Síce neskoro, ale predsa :))

Porod

Milé spolubojovnice, je to síce už skoro 8 mesiacov, ale cítim sa voči emiminu dlžná :)) tak som sa rozhodla zbavit sa dlhu... Asi od začiatku, aby to nebolo velmi krátke :)))

Malý Kubo bol „plánované“ dieťa, po vy:,–(ení antikoncepcie sa nám zadarilo hneď v druhom cykle. Tehotenstvo prebiehalo v podstate bez problémov, okolo 6-8týždňa som mala večerné!! nevoľnosti, cca od 20 týždňa občas bolesti okolo žlčníku, ináč nič. Pribrala som cca 12kg, pracovala do 8 mesiaca, takze som na predporodny kurz nechodila.
Termín porodu bol 18.5., porodny plan som pripraveny nemala, spoliehala som na prirodu a skusenosti doktorov a PA v miestnej nemocnici. Teda malá oprava. Bola som dohodnutá s jedným spriazneným dr.(slovák slováka si hľadá :))), ale nakoniec to dopadlo ináč.
V piatok 13.5. som bola večer u kamarátky na kávu a okolo 18tej ma zacalo nieco tlacit v podbrusku. Neboli to bolesti, len taký jemný intenzívny tlak. pravidelnost ziadna, opakovalo sa to po 6-15 minutach. Kamarátka ma išla odprevadiť domov a vo dverách zakričala na mojho manžela zo srandy, že mám kontrakcie. Ten s kludom angličana siahol po hodinkách ani nezdvihol oči od knihy (učil sa na skúšku ktorú mal o 5dní) a povedal-ked to príde tak povedz…ja som si bola istá, že sú to poslíčkovia, tak som podla instrukcií múdrych knižiek vliezla do vane s teplou vodou a čakala čo bude. Nič sa nezmenilo, tak som išla ohriať večeru. Tlaky prestali pri sledovaní Uvolněte se prosím :))) uvolnila som sa, išla na chvíľu na net a o 24 som si ľahla spať. Asi na 5 minút. Potom to začalo- nechceli sme tomu veriť, preto nám trvalo hodinu, kým sme vyrazili z domu. Čo?? kontrakcie po 3 minútach :))))

Keď sme odchádzali z domu tak už boli po dvoch. Cesta bola krušná, išli sme pešo. Normálne to máme do nemocnice 5minút, trvalo nám to s cca 5 kontrakciami asi 15 minút.K Keď som mala kontrakciu tak som sa chytila najbližšieho pevného bodu v poradí- radiátor na chodbe, zábradlie pri schodoch 3. vchodu, zábradlie pri schodoch 8. vchodu, lampa pri záhradníctve, kľučka na vrátnici nemocnice :))) Na zábradlie pri schodoch 8. vchodu pozerám každý deň s úsmevom, tá kontrakcia bola najhoršia,
Nášho vyvoleného dr. sme ešte nevolali, chceli sme počkať čo povie PA.
No a PA povedala-netlačte, už vidieť hlavičku, zavolám doktorku, rodíte.
Ja: to nieje možné! Ešte som ju poprosila, nech skontroluje ozvy babetka, boli v poriadku.

No a potom to už šlo…vyliezt na porodnicky stol, prišla dr., spýtala sa ma v rýchlosti nejaké veci,manžel sa prezliekol do zeleného, dr. povedala nech s kontrakciou tlačím…na 3 kontrakcie bol malý na svete. :))))

Suma sumárum- 0.00 začiatok kontrakcií 0.55 odchod z domu 1.35 sa narodil malý Jakub 2850g a 48cm. Najkrajší, náš.

Bolo to neuveriteľne rýchle, ani som si nestačila uvedomiť čo sa deje. Zato šitie som si uvedomovala veľmi dobre :((((( Myslím, si, že by to bolo bývalo šlo aj bez nástrihu, ale to neriešim. Ďalšia nepríjemná vec bola, že mi každý z doktorov, ktorý sa ten víkend vystriedali v službe hovoril, že som mala prísť skor. A nenechali si to vysvetliť :)) Kto to mal vedieť?? :)) Ha a najlepšie bolo, že ni nestihli dať klystýr…toho som sa bála asi najviac.. :))

Tak dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, aj keď sama doteraz tomu neverím. Želám vám všetkým krásny porod, je to fakt nádherný pocit keď vám na brucho položia malého človiečika, ten rozlepí jedno oko, pokrčí udivene čelíčko a prisaje sa :))) Prisáva sa doteraz. A udivene krčíme čelíčka ja s manželom :))
kaktus z květňátok 2005 + kubovia(veľký a malý)

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 05.01.06 22:16

Milá Kaktus.

Napsala si to velmi pekne a vtipne. Jako vzdy :) Hlavne popis kde ses drzela pri kontrakcich behem sve cesty do porodnice.:)

Kdyby sla predat zkusenost jak porodit do dvou hodin tak si prosim vzpomen na me v prve rade,libilo by se mi rodit tak kratce i kdyz ani ja si nemuzu stezovat na svuj porod..

Kubickovi posilame pusu. Nat a Rio

 
zdenik
Kelišová 5525 příspěvků 05.01.06 22:29

moc pekny… aspon to uz nebudes muset kazdemu opakovat :)
 zdenik

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 05.01.06 22:38

Kaktus,
jedním slovem - NÁDHERA! - fakt úžasný porod úžasně sepsaný. :-)

Taky by mne zajímalo, kde se zapisovalo na takhle krátké porody, Matýsek to dělal mnoooohem napínavější…

Hanka

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 05.01.06 22:38

bohuzial asi budem :)) nikto tomu na prvykrat aj tak neveri :)

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 05.01.06 22:51

Jee, Kaktusí, krásně napsáno:o) Tak, ať to máme pestré přidám ve zkratce ten samý den, ale tak trochu jinak…
Pátek 13.5. ráno jsem ještě byla v poradně a vzhledem k tomu, že jsem už 8 den přenášela a cítila se čím dál tím líp, očekávala jsem diagnózu: chronické těhotenství aneb s pupkem nadoživotí :o) ale mladá paní doktorka mi sdělila, že se bude hodně divit, jestli nepřijedeme ještě večer. První, co mě napadlo, hlavně ne dnes, vždyť je pátek 13.! :o) Už mi to trochu lezlo na mozek…a hlavně jsem byla úplně v pohodě. Tedy až do příjezdu domů.

Kolem poledne to začalo, najednou z ničeho nic pravidelné stahy po 15 min., potom po 10, 5 a pak se to ustálilo, jednou po 5 min. podruhé po 7 min. a tak až do pozdního odpoledne. Vlezla jsem si do vany, dožehlila, uklidila, vždycky s pauzou opírání se o cokoliv :o) Kolem 17:00 dorazil manžel z práce, během odpoledne jsme byli pořád na telefonu, tak tušil, že se asi něco bude dít, zodpovědně popadl mobil se stopkami a cvakal - 5 min., 3 min., 5,3,5… se začátkem večerních zpráv jsme vyrazili směr porodnice. Ještě si pamatuji, že bylo fakt nádherně, ještě trochu svítilo sluníčko a kolem porodnice byly rozkvetlé keře :o)

Příjem, monitor, vyšetření - na 3 cm, máme poslední porodní pokoj, ubytovat, vybalit, klystýr, balon, pustit hudbu, vypnout hudbu, namasítuj mi záda, nemasíruj mi záda, sprcha…a tak dokola. Toto celé se opakovalo od 20:00 do 22:30, sice jsem byla ztahaná jak pes, křížové bolesti, že jsem nemohla popadnout dech a kontrakce jely pořád po 3 minutách, ale ve sprše se to dalo zvládat. Pak dorazila dr. konstatovala, že jsem na 9 cm a můžu tlačit. Problém byl, že nebylo co, vůbec nic mě nenutilo. A od té chvíle jsou to vzpomínky, které mám dost mlhavé, ale rozhodně ne příjemné. Napíchli mi obě ruce do kapaček a rozjelo se to. Kontrakce po minutě, mezitím upadání do mikrospánku, na stůl, ze stolu, na balón, ne, do sprchy nesmíte, máte monitor…i teď, po 8 měsících přiznávám, že to fakt bylo strašný. Co se přesně dělo mezi půlnocí a 4:11 nevím. Manžel mi to doteď nebyl schopen pořádně popsat. Jen, že jsem dostávala kyslík, zjistilo se, že bude mimčo větší, že už je taky unavené a nejspíš nedorotuje a navíc moc nefungovala jakási sonda na určení polohy…

Ve 4:05 jsem přešla (po svých, s holým zadkem, podpíraná manželem - že prý je pozdě na nějaké převozy…) na operační sál. Kontrakce po minutě, vyřízená jako nikdy v životě. Přivázali mi nohy a ruce ke stolu, což bych považovala za nejhorší část porodu…protože bylo potřeba připravit sál i mě, tak narkóza přišla až po pár minutách, kdy jsem myslela, že tohle už nemůžu přežít, jen si pamatuju, že jsem lapala po té masce, jak kapr na suchu.

A přežila jsem, já i Kačenka, naše 4,12 kg a 54 cm velké štěstí. Narodila se císařským řezem ve 4:11, skoro 3 hodiny po Kubíkovi - úplně jinak, jinde, ale je taky nejkrásnější a naše :o)

Doufám, že se nezlobíte, že jsem se přidala je Kaktusíkovi, ale nedalo mi to :o) Dvě úplně stejné noci, přece každá úplně jiná, ale hlavně se stejným krásným koncem :o)

Terka a Kačka z květňátek

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 05.01.06 22:55

Ahojky Kaktus,
hezky napsané, krásně prožité! :o)
Naší Domi je 14měs. pryč, byla rozena plánovaným CŘ, takže náš porod byl asi o něco jednodušší (hlavně žádné kontrakce, žádné tlačení,…), ale stejně mě ho Tvůj popis porodu zase připomněl. Každou chvíli si na něj vzpomenu. Na to se nedá zapomenout! A je skvělé, co všechno nám tenhle z nejkrásnějších dní v životě dokáže připomínat. U Tebe je to zábradlí, lampa, klika,…U mě je to strávená noc na odd. rizikových těhu a ráno plné příprav (klystýr, kapačka, cévka,…) na sál, šílená nervozita že mě to bude bolet (CŘ se spinálem) a první kontakt, kdy na mě Domi na porodním sále vyplázla svůj jazýček. :D
Přeju nám všem maminkám, ať si pamatujeme co nejdéle každý detail z porodního sálu! Vždyť nám naše děti tak strašně rychle rostou! :o(( Tenkrát to byl začátek „běhu na dlouhou trať“, ale všechny dobře víme, že dětičky jsou něco, co nám v životě nic nenahradí! Takže tenhle „běh“ všechny strašně rády vyhrajeme! Co vyhrajeme! My už vlastně dávno vítězkami jsme! Staly jsme se matkami!!!

Přeji hezký večer

Jarka a Domi (14měs.) z Listopadek 04

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 05.01.06 22:56

Ufffff Terka, ja mam uplne zimomriavky, krasne strhujuco napisane…ked si pomyslim, co sa dialo niekde v Prahe kym som ja v klude lezala v tichu na porodnom sale a vychutnavala si pritomnost oboch svojich „chlapov“…no, hlavne ze to dobre dopadlo :)
Pusu Kačke od Kubajza
 k.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 05.01.06 23:31

Terko, tak ve frontě na podobné porody jsem stála i já… ale musím říct, že jsi na tom byla asi ještě o něco hůř. Matýsek taky nedorotoval (s Lukášem si děláme legraci, že instruktážní video na kurzu prospal), i když na to doktorka čekala nekonečné tři hodiny, celkem to celé od příchodu do porodnice až po CŘ trvalo 12 hodin… Nevím, jestli se někdy přemluvím já k sepsání porodu, ale důležité je, že na konci té štreky je Matýsek, taky nejkrásnější a náš!

a jsem moc ráda, že jsme se potkaly na pokoji (i s Hankou), protože to mě nakoplo a tak jsem se časem konečně i já přihlásila ke Květňátkům.

Holky, dík, že Vás mám!

Hanka a Matýsek z Květňátek

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 06.01.06 07:50

Kkatus - teda to je uzasny porod, takhle nejak si to myslim „vysnila“ kazda tehulka :) Zvladli jste to krasne… klobouk dolu.

Moc zdravim a preju to nej do roku 2006.

Marka + Marketka 30+0tt

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 06.01.06 07:56

Fíha Katuš - tak to jsi měla opravdu báječný porod a ten příští ať probíhá stejně, to ti přeje

sany

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 06.01.06 09:43

Kaktusíku, to teda bylo supr rychlé-božííí:-))))) a to se říká že doktoři a zdrav.sestry jsou smolaři, co se porodů týče…no ty a Jazzi jste výjimka:)
fakt sduper a až budeš psát ten muster pro nat, tak mi hoď kopii-tyky si stěžovat na porod nemůžu, ale jen dvě hodinky by mi příště bodly:)))))

papa K+Vítek

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 06.01.06 09:46

Nejdůležitější je, že jsou naši kulíšci v pořádku, ať to bylo jakkoliv! Když jsem včera četla tvůj deníček se stejnými daty, jako jsou naše, nějak jsi mě tím nakopla k tomu, abych to konečně, poprvé, i sama pro sebe, sepsala. Přiznám se, že jsem dlouho měla vzpomínky na porod zasunuté hodně hluboko v paměti. Trvalo to půl roku, než jsem si začala říkat, tak jaké to bude příště a že vůbec bude nějaké příště :o) Takže se taky hlásím, jestli budeš dávat návod na rychlý porod, prosila bych jedno vydání! :o)))
Kačka zdraví Kubikulu!
 Terka

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 06.01.06 10:02

Ahojky Terko, taky jen tolik- hlavně, že jste nakonec v pořádku! Já jsem na tom byla podobně jako ty- malému špatně rotovala hlavička, takže se dr. po 4hod bolestí (z toho 1,5h kontrakce po minutě) rozhodli pro CŘ. Těch cca 15min na sále před narkozou s přivázanýma nohama nepřeji ani tomu nejhoršímu nepříteli :-(((( Matýska pak museli rozdýchávat, byl modrý, jelikož čekali opravdu dlouho :-(( Taky jsme v pořádku, takže nakonec happyend :-)

Violet + Matyáš -za 9dní 1rok

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 06.01.06 12:48

Kaktusíku,
já bych taky prosila ten návod na tak báječný porod!:-)
Krásně jsem si početla a rozněžnila se......ach jo. Každý den, když koukám na toho mojeho prďolu,tak si říkám, jak ten čas letí. No myslím, že to nebude trvat tak dlouho a my si tady budeme číst o našich druhých porodech.
Já se bohužel našla v porodu Terky.......
Terez, to ležení s přivázanýma nohama muselo být strašné! Vůbec si to nedokážu představit. Já si pamatuji, že jsem na ten stůl vůbec nemohla vylézt a že mi důrazně říkali,že si mám pospíšit! A je fakt, že potom mě okamžitě přivázali a na mě přišla další kontrakce, které jsem měla skoro 4hodiny po minutě, a já myslela, že to nepřežiju. Člověk, když se nemůže pohnout, tak to snáží o dost hůř. O další kontrakci jsem naštěstí už nevěděla,protože už jsem byla v limbu. Až teď mi dochází, jaké jsem měla štěstí, že už mě na tom sále netrápili jako Tebe!
Přeju nám všem, aby ta další dítka přišla na svět pohodově a rychle!
Ale co si budeme povídat.....na bolest se hrozně rychle zapomíná a já už se těším na to, až zase poprvé uvidím toho mojeho druhého malého cipíska!:-)..no tak za dva roky:-))))…a doufám, že už to nebude takový obřík a porod proběhne hladce :-)
Miminkům zdar! Protože přece není na světě nic krásnějšího!!!!! :-)
pa,pa
Piki +Miki od Květňátek2005

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 06.01.06 13:48

Kaktusíku, úplně jsi mě dostala. Jak rychle to letí. Už je to osm měsíců. Fakt jsi měla úžasný porod. Hlavně ta cesta, to jsem se pobavila:-):-)
Já jsem taky rodila celkem rychle. 4 hodinky i se šitím. Honzík si taky nelámal hlavu s tím, aby ji tam správně uložil, tak mi docela dlouho zakazovali tlačit, jako by si to dalo říct, že? Nakonec se ale Prďola umoudřil a dobře to dopadlo.
Tak ať jsou ty další porody jen rychlé:-)
Kuřátko a Honzík z Květňátek

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 06.01.06 17:41

Milá Kaktus,

nádherné, dovedu si Tě živě představit při přechodu do nemocnice. Musel na Vás být zajímavý pohled.
Já jsem to s Marjánkou taky měla docela rychlé. Od 21 bolesti cca 4 min. Ve 22 odjezd do porodnice za šílené bouřky a slejváku, ve 23 jsem se dostala na sál a v 0.10 byl ten náš čtyřkilový poklad na světě. Bez nástřihu. Jen Vám všem závidím, že si to ve většině prožijete ještě jednou. Já už do toho nepůjdu. Ale všechny tři okamžiky, kdy my ty „můry“ položili na břicho jsou hluboko zapsaní v paměti. A ještě jedna věc. Strašně krásně voněly. Všechny tři stejně a už nikdy tak vonět nebudou.

HAmina + Linda za pár dní 14 let, Barunka 4 roky a Marjánka 7 m + 6 dní

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 06.01.06 21:01

Kaktusíku, nádhera:-) Rozumím ti, jak pokaždé vzpomínáš u zábradlí..:-)
Já jsem jim tam asi vychodila pěšinku na chodbičce u hajzlíku, plocha cca 2,5 metru a já tam dobře dvě hodiny špacírovala sem a tam v obrovské košili až na zem a připadala jsem si strašně směšně, a taky jsem odtama psala Terce:-)
A KRISTAIN, krásnej porod jsem měla taky, i když zdravotník, akorát Kaktusi byli expres, já to měla standartních 16 hodin:-))
HAMINA - víš, že já si tu vůni nevybavuju? Ale pořád mám v rukách, jak měl Mates heboučké a teplé zádíčka a malinkou prdelku přesně do dlaně..:-)
Ježiš, to je doják, zs mě mlátí hormóny, jdu se na to naše zvíže podívat do postýlky:-)

Linda a Matýsek

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 07.01.06 07:12

Čau Kaktusíku, pamatuju se, že jsi říkala, že to byl fofr, ale tohle byl fakt extra fofr.
 ET

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 08.01.06 08:26

Kaktus, to ti teda závádím. Napíšeš mi jak se k tomu dospějeje. Tvůj porod musel být krásný, můj děs běs, ale výsledek stál za to :-))))) Já se bohužel ztotožňuji s porodem Terky. Jen navíc jsem rodila 16hod. a porod mi po 14dnech přenášení vyvolali. Tj. jest bolesti po 5min. jsem měla od 11hod. a po 2min. asi od 18 hod. Do sprchy jsem mohla tak do 20hod.,protože pak malej dostal sondičku na hlavu. pak už jsemmohla být jen na balonu. Stejně jsem nemohla chodit, protože jsem měla křížové bolesto, co mi střílely do nohou. Malého potom kontrolovali ještě čímsi co zaváděli dovnitř a zkoumali kolik si bere kyslíku. Pořád jsem se bála jestli je vše v pořádku. Ved 2hod ráno fofr na sál. Akutní CŘ pro nepostupující porod. Matěj 3850g a 52cm musel po narození dostat kyslík. Narodil se 2:12 min a já jsem ta nejšťastnější maminka :-))))) Prostě to stálo za to a já jsem ochotná podstoupit to znovu pro ten nenahraditelnej pocit, kdy ti ten uzlíček strčej do ruky(mě bohužel až 7h po porudu. pořád poslouchám od manži,že byl první.Dali mu skoro hned).
Chtěla bych teda radši holčičku, ale dalšího kluka berem všemi deseti:-)))))

Tak Katuš ahojky a uvidíme se v květňátkách.

M+M

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 08.01.06 22:12

Kkatus,

tak závidím i já. O tak rychlém porodu jsem ještě nečetla :-) Bolel určitě taky jako každý, ale přece jen je to asi něco jiného než trápit se v bolestech hodiny (můj případ). Ale nejdůležitější je výsledek - krásně jsi popsala ty první oamžiky po porodu!

Ať se vám daří - já taky pořád zírám na svoje miminko a nevěřím vlastním očím…

Monika + Michal 1 měsíc a 3 dny

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama