Příbramačky a okolňačky č.1 - O začátcích

Rodičovství

Vítám vás, všechny obyvatelky Příbrami a okolí v našem novém deníčku. A protože je to deníček prvním, rozhodla jsem se psát o začátcích...

Není to tak dávno, co jsem před víc jak dvěmi lety zjistila, že čekám miminko.Nechci zde popisovat, jak jsem byla vyjukaná, neboť toto miminko rozhodně nebylo plánované.Ale asi se mu hodně chtělo na svět, protože vzniklo i přes „bariery".
Když dnes vidím naší dcerušku Verunku, je mi jasné, že to ona si prostě umanula, že se narodí a nic jí v tom nezabrání.

Těhotenství mi dalo celkem zabrat a tak jsem poznala příbramské gynekologicko - porodnické oddělení opravdu dokonale, při svých opakovaných hospitalizacích­.Myslím, že téma gyn -por by v budoucnu vystačilo na samostatný deníček.Mě z něj ale v hlavě utkvěla jedna myšlenka a to studený buřt s cibulí.Ne že bych si občas s chutí nedala křupavý opečený buřt, ale když se mi jako těhotné dvakrát stalo, že jsem spolu s ostatními pacientkami dostala k večeři tuto dobrotu , ještě dnes cítím to nepříjemné mravenčení kolem žaludku.

Ale abych se vrátila k těm začátkům.Jednoho krásného a perného letního jsem porodila.A to byl ten začátek s velkým Z.

První měsíc po porodu jsem ještě dojela na vlně hormonového koktejlu z těhotenství.
EVEWOLF- divila ses, proč ti Valentýna závidí těhotenství, ale věz, že každá, která si tuhle jízdu plnou endorfinu, adrenalinu, těhotenských hormonů a radostného očekávání zažila, prostě závidí.

Druhý měsíc na mě začala dopadat tvrdá realita.A s koncem léta, kdy už malé byly tři měsíce, mi v tom koloběhu kojení, přebalování a uspávání, začalo něco chybět.
Najednou jsem se cítila izolovaná od normálního života, který jsem vedla před tím.
Přišlo mi, že se s miminkem v kočáru nikam nedostanu, bála jsem se nechat malou doma tatínkovi a někam si vyrazit zase jen sama se sebou.Moc kamarádek na MD jsem v té době neměla a s těmi bezdětnými jsem si málem přestávala rozumět.

Jednoho dne jsem si ale řekla DOST!!A pustila jsem se do usilovného hledání svého já, tou dobou ztraceného někde pod tunou pokakaných plenek.

Začala jsem s tím, že jsem malou tatínkovi doma nechala a to bez výčitek.Samozřejmě, že jí miluji celým svým srdcem, ale ten pocit volnosti, když jsem seděla nad kafčem se starou kamarádkou a mohla na chvíli "vypnout”, byl přímo opojný.

Začala jsem hledat, co Příbram nabízí maminkám.

Nejdřív to bylo plavání v Amálce, to se na ten deníček bude také hodit, počítám s tebou Gabiko.

Pak Sokolík a Matylda -mateřská centra by mohla být take samostatným tématem některého deníčku.

Pak jsem objevila místa, kam se dá zajít posedět i s mimčem či malými dětičkami, jako , cukrárna s dětským koutkem nebo pizzerie s dětským hřištátkem u letní terasy.
A obchody, kde si maminek s kočarkem váží jako plnohodnotných zákazníků a nesníží je na úroveň psa či jídla obdobnou cedulkou, že i je kočárkům vstup zakázán.Někde se naopak i přes technické bariery obchodníci snaží maminkám ochotně pomoci. Taková malá hitparáda obchodů by se dala dát také do podoby deníčku, co vy na to?

Ale abych nezapoměla na to nejdůležitější - to bylo připojení na internet a ruku v ruce s ním Emimino.Otevřelo mi nečekané obzory a nebudu lhát, když napíšu, že mi změnilo život a to v pozitivním slova smyslu.

Tak, to je náš první deníček, zatím takový obecný, jen lehce naznačuje, kam by se mohl do budoucna ubírat, co se regionální tématiky týče.

Ale tím hlavním poselstvím v něm má být to, že mateřská dovolená není jen izolace a že se i na ní dát žít celkem bohatým kulturním životem.Sama jsem si tím prošla i když začátky, ty nebyly lehké…

Bodlinka

PS.:Aktualizovaný seznámek :

bbettka - Alžbětka 16m

Evewolf - 17tt, TP 13.7.2006

Gabinka - Barunka 16m

Verunka - Verunka 20m

GabikaD - Kačenka 15,5m

Adka007 - Viktorka 3m

Sajsa - Karolínka 7r

Makýsek - Vašek 20m, Jirka 2m

Valentýnka - Fanoušek 12m

ZAHL - Martička 16m

Olivia - Adélka 2,5m

Jana24 - Matěj 14m

Bodlinka - Verunka 19m

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 05.02.06 09:30

Bodlinko,
moc krásný deníček… A musím říci, že jakkoliv je to už docela dávno, připomnělo mi to mé těhotenství a jak Ty říkáš - tu vlnu hormonů… Bylo to úžasné a moc mě mrzelo, když se vše po porodu postupně vrátilo do normálu… Těší mě, že nejsem sama, kdo to tak vidí… A jinak - své Já jsi myslím, zase našla… :-) Šárka

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 05.02.06 11:18

Ahoj holky,
protože se všechny neznáme, bylo by dobré, aby každá o sobě něco málo napsala.Žádné citlivé informace to být nemusí, jen abychom o sobě dostaly nějaké povědomí:)

Ale pokud to zde nechcete zveřejňovat, napište to!!
To bysme se domluvily tak, že byste mi to poslali na mail a já bych to zkompletovala a rozeslala to všem z deníčku na jejich emaily.

Tak zatím
Bodlinka a Veru

A co byste řekly na plánování nějakého srazíku? Jistě to bude cesta na dlouhou trať , tak už může pomalu začínat:)Pro začátek vyhlašuji malou sbírku nápadů, kde by se dal v budoucnu srazík podle vás uskutečnit.

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 05.02.06 11:23

Krásnou neděli přeju :-))
Jsem tu jen na skok, musím dělat obídek. Bodlinko, díky za pěkný deníček.
Něco o sobě napíšu, ale až pozdějc, taťka je se starším venku a mladší mi tu huláká a já musím loupat brambory…
Zatim pa

Makýš a Tygříci

 
Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 05.02.06 11:32

Bodlinko,
určitě o sobě ráda něco napíšu, ale možná opravdu raději Tobě na mail… A se srzíkem jednoznačně souhlasí, prosím ale, abychom počkaly, až nebudou ledy… :-))) Š.

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 05.02.06 12:45

Ahoj holky,

Bodlinko hezký deníček. Smála jsem se, jak jsi popisvala buřty. Já vzpomínám na tlačenku s cibulí. Normálně si to také občas ráda dám, ale v těhotenství a na noc …
Se stazíkem bych byla pro. A jak psala Sajsa až roztajou ledy :-) Viděla bych to na nějaké pískoviště, třeba na Nováku. Už aby bylo teploučko…
O sobě také něco napíšu, ale teď přijel taťka a samozřejmě se hrne k PC. Tak musím vyklidit pole :-(
Hezkou neděli

 
ZAHL
Nováček 4 příspěvky 05.02.06 14:28

Ahoj všem, ahoj Bohunko, doufám, že si užíváte víkend. My ho bhužel trávíme doma, malá Martička stůně, trápí ji pořádný kašel a rýma. Celou zimu se držela a stejně tomu neušla.. Bohunkok, jinak-skvělý nápad s deníčkem, díky moc. Zdravíme žaneta a Martička

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 05.02.06 18:17

Ahoj,

Žanet - to mě mrzí, že je Martička nemocná.Přejeme vám, aby to brzy přešlo.

bbettka- je možné, že jsem dnes zahlédla vašeho tatínka s Bětuškou venku?Tebe jsem neviděla, tak jsem si myslela, že to asi není Bětuška.Čím to, snad se dobrovolně nenabídl ke hlídání?

My jsme s Verčou dnes kroužily okolo Nováku.Našla tam šišku a celou cestu domů říkala pořád šištička:)

zatím pa Bodlinka

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 06.02.06 00:05

Bodlinko, skutečně to byl on :-), také jsem tomu nechtěla věřit… Tak jsme se dohadovali kolikrát s Bětulou vyrazil sám, já tvrdila, že 2 x a on že to bylo určitě víckrát :-))
Přeji všem zdravé dětičky i maminkám hodně zdravíčka.
Dobrou noc.

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 06.02.06 13:14

Ahoj,
doufám, že mi nebudete mít za zlé,když v tomto komentáři budu mít spoustu otázek.

Evewolf - moc by mě zajímalo, jaké jména máte pro mimi vybrané, jsem na to ulítlá:)

Makysek- jaké je to mít dvě děti? Jsi v tomhle deníčku jediná, tak až někdy budeš mít chvilku, rozepiš se o tom,…

Verunka - jak se má vaše Verunka?A jak se jí zahojila jizvička po tom pádu na shodech? Doufám, že úplně zmizela.

A něco málo z regionu(zdroj Periskop)cituji:

Budeme mít nadstandardní porodnici?

Zastupitelstvo města rozhodlo, že přispěje Nadačnímu fondu příbramské porodnice na nákup tzv. kardiotokografu. Poměrně živá diskuse se vedla o tom, proč by mělo nákup zařízení platit město, proč je nekoupí kraj jako majitel atd.

"Ten sponzorský dar není o tom, že by na to nemocnice neměla, ale je projevem toho, že se i město hlásí k celostátnímu programu péče o matku a dítě a hrdě se hlásí k tomu, že tady máme porodnici a že v budoucnosti zůstane zachována,” snažil se vysvětlit princip nadace místostarosta dr. Ivan Šedivý.

"Porodnice, které mají menší počet porodů, než stanovuje Porodnická společnost, budou v budoucnosti uzavřeny, a příbramská porodnice je na té hranici.”

Přesvědčování se mu ale příliš nepodařilo, protože návrh na půl miliónu neprošel a nakonec zastupitelé odhlasovali jen 100 000 Kč.

"Kardiotokograf slouží ke sledování plodu za porodu, sleduje ozvy plodu, srdeční frekvenci - tedy to, jak se miminku za porodu daří. Sleduje i děložní činnost - kontrakce, jejich intenzitu a frekvenci.”

Nemocnice má tyto přístroje tři: dvěma je 15 let a na ně nejsou náhradní díly, a novějšímu je dvanáct. Při měření je pacientka napojena na kardiotokograf drá­ty.

"Chtěli bychom přístroj s vybavením nadstandardním, s tzv. telemetrií - s bezdrátovým přenosem mezi sondami na bříšku těhotné a přístrojem. Maminka se pak může během porodu volně pohybovat a není připojena dráty k přístroji. Je to nová technologie a zatím u nás neznám pracoviště, které by jí bylo vybaveno.”

Samotný kardiotokograf v naprosto základní výbavě stojí kolem 170 000. Lepší přístroj, který může sledovat i dvojčátka, vyjde na půl miliónu a samotná telemetrie stojí 250 000 korun.

"Nový přístroj určitě bude potřeba a základní přístroj určitě zakoupí nemocnice, ale rádi bychom získali právě i to nadstandardní vybavení.”

A to je právě příležitost pro Nadační fond. Připomeňme, že díky darům sponzorů fond zlepšuje prostředí pro pacientky: televize na všech pokojích i v čekárnách, videa s naučným programem pro kojící matky. Fond zakoupil celou řadu endoskopických přístrojů a nástrojů, přispěl z velké části na nákup laparoskopické věže pro gynekologickou operativu a na nákup masážní vany, kterou mohou používat maminky za porodu, i na rekonstrukci porodních sálů.

Právě ta nadstandardní výbava - která mimochodem slouží všem pacientkám - je důležitá.

"My se musíme neustále snažit o určité nadstandardní služby a nadstandardní výbavu,” říká primář dr. Chudáček. "Rodičovské páry si dnes totiž jezdí porodnice vybírat. I když je zajímá spíš vzhled a kachlíky ve sprchách než personální a přístrojové vybavení, my si myslíme, že tohle je důležitější. A komfort maminky za porodu - to všechno u těch nových přístrojů je. Porodní sály máme velice dobře vybavené, je tam masážní vana, jsou tam oddělené porodní pokoje, kde je matka sledována celou předporodní dobu, na tomtéž pokoji porodí a může setrvat i další hodiny - a může tam setrvat celý manželský pár společně a v klidu.

Letos jsme si dali jako jeden z hlavních cílů porodnici vybavit, zrekonstruovat poporodní oddělení tak, aby tam byly i ty hezké kachlíky, i sociální vybavení na každém pokoji.”

Bodlinka

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 06.02.06 13:51

Ahoj,

Matýsek před chvílí usnul, tak mám chvilku, abych vám o sobě něco prozradila.
Je mi 25let, jsem 5 let vdaná a na Dobříši bydlíme dva roky(jinak jsem rozená pražanda). Studuju speciální pedagogiku, otěhotněla jsem ve čtvrtém ročníku, na rok jsem školu přerušila a teď si dodělávám ten poslední rok. Zrovna se prokousávám zkouškovým obdobím a těžce nestíhám, ale už mi zbývají jenom dvě zkoušky a pro tenhle semestr budu mít pokoj.

Jinak jestli bude nějaký sraz, tak bych se moc ráda přidala, jenom se teda vůbec nevyznám v Příbrami, jezdím tam jenom k zubaři nebo výjimečně nakoupit do Hypernovy, takže jsem úplně mimo co se týče příbramského místopisu :-)

Pro dnešek je to vše, jdu se věnovat studijním povinnostem :-/

Mějte se.

Jana+Mates

 
Verunka
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 06.02.06 13:55

Ahoj Bodlinko,

Verunka už je dá se říct v pohodě. Jizvičku má, ale není to tak hrozný, po tom pádu a pár dní po jsem si představovala jizvu velkou jako Václavák, ale naštěstí je tomu jinak. Jizvičku mažeme a mažeme a doufám, že zmizí. Jinak deníček je super, četla jsem ho jedním dechem. Jen tak dál a už se těším na pokračování. Pak se domluvíme, taky bych chtěla napsat jak probíhal můj porod atd.
Zatím pa

 
Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 06.02.06 14:41

Ahojky,
Bodlinko, díky za zprávy z porodnice… :-)) No, co si pamatuju, ten zvuk monitoru jsem slyšela ještě asi dva dny, moci u toho chodit, to je sen… Jen si to asi neužiju, protože pokud to jinde nemají a do Příbrami jít nehodlám, mám smůlu… Ale jinak je to hezké… Jak se všichni máte při pondělku? Š.

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 06.02.06 15:18

Ahojky,
Bodlinko, díky za deníček, SZ jsem objevila až dneska, tak hned čtu a píšu :-)
Poraď mi prosím jak se to dělá když chci taky napsat do deníčku? Kam mám svůj text poslat aby byl uveřejněný?

Ráda bych vám v deníčku popsala ten svůj hormonální koktejl … :-) Třeba se mi do toho pdaří vpravit i trochu humoru … (momentálně mě hrozně bolí hlava, takže humor prostě není) …

Pro sraz určitě jsem, ale taky až na jaře, až roztají ledy … a také se mi líbí Novák (a to ne proto, že ho mám prakticky za barákem), ale je tam prostě hezky a navíc tam bude dobře i dětem …

Takže zatím! Jdu přemýšlet nad deníčkem :-)))

 
Valentynka
Kecalka 378 příspěvků 06.02.06 16:46

Ahojky všem:-)
Malej konečně usnul, tak mám chvilku. No, vždyť to jistě samy znáte:-)
Když jsem četla o buřtu s cibulí, jak psala Bodlinka, tak jsem se musela zasmát. Když jsem ležela na rizikovém tady v Příbrami (rodila jsem pak ale v Praze), tak jsme asi 1× týdně měli tlačenku s cibulí nebo chleba se špekáčkem. Brr, pro mě, která skoro nejí maso, hrůza (a tak jsem vytáhla ze šuplíku čokoládu a zbaštila jí k večeři:-) ).
Bodlinko, úplně chápu tvůj opojný pocit, když sis sama vyrazila s kámoškou na kafe a taťka hlídal Verunku. Já to takhle udělala, když malému bylo osm měsíců, a od té doby to tak dělám skoro pravidelně (2× týdně odpoledne mám tance, tak taťka hlídá) a musím fakt říct, že to moc pomáhá a že by to takhle měla dělat každá mamina. Jednak si mamina odpočine, vyčistí hlavu a nabere nové síly (kterých je s mimi hodně potřeba:-) ) a jednak taky tatínkové poznají, co je to „mít dítě“. A taky má pak hlavně dítě k tátovi skoro stejný vztah jako k mámě.
Jo, a ještě jsem se chtěla zmínit o možnosti či nemožnosti dostat se někam s kočárkem. Musím říct, že co se obchodů a lékáren týče, tak tam to vidím skoro bez problémů. Problém ovšem nastává při slovech POŠTA NA SÍDLIŠTI. Nevím, jak ostatní maminy, ale my s naším kočárkem dveřmi na poště neprojedem. A bohužel, pracovnice pošty nám odmítají uzamčené druhé dveře otevřít. Takže tady vidím problém, který by pošty měly řešit, ale jim je to bohužel jedno. No nic, naštěstí máme tatínky:-)
A co se týče srazu, tak já jsem pro, ale místo mne zatím nenapadá:-(
Zdravím všechny a přeju hezký den (a mrazy už pryč)

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 06.02.06 17:54

Ahojky holky,

jdu vás jen v rychlosti pozdravit, dneska vůůůůbec nestíhám, Viktorka má asi zlobivý období. Zuby to snad ještě nejsou.
Jsem ráda, že už máme svůj deníček :-)

Bodlinko, moc hezky napsaný. Až budu mít chviličku, napíšu ti na mejlík info o sobě. Juu a jen malá oprava, Viktorka má 4 měsíce.

Zatím pa

Adka + Viktorka

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 07.02.06 08:27

Ahoj holky,
doufám, že mě děti nechaj alespoň něco napsat.
Něco o sobě? Je mi 32 let, s chlapem jsme spolu 12 let, jako manželé 7,5. než jsme se po svatbě začali snažit o mímo, ještě jsme si užívali - hodně jsme cestovali, dva roky jsme byli mimo domov, pak jsme trochu pracovali a pak se zadařilo hned napoprvé :-)). Bydlíme na Dobříši, pocházím odsud, ale kořeny mám taky v Praze, ale ono je to vlastně jedno, vždyť je to kousek. Vlastně tak pendlujeme sem tam.
dvě děti jsou docela záhul, hlavně takhle po sobě (18m),ale zas si říkám, za rok bude líp - budou si hrát už trochu spolu a já si oddychnu. A možná se i trochu vyspim??? To je asi největší problém, i když za ten rok a třičtvrtě permanenního nedostatku spánku jsem si už docela zvykla a sedm vzbuzení během šesti hodin mi přijde skoro jako pohodová noc, hihi.
příbram znám spíš z té lékařské stránky, jezdily jsme tam jako děti k různým doktorům, takže vím, kde jsou tam polikliniky a nemocnice. Taky divadlo a Pražská ulice, ale to je tak všechno.
Tak a musím končit, jedno dítě kňourá a druhé pro jistotu řve.....

Makýš a Tygříci

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 07.02.06 12:11

Ahojky.

Tak konečně máme deníček a já si vyšetřila trochu času, abych do něj přispěla.

Za pár týdnů mi bude 33, s mužem se známe 12let, ale je to trochu komplikované, pže jsem pak začal chodit s někým jiným a k němu se vrátila po 4 letech. Takže spolu žijeme skoro 8let a v roce 2000 jsme se vzali. Od října 2004 máme malou holčičku - Kačenku.
Taky nejsem rodilá Příbramačka, pocházím až z druhého konce republiky - jestli někomu něco říká město Třinec.

V Příbrami se nám žije poměrně dobře, ale nemáme tady žádné kamarády. Já teda už pár ano, jsou to ale všechno maminky s dětičkama. Na letních výpravách jsem odrazila celou Příbram, ale pořád mi unikají místní názvy některých míst, budou či ulic.
K rodičům to máme, ale daleko oba, jsme takoví vysídlenci.

Tak to je zhruba vše o mně.
Gabika a Káťa

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 07.02.06 13:53

Ahoj

Makysek, Adka007 a Jana 24, ráda jsem vás poznala, prozměnu něco pro vás ode mě:

Jmenuji se Bohunka. Je mi 23 let. Jsem zatím stále svobodná, žijící s přítelem „na hromádce“Máme dceru Veroniku.Bydlíme v Příbrami.
Mám střední zdravotnickou školu. Otěhotněla jsem i „přes bariery“ v prvním ročníku vysoké školy . Tu jsem měla do září přerušenou, ale nepovolili mi individuál ani jinou formu studia než denní, tak jsem to tam musela ukončit.
Těhotenství jsem měla rizikové, pětkrát jsem byla hospitalizovaná. Nejdřive pro krvácení, pak tvrdnutí bříška. Bylo to hodně psychicky vyčerpávající také proto,že jsem na takovou situaci nebyla vůbec připravená. Ani já, ani přítel. Ale tak nějak jsme to museli zvládnout.
Týden před porodem mi lékaři sdělili, že musím rodit v Motole, neboť se jim nezdála pravá ledvina miminka. To mě rozhodilo,protože jsem byla na prohlídce porodního sálu v Příbrami a neznámé prostředí mě děsilo. Ale přítel, který původně k porodu nechtěl, mě nakonec svojí přítomností podpořil. Naštestí miminko bylo naprosto zdravé. Na porod v Motole si stěžovat nemůžu, jediné, co mě vadilo bylo to, jak mi PA říkala, že dýchání, které jsem se naučila na předporodním kurzu v Příbrami a zprvu mi velmi pomáhalo vydržet kontrakce, je špatné a musím dýchat jinak. To mě tak vykolejilo, že jsem místo dýchání začala křičet a nakonec si nechala píchnout epidurál.
Jinak s bbettkou, jsme se seznámily prostřednictvím jejího inzerátu v Betynce.A to bydlíme kousek od sebe a seznámí nás až časopis:)
A ZAHL- to je moje bývalá spolužačka.
A s ostatními se znám až přes emimčo.

Evewolf- ten další deníček tedy bereš ty?Pošleš ho tak, že nahoře na emiminu jsou takové ty ikonky, tak čtvrtá - je to bílý list se zelenou šipkou, název Příbramačky a okolňačky a číslo deníčku a název togo o čem píšeš,téma emiminkovské deníčky- dětské.Pak už text článku, to zadáš už to, co chceš napsat.

Verunka - bereš deníček po Evewolf a písneš nám něco o vás a o tvém porodu?Hned po jménech dětí, je to moje druhá „úchylka“, číst o cizích porodech:).

Gabika- krásný deníček jsi napsala v Podzimním očekávání, holky určitě si ho přečtěte, mě vážně dojmul.

bbettka- byly jste v Sokolíku?

 
Verunka
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 07.02.06 19:11

Ahoj Bodlinko,

jo jasně, že si nějaký text připravím a pak ho sem hned hodím. Jdu na to. Tak zatím pa

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 07.02.06 20:53

Nazdárek, tygříci usnuli, tak mám chvilku oddech, než upadnu do kómatu, hihi…

Gabiko- tak jsem četla tvůj deníček a je fakt pěknej, hodně k zamyšlení.

Valentýnka - joj, tak ráda bych si někdy někam vyška, ale náš taťka chodí z práce v sedm večer a nikdo jinej na hlídání prostě není :-(((

Zejtra jedem k tchánovcům představit nejmenšího vnoučka, tak tu až do neděle nebudu

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 07.02.06 20:53

Heršoft, já se zapomněla podepsat

tak tedy Makýš

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 07.02.06 21:02

No tak Makýšku, v sedm přiděl kluky taťkovi a vyrazíme pařit, teď se to tady hemží novejma barama, tak je trochu proklepnem, ne??? :-)))
Ve čtvrtek se taky sunu pryč, jedeme do Prahy a já se půjdu potit do školy na zkoušku, tak mi prosím držte palce, ať toho mám zase kus z krku.

Pa Jana

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 07.02.06 21:22

Zapomněla jsem - Všem Verunkám a Veronikám přejeme všechno nejlepší.
 G+K

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama