Těhotná studentka

Těhotenství

Víte, nerada bych byla zdrojem popuzení, či jakékoliv jiné negativní reakce, těch totiž doma asi bude víc než dost. Pokusím se Vám co nejvíce přiblížit mou situaci.

Jsem studentkou čtvrtého ročníku SŠ - respektive za týden maturuji, k prvnímu řádnému termínu jsem nebyla puštěna kvůli vysoké absenci. To víte, když Vám zkrátí pololetí na tři měsíce a Vy pak chytnete angínu, tak je to holt smůla.

Cca 2 a půl roku jsem byla s přítelem, se kterým to bylo víceméně vážné, ale dítě bych s ním rozhodně nechtěla - sám je ještě dítě - a to navíc velice nezodpovědné. Musím podotknout, že po celou dobu našeho vztahu jsem brala HA a plně se na ni spoléhala.

Na začátku prázdnin jsem se však s přítelem rozešla a prášky vysadila, protože jsem to v nejbližší době na žádného dalšího adepta neviděla, nicméně MS nepřišla - a nepřišla ani po měsíci a půl, co jsem na ni čekala. Ještě před hodinou jsem měla za to, že to nic není, že je to jen důsledek vysazení po dlouhodobém užívání HA, ale nedalo mi to a pro jistotu jsem si před chvílí zakoupila 2 těhotenské testy. OBA POZITIVNÍ.

K tomu také sedí mé další pocity, mírná bolest v podbřišku a samozřejmě pobolívání prsou a bradavek, ani nemluvě o neustálém chození na záchod. Nerada bych toho drobečka musela dávat pryč. Nemyslím tím potrat - vím, že bych toho litovala do konce života. Zase na druhou stranu bych mu ráda poskytla vše, co si zaslouží, ale bojím se, že toho nebudu finančně schopna.

Víte je mi 19 let, maturitu mám skoro za sebou, ale nemám žádné zázemí a nikoho, na koho bych se mohla spolehnout. Rodiče jsou oba věřící (tudíž u nás nikoho ani nenapadne slovo potrat), a i když už nejsou spolu, tak asi nebude ani jeden z nich nadšený. Vím ale, že by mi byli ochotni pomoci, to ano - ale nebyla by to velká pomoc - ani jeden by mi nemohl poskytnout bydlení s dítětem. Když na to ale přijde, tak bych měla kde bydlet. Maminka vlastní jeden domek, který má napůl zůstat mně a mladší sestře, nicméně je ve stavu, kdy se tam dá spíše přežívat než žít. Koupelna i kuchyň tam jsou, ale to je tak asi vše.

Přítele (bývalého) do toho zatáhnout ani nejde - ještě má před sebou 4. ročník SŠ a nulovou podporu od rodičů (i když je mu 20) - není hloupý nebo tak něco, je to jenom nezodpovědný lenoch. Tak sami musíte uznat, že ten mi asi nepomůže.

Docela se divím, že ještě nepanikařím :D Mám takovou povahu, takže čekám, že to na mě každou chvilkou padne. To bude asi tím, že ještě netuším, kolik takové dítko stojí a zda bych byla vůbec schopna vyjít.

Takže maminky, nebo slečny a ženy v očekávání, chci Vás poprosit o Vaše zkušenosti, jak jste vyšly, a jak se Vám daří v současnosti. Popř. rady a názory i jiných čtenářů. Také bych byla ráda pokud máte někdo také zkušenost se státními příspěvky atp. na co všechno bych měla nárok.

Díky moc za čtení a omlouvám se za „chaos“ v deníčku, je to můj první.

S pozdravem Bee

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
hanzbl00
Závislačka 3334 příspěvků 20.08.11 09:20

No mě je 17let a čekám dítě..naštěstí mám ale fajn přítele(je mu 26) který se o nás postará a vlastně i rodiče..Můj největší problém je nedodělaná škola :nevim: ale snad to nějak zvládnu..
Pokud nemáš odpracováno tak máš nárok jen na 4letý rodičák což je 7800kč do 9měsíců dítěte a pak do 4 let dítěte 3600kč nebo nějak tak nevim přesně :-) možná pak ještě nějaký příspěvek na bydlení ale to nevim jak to je..a asi i porodné
Tak hodně štěstí :kytka:

Příspěvek upraven 20.08.11 v 09:21

 
bberunda
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 20.08.11 09:22

držím pěstí at ti to vyjde jak nejlépe bude moct, ale nezavrhuj tu možnost neříkat to příteli byt expříteli, on má právo se dozvedet pravdum, třeba tě i překvapí svou reakcí… on si to navařil,tak at si to i sní aspon společně s tebou…mimco je velký životní krok… nenechávej to osudu…

 
Purelily
Kelišová 6381 příspěvků 20.08.11 09:42

Ahoj, jak už píše hanzbl00 tak by ti automaticky přidělily rodičák na 4 roky, což je 3600 Kč, dále by jsi měla mít nárok na porodné ve výši 13000 Kč, dále by ti dávali příspěvek na dítě, ale to je cca 650 Kč měsíčně, příspěvek na bydlení a myslím si, že by ti měly dopočítat i sociální příplatek…více by ti řekli na sociálce…
Jinak bývalému přítelovi bych to řekla, protože má nárok to vědět…Pokud si mimi necháš, nebudeš to mít jednoduché, ale zrození malého človíčka je takový zázrak, který za to stojí…ale samozřejmě se musíš rozhodnout sama za sebe, jak to cítíš ty a co opravdu chceš…(samozřejmě je lepší přivést mimi do zabezpečené rodiny, ale…)
Přeji hodně štěstí při rozhodování :kytka:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 20.08.11 09:56

Tak jak se píše výše tyhle ty věci jako matka samoživitelka by si od státu mohla dostt ale taky záleží s kým a kde žiješ a jaký je váš rodinný rozpočet :wink: miminko je radost, ale taky starost pořád něco potřebuje jen plínky na měsíc stojí dost peněz… a když nekojíš což každá maminka taky nemůže tak za nutrilon či suna sou to další penízky… ex přítely bys to říct rozhodně měla… navařily ste si to totiž spolu a on má právo vědět že bude budoucí otec :wink:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 20.08.11 10:22

Ahoj,kdyby jsi bydlela někde sama a měla tam trvalé bydliště měla by jsi nárok na příspěvek na bydlení(sousedka má 3500kč měs.).Jinak myslím i přídavek na dítě což je 500kč.měs.Bývalý by ti měl platit alimenty - nebo jeho rodiče za něj.a to i na tebe - jako na svobodnou matku po dobu 2let.Také pak porodné.Držím palce at se rozhodneš jakoliv :-)

 
Gabika  20.08.11 10:31

A je vôbec isté tehotenstvo? Máš to potvrdené od lekára? Príde mi to ako priveľká náhoda takto otehotnieť…
Držím palce na matury, a verím, že ak by si aj bola tehotná, tak do pôrodu sa s domčekom dá všeličo urobiť, aby si mala aspoň aké-také bývanie. Verím, že rodičia i ďalšia rodina ti pomôže, držím palce!

 
lenkabu
Extra třída :D 13747 příspěvků 20.08.11 10:36

Nepanikař, situace není zase úplně zoufalá:) objednej se k dr, nech si potvrdit těhotenství. rodiče jsou věřící takže sice nebudou nadšení,ale určitě ti pomůžou…ten barák se dá opravit a zútulnit ne? nebo se najde jinde pokoj k bydlení.až bude jisté že jsi těhotná,zajdi na sociálku a informuj se na co máš nárok. jestli narazíš na průměrného českého úředníka, tak mco nepořídíš a pak si vygůgli nějaké organizace co pomáhají ženám v tísni, poradí ti tam a pomůžou se záležitostmi na sociálce. a příteli rozhodně říct, má taky za dítě zodpovědnost, udej ho jako otce do rodného listu a trvej na alimentech. hodně štěstí přeju

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 20.08.11 12:20

Přesně jak už bylo napsáno… Rozhotně to řekni bývalemu příteli, nese za to zodpovědnost a má právo to alespoň vědět a je na něm jak se k tomu postaví. A připravíš se zbytečně o alimenty, které bude ten drobeček potřebovat. Ono to sice nebude úplně jednoduché, ale plno jiných to zvládlo, tak se ti to určitě povede taky :palec: školu máš skoro za sebou, tak ji dokonči.
Uvědom si, že z jedné strany máš neuvěřitelné štěstí, někomu se nedaří otěhotnět celá léta :-?
Držím ti palečky při rozhodovaní :kytka:

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 20.08.11 12:29

dufam, ze to zas nie je len zabvany dennicek nejakej pubertacky :roll:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 20.08.11 12:36

Ahojky nerodíš zítra, tak klid. Máš na to ještě 8 měsíců abys pořešila bydlení a vyptala se na státní příspěvky. A to je sakra dlouhá doba, věř tomu.

Já do toho vlítla v nejnevhodnější dobu. Tehdejší přítel(se kterým jsem byla jen měsíc v době otěhotnění) se sic na mimino těšil ale pak se na to vykašlal. Byla jsem dost zoufalá protože finančně to nešlo. V 5.měsíci přišel zázrak v podobě mého bývalého přítele a za týden se bereme. Malou i když není jeho biologická dcera bere naprosto jakou svojí a osvojil si jí.

Toť má zkušenost, že není všechno horké jak se to uvaří. Opravdu ti nespadne dítě do klína teď, 8 měsíců to je fakt dlouhá doba!!!

S baráčkem kde bys měla možnost být se dá do té doby něco udělat. Pokud nepožaduješ zlaté kliky a záchod co ti umeje zadek :mrgreen: ale spokojíš se s málem, tak pokud tam kuchyň a koupelna jsou, doupravte jen co je nutné, pokud nejsou peníze.

Pokud nebudeš na rizikovém, můžeš do nějakého 8mého měsíce pracovat. Kamarádka měla na prd přítele a potřebovala pro mimi výbavičku, a tak si od 3 měs.šla sednout k telefonu a dělala operátorku. Měla tam hezké peníze a byla tam ještě tři dny před porodem. Můžností je více, kde nebudeš přetížená a k nějaké koruně si přijdeš.

jako nepracující budeš mít rodičovský příspěvek do 9 měs.dítěte 7,600,– a od 9měs dítěte 3.800,– není to moc, ale pokud budeš v baráčku trvale hlášená(nevím zda je to podmínka, vyptej se na to) tak budeš mít nárok na příspěvek na bydlení.

Otce dítěte bych souhlasným prohlášením o otcovství nahlásila jako otce. Musí tam jít s tebou a podepsat. Pokud nepodepíše, bude se cukat, pak po dát po porodu k soudu. Ty, jako samoživitelka nebudeš platit soudní výlohy. On si zaplatí testy otcovství (cca 6 tisím) plus tuším i ty soudní výlohy. Soud mu stanoví alimenty, které bude muset platit. 3× nezaplatí a jde si sednout, v tom případě ti alimenty bude po dobu jeho trestu vyplácet stát. To jsem zašla do krajnosti, ale myslím že je potřeba vědět, že právo je na tvé straně.

Máš nárok po dobu těhotenství a tuším do dvou let dítěte od něj dostávat příspěvek na tebe jako matku samoživitelku. Kdybys mě zabila, nevzpomenu si jak se to jmenuje ale to ti na sociálce řekou, oni to budou vědět. (nejsou to alimenty, alimenty jsou na dítě, tohle je pro tebe). Pokud se opět bude cukat, vyřeší se to se soudem s těmi alimenty a je to platné zpětně, takže peníze od něj na kterých se domluvíte dostaneš zpětně.

Tak. Výbavička pro mimi. Opět, pokud nepotřebuješ postýlku, co ti bude dítě uspávat sama :mrgreen: a spokojíš se s málem, dnes maminky levně prodávají hrooomadu věciček, někdy i jen za poštovné věci na donošení. Když se to roznese-rozhodí se sítě po kamarádech, tak jich taky hodně dostaneš. Já nekupovala nic. Dostala jsem 4 ohromné krabice věcí od nula do dvou let.

Nevím jestli jsem na něco nezapomněla. Svoje dítě miluješ i když ještě nevím jestli opravdu těhu jsi, proto hlavně se nenech zahnat do kouta strachem z toho jak to zvládneš, přežij počáteční kecy rodičů, oni tě v tom nenechají, jen jim dej čas aby si to srovnaly a to dítě, pokud tam je a bude v pořádku proboha nedávej pryč. S tímhle já osobně bych žít nemohla, kdybych ho milovala hned takhle zezačátku a pak ho nechala zavraždit (promiň já to beru už v takhle ranném stadiu jako vraždu :mrgreen: )

Hodně zdaru. Nejsi na to sama. Jiné maminky rády pomůžou!!! :kytka:

 
Lily007
Kecalka 491 příspěvků 20.08.11 16:25

AHojky jsem v podobný situaci. Mě je sice 20 ale mám o hodně mladšího přítele je mu 17. Dělá střední ale chodí na brigádu aby nám pomohl. Je pořád s námi a malýho miluje. Malýmu je měsíc. Sice mám zázemí u rodičů a mamka mi hodně pomáhá ale i tak to není žádná pohoda. Ale mám jen malej pokojík pro sebe jinak sme dole s rodiči celý dny. Naštěstí plně kojím takže peníze neutrácím a oblečení mám po bráchovi a po sestřiným dítěti. Takže sem hodně ušetřila. Ale budu mamce platit jakoby nájemný :-D o penězích zatím moc nevím jak kdo dostává pač na našem uřadě mají dovolenou. A jak psaly holky vážně udej otce do papíru. Aby ti pomáhal alespoň finačně. Budeš to potřebovat. Hodně štěstí :-*

 
Sardinka03
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 20.08.11 18:02

kazdy mlady kluk kolem 20 je nezodpovedny a chova se sam jak dite. mozna prave tim vasim miminkem by se te zodpovednosti naucil. myslim ze bys mu o miminku mela rict, i kdyz uz spolu nejste. podle paragrafu 95, zakonu o rodine c. 66/1983 Sb. by ti mel financne s tehotenstvim i s miminkem pomahat, kdyz ne, muze mu to ulozit soud. to by se potom panecku naucil zodpovednosti. pri poceti miminka jsou vzdy dva a pri jeho peci by meli byt taky.

Samozrejme, rozhodnuti nechat si miminko nebo ne je na TOBE, ale ver mi, ze znam minimalne 3 me velmi blizke zeny, ktere se rozhodly pro interupci a cely zivot to lituji. na druhe strane, znam taky ty, co se rozhodly si mimi nechat a potvrdily mi, ze naopak toho nikdy nelitovaly :-)

je videt, ze jsi moc rozumna jak pises o tech podminkach u rodicu a planujes kde bys mimi vychovavala. ja myslim, ze by se k tobe tvoje a mozna ani expritelova rodina neotocila zady. mozna by ses divila jak by ti najdenou kazdy zacal pomahat nebo treba i kamosky. navic cesky stat je i navzdory skrtum porad ve srovnani se zbytkem evropy docela stedry pokud jde o svobodne matky.

nekdy muze dojit u potratu ke komplikacim a nasledky jsou takove, ze treba zena uz nemusi mit nikdy mimi. myslim, ze detatko dava zivotu smysl a kdyz bude trosku starsi a nekdo ti ho pohlida, tak klidne zas muzes vyrazit za zabavou nebo mu treba hledat noveho tatinka, pokud by nahodou ten jeho biologicky neprojevil zajem.

miminko je vzdy vyzva jak se k tomu zena postavi. preji ti, aby si sve rozhodnuti nikdy nelitovala a byla na nej hrda.

 
lsz1978  20.08.11 18:18
svobodná matka

Já bych Ti chtěla napsat ať si pořádně promyslíš,protože jako svobodná matka to nebudeš mít vůbec jednoduché, opravdu můžeš čerpat jen 4.letou rodičovskou a brát 3.800.- je žalostně málo. Sociální příplatek byl zrušen můžeš brát jedině tak hmotnou nouzi což je dost ponižující,přídavek na dítě ten je tuším 500Kč a nárok máš na příspěvek na bydlení. Ale jak píše Miruše(nevím opravdu jak na tohle přišla), že Ti musí platit otec dítěte, ano musí určitě bys ho jako otce měla uvést, bude muset platit i na tebe to je pravda! Ale musí mít z čeho!!!!Mám tři kamarádky, které bohužel žádné alimenty nemají!!!!Ten první otec je nezvěstný, několikrát na něj kamarádka podávala trestní oznámení o neplacení výživného musí kvůli sociálce! Kde je? nikdo neví, je v tahu již přes 10.let. Prý o něm mají záznam z roku 2008, kdy se jim ho podařilo najít tak, ale proč ho nezavřeli když už v té době měl dluh na výživném přes 100 tisíc? slíbil prý že už plati bude!!!!HA HA jako fór dobrý, policajti mu to samodřejmě sežrali!!!! Ten druhý otec má novou rodinu, na dceru mé kamarádky platí občas, ví, že pak na něj nemůžou, když alespoň občas něco pošle. Když mu kamarádka volala tak prý, že fakt nemá!!! Další případ už rozebírat nebudu, dítě je mít fajn každá chceme být matkou, ale děti taky něco stojí, a bez praxe se dnes po mateřské práce těžko schání. Každopádně bych otce uvedla, třeba se k tomu postaví čelem. hodně štěstí. :hug:

 
Káčulaa
Generální žvanilka 22216 příspěvků 20.08.11 19:09

Ahojky,
určitě si školu dodělej, zbývá ti jen poslední krok, pak už by ses k tomu nemusela dostat.
Co těhotenství s etýče, takjá také otěhotněla přes HA, není nic 100% spolehlivé. Byla jsem tenkrát ve škole, neměla jsme ji ještě dokončenou a když jsme to zjistila, tak s eve mě mísilo mraky pocitů, štěstí, zklamání, co budeme dělat, no bylo toho spousty. Já to štěstí jako ty, že si to můžeš sama vybrat neměla, jsem epileptička a tenkrát jsem brala takové léky, které se absolutně neslučovaly v žádném případě s těhotenstvím. Když jsme se toto dozvěděla, byla jsme úplně na dně, lítali jsme s mým teď již manželem po všech doktorech, aby nám řekli, že to půjde, všude byla jasná odpověď, že určitě mám jít na potrat, že je 99% ní riziko, že miminko bude poškozené na mozku, že nebude zdravé. Bylo to tehdy hrozné. Napokec jsem šla na miniinterupci, bylo to strašné, hrozně jsem brečela a nikdy na to nezapomenu, ač bylo miminko neplánované, prostě jsme ho chtěli. Okamžitě jsem pak změnila doktora a řekla mu, ať mi léky upravěj tak, že bych do 2 let chtěla mít to svinstvo z těla a chtěla otěhotnět, najednou to šlo, jiné léky…
Měla jsme štěstí, po 2 letech jsme se vzali a já přišla do jiného stavu a narodila s emi holčička, 4 roky na to kluk, ale není to tak vždy samozřejmé. Ženy v dnešní době opravdu trpí na samovolné potraty, no je toho tolika, že prostě to musíš brát jako dar, já jsem pak po 13i letém manželství od manžela odešla, byl agresivní a občas jsem nějakou slízla, po nějaké době jsem si našla přítele, který mé děti miluje, je jim už 12 a 8 let, rozhodli jsme se, že budeme mít miminko, to se také stalo, narodila s enám teď 12.5. krásná holčička a 13.5. nám zemřela na náhlé úmrtí novorozence. Zhroutil s emi celý svět, ale musela jsme koukat dopředu, mám již 2 děti a měla jsem to štěstí, že jsem po šestinedělí přišla opět do jiného stavu, tak čekáme přírustek. Já také na miminko teď nic neměla, ale vše s ehrnulo od kamarádek, no a co jsem neměla, to jsem pořídila přes aukro, kde se dá koupit opravdu lacině.
Určitě řekni tuto novinu svému bývalému příteli, jednou je to táta, má právo to vědět a moc držím pěstičky, ať vám to dobře dopadne :palec: :palec:

 
MyškaB.
Závislačka 4333 příspěvků 20.08.11 19:14

Neboj, svobodnou matkou jsem byla 4 roky, razila jsem heslo, že na chlapa se umí pověsit každá, ale zmáknout to sama je machrovina (dost to pomáhá) :wink: Není to lehké to ti nebudu lhát, ale stojí to za to a jsem ráda, že prďouse mám je mu 8 chytrej je jak rádio a je s ním hrozná sranda. Pamatuj, zvládly to tisíce ženskej před tebou tak ty to zvládneš taky. Držím palečky a věř, že bude líp. :hug:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 20.08.11 19:16

Ahojky, dle mého si myslím, že díky výše nade mnou uvedeným příspěvkům, není znovu nutné poukazovat na již jednou ne-li několikrát řečeno, ale myslím si, že podpory není nikdy dosti… Vyřčených rad, být Tebou bych se zkusila chytit a vyběhat je, teda pokud budeš mít potvrzené, že jsi opravdu těhu… Pokud tomu tak bude, tak v tom případě, upřímně gratuluji :kytka: a pak věř, že je opravdu spoustu mamin, které se chtějí věcí po svých dětech zbavit a nabízejí se levně. Když už jsi tady zaregistrovaná, koukni na bazárek, je tam toho opravdu spoustu, já takhle třebas sehnala kočárek v hodně dobrém stavu za pár kaček a spoustu dalších věcí… Určo řekni vše rodičům i ex-příteli, ať ví, na čem všichni jsou… Je také fajn, že neuvažuješ o potratu, neboť jak již také bylo psáno, někdy se následně neskutečně dlouhá doba než-li se Ti třebas podaří znovu otěhotnět a nedej bože, že už by to třebas nešlo vůbec… nechci Tě strašit, tak se nezlob, ale někdy je tomu tak… :cry: Takže vše v pohodce prober ve své hlavě, pak následně s rodiči a uvidíš, že se vše vyřeší a budeš Ty i mimisek v pohodce a Ty nakonec všechno zvládneš… Držím pěstičky!!! :palec: Dej pak vědět, co a jak…

 
Crawler
Kecalka 123 příspěvků 20.08.11 19:50
:palec:

V prvé řadě gratuluju k miminku!!! Věř, že i přes všechny obtíže, které nastanou to pro Tebe bude to nejkrásnější na světě ;-)

Není to jednoduché - taky jsem otěhotněla při škole - o prázdninách před 3.ročníkem vš. Totálně to překopalo moje plány - chtěla jsem cestovat, samozřejmě udělat celou vš čili 5 let, apod. ALE nic krásnějšího jsem nezažila - každý ultrazvuk byl zážitek . Státnice jsem dělala o rok později, protože v řádném termínu jsem byla chvíli po porodu :lol:

V praxi - 4 roky rodičák - první rok 7600kč, pak 3800kč. To ale není vše - dostaneš porodné 13000kč a pak příspěvky - já beru 700kč na syna a 500kč na sebe - takže první rok 8800kč pak 5000kč. Pak si můžeš zažádat o příspěvek na bydlení, apod. Prostě finančně se to zvládnout dá. Oblečení na miminko, kočárek a vše potřebné můžeš pořídit v bazárcích na netu za symbolické ceny ;-) Co se týče bydlení, tak věří, že i podnájem se zvládnout dá, ale neušetřila bys vůbec nic, takže lépe to nějak skoulet s rodinou.
Jinak expřítele bych do toho zatáhla minimálně po té finanční stránce ;-) Nebuď hloupá - je to jeho dítě a třeba touto zkušeností dospěje - neznamená to, že se máte dát dohromady, ale měl by prokázat jistou odpovědnost a třeba Tě mile překvapí ;-) :palec:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 20.08.11 20:18

No já tě asi zklamu,ale být na tvém místě a ve tvé situaci,nešla bych do toho.
Vím co píšu,já v ní taky byla,ale je to už přes 20 let a když srovnám tehdejší možnosti mladé svobodné matky a to,co vláda dokázala dnes,tak vím,že bych to nedala. Sama,bez pomoci rodičů,přátel,par­tnera by to bylo tak těžké,že si to ani nedokážu představit.
Taky jsem začínala ve vybydleném bytě,bez elektřiny,vody,ply­nu,prostě holý zdi,kamna na uhlí,voda na chodbě,wecko v nedohlednu…zvlá­dla jsem to.Sama. Ale občas jsem byla v situaci,že jsem neměla holce ani na botky. Už bych to nikdy nechtěla zažít…
Ono se to hrozně lehko píše,ale žádná z nás ti tady nepomůžem,jen virtuelně krásnýma a nadějnýma slovama. Ale z toho se nenajíte a neoblečete,baráček si nespravíte a výbavu nepořídíte.
Jsi mladá,život máš před sebou,je to jen na tobě.
Přeju ti,aby jsi se rozhodla tak,jak budeš sama cítit,že je správně.

Příspěvek upraven 20.08.11 v 20:30

 
Bee1992
Nováček 8 příspěvků 20.08.11 20:32
Potvrzení

Tak dneska jsem naběhla k mému lékaři aby mi to potvrdil a máme potvrzeno. Utz byl zážitek (nečekala jsem že se to dá vůbec takhle rychle potvrdit). Doktor mi také řekl pár rad atd., je to skvělý člověk. Zatím jsem to doma probrala jen s tatínkem - ten co má mozek na 20 let byl vržen do reality dědečka - tak to trochu špatně nese.

Bývalému jsem to zatím neřekla a také s tím asi počkám až po matuře - to je za týden - aby to nechtěla jeho rodina řešit zrovna tehdy, když budu zavalená knihami.

Mamku jsem dneska tak nenápadně naťukávala, takovéto, co by, kdyby atp. a zítra spolu máme dívčí jízdu, takže jí to řeknu zítra.

Díky moc za každou radu a povzbuzení. Abych řekla pravdu, je mi jasné že to nebude jednoduché, ale na mimi se těším už teď a modlím se aby bylo všechno (po zdravotní stránce) v pořádku. :palec:

 
snažilka2017
Extra třída :D 10239 příspěvků 20.08.11 21:14

Hezký příběh, dá se mu docela i uvěřit, jeslti je to pravda co pises, tak hodne zdaru pri rozhodovani, ale co mi nesedi, ze by gynekolog ordinoval v SOBOTU? :roll:

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 20.08.11 21:28

ahjoky, ja mám něco podobného! je mi ted už 20, ale v té době co jsem čekala Sofii jsem měla celkem nahnáno a bála sem se jak to moje rodina vezme! Ale vzala to víc než dobře. měla sem strach že jí nebudu moct dát všechno,ale ted vidím že můžu!!!

s přítelem sem v té době byla v rozchodovém období a neviděla sem ho první 4.měsíce těhulkování, pak ale najednou se něco změnilo a my jsme to pomalu dávali zase dohromady! takže od 5.měsíce chtěl vědět vše o stavu Dcerky.....
Ovšem vůbec jsem nečekala,že semnou půjde k porodu! A šel! ted už je Sofi 7.měsíců a zvládáme to! ale hlavně s pomocí jeho rodičů!

Co se týče penězů, tak máš 8.100kč(tj: rodičák + přídavky) na děvět měsíců. a pak budeš mít 5.100kč po zbytek mateřské. já jelikož mám otce uvedeného v rodném listě a pracuje už nakou dobu tak 8.100kč budu mit celé 3 roky. a to je mému příteli 25let…

Příspěvek upraven 20.08.11 v 21:29

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 20.08.11 21:34

Crawler: ted uz je to jinak… porodne +rodicak je dohromady 21.000kč a pak je to: 7600kč+ 500kč celkem 8.100kč.. na 9.měsíců! a pak 3600kč+ 500kč celkem 4100kč… takhle to ted je co sem si zjistila pred porodem na socialce.

 
Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 20.08.11 21:48

Jsem v podobné situaci jako ty. Bude mi sice 21, ale taky jsem teď v květnu maturovala, v šestým měsíci. Teď budu začínát devátej a koncem září mám termín. Otěhotněla jsem s přítelem po roce vztahu, bylo to nečekaný a docela šok, ale přítel mi řekl, že se nemám ničeho bát, že se o nás postará, že budeme spolu. Mělo to být tak, že se po matutritě přestěhuju k němu (je mu 31, bydlí sám, pracuje…), ale on přišel červen, červenec, srpen…a pořád nic… Takže teď je to asi tak, že na výbavičku mi sice dal, mám nachystaný už všechno, ale už 3 týdny jsme se neviděli a já jsem se začala zařizovat u mamky (která je nezaměstnaná a pomoct mi rozhodně nemůže). Tím ti ale nechci říkat, aby sis miminko nenechala, spíš naopak…To, že otěhotníš s chlapem, kterej je starší, pracuje a řekne ti, že se o tebe postará, není žádná záruka. Na tom je nehorší to, že chlap celou tu dobu ví, že nemusí, zatímco tobě už nic jinýho nezbývá. I milující manžel, kterej s tebou dítě plánuje, si může ze dne na den sbalit kufry a už ho neuvidíš…
Budeš mít sice jenom rodičák a nějaký ty příspěvky, ale pokud máš někoho, kdo ti aspoň trošku pomůže, tak běž do toho. Určitě to nebude jednoduchý, ale jednou bys toho mohla hodně litovat…
Každopádně ti přeju, aby ses rozhodla tak, jak to pro tebe bude nejlepší :wink:

 
Bee1992
Nováček 8 příspěvků 21.08.11 00:51

Muj gynekolog je pribuzny me spoluzacky, a jelikoz byl ten den v nemocnici, tak me mohl vysetrit - abych necekala.

 
Sisimud
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 21.08.11 12:26

Bee Držím ti palce!!! :kytka: Mám veľa kamarátiek, čo otehotneli dosť skoro a neplánovane … a zvládli to :hug: Neviem, ako by som sa zachovala v tvojej situácii, možno by som išla na potrat… ale teraz viem, že keby sa mi niečo také stane, tak by som nešla!! Vždy sa nájde veľa dobrých ľudí. Môžeš požiadať aj priamo tu na emimine, že či by sa nenašli nejaké vecičky, ktoré len zavadzajú a vy by ste ich potrebovali. Za symbolickú cenu, alebo zadarmo. Už som tu niekde takú zbierku videla a aj keď sú ženy veľa krát mrchy :pankac: V tomto stojíme pri sebe :srdce:
Tak sa drž, dievča a teš sa, je to zázrak, nie každý má to šťastie mať vlastné dieťa… a myslím, že okolie ti naozaj pomôže..a aj „cudzí“ ľudia tu :wink:

 
pansy
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 21.08.11 15:13

Jen k tem socialnim prispevkum…pozor na to, vse se pocita z prijmu domacnosti, kde mas trvale bydliste. Takze pokud mas trvale bydliste v domacnosti, kde jsou pracujici lidi s pravidelnym mesicnim prijmem, nemusis taky dostat vubec nic…Mas narok na 4-lety rodicovsky prispevek a vse ostatni se odviji od prijmu cele domacnosti. Drzim palce, at se situace vyresi:-)

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 21.08.11 16:13

Gratuluji k miminku, které již máš potvrzené, a jelikož to nyní vypadá, že seš rozhodnutá si mimiska nechat, tak Ti držím pěstičky, ať všechno dobře dopadne a Ty vše v pohodce zvládneš… Hlavně udělej tu maturu, bez ní dneska nejsi nic! Zbytek má prostě čas… Neboj, všechno se dá zvládnout, dědeček to stráví, babička také a myslím si, že nakonec budou rádi za vnouče… :kytka: A pokud to s ex-přítelem nemíníš dát znovu dohromady (dle Tvého uvážení a situace), tak ať vás aspoň podporuje - v tom jsem tady s holkama - zapiš jej do RL a hlavně mu to řekni. Neboj,třebas někde chodí po světě hodný chlapík, který nakonec bude Tvému mimisku úžasným tátou…, když ten vlatní nebude mít zájem a vám bude líp… Hodně štěstí… :kytka:

 
Bee1992
Nováček 8 příspěvků 21.08.11 19:27

Trvalé bydliště mám u babičky - původně jsem totiž z Moravy a když sme se sem s mamkou stěhovali, tak to bylo nejlepší východisko - protože tady sme se stěhovali po nájmech atp. Pravda mamka tam má trvalé taky, takže by se její plat započítával taktéž.

 
elfans
Kelišová 5254 příspěvků 21.08.11 22:16

To s tím trvalým bydlištěm taky není úplně pravda. Řešila jsem to nadávno na sociálce. Společnou domácností se myslí matka a otec zapsaný v rodným listě a vůbec společnout domácnost mít nemusí,nemusí spolu bydlet. Tím, že je v rodným listě, musí ze zákona na dítě přispívat a tím je myšlená společná domácnost. Mám trvalé bydliště stále u rodičů, tak jsem si to zjišťovala. Ale nevím, jak by to bylo, kdyby otec v rodným listě zapsaný nebyl. Nejlepší je si všechno zavčas zjistit.
Jinak držím palce, určitě to není jednoduché, ale moje babička vždycky říká, že za války se rodili taky děti a nebylo nic.

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 22.08.11 01:09

Bylo tu toho hodně řečeno, s většinou souhlasím.
Bee určitě bych to „tatínkovi“ řekla. Ať se k tomu nějak postaví. Budeš-li ho hnát k podepsání otcovství, bude ti muset platit, to je pravda, ale také bude mít právo na péči o své dítě a může to pak dělat neplechu. Kolikrát si pak ti tatínci berou dítě jen proto že teda když už platí tak si ho brát budou, tahají to po soudech, dělají problémy(i třeba z donucení rodičů co just teda budou chtít otrávit život náně co to tak zavařila jejich nunánkovi chlapečkovi), vybíjejí si tak vztek na dítěti. Mám takových případů v okolí dost a dost.
Prostě řeči „když už si to dítě udělal, no a co že ho nechtěl, jen ať platí“ jsem slyšela mockrát a teď ty holky plačou. Dostanou od chlapa párkrát do roka 400,– protože on má papír že bere v práci minimálmní mzdu(což není pravda, ale koho to zajímá), nebo je nezaměstnaný a soud mu víc poručit platit nemůže.
Za mě teda, do ničeho ho nežeň, nesuď se s ním. Je-li to chlap s „CH“ přebere část zodpovědnosti sám od sebe. Jestli není, nezaslouží si být otcem nijak , ani papírově.
Hodně štěstí! zvládnout se to dá a chytrá holka jako ty to zvládne :kytka:

PS: úřady nemůžou posuzovat domácnost, byt i když ste rodina. Rodiče nemají automatickou povinnost tě živit. Pokud už nebudeš studentka, což nebudeš, maturita bude za tebou , studium ukončeno. Takže budeš s dítětem samostatná jednotka. Budete mít svoje životní minimum a od toho se budou odvýjet výše příspěvků.Tak mi to bylo před lety vysvětleno. Snad to zase nějak nepoměnili. Jen asi ne u toho bydlení, tam se opravdu bude počítat se všemi obyvateli na udané trvalé adrese. Určitě poradí na sociálce, nebo se dá hodně pohledat na netu. Co třeba http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp
nebo ještě lépe http://portal.mpsv.cz/soc/poradce

Příspěvek upraven 22.08.11 v 01:36

 
knapek  22.08.11 22:26

a ja to znam zase jinak.Ditě nepujčim ,ale prachy naval.Takže to podle mě taky neni fer.Ditě by si mělo važit toho kdo naněj plati,ale jak když ho vubec nezna.

 
katyca
Závislačka 3379 příspěvků 23.08.11 10:20

Souhlasím s Bery

 
Sisimud
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 23.08.11 13:40

Knapek :think: No to hej, to tu asi nikoho nenapadlo… jasné, že keď sa určí otcovstvo a žiadajú sa peniaze, tak je na mieste aj kontakt s dieťaťom

 
Sisimud
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 23.08.11 13:42

Bee A už si to mamine povedala??

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 23.08.11 14:42

knapek- ale nenavádím aby tu dotyčná využila peněz a dítě nedávala. Jen jsem popsala situace z okolí kdy matky just, na truc chlapovi, dítku nechaly vypsat kolonku OTEC v rodném listě. Jen aby teda otec dostal co proto a teď „musel hajzl platit“ a vymstilo se jim to. Také jsem napsala že pokud bude otec chtít být otec ať je, a´t dítě ví čí je. Pokud ale ne, bude jim lépe úplně bez něj.
Váš příspěvek je zcestný,od věci. :roll:

 
zaj  24.08.11 02:47

Když mi bylo 19 let. Náhodou jsem otěhotněla. S parterem jsem byla 4 roky. Když jsem přišla na to, že jsem těhotná, v první chvíli jsem byla nadšená a šťastná. Ale přivést dítě do světa, bez peněz je těžké. Bydlela jsem u přítele doma a s jeho rodinou. Dlouho jsem se rozhodovala, na konec jsem šla na potrat. Byla jsem si jistá, že na dítě nejsem připravená jak duševně(dostatečně vyspělá a připravená na výchovu dítěte) tak po peněžní stránce. Potrat byl rychlí a bezbolestný. Po roku a půl jsem se s přítelem rozešla. Od života jsem čekala něco jiného, než on mi mohl poskytnout. Bylo to těžké ale nelituji mého rozhodnutí. Už je mi 23 a mám byt, partnera a 1.8.2011 se mi narodil syn. Jsem si jistá, že mu mohu dát vše co potřebuje a nemusím žadonit u rodičů. Každá žena je jiná a na dítě připravená. Některé ženy jsou připraveny už jako dívky př. 17 let a některé ženy nejsou připraveny ani ve 32letech. On ti každý bude radit, ale musíš sama vědět jak to cítíš. Každý utratí za dítě jinou částku. Je to pouze na tobě. Hodně štěstí při rozhodování. :wink:

 
Bee1992
Nováček 8 příspěvků 24.08.11 19:15
Rodina

Mamině i taťkovi (mému) jsem to pověděla. Oba dva jsou proti potratům a já mám něco naspořeno na účtu který mi zakládala mamka, když sem byla ještě v předškolním věku. Tímto bych jí chtěla moc poděkovat. Vím, že si to taky přečte :lol:. Zítra mě čeká dodělávání neklasifikace z účetnictví, takže teď mám trochu (nevím jestli ten stav co mám, se dá popsat jako trochu, to už spíš Hrozný) nervy.

Expříteli jsem to taky řekla, cca předevčírem a první co řekl bylo „a necháš si to?“ :think: . Trochu mě tim vyvedl z míry a pak mě těžce odbyl. Dneska se znova ozval a chtěl to nějak probrat (asi byl v šoku). Ale i kdyby mi sliboval hory doly, vím jaký je, jenom velký slova :roll: - byť už to bylo o tom jak moc mě miluje - a pak šel za jinou. Teď to bylo na ten stejný způsob - Jak mě do ničeho nechce nutit (to beru), ale jinak nic moc. Ví to, víc už teď dělat nebudu. Musim se učit :pankac: . Nechám to až po matuře ať mám teď klid.

Příspěvek upraven 24.08.11 v 19:17

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 24.08.11 20:55

Držím pěsti, ať to takhle pěkně šlape i nadále! :kytka: A snad nás budeš průběžně informovat… :wink: :jazyk: A hodně štěstí u zkoušek a u matury! :palec: To dáš!!! :pankac:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 24.08.11 22:04

Bee posílám velkou gratulaci i k tomu odhodlání, říct to oběma rodičům - asi to muselo být těžké… takže :potlesk: a rovněž k tomu, říci to bývalému - přesně jak píšeš, řeklas mu to, a teď bude jen záležet na tom, jak se k tomu postaví on. Jestli víš a dle Tvých slov, předpokládám, že ano, co přesně chceš, tak o to, budeš mít všechno ostatní jednodušší, ikdyž se to nebude zdát… Pevně věřím, že Tě také hodně podpoří rodiče a vše zvládneš… Hodně štěstí při zkoušce a následně i při matuře… Dále nás informuj… :kytka:

 
Sardinka03
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 25.08.11 12:34

Jsi statecna a odvazna!!! Podari se ti vsechno, co v zivote chces! Maturu jiste zvladnes a je skvele, ze tim ucetnictvim si vlastne muzes privydelavat behem tehotenstvi i na materske. Kdyz budes sikovna, tak z tebe bude bohata maminka jako moje ucetni, ma dve deti, dela dane a ucetnictvi pro nekolik firem a taky pro fyzicke osoby a myslim, ze se ji moc dari.

 
Sardinka03
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 08.09.11 22:12

Ahoj Bee, jak se mas? maturu jsi doufam zvladla a muzu ti gratulovat, ze? co mimisek? roste a ma se k svetu? jaka byla reakce budouciho tatinka?

 
Bee1992
Nováček 8 příspěvků 21.09.11 23:32
Ach ti doktoři

Holky není to nic moc. Kvůli maturitě jsem si zavařila víc, než kdybych těhotná nebyla. Z matury sem byla tak vystresovaná, že sem pár dní nespala. Spát sem ani nemohla a skoro pořád jsem zvracela. Těžko říct, jestli to bylo kvůli těhotenství nebo jestli z nervozity. Začala sem krvácet - takovou podivně hustou krví. Naštěstí to nic nebylo.

Dobrá zpráva je, že všechny předměty (kromě jednoho) za dva nebo krásně bodově ohodnocené (to kvůli státní maturitě, čeština se jen boduje a pak se dopočítávají body za písemnou část, kterou jsem psala minulý čtvrtek a pátek) No prostě blázinec. Jeden - neprospěla - účetnictví. Z poslední zkoušky. Prostě sem měla okno velký jako vrata. To mě ale do kolen nedostalo. Dostala mě na kolena až paní zástupkyně, která mi oznámila, že běžné opravné termíny, které bývaly prosinec/leden - jsou přesunuty, kvůli státním maturitám až na další termín a to je květen…

To jsem se upřímně poprvé rozplakala… No teď už to nezměním. Co na plat. Od prvního října nastupuji na brigádu, k mamce do práce.

Příští týden mě čeká prohlídka. Tak mi držte palce, ať to dobře dopadne. Díky

 
Aklama
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 22.09.11 22:08

Držím palečky!

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 22.09.11 22:40

Bee já takyyyyyyyyyyyyyyyy :dance: :palec: :palec: :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama