ŠTĚSTÍČKA 76. DÍL ANEB KAM S NIMI?

Rodičovství

Moje matka byla vizionářka. V letech normalizace, kdy se o blýskání na lepší časy či o samotných lepších časech nikomu ani nesnilo, mě, dítko sotva tříleté, přihlásila na angličtinu. Paní učitelka byla napůl Češka, napůl Angličanka a i když zpětně nechápu, jak se jí to zdařilo, tak v socialistickém kulturním domě vyučovala caparty angličtinu stylem, za který se dnes ve všech školkách i kurzech tvrdě platí stylem, který vymyslel náš Jan Amos Komenský, tedy stylem „škola hrou.

Ještě dnes si pamatuji, jak jsme si v angličtině hráli v parku, v angličtině jsme odehráli Sněhurku a sedm trpaslíků, jména zvířat jsme se učili hrou „Honzo, vstávej" (nevím, jestli se to hraje ještě dneska, ale na příkaz „Honzo, vstávej" Honza odpoví: „Kolik je hodin?„, odpověď zní třeba „Pět sloních kroků“, kdo dojde k tomu, kdo Honzu nutí ke vstávání první, vyhrává). Poctivě přiznávám, že co jsem se naučila s paní učitelkou Motlovou mezi svým třetím a osmým rokem mi posloužilo ještě na střední škole, hlavně tedy to, že vytvořit anglickou větu pro mě bylo stejně přirozené jako vytvořit českou, někdy jsem sice nevěděla proč, ale cítila jsem, že to má být tak a ne jinak… Ostatně přesně to samé člověk někdy cítí i u svého mateřského jazyka, neví sice proč, ale cítí, že jinak to prostě být nemůže.
Teď, když jsou Sofince tři roky a Matýskovi rok a půl, jim chci nabídnout to samé. Moje paní učitelka byla poloviční Angličanka, já pokukuji po školkách s rodilými mluvčími (ideální kombinace = rodilý mluvčí /vystudovaný pedagog se zaměřením na předškolní děti). Oproti mojí mamince jsem sice houby vizionářka, protože dnes už ví i to malé dítě, že angličtina je nezbytná, ale na tom snad tolik nezáleží.
Nejdřív jsem si myslela, že najít vhodnou školku, která bude disponovat vším, co si představuji, bude záležitost jednoho dopoledne u internetu. Ó, hrůzo, u internetu vysedávám již týden, stále ještě jsem nezkoukla úplně všechny školky, které jsou v nabídce a už mě z toho začíná bolet hlava. Možná vám tedy ušetřím pár dní s migrénou, když vás budu informovat o tom, co jsem do dneška našla…
Většina školek, které jsem prohlížela jsou školky soukromé, protože v těch státních jsem zjistila, že pokud jde o přijetí dítěte, jsem někde na samém konci dlouhé fronty… nejsem svobodná ani rozvedená matka, na mateřské sice nejsem, ale pracuji doma a ne v kanceláři. Chápu, že školky, které mají málo volných míst, upřednostňují ty maminky s většími problémy, ale v danou chvíli mě to moc nepotěšilo, protože to znamenalo hledat dál než za nejbližším rohem. Všechno zlé je ale k něčemu dobré, a tak jsem nakonec zjistila, že výběr je opravdu široký.
Většina školek pracuje buď na základě nějakého konkrétního systému (školky, waldorfské, montessori), případně kombinují pozitiva těchto výchovných systémů např. s tzv. zdravou školkou (jóga, převážně zeleninová strava atp.). Já jsem vybírala převážně z těch druhých, protože mi přijde snazší pozdější integrace do základních škol, mám totiž pocit, že pro dítě, které se např. z waldorfské školky nedostane do waldorfské školy může být taková náhlá změna do úplně jiného systému dost šokující. Převážná většina školek kromě angličtiny nabízí hraní na flétničku (podle prof. Žilky, tudíž systém velice vhodný i pro děti alergické či astmatiky), jógu, tanečky, keramiku atd. U angličtiny je výhodou, že učiteli jsou rodilí mluvčí a jsou mezi dětmi přítomni po celou dobu vyučování, takže výuka probíhá v podstatě jako hovor ve dvojjazyčné rodině = český učitel pouze česky, anglický/americký učitel to samé ale pouze anglicky.
A tohle jsou školky, které mě zaujaly asi nejvíce (ty, které stojí nad 15000 sem ani nepíšu, ale pokud byste měly zájem, tak je můžu také dodat). No a protože nejsme všechny z Prahy, tak dodávám nějaké informace i z jiných krajů naší vlasti.
PRAHA:
Happy Child - Praha 2, www.happychild.cz AJ + zdravá školka (tuhle jsme vybrali my, doma vegetariáni ani moc býložravci nejsme, a tak dětem neuškodí, když do nich někdo trochu té zeleniny vpraví), ceny: od 3000 do 7000,– Kč + stravné
Dino Preschool - Praha 4, www.dino-preschool.cz AJ, možno už pro děti od 2,5 let, cena: až 15000,– Kč (včetně stravného)
Bumble Bee - Praha 6, www.bumblebee.cz AJ, pracuje na principech teorie Carla R. Rogerse, Person Centred Approach
ABC Academy - Praha 3, www.abcacademy.cz AJ, cena: 8000 - 13000,– Kč + stravné
MŠ Korálek - Praha 5 - Velká Ohrada, www.materinky.cz Kromě angličtiny je hodně zaměřená na zdravý životní styl, v případě potřeby hlídání i čtyřiadvacet hodin denně
Bead school - Praha 10, www.beadschool.cz Výuka pouze v AJ, cena: 6 800 - 11000,– Kč + stravné
Little Bear - Praha 5 - Nové Butovice - www.littlebear.cz, Má hodně možností pokud jde o volbu počtu dní a hodin, které dítě týdně stráví ve školce, cena: 3700 - 9500,– Kč + stravné

BRNO:
Anglická školka - www.skolka.cz
Ponny - www.ponny-brno.cz

KLADNO
MŠ Montessori - www.quick.cz/montessori, všeobecné informace o tomto výukovém systému postaveném na teoriích dr. M. Montessori lze najít na www. montessori.zde.cz, ceny u tohoto typu školek bývají hodně vysoké

LIBEREC
Zdravá MŠ Lísteček - www.volny.cz/listecek, jóga, AJ, flétnička
Srdíčko - www.srdicko.liberec.net - AJ (300,– Kč/pololetí), plavání, zdravá výživa

OPAVA
Srdíčko - www.srdicko.unas.cz , kombinuje principy Zdravá mateřská školka a Začít s námi (postupná adaptace)

PARDUBICE
Zdravá MŠ Sluníčka - www.sweb.cz/ms-slunicko
MŠ Odborářů - Polabiny, www.msodboraru.cz, kromě AJ je zde i třída pro děti s očními vadami

TŘEBOŇ
MŠ Sluníčko - AJ, NJ, cena: 280,– Kč + 20,–Kč/den stravné

ZLÍN
MŠ Kačka - www.kacka.cz, první soukromá školka on-line, na internetu můžete svoje dítě sledovat kdykoli během dne, flétnička, výtvarka, AJ, cena: 3000,– + stravné

Poté, co se pro některou ze školek rozhodnete, musíte zaplatit registrační poplatek, který se řádově pohybuje od 1000 do 1500 korun a obvykle je nevratný. V případě, že dítě do školky skutečně nastoupí, strhává se z první platby. Většinou lze dítě zaregistrovat již rok předem a je to tak i lepší, ušetříte si honičku na poslední chvíli za posledním volným místem v Praze, Brně, Olomouci atd, atd. V den nástupu se odevzdává evidenční list s potvrzením lékařky, že dítě má všechna povinná očkování a informacemi o alergiích, nemocech, zdravotních omezeních atp.
O dalším vás poinformuji až Sofinka do školky skutečně nastoupí, což by mělo být v úterý. Chřipku jsme zdatně překonali, děti měly horečku jeden a půl dne a pak už začaly řádit jak černá ruka, my rodiče jsme to tentokrát odnesli trochu hůř a je fakt, že lítání okolo dětí nám tedy nijak zvlášť neprospívalo. Ale už jsme zdraví, tak už je to všechno fajn. Doufám, že vám deníček k něčemu bude, ono to vypadá, že je na všechno ještě času dost, ale přesně to samé jsem si říkala u Sofinky a teď jsem měla docela honičku, tak snad jsem jí vás tímto aspoň trochu ušetřila. Mějte se krásně a pište!

Jindra + šelmičky


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 12.03.05 09:59

Hurááááááá deníček!!!!!

Jsem ráda že už jste zdraví.

Letím vařit Simunka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 12.03.05 10:14

Ahoj Karolínko,

tady mají celkem pěkné tepláčky, tak koukni. http://www.medatko.fm.cz/

Simunka

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 12.03.05 10:48

Ahoj všichni, tak jsem vás úspěšně našla. Na doporučení Kačkač bych se k vám ráda přidala. Jmenuju se Jana, mám 16měs. kluka Daniela, některé z vás už mě znají ze včerejšího chatu. Teď jsme oba bohužel nemocný, chytli jsme to od manžela. Už aby bylo venku hezky a mohli jsem začít jezdit na výlety a případné srazy :-). Kdybyste ode mě potřebovaly další údaje, dejte vědět.

Mějte se.

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 12.03.05 12:43

Ahoj holky,

hurá nový deníček - ten starý už se špatně hledal. Doufám, že to znamená, že už jste úplně zdraví, Jindřiško!
Prťata spí, chtěli jsme jet dopoledne nakoupit, ale nevyšlo nám to. Oblíkla jsem děti, nacpali jsme to do auta, a když jsme chtěli vyjet, tak jsme zjistili, že je u nás v ulici (slepá ulice) záchranka, takže jsme nevyjeli. Jsem byla fakt vytočená, ne na tu záchranku, ale že musím svlíkat děti a měnit plány, správné načasování je někdy pro ty děti dost těžký.
Jano - vítám tě v deníčku, to je fajn, že ses rozhodla se přidat. Jestli budeš mít čas a chuť tak napiš něco o své ratolesti.
Jindřiško - super deníček. Taky jsem se už trošku poohlížela co je tady za možnosti. Kdyby se Klára nenásilnou formou učila jazyk už od školky. Ty ceny - to už je horší. Dát třeba 5000 měsíčně by pro mne teď, když jsem na mateřské bylo naprosto neúnosné a i potom by to bylo napjaté - dvě děti - 10.000,–Kč. Určitě bych zatím chtěla zkusit, jestli by ji bavilo nějaké to baby studio, že bych šla zatím s Vítkem cvičit a ji tam nechala. Jinak jsem koukala taky trošku na net a zaujala mě i jedna církevní školka, kde to až tak „nežerou“. I když nevím jestli bude souhlasit manža. Já jsem věřící, ale on ne. Kromě toho tak měli taky angličtinu, ale asi jenom plánovaně třeba jednou týdně.
Jdu něco uvařit, myslela jsem, že se najíme v Praze, ale když nám ty nákupy nevyšly, tak musím klohnit i dneska.
MartiV - už se ti to krátí, co? Ani se nenadějem a ve Štěstíčkách bude nové štěstíčko. Jak to zvládáš s bříškem a chodícím Matýskem?
Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům a bříškům.

Kačkač a Klára a Vítek (8 týdnů - ale až za hodinu :-))

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 12.03.05 13:12

Kačko, moooc děkuju za odpověď v minulém deníčku!!! I vám všem ostatním maminkám za gratulace a názory:)

Teď musím jít krmit, ale určitě k vám ještě nakouknu a napíšu:)

Ještě jednou moc díky:)

Diny od Jarňátek

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 12.03.05 14:10

Ahojky holky,

Jindrisko moc uzitecny denicek.Priznam se,ze na me z nej jdou trosku deprese…taky bych strasne rada dala Simonka do nejake poradne skolky,hlavne s vyukou jazyka.Ale bohuzel na malem meste neni vubec zadny vyber.Tady neni ani jedna skolka,kde by byli rodili mluvci.Ja sama jsem hodne cestovala a zila v zahranici,tak bych opravdu moc chtela,aby se Sima naucil cizi jazyk co nejdrive…no budeme to muset resit nejakym soukromym ucitelem.Ale ty penize to je horsi,snad neco do jeho 3let nasetrime.

Jani,vitam te v nasem denicku.Urcite jeste napis neco o sobe a prckovi!tesim se na info:)

Kackac, s tim naplanovanim nakupu to fakt nastve.oblikani deti a zase jejich svlekani,to chce ted na konci zimy uz opravdu pevne nervy! Ale hlavu vzhuru,zacina se oteplovat a vrstev oblekani zacne ubyvat.

My byli dopoledne na velkem rodinnem nakupu:)) Simonek uz nechce sedet ani v nakup.kosicku a tak lita po celem obchode.Jeste,ze byl se mnou manzel,jinak bych jen litala za malym a nic nekoupila.Ale treba by to bylo lepsi,takhle jsem akorat utratila desne penez:)))a jen za jidlo! :o)

uzivejte teplejsi soboty a jeste neco napiste!
Vlastne jsem se chtela zeptat: Marti,jak Matysek uz tapka??uz chodi vsude sam i venku? a jak se chodi tobe s briskem? mas pocity,ze to je narocnejsi ted to druhe brisko?ze rychleji roste …

pa

Arka

 
Anonymní  12.03.05 16:45

Ahoj Jindro a ostatní mamky !!!

Tak Jindro doufam, ze uz mate rodinnou chripku za sebou. Denicek jsem si precetla se zajmem a musim rict, ze tobe i tvym detickam zavidim :-)) Anglictinu. Me dali rodice na anglinu v osmi letech, docela me to i bavilo, ale pak v 10 jsem zacala chodit s 12 letými kluky, co byli pokrocilejsi nez ja a mne se tam straaaasne nelibilo, stydela jsem se, protoze oni uz kraaasne mluvili a ja ne, tak jsem radeji chodila „za anglictinu“. Pak ve 13 jsme ji meli jako nepovinny predmet, ale zacinali jsme vsichni od 0, ja to mela desne na haku, ze vsechno umim a najednou me v pulce osmicky zacali vsichni predhanet, protoze ja se neucila, ze to vsechno umim. To samy se opakovala na gymplu, to jsem potreti zacinala a cely prvak jsem se nemusela ucit a zvykla si. A slo to se mnou z kopce. Ve ctvrtaku jsem se sama vybicovala a oprela se do toho, zaplatila si z vydelanych penez soukromou ucitelku a za ten rok jsem se strasne moc naucila. A maturu zvladla levou zadni. Ale - pak jsem sla na nastavbu a tam jsme meli zaklady nemciny a intenzivni spanelstinu, ktera me uplne dostala a ja se ucila dopredu jak diva (meli jsme asi 10 hodin tydne. No, nebudu to prodluzovat, ve svym prvnim zamestnani jsem se slusne domluvla anglicky a oslnovala neznale ceske kkolegy spanelstinou a pak postupne jsem zapominla a zapominala, nastoupila do nove prace, kde strasne chteli Aj, pohovor byl v angline, ja prosla a pak jsem tam 7 let anglinu temer nepotrebovala a zapomnela vse. Jo, moje chyba, mela jsem cil s tim neco udelat aspon na matersky, tata (mluvi plynne 3 jazyky) tvrdi, ze mam nadani a cit, ale ja jsem straaasne necilevedoma a pohodlna. Chjo chjo, potrebovala bych poradnou motivaci, treba anglicky mluviciho sefa, kteryho bych se bala :-)). Musim probrat s petrem ty skolky, co s Matejem, ale bojim se, ze na ot nebudemem mit prachy, platime docela hustou hypoteku (na panelakovej byt :-((().

Kacko, bricho a chodiciho Mateje zvladam dobre, on je docela lenoch a strasne opatrnej. Nikam se nevrha a kdyz ujde 5O metru venku, tak ukaze na kocarek a rekne hacat. Parkrat jsem ho honila po obchode, ale neni to tak desny. Vubec jsem si myslela, ze tohle tehotenstvi bude horsi, a ono to je uplne v pohode. Tuk tuk.

Jano, vitam te u nas a napis nam vic, jo???? :-)

Arko, tak jsme dneska meli stejne dopoledne. Taky jsme nakupovali ve velkem, tak jsem zvedava, jak dlouho nam vydrzi zasoby :-)). Ja to mam s Matejem v pohode, on drepi v kosi, dam mu rohlik a chlapecek je v 7 nebi :-) Akorat chce vsechno kupovat a jist a vola „mrtica“, coz bylo puvodne mrkvicka (miluje varenou mrkev) a nyni to oznacuje vse co si Matej mysli, ze je k jidlu a ze to bude mnamka.

Tak holky, ja letim plavat (Petr je s Matejem u tchyne) a pak na oslavu kamosky 31. narozek. Dam si dvojku, at si ja i Kubik uzijem :-))

Tak paaaa
MartinaV a Matej 18m a Kubik 29+3

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 12.03.05 17:06

Ahojky,
tak asi začnu od začátku. Daník se narodil 12.11.03 u Apo­lináře, míry 2890 g a 50 cm. Ze začátku to bylo doma dost drsný, měl hrozný potíže s prdíkama, do toho hodně ublinkával, byli jsem kvůli tomu i v nemocnici, ale dobrý, přežili jsme :-)). Je to pořádný šídlo, když je doma celý den, jako třeba teď, když je nomocnej , tak je s ním k nevydržení. Nejradši má celodenní výlety. Momentálně má oblibu ve zvířatech, tak se těším, až ho vezmu do ZOO. Ta zima už mě strašně nebaví. Jinak bydlíme v Mukařově, tj. vesnice kousek za Prahou, předtím jsem bydlela v Kolovratech(Praha 10). No a poslední dobou mu s manželem chceme pořídit sourozence, rádi bychom holčičku, tak uvidíme, co se zadaří :-).
Pořádáte taky nějaký srazíky?

Mějte se hezky.
Jana + Daniel

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 12.03.05 18:51

Ahoj holky,

tedka jenom v rychlosti…

Jindrisko moc hezky denicek, skvele ze uz jste zdravi!!!

Simunko, jsi zlaticko, diky moc za odkazy. Ale nechtela jsem te tak moc otravovat, ja si tu diskuzi vyhledam! Dekuju moc moc moc!!!!!

Napadlo me, kdepak se nam toula Martula a Ed???? Piste piste.....

Vitam novou maminku Janu i Danika!!!!

Pa vecer..... Kajka a Barca

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 12.03.05 20:16

Ahojte holčinky zlaté!!!!!!!

Jani vítej v deníčku!!!!!!!!!!! Je skvělé že jsi se přidala!!!!!! Můžeš napsat ještě něco o porodu, o sobě a tak?

Přidám sem pro tebe seznámek (hned jsem tě tam připsala), ať víš kdo sem píše, kolik má dětí a tak.
Některé holky, se už ale nějak neozývají a některé jen občas.

Tailor - 13.7. 2003 - Kevin - 3 500 g / 52 cm
Jindřiška (17/7/70) - 25.8. 2003 - Mateo - 3 500 g / 49 cm + (Sofinka - 14.2. 2002 - 2 780 g / 49 cm)
Pomněnka ( 10/7/74) - 28.8. 2003 - Daniel - 3 600 g / 51 cm
Uši - 9.9. 2003 - Evička - 3 500 g / 51 cm +( Terezka - 18.12. 1998 - 2 330 g / 48 cm)
KačKač (1977) ? 15. 1. 2005 ? Vítek!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!! - 3570 / 51 + 19.9. 2003 - Klárka - 3 200 g / 50 cm
MartinaV ( 28/4/75) - 21.9. 2003 - Matýsek - 3 640 g / 53 cm
Ed (20/3/77) - 21.9. 2003 - Daisy - 3 740 g / 52 cm + (Apolenka - 26.3. 2001 - 4 220 g / 53 cm)
Lesina (31/5/74) - 25.9. 2003 - Adléta - 4 400 g / 51 cm
LaBouche (19/12/76) - 26.9. 2003 - Matěj - 3 580 g / 50 cm
MarťulaR (8/7/78 ) - 29.9. 2003 - Kubík - 4 340 g / 54 cm
MaK (2.12/83) - 30.9. 2003 - Kristýnka - 3 830 g / 50 cm
Arka (23/2/75) ? 30.9.2003 - Šimonek- 3,30kg/50cm
Karolinka - 8.10.2003 - Barunka - 3440 g / 49 cm
Simunka (31/7/75)- 22.10. 2003 - Matyášek - 3 950 g / 54 cm +(Tobiášek - 13.5.1999 - 4 300 g / 55 cm + Kristýnka -24.11. 1994 - 3 250 g / 48 cm)
Pískle (5/5/78) - 30.10. 2003 - Denýsek - 3 170 g / 50 cm
Jana ? 12. 11. 2003 ? Daniel - 2890 g / 50 cm
Trinitron - 13.11. 2003 - Honzík - 3 800 g / 51 cm
Eva - 9.12. 2003 - Kubíček - 3 200 g / 53 cm

Těhulky:

Martina ? 25. 5. Jakub
Lesina ? 19. 6
Pískle ? 4. 8.
LaBouche ? 7. 8.

Marti tobě se to již opravdu šíleně blíží!!!!!!! Ten čas tak letí!!!
Jinak s tím učením jsi na tom asi stejně jako já. Já třeba anglicky také uměla asi tak 50× lépe než nyní. Nedávno jsem si na netu dělala nějaký test na jaké jsem úrovni a to vyhodnocení! škoda vůbec mluvit. Ale u mě je to horší o to že mi to nejde. Já se musím opravdu šprtat a šprtat, žádný talent na jazyky opravdu nemám, spíše antitalent.

Jindřiško, s tím deníčkem jsi mě, nezlob se nemyslím to nijak zle, spíš naprdla než potěšila. He he ty píšeš o úplně jiném světě. Tady nic takového není, žádné takové možnosti nemáme. A po tom co jsem si přečetla deníček mě to šíleně mrzí!!!!!! Já chci pro své děti také něco takového!!!

Holky, jdu žehlit. Asi u toho pojdu, protože jsem to dost dloooooooouho odkládala a teď to mám za trest.

Simunka

 
Anonymní  12.03.05 21:44

Dobry vecer,
jsem tu nova a jeste zcela nezaregistrovana :-)
Rada bych cas od casu zaskocila pohovorit jestli muzu.
Teda ne jen ja ale i vecny kibic, moje stesticko Sara. Taky mate v posledni dobe ze zcela samostatnych ratolesti totalni zavislaky? Neustale ji mam jako klipaka na nektere casti tela. :-) Do svych 15 mesicu byla v pohode. Např. pri predavani svym milovanym prarodicum, kdyz ji meli na hlidani a postupem casu se z toho stava tragicky vystup. Nakonec se zklidni a ve vysledku ani nechce domu ale je to zvlastni. Vsude jsem cetla ze se to stava detem v 8 mesicich. Nase 18-ti mesicni slecna uz se mi na to zda velka :-) No ne ze bych to nejak vazne resila, jen me zajima jak je to u vas.
Tak doufam, ze se muzu obcas zastavit.
Preji vam vsem dobrou noc (Mimochodem jak spite? Take jeste vstavate?)
Rita
PS: JanaRed: Precetla jsem si ze bydlite v Mukarove. Muzu se zeptet kde? Nasi totiz maji v Srbine chatu

 
Anonymní  13.03.05 10:42

Jindrisko,
denicek me zcela zaujal, tak se vam sem vmisim, hledam pro meho syna Alexe momentalne taky anglickou skolku v Praze a uz jsem z toho plne frustrovana. Budou mu 3 roky v lete, ale chtela jsem neco az od ledna.
Zajimalo by me, jak moc jsi brala v uvahu vzdalenost skolky od bydliste? My jsme z Prahy 6, skolky nad 15tis. jsou pro nas taky nedostizne a to jsou na Praze 6 vsechny.
Pises tady Bumble Bee do 15tis., me se moc libi, ale kamaradka se pred 2ma lety zajimala, a cena byla 18tis. celodenne - zmenilo se to? Ja uz jsem na aj skolku skoro rezignovala.
Happychild je take muj kandidat (kdyz odmyslim dojizdkovou vzdalenost), jeste jsem tam ale nebyla. Oni berou i v prubehu roku, ze tvoje Sofinka nastupuje uz ted? Me na tom hlavne zaujala ta vege strava a multikulturni program. Alex je multikulturni mix :) Ale trochu me zarazilo, ze pises, ze na ne v anglicke tride mluvi i cesky. Jak moc? Ja potrebuju neco jen anglickyho, protoze Alex je dvojjazyny a odmita anglictinu pouzivat, rozumi vsechno a kdyz je donucen, tak mluvi. Potrebuje jen videt, ze se to nekde poradne pouziva, tatinek mu zjevne nestaci :)
A nenasla jsi nahodou neco na Praze 1?
Budu se tesit na dalsi denicek s zazitky ze skolky :).
Martina a Alex 2 a 3/4

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.03.05 13:04

Ahojte holky,

konečně jdou dávat fotečky do galerky. Hned jsem tam nějaké přidala. Je na nich má neteřinka Karolínka v půl roce. Tak mrkněte.

Je krásňoučká, roztomiloučká a úžasná!!!! Má 2 zuby, další je leze, a je to malý lenoch. Hi hi asi po mamince!!!!
Stále se řehní a je opravdu k sežrání.

No, a mluví daleko lépe než Matyášek. Teda samozřejmě že jen tak žvatlá, ale napovídá toho 50× víc než on. Matyášek je můj holt němoň.

Krásnou neděli Simunka

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 13.03.05 20:49

Ahoj,

kde se holky touláte, nějak to tu nežije.
Koukám na superstar a moc mě to neba. Navíc ty kecy Horáčka mě iritují.
Vítek mi dneska usnul v půl šesté. Potvůrka celý den pobrekával, spal jenom dvě hodinky no a teď to dospává. Ani jsem mu nestihla dát pyžamko. Doufám, že se nevzbudí za hoďku a nebude mít den.
Vzpomněla jsem si, že se mě někdo ptal na ty olejíčky (nevím jestli Kajka nebo Martina). Tak mi masírujeme v podstatě čímkoliv - musí to být olej za studena lisovaný a kupuje je od Nobilisu nebo od Eone. Ale nejlepší zkušenost mám s mandlovým od Nobilisu. Klára měla strašně suchou pokožku na hlavě, takový ty šupinky ve vlasech, tak jsem ji tím naplácala a zmizelo to po jednom použití. Ale asi na každého působí něco jiného.
Jak jsem psala, že zkoušíme nočník, tak dneska jsem udělala pračku prádla :-). Já ji do toho nočníku netlačím, ale ona je teď opruzená, tak ji nechávám doma bez plíny. Za celý den se nám to nepovedlo do nočníku ani jednou, takže : tepláčky 5×, punčošky 2×, ponožky 2×, koberec 3×, moji bačkoru 1×, bodíčko 3× - už to peru :-) - kromě toho koberce.
Holky, koukají vaše děti na TV. Já už si pomalu začínám dělat starosti, protože Klára ulítává na Shrekovi. Ty dva díly přes den shlídnu tak 4×. Už mi to leze na mozek. Ona na to samozřejmě nečumí pořád, ale jak to vypnu, tak za chvíli přijde a : Ošíka, Ošíka - a musím to pustit (Ošík je oslík). Někdy na to kouká zaujatě i čtvrt hodiny v kuse. Občas jsem ráda, můžu v klidu nakojit, přebalit, atd. Vítka, ale bojím se, jestli ji tím nějak neubližuju.

Zatím se mějte, jdu ještě na chvíli na chat.

Kačkač

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 13.03.05 23:14

Ahoj holky,

sedim tu uz od 22 hod, a az tedka mi emimino najelo, no dlouhy komentar fakt nestihnu..... musim jeste do sprchy.....

Kackac, Barca kouka taky casto na televizi, u nas jsou v kurzu Teletubbies a jeji homevidea, ty ma jeste radeji, porad ukazuje na mimi (sebe) a je strasne nadsena kdyz tam vidi babicky, dedy nebo tetky....... Ja taky doufam, ze uz ty nove televize ty oci tak moc „nekazi“… treba ja vzdycky koukala na tv nejmin ze dvou metru a jsem slepa i tak :o)))) Jinak k tomu nocnicku… co zkusit bavlnenou plenku??? Me Barca - nez si zacla rikat o nocnik „aa“ - tak ji vzdycky vylozene VADILA i pocurana papirova plinka… takze jsem jenom prebalovala a prebalovala..... Jeeee, to je tak skvele UZ moc neprebalovat :o)))))))) Uz mam v hlave denicek, takze pisnu jak to bylo u nas…

Jindrisko, ja tise zavidim ty moznosti skolek v Praze!!! Tady u nas nic takoveho bohuzel neni… hold zapadakov :o))) Ale utesuju se tim, ze mame tu rodinu v Anglii, takze kdyby tam Barca nekdy jezdila na prazdniny, tak snad neco pochyti :o)))

No a co u nas noveho… teplotka presla po trech dnech, takze jsme v pohode, ale zato se hodne oprudila, tam uplne uvnitr prcinky, tak ji delam hermankove koupele a mazu ji to tam uvnitr Bepanthenem… Myslite ze muzu???? Taky hodne vetrame prdelku, davam ji pres den suknicku, mame tu teplo - spis horko, takze se to da…

Tak ja letim jeste do te sprchy… pa Kajka a Barunka

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 14.03.05 00:07

Ahojte berusky zlate !!! :O))

tak jak se mate ???

Ja jsem tady jen na skok, ale az si manza vezme malyho, napisu vic…:O))

Jindrisko skvely denicek…Dala sis praci!!! Jsi sikulka!! :O))

A jak se citis , uz jste vsichni zdravi???

tak ja zase letim, zatim papaa Evca a Kubicek :O)

 
Anonymní  14.03.05 05:36

Ahojky
Nejdříve se Vám chci moc omluvit, že už dlouho nepíšu, ale studium mě úplně pohltilo. Teď je po zkouškovém, takže do května relativní klídek. Zadané seminárky raději začínám psát už teď, abych toho pak neměla najednou tolik, jako v prosinci a lednu.Má to své pozitiva. neztrácím čas sledování nesmyslných pořadů v TV a hezkých pár věcí jsem se také přiučila a zopakovala si - třeba dost velkou část středoškolské matematiky. Uff. No alespoň si pořádně procvičuju mozkové buňky.
Moc mě zaujalo jedno z minulých témat kde Ed rozebírala látkové plínky a eko domácnost.To mi vážně dost leží na srdci a snažím se třídit odpady a chovat se zodpovědně, každopádně jste mi daly pár dalších dobrých tipů co se dá ještě dělat. Jsem moc ráda že jsou i tak zodpovědní lidi, protože někdy mi připadá, že jsem asi jediná v okolí kdo např. třídí odpady. Ale mám pořád ještě co dohánět.
Díky Jindřiško i za tento pěkný a podnětný deníček. Já o tom jak Daníčkovi ulehčit učení se jazykům přemýšlím už skoro od jeho narození.Také jsem delší dobu strávila v anglicky mluvících zemích a angličtina mě i teď na mateřské občas živí. Taky nebydlím v Praze, ale na severu Moravy a pokud je mi známo v našem městě žádná cizojazyčná školka není - možná polská…
Pro vlastní udržení jazykových schopností jsme si pořídili digitální satelit. Zjistila jsem, že i pro děti se tam dá občas něco najít, třeba italská stanice RAI Edu ( myslím že se to tak jmenuje) vysílá každý den výukové pořady angličtiny - pro ty úplně nejmenší děti i pro dospělé. Televize ovšem u nás není aktuální - a jsem tomu ráda. Daníček se nevydrží dívat ani na jeden příběh krtečka. On prostě musí pořád něco objevovat a zkoumat. Oblíbenou zábavou jsou knížky a těch už taky pár s angličtinou máme.Myslím že dnes už je v knihkupectvích a jinde k dispozici spousta materiálů které hravou formou děti dokážou upoutat, a možná i rodiče by se při tom lecos přiučili. Některé jsem koupila v knihkupectvích, jiné se mi podařilo ulovit v antikvariátech. Daník moc rád „čte" - a zatím mu je to jedno jestli česky nebo anglicky. Některá slovíčka se mu očividně líbí víc v angličtině - třeba „cheese"( pořád chodí mlsně kolem ledničky) a nebo „baby"… No a pak na většině DVD se dají pohádky taky pouštět dětem v jazyce který si zvolíte - třeba AJ. Mám dokonce z Levných knih pár CD romek, her na počítač a čtených dětských knížek v angličtině, které se mi podařilo koupit za pár korun. Na to ještě ale dost času.
Asi ten můj způsob objevování cizího jazyka nebude tak dokonalý jako v profesionální školce, ale chtěla bych aby si Daník alespoň vybudoval k tomu kladný, pozitivní vztah a kdo ví, co dál život přinese a jaké se naskytnou možnosti a příležitosti. Takže holky, co nejste z Prahy a nemáte navíc v rodinném rozpočtu tisíce, nezoufejte. Jindřiška nám pak může třeba poradit, jak to dělají rodilé mluvčí v jejich školce, abychom se také něco přiučily.
Já budu moc ráda, když se mi podaří najít školku, kde bude Daník chodit rád a kde budou dobré paní učitelky. Jéje, kdyby tak tady byla nějaká, která aspoň podporuje zdravý životní styl! Slyšela jsem, že některé místní školky vyžadují, aby maminky každých 14 dní posílaly balíček želatinových medvídků, které pak používají pro děti asi jako motivaci, nebo odměnu. No, my se zatím od sladkostí držíme dál, ale uvidím, jak dlouho mi ty ideály vydrží.
Mějte se krásně
Pomněnka a Daník ( 1,5 roku a dva týdny)
jako anonym protože se mi nějak nedaří přihlášení :-)

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 14.03.05 08:45

Ahojky holky,

vubec se na net pres vikend nedostanu:) Manzel a Simonek me taaak"zamestna­vaji",ze kdyz mam chvilku volno,tak si radeji v klidku sednu a ani se nehnu :o)

Jsem moc rada,ze se k nam pridavaji nova stesticka!! Super,Jani s Daneckem a Rito se Sarkou…piste piste piste!

Dneska nam Simonek vstaval uz v 5.50h:( jestli to je tim prichazejicim jarem:) uz to zacne,budou chodit cim dal pozdeji spinkat a cim drive vstavat..Ale presto vse dam za to,aby tu uz jaro bylooo.

Kackac,Simonka TV zatim vubec nezajima.Ja ji poustim jen velmi malo,ale manzel ten by ji zas mel pustenou porad a Sima si ji nevsima.Tak 5vterin koukne na nakou znelku,ale hned zase bezi dal.Nahravam mu vecernicky,az bude vetsi,tak aby se chvilku dival.Nic spatneho na tom nevidim.

Koupila jsem modelinu a tak je ted u nas v kurzu:)on si dela kulicky a po mne chce,abych mu delala vse mozne,bohuzel je to skoro nad me sily,tak mam velkou radost,kdyz pozna co to je:)

Sima mi tu hrabe do pocitace,tak ja to radeji poslu,nez o to prijdu.
 Arka

 
Anonymní  14.03.05 09:13

ahoj holky,
moc se omlouvám že jsem se dlouho neozvala…ale chyba není na vaší straně:)

Po „blicím“ mejdánku manžela..se manžel vydal na chirurgii vyřezat znaménka (2 a dost velké)…a protože je dost velká „květinka“ tak tam zkolaboval a „na znaménka“ dostal neschopenku:)…a taky si ju parádně užíval - narozdíl ode mě:)))…aby toho nebylo málo, tak si vzal kšeft doma (aby tu neschopenku nějak využil), takže okupuje od rána až do noci počítač a kreslí na něm nějakej drtič…Takže já i kdybych se rozkrájela tak se na emimino nedostanu…
Ale zítra jde na převaz, tak ho asi už uschopní, tak doufám, že už tak moc comp nebude okupovat a já se vám ozvu častěji..
zkusím napsat ještě po obědě..teď se po mě zas věší Kuba…
Marťula

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 14.03.05 15:38

Ahojky všem!
Tak už jsme opravdu všichni OK, vlastně už od pátku, ale doháněla jsem resty pracovní i v domácnosti, tak mi nezbývalo moc času. Tímto také vítám nové členky deníčku a jejich ratolesti, je to fajn, že se rozrůstáme. Sofinčin začátek školkovní docházky jsme přesunuli z dneška na středu, aby byla opravdu fit, už se těší, pořád všem říká, že bude chodit do školky. Včera odpoledne jsme byli v Europarku na dětském divadélku (dělají to tam každý víken ve 12, ve 14 a v 16:00 ve foyeru, je to zadarmo y bývají to pěkná představení). Včera zpívaly „Tetiny z Brna“, různé lidovky a tak, Sofince se to líbilo, ale snad ještě víc Matýskovi, ten po každé písničce nadšeně tleskal a dokonce se dral na pódium, ale na spoluúčinkování s ostatními dětmi to ještě nebylo, tak musel koukat se zdola. Vydržel tu hodinku jako by nic, docela mě překvapil, protože obvykle nevydrží sedět v klidu snad ani minutu.
Tak, já zase musím běžet, ještě se sem snad večer dostanu a něco písnu. Mějte se krásně,

Jindra + šelmičky

 
Anonymní  14.03.05 16:51

Ahoj holky,
konečně jsem se sem dostala, už od včerejška to nějak blblo a eMimino se ne a a ne načíst. A taky jsem se potila v posteli, vlezla na mě chřipka, malýho hlídal manžel a dneska babička, já jsem nebyla schopná se o něj pořádně postarat. V neděli ráno jsme s nim museli i na pohotovost, měl horečky, chudinka moje, bylo mi ho tak líto. Dneska už je na tom o hodně líp.

Simunko,díky za seznam, aspoň mám přehled. Koukala jsem, že ti u mě chybí datum narození - je to 18.12.1978, jsem Střelec, ale povahově tomu skoro vůbec neodpovídám.

Rito, bydlím v ulici Do Chobotu (to je ale příšernej název, co :-)). Je to polní spojnice mezi Mukařovem a Srbínem.

Mějte se všechny fajn.
Jana + Daník

 
Anonymní  14.03.05 20:52

Dobry vecer,
teda doufam, ze je dobry :-) U nas je to ted jak v morovym dome. Samej chcipak, ryma a kasel radi.
Jinak si dovoluji poskytnout i nase cisla. Ja: 03.05.1972 Praha a Sara: 10.09.2003 Ne­ratovice

Jana: Tak to musi byt kousicek. Nasi maji chatu Na piskach, to je takova jako o:,–(a hned za ceduli srbin. Ale jmeno Do Chobotu neznam je vazne trosku jaksi „nepuvabne“ :-))

Zatim dobrou noc
Rita

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 14.03.05 22:08

Ahoj holky,

moc vas zdravim, taky nove maminky Janu s Danikem a Ritu se Sarinkou, holky piste piste, neco o sobe a o detech, jaky byl porod atd..... jsme tu same zvedavky, ze jo???? :o)))

Ja vam toho vcera chtela tolik napsat, ale porad neslo emimino, a kdyz slo, tak uz bylo moc pozde… Samozrejme jsem dokoukala na Superstar, no jasne to se dalo cekat, ze to vyhraje sestricka Zankova :o)) zpivala ale fakt hezky, ale prijde mi to trosku blbe, jit ve stopach sestry :o))) mno jeji problimek :o)

Jak jsem psala, ze ma Barca opruzenou prcinku, tak uz je to skoro vylecene, za dva dny!!! Delala jsem ji hermankove koupele, tj. trochu vody do vanicky + vyluhovany hermanek, chvilku posedet, k tomu mazat Bepanthenem, a krasne to zabralo!!! Doporucuju na vsechny opruzene prdelky ;o)))))

Dneska jsem Barci koupila prvni kalhotky!!!!! Uz jsou vyprane a zitra ji je obliknu… uz je to moje VELKA holka!!!!!

Simunko, jeste jednou diky za tip na bazarek… vcera tam meli zrovna nove vecicky a byly fakt uzasneeeee!!! Akorat jsem se opet nerozhoupala a nic neobjednala..... porad si rikam, ze neco objednam… a pak mi svagrova posle neco po neteri… a budou to zbytecne vyhozene prachy..... ktere musim setrit na dovolenou :o/ Tu diskuzi jsem zatim nenasla, ale budu patrat dale!!!
Jeste bych te chtela poprosit napsat terminy, kdo kdy pise denicek… anebo vis co, nebudu te tim otravovat, zkusim to zvladnout… kdyz tak mi to jenom schval, nebo vy ostatni holky taky… diky:

Kačkač - 20. 3.
Kajka - 27. 3.
MartiV - 3. 4.
Marťula - 10. 4.
Simunka - bude psat asi az po prijimackach ????!
Berusinka (Eva) - 17. 4.

Doufam, ze jsem to nepopletla, kdyz tak kricte… !!!! Arko, nechces psat taky denicek, ted kdyz mas uz pripojeni na net doma???

Ed, neletite k nam se spolecnosti RYANAIR??? Protoze jak chceme jet do Anglie v zari, tak minuly tyden volala svagrova, jestli nechceme priletet uz v dubnu, protoze ta spolecnost RYANAIR prave v dubnu zavadi lety do Brna a jsou hrozne levne. Kdyz tak mrkni na www.ryanair.com

Mejte se moc krasne, paaa Kajka a Barunka

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 15.03.05 07:42

Ahojte berusky :O)

tak konecne jsem se dostala zase k PC…:O))

Jak vidim, JIndriska a selmicky uz jsou zdrave..:O)))) Tak to je skvele..:O)

Holky ja jsem vam byla a porad jeste jsem hrozne nastvana…na manzu
O vikendu jsme jely do Palm Springs provetrat ty nase ctyrkolky…cesta byla dlouha, navic byl i trafik, tak se nam o protahlo jeste vic…
Ale dojely jsme v pohode…Trasy byly skvele, no tereni podnimky…clovek kdyz si nedal pozor mohl skoncit v rokli…no parada…Kluci se vydaly hned na prvni jizdu, byly jsme tam asi jen 15 minut…kdyz se dlouho nevracely, zacla jsem mit tuseni, ze se neco stalo, a taky ze jo.....
Asi po 20 minutach se kluci vracely, uz z dalky jsem videla ze je neco zle…Manza „jel“ na cytrkolce pomalu, jednu nohu vyztrcenou ven, predni kolo zlomene, a riditka zarazene, ze je nebylo videt.....Ja jsem se tak hrozne nasrala ( omlouvam se za to slovo, ale asi nejvic vystihuje jak jsem se citila :O) ) , a spustila jsem tam takovou prednasku, ze vsichni kolem me, vcetne amiku, ztichli a nikdo nic nerekl.....o tom jaky je sobec, ze vubec na nas nemysli atd…Ja vam nevim, ale ta chlapska jezitnost a neustale nutkani neco sobe a okoli dokazovat me hrozne vytaci.....
Manza nerekl ani pul slova, protoze vedel, ze mam pravdu…jen se porad dokola omlouval, a rikal jakou blbost udelal…NO a co se vlastne stalo ? Kluci ho vyprovkovaly aby vyjel kopec do ktereho musis jit po ctyrech abys ho vylezla, hrozne prikry…a na ctyrkolce je to proste sebevrazda…On nezkuseny, ktery na tom byl podruhe v zivote, se nechal vyprovokovat a snazil se ten kopec vyjet…Samo, ze mu to skoro nahore chciplo, a tak nejprve letel po zadech dolu on ( ten kopec byl asi 30 metru ), dopadl do pulky kopce, a pak ctyrkolka…Jenze manza nestacil v cas uhnot a ta ctyrkolka spadla na nej…na hrudnik…Z pozdejsi vypraveni od kluku, tak rikaly, ze si myslely ze je po nem…On totiz se nehybal, lezel asi 10 minut na zemi , nemohl se hybat.....
Nastesti, diky bohu, mel na sobe prilbu, a ostatni vybaveni, tak mu to prece jenom zachranilo zivot, blbeckovi......No ja myslela ze me taky odvezou…Kdyz jsem ho vydela celoho „nefunkciho“.­....Raptor je totalne zniceny…jsem zvedava co s nim bude delat…Ted nadava sam na sebe, jaky je blb…No hruza…Ja jsem chtela jet hned domu, ale kluci me premluvily at si s nima vyjedu na objizdku, prece jenom jsme jely takovy kus, tak si to alspon trochu uzit…porad me ujistovaly i manza je vsechno ok.....tak jsem nakonec jela…Byla to parada, radeni mi jde, i kluci me chvalily, ze jsem se do toho dostala tak rychle…

No jen manza kdyz jsme se vracely domu, ze mu ten hrudnik zacal ozyvat, nemohl dychat a bylo mu zle…I ted v noci spatne spi, ma potize pri chuzi, takze jsem z toho vazne na prasky…
Jako kdybych mu to nerikala, at dava pozor a nedela voloviny…
My kdyz jsme prijizdely do toho mista, tak nas mijela sanitka…Stala se tam nehoda, odvazeli jednoho kluka…Sly jsme se podivat co se vlastne stalo…Zustaly tam jeho kamaradi, kteri vytahovaly jeho raptora z rokle…ten kluk preletel pres kopec, ale misto aby dopadl na trasu, tak ji minul a spadl do rokle, hluboke asi 5 metru…No vypadalo to dost spatne…Pry lezel pod tim raptorem a nemohl se hybat..A s tim klukem to dopdlo hooodne spatne…Mel zlomene zada, a je z nej mrzak na dozivoti…Kluci to rozebiraly, jak je to nebezpecny, no a potomto se stane nehoda manzovi…udelaji uplne tu stejnou blbost…Nejradsi bych rozbila drzku vsem…:O)))

NO tak se na me nezlobte ,trosku jsem se vypovidala a postezovala…:O))))

Jeste chci privitat nove maminky Janu a Ritu…:O)))))

Berusky ted musim koncit manza me „vyhazuje“ potrebuje si neco udelat na PC…Je sice uz 11 vecer ale jeste za vami prijdu…:O))))

tak zatim pa Evca a Kubicek :O)

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 15.03.05 09:26

tak jsem tady…

Manza di doobjednaval veci, nahradni dily na raptora.....to zase padlo penez…Jsem zvedava, jestli to da dohromady…Chce jit znova jezdit ted v sobotu…blazen..On si mysli, ze ho pustim…to urcite …
Nejsem zadna histerka, nekdy se proste stanou veci, ale zbytecne riskovat, delat blbosti, tak to me hooodne vytaci…Nevim nevim jak bych to doma vysvetlovala, kdyby se mu neco stalo…

No ale ted necemu prijemnejsimu…:O)))

Kubicek zacal trosku vic mluvit, spis opakuje po nas, ale jen jednoduche slova…:O))) Taky uz mi zacal pekne pribirat, coz je skvele…:O))) Jsem moc rada…

HOlky jak vam spi vase ratolesti pres noc ???

Kubula se jeste budi, tak 1× nekdy i 2× za noc…Ted se ho snazim davat do jeho postylky…Udelaly jsme mu z ni „day bed“, muze do ni vlezt a vylezt, kdyz chce…Chteli jsme ho tim nalakat, ale jaksi se nam to moc nepodarilo…Pres den je to OK, to si v ni hraje a obcas ,ale jen obcas v ni usne…JInak chce spat s nami v loznici…Asi to chce trening a mou vytrvalost…:O))))

Na kole „jezdi“ Kubula skoro kazdy den…:O)) To proste nesmi chybet, alespon jedno kolecko kolem komplexu musime zvladnout…jinak mi neda pokoj…:O))))

Snazila jsem se dat fotecky do galerky ale porad mi to vyhazuje chybu…

Holky vam to jde ???

Simunko mala Karolinka je straaaasne roztomila.....A jak krasne roste !!! :O))))

Kajko tak vy se chystate do Anglie uz ted v dubnu ??

tak berusky moje letim do hajan…Uz je po pulnoci, manza si vzal dalsi prasky proti bolesti, tak se snad vschni v klidu vyspime.....ON se totiz neustale krouti a vrti, je jeste horsi nez Kubula…

Mejte se moc krasne paaa Evca a Kubicek :O))

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 15.03.05 20:44

Ahoj,

tak jsem konečně ty moje sviště nahnala do postele. Dneska jsem myslela, že už je zbiju :-). Jeden přes druhého řvou a ani jeden ne a ne spát. Ale už snad budou chrupat.
Tak tu snad máme to jaro, jsem naprosto nadšená, i když to znamená, že denně chodím z procházky s totálně promočenou Klárou. Já jí ty louže prostě nevymluvím. Včera do jedný vjela motorkou jenomže ona byla dost hluboká a tak Klára přeletěla řídítka a čumáčkem vlítla přímo do tý louže. To bylo krve a řevu. Prokousla si ret (už asi po sté) a má děsnou modřinu na tváři.
Vítek nám dělá velké pokroky, až mě to překvapuje. Začal pást koníčky, už to dělá dýl, ale teď už to pasení dost vylepšil. Taky se umí otočit z bříška i ze zad na bok. Zatím ještě ne úplně přetočit, ale na to má myslím ještě dost času. Už krásně vnímá, otáčí se za hlasem, kouká na nás a občas má pro nás i úsměv. Je to naše zlatíčko - doslova - je zrzavý jak liška - má zlatíčko na hlavě :-).
Evi - ty máš ale zážitky. Mě by to taky pěkně naštvalo, ty chlapy si někdy fakt neváží života. Hlavně, že to dobře dopadlo, ale možná by měl jít aspoň na rentgen, ne? To není žádná legrace, když na něj spadla ta čtyřkolka.
Tak já letím, mám tu horu nádobí a v obýváku jak po výbuchu atomovky. Uklízím ten obývák snad 20× denně a stejně to není vidět.

Mějte se krásně posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára (za čtyři dny rok a půl letá slečna) a Vítek (dvouměsíční chlapák)

 
Anonymní  15.03.05 21:23

Ahoj Kačkač,

to ji Vítek fakt šikula, no co si pamatuju, tak Klarka byla taky, tak to ti bude (jeste k tomu motivovan sestrickou) taky brzy chodit :-))

Jeste se chci optat, ty mas deticky v jednom pokoji nebo spinkaji zvlast??

Na ty oleje jsem se ptala ja. MAtejovi to zmizelo nakonec po modry indulone, behem 3 dnu. A co ja vyplacala 3× tak drahyho excipialu!!!

Paaa
martinav

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 15.03.05 21:33

Ahojky holky,

teda Evi ty mas zazitky s manzou! Ze ty chlapi porad takhle blbnou,fuj ten strach co sis prozila,to teda nezavidim.Hlavne,ze se nakonec nic vazneho nestalo.mne taky pomahaporadne se z toho vyrvat a vsechny kolem me „servat“ :-)

Kackac,jak Klarka jezdi na motorce,to je sikulka. Simonek na ni jeste neumi,ale na jaro mu ji urco poridim at muze venku litat.To jaro je taaaak nadherneee!!! Strasne to do cloveka vleje silu a energii.Hltam to pocasi plnymi dousky:o)
Uz me to nalakalo,ze jsem hodila do prackyvsechny zimni svetry a chystam se je ulozit do skrine hooodne hluboko.

Kackac jeste jak Vitek uz se toci na bok,to teda valim oci!!! To je hrozne pohyblivy,to uz ho nemuzes ani nechat na valende samotneho lezet,vid? A ze se toci uz za hlasem …no fakt moc sikovny je.

Kajko,ja taky uz Simonkovi poridila slipky:o) Doma beha porad bez plinky(i kdyz nocnik dost bojkotuje).Ale prijde mi v tech slipkach desne legracni:)

Jani,preji at je bruzy Danik zdravy! Je to dost des,kdyz deti stonaji.

mejte se krasne
Arka

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 15.03.05 22:33

Ahojte berusky

Kackac
Vitek je opravdu zlaticko, velice sikovny chlapecek…:O)))))
Fakt te obdivuju jak to krasne zvladas…:O)))

Holky jsem hrozne nervozni…Manzu museli odvezt na emergency, na hlave se mu udelala boule, zvracel, a ma hrozne bolesti hlavy, to uz od vcera, jen cpal same tabletky…Dovolat se mu na mobil nemuzu, protoze ho ma vypnuty, v nemocnici se nesmi volat, tak nevim co se deje…
Ani nevim ve ktere nemocnici je…Tak cekam , jsem jak na trni a kdyz zazvoni telefon tak ve me jen hrkne.....bohuzel to neni telefon namktery cekam…

Asi skoncim taky nekde ve spitalu, se tady z toho slozim…
Jsem na nej tak nastvana ale tak hrozne, blbec jeden, ale zaroven se obrovsky bojim…Doufam, ze mu udelaji CAT scan , aby se vedelo jestli se neco deje…Ach jo…Fakt bych jim vypraskala prdele, chlapi jedni mizerni.....:O)

Venku je krasne, chtela jsem jit s malym ven do parku…on ma strasne rad ty skluzavky, moc ho to bavi, ale jsem tak vedle, ze radeji pockam at vim jak to vypada s manzou…

tak berusky mejte se moc krasne a drzte palecky…:O))))

paa Evca a Kubicek :O)

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 15.03.05 22:36

Ahoj holky,

venku uz je skoro „jarne“ ale my sedime doma s obrovskou rymou, tedy s mou obrovskou, Barca ma slabsi. Me se leje z oci, kycham o 106 a nutne porad potrebuju kapesnik. Dneska jsem namotovala odsavacku na vysavac, jak radila Lesina, a je to skvele!!!!! Nejdrive jsem to prubla na sobe, a neni to nic drsneho… pak jsem „odsala“ Barunce nosik, jejda tam toho bylo, to bych pusou nevytahla!!! A pak jsem se jeste vysala i ja… je to super, aspon 5 minut jsem nemusela smrkat!!!

Jinak vam musim rict, ze jsem ti taaaaaakhle oddychla… snazilky ted prosim prestante cist, dekuji… ja vim, ze jsem vam to nepsala, ale moje MS se spozdila o tyden, ja jsem doma trosku stresovala, ale uffff, uz je tu v plne parade… Ja chci druhe mimko, ale opravdu tedka jeste ne..... jeste bych chtela, abychom se stihli prestehovat do vetsiho bytu :o)))

Ja jsem takovy truhlik, vzdycky neco nakousnu a pak nedopovim (nedopisu), stejne tak s tou Anglii… diky Evi, za dotaz… svagrova navrhovala abychom prijeli uz v kvetnu, ale nam se to moc nehodi, je to moc narychlo, tak to chceme nechat prece jenom na zari… at se taky jednou tesime na podzim :o)))

Evi, jinak ten tvuj chlap by fakt potreboval naplacat!!!! Me fakt pripada, ze oni jsou ti chlapi takova prerostla mimina… ja si taky myslim, ze by si mel dojit aspon na ten rentgen a rozhodne se jit ukazat i doktorovi!!!! A jeste me napadlo, Kubicek jezdi s vama na tech raptorech???? Jestli jo, tak takhle male deti na tom muzou??? Nebo jste spis meli hlidani… jsem zvedavka :o))

Arko, dneska jsem Barci oblikla ty kalhotky tak to bylo srandovni, nejak divne ji plandaly, tuhle byly uzky, kolem nozicek siroke… hned se sla kouknout do zrcadla… ale za chvilku si „ucurkla“, tak bylo po kalhotkach :o))) Jeee, tak ty mas doma taky VELKEHO kluka ve slipkach!!! A jak to resis, kdyz se vycura??? Asi mas plovouci podlahu a setres to, ju? Jak ja bych rada zrusila ty nase koberce… ale porad si rikam, ze uz do tohohle bytu nevrazim ani kacku a jeste to preziju :o)))

Paaa, Kajka a Barca

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 15.03.05 22:42

Ahoj Evi,

drzim moc palecky at je vsechno v poradku!!! Budu na vas moc myslet, hlavne pevne nervy a at se brzo ozve!!!

Kajka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.03.05 23:17

Ahoj Evi,

budu asi držet palečky celou noc, protože jsem, z toho co píšeš, v šoku a snad ani neusnu. To je opravdu hrozné. Já už jak ráno četla ten tvůj komentář o té nehodě, tak jsme se zhrozila a nyní ještě toto! Měl jít k doktorovi rovnou. Jenže chlapi jsou občas pěkní volové.

Určitě až se něco dozvíš tak napiš. Je i šílené že vůbec nevíš kam ho vlastně odvezli.

Přeji ať ti brzy někdo zavolá a ať jsou to jen samé dobré zprávy.

Pa Simunka

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 15.03.05 23:38

Berusky

moc vam dekuju za drzeni palecku…

Jeste stale nic nevim, boli me zaludek, to z nervu.....ja byt tehotna tak asi potratim jak je mi zle…

Snad mi brzo nekdo zavola.....

zatim se s vami loucim, urcite vam napisu hned jak budu neco vedet…

Jeste ze vas mam princezny..:O))) Mam se alespon kam obratit…:O)))

pa strachujici se Evca

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.03.05 00:10

Ahoj Evi,

určitě bych být tebou zkusila obvolávat všechny možné nemocnice a zjišťovala jestli tam zrovna není. Já netuším jak to u vás funguje a kolik nemocnic tam máte, ale určitě je to lepší než takto čekat.

Musíš být chudáku šíleně vyděšená, třeba by ti to trošku pomohlo, mohla by jsi jet třeba za ním ne se jen doma nervovat.

Držím palce, úplně všechny co mám!!!!!!!!!!

Simunka

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 16.03.05 06:14

Ahojky berusky

tak hlasim, ze manza je celkem v poradku…

Simunko ja bych za nim jela, ale on pracuje daleko, v oblasti kterou vubec neznam…cesta tam trva hodinu po dalnici, takze nez bych tam dojela a zacla objizdet nemocnice, tak bych asi zasilela, a nebo neco sama vyvedla…

Vedela jsem ze se mi nekdo driv nebo pozdeji ozve…Nastesti mi volala manza sam…

Tak ma 2 nastipnute zebra, rovnaly mu rameno, s bouli si dr nevi rady, bude muset jit na dalsi vysetreni.....Nad rengenem staly 4 dr a neco se jim tam nelibilo, takze ho posilaji jeste nekam jinam…Vazne jsem z toho hotova…
Dostal oblbovaky - silne prasky proti bolesti tzv..„happy pills“…po nich te prestane vsechno bolet a citis se mooooc stastna…:O) Rekla jsem mu at mi taky jdenu hodi do caje, at se citim „happy“ a vsechen ten stres ze me spadne…;O)))
Jsem zvedava co to s nim udela, on neni zvykly na tak silne prasky.....Vzal si ho pred chvili, tak cekam jak se to vyvine…:O)

Dr mu nakazal zadnou namahu, ma doma lezet, nezvedat nic tezkeho......no a vite co se manza zeptal doktora…Pry jestli muze jit o vikendu zase jezdit…Doktor mu odpovedel, ze muze, ale ze se nejspis zase
uvidi znovu…:O)

Ten muj chlap je vazne magor!! .....Zabit malo!! :O)

Trochu se mi ulevilo, ale stejne se bojim aby mu tam neco nenasly.....
Vubec mu na horni cast nemuzu sahnout…Hned zacne skuhrat bolesti.......Ted kdyz si vzal ty prasky tak mu to urcite zabere , fakt jsem zvedava.......

tak ja letim za tim mym marodem.....jste hodne ze jste na nas tak myslely!!!! :O))))

mejte se krasne :O) pa Evca

 
Anonymní  16.03.05 07:08

Ahoj Evi,

tak to jsem ráda že už o něm víš. Snad to bude v pořádku.
Hi hi a máš pravdu, je to blázen.

Simunka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 16.03.05 09:45

Evi,
jsem strasne rada,ze je manzel relativne v poradku!! To sis teda prozila desnou hrüzu.nejhorsi je,kdyz clovek nema informace a jen muze cekat a nic jineho nezmuze.To je priserne.Dej tomu tvymu chlapovi pekne na prdel!! zaslouzi si to!

Kajko,Sima chodi doma porad bez plinky.Nemame v byte ani jeden koberec,tak jsem moc rada.On ten nocnik totiz vetsinou nestihne,takze opravdu patery puncozky jsou u nas v kurzu denne a ja vytiram:o))

Dnes je venku zase naaadherne.Vcera u nas bylo 12st a dnes uz ted dopo je 11st.dala jsem se do probirani Simonkovo skrine.Davam pryc zimni veci,male veci a do popredi jarni veci.No pravda tech moc nemam,budu muset vyrazit do sekace.
pa
 Arka

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 16.03.05 09:58

Ahoj Evi,

to je skvele, ze mas manzu uz doma a je to ok!! Pekna zprava pro zacatek dnesniho dne, moc jsem na vas myslela. Takze mu prejeme brzske uzdraveni a ten raptor mu definitivne zakaz!!! :o)))

Paaa Kajka

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 16.03.05 11:42

Ahoj holky,
tak jsem opět tu. Dneska jsem musela s Dandou zase k naší doktorce, teploty mu furt neustupujou, dnes ráno měl 38,1 °C, hrozně kašle, prokašlal celou noc. Doktorka na něj číhla, naštěstí na průduškách to nemá, je to viroý zánět nosohltanu, tak v pátek jdeme na kontrolu.

Berusinko, to mě vyděsilo s tvým manželem, hlavně že už ho máš doma a snad to nebude nic vážnějšího.
Já mám taky trochu manžela blázna, hrozně rád jezdí na prkně a nejlíp když najde nějakou nevyznačenou trať. Takhle jsme byli jednou spolu na horách, jezdili jsme každej zvlášť. Pak ke mně přišel s blaženým úsměvem a řikal, že si našel fakt výbornej terén, že si tam sice málem zlomil vaz, ale že to byla super jízda. Pak mi to ukazoval z lanovky a já myslela, že ho na místě zabiju - sráz prudkej jak prase, všude skály a mezi nima 5metrový propady. No a samozřejmě na mý zákazy naprosto nereaguje a jezdí si takhle dál. Jednou si zase hrál na frajera, udělal si něco s kolenem, tak aspoň od tý doby je trošičku opatrnější. Ale fakt jen trošičku :-)).

Mějte se.
Jana

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 16.03.05 11:48

Ahojky!
Evi, to je dobře, že je manžel v podstatě OK, moc jsem na vás myslela. Luis takhle občas šílí na kole, taky už měl jednou zlomenou ruku v lokti a zlomená žebra. Ovšem nějaký „výchovný“ dopad to na něj nemělo.
Jinak já hlásím první úspěšný školkovní den jak u Sofinky, tak u Matýska. Tak snad jim to vydrží. Já teď letím vařit, ale ještě sem mrknu a napíšu podrobněji, co v té školce dělali. Zatím ahoj a mějte se,

Jindra + šelmičky

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 16.03.05 12:06

Ahojky,

Jani a co ti dala Dr na ty teploty?? ja jsem desny plasan,kdyz deti maji delsi dobu vysoke horecky,tak to fakt neni dobre.Preji brzke uzdraveni!! at jste brzy fit a muzete vyrazit za jarnim pocasim :-)

Jindrisko,urcite napis jak se detem ve skolce libilo.A jak tam byl Matysek v tom studiu dlouho? cele dopoledne nebo jen hodku?

Arka

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 16.03.05 12:23

Ahoj Arko,

já jsem taky plašila, že už má 5 dní takový teploty, ale doktorka řikala, že je to normální u týhle virozy. Dávám mu jen Paralen sirup, předtím jsem mu dávala Brufen,ale po něm ho bolelo břicho.

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 16.03.05 12:25

Jo, holky, taky jsem do štěsíček šoupla pár fotek toho mýho zlatíčka, tak se můžete podívat:-)).

Zatim.
J.

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 16.03.05 16:14

Ahoj Jani,

a davali jste doktorce moč nebo brala Danikovi krev??? Protoze z toho se da zjistit take mnohe… ja jsem taky plasan, silim pri kazde teplotce, ale v pul roce veku Barunka prodelala zanet mocoveho mechyre, a prave tomu predchazely vysoke teploty. Nechci te strasit, ale radeji dejte doktorce moc k vysetreni, pokud ji po vas jeste nechtela.

Ale preju brzke uzdraveni, hlavne at je Danikovi brzo lepe!! Nam doktorka minule na teplotu predepsala Paralen SUS, je to detske a je to nejaka novinka. Hezky to zabiralo na teplotku.

Jdu mrknout na vase fotecky do galerky…

Jo holky, jeste me napadlo… maji vase deti jeste nad postylkama nebesa???? My jooo… dneska jsem je soupla do pracky, a premyslim, jestli je jeste nainstalovat nebo ne… pripada mi ze uz je na to docela velka… ale zase na druhou stranu kdyz se divame vecer na televizi, tak ji to aspon stini…

Ahojky Kajka a Barca

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 16.03.05 18:29

Ahoj Kajko, zatim jsem to s doktorkou neřešili, už mi nabízela, že udělá vyšetření moči, když by se ty teploty nehnuly, ale zatim počkáme a já s tim souhlasim.

Nebesa taky pouzivam, mame v loznici hodne oken, takze mu to hezky stini postylku, kdyz spi pres den. A nechci mu je sundavat, i kdyz mu za chvili bude rok a pul.

Mej se.
Jana

 
Anonymní  16.03.05 21:46

AHojte holky,
tak se hlasíme taky k marodkům..Ale doufám, že to není nic vážnýho..KUBÍK má jen ucpanej nosík takže dáváme jen kapky..doufám, že se mu to spraví..Na 7.duben jsem ho objednala na očkování proti kllíšťatům a meningoku C, a to nesmí být nachlazený..Jssem dneska trošku napruzená, neboť mě vytočila naše pojišťovna..odmítá uhradit očkování na ty klíšťata i meningoka s tím, že nejsme „bonitní pojištěnci“.Přešla od 1.1.2005 na nějakej kreditní systém a my jsme do něj nezapadli!Přitom já nebyla nemocná tak min. 3 roky a Kubík snad naposledy min. rok v květnu..Tak jsem jim poslala takovej mail, že si ho nedají za rámeček:))))))))­)))))))))))))))))

Jindřiško-moc hezký deníček…s těma školkama si mě dost „nahlodala“..Takže taky na netu studuju, které jsou nejlepší a nejsou daleko a "utáhli bysme " je

Jana-Rita- moc vás vítám holky v naší partě štěstíček!

Simunko-Karolínka je k sežrání!

Ještě se vracím k tomu,že jste některá psala v min. deníčku, že vaše švagrová říkala že do Lídlu jezdí nakupovat jen socani!Fakt mě to rozesmálo!Tak to ještě nezažila mě!Já taky chodím do Lidlu, ale ještě ke všemu mi manža říká „akcouš“..Vždycky totiž proberu letáky, napíšu si na papír, co kde mají levně a v akci..a začnu s Kubou objíždět obchody (např. Teta-cilit, Lidl-čokoládky, Rosmann-vlhčené ubrousky atd.) takže mám o zábavu postaraný…

Kakač- tak našeho Kubíka baví jen František z KOuzelné školky a reklamy..jinak ho TV vůbec nebaví..a tomu manža vypálil Krtečky, Shery, Dobu ledovou, příšerky atd…prostě fakt pěkné DVD) ale ho to asi ještě nebere…

Pomněnka-ty taky studuješ?..Asi jsem to nejak prehlidla…muzu se zeptat, co?

Kajka-my nebesa uz nemame asi od půl roku, nebot Kuba je stahoval a dost ho rozptylovali:)..ale ted, kdyz jde odpoledne spát, tak musím přes postýlku přehodit deku, aby tam měl tmu..a jakmile „zabere“ tak ju oddělám aby se neudusil a proudil mu tam čerstvej vzduch:)

MartiV-ty už to máš za pár, že?Můžu se zeptat kolik si přibrala?..Víc a nebo míň než s Matějem?

Evi-teda tys mě vystrašila s tím manželem.Úplně chápu co cítíš!Já bych mu asi nabančila,protože si to fakt zaslouží!Jsem na tohle hrozná hysterka(párkrát se mi to stalo s manžou) vždycky si představuju to nejhorši, jak ho pořbívám a tak..a pak když manža přijde,tak je u nás „itálie“ aspoň týden..To hážu talířkama a vyhrožuju, že se mu taky neozvu, aby se zbláznil strachy jak já atd…A fakt i když jsem měkká, mi to dost dlouho trvá, než se zase vrátím ke klidu!…

Štěstíčka , opatrujte se a bacily ať se vám vyhýbají

Marťula

 
RitaS
Nováček 4 příspěvky 16.03.05 21:59

Dobry vecer,
tak se mi konecne zadarilo se na netu pohybovat tak dlouho aby to stacilo na registraci a procteni vasich prispevku. :-)
I kdyz je treba rict, ze zadna pozitiva. Nemocne deti a zmrzaceni manzele. Me pripada, ze je asi nejaka neprizniva konstelace hvezd. I u nas dneska probehly dva pady, ktere me trosku vydesily. Nejdriv jsem Saru pristihla jek se snazi po zidli vysplhat na okeni parapet a kdyz me zmercila tak se tak strasne rychle snazila slezt jako ze ona nic, ze se z ty zidle s jednou nohou na parapetu zritila. A vzapeti vylezla na postel a nekolika poskokama se katapultovala na podlahu. Nastesti to oboji vylecil dudlicek. Nevim jestli je u vas taky takova fixace na dudlik. U nas je to predmet cislo 1.
Ale to vsechno je nic proti rane, ktera postihla kamaradku. Vcera vecer jsem ji psala, ze prejeme jejimu rocnimu chlapeckovi k narozkam vse nej a co ze se neozyvej. A prisla mi odpoved, ze jsou s malym v nemocnici na popaleninovym. Popaleniny na 15 procentech tela. Zadicka, nozicka, krk a tvaricka. Uz probehla transplantace praseci kuze, ale zadicka se nehoji. A jak se to stalo? Strhnul na sebe rychlovarnou konvici. Byli na navsteve a i kdyz doma to maji vsechno zabezpeceny, tak tady je to nenapadlo zkontrolovat, jestli snura nekouka. Podle doktoru je konvice u deti do 3 let nejcastejsi pricina popaleni.
Je to stasny, kdyz clovek neco takoveho vidi v televizi, je to tisickrat horsi, kdyz jde o dite kamaradky a je to nepredstavitelny, ze by se to mohlo stat i me, co me moji holcicce. I kdyz si davam pozor co kde postavim, kam co polozim, vzdycky je nekde schovana dalsi pasticka.
Omlouvam se pokud je to moc pesimisticky prispevek, ale muselo to ven.
Tak snad radsi pro dnesek dobrou noc at zas nejdu spat ubrecena jako vcera.
Rita + Sara

 
Anonymní  16.03.05 22:03

Ahoj holky,

tedy tad yv denicku je nejak moc marodu. Tak jim vsem posilame prani brzkeho uzdraveni, protoze deticky pekne potrapi i takova obycejna ryma (stejne tak je samo tragedie, kdyz dostane rymu tatinek, skoro nevylecitelna nemco, znate to ??? :-)), natoz horecky!

Evi, az dneska jsem si precetla, ci sis prozila, no jste si uzily. Cetla jsem denicek od konce, takze jsem nejdriv vedela, ze uz je neco v pohode, ale kdyz jsem se prokousala ka zacatku, tak ti povim… no muselas mit nervy, tak tfuj tfuj, az uj je vse OK.

Martulo, pribrala jsem 8,5 kilo, zatim min nez s MAtejem. Ja ted vlastne vazim jen o kilo vic, nez na zacatku tehu s Mtyskem. I mam pocit, ze mam mensi bricho. Mam cil nabrat max tech 12, tak to myslim, ze zvladnu.

Matej se ted kraaaasne vzteka, vcera po me v restauraci hodil banan (nechtel jit z detskyho koutku, tak jsem ho nalakala na banan, on zroutek se nachytal, a kdyz jsem mu ho dala, tak ho po mne mrsknul, skoncil oloupany na zemi a ztropil scenu, ze ten banan ze zeme strasne moc chce, kamaradky s 8 mesicnima miminkama, na nas vydesene koukaly a kroutili hlavou, ze tohle by tedy nesnesly…hehe, jen pockejte :-)) a vubec umi krasne vyvadet. No nejsem v tom sama, ze ne????

Nemuzu ted vubec spat, porad myslim na porod a nejak se mi do toho nechce. Ja se prvne tesila a ted…

Tak holky paaa
Martinav, dnes 30+0 :-))

 
Anonymní  16.03.05 22:08

Rito, nas MAtej je na dudliku zavislejsi a zavislejsi. Fakt nevim co s tim, tak ho nechavam, protoze dela hrozny sceny. Driv ho mel jen na noc, pak ho chtel i v kocaru a ted by ho mel v puse porad.

Chudak kamaradky chlapecek, musi to byt pro vsechny strasny.

Martinav

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 16.03.05 22:25

Ahoj štěstíčka,

jejda koukam, ze marodu pribyva… ale snad ty nemoce brzy prejdou, a budeme si uzivat jenom jara a toho teplicka :o))

Dneska jsem se pustila do oken, umyla jsem je a vyprala zaclony, tak tu mame zase krasne cistoucko…

Martulo, jeeee jsem rada ze nejsem jenom ja „akcouš“, taky vzdycky poberu vsechny letaky a peclive prostuduju, kde nam je treba zajet… Treba v drogerii Teta maji dost casto dobre akce na vlhke ubrousky (nedavno jsem tam kupovala Huggiesky za 50,–!!!)… no presne jak pises, takhle taky nekdy objizdime… To s tou svagrovou a LIDLem jsem psala ja… he he, mela jsi ji videt jak tu byli posledne (to je ta z Anglie), jak tam nakupovala ve velkem :o))) … uz asi zmenila nazor :o)))

Jani, tak ja bych s tou moči nevahala… po svych zkusenostech vzdycky nosim 3 den po teplotce doktorce moč k vyšetřeni… Praci s tim nema, posle to do laboratore a vysledky jsou do tretiho dne… Pro kluky jsou na odchytavani takove sacky, co jim je tam prilepis, psala jsem o tom v minulem denicku, takze by to vas nemel byt problem :o))

Holky, jeste jste mi zadna neschvalila terminy psani denicku..... !!?!?!?!? Do toho…!!! :o))))))

MartiV, brisko ti moc slusi, jsi moc sympaticka a mila mamina!!! A hubenoucka jako proutek! Jeee my mame taky vzteklounka, kdyz neco nedovolim, tak se okamzite skloni, prohne se, hlavu ma na zemi a nohy rovne… je to takovy rychly poklon… nevim jak jinak to popsat, a potom nekdy si i lehne na zem na bricho a place… je to nase heeeerecka :o))) Ja si taky myslim, ze kamaradky se dockaji vztekacich scenech, tim si musi projit kazdy :o))) Marti, neboj porod zvladnes, jenom si vzpomen na 40 tt, kdy uz jsi jak tank, vsechno se spatne dela, jenom se zvednout je problem … teda ja se do porodnice vylozene tesila!!!! Tyy jooo, uz jsi 30 tt, ten cas leti… !!!!

Mejte se moc krasne… pa Kajka a Barunka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama