Rady pro vás od vás

Rodičovství
  • emimino
  • 18.08.01

jak bojovat s problémy s kojením, koupáním a uspáváním

Ahoj Šárko,
Po nějaké době se znovu ozývám - minule jsem lkala nad problémy s naší pětiměsíční Aničkou, s kojením, koupáním a spaním. Tentokrát se chci podělit o poznatky, které nám pomohly se s nimi vypořádat.
Kojení, při kterém se Anička neskutečně svíjela, vzpírala, otáčela hlavu apod., se výrazně zlepšilo se zavedením tuhé stravy od 6. měsíce, Anička pije sice méně často, ale naprosto bez problémů, soustředěněji a s chutí.
U koupání napomohlo sezení - od doby, kdy Anička umí s oporou sedět, ji baví plácat hračkami do vody, natahovat se po hračkách apod., dříve plakala už při příchodu do koupelny.
Největším překvapením byl ale večer, kdy Anička - po dřívějším uspávání trvajícím až tři hodiny, s brekem až řevem a nekonečným kojením - usnula už po 40 minutách a celkem bez větších problémů. Dnes už jsme to dotáhli při uspávání na 5 minut!!! Zá:,–(ním řešením byla knížka Když dítě nechce spát z nakladatelství Portál. Doporučuju ji všem nešťastným nevyspalým maminkám a tatínkům, kteří už vyzkoušeli - jako my - téměř všechno. V podobném duchu je napsána také knížka Malý tyran z téhož nakladatelství.
Držím palce všem, kdo se trápí nějakým problémem a myslí si, že asi už není řešení.
Přesvědčila jsem se, že existuje, alespoň v našem případě. Ahoj!
Vendula

Ahoj Vendulo,
moc díky za tipy a rady při problémech s malými dětmi - při nejbližší aktualizaci listárny je moc ráda zveřejním.
Přeji krásné a slunečné léto Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek