Předlouhé čekání, dočkám se?

Snažení

Přečetla jsem snad všechny deníčky, ale nikde jsem se nenašla. Naše snaha trvá už nekonečných 10 let.

Problém začal v roce 2006, v období menstruace jsem začala špinit, ale jinak nic, tak jsem si udělala test a jak jsem byla šťastná! Byly tam //. Začala jsem s manželem plánovat a těšit se.

Ale jednoho rána jsem se probudila s bolestí tak strašnou, že jsme jeli do nemocnice a tam mi doktor řekl, že je to bohužel pravděpodobně mimoděložní. Nevěděla jsem, co se děje, manžela poslali domů pro mé věci a mě tam rovnou nechali. Ještě ten den jsem šla na operaci a to špatné se potvrdilo. Vzali mi i vejcovod, protože už praskl a začala jsem krvácet do břicha.

Šel den za dnem, ze všeho jsem se pomalu vzpamatovala a uklidňovala jsem se, že mám přeci ještě jeden vejcovod a je spousta holek, co i s jedním otěhotněly. Bohužel u nás ani po dvou letech nic, tak jsme se rozhodli pro návštěvu CAR.

Při první návštěvě mi ihned doktor řekl, že musím nejprve na laparoskopii, aby se zjistilo, jak je na tom můj druhý vejcovod, že prý může být špatný a zkazit tak i úspěch IVF.

Laparoskopie potvrdila, že i můj druhý vejcovod je zničený, tak mi ho odebrali. Po probuzení nikdy nezapomenu na tu bezmoc, když mi to řekli. Najednou jsem věděla, že já už nikdy neotěhotním přirozeně, že je vše jen v rukou lékařů, nesnášela jsem ten pocit.

Už nebylo na co čekat a šlo se na věc, injelce, hormony, vyšetření. Zkrátím to. Máme za sebou celkem 2 IVF a 4× KET, ani jednou jsem nebyla těhotná, ani jednou jsem na testu neviděla //.

Nakonec jsem si vydupala vyšetření imunity a tam mi bylo zjištěno, že asi se nedaří, protože mám moc vysoké NK buňky a vše, co není mé, tak tělo zabíjí.

Čeká nás třetí a poslední IVF, plánují mi nasadit infuze před IVF na potlačení imunity.
Je divné, že už jsem přestala na vše tak spěchat, jsem tak nějak smířená i s neúspěchem. Samozřejmě bych byla ten nejšťastnější člověk pod sluncem, kdyby se zadařilo, ale po tom všem už ani nevím, jestli věřím. :-(

V tom všem jsem si ale uvědomila, že mám skvělého manžela a vlastně krásný život, ale je tam velikáá mezera, kterou bych si přála vyplnit.

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 18.09.15 00:08

Soucitim s tebou a preju ti moc stesti na to treti IVF, je mi lito, cim prochazis, musi to byt hrozny. Uplne ti rozumim, jak jsi se citila po tom odebrani vejcovodu, nesla bych to taky blbe. I kdyz casem se clovek smiri kolikrat i s tim, s cim si predtim myslel, ze by se nikdy nesmiril. Jinak by se zblaznil.

Mne vzali vejcovod taky pri mimodeloznim, ktere bylo kupodivu prirozene (pro me pocit otehotnet prirozene byl neco jak kdyby na me seslali minimalne dva tisice kila andelskeho prachu a jeste pokropili svatozari vsech svatych). Bohuzel to nedopadlo a i kdyz druhej vejcovod vede pro zmenu k nefunkcnimu nebo pidimini funkcnimu vajecniku, porad jsem si rikala, ze nejakej zazrak by se treba mohl stat. No nakonec se szal z KETu, samozrejme dikybohu za to.

Preji ti mnoho sil, budes je jeste potrebovat a nevzdavej se! Moc moc drzim palce!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 18.09.15 07:26

:hug: :hug: :kytka: :kytka: Přeju nějaký malý zázrak.

 
reinkarnace  18.09.15 07:41

Teda je to dlouhá doba..jak se znám, nevydržela to a už bych vyhlížela nějaké adoptované miminko. Každopádně přeji štěstí pro ten poslední pokus. Nicméně bych v tomto viděla zadní vrátka :oops:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 18.09.15 08:13

Boooože, je mi z toho smutno! Sama vím, co je 5,5 let čekání. Bylo to hrozné, mělo to stupně, které se ve mě neustále mísily - naděj, pocit štěstí, naštvání, nenávidění, pády na zem, znovuvzchopení, pláč, odpuštění si…pak teprve to vyšlo, ale nejspíš jsem to měla tak mít, abych leccos pochopila. Moc, opravdu MOC ti přeju, aby se pokus vydařil a ty jsi mohla zažít to štěstí nosit dítě a porodit ho. Když by to tak nebylo, mám kamarádku, která sice přišla o toto v životě, ale mají s chlapem adoptované dvě děti a věř, že šťastnější a odevzdanější matku pro dítě jsem v mém okolí nezažila. Je tak šťastná, oči jí tak krásně září nad dětima…určitě šance je být šťastná, přeju ti to!!!

 
palomin
Nováček 2 příspěvky 18.09.15 08:35

Přeji moc moc moc štěstí ať vám to vyjde a ať jste ti nejšťastnější rodičové na světě. Slza mi ukápla když jsem to četla. A vždycky si vzpomenu kolik ubohých miminek skončí v babyboxech nebo v popelnici jen proto že byly nechtěné :,( :,( :,(. A ti co by chtěli mít miminko tak těm to nejde. Přeji vám aby jste miminko měli zasloužíte si ho. Hodně moc štěstí přeji vám :hug: :kytka: :kytka: :kytka: :hug:

Příspěvek upraven 18.09.15 v 08:36

 
loves
Závislačka 4183 příspěvků 18.09.15 08:41

Držím ti moc pěsti, aby se to vydařilo :hug: :hug: :hug:

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 18.09.15 08:42

To je mi líto :( My jsme čekali 4 roky, takže to znám. Z celého srdce vám přeji, aby se zadařilo a miminko si k vám cestu našlo. Určitě se jednou dočkáš! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
wrtulka
Kecalka 421 příspěvků 18.09.15 08:49

Znám! Sousedi se stejnou diagnózou mají dvě děti ale taky xx IVF.No já se spíš zeptam jestli jste neuvazovali o adopci..jinak ale držím pesti v dalším boji a hlavně jak říká moje doktorka v hledání svého vnitřního klidu..

 
Illaaa
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 18.09.15 09:26

Já tedy vejcovody mám, ale nemohla jsem otěhotnět z nezjištěných příčin. Skoro po 10 letech jsem otěhotněla po IUI s tím, že jsem byla 2 měsíce předtím na laparoskopii, ale měli jsme zrovna tu smůlu, že nám u miminka zjistili náhodnou genetickou vadu, neslučitelnou se životem. Takže jsem v 19.tt. musela jít na vyvolání potratu. Po dalším roce a půl jsem otěhotněla díky 2.IVF (předtím jsem měla 1×IVF, 1× KET a x IUI)a teď máme skoro pětiletého chlapečka. Takže za sebe musím říct, že naděje pořád je. Letos jsem se rozhodla, že zkusíme ještě jeden KET a ten taky vyšel, takže teď čekáme druhé miminko. Za sebe můžu říct jen to, že si fakt musíš udržet psychiku aspoň trochu v normě. U sebe jsem cítila, že do 2.IVF jsem šla s mnohem větší pohodou a tenhle KET jsem prostě už měla jako bonus navíc. Škoda, že ta psychika nejde nějak naprogramovat, co? Jinak my jsme si doma říkali, že máme čas do 40 a pak prostě přizpůsobíme život „jen“ pro nás dva.
O adopci jsme neuvažovali, teda přesněji manžel nechtěl, nebyl si jistý, jestli by tento závažný krok zvládnul, tak jsem to respektovala. Myslím, že to není tak jednoduchý říct si: nemám vlastní, budu si dítě adoptovat.

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 18.09.15 09:43

Držím palce ať se zadaří :kytka:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 18.09.15 09:45

Držím palce :kytka: Moc dobře vím jaké to je, ikdyž tolik let se nesnažíme (a myslím, že bysme se ani nevydrželi snažit :nevim: )

@Illaaa Věř, že to jednoduché je. Tohle člověk musí mít v sobě. Pro někoho je naprosto automatický, že když nemůže mít vlastní děti, tak přichází na řadu adopce. Pro někoho je to krok, který by nikdy neudělal. Je to prostě o člověku, nevěřím, že se v tomhle lidi mění.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 18.09.15 09:49

Přeju, aby se to podařilo a brzo :hug:

 
Illaaa
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 18.09.15 10:23

@Kikuška90 tak jsem to právě myslela, že ne každý je pro adopci stvořený, tak nejde říct jednoduše, když nemůžete mít vlastní, tak adoptujte.
Taky znám pár lidí z okolí, kteří šli do adopce a jsou spokojení.

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 18.09.15 11:35

Kamarádka otěhotněla po deseti letech po 3. IVF. Nic není ztraceno. Drž se :hug:

 
Lucia81
Závislačka 4665 příspěvků 18.09.15 11:48

Imunita je parchant…mně léky na snížení imunity pomohly…určitě to nepodceňuj a před dalším pokusem to měj v pořádku, pak je veliká šance a určitě to klapne. Držím palce.

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 18.09.15 13:28
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
ViktorieZ
Povídálka 20 příspěvků 18.09.15 14:03
Dlouhá doba i u nás, ale vyplatilo se:-)

My čekali 14 let a nakonec mi tu chrní na válendě vymodlené půlroční miminko:-)
Děkuji moc Reprofitu.

Příspěvek upraven 18.09.15 v 14:04

 
verca37
Kecalka 490 příspěvků 18.09.15 14:33
díky

Holky, strašně moc všem děkuji za povzbuzení, jsem ráda, že tu jste a, že mám s kým sdílet tohle trápení, není lehké o tom mluvit s někým kdo si tím neprošel :-(
manžel mě moc podporuje, hlavně v tom, že i když bysme byli bez dětí, že to není konec světa, má o mě strach abych to neodnesla zdravotně, ale já tak nějak vnitřně cítím, že budeme rodiče :-) a ještě to nedokážu jen tak vzdát, protože vím, že bych si to v budoucnu vyčítala, adopce je hrozně složitá a je mi 38 let, u nás se na mimčo čeká 4-5 let a to už bych miminko nedostala :-( a kdybychom adoptovali větší dětátko tak nevím jestli bych se s ním dokázala zžít, to poslední co chci je aby u nás bylo dětátko neštatstné :nevim:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 18.09.15 16:23

@verca37 sama zkušenost nemám, ale zda na webu je hodně holek s adoptovanými dětmi (miminky)..proces je zdlouhavý, ale určitě to nutně není 4-5 let. Nechci nikho konkrétního uvádět, ale třeba se ti holky ozvou samy. Takže nehaž flintu do žita! (za mě, taky bych si vzala miminko a se starším si nejsem moc jistá :oops: )

 
Lalunta
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 18.09.15 16:23

Jaktože Ti tu imunologii udělali tak pozdě??? :cert: Zlobím se za to na doktory hrozně moc, toto už bys měla mít dávno vyšetřené!!! Já jsem si imunologii vydupala po druhém nevydařeném transferu. Třetí už dopadl dobře, tak Ti moc přeju, aby i vám to konečně vyšlo!!! :kytka: A jestli máš tak skvělého muže, budeš mít i skvělé miminko! Prostě pes je zakopanej v té imunologii a tu teď vychytáte! ;)

 
macík
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 18.09.15 16:34

Vydrž :hug:, možná budete muset zkoušet i další IVF, je mnoho párů, kterým se zadařil až osmý, desátý pokus. My čekali taky celých nekonečných deset let, diagnozy jedna za druhou, bylo to šílené, mrkni na podpisek ;)
Mně nejvíce deptala ta doba po každém transferu, kdy se něco dělo uvnitř mého těla, co jsem přitom já sama nemohla ovlivnit. Mimochodem - vyšel nám zcela neplánovaný pokus, měla jsem cystu, kterou bylo potřeba odsát, tak při té příležitosti odsáli i jedno vajíčko. Vůbec jsme s úspěchem nepočítali, chtěli jsme už jít do darovaných vajec.

 
Janulala
Kecalka 220 příspěvků 53 inzerátů 18.09.15 16:52

Ahoj, je mi to moc líto, ale jen chci zmínit, že existuje možnost náhradní matky - miminko by bylo geneticky vaše, jen by vám ho odnosila jiná paní :kytka:

 
verca37
Kecalka 490 příspěvků 18.09.15 17:08

@Lalunta imunologii mi nikdo nenabidl az kdyz jsem si vycetla na netu ze je tam casto chyba tak jsem odmitla jit do dalsiho pokusu bez toho vysetreni a doufam ze to k necemu bylo :)

 
verca37
Kecalka 490 příspěvků 18.09.15 17:13

@Janulala o tehle moznosti vim ale prijde mi to jako velkej obchod s lidskym nestestim bala bych se toho, u nas to jeste neni tak papirove podchycene a kdyz ti nakonec dite ta pani odmitne dat tak neudelas nic a to by me asi znicilo i kdyz vim o jedne pani, ktera takhle detatko ma, ale taky ne uplne bez komplikaci

 
Lalunta
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 18.09.15 17:23

@verca37
Určitě to k něčemu bylo! Teď už víš, že tvoříš protilátky… To Ti rozeženou a bude! ;) A necháte si vyšetřit embryjka PGS, že jo?

 
petruše33
Kecalka 117 příspěvků 18.09.15 17:23

My čekali 8 let (pod dohledem doktorů) a když tomu přidám naše snažení před tím, bude to taky k deseti letům. Zázrak se stal až když už jsme byli v procesu adopce a absolvovali jsme IVF jako samoplátci, čímž jsme se s doktorama chtěli defininivně rozloučit. A najednou to vyšlo a to čekání teda stálo za to! Takže když se ten nahoře rozhodne, že jo, tak to vyjde. Držím palce :mavam:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 18.09.15 17:35

@Janulala @verca37 na toto téma byl nedávno velice zajímavý dokument na ČT. moc doporučuju všem vidět ho, sama jsem během něho několikrát váhala, jaký mám na věc vlastně názor..mrkněte holky :dance: http://www.ceskatelevize.cz/…35100021001/

 
Janulala
Kecalka 220 příspěvků 53 inzerátů 18.09.15 18:39

@verca37 já jen, jestli o této možnosti víš, určitě nic nevnucuju. Nám to za to stálo.

 
Miisiii
Povídálka 42 příspěvků 18.09.15 18:58

Neboj se, jednou se určitě dočkáš! držím ti palce  :srdce:

 
pedigka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 18.09.15 20:45

Divim se, ze te neposlali na imunologii už dřív. Byli jste i u genetika? Nabídli ti možnost vyšetření embryí metodou PGS?
Moc bych ti přála, aby se na tebe usmálo štěstí :hug:.

Příspěvek upraven 18.09.15 v 20:46

 
jesterka001
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 1 inzerát 18.09.15 21:13

Nám se povedlo po téměř devíti letech, sedmi IUI, třech IVF, s jedním vaječníkem a vejcovodem, hodně špatnými NK buňkami atd, přirozeně ve 43 letech. Takže nic není nemožné, tomu věř :hug:

 
eviku-miluna
Kelišová 5366 příspěvků 18.09.15 21:57

@reinkarnace omlouvam se za OT- diky, skvely dokument :palec:
Autorce denicku preju, at se brzo zadari :hug:.

Příspěvek upraven 18.09.15 v 22:01

 
Keltka
Kecalka 438 příspěvků 18.09.15 22:09
Rozumím

Ahoj, ani nevíš, jak ti rozumím, nám „to trvá“ jen 3,5 roku a s druhým dítětem (za sebou jedno IVF, 2× KET). A k pocitu bezvýchodnosti to stačí. Možná bych doporučila, abys zkusila i nějakou alternativní podpůrnou metodu léčby (kineziologii, bylinky, atd.), ale jen u dobrého léčitele. Možná je příčina někde jinde a stačí ji „odblokovat“ a pomoct tomu i psychicky. Samozřejmě jsem to také zkoušela, i sama před rokem, výsledek nic, každý pokus o umělé oplodnění špatně. Po posledním došlo k otěhotnění a těhotenství opět špatně-takže revize dělohy. Nezoufej. Sice je to v rukou lékařů, ale oni určitě udělají vše pro to, aby to dopadlo. Nikdy neříkej, že tohle je „poslední“ pokus, tím se zbytečně nervuješ, třeba není poslední a vyjde ten další! Držím ti palce!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 18.09.15 23:25

Verco, urcite se dockas. jen nehazet flintu do zita… drzim pesti, at uz je to brzo. E

 
pehu
Povídálka 11 příspěvků 19.09.15 20:46

Ahoj, chci ti dodat trochu naděje :-). Sice mám oba vejcovody, ale otěhotnět nám trvalo 8 let. Manžel nemá ideální spermiogram a u mě příčina nejesná. Během této doby jsem sice přirozeně otěhotněla, ale v 6 týdnu těhotenství zamlklo. V prvním caru jsme podstoupili 2× ivf a nic. Potom jsme car změnili, zde jsme podstoupili opět 2× ivf. Třetí bylo s našim materiálem a čtvrté s dárci od muže i ženy. Opět nic. Ze čtvrtého ivf bylo zamraženo a zase žádný výsledek. Změnila jsem gynekologa. Poslal mě na vyšetření, zda nemám trombofílii. Ta se potvrdila. Rozhodli jsme se pro poslední ivf s našim materiálem :-). Otěhotněla jsem a čekala dvojčátka. Bohužel ve 23tt mi odtekla voda u holčičky. Lékaři a my jsme se rozhodli, že zkusíme těhu udržet. Ve 25tt týdnu jsem porodila páreček. Zvládl to jen chlapeček, kterému je nyní 5 let :-). Po dlouhém uvažování jsme se rozhodli, že bychom využili ketu. Něco nám zbylo z pátého ivf. Chtěli jsme si nechat zavést 1 embryo, aby se neopakovala minulá situace. Na radu lékaře, že šance je 1%, jsme se nakonec rozhodli pro zavedení dvou. Opět jsem čekala dvojčata. Tentokrát byl konec štǎstný a doma máme nakonec 3 zdravé děti :-). Přeji, aby i Vám se zadařilo po tak dlouhém čekání :-).

Příspěvek upraven 19.09.15 v 20:47

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 20.09.15 19:50

@verca37 taky máme miminko přes NM a bylo to víceméně bez problémů, tak jako jakékoli jiné těhotenství, musíte najít někoho vhodného, v ČR se ještě nestal případ, že by NM nechtěla dát miminko, s naší NM jsme kamarádky a občas se vídáme, je to úžesná osoba

10let je strašně dlouhá doba, my to vydrželi jen 5let a 3potraty a pak jsme šli do toho a teď je to celkem 6let a mám půlroční holčičku, která je jako by mi z oka vypadla, uvažujeme o dalším

 
Iwettka093  24.09.15 20:49

Moc ti preju, aby ses dockala vytouženého miminka :srdce:

 
verca37
Kecalka 490 příspěvků 25.09.15 18:41

@Iwettka093 moc dekuji

 
Uživatel je onlineMallorka
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 06.10.15 14:20

Ahojky,

I já mám zvýšené NK buňky. Nevím, kolik procent jsi měla ty. Já jsem měla horní hranici 12% a měla jsem 21%. Dostala jsem prášky a vyšlo to! Dokud byly zvýšené vše nevyšlo, po léčbě hned. Myslím, že jste našli příčinu, kterou potláčíte a konečně to vyjde. Moc Vám to přeji!

 
verca37
Kecalka 490 příspěvků 06.10.15 23:01

@Mallorka nerozumím moc těm výsledkům, ale doktorka mi vyloženě do zprávy napsala, že nelze vyloučit opakovaně neúspěšné embryotransféry důsledkem zvýšených NK bb, a doporučuje léčbu Intralipidy, 3 infuze 1× týden před et 1× týden po et a 1× po pozitivním testu, vkládám do toho své naděje a pevně věřím, že i nám se už konečně zadaří, tobě moc děkuji za povzbuzení :-)

 
Uživatel je onlineMallorka
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 07.10.15 08:04

@verca37 Já jsem brala Prednison. Pokud máš infuze, tak je to ještě silnější. Věřím, že touto léčbou se ty zbývající ivf povedou.

 
oliii
Kelišová 6007 příspěvků 1 inzerát 17.10.15 18:43

Svět je nespravedlivý kdo chce nemůže a kdo nechce otěhotní hned a pak jde na potrat… držím pěsti at se dočkáš ne jen // ale i uzlíčku v náruči :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama