Přebalujeme batole

Rodičovství

Od mého pojednání o přebalování novorozence uplynulo již mnoho měsíců. Nyní máme doma batole na slovo vzaté. Proto bych se zde ráda podělila o radosti přebalování takového dítěte, v pohybu již velmi zručného a v síle vytrénovaného.

Už je nám rok. Tento deníček je ale plně platný pro děti od cca 5 měsíců věku. S přibývajícím věkem dítěte se rapidě snižují možnosti, jak bez nehody svoji ratolest přebalit. Potřeba zdánlivě jednoduchá se stává několikrát denně tělocvikem, Judem a chvílí pro zkoušku nervů rodičů (tedy našich rozhodně). Někteří z tohoto důvodu brzy začnou děti vysazovat na nočník, aby co nejdříve mohli omezit frekvenci výše popsaných chvil na minimum.

U nás nočník prozatím slouží jen jako apartní klobouk a zároveň jako místo pro vkládání čehokoli. Nejraději dovnitř vkládáme obličej, to abychom zjistili, co se ukrývá na dně (pozn. krom hraček většinou nic. Nočník u nás skutečně není považován za místo pro vykonávání potřeby).

Co k přebalení potřebujeme:
1. novou plenu (ne jako minule, kdy jsme teprve po rozbalení dítěte zuřivě trhali obal od pemprsek)
2. přebalovací pult (pro větší dítě postel/gauč)
3. mastičku na opruzeniny
4. čisticí ubrousky
5. čisté záložní bodýčko (co kdyby náhodou)
6. kolík na prádlo (respektive na nos)

Pokud nebudeme mít vše připraveno po ruce, můžeme to rovnou zabalit. Jakmile totiž začne zápas (v rodičovském slovníku adekvátní synonymum pro přebalení batolete) končí to zpravidla špatně (pád dítěte, umazané dítě od víme čeho, v lepším případě nám sežere ve chvíli nepozornosti cokoli, co zrovna bude mít v dosahu - ani nedomýšlím :lol: ).

Dítě položíme na postel na záda (používám postel, proto píši postel). Sundáme mu tepláčky a přetočíme ho z bříška zpět na zádíčka. Okamžitě vrazíme neposedovi cokoli do ruky (většinou jí půjčím tubu s Rybilkou a říkám, ať mi ji zatím pohlídá). Zatímco si se zájmem prohlíží na chvíli věnovaný předmět a my ucítíme, že tam asi nebude jen mokro, sáhneme po kolíku, nebo zadržíme dech a statečně sundáme plenu. Pozn.: Minule jsem psala o nevoňavém obsahu pleny po UM. Dítě 5 měsíců a vejš už ale papá krom UM i pevnou stravu, a tak slovo „nevoňavý“ je jen velmi slabé označení toho, co to ve skutečnosti je.

Ubrousky prdelku a okolí očistíme, sáhneme pro plenu čistou, rozbalíme ji, vezmeme si do ruky již dávno odhozenou Rybilku, chvatem skočíme pro dítě, které se právě na druhé straně postele snaží zjistit, zda je ta vejška dost vysoká, položím již velmi rozzuřeného neplechu zpět na záda, pokusíme se ho zaujmout předmětem jiným, plenku vložíme pod zadeček, vymáčkneme z tuby trochu masti, vrátíme dítě zpět na záda, použijeme (naprosto zbytečné) přesvědčovací taktiky typu: „už to bude, vydrž, nemůžeš chvíli ležet klidně?!“ :cert: „eeeeeeeee eeeeee eeeeeeeee ee!!! eeee!!! eeee!!!“ Rybilku s hlubokými třemi nádechy pro uklidnění a prokrvení naší překrvené lebky mázneme tam, kam patří, zalepíme lepítka a necháme to zvíře odlézt, kam se mu zlíbí. Přichystáme si nohavice od tepláčků a pokračujeme ve stylu výše popsaném.

Rodičům, kteří mají dítě klidné, závidím a zároveň jim to přeji. U nás jsou to skutečné zápasy, protože naše Verča začala nesnášet polohu na zádech. Například do postele ji ukládám vždy obličejem vzhůru, ovšem ona usíná zásadně na hubě a pak když se probudí, řve, že ji bolí za krkem.

Ten plastovej „klobouk“ asi budeme muset velmi záhy začít používat, jak se používat má, protože až mi začne chodit, nechci ani domýšlet, jak bude naše přebalování vypadat. Představa běžící Veru s napůl rozlepenou plenou plandajíc jí u zadku, zoufalá matka za ní s plenou čistou a prosbou, aby po cestě aspoň nevytrousila ty bobky, mě úplně neláká.

Šikovným nočníkářům HOLD, a dětičkám, které chápou od čeho ta plastová židlička s dírou je, METÁL! :pankac:

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
kakikka  30.10.11 01:30

Proč nepoužíváš na utření zadku vodu??? Nebylo by to rychlejší, jednodušší a levnější?

 
katleen  30.10.11 07:25

hezky napsané máme to také tak

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 30.10.11 07:27

Pekne popsane, vzpomela jsem si na sveho synka,kteremu bude 5 let......zazivala jsem uplne to same a take jsem pouzivala ubrousky misto vody…proc ne, zijeme v 21. Stoleti­..valna vetsina maminek zije konzumnim zivotem, takze vodu ci hadrove plenky pouzivame velice zridka
Parkrat ubrousky nestacily,jedina moznost,jak dostat ty hovinka pryc,bylo umyt je..no, a to zaclo rosambo..zahadnym zpusobem jsem byla vice mokra nez syn. Behem nekolika vterin shodil z policky vse,co mu prislo pod ruce,vcetne tatinkova parfemu,ktery upadl do umyvadla a samozrejme se rozbil.....po teto zkusenosti jsem radeji pozivala ubrousky a sveho synacka nahanela po mistnosti :palec: :-D :-)

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 30.10.11 07:31

Ps: reagovala jsem na prispevek od kakikky…

 
pomeranca
Extra třída :D 10699 příspěvků 30.10.11 07:39

Já mám klidné dítě… kromě chvíle kdy ho chci přebalit :mrgreen: takže naprosto rozumím

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 30.10.11 07:58

Pěkně a pravdivě popsané. :palec: Měli jsme to taky tak. Teď už máme plínu jen na noc nebo delší cesty,ale i tak mi to stačí. Protože moje dítko rozhodně nepatří mezi klidné…

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 30.10.11 08:05

Děláš základní chybu, že vracíš dítě stále na záda, zbytečně se nadřeš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Já jsem záhy poté, co se naučil stoupat a vůbec se rozpohyboval, rezignovala a umím přebalit v jakékoli poloze - klidně i dítě nohama zavěšené od stropu :lol:

Na břiše je to úplně v pohodě (zvlášť holka, které nemusíš rovnat pindíka), ve stoje se taky přebaluje hodně dobře - navíc se ti nikde neotře. A mám vyzkoušené, že pokud je dítě v té poloze, ve které chtělo být, tak se i líp zabaví a chvilku drží :lol:

 
Pavlinacoffee  30.10.11 08:08

Já mám zatím hodné miminko,ale mám se asi na co těšit:)

 
sterezie  30.10.11 08:33

tak na zádech nepřebaluju dobré dva měsíce, protože jsem se neskutečně nadřela, tudíž přebaluju ve stoje, to má ale jednu základní nevýhodu, teda vlastně dvě :lol: 1. těch záhybů je nezměrně víc a na očištění je to fakt vopruz! 2. i když stojí, tak má neustále potřebu někam popocházet- popřípadě si ihned po sundání špinavé plíny sedat :roll: - takže zapnutí plíny není vždy stoprocentní a já můžu za hodinu krom dalšího přebalení i převlíkat 8-)
přebalování zdar :pankac:

 
saphire
Závislačka 4881 příspěvků 30.10.11 08:40

Našemu bojovníkovi je skoro 6měsíců a přebalování taky pomalu připomíná zápas :D Na zádech vydrží jen tu chvíli, kdy má plínu dole. Jakmile zahlídne plínu čistou, začne se kroutit a kňourat a používat na mě jiné taktiky :lol:
Obávám se co bude, až začne lozit, posléze chodit :pankac:

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 30.10.11 08:43

mluvíš mi z duše, malý už to taky začíná dělat :lol: Dneska ráno mi namazání, převlíknutí a přebalení dítěte trvalo 15 minut :lol:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 30.10.11 09:02

kakikka děkuji za dobře mířenou radu ale přebalujeme na posteli, jež se k velkému podivu nenachází v koupelně :lol:

Holky to víte že jsem to zkusila i ve stoje ale je to snad horší než lepší :mrgreen: Ona mi ve stoje poněkud tancuje, takže by ty *ovna byly opravdu všude :mrgreen:

Příspěvek upraven 30.10.11 v 09:46

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 30.10.11 09:12

Bavím se, měla jsem čtyři klidné děti (za předpokladu, že jsem se je nepokusila položit na záda od chvíle, kdy se uměly postavit). U druhého jsem se naučila přebalovat ve stoje včetně vázacích látkovek. Mělo to i své stinné stránky, občas jsem se pokoušela na přebalování postavit na nohy nic zlého netušícího novorozence :oops: :lol:

 
sterezie  30.10.11 09:46

jo a ještě ke kakice: já nevím, jak Tvoje děti, ale to moje si mi z rukou akorát tak vyskakuje, klouže a koleduje si o úraz (to samé, pokud jí postavím ve vaně, to mi tam maximálně hodí salto), takže u nás jsou ubrousky ta bezpečnější forma :mrgreen:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21946 příspěvků 2 inzeráty 30.10.11 09:48

Chvála bohu za naše klidné dítě, se kterým jsem bojovala jenom někdy.
Miruše nezávidím ti, ale věřím, že konkrétně ty se s tím dokážeš poprat.
Kakiko já si třeba nedokážu představit že lítám při každým přebalování s polonahým dítětem přes půl bytu, kde se v naší bývalé pidipanelákové koupelně snažím dítě umýt. To šlo do té doby, dokud byl Vítek dostatečně malý, že se vešel na pračku a do umyvadla a byl relativně málo pohyblivý(cca 4 měsíce věku). Takže žehnám výrobcům vlhčených ubrousků.

Příspěvek upraven 30.10.11 v 09:49

 
timulenka
Povídálka 25 příspěvků 30.10.11 09:54

Jako u nás doma!:-D
U nás teda ještě k tomu padají hlášky typu:" To neumíš vydržet chvilku v klidu? kde jsi tohle viděl? Chceš si zlomit vaz?" apod!:-D

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 30.10.11 10:13

Mě trošku přijde, že má kakikka buďto dítě ještě malinké, nebo nemá žádné a nebo měla děti v dobách totality, kdy myslím žádné ubrousky nebyly :lol:

Ale pokud tomu tak není, prosím kakikko vysvětli mi, jak mám roční batole přenášet s podělanou prdelkou přes celý barák do koupelny, tam ho coby dvanáctikilové držet na jedné ruce a druhou ho mýt? To šlo v dobách, kdy měla kilo 6, ale 12? :think: A postavit jí do vany je jak píšou holky nemyslitelné. Nejsem přehnaně starostlivá matka, ale když se koupe, mám oči navrch hlavy když si v té vaně stoupá (a to jí tam vždy na dno dám ručník, aby mi nehodila držku)…

Tak jak to tedy je s tím mytím vodou? :lol:

Jinak nás to draho nevyjde…kupujeme totiž ubrousky za hooodně levno (značkový) člověk musí vědět kam pro ně zajet :pankac: :lol: To je ta voda, kterou bych 7× denně vyčurdila kvůli mytí dítěte dražší :wink:

Příspěvek upraven 30.10.11 v 10:15

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21946 příspěvků 2 inzeráty 30.10.11 10:41

Miruše doporučuju protiskluzovou podložku do vany. Taky jeden ze supervynálezů :palec: Koupila jsem jí v tescu a další mám vyhlídnutou v Ikee

 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 11 inzerátů 30.10.11 10:59

Tak naše prdelka se ještě příliš na řicho sama nepřetáčí, pokud se ovšem nejedná o přebalování. To se musí nutně natáhnout pro ubrousky či Sudocream apod.
Já teda vodu používám jen na tu smrdutější část :lol: , kdy se to pro mě stává silový sport. Kdy mi malá zhruba 9kilová visí na ruce a já se jí snažím umýt prdýlku.
A zhledem k tomu, že nejsem příliš zkušená utírat hovišo ubrouskama nastává pro mě problém, když jsem venku a já spotřebuji snad milión ubrousků a s výsledkem stejně nejsem spokojená. :zed:

 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 11 inzerátů 30.10.11 11:03

lleennttiillkkoo díky za typ s podložkou, už jsem se po ní dívala, ale asi špatně. :palec:

 
werro
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 30.10.11 11:16

tak já když už martina nesu umít do vany, tak je to zdůvodu, že by to ubrousky prostě nedaly :mrgreen: a dělám to tak, že nakouknu do gatí a po zhodnocení situace i s plenkou ho postavím do vany. Sundám plenku a osprchuju mu zadek :mrgreen: :mrgreen:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 30.10.11 11:39

ahojky,hezký deníček,přesně jako by si psala o tom našem neposedovi :palec: :pankac: úplně sem se viděla PŘESNĚ V POPISE JAK TO DĚLÁ NÁŠ,mámtaky triskomyš :lol: ,má 7 měsíců,už sám stojí,takže krom odlízaní a asi 100× vrácení zpět na záda a zuření že nechcéééé,se ještě sápe po mě nebo po čemkoli do stoje..
nočník taky zatím nesluží svému účelu a taky se děsím,jak začněe chodit,jak to bdueme dělat..takže přeju pevné nervičky a ráda si přečtu jak to zvládáte dál :wink:

 
melanka
Kecalka 362 příspěvků 30.10.11 11:40

Tak u nás naprosto stejné, řeckořímský zápas.
Když je pokakanej, nastává u nás „Přebalovací akce“!
Se vším všudy. Tzn.
1. nachystat si všechny kakací propriety
Mám jezdící přebalovák v kuchyni, takže jedu s ním k lince, na linku si nachystám otevřenej sáček, otevřený ubrousky, suchou látkovou plínu na utření a stabilně tam mám mýdlo.
Nejdůležitější- něco vzácného a zajímavého do ruky( třeba klíče od auta, už měl i nosní kapky)
2. odchytnu neposedu, vrazím mu zakázaný předmět, položím na přebalovák a začnu bleskem slíkat.
Odhazuji do nachystaného sáčku, beru na ruku, umývám ve dřezu a vracím na přebalovák.
3. Obměním zahozenou hračku, natřu a dám plínu, vypustím draka.
4. Utřu potopu a pot, zavážu sáček, odšupuji přebalovák.
5. hledám dítě po bytě, abych mu navlíkla tepláčky
6. Tak jsem to zas zvládla, to už je zase půlhodina pryč? :-D

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 30.10.11 11:43

jo a vodu jsem samozřejmě v koupelně taky zkoušela,ale udržet ten pytel blech je naprosto nemožné,kope tak hrozně ,že je mokré úplně všechno a krom pleny,musím vyslect uplně naha a celého opět obléct je dost vysilující,protože taky nevydrží ani pulvtěřiny v klidu :roll: :lol:

 
Carrinka
Extra třída :D 10872 příspěvků 30.10.11 12:50

Super deníček… Já přebaluju zásadně na zemi na koberci - občas ho musím po přebalení vydrhnout :pocitac: V nejhorším případě používám „chvat“ jako při odsávání nosu odsavačkou na vysavač - tzn. dítě zatížit nohou v oblasti hrudníku a ignorovat řev a snažit se dát mezi kopající nohy plínu cca do míst, kde má bejt :pankac:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 30.10.11 13:04

jojo…tak to znám moc dobře…ještě ke všemu dvakrát…navíc mi začíná při tom nerovném boji překážet zvětšující se pupek… :zed: holky se kopáním umí skvěle strefovat přímo do jizvy po císaři a nejlepší je, když jednu přebaluju…po lokty v ho.nech a druhá musí zkoumat obsah plíny té přebalované…takže krom mě, je po lokty v ho.nech ještě to druhé dítě…první se přetáčí, zdrhá s napůl nalepenou plnou plínou a podělanýma zádama a já já za ní… :mrgreen:

stejně zajímavé je usušení, zabalení a oblečení po koupeli…já to teda vše dělám na zemi na puzzlích…tkaže se peru s jednou a druhá s osuškou na hlavě zdrhá nahatá po bytě…vyčůrá se na ty puzzle, hopsá v tom a líbí se jí, jak to dělá čvachty, čvachty…a když z ní jdu tu panenksou moč opláchnot, tak ta druhá (umytá, voňavá a čistě oblečená) do toho čůrání přihodí nějaký blitíčko a rozmazává to…takže jsem chobotnice, nevim s kolika rukama, když se peru s druhou a oblíkám jí a tu první se snažím odstranit z dosahu počůraných a poblinděných puzzlí… :mrgreen:

mít děti je prostě zábavka a mít dvojčata je super zabávka :mrgreen: :pankac:

a dík za deníček…jsem ráda, že v tom nejsem sama :palec: :wink:

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 30.10.11 13:05

Chodící rozbalujeme ve vaně a tamtéž z něho ten sajrajt smýváme. :lol:
Vanu máte, pokud si dobře pamatuju z minula. :mrgreen:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 30.10.11 13:16

LucaLuca :lol: vanu jo (to je tak jediný :mrgreen: ) ale malá ještě nestojí sama, a jak se opírá o vanu, tak jí to klouže (podložku na radu ihned pořídíme :pankac: ) Ale až začne chodit a stát sama, tak to budeme praktikovat asi obdobně :palec:

 
žirafííí  30.10.11 13:28

To mi něco silně připomíná :lol: .
Taky přebaluji na posteli , než jen rozlepím plenku malá je fuč a furt dokola :cert: .
Přesně jak píšeš :lol: .
A nejlepší když člověk pospíchá :roll: .

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 30.10.11 13:36

No když nestojí sama, tak je to asi blbý. To bych neriskovala. Já jsem teda měla děti lehké, takže v umyvadle a pak stojící v té vaně. V mezidobí tuším, pokud jsme byli doma oba, jeden rodič držel nad vanou a jeden sprchoval, ale to už si fakt moc nevybavuju. :lol:
„Přebalovák“ jsme měli stylem koupelnová předložka (taková ta žebrovaná) + ručník nebo přebalovací podložka. Takže žádné přecházení přes půl bytu a podobně.

 
zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 30.10.11 13:52

Holky a proč jste si nepořídily dítě povahy klidné až beránčí? :mrgreen: Už rok a půl čekám na výše popsané situace a pořád nic :jazyk: :pankac:

 
Katy2
Hvězda diskuse 50274 příspěvků 30.10.11 14:02

zuzouš taky jsem čekala a stále jsem se nedočkala :jazyk: , teď už je malá přes den bez plen, plíny má jen na spaní........tak že už se asi ani nedočkám.
Přebalování měla vždy ráda, hezky ležela, nikdy nikam nezdrhala a vždy byla na přebalováku. Jo a motala jsem na ní látkovky, tak že těch úkonu bylo více a ani to jí nevadilo. Zlatý Lvíček. :mrgreen: :mrgreen:
Edit: vlasntě ano jednu dobu jí přebalování vadilo a to když měla zánět ledvin, tam šlo ale spíš o to že měla přebalování spojeno s bolestí při zvedání nožiček, naštěstí mi to došlo brzy a přebalovala jsem velmi opatrně, i tak nějakou dobu trvalo než přestala při přebalování plakat, ale ani přes to v tom období nezdrhala a ležela stáel tam kam jsem jí položila.

Příspěvek upraven 30.10.11 v 14:04

 
iwka81
Nováček 9 příspěvků 30.10.11 14:11

Tak v případě mého syna je to právě naopak. Jediný okamžik, kdy dokáže být v klidu je právě u přebalování. Ještě stále ho přebaluji na pračce na přebalovací podložce, už od narození mu pokaděný zadek myju ve vaně, takže pohoda. Jediné na co čekám, je jeho pravidelné používání nočníku, zatím je to jenom o štěstí, kdy se zrovna trefíme :-) Ale s úsměvem taky vzpomínám na období, kdy ho důležitě používal jako pokrývku hlavy :-D

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 30.10.11 15:11

Zuzouš, vzhledem k tomu, že jsi těhotná, bych to viděla na značné rouhání. :lol:

 
Milu86
Kecalka 194 příspěvků 30.10.11 15:29

Tak já mám teprve třítýdenní mimi, a už teď je při přebalování veselo. Včera kdy měl mega plnou plínku jsem se dala do utírání pohromy ze zadečku a po každém utření vytlačil další hromadu, když to bylo po páté, to už jsem si říkala, že to snad není možný, začal pro změnu čůrat, jak jsem se snažila čůrání chytit do látkovek, tak jsem mu otočila pindíka a čůral si chudák do obličeje :oops: rychle jsem plínu povolila, čůral zase na mě :lol: a pak ještě vytlačil několik hromad :lol:
Jo a když je nadělení až na záda, sprchujeme v bidetu, ale musíme na to být dva, jeden drží a druhej sprchuje, kupodivu se to mladýmu i líbí :lol:

 
Corinaaa
Povídálka 50 příspěvků 30.10.11 15:52

Jojo, také si to živě pamatuju, proto jsem s mladším najela od narození na bezplenkovku. Začátky také byly náročnější, ale teď si pískám :-)

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 30.10.11 15:56

Miruše, trefně napsané :mrgreen: :palec: Nám se vždycky při přebalování naše batolátko mění v rozzuřenou,běs­nící nestvůru, které najednou přiroste asi 15 dalších končetin…divný!! :roll: Tahání bránícího se řvouna z vany je horor -pokus o následné zabalení do plínky a oblečení pyžámka téměř nemožné! Do ruky taktéž vrážím,co zrovna popadnu :lol: ..Rybilka je přímo pochoutka :mrgreen: /už od doby,co vykoukl první zub a zvládla otevřít uzávěr/..robátka holt milují nahotu.. :lol: Takže ti úúúúúplně rozumím a závidím rodičovstvu klidných dítek :mavam:

 
teredes
Kelišová 6266 příspěvků 30.10.11 16:14

Ahojte, ja budu reagovat na vodu x ubrousky.
Ja pouzivam ubrousky dost, ale take casto myju diteti prdku v umyvadle. Dite je skoro rocni, desetikilove, povahy spise klidnejsi, ale u prebalovani vyvadi neskutecne. Jako vazne me privadi k silenstvi. Umyti v umyvadle ji ale bavi vic, nez lezet na zadech a cekat a poutiram. Do umyvadla vodu napoustim, dite tam posazuju celem ke me, jeji horni polovinu tela tisknu k moji, aby se nemohla moc mrskat. Po umyti uz jenom oplachnu. Plenu sundavam na zemi jeste pred koupelnou.
A jeste nas zabalovaci chvat. Dite lezi na zadech. Ja sedim na podlaze. Nohy mam na ramenou ditete a jemne, ale nekompromisne tisknu k podlaze. Dite sice rve, ale pokud nezabira domluva a zabaveni nejakym predmetem, nejak ji zabalit musim. Takhle se opravdu nepretoci a nezdrhne.

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 30.10.11 17:13

Miru :potlesk: :potlesk: :potlesk:, Ty jsi prostě třída :palec: :palec: :palec: :palec:. Ani nevíš, jak já jsem ráda, že moje ratolest již nějakou dobu používá záchod, ale jde-li tam zrovna házet bobek, potřebuji víc než jen jeden kolíček, protože splácá páté přes deváté a to pak FAKT stojí za to :mrgreen:

 
catty
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 30.10.11 17:24

koukám,že se mám na co těšit :mrgreen:

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 30.10.11 19:01

Super deníček! moc se mi líbí! naše Karolínka je taky jako drak (bude jí 10 měsíců) a přebalování je pro mě noční můra. Nic není snad tak strašný, jako zabalit do pleny malej pytel blech kříženej s klubkem hadích ocásků!!! Taky jí do rukou strkám vše co je kolem, ale už to přestává být efektivní, hlavně v okamžiku, kdy už už se chystám plenu zalepit a ona kopne a smýkne se a můžu celej aplikační manévr dělat znovu :pocitac: Máme hadrový pleny, takže tahle záležitost je o to složitější. Kájulka se umí totiž tak dobře smýkat, že mi to hned celý rozdrbe a plena je vedle plenkových kalhotek… :pocitac: :zed: :evil:
No a jinak na utírání bobku používáme ubrousky a při každým přebalování ještě letíme přes půl bytu do koupelny zadek opláchnout čistou vodou :) To začíná bejt taky poněkud náročnější, protože se vzpírá a mává rukama a nohama kolem sebe, takže nacpat ji do umyvadla pod vodovod a umejt zadek je taky docela boj (krocení divé zvěře). Ještě jí musím jistit jednu ruku, aby nerozházela všechny parfémy na poličce :jazyk:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 30.10.11 19:06

Rascal :lol: :lol: :lol: :pankac: Taky dobrýýý! :mrgreen:

(ehm…závidím umyvadlo :oops: )

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21946 příspěvků 2 inzeráty 30.10.11 20:13

Je teda pravda, že mě od chobotnicování zachránil přebalovací stůl. Protože on se tam bál vrtět. Jakmile jsem se ho pokoušela oblíknout nebo přebalit na posteli, tak to bylo stejný jako všude jinde

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 30.10.11 20:21

Miruško opět super!
Mimo jiné…omýt prdku mému synovi pod vodou?Zařve vše na co dosáhne!!!!Dnes to bylo Oilátum…nestačila jsem ho zavřít,měla jsem rudo před očima ,když jsem ho viděla odtékat do odpadu umyvadla! A jestli tohle dítě pochopí ,že to plastové s dírou uprostřed je nočník…otočím se blahem na ruby :-D :-D :-D Držte se a pište !!!! :-D :-D :-D

 
Maddlen
Závislačka 3139 příspěvků 30.10.11 20:27

To je parádní deníček! :-D U nás funguje asi nějaký paradox - právěže JEDINÁ chvíle, kdy je u nás jakžtakž klid a spokojenost a kdy se nekoná nějaká šílená pohybová aktivita, je s holou prdelí při přebalování… Jsem zvědavá, kdy se to otočí a bojím bojím… :-)

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 30.10.11 21:15

Madlen chci tvoje dítě! 8-)

 
Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14077 příspěvků 30.10.11 21:57

Jééé, úplně živě si to ještě pamatuju :lol: Trefně napsaný deníček. Musím říct, že někdy před prvním rokem jsem využila toho, že už snad měl pud sebezáchovy či co :mrgreen: a začla jsem paradoxně přebalovat na přebalováku s pevným dnem položeným nahoře na postýlce (takže v případě, že by mi spadl z přebalováku, spadl by do postýlky s roštem úplně dola). Kupodivu najednou bylo přebalování mnohem snažší :palec:

Každopádně představa, že ho přebaluju v naší pidikoupelně, popř. že s pos…tedy s pokakaným dítětem letím přes celý byt do koupelny a tam ho rvu pod vodu, kterou z nějakého důvodu od narození nesnáší :mrgreen: :mrgreen: , je mnohem horší, než představa ekologické zátěže z poutitých ubrousků. Sorry přírodo, výčitky mám a vracím ti to zase jinde, ale vymoženosti jménem jednorázové ubrousky se prostě nevzdám :oops:

 
Emilie
Generální žvanilka 20389 příspěvků 31.10.11 07:37

Oba kluci se naštěstí naučili nechat se přebalovat, srandy to začaly být, když starší vyžadoval, že přebalí toho mladšího :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . A co s etýče nočníku, starší začal rovnou na velký záchod :nevim: :roll:

 
Simab  01.11.11 08:30

Pěkně popsáno a já to mám ve dvojím vydání :mrgreen: a navíc už chodící :mrgreen:

 
ppetra
Echt Kelišová 8043 příspěvků 01.11.11 13:08

pěkně napsaný deníček :palec: nicméně dodám, že umývat i odrostlejší dítě v umyvadle není věc nemožná :wink: Starší syn byl teda na ubrouskách, ovšem u dcery jsem zvolila vodu, protože mi přišlo málo hygienické vytírat hovínka z pipky jen ubrouskem :oops:

Nicméně k tomu mytí - oběma dětem myju pokaděnej zadek v umyvadle, prostě si je přehodím přes jednu ruku a druhou rukou je umývám - dcera má 12 kg, syn 15 kg a oba u toho kopou, berou si na umyvadle vše na co momentálně dosáhnou apod. Ale nikdy neměli ani náznak toho že by spadli nebo mi vyklouzli - chce to jen ten správnej grif a pak už ubrousky nebudete chtít ani vidět :wink: Je to mnohem rychlejší i „čistější“ - než to hovínko rozmatlávat a znovu utírat z celýho zadku :wink:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama