Recenze knih z Computer Press a.s.

Ostatní
 • emimino
 • 02.03.06

Edice: Hobby 1. Pěstování révy vinné v zahradách 2. Raketové modelářství 3. Drátovaný rok 4. Malba na hedvábí 5. Papírové nápady Tvoříme z papíru, kartonu a lepenky 6. Svíčky http://knihy.cpress.cz/

1. Pěstování révy vinné v zahradách
Abeceda zahrady
Pavel Pavloušek
152 str. plnobarevných
Kód knihy: KH0008
ISBN: 80-251-0840-6, EAN: 978-80-2510-804-6
249 Kč / 369 Sk

Pěstování révy vinné je v současnosti stále populárnější, o úspěch v této oblasti se snaží i stále více zahrádkářů.

Nejčastěji se pěstují stolní odrůdy s velkými atraktivními hrozny, které jsou určeny pro přímé konzumování. A právě malopěstitelům je určena naše kniha. V publikaci najdete praktický návod, jak si vybrat stanoviště pro vý:,–(bu révy vinné, pomůžeme vám při výběru vhodné odrůdy, odpovíme na otázky o vý:,–(bě, zaznamenáme všechny záludnosti, které vás mohou potkat při jejím pěstování. Často diskutovanou problematikou je také výživa, hnojení i ochrana proti houbovým chorobám a škůdcům.

Chtěli bychom vám v této publikaci nastínit, jak pěstovat révu co nejmodernějším a zároveň co nejvíce praktickým způsobem.

=============­========================­=========================

2. Raketové modelářství
Stavba modelů raket a raketoplánů
Alois Rosenberg
pevná vazba
128 stran černobílých
4 str. plnobarevných
Kód knihy: KH0077
ISBN: 80-251-0684-5, EAN: 978-80-2510-684-6
179 Kč

Z obsahu knihy:

 • nářadí a výbava pro raketové modeláře
 • příprava plánu na výrobu modelu
 • stavební plány raketových modelů
 • podrobný popis stavby od A do Z
 • povrchová úprava modelů
 • transport a předletová příprava modelů
 • vliv počasí a termiky na plachtění
 • vypouštění maket a stabilita letu
 • raketoplány a jejich aerodynamika
 • vnější balistika raket
 • jak se stát raketovým modelářem
 • výkonnostní třídy mládeže
 • ukázky práce raketových modelářů
 • černobílé a barevné fotografie
 • tipy a zajímavosti pro každého modeláře

=============­========================­=========================

3. Drátovaný rok
Monika Jankůj
56 str. plnobarevných
Kód knihy: KH0084
ISBN: 80-251-0743-4, EAN: 978-80-2510-743-0
99 Kč

Spousta rad, nápadů a informací za skvělou cenu. Inspirujte se knihami z naší edice Výtvarná dílna!

Zhotovte si krásné, praktické i umělecké výrobky z drátu s pomocí fotografických návodů a pokynů zkušené autorky, lektorky a členky Cechu českého a moravského uměleckého drátování. Projekty jsou rozděleny podle ročních období, takže si vždycky vyrobíte to, co se zrovna hodí - na jaře si můžete odrátovat velikonoční vajíčka, květináč na bylinky či vyrobit okrasná zapichovátka jarními motivy, v létě udělat košík na mušličky a kamínky z dovolené, párty vidličky a mobilní závěs, krásně cinkající ve větru na terase, na podzim odrátovat láhev na víno, k ní udrátovat nosič a mísu na ovoce, v zimě nachystat ozdobné svíčky s tácem a háčky na přání k Novému roku. Nechybí dobré tipy a šablony.

=============­========================­=========================

4. Malba na hedvábí
Markéta Lukáčová
pevná vazba
128 str. plnobarevných
Kód knihy: KH0135
ISBN: 80-251-0814-7, EAN: 978-80-2510-814-7
249 Kč

Pronikněte do tajů malby na hedvábí!

Zkušená lektorka kreativních kurzů vás provede malbou na hedvábí od objevení tohoto materiálu až po nejnovější způsoby jeho zdobení. Seznámí vás s materiály, nářadím i pomůckami dostupnými na našem trhu, poradí vám se zařízením pracovního místa a triky pro tvorbu různými technikami. Ke každé technice je připraven projekt, v němž si krok za krokem pomocí fotografického návodu vytvoříte originální obrázek, šperk, šál, polštář, kravatu, šál, pareo, lampičku, ubrus, deštník… V první části projektů se naučíte pracovat se zažehlovacími barvami, anitdiffusantem, solí, konturou, guttou a také šablonami, razítky, válečky, zvládnete mramorování i sluneční techniku. Následující část je věnována vosku studenému i teplému, tjapu a tjantingu. V kapitole o napařovacích barvách je připraven například projekt technikou shibori, vyvazování a découpage. Pro ty, kteří se budou chtít pustit do náročnějšího projektu autorka přichystala návod na ozdobení sametového ponča technikou dévoré. V závěru naleznete také šablony motivů použitých v knize.

=============­========================­=========================

5.

Papírové nápady - Tvoříme z papíru, kartonu a lepenky
Zdena Sitarčíková
brožovaná vazba
64 str. plnobarevných
Kód knihy: KH0151
ISBN: 80-251-0905-4, EAN: 978-80-2510-905-2
99 Kč

Nápady na užitečné a hezké výrobky z různých druhů papíru pro vás připravila lektorka kurzů pro děti i dospělé. Jako výchozí materiál budete používat obyčejný papír, karton a lepenku a k většině projektů využijete to, co najdete doma, případně pořídíte za pár korun v nejbližším papírnictví. Postupy jsou sestaveny tak, aby si je mohl vyzkoušet i naprostý začátečník, navíc zde naleznete i bonusy pro malé tvořivé pomocníky. Vytvoříte si kašírované masky, světla i misky, z obyčejného papíru uděláte originální se sušenými květinami či barevný lihový, dárky zabalíte do vlastoručně zhotovených krabiček a taštiček. Z lepenky si zhotovíte praktický držáček na vzkazy nebo obal na květináč, z kreslicího kartonu zápisník s kalendářem, stínítko na svíčku či zajímavé přání. K složitějším výtvarným projektům nechybí šablony.

=============­========================­=========================

6. Svíčky
48 str. plnobarevných
Kód knihy: KH0155
ISBN: 80-251-0855-4, EAN: 978-80-2510-855-0
99 Kč

Spousta rad, nápadů a informací za skvělou cenu. Inspirujte se knihami z naší edice Výtvarná dílna!

Vytvořte si vlastní svíčky pro každou příležitost - sváteční chvíle, romantický večer i posezení s přáteli. Svíčka může být milým dárkem i dekorativním doplňkem, může mít mnoho barev, forem i velikostí. Ve 20 projektech si zhotovíte svíčky gelové, parafínové i z včelího vosku. Krok za krokem vám pomocí fotografických návodů pod rukama vznikne svíčka ve tvaru koule či dvoubarevného trojůhelníku, hurikánová, s minerály či luštěninami, s mnoha knoty, mramorovaná, ledová, vyřezávaná či pěnová…

Stačí už jen zažehnout plamen a oddat se příjemné atmosféře.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama