zvracím…fakt šílený, ale od ledna jdu jinam, tak doufám, že to bude lepší, jen nevím, jak to vlastně je u dohody, zda je tam taky nějaká výpovědní lhůta, protože vedení to ještě neví.
Přeji ti hodně štěstí, ať brzy najdeš něco lepšího…a co máš za školu?

 
verulicek  27.11.14 09:07

Často je to bohužel i tak, že ti šéfové, na které si stěžuješ, taky dostávají „kartáč“ zase od svých nadřízených…ale to už nikdo nevidí (nikoho se nezastávám, nikdy jsem v řetězcích nedělala), pravdou ale je, že by si pak neměli honit ego na svých podřízených. Mě osobně je pracovníků v na podobných místech líto, vím z doslechu, že se musí opravdu otáčet a často zatínat zuby…na druhou stranu je to tak skoro v každé práci a nemyslím si, že změnou místa se něco vyřeší…Nevím, jak dlouho jsi po mateřské a nechci ti brát iluze, ale dost možná to jinde bude stejné. :nevim: naučila jsem se brát to tak: „nesnaž se změnit svět. nauč se svět milovat a on se pak změní“. :kytka:

 
xRada
Kecalka 130 příspěvků 27.11.14 09:10

Já si myslím že to je každého volba kam a jako práci má.-)
osobně hypermarkety nenávidím, nechápu proč pokladní spěchají, dělají chyby a my zákazníci nemáme pak ani čas si věci narovnat do tašek protože to na nás hrnou.
ano, chápu že je to práce otravná, na druhou stranu tak jak já musím dělat svou práci co nejlépe tak to očekávám i od pokladních, mnohdy tam jsou zpomalené důchodkyně co neumí aní kod přečíst. a já mám být v klidu když jen na pokladně strávím pul hodiny?

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26461 příspěvků 27.11.14 09:10

Jezisi marja co to jako je??jak si na Vas muzou tak dovolovat??ja toto tady neznam a mas pravdu v cr(ne vsude samozrejme)jsme si vsimla, ze chovani je silene :twisted:
Mne stacila nedavna navsteva Prahy kde jsme za nemale penize bydlela na hotelu a muzu Ti rict, ze chovani recepcni si budu pamatovat na dozivoti..Zacinat slovy..Haledte jako :roll: :roll: :roll: Katastrofa jednani..
Jsem tady zvykla na rceni zakaznik nas pan a to tady v Nemecku plati..
Nezavidim Ti teda v Kauflandu a s takovyma podmminkama :roll: :roll: :roll:
Ja se snazim vzdy k temto lidem slusne chovat, protoze je mi jasne ze z toho pipaini by me osobne rychle jeblo 8) 8)
Jako kdo tady pise co chces od retezovych obchodaku atd…ja nevim, ale tady se kazda prace ceni, at je to uklizecka, ci pokladni, vzdyt kde by jsme bez techto lidi byli…Naopak jsme si vsimla, ze ubyva remeslniku a vsichni sedi u pocitacu, diky takovym lidem mame dost zakazek jako stavebeni firma. Jiste v cr leckdo podotknul, k lopatam nepujdu, tak tedy musim zduraznit ze ty lopaty maji asi nejvic :mrgreen: Ubyva poctiveho remesla, vsichni chteji do sacek, ale ono to nejde ;) ;)
Chapu, ze nekdo kdo studoval si lehce rekne na co jsem to delala, ale nutno podotknout, ze muj kamos dela ve svycarsku se dvema vysokymi u nadobi a vydela si 80 tisic korun..Nechce zatim jinam, dre jak cernoch :D Vi ze zacinat je tezke ;)
Takove to snizovani lidi je hnus..Pokud s takovym pocitem chodis do prace, mak opravdu to zmen a jsi delat neco co te bavi, pokud to jde tedy :think:
Ikdyz si dokazu predstavit, ze to leckdy zrejme nejde ;) ;) ;) ;)

 
madeto
Závislačka 2530 příspěvků 27.11.14 09:20

@Gina108 jo,jo taky ráda vzpomínám na moji 2měsíční brigádní práci uklízečky, kdy jsem si tím vydělávala na čundr. Tehdy to bylo super, měla jsem všechno u zadule o nic mi vlastně nešlo, ted by to bylo asi hodně jiné, když má člověk rodinu a v regionu skoro nejvyšší nezaměstnanost :think:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 27.11.14 09:31

Pracovala jsem cca rok pri vejsce na pokladne v tehdejsi Hypernove na Chodove. Penize skvely, ale 12 za kasou si proste braly svou dan, na lidi jsem kolikrat fakt nemela naladu a musela to proste vydrzet. ALE NAPROSTE SOUHLASIM S TIM, ZE BRIGADNIK MA SNAZSI POZICI, ON VI, ZE TO NENI NA STALO. Vymena prace za jinou bohuzel neni tak snadna, jak ti nektere holky radi, zvlast, kdyz se musi platit a neni rezerva.
Mela jsem spoustu brigad, ruzna zamestnani, vsude je neco, jde jen o to, jestli to neco dokazeme skousnout, nebo uz pres to vlak nejede..

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 27.11.14 09:34

Nevzdavej se a hledej si neco jineho, tohle ti za zdravi nestoji. Ja jsem ve Spanelsku taky zacinala od piky, kancelarskou praci, co jsem delala s maturitou a jazyky v cechach, mi tady nikdo nedal, tak jsem sla delat prodavacku, pak doplnovacku zbozi do regalu a pak taky cisnici v kavarne - no a prezila jsem. Taky si pamatuju, jak jsem mela z prace depku, hnusne nadrizene - ale me drzelo pri vedomi, ze jsem pritom studovala a tak jsem mela jakous takou vyhlidku, ze to do budoucna dal delat nebudu. Hodne mych kolegu bylo studenti apod. a taky tam byli docasne, tak aspon mezi kolegy jsme meli dobry kolektiv, ale sefove byli hnus. Ja myslim, ze si tam schvalne na vedouci pozice vybiraji jednoduche lidi, co umi tlacit na kolektiv a neparou se s tim, tam by zadny citlivy, ohleduplny a chapavy sef neobstal. Tak berou primitivy a „razne“ povahy, co se s tim neparou, jejich intelektualni a kulturni zivot je a vzdelani mivaji nulove, akorat je tam interne vyskoli a vlastne jsou to chudaci, protoze jsou jeste vyuzivanejsi nez jejich podrizeni, z kterych pak zdimaji maximlani vykon za minimalni mzdu… Dneska delam v kancelari administrativni pracovnici a jsem nekde uplne jinde. Administrativni resp. kancelarska prace je taky ubijejici, ale mnohem snesitelnejsi - klepu na drevo, ze mam dobreho sefa a kolektiv - a hlavne, nedelam na smeny, nedelam o svatcich… Takze kdyz to chces jinak, jdi si za tim, nevzdavej se a hledej. Ja jsem taky nemohla s praci seknout jen tak, musela jsem platit najem a vydaje a sama v cizi zemi jsem nemohla rict „jdu bydlet k nasim“ nebo neco podobneho, takze bylo treba zatnout zuby a do te prace chodit. Ale kdyz to chces zmenit, je to v tvych rukach! Bude lip :-))

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 27.11.14 09:37

Jo, ale co mi na pokladne fakt vadilo bylo, ze jsem se musela doprosovat na zachod. A jaksi jsme zeny, tak nektere dny potrebujeme casteji. Nechapala jsem, jak vedouci pokladen tohle nedokazala chapat a jak lidi ve fronte nebyly schopni oznamit si navzajem, ze ten a ten clovek je posledni, ze se pokladna zavira… :zed:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 27.11.14 09:49

@xRada pokladní chvátají, protože musí, protože se jim hlídá rychlost skenování, procenta skenování…

Příspěvek upraven 27.11.14 v 09:51

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 27.11.14 09:51

Ja te chapu..tedy s pozice te ve fronte.At se deje cokoli, ja jsem trpeliva a naprosto v pohode, ikdyz cekam treba i 20 minut v navalem Lidlu. Prijde mi trapne vozit se po nekom, ze je pomaly jen proto, ze ja mam v kosiku 5 veci a rodina prede mnou nakup tak na dva mesice. Onehda jsem i sprdla jednoho chlapka, at se hodi do klidu a nerve po pokladni… a co se tyce sefu? Asi s tim nikdo nic nenadela, dokud ono vedeni vi, ze lidi to trpet budou, protoze nemaji na vybranou, tak to tak bude. Bohuzel. Preji ti brzy jinou praci a at je pak s gustem posles do - no, tam kam slunce nesviti ;)

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 27.11.14 09:58

Naprosto s tebou souhlasím byla jsem v Kauflandu za lahůdkama raději jsem chodila i nemocná do práce aby mě nevyhodily zásadně mě posílaly do chladáků když jsem byla nemocná proto se mě držely teploty 2 měsíce až nakonec jsem si řekla že to nemám zapotřebí a šla marodit a konečně se vyležet když jsem nastoupila po marození do práce tak na mě koukaly jak na de_ila co tam dělám nakonec jsem se dozvěděla že mi poštou poslaly výpověď v době kdy jsem byla ještě na nemocenský jen ty potvory to mají dobře zařízený že je to datumováno od nástupu do práce :cert: Pak jsem šla dělat raději do malého krámku a tam se našla prudící zákaznice já vydržím hodně ale tohle bylo už moc naštěstí tam jsem byla s vedoucím jak vnučka s dědou hodně příjemný pán a dobrý kamarád do teď tak jsem mu řekla že už mě tato zákaznice vadí a že jí dám co proto jelikož jsem dělala za lahůdkama sama přes den naběhala na 2metrech 15km sem a tam tak jsem jí tam poslala na hodinu od té doby byla jak mílius a už pochopila co je to za práci a už si konečně vážila co zažíváme denně. Teď jsem momentálně na mateřský a jsem tak spokojená že se bojím že se mi už nikdy po mateřský nebude chtít vracet pracovat do krámu.

 
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 27.11.14 10:00

Tohle jednání je novodobé otrokářství, je to bohužel o tom, že jsme to my sami dovolili.Oni využívají toho, že ty tu práci potřebuješ, tudíž držíš hubu a krok.Na rozdíl od jiných států si my v čechách necháváme v tomto sr. át na hlavu :zed: Udělej maximum, aby jsi mohla co nejdříve odejít :kytka:

 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 27.11.14 10:03

@xRada takže si další z těch co práci poladních neberou! Já bych tam všechny co mají něco proti pokladním posadila a zajímalo by mě co by dělali!

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 27.11.14 10:17

Při vší úctě, milá zakladatelko, tady je hlavní problém v Tobě.

Naprosto nezpochybňuji fakt, že být pokladní v supermarketu je velká dřina. Ale to, že se k Tobě lidé chovají takhle, to je především Tvoje vina. Po přečtení Tvého předchozího deníčku se příliš nedivím - působíš jako velmi nevyrovnaná, pesimistická osoba, která sebou nechává víceméně jen vláčet.

Lidé jako Ty jsou snadným cílem pro jiné, aby si na nich vybíjeli svou špatnou náladu a aby se k nim chovali jako ke kusu hadru.

Nejsi tráva smýkaná větrem, to by sis měla uvědomit - život máš ve svých rukou a je jenom na Tobě, jak s ním naložíš. Kromě toho, že se Ti v devatenácti (!) letech rozvedli rodiče, jsi neprožila žádné drama - naopak, měla jsi zázemí, o jakém se mnohým ani nesní. Dokud nezačneš pracovat sama na sobě, na své sebejistotě a sebeúctě, bude se Ti tohle dít všude, ať budeš pracovat kdekoli.

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 27.11.14 10:21

@Gina108 ja takto rada vzpominam na prvni praci, nastoupila jsem dosite smenaren po sezone a byly nektere pobocky, kam cely den nikdo neprisel. Takze jsem jen rano otevrela trezor, prepocitala prachy, zapla pocitac, kde byl pokladni program, 8 hodin tam sedela cetla si, hackovala, pak zase uklidila prachy do trezoru, vypla pocitac a sla domu :lol:

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 27.11.14 10:25

@xRada pokladni spechaji proto, ze v nekterych retezcich uz maji kvoty na to, kolik polozek musi pipnout za minutu, za jak dlouho musi odbavit zakaznika, nehlede na velikost nakupu. Jeste pred par lety byla prace na pokladne sice vopruz, ale pokud byl clovek peclivy, zadny problem nebyl. Ted se ocekava strojova rychlost, presnost, chodi mystery shopping a pokud na tebe prijde negativni hodnoceni, tak letis…

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 27.11.14 10:33

Novodoba otrokarina - bohuzel to dela 99% vetsich korporaci, kde zamestanec je jen cislo a humanita se schoaval za „firemni benefity“ a Vanocni vecirek.

Nevim odkud jsi, ale nebylo by lepsi si treba podat inzerat na uklizeni domu, hlidani deti a dat si rok treba pri praci nacerno na rozmyslenou co by te bavilo a zkusit se zdokonalit v tom, kde mas mezeru?

V praci travis 60% svyho casu a ver(coz sama jiste vis), ze mit praci co te bavi a kde se ti dostane uznani je skutecne pilir.

Moc ti i ostanim, co do prace chodi temer s brekem a obavou „co zas dnes bude“ preju, at najdete praci, kde si vas budou vazit :palec:

 
Vectu
Povídálka 37 příspěvků 27.11.14 10:36

Je spíše ubohé hodnotit negativně člověka podle 2 deníku. Btw jak můžeš vědět co se mi kdy stalo? Asi máš zatím nepopsanou kouzelnou moc kterou nikdo jiný nemá.. určovat povahu a kvality člověka podle 2 zápisů na internetu. rly? :mrgreen: Lituji lidi v tvém okolí pokud takto koukáš na všechny.. :| Spíš to něco vypovídá o tobě :potlesk:

 
Uživatel je onlinesilvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 27.11.14 10:41

@Vectu
8o ne, tohle vypovídá o Tobě. Jsi zřejmě hodně nešťastný člověk. Pokud takto prskáš i v té práci, ani se chování nadřízených nedivím…
Víš, nejdříve jsem chtěla @BohunkaP (ačkoliv jí nejmenuješ, je zřejmé, že ten hnus byl na ni) mírně oponovat, ale teď s ní 100% souhlasím!

 
Vectu
Povídálka 37 příspěvků 27.11.14 10:44

Všem ostatním děkuju za rady a názory :mavam: ;)

 
bacousek
Povídálka 45 příspěvků 27.11.14 10:46

Já většinou do diskuzí nepíšu, ale dneska musím. Vím, že změnit práci není taková sranda. Sama jsem pracovala na pokladně jako brigádník při škole a je to peklo. Ale co chci říct hlavně :). Když občas někdo řekne, co dělá a všichni mu řeknou: „Ježiš, tohle já bych nedělal za zlatý tele (pokladní, učitel, na poště…), protože by mě z toho za chvíli vezli…“ Ale málokdo, když potom s takovou profesí jedná, tak se nedokáže chovat slušně. Na pokladní pomalu řveme, že zrovna přišlo nakupovat moc lidí a je fronta, na učitele, že dítě má špatné známky (přitom rodič mu omluví každou blbost, takže dítě 50% času chybí kvůli rodinným důvodům, ale učitel je ten debil, kterej to 18letý ubožátko neumí naučit - moje vlastní zkušenost :zed: ). Když každý začne u sebe a jenom zkusí být milejší a trochu racionálnější, tak bude na světě hnedle líp… Tak holky, hurá do toho a pojďte nakazit tu naši zemi trochou té slušnosti, dobré nálady a přátelštější nálady… :cert:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 27.11.14 11:18

@kacz Myslím si že, „uč se, ať z tebe něco bude“ je tady vedlejší… Vy jste viděla za poslední dva roky někoho kdo by dělal v tom v čem se vyučil?

Já mám maturitu z polygrafie.. a samozřejmě místa nejsou že.. Takže co má asi jiného dělat, než se podvolit a přijmout práci ostrahy.. Dělám ostrahu už dva roky a řeknu Vám, horší věc jsem nezažila ještě..Být venku, 12hodin lítat po kamionech v té zimě, v létě v teple, v těch příšerných hadrech, nechat po sobě řvát jenom proto, že máme za úkol prohledávat zaměstnance a těm se to samozřejmě nelíbí, ať k tomu přihodím jakkoli pěkný úsměv…

I v Kauflandu jsem pracovala 2 roky a jak se k nám chovali, to byl vrchol drzosti. „Je málo lidí, můžete jít domů“ Jdu domů a když jsem u baráku volají mi že " je hodně lidí přijďte do práce" a tak pořád dokola! Na pokladně si zákazníci stěžují, že jim to pípáme příliš rychle, že nestíhají brát do vozíků/tašek, ale ve skutečnosti, když to nebudeme pípat dostatečně rychle na stanovený limit, tak nás vyhodí… Ano u nás takto vyhodili dvě holky, že byli prý pomalé…Ten chaos v cenách, na který si zákazníci zase stěžují nám, i když my ty věci nemáme absolutně v popisu práce, nikdy jsme nepřiřadili jedinou cenovku, ale řve se po nás… my jsme končícím článkem toho řetězce, takže vše krom chvály a dostatečného finančního ohodnocení schytáme my.

Myslím si že jsou určitě horší práce, ale vemte si jak se k nám ti nadřízení a zákazníci chovají… Je to hnus! :x

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26461 příspěvků 27.11.14 11:41

Presne jak tady nekdo napsal, kdyz se zacne kazdy z nas chovat slusne ke kazde profesi, bude lip..
Jinak ja si take myslim, ze se neda clovek hodnotit podle denicku a nemyslim to spatne, je to tak ;) ;) ;)

 
magistra K
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 27.11.14 11:45

Jen chci podotknout, ze ani nejvyssi vzdelani vam nezaruci pohodovou praci. Zazila jsem celkem solidni psycho ve svem poslednim zamestnani (akademicky vyzkum) pote co jsem si dovolila otehotnet. Akorat ma clovek asi vetsi svobodu s tim seknout, protoze prace se mu pak snadneji hleda. Ja nakonec dobrou praci nasla, a to navzdory „skraloupu“ z posledniho zamestnani.

Znam docela dost lidi v akademicke sfere co drou jako kone a casto za dost mrzky peniz.

 
truelly
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 27.11.14 11:50

Zakladatelko…fakt bys asi měla dělat jinou profesi…takže bych se ráda zeptala - kolik času jsi v mládí věnovala studiu? tři roky učňáku? čtyři roky do maturity?

Jak píše řada holek - vzdělávej se, snaž se změnit práci, když tě to tak vyčerpává.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 27.11.14 11:52

@Vectu, Je spíše ubohé hodnotit negativně člověka podle 2 deníku. Btw jak můžeš vědět co se mi kdy stalo? Asi máš zatím nepopsanou kouzelnou moc kterou nikdo jiný nemá.. určovat povahu a kvality člověka podle 2 zápisů na internetu

Nemám rozhodně v úmyslu Tě urážet. Napsala jsem, jak na mne působíš na základě Tvého projevu ve dvou deníčcích, které jsi tu dobrovolně zveřejnila - sama musíš vědět, nakolik jsem se trefila do černého nebo ne.

Nicméně - pohodová, vyrovnaná a sebejistá žena nemívá potřebu kolem sebe rovnou začít kopat ve chvíli, kdy si přečte názor, který se jí nelíbí…

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 27.11.14 11:56

Jeste k chovani zakazniku. To jak se lide chovaji v krame, je uz podle myho kvuli tomu, ze si ty retezce ty lidi tak vychovali. Vemte si, ze ja mam nejaka pravidla o vyssich mist, ty se snazim dodrzovat a pak si treba dotycny zavola na infolinku a jde se proti me i kdyz ja vse udelala, tak jak oni chteji. Delaji z nas blbce ze vsech stran, ale myslim si, ze jsem ohodnocena celkem slusne a tak tu praci delam. Lepsi bych zde v Praze za ten plat a se svoji jen maturitou nesehnala. :oops:

 
MichaelaH13
Stálice 63 příspěvků 27.11.14 12:12

Moc mě mrzí, že pracuješ v takové prostředí a držím palce, ať brzy najdeš skvělou práci i šéfy. Já naopak musím říct, že jsem měla na své vedoucí vždy štěstí a asi díky tomu, že jsem hodně akční člověk a nesnáším stereotyp, tak jsem už pár prací vystřídala a posunula jsem se od prodavačky až na manažerské místo, ale vždy jsem narazila na skvělé nadřízené. Tak Ti přeji i Tobě takové štěstí :hug:

 
Trudinka  27.11.14 12:20

Jezdíme občas nakupovat do Německa, do Aldi. Já vím že tam mají ty čárové kódy přes celé zboží a je to tudíž rychlejší - ale i tak, pokud srovnám práci pokladních tam a tady tak se mi chce brečet. Tam ani nestačím nahrnovat do košíku. Není výjimkou, že u nás pokladní hledá čárový kód s ledovým klidem opravdu dlouho, její pohyby jsou veeelmi zpomalené a rozhodně nikam nespěchá…to se pak nelze divit, že se lidé ve frontě zlobí. Jasně - v Německu mají za to jiný peníz, jenomže to i za mojí práci jsou tam jinak odměňovaní a já to nemám jako argument proto, abych vykonávala svou práci s malým nasazením. Na druhou stranu jsou i u nás schopné pokladní, ale spíš výjimečně. Já si tedy skoro nikdy nestěžuju, jen když vidím že to snad opravdu musí dělat naschvál tak to řeknu, jestli by to nešlo rychleji. Jinak se snažím být milá, poděkovat a popřát hezký den. Autorko co napsat, chovej se k zákazníkům mile, málokdo bude reagovat na milé chování neslušně - to už musí být v. ůl a to ti pak může být jedno…

 
kkatuskkaa
Povídálka 44 příspěvků 27.11.14 12:34

Pokud se tolik stresujete, sekla bych s tou prací, takhle to nikam nevede :? zdraví má člověk jen jedno :!

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 27.11.14 12:46

@Trudinka fihaaa jo ja kdyz sednu na kasu, tak jsou jeste neprijemni, ze jedu rychle a oni nestihaji. Tady v Cechach se nikomu nezavdecis.
Tady at si zakaznik ci zamestnanec tak je furt neco spatne. Ja byla jednou v nemocnici a to ze jsem podekovala i za caj, tak na me koukala s otevrenou pusou. Takze asi tak. :kytka: :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 27.11.14 12:47

Chápu, ale na druhou stranu..pokud clovek chce neco změnit, jde to. Pro me to bylo obrovske úsilí, nikdy nic jsem nedostala zadarmo. Bude mi 29,mam tri deti a svou pili se mame vic nez dobře. Praci jsem si vybrala sama a sla si za tím, mateřskou dovolenou neznam, presto nelituju. Držím ti palce at najdeš svuj směr a zacneš se jim ubírat. Smaž ze sveho zivota slova-nejde, nevím, neumím. Nikdy by me nenapadlo, ze toto vsechno zvládnu. Pred deseti lety jsem byla těhotná na gymplu a partner me mlátil a týral..taky jsem myslela, ze je po všem. Drz se :kytka:

 
drsňačka
Kecalka 107 příspěvků 27.11.14 13:04

" .{color:red}" Ahoj, zkus si nevšímat některých zdejších negativů a vyber si to co ti radí holky v dobrém. Jestli tě ta práce tak deptá, tak zkus zatnout zuby a mít to jenom jako přestupní stanici. Každý jsme dělaní na něco jiného, někdo to dává, někdo ne a neznamená, že je to tak či tak špatně. Jinak ale dneska to fakt nikde není žádný med. Před mateřskou jsem odcházela ze super kolektivu a po nástupu zpět jsem se nestačila divit. Nabídli mi vedení, jenže jsem to kvuli dětem nemohla vzít, no a pak mně nová paní vedoucí sestřelila-po 15letech ve firmě-strach z konkurence no, pobrečela jsem si, poblila..a odešla jsem. No a dnes??Je zas dobře ale lituji, že jsem před tím „držela“ ta kdlouho, stálo mně to zbytečně hodně sil. A otázka pro holky?? JAK TO MÁTE U VÁS V PRÁCI?? ???

Příspěvek upraven 27.11.14 v 13:05

 
veeeraf
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 27.11.14 13:17

8 let stojím za pultem a nikdy jsem se necítila takhle špatně, jak píšeš ty. Ano, je to o lidech, ale ty si určuješ hranici co budeš a nebudeš tolerovat. Oni to totiž zkouší, jednou na tebe vyjedou, pak podruhý a když zjistí, že si jak hadrová panenka a necháš si to líbit, tak přitvrdí..nějakým lidem to vyloženě dělá dobře, že mají fackovacího panaka - tím ventilujou svůj stres a strach o vyšší pozici (protože nátlak od vedení je větší než si myslíš)

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 27.11.14 13:18

Opravdu nechápu, kdo může hodnotit povahu pisatelky podle deníků a práce, kterou dělá. Každý by si měl podobnou práci zkusit. Já dělala za pultem několik let na brigátdě při VŠ a taky byly dny, kdy jsem ve svém volnu nemohla tam, kde byla větší koncentrace lidí. Všichni vidíte negativa na prodavačkách, ale jaké jste zákaznice vy? Notná část zákazníků neumí pozdravit, poděkovat…a že jsou zákazníci hrubí? Ano, někdy musíte obsloužit i opilého zákazníka nebo někoho z menšiny a věřte, že umí být velmi hnusní a určitě to není přístupem té dané prodavačky. Navíc jsou snadný cíl k tomu, aby jim lidé dali sežrat své křivdy za celý den.
Zakladatelko, usmívej se a v duchu si mysli něco o pr. elích. Tak jsem to dělala já :srdce:
Jo opravdový teror v práci jsem zažila v jedné prosperující české firmě, kde jsem měla dělala asistentku takovému řediteli, že jsem doma div nebrečela, že musím do práce. Každá odtud vždy ve zkušebce utekla a já v té době nemohla, protože jsem žádala o hypo a musela jsem mít příjem. Byla jsem velmi šťastná, když jsem odtud mohla konečně odejít :cert:

 
xRada
Kecalka 130 příspěvků 27.11.14 13:19

@lleennttiillkkaa @lleennttiillkkaa a k čemu to je ta rychlost skenovani kdyz pak dobu cekas nez si to lidi naskladaji to tasek a zaplati?

jinak v intersparu treba u nas nemaji vubec odkladaci misto na tasky natoz na veci takze se tam toho vejde par a pak to pada na zem…

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 27.11.14 13:25

Řekněme, že kecy typu „dělej to tak…“ a „musíš dělat tohle a tohle…“ jsou ještě celkem snesitelné… V minulé práci (před mateřskou), jsem zažila chování majitele takové, že na holky řval, že „neumí nic jiného než chlastat a šu. at“ :cert: do toho můj nadřízený byl šovinistický prase. Takže supr parta :roll:
po mateřské se tam nevrátim, ani za milion. tohle bylo moje uplně největší dno ze všech prací. a to jsem také dělala takové pozice jako je operátorka, pokladní atd… oproti tomu pokladní byla práce snů :lol:

 
Trudinka  27.11.14 13:26

@palapa Možná že jsi na zdejší poměry moc rychlá a lidé jsou z toho šokovaní a zhnusení :mrgreen: anebo je to jako s počasím - když je hezky lidé nadávají že málo prší nebo je horko, když prší a je zima chcou aby bylo hezky a sluníčko… :lol:
Já tedy málokdy mám u pokladny konflikt, naopak většinou když se chovám mile prodavačka mi to oplácí.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Mánie šťastné rodiny


Reklama