První úsměv mého chlapečka

To nejkrásnější, co mě dokáže zahřát u srdce je, když se na mě usmívá můj chlapeček...

První úsměv mého chlapečka

Abych mohla převyprávět moje pocity, musím přejít na úplný začátek. To bylo několik dní hned po porodu…

Můj chlapeček mě překvapil už v prvních minutách svého života. Když jsem ho vytlačila ven, nedýchal a primář musel provést první pomoc. Největší úleva pro mě bylo slyšet jeho křik, který jasně nesl zprávu, že je zdravý a v pořádku.

Další překvapení přišlo hned záhy, vážil neuvěřitelných 4,20 kg! Věděla jsem, že bude velký, ale netušila jsem, že bude mít přes 4 kg.
Už od prvního týdne dokázal udržet hlavičku, to bylo něco, co jsem nečekala. A po několika týdnech později začal reagovat na zvuky a otáčet hlavičkou za zvukem. Dělalo mi radost, jaké pokroky dělá.

Jednoho dne, při přebalování, jsem na něj mluvila a hladila mu bříško pro lepší prdění. A najednou jsem si všimla, jak mě pozoruje a koutky jsou zvednuté nahoru, první úsměv. Byla jsem tak nadšená, že jsem začala radostí brečet. Ještě v ten den jsme já a můj přítel, si s ním hráli. Chrastili mu chrastítkem 15 cm od hlavičky a šustili sloníkem, zároveň jsme na něj mluvili a usmívali se a naše úsměvy se rozšířili ještě víc, když nám úsměv oplácel.

Nyní mu budou dva měsíce, a usmívá se na nás vždy, když se po ránu probudí a spatří nás. Hází jeden úsměv za druhým a mně to dodává energii a sílu se únavou nesložit. Popohání mě dál a ani nedostatek spánku mě tolik netrápí.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
82
15.3.21 20:32

To je moc hezké, taková láska je cítit :)
Já si musela na úsměvy počkat déle, ale souhlasím, po ránu, když kouká a usmívá se, tak každý den začíná krásně :srdce:

  • Zmínit
  • Nahlásit
689
19.3.21 17:12

To je krasne, my čekali dlouho na první úsměv, i jine veci, maly byl o mesic dříve, a na vse mel, a stale ma cas..😂dítě da životu jiný směr, a je to největší stesti a láska :srdce: :srdce: a..

  • Zmínit
  • Nahlásit