Svatba

Dávám zde do placu popis mojí svatby. Většina romantiček mě odsoudí, ale doufám, že budu i pochopena. Poskytuji jiný náhled na věc.

*

Poznali jsme se před devíti lety. Za rok mě požádal o ruku. Vždy jsem si říkala, že svatba pro mne bude příšerný stres. Představa organizace, všechno zařizovat, hodit sebe do gala, budoucího manžela… Možná jsem byla tehdy ráda, že to nebylo do roka a do dne od zasnoubení. Místo toho se nám zadařilo počít. ;-)

Jak dítko rostlo, tak my se o svatbě bavili sporadicky. A to velmi. Nijak mi to nevadilo. Pokaždé jsem si u ostatních říkala, k čemu to divadlo, když se dva chtějí vzít. Proč musí přizvat ke svému slibu celou rodinu, přátelé, vytáhnou to do královské hostiny a udělat ze sebe prince s princeznou.

Čas plynul a loňský rok jsme se bavili o svazku manželském, že bychom chtěli být manželi, nosit stejné jméno, být takovou tou oficiální rodinou (a to nejsme starší ročníky, že bychom chtěli snad „klid“ – já tehdy 29 a on 27).

Jenže jak na to? Ani jeden jsme nechtěli divadlo kolem, zvát rodinu, přátelé, i když je máme velmi rádi a peníze nebyly problém taky. Vždyť náš slib je jenom náš, nepotřebujeme milion svědků, divadlo, svatební šaty, prstýnky…

Asi teď nebudu pochopena většinou, ale pojali jsme to jinak. V pondělí jsem šla na konzultace na několik úřadů. Prošel jenom jeden, který by nás bez divadla a ve všední den oddal.

A víte co? Bylo krásné se ráno probudit vedle partnera, nestresovat, dát si společnou snídani i se synem. Žádný stres, řešení různých věcí. Slušně jsme se oblékli (já se nepotřebovala soukat do bílých šatů, líčit, načesávat u kadeřnice), jeli na úřad, tam nás oddali se svědky (úřednice z onoho úřadu) a syn seděl kousek od nás. Jenom my dva a syn. :-)

Pro mě i pro mého manžela to byl velmi silný zážitek a bez zbytečností okolo, pro nás nádherný den, který jsme si udělali jenom podle sebe. Potom jsme si zajeli na oběd ve třech, úřednicím a oddávající jsme dodatečně dovezli koláče a flašku.

Rodina sice byla v šoku, ale pochopili všichni a ve výsledku jsme byli pochváleni za originalitu. A s manželem oba říkáme, že náš svatební den byl neuvěřitelný. Bez stresu, nucení tradic, prostě jsme to byli jenom my dva a náš syn.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
828
20.8.18 06:39

My z toho měli s manželem stejný pocit. Nakonec jsme se vzali taky na úřadě, my dva, dva svedci a náš prvorozený ještě v bříšku ;) doteď jsem spokojená že jsem unikla stresu z plánování svatby, a to myslím opravdu upřímně.

 • Nahlásit
 • Zmínit
23537
20.8.18 07:07

My měli svatbu jenom s rodiči, maminky šly za svědkyně a bylo to krásné :srdce: žádný stres a naopak mně komorní svatby přijdou daleko romantičtější než ty honosné. Hodně štěstí :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4227
20.8.18 07:18

Také jsme měli svatbu malou - tedy proti té z deníčku větší - my dva, svědci a manželka jednoho ze svědků (jako „fotografka“). Také ve všední den , těsně před polednem. Já tedy absolvovala trochu stresu při pečení a balení koláčků pro rodinu a do práce - ty jsme rozvezli odpoledne po obřadě a obědě v restauraci. Také jsem neměla na sobě šaty (krémové kalhoty a bílou halenku) a prstýnky jsme si něchali udělat u zlatníka. Už při objednávání jak termínu svatby na matrice, tak prstýnků jsme šokovali přístupem. Na matrice při podpisu žádosti můj nynější manžel kouknul na úřednici a říká : „Teď už asi nemůžu couvnout, co?“ :-). A při objednávání nápisů do prstýnků na dotaz o jménech prohlásil : " Přeci Pat a Mat ." :-D
Jsme manželé letos 12 let a naše manželství už prošla několika zkouškami a nejtěžší zkoušku (těžce mentálně postižené dítě) zvlládlo na jedničku z hvězdičkou.
Za mne, není to jenom papír, ale svatba není a nikdy nebyl můj sen. Ani dnes bych se nevdávala jinak, opět bych topojala takto v malém a klidném provedení, i když rodina to nepochopila dodnes, ale to je jeich problém.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3337
20.8.18 08:11

Čeká nás něco podobného :mrgreen: taky se mi líbí, že to bude bez těch stresů okolo.. Jen my dva, naše tři děti a kamarád s kamarádkou jako svědci :srdce: jsem ráda, že to tak má víc lidí :palec: hodně štěstí do dalšího společného života :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 09:20

A proč ne? Hlavní je, že jste byli spokojení :palec: .

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 09:26

I já měla malou svatbu. Jen rodiče, bez oběda a ničeho. Nelituji

 • Nahlásit
 • Zmínit
2085
20.8.18 09:39

Kdybych se vdávala podruhé, udělala bych to stejně - neměli jsme klasickou princeznovskou svatbu, naopak byla pohodová a moc hezká, ale stejně už to bych to nechtěla znova absolvovat :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 10:17

Poprvé jsem se vdávala s veškerou pompou okolo (bílé šaty, velká svatba, hodně hostů…) a manželství nedopadlo. Pokud bych se měla někdy vdát za stávajícího partnera, tak už jedině nějakým takovýmhle způsobem na úřadě nebo na dovolené, prostě jen sami dva a naše děti.

 • Nahlásit
 • Zmínit
498
20.8.18 10:20

Měli jsme to skoro stejně, jen na svatbě s námi byly dvě děti. :palec: A měli jsme dva svědky, já měla ségru, která i docela dobře fotí, tak máme i pár těch svatebních fotek. :D Naši to vzali v pohodě, měli totiž svatbu skoro stejnou. Manželovi rodiče se prvně trochu zlobili, ale když jim došlo, že vlastně nemusí nic platit, tak jako u svatby manželova bratra, tak pak byli taky spokojení. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 10:25

Naprosto to chápu. Mě vždycky na svatbách chytala panika při představě, že taky jednou budu muset v bílých šatech absolvovat celou svatbu s focením, hostinou, proslovy, tancem atd.. Nakonec jsme se taky vzali jen se svědky a jsem s tím spokojená. Ačkoliv samozřejmě to pár lidem bylo líto. Dneska už na cizích svatbách paniku nechytám (asi tím, že už jsem vdaná :D ).

 • Nahlásit
 • Zmínit
Pandulka
20.8.18 10:47

Chceme to udělat v brzké době stejně. Rodině jsme to už naznačili a nikdo s tím neměl problém. Jen s tím rozdílem, že já mám v plánu si koupit nějaké hezké bílé šaty, nechat se nalíčit i učesat, a z nějakého slevového portálu si objednat za pár korun na 2 hodiny fotografa. Abychom na to měli hezkou památku nejen v paměti…

 • Nahlásit
Anonymní
20.8.18 11:16

zavidim, ze mas partnera, ktery s tim souhlasil… mym snem je - pro nekoho kycovita - svatba v uzkem rodinnem kruhu nekde na dovolene u more, partner vsak nutne musi mit tradicni, pry ze by to jeho mama jinak neprezila… takze kdyz prijde rec na svatbu, skonci to malem hadkou… doted nejsme svoji, mame spolu dve deti, propadle zasnoubeni (do roka a do dne se svatba nekonala) a asi uz se ani nikdy nevezmem, ptz ja nechci prave ten stres, ty starosti, ten shon okolo, ktery chce partner kvuli svoji mamince… no a kompromis na urade mi taky neprosel…

 • Nahlásit
202
20.8.18 12:30

tedy mně by bylo jako mamince šíleně a dlouhodobě fakt líto, že jsem nezažila svatbu svého dítětě - že jsem s ním prožívala všechno, celé dětství, všechny úspěchy i neúspěchy ve škole, třeba pak promoci atd., ale pak jsem nebyla u tohohle jeho životního kroku. Samozřejmě by kvůli mně nikdo nemusel pořádat monstrózní svatbu, ale i kdyby šli jen ten ouřad se svědkama úřednicema, tak bych tam prostě jenom ráda byla s nima a stála opodál. To by mi ke štěstí stačilo. Mrzelo by mě prostě, kdyby mě z takového důležitého kroku úplně vynechali.

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
20.8.18 12:31

Ja mela taky svatbu jen v rodinnem kruhu - tedy obed.Pak se ještě parilo u nas doma . Svatba dobra,ale urcite ne dle mych predstav,no tenkrat jsme nemeli jinou moznost,nez se rychle vzit,takze ani finance neusetrene na hezci a vetsi svatbu. Byla to takova vesela,horkou jehlou spichla svatba :mrgreen:
Je dulezite,ze jste si to takto uzili :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 12:53

Beru jako slušnost, pokud nejsou narušeny rodinné vztahy, mít na svatbě rodiče. Bez toho bych si svatbu neužila a udělám vše proto, aby mě má dcera na svatbu pozvala :think: … ale samozřejmě každého věc! :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
189
20.8.18 13:16
:potlesk: :palec:
 • Nahlásit
 • Zmínit
828
20.8.18 13:27

@Chulimanga @kyslík

Já třeba nechápu tu potřebu matek na svatbě být :nevim: mám dva syny a pokud se rozhodnout vzít se ve dvou proč ne. Je to krok k nové rodině, pokud to budou chtít prožít pouze se svou nastávající tak to naprosto chápu :srdce:
Manželovo matka teda brečela že tam nebyla.. moje se tvářila že je ji to fuk, ale my ty vztahy narušený máme, to je zase pravda

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 13:54

@Fonty Každý to má jinak, já to mám takhle no :nevim: Prostě nevěstu má vést otec, předat ji jak píšete “nové rodině) a tak … Stejně jako je to krok k nové rodině, je to i krok od “staré” rodiny. Ale jak jsem psala, každý ať si to udělá jak chce. My obecně rádi držíme tradice :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
20.8.18 13:59

My vzali rodiče na dovolenou k moři a tam se nechali oddat, rodiče nám šli za svědky, bylo to skvělé, jediné co jsem musela řešit byla kytka, kterou jsem si měla vybrat a poslat obrázek. :D O vse se postarala agentura, takze no stress. Na večeři jsme si zamluvili den předem nejhezčí místo na střešní restauraci a užili jsme si den taky maximálně. :palec:

 • Nahlásit
284
20.8.18 14:37

Velká svatba

My měli velkou svatbu ačkoli zezačátku se mi do toho taky nechtělo, nakonec jsem byl moc rád, protože to byla sranda a bylo to celý hrozně fajn.

A když to někomu víc vyhovuje na ouřadě, proč ne.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
20.8.18 14:48

Taky jsem toho názoru,že svatba má být taková,jakou ji chtějí mít ti,co se berou.Určitě není dobré dělat něco,co nechci jen proto,že mě někdo pomluví nebo proto,že se to tak prostě ve společnosti dělá.My jsme měli přes 20 lidí i s dětmi,jen nejbližší rodinu a přátele.Všechno bylo podle našich představ od začátku do konce.Můj bratr měl svatbu taky s pár lidmi a bez jediné tradice.Taky na to nejsou.Hlavně,že byli spokojení.

 • Nahlásit
 • Zmínit
39788
20.8.18 14:48

přijde mi hodně smutný, že jste nebyli schopni na svatbu vzít ani vlastní rodiče. Doufám, že si můj syn nenajde podobnou hvězdu jako jsi ty a nebude kvůli ní dělat tajnosti se svatbou.

Ale tak hlavně, že jste si to užili vy dva … na nikom jiném přeci nezáleží :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3159
20.8.18 16:29

@lucenka Prosím? Jakou hvězdu? Četla jsi dobře, že on sám to chtěl taky? Nepřisuzuj to prosím pouze mi, že to byla moje samotná iniciativa. Rozhodli jsme se tak oba, shodli jsme se na tom, on sám svatby nemá rád a já taky po tradiční svatbě netoužím. Přestaň takto o mě smýšlet, že je to snad pouze můj výmysl, že já se hvězda takto rozhodla a můj muž mě musel poslechnout. Takto ten tvůj text působí.

A pro klid vás některých. My už jsme před lety jak s rodiči mého manžela, tak mými bavili o tom, že na ty svatební hostiny moc nejsme. My oba máme rodiče trošku jiného ražení, kteří prostě svatby taky nějak neřeší. Ne, mamka mě nikdy nepotřebovala vidět jako princezničku v bílých šatech a můj táta už vůbec ne. Moji rodiče jsou asi jiní a svatby, potažmo svatební hostiny a vše kolem toho označují za zbytečnost. :nevim: Mimo jiné, rodiče mého manžela se vzali před mnoha lety úplně stejně, jako my. Ještě si z nás utahovali, že jsme ten freestyle od nich obšlehli. :mrgreen: To, že rodina byla v šoku, jsem myslela tu vzdálenou jak od manžela, tak moji (se kterou, i když máme vztahy nekonfliktní, se vidíme kvůli vzdálenosti 2× ročně).

 • Nahlásit
 • Zmínit
3524
20.8.18 16:47

@lucenka No ty budeš tchyně jak víno. :mrgreen: Když něco nebude po chuti Tobě, řekneš o snaše, že je hvězda, protože syn by to přece mamince nikdy neudělal.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3524
20.8.18 16:53

@lucenka Já to beru tak, že svatba je jen věcí těch dvou a okolí by mělo respektovat jejich představu.

Někdo tady psal, že byl u všech důležitých kroků svého syna a chtěl by být i na svatbě. Já myslím, že když rodiče zvládli nebýt u prvního rande, prvního líbání, prvního sexu, měli by zvládnout i nebýt u první svatby. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3159
20.8.18 17:23

@Martina D. Nejhorší je, že takové tchyně skutečně existují. Absolutně si nepřipouští, že jejich synáček by mohl mít jiný názor, než matinka, takže vinu automaticky hází na snachu. :zed: Mám pocit, že budoucí snacha bude mít problém.
Kdyby se můj syn rozhodl udělat stejnou svatbu, jako jsme měli my, podpořila bych ho v jeho rozhodnutí, jako správná matka a nenárokovala si nějaké pozvání na jeho svatbu. A nehledala chybu v něm a už vůbec ne ve snaše. :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
576
20.8.18 17:55

My jsme meli taky svatbu jen se svedky. Byla jsem v 30. tt, 6,5 roku spolu (ze jsem tehotna jsem zjistila 2 tydny po zasnoubeni), chteli jsme byt rodina do porodu - skrze praci jsme ani jeden nemeli naladu na planovani. Ja takovou svatbu chtela vzdy, manzel az po tom, co jsme se nekolika vetsich, tj. 20 lidi+, svateb zucastnili. Nemluve o tech svatbach, kde se vsichni usmivaji a vy vite, jake ty vztahy jsou. Moji rodice vzdycky rikali, ze brat se znovu, udelali by to takto. Manzelovi rodice to rozdychavali dele, dedovi bylo lito, ze nemohl pozvat toho a toho (a my bysme je pozvat museli, pres dedu nejede vlak). Nakonec letos tchyne po ucasti na jedne monstrozni svatbe, na ktere byl i dress code, uznala, ze jsme to udelali chytre a nikoho nezatezovali. Ale trvalo to bez par dni pres 2 roky.

 • Nahlásit
 • Zmínit
6847
20.8.18 18:34

My měli taky malou svatbu,jen moji rodiče s partnery a manželův syn z předchozího vztahu. A kdybych se měla rozhodnout znovu,brali bychom se jen ve dvou. Nikdy jsem nechtěla velkou svatbu,takhle jsem se koncentrovala opravdu jen na partnera a ten okamžik. Byla jsem v 6. měsíci těhotenství a bylo to krásné. Měla jsem i bílé šaty,kytku jsem si uvázala sama a vlasy i s nalíčením zvládla také..

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 18:41

My jsme meli take skromnou svatbu jen se svědky a moje tri kamarádky, obrad v přírodě, ja mela letni bile šaty, uces a liceni jsem zvladla sama. Meli jsme tedy i fotografa. A ani jeden bychom to neudelali jinak, bylo to bez stresu, proste naprosto pohodovy den.

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 18:53

Já mám naprosto stejný názor-je to šaškárna před rodinou,stejně se najde někdo kdo pomluví apod.Plánovali jsme svatbu v cizině,ale já musela na rizikový,takže se svatba zatím odložila..Ale nechceme se nervovat koho kam posadit,koho pozvat,řešit rozpočet apod… :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
35229
20.8.18 19:08

Jako maminku by mě to mrzelo, protože mám svatby ráda. Ale chápu a rozhodně to je vaše volba, váš den, tak proč si ho kazit konvencemi.

 • Nahlásit
 • Zmínit
44
20.8.18 20:10

Jedna holka od nás to udělala tak, že se domluvila s nejlepší kamarádkou a jejím mužem, kteří šli za svědky, nikomu nic neřekli a odjeli se vzít. Její maminka se to dozvěděla týden po svatbě a chodila ubrečená ještě hodně dlouho. Za mě, pokud o tom člověk rodičům řekne a oni souhlasí, tak je to v pořádku, ale jinak určitě ne…

 • Nahlásit
 • Zmínit
532
20.8.18 20:20

Ja tedy osobne.kdyz bych chtela mit opravdu svatbu jenom se svedky tak urcite i se svym rodici mamkou tatkou plus rodici meho budouciho manzela.myslis kdyz si nepozvsa rodice ž by to byl rozpocet navic??? :nevim: nemyslim si, jedine to ze mas spatne rodinne vztahy… taky by te mrzelo az se bude zenit nebo vdavat tvoje dite tak te tam nepozvou.chci pak videt jak te to bude mrzet ale treba budes pres rozpocet u tveho syna nebo dcery

 • Nahlásit
 • Zmínit
3360
20.8.18 21:03

@lucenka Tak z naší svatby by ti asi praskla cévka. :mrgreen: Dali jsme syna na hlídání k rodičům a šli se se svědky vzít. Vzali jsme je na oběd,po obědě nakoupili zákusky a odvezli k našim. :nevim: :mrgreen: Nevěděl o tom nikdo kromě nás a svědků a na nikom to nazanechalo následky Respektují totiž přání svého dospělého dítěte,taky to jednou zkus. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Pandulka
20.8.18 22:33

@migmina
Nejde o rozpočet. Jde o to, že přizváním rodičů (a pro nás třeba i svědků) se přesně vytvoří to divadlo, o které nemám zájem. I když malé. Pro mě je svatba akt jen pro ty 2 a nikoho jiného. Na nikoho jiného se nesoustředit a užít si tu radost jen ve 2 (těch, kterých se to týká). Ideálně pak někam hned zmizet na prodloužený víkend.
A to máme v rodině nadstandardní vztahy a voláme si praktický den. Když jsem to nadnesla doma, že jestli svatbu, tak ve 2, tak mi mamka řekla, že chápe, že by to udělala už stejně (je tedy rozvedená a má nového partnera) . Díkybohu za mé chápající rodiče, když tu čtu některé příspěvky :think:

 • Nahlásit
3159
20.8.18 22:47

@migmina Nešlo mi o rozpočet, ale o princip. Moje svatba není divadlem. Ale předpokládám, že jsi asi nepročítala vyjádření ohledně rodičů, tak ti jej dodatečně kopíruji + ne, u syna by mě to skutečně nemrzelo, kdyby se rozhodl stejně jako já, naopak bych ho v jeho rozhodnutí podpořila. Pokud by to takto syn chtěl, nemrzelo by mě to, že nepůjdu na svatbu. Naopak budu ráda, že se nežení stylem, jako všichni (rozuměj s divadlem okolo), ale udělal si to se ženou výhradně podle sebe. 8)

A teď to okopírované pro vysvětlení ohledně rodičů:
A pro klid vás některých. My už jsme před lety jak s rodiči mého manžela, tak mými bavili o tom, že na ty svatební hostiny moc nejsme. My oba máme rodiče trošku jiného ražení, kteří prostě svatby taky nějak neřeší. Ne, mamka mě nikdy nepotřebovala vidět jako princezničku v bílých šatech a můj táta už vůbec ne. Moji rodiče jsou asi jiní a svatby, potažmo svatební hostiny a vše kolem toho označují za zbytečnost. :nevim: Mimo jiné, rodiče mého manžela se vzali před mnoha lety úplně stejně, jako my. Ještě si z nás utahovali, že jsme ten freestyle od nich obšlehli. :mrgreen: To, že rodina byla v šoku, jsem myslela tu vzdálenou jak od manžela, tak moji (se kterou, i když máme vztahy nekonfliktní, se vidíme kvůli vzdálenosti 2× ročně).

 • Nahlásit
 • Zmínit
3159
20.8.18 22:52

@Pandulka Tak přesně toto tvrdí i moje mamka, že kdyby se měla brát podruhé, udělala by to stejně jako my. Už tehdy jejich svatba byla zcela netypická - jen táta, máma a dva jejich kamarádi jako svědci. ;) Ne každý bere svatbu tím stylem, že musí mít diváky z řad rodinných, hostinu a já nevím co ještě. My to brali jako ztvrzení našeho pouta, nás dvou, nebylo potřeba, aby nám u toho někdo svítil. Jsem taky ráda, že moji rodiče a rodiče manžela to vidí stejně. :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
202
21.8.18 00:56

@Martina D.

Tak líbání, sex a svatbu bych fakt nesrovnávala… jako taky třeba nemusim být u zkoušek (ani u té první), na který moji synové na VŠ půjdou, ale u toho završení, tedy promoce, bych být chtěla. Stejně tak nemusím být u líbaček a sexů (ani u těch prvních), ale u toho završení, kdy to dotáhnou až k svatbě, bych taky být chtěla. To jsou pro mě významné okamžiky. Jsou to moji synové, o které se starám, všechno s nima prožívám, jsou pro mě nejbližší a nejdražší, tak bych s nima ráda prožívala určité důležité okamžiky i v jejich samostatném životě.
Nechci si to u synů nárokovat, chci, aby mě pozvali sami od sebe, když nepozvou, bude mi to fakt líto, ať to budu sebevíc respektovat, líto mi to prostě bude.

 • Nahlásit
 • Zmínit
39788
21.8.18 01:57

@Martina D. Tak mně přijde normální, říct svůj názor. Takže na takovou svatbu bych jim úplně v klidu řekla, že mě to zklamalo. A asi bych už pak s nimi nedokázala mít úplně super blízký vztah, abych třeba hlídala dítě, jak si oni řeknou apod. Ale kluk je zatím naštěstí úplně jiná povaha.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3360
21.8.18 07:17

@lucenka To jako vážně? Když budou chtít svatbu ve čtyřech,tak jim nebudeš hlídat vnouče? 8o Ono by to bylo asi i lepší,kdyby se dítě nemuselo stýkat s tak tolerantní babičkou.Přeju hodně síly Tvé budoucí snaše,bude ho potřebovat. :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
39788
21.8.18 08:15

@Lychee13 chtělo by to umět číst ;) Nikde jsem nenapsala, že bych vnouče nehlídala.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21157
21.8.18 08:16

@Lychee13 To je přesně to, co považuju za velikou neomalenost a v podstatě mi říká to, že se sice chvástáš respektem svých rodičů k tobě jako k dospělému dítěti, ale jim nic jiného nezbývá, když to jejich dospělé dítě necítí kousek respektu ke svým rodičům. Taky bych to jako máma musela respektovat, ale musím říct, že pro moje děti je takové chování k rodičům něco absurdního.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3360
21.8.18 08:19

@hanka.br. Jaké takové chování?

 • Nahlásit
 • Zmínit
21157
21.8.18 08:27

@Lychee13 Na pohlídání jsou ti dobrý.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3524
21.8.18 08:36

@lucenka Já to tedy pochopila tak, že bys vnouče třeba i hlídala, ale ne tehdy, když to potřebují oni. :think: Tím skvěle podpoříš svůj vztah se snachou a následně i se synem. Já vždy zažila tchyně, které byly moc upnuté na syna a se mnou soutěžily o jeho přízeň a musím říct, že zatím vždy prohrály, aniž já bych se o to přičinila. :think: Tak bacha na to.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3360
21.8.18 08:36

@hanka.br. Naopak,drahá…Dávám na hlídání jen,když si sami řeknou…To Tě nenapadlo,že?

 • Nahlásit
 • Zmínit
3524
21.8.18 08:46

@kyslík To je asi otázka pohledu, já vnímám svatbu jako soukromou oslavu vyvrcholení vztahu těch dvou a plně respektuji, že si to chtějí udělat po svém. Když mě děti pozvou, budu ráda, ne že ne, ale pokud ne, budu to respektovat. My taky měli svatbu ve 4 hlavně kvůli rozpadlým a špatným vztahům našich rodičů a já jsem ráda, že to proběhlo tak klidně a krásně. Manželova maminka nám to nezapomene, ale ta nám už nezapomene věcí, protože vše musí být podle ní a ono není, takže nám sice nehlídá, ale ani by nám nehlídala, protože k nám do bytu zásadně nikdy nešla (už je to min. 11 let a svatba byla před 6 lety) a nikdy nepůjde, protože rekonstrukce nebyla podle ní, a k sobě nás nikdy nepozvala a nepozve.

 • Nahlásit
 • Zmínit
39788
21.8.18 08:46

@Martina D. tak přijde mi logické, že babičky hlídají ve chvíli, kdy ony samy chtějí a mají čas. Naopak mi nepřijde normální, když babička hlídá pokaždé, když si mladí písknou a ona kvůli tomu musí překopat svůj program.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21157
21.8.18 08:49

@Lychee13 Jistě drahá. A zcela náhodně si řekli v den, kdy jste se hodlali vzít. Nebo si říkají denně?Ale ani se to nepokoušej vysvětlovat, je mi to jedno. Tvůj respekt k rodičům jsi vyjádřila celkem přesně.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3524
21.8.18 09:07

@lucenka Tak napsala jsi tohle: A asi bych už pak s nimi nedokázala mít úplně super blízký vztah, abych třeba hlídala dítě, jak si oni řeknou apod.
A pak tohle: tak přijde mi logické, že babičky hlídají ve chvíli, kdy ony samy chtějí a mají čas. Naopak mi nepřijde normální, když babička hlídá pokaždé, když si mladí písknou a ona kvůli tomu musí překopat svůj program.

No nevím, jak spojit tyhle dva protichůdné výroky. Já si to vysvětluji tak, že bys hlídala, kdy se ti to hodí a máš čas. A kdyby chtěli pohlídat, kdy se to hodí jim, řekla bys jim, že tě zklamali se svatbou, a tak nebudeš hlídat dítě, jak oni si řeknou.
A pokud tě nezklamou se svatbou a ani jinak, řekneš jim, že není normální, aby babička hlídala pokaždé, když si písknou. Aha, to dává smysl. :think: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele