Stalo se...

Jak se 19letá holka stala matkou a manželkou během jednoho roku.

Stalo se...

Jmenuji se Andrea. V době, kdy toto píši, mi bude 16.2.2019 21 let. Mému synovi bude v ten samý den 1. rok a mému manželovi 27 let o měsíc později.

Vždy jsem si přála mít rodinu, to, že se to povede tak brzy, jsem však neměla ponětí. S mým manželem jsem se potkala čirou náhodou a už ten den do nás uhodil blesk a jsme spolu. Bylo mi 15/16 let, tenkrát byl leden a já chtěla oslavit narozeniny s bývalou kamarádkou. No měla ho u sebe a pak bum blesk a bylo. V 18 jsem se odstěhovala i s ním do našeho nového bytu.

Já sama měla 8 sourozenců, o které jsem se musela starat, jelikož moje mamka moc výchovu nezvládala nebo spíše nechtěla. Chodila jsem ještě do školy a zároveň na brigádu, abych si něco našetřila. Když jsem oslavila 19. narozeniny, začaly si ze mě dělat všichni srandu, že jsem jistě v tom, no nebyly daleko od pravdy. Celou dobu jsem brala HA, tudíž jsem se nebála, že bych mohla otěhotnět. Až v dubnu mi začalo být zle. Objednala jsem se ke gynekologovi. Mezitím jsem měla ještě spousty vyšetření, jelikož jsem trpěla bulimií, myslela jsem si že to mám z toho. Nikde se nic nepotvrdilo, ale mě to nedalo.

Gynekolog nepotvrdil žádnou abnormalitu a já mohla v klidu jít. Byla jsem spokojená. Vzal mi krev, aby udělal vyšetření, a k tomu nechal připsat i hcg. Byl čtvrtek a v pátek jsem měla jít na darování krve. Tam mi zjistili, že mám víc bílkovin a asi že jsem unavená. Vrtalo mi to však v hlavě a manželovi se svěřila. Začal být také neklidný, co že mi to je, nevolnosti nepřestaly.

V neděli večer jsem jela pro test a schovala ho na ráno. Když manžel šel v pondělí do práce, udělala jsem si ho a schovala, věděla jsem, že nejsem, a nechtěla jsem to vědět, avšak jsem se nakonec koukla a byla tam další čárka. Brečela jsem, co teď, hned jsem volala manželovi.Ten mě uklidnil, ať jedu do školy, že to probereme doma a ať už neberu HA.

Vše jsme probrali a já se stala matkou syna ve dvaceti letech přesně. V květnu počat, v listopadu jsme se vzali a v únoru se narodil Martínek 4 570 g a 52 cm. Šel císařem pro nepostupující porod, nedivila jsem se, já mám 150 cm :D Ale jsme šťastní, synovi dáváme, co potřebuje, a snažíme se být dobrými rodiči.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1935
7.1.19 00:29

Příspěvek upraven 07.01.19 v 00:44

 • Zmínit
 • Nahlásit
441
7.1.19 06:55

Ahojky, těším se ne pokračování deníčku. Já takhle taky v devatenácti zjistila, že jsem těhotná a taky se mi tomu nechtělo věřit. :mrgreen: Narozdíl od tebe jsem na to zůstala sama. Měsíc po mých dvacátých narozeninách, které mám mimochodem 17.2., se mi narodila krásná vlasatá holčička. Dnes je jí už 11, brzy 12, já se vdala a s manželem máme pětiletého chlapečka. Všechno dobře dopadlo, ale nebylo to snadné období. Asi i díky tomu jsem si druhé těhotenství a mateřství mnohem víc užívala a užívám. Nyní bychom rádi ještě jedno, ale zatím se nedaří.

 • Zmínit
 • Nahlásit
145
7.1.19 09:04

Jů:) mě je 19, 12.5 mi bude dvacet a termín porodu mám 13.5… taky se zařadím mezi mladé maminky :srdce: jen my svatbu odložili a máme v plánu se brát za dva roky :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
ShadowDancer
7.1.19 09:58

Krásný deníček, moc se těším na pokračování. :srdce: moc vám fandím, taky jsem mladá maminka, maličkou jsem měsíc před 22. narozeninama. Všichni kolem si klepali na čelo ale já rozhodně nelituji, s partnerem se budeme brát za dva týdny.

 • Nahlásit
Anonymní
7.1.19 10:07

Taky jsem měla rodinu na nic, taky matka nefungovala, taky jsem se chytla prvního co šel, taky jsem otěhotněla v 19 a byla naivní a hloupá. Dnes je mi 32, kdyby šel vrátit čas…drž se.

 • Nahlásit
Anonymní
7.1.19 16:04

Také jsem chtěla být mladá maminka a bohužel se mi do cesty nikdy žádný kluk nepostavil, našla jsem si až na seznamce a stál za starou bačkoru, tam najít někoho fajn a ještě i sympatického a atraktivního, to je tedy umění. A ani pak, i když už byli lepší. Otěhotnět se mi nepodařilo doteď vždy mi všichni říkali, jak potom to bude hned a já uvnitř tušila, že ani omylem. Mám moc NK buněk. A jelikož teď ani nemám chlapa, nemůžu to nikde oficiálně léčit, jelikož se léčí až pár. Takže si gratuluj…ne všechny mají to štěstí.
Nicméně 8 dětí, to se dnes nevidí. Každopádně mi trochu vrtá hlavou, jestli jsi tedy kamarádce toho kluka nepřebrala… To není moc hezké. Chudák kamarádka.

 • Nahlásit
542
7.1.19 19:17

Manželovi bude letos v červnu 30, mně 7.dubna 23 a první dceři 2. dubna 2 roky. A abych nezapomněla - naší druhé holčičce bude v září rok :mrgreen: :srdce: jo a mám 153 cm. Držím palce, ať je stále vše ok

 • Zmínit
 • Nahlásit
6230
7.1.19 20:04

@admin Proč už deníčky neprochází korekcí? :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
662
7.1.19 21:04

Super :palec: rychlé, jasné, výstižné. Podobně to bylo u nás s mým mužem taky :mrgreen: byli jsme spolu 14 dní když jsme se sestěhovali, po dalších 14 dnech první společná dovča a vysazení HA :D bylo mi 19, jemu 23, ale cítili jsme oba, že tohle je to ONO, to osudové tak proč čekat ;-) že se nedařilo 2,5 roku je věc jiná… ale nynější skóre 10,5 let spolu a 3 děti, paráda. Fandím vám!

 • Zmínit
 • Nahlásit
13615
8.1.19 17:19

@Tableta
Dobrý den,

deníčky samozřejmě stále prochází korekcí. Přicházejí však v různé kvalitě a mnohdy úplně bez diakritiky nebo interpunkce. Nechceme úpravami zasahovat do obsahové stránky a nelze tedy deníčky úplně přepsat.

Přeji pěkný den :kytka:
Lucka

 • Zmínit
 • Nahlásit
andelka91
8.1.19 19:06

Gratuluji,fandím mladým maminkám :kytka:
Já porodila první dítě ve 21letech,ted je mi 27 a mám 4děti :-)Vdávala jsem se,když jsem byla v 7 měsíci :srdce: .10.2. budeme spolu krásných 8let :srdce:
Hodně štěstí.
Prosím o anonym,osobní udaje děkuji.

 • Nahlásit
756
9.1.19 18:57

Deníček jak z Bravíčka „udeřil blesk“ :lol: fandím mladým maminkám, snad jim to nadšení dlouho vydrží :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit