Tak co, už ti fungujou prsa?

Rodičovství

Jsem maminkou čtyřletého Honzíka a skoro čtyřměsíční Majdalenky. Honzík je paličák, ale v poslední době už přestává dělat scény a docela spolupracuje. Je pravda, že mu dopřáváme, znáte to, pro děti všechno.

Naše holčička je zlatíčko. Potom, co jsem si zažila s prvním dvouhodinové uspávání na ruce, břišní kolíky atd., si tuhle mateřskou opravdu užívám. Majda si sama hraje, nepláče, ani když má hlad nebo je pokakaná, a pořád se usmívá. Běduje, jen když je unavená, ale většinou jí stačí dát hebkou deku kolem obličeje, dudlík a sama hned zavře oči. Udělám s ní opravdu spoustu věci.

S kojením jsem u prvního celkem neměla problém, sám se odstavil v 8 měsících. Majda mezi 2-3 měsícem občas jedno večerní kojení bojkotovala, ale tak jsem si ji přiložila, až když usnula.

Dnes v noci se ale stalo něco, co jsem nepředpokládala. Malá šla spát pozdě, asi v půl 11, protože v 8 blikla na chvilku, a to je pak 2 hodiny čilá. Naposled jsem jí dávala prsa v půl 10. Probudila se na krmení v půl 3.

Šla jsem jako obvykle k postýlce, sedla si s ní na křeslo a přiložila. Malá tahala snad celým tělem, mžourala jsem na hodiny a zjistila, že 2 minuty tahá a mlíko se nespouští. Tak jsem poctivě střídala a malá tahala a tahala. Při zmáčknutí prso vystříklo, ale nenalévalo se.

Začala jsem být hodně nervózní a vzala si malou do obýváku na sedačku zkusit to vleže. Nic. Na to jsem nebyla vůbec připravená a malá se začala vztekat. Šla jsem opatrně vzbudit manžela, vysvětlila mu situaci a předala mu dítě s tím, že jdu rozmrazit dávku ze šestinedělí.

Lítala jsem po bytě a hledala lahvičku, pak novou savicku, která jako na potvoru nesla otevřít. Mezitím jsem kontrolovala rozmrazované mléko a zkoušela ještě přikládat, přelila jsem nádobí horkou vodou a čekala na mléko z mikrovlnky. Manžel utěšoval.

Až když bylo mléko rozmražené, tak jsem ochutnala a začala s mírným ohříváním, trvalo to celé asi 15 minut. Při čekání na ohřev jsem zkusila přiložit naposledy a najednou to šlo.

Hrozně se mi ulevilo a přemýšlela, co bylo špatně. Jako kdyby najednou stávkoval hormon, zodpovědný za spouštění laktace. Ještě se mi to nestalo a teď čekám, až se malá vzbudí a jak to půjde. Když manžel ráno odváděl Honzíka do školky, tak se ptá: „Tak co, už ti fungujou prsa?“

Já doufám, že ano. Budu ráda za vaše zkušenosti, protože se zadáním výrazu typu nefunkční prsa nebo nespouštěni mléka na web asi nepochodím.

Hodnotilo 21 lidí. Score 1.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 13.06.15 06:35

Asi ještě spím… protože vůbec nechápu smysl deníčku :nevim:
tohle spíš bylo asi na diskuzi, tam by ti holky poradily… na vydání deníčku se čeká, tak nevím, jestli je pořád tvůj problém aktuální…
nebo jsme se měli jen zasmát tomu výrazu? :nevim:

 
verulicek  13.06.15 07:19

Deníček je dle mého nevkusný..asi pokus o vtip? Ale hormony dělají svoje no… :nevim: autorko chci jen na okraj doplnit, že to mateřské mléko sis v mikrovlnce úplně zničila :jazyk:

Příspěvek upraven 13.06.15 v 07:20

 
Renulka
Kecalka 338 příspěvků 13.06.15 08:53

Je to normální, my po příjezdu z porodnice - já prsa, že bych nakojila porodnici celou, ale malá byla drobek a usínala u prsa, tak jsem odstříkávala a dokrmovala. V noci sednu k odsávačce a ani kapka, naštěstí jsem měla odsáté z večera, ale ty nervy. Ráno jsem hned volala laktační, ta mě uklidnila, že se to prostě stává, že ty hormony si dělají co chtějí, uklidnila mě, dala jsem si sprchu, sedla a znovu se dala do odsávání a už to šlo.

A jako nechápu proč to paní nemohla dát jako deníček? Co je na tom špatného? Já třeba radši čtu deníčky než diskuse. :roll:

 
tria.002
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 13.06.15 11:28

Vida.. To me nenapadlo, ze bych si mohla odstrikat bokem, kdyby prsa stavkovala.. :)
Diky za typ a uzivejte kojeni..
Taky jsem mela pripravene kreslo a nocni lampicku. Nakonec mam prcka u sebe ve dne, v noci. Spinka se mnou a nedokazu si predstavit, ze by to bylo jinak..

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 2 inzeráty 13.06.15 12:00

V mikrovlnce se mleko neohriva :-( a ktomu stavkovani. obcas se mi prcek taky nataha nez se neco spusti ale vsimla sem si ze cim sem nervoznejsi tim se to spousti pozdeji takze to chce klid:-),zbytecne se nestresujte a uzivejte kojeni

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 13.06.15 12:58

@verulicek A proč si autorka zničila mléko v mikrovlnce :nevim:?

 
scentini
Závislačka 2869 příspěvků 13.06.15 13:27

To je teda volovina. :roll:

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 13.06.15 13:39

Takový dlouhý text a úplně o ničem.

 
verulicek  13.06.15 13:44

@Eloushek vlnění v mikrovlnce je záření, které mění strukturu bílkovin…učili jsme se to v biofyzice :nevim:

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 13.06.15 13:54

@verulicek No, oukej, bílkoviny mají změněnou strukturu, ale proč by mělo být takové mléko zničené, se mi za tu dobu ani s pomocí kamaráda gůgla nepodařilo dohledat. Tedy respektive nějaký přesvědčivý výzkum a ne jen dohady a domněnky. Když se to mléko ohřeje ze stupně „studené“ do stupně „vlažné“ či jak říkám já „odražené“, tak proč by mělo být zničené. Teď pomíjím experty, kteří ohřívají mléko do stupně „horké/vařící“.

 
verulicek  13.06.15 14:00

@Eloushek nejsem fyzik. ale nejde tam o var jako takový, nýbrž o způsob (tedy vlny) jakým je teplota „násilně“ měněna…mléko prostě přijde o ty důležité prvky…jako miminu neublíží, ale ani nijak výrazně neprospěje :nevim:

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 13.06.15 14:10

@verulicek Je mi jasný, že asi úplně stejné složení mít nemusí, ale jaký látky se teda zničí. To mlíko má v sobě cukry, tuky (ty asi zůstanou), bílkoviny (ty se tedy naštěpí, jo?) a pak vitamíny, z nichž se většina zničí pouze delším varem - zejména céčko. Takže jde o ty bílkoviny? Neco se tam nějaká látka za těch 20 vteřin (po které jsem mléko ohřívala např. já) přemění v látku zdraví nebezpečnou? To je věc, kterou jsem se teda nikde nedočetla, anebo ty důležité výzkumy před námi výrobci MW trub tají :D.

 
verulicek  13.06.15 15:13

@Eloushek no…technicky vzato, existují látky, které se ničí velmi brzy..např když máte probiotické kapky nebo jogurty s živou kulturou atd. tak nesprávným postupem a působením tepla ty aktivní látky prostě mizí…ale třeba se tu najde někdo erudovaný z oboru kdo to bude umět vysvětlit :think:

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 13.06.15 15:39

@Eloushek Jsou studie, kdy byly semena nějaké rostliny (např. obilí) zalévány vodou, která byla přejetá v mikrovlnce. Rostliny buď nevyrostly, nebo vykazovaly četné abnormality, deformace. Což vede k názoru, že mikrovlny jsou škodlivé. Vyzkoušej to doma na parapetu a máš pokus hned.

 
hanak  13.06.15 15:56

Smysl deníčku chápu, mamince odpovědět ale neumím - s kojením jsem sama víc než zápasila, nakonec jsem odstříkávala a malého krmila z flaštičky, jinak by se nenajedl.

Ohledně mikrovlnky - oficiální tvrzení je, že vlnění je neškodné. Ale je prokázáno, že mikrovlny zabíjí nejen bakterie, ale ničí enzymy, bílkoviny… vlastně ve finále konzumujeme prázdnou hmotu, která sice zasytí žaludek, ale tělu nedodá nic podstatného.
Dělaly se i pokusy s vodou, kterou pak zalévali kytky po dobu několika měsíců. Jedna voda byla klasická, druhá „převařená“ z mikrovlnky. Na kytky se samozřejmě lila pak už studená. Výsledkem bylo, že rostliny, které dostaly běžnou vodu, rostly tak, jak se předpokládalo, ale rostliny, které byly zalévány vodou z mikrovlnky, neprosperovaly a postupně hodně chřadly. Takže ano, mikrovlnka není zrovna ideální způsob na ohřívání čehokoliv. :think:

Jeden z mnoha článků na toto téma: http://www.topky.sk/…-su-skodlive-

Příspěvek upraven 13.06.15 v 17:12

 
Tunrida
Hvězda diskuse 36396 příspěvků 13.06.15 17:46

Ale břišní kolíky jsou fajn :mrgreen:

Jinak je to fakt spíš na diskuzi no :nevim:

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 13.06.15 19:05

@hanak @Genovesa Holky, myslela jsem nějaký fakt výzkum, ne nějaký hoax zveřejněný na topky.sk :D. Jak píšou ostatní pod diskusí k posílanému článku, tak jim není úplně jasné, jak se vodík (H) a kyslík (O) mohou přeměnit na látku, která zabíjí kytky :mrgreen:. Takovýma zprávama mě zásobuje můj taťka, to je asi na podobné úrovni. Neříkám, že MW trouby jsou zcela ok, ale jen bych chtěla vědět, jakéže to změny v mateřském mléku mohou po těch 20 vteřinách nastat… Ale že bych byla až tak zvědavá, abych si dělala vlastní pokusy, to asi ne. V MW troubě si jídlo neohřívám, pouze ji používám na ohřev tekutin a rozpuštění másla při vaření, takže to pro mě není aktuální :).

Příspěvek upraven 13.06.15 v 19:06

 
Calathea
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 13.06.15 19:36

.

Příspěvek upraven 17.08.15 v 22:03

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 13.06.15 20:03

Mléko se v MT ohřívat určité nemá, ze spousty důvodu. První je ten, že teplota větší jak 40 stupňů Celsia zabíjí pro biotické bakterie, za druhé, vlny rozproudi živiny ( něvím přesně které) a ty delším rozmrazování umírají, takže pokud jsi ji dala mléko z MT, bylo to prakticky mléko „hladové“ nehledě na to, že pokud jsi to neohrivala s víkem, napadaly tam různé bakterie. To už by bylo rozumnější mít doma UM a v krizi dat radši tohle. Následně zavolat, nebo poradit se s laktační poradkyní. Proč mala nedokázala mléko vytahat mi jasné neni, když pises, že po zmáčknutí mléko bylo, ale očividně ho nebylo dost, což má nějaký důvod, kort v noci, kdy jsou prsa nejaktivnější a mleko nejvýhodnější. Pravděpodobně bojkot, který se dá řešit neustalym prikladanim a dalšími věcmi :kytka:

Příspěvek upraven 13.06.15 v 20:06

 
hanak  13.06.15 23:05

@Eloushek Ale oni existují i ofico výzkumy, jen se k nim málokdo dostane. To je stejné jako s některými léky, vakcíny atd. Kde je něco špatně, ale je tu loby velkých korporací, pak se to mete pod koberec.

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 13.06.15 23:16

Já jsem myslela, že to je obecně známý fakt, že mateřské mléko se do mikrovlnky nedává. To nám říkali v kurzu pro těhotné už u mého prvního dítěte před 11 lety.

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9979 příspěvků 14.06.15 00:00

U ohřevu mléka v MV troubě bude asi kámen úrazu v nestejnoměrném ohřevu - část se může ohřát moc, čímž se něco možná zničit může (netuším, které hodnotné látky se zničí za 20 sekund nebo jestli se stihnou naštěpit bílkoviny, některé třeba jo).
Plus pokud to matka dítku nezamíchá, tak se mimino může i spálit. To mi přijde trošku nepravděpodobné, ale vyloučit to nejde.

Jinak strukturu bílkovin mění teplo = uvařené/upeče­né/usmažené maso má jinou strukturu než syrové. Proto to děláme :)
Změna teploty je projev toho, že se částice rozkmitají. Řekla bych, že je jim jedno, jakým impulsem k tomu dojde - prostě začnou kmitat.
Pokud vás tedy děsí ohřev něčeho vlněním, tak si hlavně nenechávejte např. zteplat pití na stole, tam jde částečně o šíření tepla sáláním, což je elektromagnetické záření! (Hrůza, co? :mrgreen: )

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9979 příspěvků 14.06.15 00:09

@hanak Na ten zalévací pokus bys měla mít vodu přešlou varem v MV a převařenou klasicky (případně ještě nabranou ze zdroje bez úprav, proč ne).
Varem se totiž z vody vysráží minerály, delším varem vzroste koncentrace obsažených (nevysrážených) látek, protože odpařování. Akorát teda nevím, jak zajistit stejnou délku varu v MV a na plotně, aby to bylo fakt srovnatelné.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32336 příspěvků 14.06.15 06:48

Špatný spouštěcí reflex. Navdory tomu, co je obecně doporučováno - tzn. soustředit se na dítě, představovat si, jak mléko tryská atd… mě pomáhal opak. odvést pozornost jinam. Já si u toho četla. Na tuhle nesnáz musíš mít dostatečně trpělivý dítě, co nezačně po 30 vterinách ječet. Ale odkojila jsem s tim do roka a čtvrt. Psychická pohoda je důležitá, sama vidíš, že se ti to spustilo, když jsi rozmrazovala a tak bylo jasné, že dítě o hladu nebude.
Nahřívání prsou jakoby pomáhá mlíko uvolnit, takže naběhlé prso se líp odstříká (případně při kojení mačkáním ho líp dostaneš děcku do huby), ale samotné spouštění (z nenalitýho prsa) nezachrání.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32336 příspěvků 14.06.15 06:50

@verulicek a učili jste se taky, jak dramaticky změní bílkoviny strukturu, když se dostanou do kontaktu se žaludečními štávami? A jak se bílkoviny totálně zdegradujou na aminokyseliny, když se do nich dá pakreatická šťáva?

mikrovlnka zabije probiotické bakterie - na to pravím „no a co“? MM bez bakterií není zničené. V UM povetsinou taky zadne nejsou. Kdo by mel pocit, ze jeho decko nesnese ani jedinou bdavku mleka bez probiotik, muze si koupit nejaky v sacku a prisypat.

Příspěvek upraven 14.06.15 v 07:08

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 14.06.15 06:54

Když pomineme mikrovlnku, kam bych mléko rozhodně nedala kvůli nestejnoměrnému ohřevu, tak čtyřměsíčnímu dítěti je mlíko z doby šestinedělí prakticky k ničemu.
Takhle velké dítě má úplně jiné potřeby co se týče složení mlíčka. A mmch., v mrazáku se nemá uchovávat déle než 3 měsíce.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32336 příspěvků 14.06.15 06:58

Tak obecně: varem v MV se z mlíka nic neodstraní, tedy výživovou hodnotu má stejnou
bílkoviny se zdegradují, nicméně ony se nám stejně v trávicím traktu rozloží na aminokyseliny a oligopeptidy, aby se vůbec mohly vstřebat.
Biotické bakterie se ano, možná zabijou, stejně jako ty ostatní - to je spíš výhoda mikrovlnky. Manipulace s MM je trochu citlivá na hygienu, ohrátím v MW je to mikrobiologicky jako UM. kdo chce probiotika, může si je přidat extra.
Protilátky jakožto bílkoviny se zřejmě zdegradují také, upřímně na jejich funkci stejně nevěřím. IgA slizniční protilátky mohou chránit proti infekcím trávicího traktu, pokud tu infekci dostala matka několik dnů před dítětem a produkuje jich dostatek. Obvykle se nakazí stejně, nebo dítě dřív. Proti respiračím infekcím jsou protilátky v MM nahouby, pokud s MM neproplachujete děcku nos.

Dohromady vzato: MM ohřáté v MW není tak hodnotné, jako čerstvé, je zhruba jako UM, není škodlivé a nakrmit jím v případě nouze je v pohodě.

Důkazy o tom, že se bílkoviny z MM mění na něco skutečně škodlivého sem. Skutečné důkazy prosím.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32336 příspěvků 14.06.15 07:00

@hanak Ale oni existují i ofico výzkumy, jen se k nim málokdo dostane. To je stejné jako s některými léky, vakcíny atd. Kde je něco špatně, ale je tu loby velkých korporací, pak se to mete pod koberec.

to je klasicka paranoia

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32336 příspěvků 14.06.15 07:05

@sebaanez Mléko se v MT ohřívat určité nemá, ze spousty důvodu. První je ten, že teplota větší jak 40 stupňů Celsia zabíjí pro biotické bakterie, za druhé, vlny rozproudi živiny ( něvím přesně které) a ty delším rozmrazování umírají, takže pokud jsi ji dala mléko z MT, bylo to prakticky mléko „hladové“ nehledě na to, že pokud jsi to neohrivala s víkem, napadaly tam různé bakterie. To už by bylo rozumnější mít doma UM a v krizi dat radši tohle. Následně zavolat, nebo poradit se s laktační poradkyní. Proč mala nedokázala mléko vytahat mi jasné neni, když pises, že po zmáčknutí mléko bylo, ale očividně ho nebylo dost, což má nějaký důvod, kort v noci, kdy jsou prsa nejaktivnější a mleko nejvýhodnější. Pravděpodobně bojkot, který se dá řešit neustalym prikladanim a dalšími věcmi :kytka:

živiny umírají??? živiny umírají, pakliže jsou rozprouděny??? što éto?

bakterie do mlíka nejspíš napadaly, ale pokud se podalo hned, nestihly se pomnožit - o tom je podstata kažení jídlel. Bakterie máme na každém jídle, ale jedna (100) bakterií nemoc ještě nevyvolá

jinak souihlasím, UM je celkem elegantní řešení, leč né každé děcko ho vezme

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 14.06.15 08:23

@Pudloslava Asi tak nějak si to představuju taky :), i když představa, že se bakterie v MW troubě spouštějí a skáčou do mléka mně takhle v neděli mírně zlepšila náladu :mrgreen:.

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 14.06.15 10:12

@Pudloslava Bylo to myšleno tak, že vlny rozhybou molekuly v mléce, ty se o sebe třou a tím se mléko (jídlo) ohřeje tak rychle, nicmene při delším ohřevu (rozmrazovani ) ziviny zemřou, já nevěděla jak jinak to popsat. Ano, MM je to nejzdravejsi, co může být, ale z mikrovlnné trouby je to stejne zdrave jak zvadly salát. Bakterie se rozmnožit nepotřebuje. V MT jich je tolik a zákerných, že malému miminku nemusí udělat dobre. Nekdo uvadi, ze je MT sama p sobe desinfekci, nekdo zas, ze MT je kralobstvim menezpecnych bakterii. Sama, když si jídlo ohrivam, davam si tam pořad cisteny poklop a MT v jednom kuše desinfikuji octem, a stejně vím, že bych se při skenerů bakterií nestačila divit. :poblion:

Příspěvek upraven 14.06.15 v 10:34

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 14.06.15 10:15

@Eloushek Ty jsi nevěděla, že v Mikrovlnné troubě je spousta bakterií? 8o A ty jednoduše pak padají do jídla. Tak pokud si neohrivas jídlo s poklopem na talir, tak to ti přejí do rou chuť. :poblion: :mrgreen:

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 14.06.15 12:15

@sebaanez Jak už jsem psala výše, já si jídlo v mikrovlnce neohřívám a ani nikdo z naší rodiny. Mě pobavily ty výrazy, které jsi volila a následná představa o výsadku bakterií v té troubě :mrgreen:. Jsi vtipná :).

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 14.06.15 14:00

@Eloushek :roll:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32336 příspěvků 14.06.15 14:18

@sebaanez v mikrovlnce je spousta bakterii uplne stejne jako vsude v kuchyni, koupelne a na zachode v celem dome. Rozhodne v mikrovlnce nejśou pridelane na strope a neprsi do jidla vic, nez v normalni troube. Bakterie litaj ve vzducvhu, v 1m3 je jich 1000. Odkryty jidlo je rizikovy vsude stejne. Jidlo v mikrovlnce neni v kontaktu se stenami, poklop pouzivame take, ale kvuli uspore energie a jestli poklop nemejes po kazdem ohrevu v mycce, tak ten poklop sam bude ve tve mikrovlnce ten nejvetsi humus.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 14.06.15 14:45

@Eloushek tak třeba když zahříváš oplodněnné slepičí vajíčko normálně, vylíhne se.. když ho budeš zahřívat v mikrovlnce, tak se nevylíhne… nejsem biolog ani fyzik, nicméně tohle třeba pravda je…

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 14.06.15 17:06

@Krrysa No, nebo třeba kočku, že :P? Ta nejen že by se nevylíhla, ale zřejmě ani nepřežila :lol:.
Hele, já bych tyhle konspirativně-paranoidní debaty ukončila s tím, že MW trouba jako každý elektro výrobek má své vlastnosti a při jeho přiměřeném používání v souladu s návodem a zdravým rozumem se snad důchodu ve zdraví dožijeme. Vlnění zdar :mavam:.

Příspěvek upraven 14.06.15 v 17:07

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 14.06.15 17:09

@Eloushek no moment, to je přirovnání fakt intelůigentní.. vajíčko k tomu, a b yse vylíhlo, potřebuje jenom teplo… k čemu ho potřebuje kočka. netuším. je jen tím pádem jasný, že ty vlny tam něco poškozují. to není žádná konspirační teorie, to je holej fakt.

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9979 příspěvků 14.06.15 19:27

@Krrysa když zahrivas vajíčko v horké vodě, taky se nevylihne kuře. aspoň já mám teda vždy na konci uvařené vejce a ne kuratko. znamená to, že tam ta voda něco poškozuje?

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 14.06.15 19:31

@Knihomyš a zkoušela si zahřívat to vejce nějakých 21 dí při telotě nějakých 37,8 stupńů? navíc si nejsem úplně jistá, ale skořápka je propustná, ve vodě to asi s přístupem vzduchu nebude úplně ok… ale předpokládám, že jde o pokus o vtip.. tohle nemůže myslet vážně nikdo…

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9979 příspěvků 14.06.15 20:16

@Krrysa aha, takže tam bude nějaký jiný důvod než škodlivé vlny. s tím rozdílem, že u hodného hrnce s vodou, na který jsme zvyklí, ho budeme hledat, u relativně nové mv trouby k nikoliv, ta je zlá a nebezpečná.
Opakuji se, ale u mv trouby bývá potíž v nestejnomernem ohřevu. U lihnuti vajec to může být dost překážka. U ohřevu jidla ne.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 14.06.15 20:26

@Knihomyš ne, to srovnání bylo ymšleno tak, že pokud by se zahřívalo v mikrovlnce stejnou dobu a na teplotě, jakán je potřeba, nevylíhne se nic, jelikož bude změněná struktura bílkoviny, pokud se zahřívá běžným způsobem, kuře se normálně vylíhne..

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9979 příspěvků 14.06.15 21:10

@Krrysa ještě jednou: problém může být nestejnomerny ohřev. V mv se prostě kus jídla může ohřát víc a kus míň, nedosahnes stejnomernou teplotu. zatímco u jídla to nevadí, u lihnuti je přijatelný rozsah teploty menší, tam to vadí.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 14.06.15 23:28

Takze chapu dobre, ze denicek byl o prsou :lol: A nakonec se resi ta nebezpecna mikrovlnka, zitra ji jdu vyhodit :mrgreen: Proboha uz teda zensky :?
Co jeste. Cim nam jeste zpestrite po tezke praci dny??Co je jeste skodlive, rekla bych ze vse co se prehani boooze :roll: :roll: :roll:
Muj otec narozen v roce 41 povida pokazde kdyz vidi ty nablyskane reklamy, des-ja kdysi jedl pomalu z talire s kockama a ziju taky, mylsim si ze sice prehanel, ale tohle je dalsi extrem :mrgreen:
Jako ja tedy jsem prehnane cistotny clovek, ale vodcamcad pocamcad :P :P :P

K denicku..no hlavne ze tedy uz mliko mas, asi to bylo psychikou, ta dela divy :think:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.06.15 06:38

Souhlasím s holkama, tohůle je diskuze, ne deníček :think:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.06.15 06:41

@Eloushek zdar zdar zdar :-D Co tu řešíte? Když mi mimčo řve, fialové hlady, tak prostě sorry, ale nemám n voní lázen čas…párkrát se to nepotento ;)

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 15.06.15 06:59

@Knihomyš ještě jednou, problém není nestejnoměrný ohřev, a le struktura bílkoviny.

 
domik01
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 12 inzerátů 15.06.15 08:27

Ahoj holky, o prihodu, ktera se mi jednu noc stala, jsem se chtela podelit a doufala jsem, ze si to zainteresovane osoby prectou a reknou treba svoji zkusenost. Je jen moje rozhodnuti, ze jsem to napsala jako denicek a ne diskuzi, mozna jsem jen chtela rychlejsi reakce, ktere by me uklidnili. Diky Renulce a dalsim, ktere mi k tematu prispely. K mikrovln. zareni se mi ani vyjadrovat nechce, telo si bilkovinu taky meni, ale mam doktorat z biomechaniky/bi­ofyziky a i profesori na Karlovce si ohrivali ve spolecenske mistnosti obidky☺. Myslim, ze je to stejne nafouknuta bublina jako s kofeinem. Bylo dokazano, ze clovek by musel vypit 100 kafi denne, aby to melo nejaky fyziol. ucinek.
Bylo neco potreba udelat rychle a pokud je nektera maminka nervozni kdyz dite rve hlady, tak o bilkovinach nepremysli.
Jinak k te aktualnosti, jeate jednu noc sre mi to stalo, ale nezoufala jsem, protoze mala se probudila kvuli procurani a vlastne ani hlad nemela.
Jinak byste se mely nektere zamyslet… Pise sem maminka v koncich a vy ji jeste napisete, ze je to nechutne nebo vulgarni, nebo at si napisu do diskuze… nechte si takovy rady pro sebe, budto to nectete nebo maminku podrzte, ne? Sounalezitost by nekterym neskodila.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 15.06.15 10:01

@domik01 SOUHLAS :palec: Vice podpory neuskodi nikdy :kytka:
Na mikrovlnky si nestezujte, co jste si koupily to mate :mrgreen: :mrgreen:

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 15.06.15 10:47

@domik01 Respekt a mír :D, ja jsem se jen chtěla dozvědět, proc verulicek jako první napsala, že jsi si ještě k tomu všemu zničila mlíko :), nedozvěděla jsem se nic, ale zase jsem se pobavila. Promiň, že jsem nepřispěla k tématu deníčku, ale tohle mě zajímalo a zajímá. Snad mně ta informace někdy v budoucnu přeběhne přes cestu, mám bohužel jen doktorát z práv :oops:.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Moje nejhodnější miminko


Reklama