Růzňata č.51 ....

Rodičovství
  • andela
  • 31.01.07

     Počítáte někdy v duchu do deseti, abyste „vychladli a svému dítěti vysvětlili, co se má a co nesmí???        Proč tak zlobí???

Od chvíle, kdy dítě dokáže lézt a rozšiřovat okruh svého poznávání, začíná projevovat své já a přestupovat hranice - zákazy. Až doposud jsme byli z pokroků našeho maličkého bezvýhradně nadšeni (první kroky, slova, hry …). Pozvolna se však naše povzbuzování mění v jasné? „NE"! Začne-li se dítě rázně projevovat a nevybíravým způsobem si vynucovat své, může nás leckdy zaskočit. Tehdy snad poprvé začneme o svých výchovných schopnostech pochybovat.

Proč se malé děti vztekají a jak máme v takových chvílích reagovat? Ptají se v duchu mnozí z nás. Ve skutečnosti je vztekání víceméně běžnou fází vývoje dětské psychiky. Kolem třetího a šestého roku věku je dítě dráždivější a má větší tendenci vzdorovat. Nedokáže ještě dostatečně zpracovávat své emoce, a projevy zlosti a vzteku jsou tak vyjádřením jeho bezmoci a pocitu zoufalství. Reakce dítěte závisí na jeho temperamentu, aktuálním rozpoložení, velikosti přání, ale také na předchozích zkušenostech s chováním dospělých. Vzteklounství bývá dědičné, přesto je do značné míry výchovou ovlivnitelné. Jak? Především pomocí jasných, srozumitelných limitů chování a důslednosti rodičů. Není třeba ihned přisoudit dítěti nálepku nesnesitelného tyrana. Je dobré vědět, že je jednoduše nezralé a ve chvílích němého zoufalství si říkejte, že prostřednictvím hněvu vlastně jen objevuje svoji identitu.

Jak na vzteklouny

  • Snažte se předvídat situace, které v dítěti vzbuzují hněv.
  • Pokud již situace nastala, pokuste se odvést pozornost.
  • Neodpovídejte na násilí násilím a na křik křikem; čím víc totiž budete křičet, tím ukřičenější bude i vaše dítě, neboť tento druh komunikace bude považovat za běžný. Snažte se být klidní, reagujte rozhodně a bez zlosti.
  • V případě, že se dítě nepřestává vztekat, pošlete ho do jeho pokojíčku, dokud záchvat nepřejde. Nechte dítě vyvztekat a jeho emoci nepotlačujte. Bez vaší prudké reakce ztrácí pro dítě vztekání na přitažlivosti. Zůstaňte nad věcí, snažte se o klidné řešení.
  • Když vztek pomine, bez výhrad opět přijměte dítě do své náruče a nic mu nevytýkejte.

Tip na knihu: Přílišná energie? Vzteká se vaše dítě? Chová se agresivně? Je postrachem kamarádů? Jsou u vás sourozenecké šarvátky na dením pořádku? Pak knihu Agresivita dětí (nakl. Portál) napsala odbornice z oblasti dětské psychologie Edwige Antier právě pro vás. Poradí vám, jak ve kterých situacích reagovat a dětskou agresivní energii usměrňovat a směrovat ji na sílu prospěšnou, hravou a tvořivou. ** ** čerpáno z časopisu Svět ženy **

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 31.01.07 21:21

prvni!

 
andela  31.01.07 21:22

druháááá :-)))

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 31.01.07 21:23

Bronzovááááá :-)))
Violet

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 31.01.07 21:41

Bramborová!!

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 01.02.07 02:05

Gulášová.....­.....pěknej deníček mooc jinak čtu, ale reagovat teda na vaá nestíhám.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.02.07 08:53

tééééda ANDĚLÍ ještě že tě máme, co. Kdo by jinak poslal deníček, co.  No jen jsem v rychlosti nakoukla, napíšu asi až po obídku, nebo večer, nevím nevím. Vítek řádí jako černá ruka, v noci nespí, cestuje, antibiotika nechce, to řve jako čert, teplota je pořád,  nechce jíst, z kašle zvrací.....NO DĚS BĚS. Takže já chodím jako mrtvolka.

Takže zatím se mějte, jdu dočíst starej debíček.
Jééé, koukám že je tady HELA :)  Zdravím a vítám tě zpět do drbacího klubu.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.02.07 09:00

ahoj,tak v rychlosti nez me vyhodi martinek od PC nebo to vypne:-)

vecer mel 37,7 telutku,ale rano uz dobry,spal celou noc,to jsem si myslela,ze se bude teda budit kdyz n anej neco leze, ale dobry.
za to ja jsem se budila,protoze ted jsme meli velke vydaje a jeste budou a jsem nervni,prootze nemam penize:-( tak cekam kdy jake prijdou na ucet…takze celou noc jsem ve snech porad jen pocitala a pocitala,takze jsem se moc nevyspala,pak jsem 2× bezela na wc,malem jsem se pocurala:-)

ANDELO:pekny denicek-u nas aktualni!asi ty body jak se chovat vytisknu tatinkovi:-)

tak pa EWA a mArtinek

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.02.07 10:52

Ahoj ženský,
Andělko- dík za deníček, nějaký podobný článek mám taky doma, četla jsem si ho asi 20× cca před rokem, kdy Matý začal dávat najevo, že už ví, že i on má svou hlavu a že když např. nemá chuť na kaši, tak jí do něj nedostanu ani kdybych tančila na uších :-) Bylo to jen chvilkové období vzdoru, ale nemile překvapilo. No, z okolí se potvrzuje, že ten třetí rok je ohledně vztekání se a bojkotu asi fakt častý, tak jsem zvědavá, jak to bude u nás.  

Dneska jel Luky pracovně do Prahy, možná se ani nevrátí domů a přespí tam, tak budu asi večer žehlit. A včera s těmi prstýnky - nakonec jsme jeli ještě s jedněmi známými, kteří se berou 7.7., oni nemají auto, tak byli rádi, že se tam s námi kouknou. Objednali jsme si prstýnky všichni, no paní prodavačka se nám věnoval celkem 50minut! Oni totiž chlapi byli samá legrácka (upřesním- díky Lukymu si dokonce musela paní prodavačka „odskočit“, neb by se prý připočůrala) a mně řekla, že sice možná přijde o kšeft, ale jestli si to ještě nakonec nechci se svatbou rozmyslet :-))
No zkrátka, já mám nakonec ten prstýnek, co jsem si vyhlídla na stránkách, Luky má úplně jiný, ale taky krásný. Holky, on tam třeba říká, když jsme dávali zálohu - Tý jo, mně je vám tak divně…A my všichni, co se děje, paní prodavačka mu dokonce nabízela židli, jestli mu není nevolno…a on poděkoval, že to není nutné, že se jen zkrátka cítí jako labuť.....(???). Prý " Ty se přeci taky kroužkujou, nebo ne???" No prostě jsem myslela, že ho přerazím. Se paní prodavačka zapotila, když si Luky vybral prstýnek, ale že chce na něm skoro vše změnit - tam, kde bylo žlué zlato, chtěl bílé, tam kde byl lesk chtěl mat, nechtěl kamínek a tu rysku… udělají mu přesně takový, jaký si nadiktoval, tož se s odvahou zeptal, jestli by tam ještě třeba nemohl mít nějaký kosodélník například, že to ještě u nikoho neviděl, tak když tady u nich jde všechno…to neprošlo, ale i tak bude hezký :-) Pak ho ještě napadlo ohledně rytiny - Můžu si tam nechat vyrít Matýsek? Říkám, jak k tomu přijdou ostatní děti, že Matý tam je a ony ne? Tak prý by se to dalo vždy dorýt dodatečně, ten další potomek. A paní prodavačka - a kolik že chcete potomstva? A Luky, že asi tak po třech kusech. No, to už se tam prý nevejde, tak ze jmen sešlo…Byla jsem zpocená až na prdeli, když jsme z obchodu vylezli. Jsem totiž nevěřila, že se napoprvé shodnem a něco si vyberem. Už se nemůžu dočkat, až mi z dílny zavolají, že prstýnky jsou hotové a my si pro ně pojedem :-), asi to znáte, že jo.
Po nejdůležitějším bodu dne Lukyho napadlo zajít si tam někde na večeři (takovou brzskou). Prošli jsme náměstí a kus vedle jsme s kamarádkou narazili na nějakou lepší restauraci. Pivo tedy měli blbý, malý výběr, povídali kluci, ale jídlo - holky, takhle skvěle jsem se už dlouho nenadlábla! Sice jsme si to řádně zaplatili, ale jednou za čas, že… No a co mi neudělal ten můj chlap - že prý tedy můžu řídit cestou domů já, že by si dal rád to pivo k jídlu. Já myslela, že vypěním. Neměla jsem s sebou brýle (rozumějte, mám je na dálku, říkal pan optik, ale já říkám na okrasu- mám půlky dioptrie, tož když se mi hodí k oblečení, beru si je). Na cestu jsem nedávala pozor, jsem ani nevěděla, jak se vymotám z toho města, navíc po tmě…Takže jsem kývla, že tedy pojedu, ale že mi musí říkat přesně- sem zatoč a tak. Kluci si sedli dozadu a krafali a krafali, Luky mi pořád do řízení kecal, což nesnáším )ale prý mu to taky dělám, no, já o tom nevím), byli samá sranda, zpívali s Hankou Zagorovou a přemýšleli, jestli si vybrali ty pravé „kroužky“. Dojeli jsme v pohodě, to je hlavní, jen jednu pravotočivou zatáčku jsem docela „řízla“ tak, že jsme měli pravé zadní kolo na poli (si myslím, že ne, to říkal Luky) a jeden kamion jsem předjížděla asi 10minut, nemohla jsem se odhodlat to střihnout do protisměru… na to, že jsem po tmě skoro slepá, to šlo.  

Matýsek se naučil říkat „takto“ - traktor, tak mu ho musím pořád kreslit. No, je přeci hezké, že maminka se synkem mají nějaké to svoje tajemství, že jo…to říkám proto, že Matý včera večer, když jsem ho vyzvedla u tety, tak přilítl domů a na Lukyho s mým obrázkem v ruce „Takto! Tatí, takto!“ A tatínek prý - jé to je psí bouda na kolečkách, tos kreslil sám? … já ho ale muluju, no fááákt!   Andělko- k tomu nočníku - snad tím nic nezkazíš, když tam Jáju občas po:,–(íš. My kupovali nočník ve 14-ti měsících, to jsem ho samo ze zvědavosti taky po:,–(ila, ale Matý byl nadšený asi 4dny a pak se trošku cuknul, tož jsem ho uklidila, ale jen na měsíc, pak tam zase seděl snad hodinu, ale nic neudělal. Zkrátka uvidíš, jak na tom budete. A s těma plínkama z Kaufu - super, aspoň někdo si vzpomněl, to je hezké.   Heli- ahojky, tož čítej, čítej, za chvilku to doženeš. To je fajn, jak jste si to tam zvelebili a ze 2+1 je 4+1! Taky přejem, ať je průjem fuč! :-)   IKO- tak písni po obídku, jsem zvědavá na detaily, jak válčíte!   Jituš- jsem zapomněla kliknout na odkaz na ten věšák, tak ještě musím do starého deníčku. A s penězi - ani mi teď nemluv. Jsme pořád odkládali svatbu, že si na ní našetříme, stejně jsme nenašetřili, takže se to musí nějak zvládnout z výplat- to bude veselé, navíc nás čeká stěhování do většího (VALLI - baráček nestavíme, i když Luky by chtěl, já ne, jen z menšího 2+1 do většího bytu), takže nevím, asi se fakt domluvím s IKOU a nějakou tu půlnoc budu sedět na patníku u ní před barákem s punčochou…:-/ Honza to má v té práci na pytel, chudák, tyhle situace jsou hrozný. U nás byl z práce divný zrovna včera Luky - nestíhá odevzdat papíry, musí připravit výplaty a hlavně má někoho vyhodit, přišel na to, že si ten dotyčný píše odpracované hodiny i v době, kdy už sedí doma u píva, tož se na to netěší. No jo, nikde to není jednoduchý. A s tím mimi - tos mě potěšila, že myslíš, že jsem ready, už i já mám ten pocit, že se fakt nemůžu dočkat, až budeme čtyři - nepočítám zvěř :-)  

Holky, jdu pouklidit, po obídku totiž učím. Ještě se tu ukážu, zatím papa   Violet a vzorný Matý 2r+2t

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.02.07 11:30

ahojte holčiny.
Tak teď po obídku nepísnu, protože srabácky zdrhám na město. děti mě točí a Standa bude chtít využít vycházek odpoledne, takže to teď balím a valím pryč. Tak zatím pa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.02.07 12:54

VIOLET?to musel byt zazitek u tech prstynku:-)) tak hlavne ze je mate. moje kamaradka se bude taky vdavat 7.7 :-)
a uz vybiras i nejaky saty a tak??na tebe jich budou mit plno-na takovou modelku.
jsem vcera vykladala martinovi o MAtym,jak hezky rano mluvil.jsme se nasmali.

IKO:jako ti lezou deti na nervy nebo co??

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.02.07 13:42

AHOJ KOČKY,
tak teda moc nepíšete!!!A to jsem zavřená doma a furt sem na kukuju!!!S psaním už je to horší,Vojta mě leze do PC,jakmile usednu,stejně jako ostatní děti.nebo se u:,–(í a začne dělat blblbl a nenene jako pajduláci na ICQ,tak mu to musím spustit.
Včera bylo celkem fajn odpoledne,naučila jsem hrát Báru Černýho Petra a válku,tak jsme mastily karty a Honza si hrál s Vojtou.Pak jsme hráli na schovku-to byla prča,vždycky ten,co se schovával,musel zdrhat před Vojtou,jinak ho Vojtík napráskal Báře,kdeže je skovanej.
Taky jsme stavěli garáž a koleje a vůbec,pořád jsme si hráli,až do osmi,protože oba drahouškové si schrupli po obědě do půl čtvrtý(Vojta od 11ti!),takže byli vyhajaný.
Vojta usnul v osm,Bára v devět večer,ale o půl desátý se Vojta tak strašně zablil(postýlka,on celou hlavu,no všechno),že jsem ho musela vykoupat.Chudinka malej,jsme si říkali,že se mohl z toho množství i zadusit.Pak usnul a spal do pěti,šoupla jsem mlíko a ještě do půl devátý jsme spali.
Myslím,že se poblinkal hlavně z toho,že se strašně cpe-normálně nemocným dětem moc nechutná,náš termitek sní,na co přijde,já jsem z toho v šoku(příklad odpoledne-ve tři obr banán,ve čtyři jogurt,v pět polívka,ještě vysomroval od tatínka kousek rohlíku-leze mi na nervy,jak je nadšenej,že Vojtík hezky papá a furt mu něco podstrkuje).
Dneska je Honza doma,šel darovat krev,tak leží s Bárou po O.Odpoledne asi taky půjdu někam na prochajdu,už mi to leze doma na nerv(Iko,chápu,taky už šílím).  

ANDĚLKo,supr deníček,vlastně to takhlenějak doma při vzteklejch záchvatech praktikuju-mně to přijde spíš úsměvný,když vidím,jak je Bára zničehonic vzteklá,zuří a má záchvat.Zrovna dneska ráno-vstanu,jdu jí popřát dobrý ráno a ona:běž pryč,já chci tatínka!uaaaa­aauaaaaaa,řev jak blázen,začla sebou mlátit,no tak jsem se na ni usmála,řekla jí,že se s takovou vzteklinou bavit nebudu,že jí zavřu a ať přijde,až se uklidní.Za 10 minut vylezlo miloučký sluníčko.Nechápu,co to do ní vjelo.
Akorát se mi moc nelíbí ten druhej bod o odvádění pozornosti,já si myslím,že když se dítě vzteká,má se nechat vyzuřit-podle mě je to nahromaděná energie,když třeba není vylítaný z venku nebo už je naopak strašně utahaný.Odvádět pozornost se dá,ale když je takovej ten klasika záchvat,tak to stejně nemá cenu.A odvádět pozornost,když dítě něco provede,je podle mě hrozná blbost.Obdivovala jsem to u švagrový,ještě jsem byla bezdětná,že Tomášek ji praštil a ona odvedla pozornost na hračky,místo aby ho napomenula a potrestala.On si pak myslel,že přece neudělal nic špatnýho.
Ale jinaj je tomoc hezkej článeček,ještěže tě máme..  

VALLI,snad to nebude u Martínka taky chřipka!Ptala jsem se doktorky,jak je to s chozením v en-říkala,že všeobecně tři dny po teplotách se může jít ven.tak to radši neuspěchejte.
S penězma jste na tom koukám dost podobně.My jsme vždycky tak nějak vyšli,ale měli jsme aspoň malou rezervu a teď už máme kontokorent oba.Snad přijde brzo mateřská.  

VIOLET,tak supr,prstýnky vybraný!No a koukám je drahouš teda šprýmař,aspoň se s ním nenudíš,jak sem už psala,je mi jedno,jak chlap vypadá,když má smysl pro humor,má mě na lopatkách.
A koukám je Luky opak Honzy-pěkně náročnej,Honzovi to bylo šumák,hlavně aby už to zařizování bylo za náma.Já bych brala aspoň kousek Lukyho:)Je hezký,že si tam Matýho chtěl nechat vyrýt
A cesta zpátky musela bejt dobrodrůžo.To znám,řídit jako krtek s přimhouřenejma očima.KDyž já mám nosit brýle jednu dioptrii na levý a 3/4 na pravý a já brýle nesnesu,tak mhouřím oči.Ale dobrý,ještě všichni žijou.
A s tím přepadením banky-už jsme se včera taky s Ikou domlouvaly,já jsem navrhla,že si schovám bombu od Vojty,to nám všichni dají všechno(tchoř hadr).
Už se těším,až nám napíšeš,že jste v očekávání:)mys­lím,že dlouho to trvat nebude.A je to fakt hrozně hezkej pocit,vlastně první,co jsme si řekla,když se Vojtík narodil-tak,a teď už jsme všichni!  

Ahoj HELI, tak konečně jste se dočkaly!to je super,fakt ten PC chybí,co?Já jsem u něho skoro furt.A taky ses dočkala zvětšení baráčku-závidím,i zah­rádku,tu bych brala taky.Stejně budete všechny v jedný místnosti,když budete mít taťku pryč-v tý,kde máte PC:)  

Tak hojahoj,jdu makat na MMB,je to hrůza,kšefty stojí a já teď potřebuju aspoň nějakou korunuuuuuuuuu!!!
Jitka a ospalci    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.02.07 14:05

Tak píšu, když je tady toho málo, no (Jituš).
Miláček mi jako zase asi nehodlá spinkat..už byl i jednou venku z ložnice, utíkal k nočníku, že EE a přitom už měl hovňouse v punčocháčích!!! Takže do sprchy, blééé, namydlit a zase v čistém do postele. Za 20min už zase slyším brek, běžím tam, no on stál u dveří a pod ním louže!!?? Holky, se zblázním, co to s ním dneska je. To chce zase plínu na spaní po obědě??
Jituš- jéé, to je hezký, jak už si s Bárou můžete hrát i karty. To je dost šikovná, viď. A chudinka Vojtík, takhle se zeblít.. No a to spaní - no vidíš, že si slušně pospíš i ty. A s tím krmením u Vojty - asi fakt termitek, na nás to tedy platí, že nejíme, když je nám špatně. To je vlastně první impuls pro mě, že se něco děje, protože Matý toho sní normálně taky o krapet víc než jeho vrstevníci. Co budeš vyvádět, až vyrazíš ven? Ani nevíš, jak já už se těším, až vám sem písnu, že se blíží Barunka :-) Jo- posílám vám, které byste ho chtěly vidět, obrázek aspoň toho mého snubáku, i když v reálu je samozřejmě hezčí :-)   Valli- no, vy jste se třeba s Martinem pobavili, ale jak si Matý objednal tu kávu ve 4h, to jsem byla hotovson ještě ráno, protože jsme pak fakt nespali. Mi to připomnělo noc, kdy jsem musela jednou s Matýskem probdít snad 5h, bolelo ho bříško a on nemohl zabrat. Normálně s ním totiž pochodoval vždycky Luky, nebo ho aspoň nechával odříhnout po nočním kojení, nevím, jak dlouho to bývalo, já už totiž vždycky spala. Jenže před touhle nocí byl Luky v práci na 24h směně, tak ani nevěděl, že Matý brečí. A při tom pochodování a posedávání s Matým na ruce mi bylo tehdy o dost líp, než takhle ležet v posteli a nemoct usnout, protože jsme věděli, že za chvilku dorazí další objednávka na občerstvení :-) Atˇ je Martínkovi líp!  

No, jdu přeprat punčocháčky***…Vi­olet   ***

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.02.07 14:23

Tak ahojte.
Jsem vyvětraná, uchozená ( v tý břečce se fakt nedá chodit), ale i celkem spokojená.  A to jsem byla pouze v květinářství a v hypernově. No teď už rychle zase zdrhl ven Standa. No já bych měla uklízet, ale mě se tááááák nechce. jsem zvědavá stejně kdy tenhle koment dopíšu, vidím to beztak až na večer. leda že by se Vítek slitoval a spal ještě dlouho, ale je mi jasný, že když jsem sem zasedla, tak bude hned vzhůru.
No noc byla opět příšerná. Ať už je Vítek OK, nebo mě šlehne. On se budí snad každou hodinu, strašně lohní čaje, ale co, tak on zdrhá z postele a dožaduje se tetle ( jeho televize) a t-tek ( jako krtek). Děsný. tak si chvylku pořve a pak zase usne.
No holky, trápíme se s ATB. Já to do něj nemůžu dostat. Vraždící epizody jsou stále. Dneska jsem se mu to snažila propašovat na lžičku pod kakao. Ha ha ha. Stejně mi z toho vždycky aspoň půlku vyprská.
Jinak Ondra je už jako by mu ani nic nebylo. je naštěstí 2 den bez teploty, tak snad už i nastálo. No sice jsem ho odhlásila ze školky na celej příští týden, ale mám tušení že ve střadu povalí. Domlouvala jsem se tak i s učitelkou. Normálně je jich ve třídě ze 23 jenom 9. A to převážně všechny co se už vrátili po marodění.
No já se včera taky vzbudila s knedlou v krku, dneska už dobrý, ale můj hlas zní jako bych někde vyžahla 2 litry vína a pak zpívala operní árie. Prostě mutant.:)

Tak a něco taky k vám, že.
VIOLET - tak s prstýnkama to dopadlo dobře, koukám. Pošli nám odkaz ať se zkouknem co tě bude zdobit. To my máme jen obyč, teď bych vybrala jiný, to určitě. ale tenkrát..... No stanmda si ho stejně veme vždycky jen na dovolenou, no a je mu malej, takže prd. Si říkám že by jsme si pak k 10 výročí mohli pořídit nový, jako moje ségra. Ale zase......to si radši vymyslím jinej dáreček.

Tak holky, normálně to nabonzuju, ta naše Jituš má těch slavnej 30 v sobotu. NEPLETU - LI se.

VALLI - no, s tou společnou dekou tě obdivuju, to u nás to je převážně když jdem spát, tak každej si chytnout ten svůj roh deky, hodit to pod hlavu, zachumlat se a otočit prdelí k sobě.:D No romantika jako vyšitá.  Tý jo, ty už se takhle chystáš, to teda letí. Jo, s kým jsem domluvená že nám dá pak vědět, až bude kája na světě. nebo nám sem napíše Martin?

Nic, holky, drakouš je vzhůru, protivnej jako osypaná prdel, naštěstí volali tchánovci že se staví, takže valím rychle poklízet a nevím kdy budu psát dál, takže to radši pošlu, i když je to nehotovso.
tak se mějte.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.02.07 14:29

Ozdoba je na mailu :-)  Mazej uklízet :-)
***V****

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.02.07 14:41

JŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ­ŮŮŮŮŮŮŮŮ  ten je ale kráááásnej. Fakt se povedl. strašně krásnej a takovej jemnej, úplně si ho na tvojí ručce dovedu představit.  no ty budeš krásná až se budeš chystat bejt panííííí.
A teď fakt valííííím na ten rychloúklid. Jo a večer se taky chystám žehlit, tak na to budem 2.
 Pa

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 01.02.07 20:24

cau,

sorry, vcera vecer jsme sli na veceri do Brabandra (jako oslavu mych i M. narozek)- no drahy, nechali jsme se obsluhovat…bylo to prijemne. Mela jsem nealko-vino, lososa (no moc vyraznou chut nemel),ale vyborne palacinky… Mamka hlidala a dozehlila pradlo, asi ji necham hlidat castejc ;) ;) ;)

Vitek dnes vstaval AZ v 6h,ale my po vcerejsku dost unaveni…pak angl. v Klokanku, vyboureni Vitka v Kl.

teda MARODI uzdravujte se !!!

ANDELO- pekny denicek, teda V. se umi vztekat uz ted, neceka do 3 let ;)

ANDILKU- Nicolka nikdy nezklame ;)

VIOLET - s tim rannim kafickem jsi me dostala, fakt je Maty sikulka ;) ad prstynky -my jsme je vybirali tez skoro hodinu v Pelhrimove o vikendu, v pondeli nato jsme se dozvedeli ze nam onemocnel knez co nas mel oddavat, toz tam M. volal, at to datum neryjou 28.4.2004 … no a vzali jsme se 28.8.2004 :) :) :) (nekteri pribuzni meli poznamky o tom,ze se nikdy nevezmem…)

JITUSKO, IKAIKO- hus hus, kus nemoci ksa !

HELI- nezavidim docitani, zavidim domecek a taaaak velky ;)

DASO- ten dort L. je naaadhernej..a s Klarkou jsou opravdu jen kamaradi ???

VALLI- nestras s poslickama, pry se to u vas v breznu ted nejak rozmaha… no ale " nase" dubnatko narozene v lednu je fakt nadherny : kuk na : http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

Nevim jestli jsem to uz psala, mimi ma pres 1kg, vypada zdrave, je nachystane hlavickou dolu, a jmena mame mit nachystany pro holku i kluka ;)

jdu docitat. D a Vitek 15mes, baby 29tyd

 
andela  01.02.07 20:33

nazdar babulky,  

Chjo, Jája začal dneska nudlit (to je slovo co? mě dneska napadlo :-) ) No porád se mudlá jak ho asi lochtá v nose, takže má věčně nudlu po selím obličeji (koulím očima), má takový skleněný uslzený očička :-(. No ale snad to bude jako vždy ta jeho 3 dení rýma následovaná zubem :-P.Teda ne že bych o nějakým věděla .. ale pokaždý když měl rýmu, tak mu pak vylezl ňejakej zubááák, takže to zatím svádím na zuby.
Tak se vzbudil a brečel ':-( asi že měl ucpaný nos .. no chvíli jsem ho měla na ruce a pak jsem šla odsát .. teda vám povím že jak jája viděl jak přidělávám tu hadičku na vysavač tak začal couvat a řvát … ale mšl chudák smůlu bo ho pořád ještě přeperu, byť s obtížema. no hned jsem mu i kápla kapky, jenže se nehtěl sklidnit, tak jsem mu pustila jeho písničku a mám ho na klíně teď už spícího a píšu ..... takle pc židle je dobrá že nemá na pevno opěradlo, že se mužu houpat :-)). no ta písnička mi tu hraje už asi po 5tý :-P
No byli jsme ještě dneska u kamarádky, tak byl jája zlatej .. jen pak řval když jsem zalezla na Wc :-/  

Jinak děkuji za chválu … mmch doufám že příští týden se některá z vás přihlásí … že by Jituš s narozeninovým??? nebo Helča s takovým předběžným kolaudačním :-)) nebo dáša s narozeninovým??, :-P  

Violet - no to musela být prča teda se snoubencem :-P … to jsem netušila jaký je to šprýmař :-P No ale hlavně že prstýnky máte … musím kouknout na foto ať se taky pokochám :-)))  

Iko - bonzovat na Jíťu nemusíš .. tedy aspoň ne těm co mají ICQ neb tam to hlásilo dneska  

Helčo - hurá poč funguje .. tak to je fajnééé, tož v neděli na chatu :-))) Si tam te´d chyběla :-))  

No tak zas nevím co jste která psaly, tož to balím … bo mě bolí ruce obě … :-P  

Andělka a Jája 1r2t    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.02.07 21:22

HEEEELP, dopadla mě lenora, tož žehlení se opět nekoná! :-( A to jsem právě pověsila další pračku…
Luky zůstává v Praze, tak sedím u pc a prohlížím svatební šaty … mi mohlo být jasné, že od takovýchhle obrázku asi nebudu pospíchat za žehličkou, že.
Valli- už jsem byla v jedné menší půjčovně šatů a ve třech jsem i stála před zrcadlem…holky, to je boží, jsem si přišla jako princezna! - šak víme, že :-D  Ale do té mé vytipované „hlavní“ se chystám až příští týden. Mají tam toho mít hodně a hlavně i nové kousky…necháme se překvapit. Z té předešlé půjčovny jsem focená v šatech jen mobilem, je to nekvalitní, ale do té další si beru foťák a asi z vás udělám poradkyně, když budete chtít a pošlu vám pár ukázek (pokud mě tedy neuchvátí nějaké hned tak, že jiné už chtít určitě nebudu) :-) Tak mi došlo, že máme pěkně málo svatebních fotek na Rodině..by člověk řekl, že tu je převážná většina svobodných matek, kdyby vás neznal!
Andělko- jéje, další marůdek? Ale snad z toho nebude víc než ta rýma, dej Jájovi pusinku (ne uslintanou, znáš se!) a že přejeme klidnou noc!
dalif- jéé, tak jste si užili véču a přišlas do vyžehlenýho, ju? :-))) Tohle mi několikrát udělala mamka taky, ale jednou dokonce i tchýně, ale to byly Matýmu necelé dva měsíce a já ještě nemohla po tom zkaženém císaři pořádně ještě ani chodit :-(  S prstýnky a vůbec se svatbou jste to koukám taky měli veselé :-))
Tak já jdu zase k TV, dávají mi Kriminálku Miami. Pápá, snad zítra stihnu nakouknout, od 9h učím až do oběda, pak si určitě zdřímnu a odpoledne máme vymyšlený program od tatínka, prý překvapení, takže snad až večer.
Violka  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.02.07 21:25

Děkujuuuuuuuu, to mooooc potěší :-)) Snad vše klapne tak jak má, už teď mám hrůzu, že se nic nestíhá, holky, co se vdávají 3měsíce po mně mají už i zamluvenou kytici!!??
Užij si žehlení, já se tomu zas vyhla :-(((
***V****

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 01.02.07 21:28

Ahojky děvčata,

musím se přiznat, že nemám ještě dočtený minulý deníček a tady je už taky plno komentářů.
Tak jak jsem předpokládala Roman chytl chřipku od Naty, včera nevěděl, co má na záchodě dělat dřív, jestli to nebo to, však víte co :o).Ráno vstal, že půjde do práce, ale nakonec stejně skončil u doktorky, tak mám doma dalšího maroda.Jen doufám, že já a Nika to nechytneme.Stejný problém mi hlásila i tchýně a můj taťka, no jo, taky holt hned všechno chytí.Naty už je na tom dobře, od včera ani nemá průjem, taky už trochu lépe jí.Zítra jdeme na kontrolu, tak myslím, že už to bude v pořádku.Včera večer nechtěla, potvůrka, spát.Nakonec vytuhla až po půlnoci a ráno, když jsem Niku vypravila do školy, zalezla jsem ještě do pelíšku a ona mě z něho vyhnala.
Nika jela za vysvědčení se švagrovou na pizzu, tak jsem si taky u nich jednu objednala, to si dám, mňam.

DÁŠÍ - sice se spožděním, ale i tak musíme Lukymu popřát k narozeninám.
Luky k Tvým narozeninám Ti přejeme vše, co si můžeš přát. Snad princeznu z pohádky, snad nejkrásnější hrad. Přejeme Ti štěstí plný klín, ne, neříkej, že chceš mnohem míň. Přejeme Ti, aby ses jen smál a smutek nikdy nepoznal.

ANDĚLKO - deníček je móóć hezký, jako všechny od tebe.Naty je teď pěkná vztekllina, dělám to jako Jituška, také ji nechám ať se vyvzteká.Snad to bude opravdu jen rýma a nic vážnějšího se z ní nevyklube, tedy kromě toho zubáku.Neboj, v neděli na chat určo dorazím.

NIKKOL - to se nedivím, že nestíháš reagovat, holky tu soutěž o největší počet komentářů vzaly dost vážně

VALLI - tak snad nebudete také marodi, u nás to taky není s financema nic moc, teď vše sežere to podkroví.No, ještěže je rodičák vyšší.Chtěla jsem se ještě zeptat, když jste v Asku kupovali tu ložnici, odvezli jste si ji sami nebo vám ji dovezli oni a za kolik.Přemýšlíme, že si tam taky zajedeme.

VIOLET - tý jo, takový dlouhý komentář, že ty taky soutěžíš?Při výbírání prstýnků to musela být sranda, když se i prodavačka málem počůrala.Prstýnek je krásný, takový by se mi taky líbil, asi se budu muset znovu vdát.Vidíš jaká jsi skvělá řidička, když jsi tu cestu tak zvládla a ještě bez brýlí, to by u mně nehrozilo, pořád si ještě moc nevěřím.

JITUŠKO - koukám, že jste si udělali s dětmi hezký den, to co Vojtík přesně dělá Naty, taky bonzuje, dokonce i na sebe, pokaždé volá Naný tají.Tý brďo, Vojtík spal od 11 do 16, to je síla.To papkání závidím, já to teď do natky musím úplně rvát.

IKO - tak vy se takhle střídáte s venčením, jo?ATB u nás, to byl taky boj, takže ti nezávidím.No, přeju ti, ať jsou kluci brzy úplně zdraví.Ty přeci nejsi mutant …

DALIF - to jste si ten večer pěkně užili.Není co závidět, domeček je maličky, jen jsme trošinku vylepšili :o).A jaká jména máte pro mimi vymyšlená?

No nic, už dorazila Nika, tak si jdu nacpat břuch.
Krásný večer všem.

Helena, už na PC netrpělivě čekájící Nika a spící Naty

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 01.02.07 21:33

Ahojky holky,
Tak dnes respektive ted už se hlásím ze sveho NB -dnes už nám konečne po tydením slibovanízapojili internet.  

a co u nás noveho ,dneska jsme absolvovali naše plavčo už se potapíme dnes dokonce 6×.  

take jsme pokladali na tu studenou plov.podlahu koberec .Kuba z toho asi nadčen neni neklouže to zato kralik ma na to jiste opačný nazor lita sem tam jak šíleny a skače -užíva si ajk mu to neklouže.  

juknete k nám do albíčka mame spoustu novych foteček -dokonce i ze snehem jsme stačili Kubíka seznamit ,než stačil zmizet .:-)- http://family.cz/…um/album.asp?… ****
Manžílekmi před tydnem ležel v nemocnici ,ale to jsem sem vlastne psala- takže se jednalo o žlučnikovy zachvat +náka ledvinová kolika.a už je snami od minuleho patku doma.-a už me leze na nervy :-)) a další tyden ještě bude,ale musim smeknout pomaha mi s kubisem tak nejsem tak ulitana jako když litam kolem Kubuli cely den.  

vyhlížíme ted autosedačku 9-18kg a nás nejasnější typ je maxi -cosi priory xp typ Prince - http://www.autosedacky-kocarky.cz/…-typ-prince/ a už i pokukujeme po golfkách jaro jeste přežijeme se sportákem ,ale na leto už golfky ty zvažuju zda Peg perego či chicco nebo mate jeste nějaky typ ??


** **no ukončím sve tlachaní nějak jsem se v bazenku vyšplouvhala mozek ..tak ted už častěji  naviděnou ..jdu uložit našeho paviána ke spánku  a jukat na bedínku..  

zatím papa Ruza a Kubísek (7,5měsíce)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.02.07 10:58

AHOJKY?tak se radime mezi marody!
jela jsem s martinkem radsi k dr.teda ja bych ani nejela,ale mamka mi rikala,at jedu,tak teda jo.
no nastesti je to jen nahclazeni,ma nejaky sirupy a kapky na kasel.na pruduskach je to dobry,teda holky,on se zase vubec nehctela nechat poslechnouit!jen se priblizila a on uz brecel,dala mu konika a stejne brecel.pak se divala jeste do krku,no to byl taky horor ho udrzet,to jako miminko byl teda hodnejsi:-) nakonec teda se to povedlo:-)
pak jsem vyzvedla leky a ted uz usina.
jo vecer jsme ho dali spat a za chvili uplne ticho,tak se jduna nej podivat,jestli uz jako spi,no zvedl se a ja jsem ho sla ulozit-polozit,no jeste ze tak,bylo uplne celej mokrej!vylilo se mu mliko,takze jsme ho museli prevliknout,postel prevliknout,hodila se nam nova Karolincina perinka,protze jeho byla taky mokra…no pak hned usnul a v noci se budil tak 4×!:-( chvili jsem spala s nim,úpak presla,tzase brecel,tak jsem tam s nim spala a po 7h vstaval:-((
musim ten jeho posltar vyprat,tak doufam,ze se cely nezvalchuje!smrdi od toho mlika.

tak nemam docteno,tak snad to stihnu, nze se vyspinka,.no musim jit neco uvarit,protoze zde bude hlidat tchyne,my jedeme do brna a pak jdeme na osalvu spoluzaka narozenin.moc se mi teda nechce,no co nadelam.

pa EWA 34+4,Martinek 19m.

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 02.02.07 11:22

Ahojte, tak kolikátá jsem? No poslední!  

ANDĚLÍ,
super deníček! Niki je vzteklina číslo 1! U nás pomáhá odvést pozornost Dádinýma písničkama nebo si ji nevšímat, když se vzteká pro nic za nic. Nicolka chce totiž publikum a jak ho nemá, tak se zas uklidní. Nejhorší vztekláň jsem zažila u autobusu, kam Nicolka až všichni nastoupili odmítla nastoupit. Lehla na zem! Kopala a řvala! No všichni oči na nás…řidič bubnoval prstama do volantu......a ty kecy babek........chu­dáčku malá, maminka Tě trápí........ta­kovou malou holčičku tahají po nákupech (byly jsme na očkování…) No nakonec se lady uráčila nastoupit, osazenstvo busu si oddychlo. Od té doby jezdíme autem :O) A nakupovat chodíme zá:,–(ně o více lidech, protože lítat za malou, která si košíkového sedátka nevleze a tlačit přitom plný vozík, to je bomba. Než člověk vyskládá nákup na ten „běžící“ pult, naše dítě je shopno se vykroutit ze sedadla, vylézt na pult..... Nebo když stojí vedle vozíku, prolítnout uličkou mezi lidmi ven z obchodu! Jednu dobu účinkovalo dát ji do ruky sáček křupek (je veliký - neuteče tak lehce…) a jakože to podá paní prodavačce k odmarkování. Připadala si důležitě…No teď už to provozovat tak lehko nejde, protože nemůže pochopit, že to musí fakt na pár sekund dát z ruk!  A nejlepší je, když někde mezi regály hodí medvěda Ikeáčka a u auta dělá slzičky, že brum není…A pak s děckem v ruce lítat po obchodě a medvěda hledat ;O) Škoda, že jsem si nestopla, jak dlouho to trvalo!  

Tak došel balíček s oblečkama, huráááá! Jdeme dělat přehlídku.  

Andilek

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.02.07 12:39

JITUSKO:teda to muselo byt desny to zvraceni,martinek nekolikrat zvracel a ja byla vzdy uplne na prasky,jako aby se nezadusil-vzdy jsem u toho byla a drzela ho.vzdycky bulim jak blba.nojo se bojim…on u toho vzdy breci a zaroven blinka…
at jste brzo fit.
ja se taky tesim,az budu moct s martinkem hrat ruzne hry,jakbude jako velikej a riozumnej-jako vase bara.

VIOLET:toani nevim,ze davas matyska bez plinky…tak to u nas nehrozi…ja to ted nehrotim.on jen kdyz si rekne na kakani,jinak cura do pliny a vecer v koute-sprchovym(stydlivy ksichtik).
presne jak pises,ja jsem si ve s vatebnich satech pripadala taky jak princezna a jako ta nejkrasnejsi :-)martin si dela casto prdel,ze na svatbe mi to poprve a naposledy sluselo:-)ja prisla do salonu a prvni saty co mi nabidli,byli moje:-))jako ukazali jich hodne ty jedny se mi libili,tak jsemje zkusila  a nechala si je:-)
ja nemuzu svatebni fotky z pc najit!!
ju to ani nevim,zes mela cisare!

ju vite jak ted usnul martinek-dal si ponozku na ruku jak rukavici :-))

co rikate na ty vadne kocary??

IKO:tak ja si nemuzu na leky u martinka vubec stezovat,on to hezky vse vypije nebo sni prasky i je rozkouse.dnes teda dostal kapky ktery mu moc nechutnaji,ze s eosklibal,ale nevyplivl to!
no martin vam to(porod) sem urcite nenapise,ale ze sraziku mam cislo jeste na jitusku-takze napisu ji:-)
my lezime stejne jako vy,ale s tou perinou to snad nejak zvladneme:-))martin by se chtel tulit a usnout treba u sebe,jenze on usne jakkoli,ale ja ne!ja musim mit svoji polohu a prostor.

DALIF:tak to jste si posmakli,mnam.
jinak mamka kdyz dojde a mam zehleni,tak se k tomu hned hrne!ju to bavi!!
to dubnatko-o tom vim,ale je to desny,chudacek malickaty,sand bude ok.no v breznu se pekne poslikuje a uz s ejezdi dop porodnic,ale jeste se nerodi!ja doufam,ze nebudu rodit posledni!mne jako bricho tvrdne,ale ted to neni bolestivy..a vse je v mezich normy:-)
takze oni nevideli pohlavi?jakto zes byla ted na uTZ?to se chodi az v tom 32tt,ne?

ANDELO:_tak taky uz mate rymu,to asi ted bude marodit kazdej:-(

HELI:super ze mate net,no ja bych tu hromadu nedocetla…takze manza marodi,jo?no ja cekam,kdy to padne na nas,planujeme jet v nedeli sami do lazni do LAA a ale dnes jsem citila ze mozna na me neco pomalu leze..tak uvidim…
v ASKU:jsme si loznici dovezli sami,do brna jezdime casto a nema cenu za to jeste platit…meli jsme vozejk.
tak jsem se vcera trochu ze srandy a trochu vazne zeptala martina,jestli kdyz bych pak sla pracovat(tak za 3-4roky)jestli kdybysme vydelalvali oba,jako nezacali stavet.hm tak pry ne,.no uvidime…ja bych chtela nejaky malinkaty domecek-novy.ale kdyz vidim,co to stoji ted …hruza…tchynwe maji vprave novy barak-martinse tam nadrel a uz se munechce.maji ho dost velikej a ted uz tam budou sami,maji teda jeste jednoho syna,ale ted je na aupair a moc se doma nezdrzuje.tak nevim,proc staveli takovy oobr barak.

RUZO:ze je to plavani uzasny?nas martinek byl jako miminko uplne uzasnej,porad nam ho jen chvalili,takze jsme se dmula pychou:-)vubec tam nerval,potapel se suprove,ted plaveme porad,bavi ho to.akorat maji skakat do bazenu a musim ho hodne premlouvat,pak jako skoci a nevadi mu to,ale jako uz ma trochu strach,taky maji chodit kde dosahnou a to teda breci:-(je ted taky dost na me upnutej:-)a porad se tuli…tak to bude asi tim.
autosedacka:maxi cosi bude asi nejlepsi .jinak golfky-ja bych zkusila nejky co maji normlani kolecka-aspon ty zadni.oni se totiz ty obyc hned ojezdi…nevim kolik kubik vazi,ale martinek ty nase golfky dost ojezdil-jako jak byl tezkej…

JITUSKO:jeste jsem chtela k tomu ODVADENI POZORNOSTI-ono u bary je to neco jinyho,ale jak bys to udelalkdybys se vztekal Vojta?tomu to nevysvetlis,a nas martinek je dost mimo,kdyz h oto popadne..ja teda odvadim poz.jen kdyz treba necim mrskne nebo neco dela co nema,…ono kazdy decko je jiny,kdyz treba dam martinka do pokojicku je mimo a bezi hned ke mne a rve dal…mysli si ze ho nemam rada a tak…takze to u nas nepomaha.mozna az bude starsi…

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 02.02.07 12:47

Ahojky,

tak dnes jsme byly s Naty na kontrole u doktorky a vše je v pořádku.Prý má jen ještě trochu nafouklé bříško, ale naštěstí malá kudy chodí tam prdí, tak je to prý dobře.Doktorka z ní byla unešená, protože si sama přišla suveréně do ordinace (já totiž ještě zavírala dveře v té první místnosti) a pak se tam na ni pořád smála a povídaly si.No, legrace.
Naty nám za to marození shodila skoro kilčo, kalhoty na ní úplně visí, tak doufám, že zas bude hezky baštit a přibere.
Dneska vaří oběd manža, bude roštěná, tu umí moc dobře.

RŮŽO - malému už je přes sedm měsíců, páni, toto letí.To je dobře, že už je manžel z nemocnice doma a ještě ti pomáhá s malým.Jinak mně ten můj taky leze, když je dlouho doma, někdy na nervy.A komu ne, že holky?S golfáčema asi moc neporadím, my máme doma Zappa, což by pro vás ještě nebylo, ale jinak se mi líbí ty golfky od Chicca.

VALLI - tak už jste taky marodi, tož přejeme ať se brzy uzdravíte

ANDÍLKU - tak jak to u vás vypadá?Četla jsem v minulém deníčku, že se manžel nechce stěhovat.To je mi opravdu líto, nemáš to lehké.Niki je teda číslo, s tou se fakt nenudíš.Co věcičky?Určitě jí to moc sluší :o)

Všechny ostatní zdravíme.
Užijte si dnešní den.

Helena, Nika a Naty

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.02.07 13:20

Ahoj holky,
tak jsem po týdnu zde. Má chřipka je už v pohodě, až na tu ukrutnou rýmu.........Ale Luky si teda užil. V úterý odpoledne to na něj přišlo, téměř 2 dny jsme se snažili s manžílkem srážet čtyřicítky, na které nezabíraly prášky, octové ponožky, sprcha.......no prostě nic. Doktorka nám ten druhý den řekla, že pokud to nesrazíme pod 39, tak máme jít do nemocnice, že to není sranda. Nakonec se nám to podařilo držet celé odpolende na 39,1 a pak konečně začaly zabírat i prášky a šlo to dolů. Doktorka nám dokonce večer volala, jak na tom jsme a chtěla, ať jí ráno podáme hlášení, jaká byla noc. No jsem normálně čučela, že zavolala.  Dnes je Luky již bez teploty, ale večer možná ještě trošku bude. No holky, musím pochválit svého manžílka (až tu budu někdy nadávat, tak mi dejte po uších) - celý týden se o nás perfektně stará, vaří, chystá snídaně, veřeče, o čajích nemluvě. Prostě je to šikula, nehledě na to, že trošku i pracuje a pomáhá mi zabavit Lukyho, který po opadnutí teplot pěkně řádí. No má u mě velkou pusu a poklonu, jak to zvládá.
Jo, z té nomocnice jsem měla docela strach, protože pochybuju, že by si tam nasáčkovali maminku s chřipajznou jako kráva. Takže by tam asi byl manža, jenže nevím, jak by to Luky zvládl. Věřím tomu, že manža na 1* , ale Luky se jen probudí a už řve, kde jsem..........takže by tam asi bylo pěkné čoromoro. Ještěže to kleslo, jinak nevím...........  

Jinak holky, vůbec nevím, kdy vás dočtu, protože manža má PC , když Luky spí a jinak musí být vypnut, protože se Luky k němu dožaduje - no tatínek mu zase ukázal nějaké nové věci, takže ho budu zase odnaučovat :-)))  

Takže s velkým skluzem, ale snad už OK Dáša zdraví všechny růzňátka

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 02.02.07 13:35

Vallli - ted kolik kilo váží nevím ,ale v ým mel 6,9Okg ..   holky a kdy ho respektive mužu do tech golfek supnout??
najdu ty odkazy a hodím je sem,ted jdu papat.
ruza a kubís

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.02.07 13:40

Hoj holky,
tak jsem něco málo přečetla, čučím, kolik je tu novinek............  

Violet, tvůj skoromanžel opravdu nechyběl, když rozdávali humor, že. No jste se museli bavit. A vy chodíte po obědě spát bez plenky, teda, to jsem ani nevěděla, že už jste tak daleko. Gratuluju. Jinak vidím, že usiluješ o prvenství a že jsi to vzala vážně :-))))))))  

Andělo, no deníček super, u nás taky aktuální, co zabírá - hodit nevšímáka nebo odvést dítě do druhé místnosti, nejhorší je obecenstvo – však už jsem to tu popisovala :-(((  

Jituško, to jste měli ve středu super odpoledne a s Barčou už mastíte karty , jo???????  

Ikaiko, taky marodíte? Tak ať jste brzy fit!!!!!!!  

Dalif, večeře super, to chválím, jinak Luky a Klárka jsou zatím jen kamarádi, pokud vím, tak na doktory si ještě nehráli :-))))))))))  

Valli, tak ať jste brzy fit, no vypadá to, že snad nic vážného, že.  

Andílku, tak Nikča teda řádí, úplně jsem čučela a babek si nevšímej, víš co ti můžou..............  

Helo, dík za přání, ty máš vždy nějaké básničkové, to je z tvé hlavy?  

No nic, už musím, tak Pa, dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.02.07 14:03

Tak jsem tu zas, děvčátka :-)
Dášo - super, že jste to zvládli s Lukym, i když o chlup, viď. A to tedy koukám i já, že vám dr. volala domů, to je hezký. A s tím prvenstvím a komenty - to zatím jen tak vychází, mám míň učení, páč mi každý druhý student marodí, nebo na něj aspoň něco leze a naštěstí jsou všichni zodpovědní a moc sem nelezou, aby mi nenakazili Matýska. V klidu učím lidi s rýmou, tu má snad každý, mi přijde, ale ti, co mají horečku, jsou doma (nechápu, jak sem někdo může chtít jít se vzdělávat, když má teplotu?! To já bývám skoro na umření, když mám horečku). A Luky (můj)- je od včera pryč, má se každou chvilkou vrátit, už volal, že je na cestě z Prahy, tak se na něj moc těším, hlavně taky na to, že až se vzbudí Matý, budu dělat až do večera, že tu nejsem, ať si ho taťka za včerejšek užije :-) Tak ať už se jen lepšíte!   Růžo- já dala Matýho z trojkombinace do takových lepších golfáčů (někdo říká, že je to jako malinký sporťák), když mu bylo asi 8,5měs (jen díky tomu, že jsem měla od dr. zákaz tahání těžkých věcí kvůli poporodním potížím po císaři), ale je to fakt dobře udělaný kočárek, takže mi tam stejně povětšinou ještě ležel.Vlastně tady je obr.: http://www.medabeda.cz/…ml/50146.jpg  Ale ty chceš určo „menší golfky“, taky se mi zamlouvají Chicco, ale jen jeden typ a to nevím teď který :-/   Valli- jojo, akutní císař, dost jsem se zapojovala do diskuzích o tom, hnus, fakt prý můžem být rádi, že jsme oba přežili (měli jsme to podobně i v propouštěcích zprávách z porodnice) :-(( To mi připomnělo - viděly jste holky reportáže ve zprávách o tom, jak se teď dost často žalují doktoři na mostecké gynekologii kvůli častým úmrtí miminek ? :-(((( Jeden případ byl na chlup stejný jako ten náš, došlo k akutnímu císaři, maminku nechali dlouho se zbytečně trápit, když porod nepostupoval, ale s tím rozdílem, že jí miminko umřelo. Už byl odvolán i primář z gynekologie. A pak ať se diví, idioti, že jim tam nechodíme rodit - tedy aspoň já si už určitě zajedu někam dál, do MO mě už nikdo nedostane!
A k Martínkovi - to je fakt šikula, jak hezky papá léky. Matý je na tohle taky celkem hodný, ale občas se mi seknul a ten sirup ze lžičky nechtěl. Holt jsem zvýšila hlas a bylo.   Heli- no a kdy máte nějakou "kulatou " svatbu? Víš, že v Americe se to dělá běžně, že se třeba po 20-ti letech lidi berou jako znova, že je to romantické :-))  

Tak já se mažu juknout na brambory, co zapékám s anglickou slaninou, asi to už zaleju smetanou a dám si :-)
Hezký den všem!   Violet a spící Matý  

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 02.02.07 17:53

AHOOJ…tak se ozývám z východu čech už bez sněhu.
Je to týden, co sme si ho užívali plnými hrstmi a dnes po něm není ani památka a asik ž do jara nenapadne vypadá.
Reagovat na vás nějak nestíhám, ale mám prý o sobě dávat vědět tak to dělám.S těmi miminky v mostecké porodnici je to mazec, ale hrůza je co se děje v Rusku, kde dětem přivazují dudliky, aby méně plakali to je také síla.
Jinak se máme fayn jen mi Fil ted zlobí se spánkem a já doufám, že to jsou jen erupce.Uložim ho okolo 12cté a on usne až o druhé nebo vůbec.Včera sem musela jít ke kámošce pro kostýmek na maškarní jdeme v neděli snad za klauna a tak byl bez spánku.Večer ho ukládám ve stejnou dobu jako když normálně spí jen neusne hned.Dnes měli v Lidlu levné hroznové víno 1kg za 40Kč ta ka sem ho koupila ted ho malý do sebe láduje.
Včera sem byla dosti zděšená z těch kočárků, co ukazovali na nově ve zprávách, ale už dnes se ukazuje, že to není tak horké jak to Nova samozřejmě vylíčila prostě zase měli senzaci…četla sem o tom na MMB a na babycafé a fakt jen chtěli způsobit hunbuk.Ani raději nedomýšlm mít ten kočár, co hlásili i když můj také nemusí být OK nedělali testy na všechny.Tak paa Nikkol a Fil    

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 02.02.07 19:06

cau,

toz dnes budicek AZ v 6.30h, ale stejnak bych vydrzela dyl spat (vyplazlej jazyk).
HELI -no prave jmena furt nemame, ale uz snad budem vymyslet, snad M. vypusti jmena typu Ctislav-a, Dobromil-a a shodnem se na nejakych normalnejsich…

RUZI- my meli nasi Inglesinu az do 11mes., kor ted v zime bych asi jezdila jeste hlubokym,prendat ho do sportovni verze muzes ne ? autosedacku mame maxi cosi priori sps tez od cca 11mes., sps a xp se lisi nejvic ze u xp jdou lip prendavat pasy..a je vymakanejsi…

jej ted mi vypadlo co jsem komu chtela napsat, toz snad az si vzpomenu.

cau D a Vitek 15mes, baby 29tyd

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 02.02.07 19:56

Jo VALLI- zitra asik jedem do LAA ;) D

 
andela  02.02.07 20:37

ahoooj ahooooj ahooooj :-)))  

Teda vy jste tak ukecaný  to je děs :-)))      Tož myslím že Jája už zítra bude tak jako opět v pohodě … dneska jsem mu soplíka u nosu utírala fakt párkrát. No ono to taky krapet zhoustlo, takže jsme večer zas Jáju týrali odsávačkou. mmch .. sem v lékárně viděla odsávačku přímo na vysavač - nevíte kolik to asi tak stojí??? No pak ještě kápnout kapky do nosu - to je taky boj, že … no už jsem se ho nezbavila řval pořád .. tož jsem ho pak měla na klíně na baloně a usnul během chviličky ani kašu nepil … chudák můj malej. No ale řádí stejně, že … :-)) Tak mu ani špatně není :-)).      Dneska jsme jeli zas k našim, tak naštěstí asi po 15 min. v buse vytuhl … to je síla .. se poslední tejden děsně v buse vzteká .. jako v kočáru ho nenechávám už snad od půl roka … ale vždy byl hodnej .. teď se kroutí, řve, neví co by … tak využívám všechny dostupné uklidňovací metody jako hračky, flašu, povídání, kradu mu dudla, ukazuju věci - lidi kolem … pak nastoupí telefon a pouštění melodií - to aspoň trochu zabere … chjo, se z něj zblázním.      No a k tomu vztekání … jako jája má už asi období vzdoru teď … to třeba jde do ložnice, a nechce jít zpátky do obyváku, tak ho vezmu za ruku a že jdem. A on spustí řev a normálně povolí všechno, takže ho z ložnice defakto vytáhnu a po:,–(ím ho v chodbičce a nechám ho ať si řve. Cokoliv chce tak nejdřív hejká jako podej mi to, já samo že nene to není pro járu, a on spustí a vzteká se. A tak je to skoro se vším … a to ještě když ho vezmu za ruku, tak mě jako odstrčí, nebo na něj mluvím z blízka a sáhne mi do úsměvu, že se jako tak ožene, nebo dokonce se snaží bouchnout do obličeje ?? No je to malej hajzlík :-)). Tak někdy ho lákám na jiný věci, někdy ho nechám ať se vzteká a řve jak chce.      Jo a k čurání … umí říkat čššš čššš jako že čurá. Někdy to i použije .. třeba dnes ve vaně mi táta hlásil, že děla čš čšš a že se i vyčural (jája ne táta :-) ) no ale pak jsem ho po:,–(ila na nočník že, mažu ho a říkám ať udělá čšš, a najednous e předklonil a koukal si na pindíka jak čurá :-)). A nato hned dolů z nočníku. Jen si pak sedl pěkně na bobek a ještě pár kapek vymačkal na koberec (koulím očima) sem měla zrovna ruce plný krému a nestihla jsem po něm sáhnout a dát ho aspoň na ručník. Takže jsem přesvědčená že ví, co po něm chcem a že on to dělá … tož asi zkusím třeba po ránu ho vy:,–(it .. ale u něj to nejde jako půl hodiny seď a tlač .. tak ještě 5 minut by se dalo zvládnout aby seděl :-))). No uvidíme :-)). Ale myslím že je fakt jako chytrej, chápavej a plno věcí pochopí raz dva, jen nemá trpělivost … (že by po mě?) takže jako nějak hrotit to nebudu.      Dneska už byl jak ráno tak v poledne bez mlíka. Ráno sněd kousek vánočky, pak si dal 2 sušenky (věnečky), po 9 jsem mu dala banán, no pak před 11 usnul a spal do 12:45, tak dostal polívku.No snědl asi 5 lžiček no … tož jsem to mlíko udělala že jako by se mohl dorazit … kdyby to uměl tak flašu zahodí kilometr daleko (koulím očima). Takže dostal zas dřív sváču, pak ještě měl půlku pomeranče, kousek banánu, nějakou tu křupku, u babí slupnul asi 3 piškoty … jen tu večeři neměl no … Takže jako jsme kromě večerní kaše bez mlíka. Snad to nevadí ne??? Šak jinak má stravu pestrou docela dost, i ňejakej ten jogutr sní … Ještě vypilovat teda ty obědy no … zítra dělám játrovou omáčku, ta mu posledně (teda to už je taky dýl) docela chutnala, tak snad si s knedlíčkem dá :-)).     mě teď tak napadlo, proč se mě mudra ptala jaký mlíko mu dávám??? Sem jí teda řekla že sunar, bo ten má nejčastěji, ale třeba když jsem onehdá narazila na hipp tak měl ten, i hami, a kdovíco ještě :-))) Ale to už jsem neříkala :-)))      Tož a co já budu dneska dělat?? tata jde prý na dvě do hospody … takže tak do 11 mám doma vegáč …  

No a po tak dloooouhým psaní nevím co jsem vám chtěla .. chjo :-P.  

Tak se všichni mějte krááásně, užijte si víkend, buďte hodní … pac a pusu na čelo ať je vám veselo :-)))  

Andělka a Jája 1r3t    

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 02.02.07 20:49

brý večer babi,
Violet-jj ty jsou pekne ja ted objevila tyhle važi jen 5,2kg jsou i z nanožníkem a super cena a chvali je hodne - jsou to Peg perego aria comlette - http://www.babyportal.cz/…s/03137l.jpg  a do tech asi pudeme stoji jen 4tisíce..jedine co mi vadi jsou ty mala kolecka al do mesta a tim jak jsou lehke by to nemelo vadit ne?   Dalif-autosedačku je čas stejne jeste nemame 9kg mame ted tak dle domaciho važeni do 7,5kg..no když už jezdi ve sporatku tak už muze byt rovnou v tech golfačívh ne ?stejne než je porídime atd.bud mu 9m.   ááanděla- tytve sahodlouhe deníčky mi chyběli ,ale ted už mam čas je dočíst!!  

no nic jdu jukat na bednu ..tak zatim brou noc Růža a kubísek  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.02.07 21:46

Koukám, že jsou podobné jako ty naše, také se mi líbí, váha lepší než u toho našeho kočíku, ale mě osobně by ta kolečka rozhodně odradila … tak dobře vyber.Mmch - náš stál také 4tis :-)
 Violet

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 02.02.07 21:57

Ahoj
Ružo prosim tě nevim hoodně moc to zvaž přečti si i diskuze na MMB, ale tento bych nekupoval má blbý kolečka a je málo prostorný a drahý.Kámoška tedkupovalo Chicco CT04 a je mooc spokojená.Má ternní kolečka dobře skladnej prostornej vážně projdi si diskuzi na MMB tam se dozvíš dost nebo si dej doatz tam.
Andělko…odsávačka na vysavač stojí cca 350Kč na MMB, my od doby vánoc co ji máme nepoužili rýma se nám vyhýbá.
Nikkol a Fil

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 02.02.07 22:36

odsavacka na vysavac- seznam prodejen a lekaren kde ji maji : www.babyvac.cz , stoji od 320-350kc jak kde… my ji mame a nemuzu si ji vynachvalit, jeden cas si ji dokonce V. hrde nesl z koupelky do obyvaku a u odsati tech par vterin vydrzi, pac ho pak pochvalim (holt jesitnej chlap se v nem nezapre ;) )  . Z pocatku teda u vysavace brecel,ale ted v poho, vi ze to bude mit rychle odbity.

cau D

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 03.02.07 08:34

bré rano vy spáči ,  

nejak už od 8 nemužu spat ,zatimco chlapy jeste spí.   Nikkolja po tech chicach moc koukam velice se mi libi a kamoska je ma tak jsem sni domluvena že je u ni vyzkoušíme ,ale u tamtech my prave taky zrazuji ty kolecka  na vahu tu vlastne řešit nemusim ,ted taky taham kočar ktery ma 15kg + kubas 7kg a ty golfače od chicca maji skoro 1Okg to je jako nic..teda aspon pro me..az je uvidim v realu -libi se mi tyhle - http://www.kocarek.cz/…0.4-106.html ,, takže uvidím ale rozhoduji se mezi nima a PP.a nejsou ty kolečka zase moc velika????ty fotky všechny tak zkresluji..
dalif.take mame tu odsavčku na vysavač a jsemsni spokojena je to rychle a bez trapeni ,zatim jsem ji požili jen jeden tyden -tuky tuk jsem stale zdrávy..  

tady mrtvo tak jdu snídošit za chvili se Kubajs zbudí jeho obvýklá hodina..
Ruza a ještě spící Kubís

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.02.07 10:17

čau děvčatá,
tak jsem opět zde.
Včerejšek mi krásně rychle utekl,v devět ráno přišla Ika s Ondrou,zůstali na oběd a pak tady byl do tří Ondrášek a Ika šla na město.Oni jsou totiž s Barunkou strašně hodný a krásně si vyhrajou,tak jsem o nich vůbec nevěděla.
Pak se Ika stavila ještě na kafíčko-jsme obě rády,protože už nám z tý izolace s dětma trochu hrabe.
A byla svědkem toho,jak přišel Honza z práce s obr kytkou a dárečkem-dostala jsem poslední knížku od mýho oblíbenýho autora sci-fi(to napočítám běžky a vybavení na ně,tak jsem nadšená).
Nechal mě,ať si zalezu a už mám kus knížky přečtený.Honza šel večír na trénink,já šla brzo spát.Dneska jel pro změnu na tarokový turnaj,tak jsem s děckama doma,odpoledne se chystám k našim-přijela tam moje babi,tak se s ní přivítat.
Večer Honza zajede nakoupit suroviny a uděláme si spolu hezkej večer.Už se těším.  

VIOLET,prstýnek je naprosto úžasnej!!!!!Moc se mi líbí.A vybírání šatů ti závidím,taky jsem si poprvý a naposledy připadala jako princezna.Akorát na mě se hůř vybíraly-díky proporcím nahoře jsem vybírala ze čtyř šatů.A proč nemám na rodině fotky?nikdo tehdá neměl digitál,tak to máme jen z obyč foťákku.
A jestli se nebudeš moct rozhodnout,my ti pomůžem!Ale ty budeš stejně ve všem nádherná.
DALIF,tak jste to krásně oslavili-nechat se obsluhovat,no to je paráda.Já doufám,že nám s Honzou vyjde,že bysme za 14 dní odjeli na víkend na chalupu-sami,bez dětí a užili si to-válení v posteli atd.A samozřejmě se pořádně nadlábnout.Akorát nám teda asi prádlo nevyžehlí nikdo,to bude čekat na paní domácí.  

ANDĚLko,koukám zaslzený a zanudlený jsou teď snad všechny děti.To bude tím,že ještě nebyl pořádnej márzu.Já už se nemůžu dočkat léta,už si plánujem výlety a letos to bude zase o kus lepší-Vojta už je větší.
A Jája je fakt šikulka,to už snad za chvílu budeš psát,že jste bez plínek.Bych se nedivila.S tím mlíkem si nedělej hlavu,hlavně že pije na noc a snaž se do něj nacpat jogurty a sejra.  

HELi,ajéje,blicí a střevní chřipka-není co závidět.A kuřátko ti takhle zhublo,jo?No tak honem k babičkám a vykrmovat.
Týjo,usnout po půlnoci,to by mě štrejchlo.No Vojta má zas specialitu,že když jdu spát,tvrdě spí,ale přesně vystihne chvilku,kdy začnu zabírat a začne ječet.Nevím,jak to dělá,ale má 90%úspěch.  

RUZO,no super,tak konečě můžeš napsat i víc.A koberec je pro děcka príma,mě taky p řijde polovka studená.Akorát ho máme furt jak od prasat,neustálé fleky.Ale nějak mi to žíly netrhá,je starej,až povyrostou,koupíme novej.Ikdyž,vzhel­dově se mi plovka líbí víc.Je fajn,že už je manžílek v pořádku,no ale znám to taky-nemocnej chlap je pohroma v rodině.Já to dělala takticky-když Honzovi otrnulo,vrazila jsem mu děcka a zmizela neznámo kam.Śedačku máme už tu velkou -Cybex Solution-jsem s ní moc spokojená,akorát je sice jednodušší zapínání-dospěláckým pásem,ale musím se vždycky hrozně ohýbat a štrachat ten druhej konec dole na sedadle.
A golfky mám Pierre Cardin,už bych si je nekoupila-mají malý kolečka a z boku už jsou sjetý.Ale na druhou stranu-vydržely toho moc,i terény a jsou praktický.Hlavně aby měly polohovací záda a nákupní košík.  

VALLI,tak další maord do party,no hlavně že je to jen nachlazení,ale i tak-může se z toho vyklubat virozka,tak je lepší být doma.
Ještě k tomu vztekání-vím,že u Báry je to jiný než u prťousů.Ale když se vzteká Vojta,když mu třeba nedovolím hrabat v kytce nebo mu něco seberu(skleničku a tak),tak začne zuřit.Tak ho dám na postel a nechám ho,ať se vyzuří.Ale trvám si na svým.On teda chytne takovou zuřivku,že nemám šanci odvýst pozornost.  

ANDILKU,tvůj malej andílek,že se umí vztekat?Není možná!Já jen čekám,kdy to začne u nás,Vojta myslím bude pěkný kvítko.Už teď mi předvádí kousky,který s Bárou neznám.  

DASo,šmarjápa­no,ještě že jste tu horečku ukočírovali.To je bezmoc,viď?Nám teda na pohotovosti poradili-taky to nešlo srazit,ať zdvojnásobíme dávku Brufenu.Až to potom zabralo.Ale nemohli jsme ani dát zábal,bylo to při těch neštovkách.A a­no,opravdu,máš muže na jedničku s hvězdičkou.Já mám pocit,že když je třeba,vybičujou se ti naši chlapi k vysokým výkonům.A neboj,ur­čitě ti to připomenu,až tě něčím vytočí.
S Bárou už hrajem ščlobrdo-umí slušně počítat,akorát švindluje a chce mě furt vyhazovat,teď i tu válku a už se těším,až Vojta povyroste abudem moct mastit kvarteto.Zase se vracím do dětskejch let a hrozně mě to baví.Akorát Bára moc dlouho nevydrží pozornost,tak třeba pexeso nebo černýho petra hrajem s pár oddělanýma kartama,aby ji to bavilo.Ještě miluje domino,to jsme hrály celkem brzo-tak ve dvou-máme dřevěný se zvířátkama.Ji baví takový věci jako puzzle a tak,tak u toho i vydrží.No akorát to má jednu nevýhodu-ve všem mě rozdrtí a já jsem z toho pak špatná,neumím moc prohrávat:)  

NIKKOl,taky mě to s dětma v Rusku šokovalo,ale já si myslím,že takovýhle výpadky jsou snad v každý zemi.když mi kámoška popisovala,jakým způsobem se chovali vychovatelé na táboře pro postižený v USA,ježily se mi chlupy.A u nás to taky není žádná slast,mě stačilo dělat praxi v kojeneckým ústavu.S těma kočárkama si myslím,že je to moc nafouknutý.Opravdu se nebojím,že by se mi snad zadusilo.A nikdy mi necumlali konstrukci nebo tak,takže jsem celkem v klidu.A to mám kočár z Polska.
achjjo,děcka mi nedaj pokoj,musím končit.
papa,Jitka a mrňavý otravky      

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.02.07 13:08

Ahoj holky,  

tak nevím, zda máme vyhráno, včera byl Luky v poho, dnes je takový nijaký a ukňouraný, jen mě nevidí, už volá maminko. No teplotu má zvýšenou,  v 11,30 si lehl do postele, že jde spát (no to jsem čuměla). No ani oběd ho nezlákal, takže nakonec ho tatínek nakrmil v posteli. Aspoň něco spapkal.  

Violet - to je supr, že ti tam nechodí polomrtvoly s horečkou. No a rýmu, ta se snad už ani nebere jako nemoc, ne? I když myslím, že to není zrovna OK , jak ji všichni podceňujeme. No, ale nedokážu si představit, co by mi řekl šéf, kdybych zavolala, že mám rýmu a nemůžu do práce :-)))  

Jituško, tak vy s Ikou tak spolu randíte, to máte super. A manža donesl puget, co se děje, co jsem to zase propásla??????? Barunka je fakt moc šikovná, Lukyho tyto věci berou tak zhruba na 2 minuty, takže i kdyby měl nadání, tak u toho neusedí.  

Holky musím, ostatní příště, pa Dáša

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.02.07 13:53

Ahojte holky.

Já se omlouvám, ale já prostě opět nestíhám. Pokusím se něco dočíst a napsat, ale nevím kdy.
Jin informuji že Vítek je neustále s teplotama, včera měl zase 38,2, má hnisavou rýmu a ještě ke všemu  ho asi začínají bolet ouška. pořád si je chytá a ukazuje mi je. Ještě že Ondra je od včera u tchánovců, protože Vítek je tááááák strašně protivnej, to je děs.
Jinak holky, až bude čas, tak se pochlubím kytičkou co jsem vyrobila pro Jitku. :)
Jinak dostala od HONZY fááák nádhernou kytku, slintala jsem u toho.
Te´d valím, mějte se a čus

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 03.02.07 13:55

tak me sem manža na chvili pustil..   Jituško- jj hlvne ty zada a to ty chcicca maji a pišou že vhodne od 6m a nam je za 10dní 8měsícu (neni to tak dlouho kdž jsem stale otravovala že chci rodit co ?a už skoro rok za dveřma)- a co říkaš na ty chicca ? -    http://www.kocarek.cz/…0.4-106.html  manžovi už otrnulo tak už se o maleho strara skoro porad aja mam ted vicemene pré..odpo jedem očíhnout ty golfače do superbaby a přístí tyden zakoupíme až dorazí vyplata Zdendovo tu mou zvýšenou almužnu nechame …
Daso- at je Luky co nejdříve ok..ikaiko- taktéž brzké uzdravení ,že by vlna chřipkove epdemie dorazila?..   Růža a Kubísek

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 03.02.07 13:57

juknete na kubulu jak zdolava cestu na balkon- http://family.cz/ruzi

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.02.07 14:41

AHojky,takze jsme vcera frceli do brna,martin si vyridil prvne svoje veci,pak jsme jeli do tesca a babyexpertu.martin chtel porad kupovat nejaky oblecky an holcicku,ale bylo to drahy a ja ho nastesti ukecala,ze at to nekupuje.koupili jsm ejen to hnizdo do postylky,co jsem chtela.v tescu jen normal veci a pak tesco benzin zalevno:-))asi o 2kc levnejsi nez v TR!

pak jsme dojeli,tchyne byla u nas a hlidala martinka,t brdo,to je desny,jak to ze ja stiham i udrzovat s martinkem poradek??to byl des.vobyvaku bordel jak v tanku…no martinek uz byl pekne utahanej a protivnej,tak se jen v7h.oplachnul a sel spat.jenze jak nas tady bylo vic,tak dost knucel,my teda odjeli na ty narozky.
a vratili jsme se az ve 2h.tchyne rikala,ze amrtinek se budil po 15m. a ze furt knucel,jak jsem prisla v noci,tak byl vzhuru venkuz postylky,pak furt brecel po babicce…a nehctel spat.nakonec usnul nekdy ve 4h,to uz jsem byla fakt nasrana a a unavena!ja vzdy na chvilku usnula a on se azse kroutil a narikal a nespal.rano az bylo svetlo jsem si presla do loznice a spala jsem dal…no a v 9h.volala mamk,takze nas vzbudila:-( a to jsem mela tuseni ze nas nekdo vzbudi-jsem chtela vypnout mobily,ale nakonec jsem to nestihla…martinek vstaval v 10h.a el spat kolem pul 1.je porad takovej protivnej,achjo.
jak nemuzeme chodit ven, je to des.

HELENO:tak to mas fajn,ze naty sla k dr. sama-jak jsem psala martinek byl u dr.bojacny:-)

Daso:tak to muselo byt desny s tema teplotama,hlavne ze je to uz lepsi…a manza pomahal jo?to se mas teda.mne prijde,ze martin porad jen pracuje,i ve volnych cvhilich dela praci,abysme meli navic penize,takze moc casu nema,ale jsem rada,ze je aspon doma.jo jinak chce pracovat-VITE NA CEM-chce VYMALOVAT POKOJIK A aby nam nekdo namaloval obrazky…ja bych to taky chtela,jenze nevim,kdo by umel hezky malovat na zed barvama a vubec,bylo by to moc prace.museli bysme cele zdi umyt hadrem a kdyz si vzpomenu na loznici-tydenni prace s malovanim,tak dekuji nechce,on totiz pokojik je jeste o par metru vetsi!tak doufa,ze ho to prejde a treba pozdeji to zkusime…

RUZO:tak to asi kUbiknebude az takovy macik,tak bys mohla mit golfky i s obyc,.kola­ma.jenze nas martinek mel uz tak 10kg a potom uz12kg a ty kola se opravdu namahaly…
dale:do golfek jsem dala martinka kolem 8mesicu.umel sice sedet,ale ne az tak dobre.a sam uplne bez porblemu sedel az v9m. a i tak v tecdh golfkach porad klouzal dolu,jak neumel poradne sedet…takze mozna jeste vyckej,pokud poradne nesedi.jinak my mame golfky,ktere maji polohovani zad uplne dolehu,ale zase nemaji nastavitelne nozicky,takze ty mu visely dolu:-( jinak jako myslim,ze moje golfky by bylo dobry,kdyby ovsem martinek tolik nevazil,potom s euz blbe ovladaly(cam portofino).a doporucuju spojene madlo!
a jak dala obrazek VIOLEt-tak myslim,ze tyto kolecka by mohly byto necolepsi nez ty nase!

VIOLET:aha tak tos mela teda porod des bes:-( u nas zase nedavno umrela matka-asi za par hodin po porodu vykrvacela a dite bylo jako taky spatny,ale prezilo…des,radsi nemyslet…
s lekama jsem to trochu zakrikla,ted dostal nejake hnus kapky a ty nechce.ale jinak vse jako sni…tak mu to budu muset davat az na konec,aby neplival vse…
u nas zvyseni hlasu nepomaha,to se uplne martinek vztekne a pak des…

DALIF:si asi uzivate v LAA.my snad zitra pojedeme…snad z toho neomarodim.
tak se jmenama to u nas bylo podobne,ze budeme mit bozeknu a tak podobne:-)

ANDELO:dnes jsem na martinka aplikovala kapky do nosu,no to byl zapas.
jojo udrzeni ditete v busu,tak to jsme jeli pouze jednou-v italii do benatek asi pres hodinu cesty-vse mozne,prvne zabralo jidlo,pak hracky,a atk ale byl to des ho udezt aby nerval a nechtel chodit…
dnes chtekl martinek curat na wc,pak nechtel plinku a apk po hodine nerekl AA,ale ropvnou se pochcal-darebak!
vztejkani u nas-podobne jako u vas:-))
mleko-martinek mi asi 14dni nechtel mliko,ale ted uz zase trcohu pije,ja myslim ze mozna by jaja trcobhu jeste mel pit,ne?
NIKKOL:co se deje v mostecke nemocnici?ja nic nevim.
jinak u nas dnes snezilo:-)

odesilam radsi nez se m ito smaze.EWA

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.02.07 15:04

JITUSKO:ja vam s ikou tak zavidim,ze se proste takhle v pohode navstevujete a tak…bych taky brala…
no a manza se teda cini!kniha kvetina!!dobry!

¨DASO:snad se to lukaskovi nevrati…jinak martinek je teda taky zavislacek na mamince…:-)

IKO:tak at je vItek taky fit!

martinekl se budi,musim za nim letet,hlasi AA-to bude asi posr…
 EWA

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.02.07 17:30

Jituškomá nejmilejší, VŠE NEJ NEJ NEJ k Tvým dnešním narozeninám, ať se zdravíčko slouží nejen Tobě, ale i Tvým blízkým, moře lásky od všech, které máš ráda a taky nějaké to splněné přáníčko … :-)
Violka s Matyáškem ******
Nemám nic od včerejšího večera dočteno, máme ryze rodinný víkend (k mé nelibosti, já chtěla jet do zítra k mé mamce), tož tu nemůžu sedět. Doženu to tu zítra k večeru, snad některá ještě dorazíte na chat. Pá-pá

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 03.02.07 19:07

vallikubik má ted neco kolem 7kg a bude muj 8m.a už jsme je koupili ty chcica - http://family.cz/…um/photo.ASP?…

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 03.02.07 19:44

Dnes slavíš 30 let. Čas letí a nevrátí se zpět.
Dnes mohu popřát jen blahopřání,
nechť se ti splní tvá tajná přání!
Abys žila nejméně 100 let,
pak teprve poznáš, jak krásný je svět.

JITUŠKO, přejeme ti vše nejlepší k narozeninám.

 
andela  03.02.07 20:19

Ahoja všem,  

Tož mi Jájuška spí v mojí posteli, cho … jééé nespí, funí do blafátka … tož abych tam zašla … No je mrzutej celej den až hrůza. Leze mu vrchní špičák, je pěkně vidět, ale ještě se neprořízl, tak uvidíme jak dlouho mu to potrvá. Nudlu má sem tam, tak je to dobrý. Jo a doporučuju vám pořídit si eukaliptovou mast. Je extra pro děti. Zkoušela jsem jí taky. Namažu to jájovi na hrudní kost a mezi lopatky, a aspoň ho to jako hřeje a ještě mu to uvolňuje noc. Doporučila mi to kamarádka, že je to i dobrý, když je kašel, a sedí to na průduškách, že jak to hřeje tak to uvolňuje.
Holky díky za info o tý odsávačce na vysavač .. přemýšlím nad tím, jestli to je lepší než pořád zalepovat hadičku od obyč odsávačky. Jaký s tím máte zkušenosti?? Je to jako nějak výrazně lepší, nebo to vyjde nastejno jako když obyč odsávačku přidělám na vysavač?? Přeci jen to stojí dost …
Jinak u nás se nic extra neudálo :-P … takže dneska žádnej román.  

Jituško - Vše nejůepší k tvým narozeninám … mmch máš na mailu tvým přáníčko :-)) doufám že jsem to poslala dobře :-)). Jé, já myslela že dneska jedete do prágy, … ale večer s manžou je taky dobrý. Já se taky těším až bude Jája větší a budem hrát nějaký hry .. třeba člobrdo mě děsně baví :-))).  

Ilčo - Tak aspoň že ses Ondry zbavila, že máš teď jen vítka na starost. Prdelka malej kudrnatej .. takhle být nemocnej. Kša kša kša ˇať jsou bacili hnedle pryč.  

Nikkol - nevíš co jsem ti chtěla?? něco jo .. ale nevím co … :-)))  

Valli - no já nevím zda ještě jája mlíko potřebuje, každopádně ho fakt nechce. Dneska ráno teda asi 100ml vypil, ale to asi že večer neměl kaši. V poledne jsem udělala zas jen 100ml a ochutila mu to krapet višňovou polevou, a vypil jen necelou 50 a víc ni ťuk. Ať s tím dělám co dělám, tak prostě nechce. Tak buď se na to vyprdnu úplně, nebo teda budu pořád vylejvat zbytečně mlíko, no … Co nadělám. … no koukám noc pro tebe byla teda pěkná .. chuděro. A vyspala ses aspoň trochu?? No vůbec nezávidím …  

No jo .. a co jsem chtěla, to jsem zas zapoměla .. mi to dneska ňejako nemyslí :-P  

Tož se mějte  

Andělka a Jája 1r3t

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 03.02.07 20:36

Ahojky,

tak musím napsat, že u nás se vůbec nic nového za ten jeden den neudálo.Naty spala celou noc, ráno si ji vzal Roman, tak jsem si mohla trochu přispat a odpoledne si ji vzala bábí ven.
Nika tady měla odpoledne kamarádku, tak byla Natky stále přilepená na nich, hrála si s nima na prodávání.
Roman dnes položil koberec na schody a takovou předsiňku v podkroví ( jinak v pokojích je plovoucí podlaha ), tak už se to tady krásně rýsuje, už se tady dá nocovat, což má Nika v plánu.Zatím není ještě zapojená elektrika, tak si bude muset vystačit s baterkou.V týdnu už sem začneme stěhovat nábytek.

DÁŠÍ - to jste, marůdci, zažívali perné chvíle, ale zvládli jste to skvěle.Přáníčka nejsou z mé hlavy, hledám je na netu.

VIOLET - tak do 20-ti let nám zbývá ještě 8 let, ovšem pochybuji, že by si mně manžel vzal znovu, chichi

NIKKOL - přeji, aby to s tím spaním opravdu byly jen erupce a užijte si maškarní

DALIF - téda to se tvému manželovi líbí dost ujetý jména, tak snad vymyslíte něco lepšího, jak jste si to užili v Laa?

ANDĚLKO - tak Jája je takový vzteklounek, jo?To se mi ani nechce věřit.Ten nočník určitě hrotit nemusíš, podívej se na nás, dva roky na krku a stále s plenou.Ach jo.

RŮŽO - mně se líbí ty Chicco ct 04, cena je taky dobrá a myslím, že se s těmi většími kolečky bude lépe jezdit.Jsem zvědavá, pro které se nakonec rozhodneš.Možná by bylo dobré oboje skouknout někde v reálu.

JITUŠKO - ještěže se můžete takhle s Ikou navštěvovat, když teď ty dětičky marodí.To se vám pusy zas nezastavily, co?Užijte si dnešní večer :o)

IKO - tak Vítek pořád marod, to je mi líto.Aby neměl zánět středního ucha, když ho tak bolí.Budeme na vás myslet, tak se držte.Na kytičku jsme už zvědavá.

VALLI - no, my taky přemýšlíme, že si do Brna zajedeme pro ložnici.Nemůžu se dočkat, už aby byl Roman zdravý.Tak manžel chtěl nakupovat pro mimi?To by se u nás asi nestalo.

Tak musím končit, Nika mě už vyhazuje.To je co?
Hezký večer.

Helena, spící Naty a otrava Nika

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama