Sama neusne

Rodičovství
  • Evánek_K
  • 05.10.11

Máme úžasnou 4,5měsíční dcerku, která ovšem sama neumí usnout. Už jsem se setkala i s názorem, že je rozmazlená, proto jsem se rozhodla vypovídat se a možná požádat i o radu.

Naše malá princezna již od narození trpěla kolikami a řvala dlouho do noci. Ve dne také plakala, ale nebyly to již takové hysteráky jako večer, přesto jsme ji museli neustále nosit a chlácholit. Zkrátka, kdo by měl nervy na to ji jen tak položit do postýlky a nechat řvát bolestí. O prdíkách nebudu dál již psát, protože to by bylo na samostatný deníček. Spíš mám obavu, že se tento stav odrazil v něčem jiném, a to v usínání.

Ta naše malá princezna je naprosto pohodová, hraje si sama, je hodně bystrá a prdíky nás již netrápí. Problém nastane, když je unavená a chce se jí spát. To radši bude řvát, než aby sama zavřela oči a poddala se únavě. Přes den ji většinou naložíme do kočárku a udrncáme. Problém je i v tom, že pak spí jen 30 minut a to 2× denně, ale zřejmě jí to stačí, protože se tváří spokojeně.

Večer po koupání a kojení uspíme na ruce při písničce a pak přendáme do postýlky, kde krásně spinká celou noc a vzbudí se tak 1-2× na kojení. Všichni říkají, buď ráda, že ti spí přes noc a já jsem, ale trápí mě to její nesamostatné usnutí. Přeci jen s přibývajícími kily je to čím dál tím těžší a navíc budou za chvíli i podzimní plýskanice a sníh, takže s kočárem to ven taky někdy nepůjde. A co potom?

Vyzkoušet metodu položit do postýlky a nechat vyřvat se mi nechce, nemám na to moc nervy a většinou to skoro sama obrečím. Už jsem se setkala i s názorem, že je rozmazlená, což mě dokáže vytočit do ruda, hlavně od lidí, kteří neví, jaké to je, když vám dítě donedávna řvalo bolestí bříška. Věřím, že spousta věcí se časem vyřeší sama, ale trochu by se tomu pomoci asi mělo. Možná mě jen uklidní fakt, že v tom nejsem sama a najdou se i děcka s podobným problémem.

Hodnotilo 6 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
medvidek  05.10.11 07:08

Ahojik,myslím,že máš normální mimiko,které potřebuje víc tvé pozornosti.Chápu,že s přibývajícími kily je to náročnější,ale za sebe radím dál nos uspávej.Věřím,že věkem se to u ní zlepší.
Má zkušenost-první dceru jsem striktně nenosila - radila mi rodina,po 7letech přišla na svět má druhá dcerka a tu už jsem nosila a chlácholila víc,když měla separačku(cca o 7m do roka)musel jí mít na rukách buď manžel nebo já.A bylo jedno jestli jsme doma nebo někde na návštěvě.Cizí,podle ní„cizí lidi“znamenal pláč.
Třetí dcerka,které bude za pár týdnů rok jsem od malinka,miminka nosila v šátku.Osvědčil se mi.Malá je kontaktní,usmívá se na lidi.V cizím,nebo neprozkoumaném prostředí nás stále očima vyhledává,nepláče.

Přeji hodně trpělivosti tobě a malé,aby se s věkem zlepšila :srdce: .

 
klarushka
Závislačka 3884 příspěvků 05.10.11 08:01

ahojky, přesně vím o čem mluvíš malímu jsou teprva 2 měsíce ale má skorem 6 kg takže je to celkem síla a když si vezmu tak už po porodu měl 4100 :o) ......ale k věci taky nám nechtěl usínat sám a museli jsme ho uspávat na ruce nejhorší bylo že se většinou při položení do postýlky probudil a bylo to vše na novo :zed: :zed: ae pak jsem zjistila že když ho položím ještě bdělího do postýlky a zapnu mu kolotoč tak ho pozoruje a tak při 3-5 natažení usne únavou a spinká až do rána :srdce: tak to zkus taky a uvidíš :palec: :palec:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 05.10.11 08:35

Ahojda, taky máme neusínací mii, nefungovalo nic! a když říkám nic, tak myslím nic :lol:

Zkoušeli jsme všehcno možné, vždycky nakonec nějak uspali, ani řvaní na nás neplatilo, má i několikahodinovou výdrž :think:

Dnes je jí 8 měsíců a je to lepší… je to prostě mrška mazaná, hodně společenská a kontaktní a nechce bez nás být ani v noci :cert: A když už usne, běžně se tak 5× až 8× za noc vzbudí… no, pořád je s čím bojovat!

Zkoušejte všechno možné, třeba najdete něco, co bude trochu fungovat, alespoň chvíli, než jí to omrzí, jako tu naší :lol: Až bude větší, snad dostane rozum a pochopí…

Hodně štěstí a sil :hug:

 
sterezie  05.10.11 08:41

ahoj :mavam: neboj, ona se to naučí :hug: naše malá (teď 9měs.) taky trpěla do 4.měsíce na koliky, takže jsem samostatné usínání oddalovala, až jí to trápit nebude..navíc spala od narození s námi v posteli :mrgreen: no začátkem června jsme se rozhodli tomu udělat konec, jelikož my se s manželem těsnili na třetině postele a malá se vesele roztahovala :lol: přesun do postýlky nebyl až tak problém, ale usínání jo, tak jsme si řekli, že jí holt budeme uspávat a přesouvat, aby si na postýlku zvykla a pak se vrhneme na usínání..do toho začaly růst zuby, takže jsem neměla to srdce nechat ji plakat..no a v průběhu srpna jednoho dne malá začala odmítat usínat v náručí, tak jsme jí šoupli do postýlky, chvilku hladili a ona usnula :dance: párkrát už dokonce usnula úplně sama, ale většinou s ní musím zůstat a třeba držet za ruku, což mi fakt nevadí :mrgreen: takže podle mě času ještě máte habaděj :wink: jo a přes sice spí dost a krásně, ale jedině v kočárku, v postýlce je po chvíli vzhůru, jelikož se mi tu neustále škádlí kocour se psem a dělaj rambajs :roll: :-P takže neboj :kytka:

 
Luciján
Kelišová 6551 příspěvků 05.10.11 08:43

Ahoj.Já mám doma chlapečka Lukáška a jsou mu 2,5 měsíce.Sám také nedokáže usnout jen na ruce a také už to není žádný drobeček.Má 6kg.a dost se pronese.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 05.10.11 08:56

jéé ty píšeš o náás! :mrgreen:
Malej má tedy dva měsíce ale máme přes 6kg. Přes den si dá max půl hodinku ale to jen když už pláče šmudlá si očička ale usnout mu prostě nejde. Tak ho uhoupu, uskáču na balóně, nebo uspím povídáním. A večer přesně jak píšeš vana, kojení, usne přendáme do postýlky a v noci dvě rychlý kojo.
Jen jeder rozdíl tu je malej nemá rád kočárek. Leda když usíná tak tam tu půl hoďku vydrží ale pak už řve a chce ven.
Já teda zatím ani nepřemýšlela nad tím položit a nechat vyřvat, ale záda trpí fest.. no uvidíme časem :kytka: :mavam:

 
bára2221
Kecalka 354 příspěvků 05.10.11 09:09

Můj syn je úplně to samé,od té doby co jsem si ho přivezla z porodnice mi usne jen na ruce.Jsou mu 3 měsíce a váží 6 a půl kg takže posilovna.Zrovna ted mi spokojeně podřimuje v náruči :-D .Párkrát jsem ho zkusila nechat vylakat ale rvalo mi to srdce takže jsem zase přistoupila k chování.No snad se to brzy upraví,budu držet palce :mavam: :mavam:

 
KRML
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 05.10.11 09:32

ahoj, neboj určitě v tom nejste sami.Syn-brečel přes den, spal jen v jezdícím kočárku a uspávali jsme zásadně na rukách-a to vážil 4350g když se narodil-záda v čudu a tak pod.ukládali jsme na několikrát, protože jak jsme se naklonili nad postýlku a chtěli ho položit,tak se vzbudil :mrgreen: Zkoušeli jsme nechat i vybrečet-nepomohlo a ani jsme na to neměli nervy.Když se postavil v postýlce rozhodle se že už v ní ležet nebude, postavil se a řval a řval-no a když jsme si ho vzali do postele spal během 5 min,Takže jsme v 10 měsících přirazili velkou postel ke zdi a spal s náma.Kolem 2 roku jsme to dělali tak že jsem seděla na posteli- u něho za týden u dveří až jsem se dostala za dveře!! :mrgreen: ve 3 letech jsme udělali pokojíček a čekali co bude- nebylo nic- dvě noci se budil a jen zavolal mamí-kontrola jestli jsme vedle v ložnici-a spal dál od té doby usínal sám .

  • dcera- od miminka usínala sama- připadala jsem si jak v ráji :mrgreen:


nemyslím si že je rozmazlený-my jsme toho vyzkoušeli opravdu moc!! Můj názor je ten že některé děti jsou prostě ubrečenější a přes všechny rituály se nedokážou zklidnit a usnout sami.Tak posílám moc síly, vím jak je to vysilující po celém dni, ještě uspávat takovýmto způsobem :hug:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 05.10.11 09:39

To je jako u nás :-D Anička neusínala sama až do roku a půl. Pak jsme ji přestěhovali do jejího pokojíčku a zároveň přestala přes den spát, takže večer odpadla. Ale předtím se nám osvědčilo, přirazit její postýlku bez postranice k naší manželské. Čili jsem měli trojlůžko a přitom spala ve své postýlce. Ležela jsem u ní, držela ji za ruku, objímala. Někdy to trvalo i půl hodiny, než zabralo, no děs. Jo, a kolotoč nám pak taky pomohl.

Naví, ve 4,5 měsících je podle mě ještě brzo, aby sama usínala. Některé děti to umí, některé prostě ne :lol: Takže moje rada, vydrž bude líp :dance:

 
Boo
Kecalka 264 příspěvků 05.10.11 09:48

Malé je 8měsíců a také uspáváme. Také jsme začínali s prdíky atd. do toho rýma, které jsme se nemohli zbavit, pak zuby, očkování…furt je něco - zatím to neřešíme, uspáváme s ukolíbavkou a pevně věřím, že postupně zůstaneme u ukolíbavky a pak se přesunu k pohádkám. :think: Já jsem docela popravdě ráda a docela si to užívám už teď přes den má spoustu práce a nechce se pomazlit, tak si to užívám dokud se večer ještě mazlit chce :think:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 05.10.11 10:12

i přesto, že mám dvojčata, tak položit do postýlky a nechat vyřvat jsem nedělala! uspávalo se dlouho…já bych teda dvě děti v náručí neunesla, tak na radu kámošky jsem houpala v autosedačkách…cca do 6ti měsíců…po očkování v 7mi měsících, kdy jsem s nima pár nocí probděla jsem taky párkrát ještě uhoupávala…ale asi od 8mi měsíců fakt usínaj samy v postýlkách…teď je to o tom, že stojí, pochodujou tam, povídají si, pak si trochu pokňouraj, někdy popláčou a usnou! vše má svůj vývoj…jen uspávej a možná zkus tu autosedačku…to uspávání v náručí je fakt s přibývajícími kily náročnější :wink: :palec:

 
iríísek
Povídálka 49 příspěvků 05.10.11 10:15

ahojky…my máme 5ti měs dceru a má skoro 8 kg takže houpání na ruce nepřipadá v uvahu…přez den nám také ale sama neusne a v postýlce už vůbec ne.....řeším to tak, že si jí vezmu k sobě do naší postele a ležím vedle ní třeba jí držím za ručičku nebo hladím po hlavičce a tak usne......večer je to bez problémů, to jí dám do postýlky a tam si chvíli hraje a pak usne......

 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 05.10.11 10:16

Ahoj, u nás pomáhá dudlík. Malou dám do postýlky, dám jí dudlík, zadudlá si a už se jí klíží oči. Párkrát si ho vyndá nebo vyplivne, začne řvát, tak přijdu, dám jí ho znova, zhruba po pátém nandaném dudlíku vytuhne. :-)

 
brumdinka
Generální žvanilka 23308 příspěvků 05.10.11 11:19

Ahojky, chci tě jen uklidnit - neboj ona z toho vyroste a rozmazlená neni :-) náš Tobík taky usíná většinou jen u prsa nebo pak pohoupáním a zazpíváním ukolébavky či přes den houpáním v kočárku …v noci, když se cca ve 3-4 hod.vzbudí na kojení, tak už si ho nechám u nás v posteli do rána a spíme spolu …první syn Jiřík byl uplně to samý, dnes dávno usíná uplně sám a v pohodě ve svym pokojíku :wink:

Příspěvek upraven 05.10.11 v 11:21

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 05.10.11 11:21

AHoj možná budu někoho opakovat, nečetla jsem komentáře…

Tak mě to, že jí rozmazlíme nošením když pláče, uspáváním na ruce, řeklo několik lidí a i když jedna z nich byla moje tchýně (je docela v pohodě, nemyslela to zle), se zlou se opravdu potázali :pocitac: Nesnáším „dobře mířené rady“ Já a její tatínek víme přesně co je pro naše dítě nejlepší a ti chytří ať si vytřou s těma svejma radama…podlahu. :cert: DÍTĚ DO ROKA NEROZMAZLÍŠ! Tím se řiď.. No tedy z mé osobní zkušenosti bych to upravila na „dítě do 10ti měsíců nerozmazlíš“ :mrgreen: Naše malá už od 10m zkouší co může a co ne, vzteká se, takže výchova a tvrdá :twisted: začala už okolo těch 10měs.

Další věc… Já nevím kolik váží dítě Tvé, ale já to své ještě v půl roce uspávala na ruce. Koukala jsem se do tabulky a měla poctivých bez 10g 9 kilo…tak si asi umíš představit, co to bylo pro má záda.

Postupně, kdy jsem jí vždy na ruce houpala a zpívala, v podstatě jsem jí uspávala drncáním, jsem drncání snižovala, zpívání též, jen jsem mluvila, nebo zabroukala jednu píseň a pa, nebo jsem řekla pohádku… Nakonec to už bylo tak, že jsem seděla u počítače, malou na ruce jen držela, a ona se mi ududlala v náručí. Pak to šlo samo. Já jí teda už nekojila, měli jsme to jednodušší, velmi rychle se pak naučila spát bez drncání-nepotřebovala ho k usnutí-dala jsem flášu do postýlky, stlumila světlo, pustila písničky z chůvičky, nebo jsem broukala já, dopila, dala jsem duda a spala. Ne, nedávám odkrknout. :nevim:

Návod asi pro tebe na prd, pač kojíš, jen ti chci říct, že to jde, chytře na to, a za chvíli usíná sama jedna báseň :dance: :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 05.10.11 11:23

Jo a ještě tě moc chci pochválit za to, že se snažíš dítě učit spát ve své postýlce! Já jsem velký odpůrce spaní dětí v posteli s rodiči (je to jen pohodlnost rodičů a taky si to pěkně vyžerou, až budou dvouletý dítě učit spát ve své postýlce :pankac: ).. Ať si každej dělá se svými dětmi co chce, ne že se do mě teď postelový matky pustí :mrgreen: , jen ty postýlkové vždy chválím, když vidím snahu učit dítě na postýlku svou :potlesk: :kytka:

 
TornadoLou
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 05.10.11 11:37

Ahoj,prepac ale musim sa ta spytat-a NACO sa tym uspavanim tak trapite???
Predpokladam ze malicka je vytuzene dietatko,tak si ju uzivaj a nesnaz sa za kazdu cenu ju od teba odputat-ani na noc.
Ani sa nenazdas a ten cas tak rychlo preleti-a doma budes mat pubertacku co si mozno nelahne ani do postele vo vedlajsej izbe…
Moja rada znie: pestuj,nos v satke,v baby­vaku,maznaj sa kolko sa len da-vela casu na to nemas,deticky rychlo rastu… A uzivaj si ze niekto stoji o tvoju naruc… :-)
Vela stastia :huban:

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 05.10.11 11:53

taky uspavam na ruce. delala jsem to i u prvniho ditete a prisahala jsem si , ze druhe bude jine, dam ho do postylky a samo usne :mrgreen: . no a nepovedlo se :-) , nejdriv kvuli prdikum, pak kasli, ryme, opruzene prdce… no a uz uspavam porad. je mu 8m, tak je cas s tim nejak pohnout, budu zkouset uspat pri kojeni v posteli, lehnem si spolu, vyzkousim hlazeni, poplacavani po prdce. uhoupavat na ruce 10ti kg mimco uz neni sranda :-?

 
peni81
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 05.10.11 11:56

Já bych tomu nechala volný průběh, syn taky nebyl schopný do roka usnout sám, v prvních měsících to bylo úplně strašný, to jsem byla ráda že se mi ho podařilo vůbec nějak uspat, strašně plakal a tak jsem houpala, zpívala, no zkrátka práce na celý večer. A byla jsem z toho tak hotová, že nakonec skončil se mnou v postely.
Ale v roce, po tom co jsem ho odstavila, jsem ho začala pomalu učit usínat samotného, nejprve jsem ho přestala držet za ruku, za pár dní jsem si odsedla kousek dál a pak zase dál.
No a dneska mu jsou dva roky, spinká sám ve svém pokoji, večer se pomazlíme dáme pusinku a klidně usne sám. Ještě mi zamává, prostě pohodička.

Tak tomu nech volný průběh a ono to půjde časem samo.

Tak hodně sil a pevné nervy.

Příspěvek upraven 05.10.11 v 11:57

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 05.10.11 11:59

Ahojky mám úplně stejný problém a máme úplně stejný věk mám 4,5 měsíčního kloučka… a neusíná sám relativně vždy ho k tomu naučím, ale jdeme na očkování on dostane koliky a s usínáním sám v postýlce je konec… Mě tedy vždy pomáhá, že když vidím, že je unavenný tak ho šoupnu do postýlky pustím kolotoč. Ten samo nezabere takže chodím a dávám dudlík ten samozřejmě plive! Pak mu dám plinku tou se šmudlí… mno pak ho nechám chilku pobrečet.. nu co nějak se to naučit musí.. a tahle činnost už ho natolik unaví, že většinově pak usne… a za 3 dny už bezproblémů…Ale nesmí ho nic bolet ani tlačit! A když máme po tom očkování tak to pořád jen brečí a to všude… takže ho uspávám v kočárku nebo houpáním v autosedačce! To usne! V noci se mě na kojení budí, ale vždy usne i když ho bdělého do té postýlky dám… jen to první usínání musím nějako uspat… držím palce s usínáním a přeji pevné nervy! :wink:

 
Niky7  05.10.11 12:07

Tak Gábi to tak měla také. Večery hysteráky klidně 2 hodiny všichni jsme se střídali, jen hopat v náruči, přes den drcat v kočáře div že by jí hlava neuletěla, bylo to o nervy. Ted ji bude 7 mesicu, pres den usne v nasi posteli jen se mnou, ale staci jen kdyz si k ni lehnu a pres noc ji dam do postylky bud usne sama nebo ji uhladim. Treba se ti casem taky spravi to spani uvidis, chce to jen cas.
Drzim palce :palec:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 05.10.11 12:09

ahoj tak ja uspavam jen na ruce a nebo si s ni lehnu do postele, mala ma pres 9 kilo a ja mam zada v pr… ale jinak proste neusne. jo co jsem si udelala to mam, ale ted uz ji kvuli me chybe nebudu trapit. proste to neresim, bud rada ze spinka celou noc, me s ebudi tak 10× no hruza!!!

 
Ilwimia
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 05.10.11 12:21

Ahoj,
vůbec to neřeš.
Děti si do roka teprve vytvářejí návyky, takže tě nemá co trápit, holčička je malinká.
Já mám doma to samé. Momentálně je mému chlapečkovi 10 měsíců, spí jednou denně, v noci se jednou budí, usíná u prsa, když se náhodou probudí dřív, zasadím dudlíček, pohladím a ve většině případů to zabere. Samostatné usínání budu řešit, až ucítím, že je to potřeba.
Takže, řiď se tím, co cítíš, ty jsi ta, která své holčičce rozumí nejvíc a na řeči o rozmazlenosti se vydlábni. Já kdybych poslouchala „rady“ okolí, tak už půl roku nekojím a dítě mám v jeslích…

 
evi215
Povídálka 48 příspěvků 05.10.11 12:21

ja si myslim, ze Vase dietatko je uplne normalne, aspon z mojich zivotnych skusenosti, je normalne, ze tak male dieta nevie zaspavat same, ze ta potrebuje…
Doporucujem precitat tieto stranky
http://forum.dojcenie.eu/index.php
http://dojcenie.wordpress.com/
Aspon v konecnom dosledku mozme byt spokojnejsie, ze su nejake studie, ze nosene deti maju lepsiu socializaciu, sebavedomie, inteligencne sa lepsie vyvijaju…

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 05.10.11 12:23

ahojky,naše malá má 13 měsíců a taky usíná na ruce,ale já u toho teda sedím,vždycky dostane mlíčko nebo večer kaši,to dopije dám jí dudlík,poplácám jí po zadečku a ona je za chvíli tuhá,no někdy to sice trvá trochu dýl ale takhle to s ni dělám odzačátku a funguje to,pak jí v pohodě položím do postýlky,zkus to taky,aspoň to není taková zátěž na záda,když sedíš :-P a taky si nemyslím že bys malou rozmazlovala,to taky miluju takový chytrý řeči od lidí,co neví jak máte dítěnaučený a co potřebuje,že?vydrž bude líp uvidíš :srdce:

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 05.10.11 12:53

Ahoj nam kluk ( 14 mesicu ) taky nechtel usinat ale pak jsem presla nato ze kdyz ho zabalim do zavinovacky nebo do deky tak aby mel pocit ze ho nekdo pevne drzi tak pokazde usnul sam a bez rvani. A ted nez si jde lehnou tak mu necham rozsvicenou lampu a behem 10 min je tuhej :-))) . Skus ruzne zpusoby usinani.

Příspěvek upraven 05.10.11 v 12:55

 
turny
Závislačka 4875 příspěvků 05.10.11 12:54

fakt v tom nejsi sama, ja naštěstí taky ne…děkuju za deníček…u nás malej odmalička špatně spinkal, usínal třeba až v 11 a dýl večer, celou dobu jsme ho chovali, pak začal usínat u prsa…když jsme v osmi měsících přešli na sunar, tak začal usínat s dudákem, ale u nás v posteli, po usnutí ho přendávám do jeho postýlky a pak když se v noci probudí tak spí s námi. Jinak u nás na usínání zabírá Kuřátko a obilí, opakuju každý den, je to fakt na palici, ale pomahá to :-)

 
TornadoLou
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 05.10.11 12:55

Evi215-suhlasim,plne suhlasim!!!!!
Ved aj dospeli sa radi pritulia k sebe pri zaspavani-tak preco to upierat tym malickim???

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 05.10.11 13:11

Ahoj, abych taky napsala jinou zkušenost než většina tady - syn taky kolem 4,5 měsíce odmítal spinkat. Nicméně nošení ho moc nezajímalo, chování ani drncání taky ne (není moc mazlivý), tak jsem to zkusila, jak radili všichni ostatní - nechat vyřvat. Tedy: hezky jsme ho uložili, sotva viděl postýlku, začal ječet. Opustili jsme pokojíček a nechali ho 5 minut a vrátili se. Nezvedali jsme ho z postýlky, jen ho pohladili, řekli dobrou noc a zase odešli. Za 8 minut se zase vrátili atd. Interval jsme postupně prodlužovali. Trvalo to celkem asi 3 týdny, než zjistil, že se opravdu jde spinkat a od té doby (je mu nyní 9 měsíců) usne zcela bez problémů, bez pláče a bez nutnosti uspávání, spí 12 hodin v kuse 19-7h.

Už ve věku 4 měsíců dítě zkouší, jaké jsou mantinely - resp trénuje a zjišťuje, jak funguje příčina a následek - a to jak na hrazdičce s hračkami tak v chování. Například, pokud zjistí, že máma při pláči okamžitě přiběhne a utěšuje, tak se naučí používat pláč jako volání apod. Není to rozmazlenost, je to jen naučený vztah příčiny a následku.
Nicméně rada pro Tebe: dělej, jak sama cítíš, že je to správné a že to tak má být. Nenech se nutit do ničeho, co Ti není příjemné a co Tě stresuje. Pokud chceš chovat, tak chovej. Pokud nechceš chovat, tak nechovej a zkus jiné způsoby uspávání. Každé dítě a každý rodič je individualita a každý si musí ten vztah nastavit po svém.
Držím palce, ať jste všichni spokojení!

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 05.10.11 13:43

Ja bych to ttak neresila, mam vsechny deti odchovane, malou jsme pronosili i nekolik hodin vecer nez vubec zabrala. ted malej ma 3 mesice a je to potreti nanovo, pres den v kocaru a na noc postylka. Jinak vlastne uchovam a polozim do postylky. Vim, ze nekdy je to uz na hlavu, ale rikam si jak cas silene leti, nejstarsi ma uz 6 a prijde jen kdyz potrebuje najist, nebo zalepit odrene koleno a ja bych ho tak poduchlala, on uz nechce, je prece velkej.Takze radim, neresit, uzivat si, vim, ze zada strasne boli, znam to, ale cas leti, pak uz budes jen vzpominat. Jinak nejstarsi zacal spat sam v pokoji az ve 3 letech, jeste 3 mesice nekolikrat za noc prisel do loznice, takze jsem s nim sla zpatky, lehla si za nim a pockala az usne, silenej kolotoc. Mala spala do roka v noci v postylce, pak jsme koupili postel, kterou mela kousek od nas, vecer jsem ji drzela za ruku, nez usla, no a kdyz ji byli dva tak jsem prestala drzet, chvilku rvala a pak spala sama, bohuzel musela, protoze jsem uspavala maleho na rukach, ted uz 3 mesice spi v detskem s nejstarsim, taky ze zacatku rvala a ted uz je klid, jdu je ulozit reknu dobrou noc a prikryju a zhasnu, no a pak se venuju nejmladsimu, takze mliko a uchovat, no do pul noci kazdy den, v 6 stavam, nachystat nejstarsiho do skoly, mezitim samozrejme vstanu jeste 2× na mliko a pokazde kdyz jdu udelat nejmladsimu sunar, tak prikryju ty dalsi 2 deti v detskem, proste je vzdy zkontroluju. Uz jsem si zvykla, ja to delam z laskou, nekdy uz fakt padam unavou na hubu. Takze preji hodne krasne prospanych noci…

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 05.10.11 13:54

ahoj … pár komentů jsem četla, ale všechny neee, tak možná se budu po někom opakovat, takže předem se omluvuji :mrgreen:
tvoje dcerka je ještě maličká, to že tě chce mít u sebe je pochopitelné … buď naopak ráda, že tě ještě potřebuje. za pár let už to takové nebude.
já nevím, ale naše malá co 14dní chtěla usínat jinak, jinde, jindy … (chvilku jen v kočárku, v ruce, u mě, u tatínka, v postýlce, v posteli, při hudbě, v absolutním tichu, s medvídkem, v zavinovačce, přikrytá, odkrytá … a já nevím, jak ještě :mrgreen: ) někdy usnula na hodinu, na půl, na 3 … spala celou noc, nebo 3× jedla :roll: pokaždé něco jiného, takže jsme už skoro nevěděli jak na ní :jazyk: ale myslím, že zrovna s tím spaním se ustálila až tak kolem roku-tzn. chodí pravidelně spát po obědě a večer.
teď už teda nedělá takové vylomeniny, jako předtím, ale ještě pořád stojí o mou pozornost a já jsem za to ráda :dance: takže když večer nemůže usnout a pláče, tak si k ní ráda sednu a držím jí za ručičku, dokud neusne :kytka:

 
Jana.Ma
Stálice 54 příspěvků 05.10.11 14:17

Rozmazlená teda není! To je blbost! Nech to být, vždyť ty nejmenší děti se pořád mění a za měsíc tě toto třeba už vůbec trápit nebude! Nadměrný vyřvávání teda taky nezastávám.

 
Margot78
Kecalka 115 příspěvků 05.10.11 14:32

Ahoj, my to máme podobně. Malá má 7 měsíců. Když byla úplně maličká, museli jsme ji každý večer uhoupávat na rukách, klidně hodinu i víc, jinak neusla. Potom se to kolem 4tého měsíce zlomilo a začala usínat sama, kdykoliv se jí chtělo, třeba při hraní na dece. Večer stačilo ji položit do postýlky a sama si usnula. Byla to paráda. No a po šestém měsíci zase změna, teď usíná výhradně tak, že si ji vezmu k sobě do postele a usne vedle mně. Potom ji přenesu do postýlky. Jinak přes den usne i v kočárku. Přes den spí taky max. 3×30minut, víc ne. Takže radím vydržet, uspávej ji tak jak jí to vyhovuje, ono se to stejně ještě několikrát změní.

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 05.10.11 16:21

Říkat tomu rozmazlenost mi připadá hloupé. To snad až tak od toho roku, kdy už se dá dětem ledacos vysvětlit. Ale většina miminek má velkou potřebu pocitu jistoty (jedna se základních potřeb podle Maslova). Můj názor je ten, pokud mě to neobtěžuje a nepůsobí mi to problém, snažím se potřeby dítěte uspokojit. Takže moje dvě děti uspávám a s výjimkou jednoho období, kdy Káje trvalo večerní usínání hodinu, si to spíš užívám. Prostě si k nim lehnu a počkám až usnou. Kubíkovi jsou 4 měsíce, tak mu to trvá trochu dýl a Káje jsou tři a do deseti minut je tuhá. Čekám, že každou chvíli přijde moment, kdy mě z té postele vyžene, protože jí budu překážet. Všechno u ní vždycky přišlo tak nějak samo, většinou se nevyplatilo nic uspěchávat a na něco tlačit. Od letošních prázdnin spí sama ve svém pokojíčku, řekla si o to sama :lol:

Příspěvek upraven 05.10.11 v 16:25

 
Lo3ce  05.10.11 18:26
hlavně v klidu

Taky jsem uspávání dost řešila u prvních dvou dětí. Když byla třetí malinká, slyšela jsem někde říkat nějakou milou paní doktorku: „Je to jedno, jak dítě usíná, hlavně, že je spokojené.“ Moc mi tato věta pomohla a přestala jsem uspávání hrotit. Myslím, že díky tomu je třetí z mých dětí nejvyrovnanější. Škoda, že jsem tento postřeh neslyšela dříve, ušetřila bych si zbytečné nervy.

 
brumdinka
Generální žvanilka 23308 příspěvků 05.10.11 18:37

lo - přesně tak :potlesk:, důležité je spokojené dítě a já dodám í spokojení rodiče

Miruše a ty s tim máš zkušenost, že dle Tebe se pak z toho „postýlkové“ matky ve dvou letech pokakají 8-o .......já ano, starší syn s námi taky spával část noci v posteli a užívali sme si to všichni stejně jako si to užíváme ted´ a spát ve svojí pak nebyl vůbec žádnej problém …strašně rychle jim to dětství uteče, vážně je zbytečný si to jakkoli kazit :wink:

Příspěvek upraven 05.10.11 v 18:38

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 05.10.11 20:11

Souhlasím s LO!!!
Nehrotit!Pokud To neobtěžuje Vás samotnou a děláte to takhle ráda… maličké to vyhovuje ,nechte to tak jak to je!!!Hlavně ,že je spokojená!!!Dítě má usínat se spokojeným pocitem a né se uřvat jen proto ,že má podle p.Chytré usínat samo !!!
Užívejte si to …děláte to pro svoji holčičku !!! :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 05.10.11 20:23

POZNÁMKA KE SPANÍ DĚTÍ S RODIČI!!!!
Neznám nic hezčího než ,když si ke mně vleze můj 5 letý syn Honzík!!!Je to úžasný pocit ,přijde s opicí(Náš p.Džudík)
Podotýkám ,že spal vždy ve své,brala jsem si ho do postele na kojení a on se pak k nám naučil chodit nad ránem ,pokud měl zlý sen …nebo mu bylo jen smutno!Pokud to jde beru si dnes do postele i Toníčka budou mu 2! Je to úžasný mít ty háďata u sebe :srdce: :srdce: :srdce:
Chápu ne vždy je to vhodné!!! Chodí k nám třeba jen usnout a odnést ho není problém ,nevrátí se !!!Už i chápe v 5 letech ,že jde táta do práce …!Ale když má táta odpolední hlásí…Ti to tam ohřeju jo?Pak nás odnes a nezapomeň p.Džudíka..by se mu po mě stejskalo…
Je to na každé z nás jaké si to udělá !!!Já nelituju ani jediné noci s dětma v pelíšku! :srdce: :srdce: :srdce:

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 05.10.11 21:33

No ja tedka budu davat kluka do klasicke postele akorad mu musim koupit zabranu :-). Je mu sice 14 mesicu ale on rad spinka v postylce na sikmo takze kdyz se zasekne tak zacne brecet. Tak uvidim snad to pujde a nebude se zasekavat. Kazdej mi radil at si dite nedavam do postele ze si na to zvykne . Ja jsem rada ze si zvyknul i spinkat v klasicke posteli. Sice v ni spim ja ale byla kupovana pro nej a jelikoz bydlime ve 4+1 tak ma i svuj pokoj kde spim ja a syn. Tata spi v loznici aby ho nebudil kdyz chodi do prace. Ale jakmile je vikend tak leze za tatou do postele a tuli se.:-))) . A nejhorsi jsou keci pribuznych co maj uz deti dospely ze na detech provozovali studenou a sprtanskou vychovu :-(((

 
L beruška
Povídálka 16 příspěvků 05.10.11 21:56

Ahojky moje malá Beruška (2,5 měsíce) taky nejradši spinká v náruči ale jelikož rovněž začínáme tloustnout a máme 5,5kg tak jsem teď posledních 14dní začala metodu dát ji k sobě na postelt lehnout vedle ní hladit ji po čele a povláskách vykládat pohádku nebo spívat a ona usne a tak za půl hodinky jak tvrdě spí ji teprve přendám do postýlky a ono to funguje večer se zbudí 1-2 na kojení jinak spinká až do rána.

 
renč  05.10.11 22:19

Buď ráda, že se v noc nebudí, já mám 7-měsíční holčinku, co usíná jen u kojení,takže budem asi kojit věčně a v noci se teď budí snad už po půl hodině a nic než prso ji nezajímá. Tak to je teprv mazec, včera už jsem byla na zhroucení, několik nocí nespat, měla jsem zimnici,brečela jsem, nemohla jsem usnout v hrůze, za jak dlouho to zas přijde. Takže houpej a miluj jak nejlíp umíš, není to na vždycky, rostou a osamostatňují se příliš rychle

 
brumdinka
Generální žvanilka 23308 příspěvků 05.10.11 22:24

jan - přesně, také si ty chvíle, kdy jsme k ránu všichni v pelíšku užívám :srdce: a když je můj muž na noční, tak starší syn spí místo něj a k ránu je mám u sebe oba :hug:

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 05.10.11 22:50

Já malinkou od narození uspávám na rukou,uvelebila jsem se v křesle či na gauči,vypodložila ruce a chovala. Když už je větší,položím si na sebe polštář a ji na něj a pohupuju a když usne přendám do postýlky. Takto jsem uspávala i přes den ale asi měsíc ve dne usíná sama ale večer houpu a je nám rok a vůbec se tím netrápím. Ty se také netrap,po všech komentářích zjistíš,že je nás většina,co prcky uspáváme u sebe.

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 05.10.11 22:55

Ako pisala JaLa radsej verit svojej intuicii a mat ten vztah po svem, nez to robit inac proti svojej voli.

Ja som to riesila trosku inac, mozno nektore matky mna budu odsudzovat. Cele tehotenstvo som mala problemy v chrbte, takze po porodu som bola rozchodnuta nosit maleho v rukach minimalne. Takze maleho som nechavala plakat, a potom on sa naucil spat sam. Ale potom po par mesiacach, ked mu bolo 10.5 mesiacov, sme zase riesili problem zo spaniem. Tento krat uz bol vytrvalejsi, takze som zacala bot pri nem a uspavat. Ale mam zakladne pravidlo, nebrat na ruky, len ho hladkat a opakujem mu: „Spi synku, spi, mamka je tu“, obcas aj zaspivam mu nieco. Zatial funguje, uz maly neplace v posteli, pekne si hraje s hrackami a potom zaspi. Ked bude trosku vetsi tak zacnem mu citat aj pohadky, a tesim sa na to :-)

 
alda
Kecalka 290 příspěvků 06.10.11 04:58

Myslíš, že by nějaké zvíře nechalo svého potomka vyřvat aby náhodou nebylo nařčeno, že má rozmazlený dítě? Vůbec to neřeš, dělej jak to cítíš.
Já uspávám děti u prsa dokud to potřebujou, pak usínáme v objetí a pak se to naučí samy. Trvá to třeba do dvou, tří let, neřeším to. Jsou naučené, že usnou během deseti minut, pak odejdu, pohoda, vůbec mě to neomezuje.
Jak tu někdo chytře přede mnou psal že rodiče dětí co spí spolu v posteli pak ve dvou letech trpí a snaží se dítě přeučit, tak je dost mimo. Moje děti s náma spí dokud potřebujou, nic je přeučovat nemusíme, když jsou zralé, tak se do své postele přesunou samy bez nářku. :jazyk:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 06.10.11 13:28

Asi ti moc neporadím,protože malá usne sama,chvilku jí to trvá a vykládá si,ale usne a na ruce je tuhá hned :-D Přes den teda v postýlce nespí,to býval taky řev.Koliky a prdíky máme pořád a ten řev jsme taky dlouho prožívali.Setkala jsem se také s názory,že je rozmazlená,že jí to jen prospěje,když si jednou za den pobrečí a nemám ji chovat,ale byl to hysterický řev a ne brečení,ale někteří asi opravdu neví jaké to je :cert: Tak se držte a snad to nějak zvládnete :hug:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 06.10.11 13:28

Tak malé miminko v žádném případě nemůže být rozmazlené. Co vlastně znamená rozmazlené? Že potřebuje maminku více než jiné děti, že se u maminky cítí dobře a v bezpečí?
Každé mimčo je jiné, a i když to máš s usínám malé trochu složitější kvůli tomu, čím jste si prošli, klidně bych pokračovala v tom co děláš. Moje dcerka jako mimčo usínala sama, teď má pět a půl a musím ji držet za ručičku, prý aby se jí nezdály škaredé sny. Syn je cicík od malička a má mě při usínání rád u sebe. Víš co, někdy mě to pěkně štve, třeba když v tv běží něco dobrého, ale jsou to moje děti a za chvilku mi odrostou a už mě nebudou potřebovat. Jde o úhel pohledu, jestli si to člověk chce s nimi užít nebo jestli jestli je to opravdu nepřekonatelný problém.

 
katja 74
Povídálka 37 příspěvků 06.10.11 15:47

No a tak ji uspíš na rukách…a kde je problém?Vždyt je to 4.5 měs. kojenec!!!Myslím,že se tu opravdu řeší prkotiny…mnohé matky mají s dětmi opravdu velké problémy a musí to zvládnout!!!!A ty tu řešíš,že tě s 6 kg dítěte bolí záda...... :nevim: :nevim: :nevim:

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 06.10.11 20:51

zavidim takove spinkani , fakt moc :-(
no jinak prvnioiho syna jsem uspavala na ruce od pul roku, pak s nama spal v posteli a ted v 5 letech sel v pohode do sve postele a sveho pokojiku. on to cas nejak vytribi a tvoje mala je jeste malinka, tak to nech byt, ono se to nejak vyvrbi :-)

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 06.10.11 20:53

mno, kazdy ma nejaky problemy, kdyz jsou takoveto tak je to dobre - neni to zadna hruza, ale chapu ze maminka ma obavy, kor jestli je to prvi miminko :wink:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama