Těhotenství plné stresu

Těhotenství

Když žena otěhotní, je to pro všechny dobrá zpráva. Partner nadšený, rodina šťastná, obskakování a společná radost. Nebo taky ne? Povím vám, jak to bylo u mé rodiny. Takhle jsem si to nepředstavovala ani náhodou.

S přítelem jsme se shodli na tom, že chceme dítě. Pokud šlo o snažení, nebyl problém. Přítel měl práci, já byla v posledním ročníku na střední. Bylo mi 20 a nějak jsem byla na dítě připravená.

Bylo 10. 12. a já zjistila, že se zadařilo a jsem těhotná. Šťastná jsem psala příteli zprávu. Přišla mi odpověď: „To je fajn.“

Cože? Jen to je fajn? Asi to musel jen zpracovat. Později, když přišel z práce, taky žádná reakce. O těhotenství nechtěl nikomu říct, chápala jsem, že první 3 měsíce je to rizikové, tak jsem nad tím nepřemýšlela. Taky jsem na to neměla čas, bylo mi šíleně špatně a měla jsem zánět močového měchýře a brala jsem antibiotika.

Po třetím měsíci nevolnost ustoupila a já byla připravená to všem říct, přece 3 měsíce máme za sebou. Připravovala jsem se na to, jak to říct mamce.

Byl večer, mamka s přítelem nebyla doma, já ve stresu, kdy přijdou a v jakém stavu, přece jen jsem mamce chtěla říct, že jsem těhotná. Dorazili asi kolem 23. hodiny. Což by nevadilo, ale horší bylo, v jakém stavu. Mamka měla vypité, ale dalo se s ní mluvit, horší to bylo s jejím přítelem. Když toho vypil hodně, byl agresivní.

Byla jsem v pokoji a slyšela jsem jak se hádají a urážejí se. Bylo mi hrozně, tyto situace nemám ráda, bylo mi na zvracení a klepala jsem se strachy. Mamka práskla dveřma a šla do obývačky, brečela a říkala, že sní prášky, že jí ten život nebaví a podobně, já brečela s ní.

Za život, jaký vede, si může sama, ale i tak je to má mamka a miluji ji. Říkala jsem jí, že to nemůže udělat, co bychom bez ní dělali, řekla, že bratr se sestrou jsou dospělí a že já už vlastně taky a furt brečela a nadávala. Vylezlo ze mě, že když to udělá, neuvidí své vnouče, které se jí už brzo narodí. Tak jsme se dostali k tomu, že jsem těhotná. Mamka šťastná utíkala za svým přítelem, že bude zase babičkou a vše vypadalo, že bude v pohodě. Po chvilce se začali zase hádat, ale mamka šla spát a její přítel zůstal v kuchyni.

Byla jsem ve čtvrtém měsíci, když mi umřela teta a jela jsem jí na pohřeb. Má jediná možnost, jak to říct taťkovi. Přítel se zase rozhodl říct to své rodině.

Měla jsem strach, že taťka bude nadávat, ale vzal to v pohodě a na pohřbu to všem řekl, aspoň malý důvod se radovat z nového života. Přítelova rodina to vzala taky bez problému, až na jeho sestru, které to hodně vadilo.

Pár dnů na to přišel přítel o práci. Co teď? Tak jsme hledali novou práci.

Byl večer byla jsem na konci 4. měsíce. Mamka s přítelem zase nebyla doma. Asi kolem 22. hodiny přišel její přítel, já přišla chvilku před ním a vlezla jsem si do vany. Přítel byl doma asi 2 minuty a vtrhl mi do koupelny (já nahatá ve vaně) a začal mi nadávat a řvát po mně, ať vypadnu z koupelny. Já strachy bez sebe rychle vylezla a šla do pokoje.

Přišla mamka a zase se hádali, padlo pár facek, já chtěla mamce pomoct. Vtom chtěl napadnout i mě, mamka nás rychle zavřela v pokoji. Ještě mě seřvala, co se do toho seru a ať jdu do pokoje. Byla jsem v šoku, to pro své dítě přece nechci, takhle ne, sebrala jsem se a okamžitě odešla.

Volala jsem příteli, co se stalo, tak mi řekl, ať přijdu k němu, že snad babču přemluví, abych tam mohla přespat (bydlel u babičky, která po 4 letech našeho vztahu, mě nenechala u nich přespat). Řekl jí, co se stalo a babča povolila a já už zůstala u přítele. K mamce jsem se už nevrátila, ani to nijak neřešila, když jsem tam přišla, tak se nezajímala zda mam co jíst a podobně. Ještě, že jsem dostávala peníze od otce (alimenty). U přítele jsem si musela jídlo kupovat sama.

Čas pomalu utíkal a já neměla pocit, že by o to dítě přítel stál, byl to hlavně jeho nápad, strašně si přál dítě a najednou nic.

Celé těhotenství bylo něco - nevolnosti, zánět močového měchýře, krvácení, tvrdnutí bříška, zánět močových cest a takové to klasické pálení žáhy, bolest zad a nespavost.

Jupííí, přítel našel práci, ale 350 km od našeho bydliště. Přítel se odstěhoval, já se přestěhovala k taťkovi, kde jsem měla vetší klid i na učení (maturita byla za dveřma). Sice mě štvala jeho manželka, díky které jsou v insolvenci (má problémy se sázením a dopadlo tak, že chodí k psychiatrovi). Otec po mě nechtěl ani korunu a jídlo jsem tam taky měla, občas jsem nakoupila já, pokud jsem chtěla něco navíc, ale vše bylo v pohodě.

Došla jsem až k maturitě, kterou jsem zvládla levou zadní. Byl konec května a měla jsem narozeniny, které můj přítel úplně zazdil, ani mi nepopřál. Mrzelo mě to, ale přežila jsem to, bylo mi jen smutno z toho, že jsme od sebe tak daleko a že on na mě tak kašle, seděl v hospodě s kamarády a ještě mi psal, jak se baví. Ale i to jsme zvládli.

Koncem června jsme konečně sehnali byt. A já se mohla přestěhovat. Bylo 4. 7. a taťka mě odvážel do našeho nového bytu. Byla jsem šťastná, že budu konečně daleko od toho zlého.

Červenec byl bez problému, dny ubíhaly a já si připravovala věcičky pro naši princeznu a odpočívala jsem. Ale…

Přišel srpen. Došly peníze, přítel měl malou výplatu a neměli jsme nikoho, kdo by nám do začátku pomohl. Do peněz, co mi chodí na účet, bylo 7 dlouhých dní. Ten týden jsme přežívali, za den jsme měli třeba jen trochu těstovin s cukrem, to bylo vše. Takhle jsme přežili týden. Bylo 11. 8. a ten den mi měly přijít peníze a navíc jsem měla termín porodu. Ráno jsem se podívala na účet. Peníze tam byly - výborně, jdeme je do bankomatu vybrat.

Co to? proč mi nejdou vybrat peníze? No nic, šlo se do banky. Cože? Já mam exekuci? Jak to je možné? Já nikde žádné dluhy nemám. No hned ten den jsem zjistila, že maminka za mě celý život neplatila odpady, i když jsem se jí ptala, zda je platila, a říkala, že ano, tak ne, neplatila je.

Byla jsem v vytočená, měla jsem termín porodu, byla jsem hladová a nově jsem měla i exekuci. No další příteli došly na účet peníze, co mu poslala teta, jako dárek pro malou a výpomoc do našeho nového života. Ten den se vše začalo obracet k lepšímu, měli jsme peníze, najedli jsme se a večer mi začaly kontrakce.

Sice to trvalo další 2 dny, než se malá dostala na svět, ale stálo to za to. Od toho dne je vše lepší a lepší. Postavili jsme se na nohy, zaplatili mou exekuci a děláme vše pro to, aby naše holčička měla vše, co potřebuje i nepotřebuje. Bylo to hrozných 9 měsíců, ale vyšla jsem z toho zase o něco silnější a aspoň vím, jak nikdy nechci dopadnout.

Hodnotilo 42 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
B-lue
Kecalka 133 příspěvků 07.09.15 01:09

8o 8o Nikdy bych si nepomyslela, že je tohle možný! 8o :zed:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.09.15 05:32

No…musela jsem to přečíst několikrát abych to pobrala. Dcerunce přeji hodně štěstí, bude ho potřebovat.

 
Lutonka  07.09.15 05:40

Mam silnou potrebu se k tomu vyjadrit, ale nenachazim slov… :zed:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.09.15 05:42

@Lutonka Přesně nad tím tady přemýšlím, zírám na tu obrazovku s otevřenou pusou. A to při mém povolání jsem zvyklá na ledacos

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 07.09.15 05:51

Upřímně je mi malé líto aneb když děti mají děti. Oba jste nebyli připraveni na dítě, největší chybu vidím v Tobě, protože jenom proto, že přítel chtěl tak jsi souhlasila s nedodělanou školou (v té době), žádným zázemím, bez peněz… :zed:

 
pedigka
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 07.09.15 06:27

Nechapu 8o :zed:. K miminku gratuluji a zároveň ho lituji.

 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 07.09.15 06:29

Je to hnusny, ale musím…ty jsi ale hloupá!!chudák děcko…příště nejdřív přemýšlej, jestli jsi schopna zajistit dítěti normální život. bože můj… :zed:

 
Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.09.15 06:30

8o 8o Jsem se musela vrátit na začátek. Vy jste si „cíleně“ pořídili dítě, i když jsi věděla, že ho nemáš z čeho živit???
Nechápu! Co jako chceš slyšet? Nejvíc mě pobavila věta, že jste neměli nikoho, kdo by vám finančně pomohl… To jste jako plánovali, že kolem vás budou všichni lítat? Chudák dítě, opravdu :roll:

 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 07.09.15 07:08

Taky mi přijde prastene pořídit si děti bez bydlení,_peněz atd. Dítě musíte chtít oba a ne ze přítel chtěl ono se pak může stát ze tvého mladičkého přítele přestane rodinný život bavit a ty zůstane s sama s dítětem. No každopádně ti přejí at už se mate jen dobře a hodně zdravicka malicke :srdce:

 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 5 inzerátů 07.09.15 07:10

Tak to je brutal. Chudak mala. Ani jeden nejste pripraveni na rodicovstvi.

 
tera91
Kecalka 156 příspěvků 07.09.15 07:17

Nechapu Nechapu… taky jsem rodila ve 21 a miminko bylo planovane protoze jsme byli s manzelem spolu 4 roky a spolecnou domacnost 3 roky…manzel mel praci a ja taky tak jsme do toho šli druhe dite ted na ceste a taky to bylo planovane protoze prikmy nejsou spatne a da se to zvladnout ale v zivote bych si neporidila dite do niceho je to sobecke a nerozvazene a dost hloupe…znama udelala to same a ted ceka druhe nemaj co do huby s malou za celej rok nebyli na vylete a zijou od nicemu k nicemu a oni si poridili dalsi mimino!!!

 
Anonymní  07.09.15 07:21

Zažívám něco podobnýho, teď jsem v 7. měsíci a jsem stále v nervech :( taky jsem si představovala těhotenství jako pohádku, jak nám rodina pomůže, jak se budu mít skvěle, a zatím mám jen deprese, bolesti a stresy, ani bych se nedivila, kdybych porodila předčasně. Přítel je sice na mě hodný, ale takový to ťuťuňuňu není, vstávám s ním ve 3:45 každý den a jsem už hrozně unavená, bolí mě záda, masáž mi neudělá, jsem vyčerpaná a ještě nemůžeme sehnat byt. :( :( nevím, jak to vše dopadne :( :( :( kde budeme, u mých rodičů můžeme být jen do listopadu, pak buď máme jít do svého, který si máme najít, peníze taky sehnat kde chceme, přítel pracuje, ale první pořádnou výplatu bude mít až v říjnu právě, na konci října, protože jsme bydleli jinde, takže jestli neseženeme byt, tak jsme i s miminem na ulici, u mých rodičů být nemůžeme s miminkem.

Aspoň že tobě se začalo dařit po porodu. :)

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 07.09.15 07:36

Bylo mi 20 a nějak jsem byla na dítě připravená.

:lol: :lol: :lol: no, očividně. Přeji vám, abyste se o sebe a dítě dokázali postarat a pokud ne, tak ať aspoň najdete sponzory, co vám pomohou finančně i s výchovou.

To zas bude mela. :roll:

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 07.09.15 07:43

Nechapu, ze jste si vedome poridili dite do pomeru, ve kterych zijete a vztahu, jaky jste vedli. Silene.

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 07.09.15 07:44

Boze muj!!!Chudak dite.Snad se nekdy v zivote bude mit dobre…

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 07.09.15 07:47

Mám jen jednu otázku: z čeho budete proboha živit to dítě, když sami nemáte co do huby??? Je mi z toho fakt smutno…

 
stran
Stálice 98 příspěvků 07.09.15 07:49

Celou dobu jsem si říkala, že to není možné, že si někdo dělá srandu.. Ale pak se objevil ještě jeden anonym v reakcích a to samé, tak to už asi není sranda.. Tak nevím :-(

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 07.09.15 07:57

Ve svem poslednim denicku jsem litovala, proc jsem tak dlouho cekala a byla zodpovedna, abych svoje miminko privedla na svet zabezpecene, do fungujici rodiny se zazemim, plneho lasky. Tento cas, ktery jsem venovala priprave se mi vymstil a ted je cesta k diteti trnita a dlouha… Po precteni tveho pribehu, nelituji. Radsi strasti sdilim s milujicim muzem. Nez si poridit tehotenstvi, kdyz s pritelem! (nesouhlasim s zitim na hromadce, protoze manzelstvi je mensi zavazek nez dite, tak proc se nevzit?!) ani nebydlis. A myslet si, ze tehotenstvim zmenis smysleni rodiny. :zed:
A vety typu, mela jsem i jidlo, musela jsem si jidlo kupovat sama. Boze muj! To je prece zakladni potreba…

 
Uživatel je onlineTerezkaW
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 07.09.15 08:18

8o 8o 8o
Proboha dítě není hračka, je to závazek na celý život!

 
SimaaIsa
Stálice 63 příspěvků 07.09.15 08:21

Zdá se mi, že všechny přehližíte to, že přítel práci měl, jen o ní přiše, když jsem byla ve čtvrtém měsíci. Měli jsme i byt, kde jsme se měli nastěhovat. Ale když o praci přišel tak to padlo, během měsíce si našel novou práci a s tím se spojilo i stěhování. To že jsem dítě nechtěla jsem taky nepsala, jen jsem čekala od přítele větší reakci, když chtěl dítě už dlouho. Finanční podobru jsem taky nečekala, věděla jsem jaká má rodina je. Tím jsem jen chtěla poukázat na to, že jsou prarodiče, ktěří se na vnouče těší a koupí mu aspoň nějakej obůeček nebo pleny, tak u mé rodiny to tak není. A hlavně nevím proč litovat malou. M8 roček, za celý rok se nestalo, že by ji něco chybělo. Má vše co potřebuje i věci navíc. ROzhodně na ní nešetříme a žije v dobrém prostředí. Člověk chce jen poukázat, že né každý to má lehké a vy do něj kopete. Kdybych malou nechtěla nebo bych věděla, že se o ní nedoážu postarat nepořídíme si jí.

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23751 příspěvků 2 inzeráty 07.09.15 08:22

První, co mě napadlo - když děti mají děti… dál to raději komentovat nebudu… snad dospějete, než se dítě narodí… ono se už vlastně narodilo… ach jo… děti…

Příspěvek upraven 07.09.15 v 08:23

 
donaga  07.09.15 08:23

Jediné, co mi přijde jako opravdová smůla, je exekuce kvůli mamince. A ostatní… Na začátku jsi psala, že jsi na dítě připravená. Ale ze zbytku deníčku mám pocit, že jen dokazuješ, jak jsi, vlastně jak jste, připraveni nebyli.
Přeji v životě hodně štěstí, to dítě si to zaslouží, aneb jak už tu bylo napsáno „když děti mají děti“.

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 07.09.15 08:27

@SimaaIsa Uz jen to, ze jste spolu pred otehotnenim vubec nebydleli, u nej doma jsi prespavat nesmela. Jak jste se mohli poznat ve vecech spojenych se spolecnym souzitim? Navic z denickku vubec nevyplyva, kolik diteti je, predpokladala jsem, ze necely mesic.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 07.09.15 08:28

Tak hlavně že autorka našla emimino, kde jí poradí, na co má nárok…bez praxe, bez odpracovaného jediného dne, časem možná bez partnera, bez rodiny…
No, hodně štěstí holčičce. :kytka:

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 07.09.15 08:30

@SimaaIsa v tom pripade jsi to popsala dost blbe v denicku. Smysl denicku jsi mela vysvetlit v nem.

 
Týna K.
Závislačka 4956 příspěvků 07.09.15 08:34

Tak tohle je tedy síla 8o i já jsem mladá máma, syna jsem porodila ve svých dvaadvaceti, ale měla jsem i při studiu na vš odděláno na mateřskou, manžel jistou práci, vlastní bydlení…kdybych byť jen jediné z toho neměla, nikdy bych si nechtěla pořídit dítě…je to od vás vůči tomu malému sobecké, dítě není hračka, je to závazek, má své potřeby… :roll: ale teď už je pozdě na to co jste měli udělat a čím si projít ještě před početím, takže zbývá už jen popřát tomu malému hodně štěstí do života, očividně ho bude potřebovat…je mi ho vážně líto a opravdu pevně doufám, že se seberete a dáte mu to nejlepší.

 
veronique_87
Kecalka 122 příspěvků 07.09.15 09:01

To je teda docela síla..autorka musí mít hodně pevné nervy. Do takovéto situace přivést dítě - na to bych si netroufla..

Příspěvek upraven 07.09.15 v 09:02

 
SimaaIsa
Stálice 63 příspěvků 07.09.15 09:05

@Cuddy To že jsme spolu nežili, mělo taky svůj důvod, žil s babičkou, která se o něj celý život starala a nechtěl ji nechat bydlet samotnou.Taky než jsme se pro dítě rozhodli, tak jsme řešili jak to udělat, aby babička nebyla na vše sama, byt který jsme měli zamluvený byl kousíček od ní. Takže jsme ji měli byt na blízku. A je to 76 letá paní, takže má jiné názory a ja se naučila respektovat to, že jsem tam nemohla spát. @donaga Připravení jsme byli, jen jsme nepočítali s tím, že přítel přijde o práci. Pro malou jsme vše měli. @Izzz TO že jsem neměla odpracovaný rok, jsem neviděla jako překážku a nevidím ji ani teď. Malá ma už rok a já mám dlouhodobou brigádu a neříjde mi, že by mala v něčem strádala. @Týna K. Jak jsem psala víše přítel práci měl, ale přišel o ní. Je to psané i v deníčku. Bydlení jsme taky měli zajištěné, ale to padlo, protože přítel přišel o práci a stěhovali jsme se a novou prací do jiného města. To že díťě není hračka mi říkat nemusíte. Mala měla vše potřebné před porodem a má ho i teď. Malá ma už rok, přítel ma stálou práci se smlouvou na dobu neurčito a já dlouhodobou brigádu. Malá se má dobře a já s čistým svědomím můžu říct, že ji sem dobrou matkou, dělám pro ní vše a snažím se dělat vše pro to, aby neměla takvý život jako já.

 
PAN66
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 07.09.15 09:07

Co na to říct..nemám skoro slov..a ještě jste to plánovali? :roll: bydlíš u rodičů, v takovémhle prostředí, přítel se musí dovolovat babičky, zda tam smíš přespat a plánujete dítě? ty nemáš dokončenou střední, nemáte žádné úspory..bože, chudák dítě, to za své méně rozumové rodiče nemůže, proboha, proč si na to malé tak spěchala, co mu dáš do života? nezlob se, ale..já fakt nemám slov, bych snad musela být sprostá.. :zed:

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 62 inzerátů 07.09.15 09:16

Gratuluji k holcicce a kez by mela sanci vyrudt v normalni slecnu…Boze deti maji deti a jeste se tim kasaj jak jsou super :poblion:

 
PAN66
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 07.09.15 09:19

A přijde ti normální tvrdit, že jsi připravená, když očividně nekoukáš ani do blízké budoucnosti? to, že někdo může přijít o práci, s tím se musí počítat, na to byste měli mít uspory, abyste přežili toto období, než přijde práce nová, to že jsi s partnerem jen chodila, nikdy nebydlela, čili vlastně nevíš do čeho jdeš, upíchneš si dítě ještě před maturitou a chtěně, prosimtě, co přijde potom až půjde dítě do školky a tobě skončí rodičák, bez praxe kdekoliv, myslíš, že najít peáci bude snadné, co když od tebe partner odejde a nebude platit alimenty a i kdyby, ty jako svobodná matka s tím ale nepřežiješ, skončíš někde za pokladnou v tescu a budeš brát skoro nica budete žít i s malou z pusy do pusy, ted to malé pokud stojíš nic moc nestojí, náklady teprve přijdou..tohle vše sis měla promyslet než sis malou pořídila, kam si spěchala? no každý svého štěstí strůjcem, ale si fakt hloupoučká a co hůř i nezodpovědná­..nemáš ani oporu v rodině kdyby se stalo, že budeš na malou sama a bez práce, počítáš snad s tím, že stát tě zachrání? takhle se přece nechová matka, která je připravená na dítě, takhle se chová dítě, co nemá soudnost..a promin, ve 20 bys už mohla být trochu vyspělejší..víc ti k tomu neřeknu, snad jen jak píšeš o mamce a že rozhodně víš, že takhle skončit nemůžeš, vidíěš, já tě zrovna takhle za nějakých 20 let vidím..

 
SimaaIsa
Stálice 63 příspěvků 07.09.15 09:24

@PAN66 Kde jste přišla na to, že nemám ukončenou střední? DOkonce jsem začala dálkově studovat vysokou. To jaké mám rodiče, to neovlivním. Kdybych nemusela, nežila bych tam. A co jí dám, dám ji vše co mám a ještě víc, miluji ji celým svým srdcem. Má se dobře, má vše co potřebuje a rozhodně v ničem nestrádá. Snažím se jí být co nejlepší matkou, aby neměla takový život jako já.

 
PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 07.09.15 09:25

Navzdory tomu, že nemáš absolutně žádné rodinné zázemí, tvoji rodiče jako rodiče selhali a tvoje matka no comment… jsi to zvládla, jsi odpovědnější než tvoje matka a zvládneš to i do budoucna. I když výběr partnera a otce dítěte asi nebyl úplně nejšťastnější, ale třeba se on ještě vzpamatuje a dospěje. Přeji hodně štěstí, není lehké se vyhrabat z takové situace, když jsi měla tak nepříznivé startovací podmínky.

 
PAN66
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 07.09.15 09:26

Psala jsme, že v době plánování malé a v době otěhotnění, jste ji neměla dodělanou..

nikdo netvrdí, že malou nemilujete, ale vzhledem ka vašemu smýšlení viz deníček, nepředpokládám, že vám dojde proč se tu objevily takové reakce

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.09.15 09:29

8o 8o :roll: :roll: :poblion: :poblion: :cert: :cert: Tohle není normální, chlast, hádky, agrese, přivedení dítěte na svět dítětem bez jakéhokoliv zázemí. Přeju ti hodně štěstí a doufám, že nebudeš se svoji dcerkou pokračovat v takovém životním stylu. :nevim:

 
donaga  07.09.15 09:29

@SimaaIsa Nepočítat v dnešní době s tím, že člověk přijde o práci, je dětinské. Měli jste mít finanční rezervu.

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 07.09.15 09:32

Holčičky je mi moc líto. S tak přihlouplými a nezodpovědnými rodiči nejspíš nebude mít lehkou cestu životem.

 
SimaaIsa
Stálice 63 příspěvků 07.09.15 09:39

@PAN66 V té době jsem byla v posledním ročníku. A v deníčku je i psané, že maturitu jsem zvládla bez problému. CHtěla jsem hlavně poukázatna to, že i člověk, který to neměl nejlehčí a neměl žádný vzor se nakonec nějak dokázal postavit na nohy a rozhodl se žít lepším životem. Jsem jediná v rodině kdo si udělal maturitu, kdo pracuje i když zatím jen brigádně a rozhodl se i pro vysokou. @donaga Rezerva byla, ale z toho se nakoupilo vše pro malou, kočárek postýlka, věcičky a podobně, zaplatila se kauce na bytě v novém městě, přítel potřeboval něco do začátku na žití tam.

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 07.09.15 09:45

@SimaaIsa V kazdem pripade je denicem tedy velice zvlastne podany. Pises, ze cilem bylo ukazat, ze i se spatnym zazemim se da postavit na vlastni nohy, ale v tom denicku je popsane jen to spatne. Neni z neho poznat to postaveni na vlastni nohy, vypada to, ze je psany par dni po porodu, par dni po tom, co jsi v terminu porodu resila exekuci a jedna testoviny s cukrem.

 
zuzu224
Závislačka 4273 příspěvků 07.09.15 09:46

Ptecti si svuj denicek az dospejes. Snad si pak nafackujes :zed:

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 07.09.15 09:47

Po přečtení deníčku mi zrovna dobře není. Nechápu to. Dobrovolně si pořizovat dítě do této situace je nezodpovědné a taky dost sobecké. Píšete, že dítě mělo všechno před porodem i po. A přitom jste napsala, že jsme za celý den v těhotenství měla těstoviny s cukrem. Paráda. Buďte ráda, že máte zdravé miminko. Máte více štěstí než rozumu. A to o dost. Miminku přeji hlavně zdraví a také štěstí - bude ho hodně potřebovat. Neměla jsem deníček číst…

Příspěvek upraven 07.09.15 v 09:49

 
donaga  07.09.15 09:59

@SimaaIsa Tomu by se říkalo použití rezerv, kdyby těhotenství bylo neplánované. Když plánované bylo, tak jste měli být finančně připraveni na pořízení společného bydlení (kauce) a na výbavu pro dítě, případně i do začátků po narození na případné UM. Rezerva je na neočekávané výdaje, třeba právě na případ že jeden z živitelů přijde o príjem, tak než si najde jiný (ideálně by rezerva měla pokrýt aspoň půl roku běžných výdajů), na náhle rozbité věci apod.

 
Luca10  07.09.15 10:03

Je mi líto té malé. Tebe ne, i když je deník psaný tak, jako že tys celé těhotenství trpěla. K tobě a tvému partnerovi mám jen jedno, protože všecko ostatní už bylo řečeno v komentářích přede mnou. Tak tedy: :poblion: :poblion: :poblion:

 
Luca10  07.09.15 10:04

@Cuddy
A navíc nějak nevidím ty vlastní nohy. Dostali pomoc zvenčí, peníze od té tety, ale jinak… :nevim:

 
sanitan
Povídálka 28 příspěvků 07.09.15 10:06

Milá autorko, to, že chlapi na těhotenství nereagují skákáním do stropu bez odrazu se tady řeší v milionech diskusí. Můj muž všechny zprávy o pozitivnm testu vzal s absolutním klidem. Ze začátku mě to mrzelo, ale reakce na pozitivnost testu ještě neukazuje, jakej je táta.
To, že jste žili každej jinde tomu asi nedodalo, protože kdo tvrdí, že neměl obavy, když test poprvé v životě vyšel, tak kecá. A je jedno, jestli to byl táta nebo máma. Báli jsme se nové situace všichni.
Musím přiznat, že to, jak jste spoléhala na pomoc ze všech možných stran, mě poněkud nadzvedávalo ze židle, ale jinak vnímám ve Vašem smýšlení docela slušný posun. Partnerovi stála Vaše nouze za „postavení babičky do latě“, tedy to nebude žádný ubožák, jak jej tu všichni chápou. Sehnal práci v dost rekordním čase a ještě za ní byl ochotný jet přes půl republiky. Evidentně se tedy k životu a otcovství staví jako chlap, i když to tak v prvním zběžném pohledu nevypadá.
Stejně tak Vy máte u ročního dítěte brigádu a předpokládám, že mu chcete být dobrou mámou. To tady dává málokterá - stačí kouknout do diskusí „mám jedno dítě a nezvládám“ je tady na milion variant. A že by u toho ještě šlo dlouhodobě pracovat? Pro mnohé sci-fi. Ale mají našetřeno a dojem, že kdo to nemá stejně, je vůl. Jejich boj :)
Přeji Vám, abyste dál rostla jako osobnost, matka i žena. Abyste chápala, že peníze a věci nejsou až na prvním místě, ale že být bez nich úplně taky nejde. Pokud máte střechu, teplo, vodu a světlo, dáte dítěti veškerý komfort, který potřebuje. Mí tři synové taky nemají hračky od Fisher price a nejsou ani hloupější ani nešťastnější než ostatní děti. Takže z komentářů, že nemáte našetřeno, si vůbec nic nedělejte :mavam:

 
Lucka182
Kecalka 329 příspěvků 07.09.15 10:18

Nechápu, proč se do ní všichni tak navážíte… Řeči jako chudák holčička.. Panebože vždyť do deníčku psala, že pro malou věci nakoupila, a že se má dobře… Každý si projde něčím těžkým. Já jsem taky otěhotněla plánovaně před maturitou na gymplu a zvládla jsem to, za pár týdnů mám termín a malou už teď neskutečně miluju. Taky jsme měli období, které nebylo lehké, takhle to sice u nás v rodině rozhodně nevypadá, celá rodina se míč těší, ale máme svůj byt a to přítel taky přišel v těhotenství o práci. S tím se nic dělat nedá v dnešní době. Autorka napsala, že už je to dobré tak nechápu, proč ty kecy typu děti mají děti… Člověk se s něčím svěří a přijde jenom odsuzování… Slovo pochopení tady asi nikomu nic neříká, že? :think:

 
Pracovitá
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 07.09.15 10:23

Znám spoustu lidí, takových jako si ty. Nechápu to.
Já taky neměla dětství jak procházku v růžové zahradě. Byli jsme čtyři děti a máma byla sama. Fakt to nebylo lehký. Ale to nejdůležitější co jsem si vzala, bylo ponaučení. Samozřejmě, chtěla jsem mimčo taky dřív (je mi 27), ale potřebovala jsem mít to zázemí. Máme s manželem stabilní práci a můžeme si dovolit dost věcí, aniž by jsme přemýšleli, jestli si to koupíme teď nebo příští měsíc. Já jsem těhotná fakt chviličku, ale vím, že až budu na mateřské, tak nebudu ani chodit na brigády. Budu doma a užívat si mimča.
To je to nejdůležitější

 
Luca10  07.09.15 10:30

@Lucka182
Soucítíš s ní, protože jsi ve stejné situaci. Kdybys mohla být objektivní, možná by ses zamyslela nad tím, zda budou budoucí zaměstnavatelé odvaření z holky bez praxe s dítětem/dětmi na krku, zda by přece jen nebylo lepší odpracovat tu povinnou dobu k získání mateřské a třeba si z ní dávat peníze bokem na ten rodičák, který je nižší, zda je nesezdané soužití s partnerem opravdu taková jistota… Nad tím se ale, pravda, většinou pozastavují uživatelky, které přece jen měly trochu zodpovědnosti, než si pořídily dítě. Ostatně chceš-li nakouknout do vztahové reality, najdi si diskuze typu „Chlap mě opustil, do rodičáku daleko, na jaké dávky mám nárok, kam mám jít“ apod. Ono za dobré slovo sunar děcku nekoupíš, že.

Příspěvek upraven 07.09.15 v 10:31

 
mammy
Závislačka 3870 příspěvků 07.09.15 10:33

Přeji ti, ať je to procitnutí do reality co nejmíň bolestivé a ať můžeš svojí holčičce nabídnout trochu jiný život a výchovu než si měla ty.
Co tu píšeš, tak vy rozhodně nejste šťastná a fungující rodina se zázemím k výchově dítěte, věřím, že svoji dceru miluješ, ale až přijde další krize, tak se tvojí láskou nenají.

 
Menorka
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 07.09.15 10:44

:zed: to jo dost :roll:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama