Třetí mimčo

Těhotenství

Zdravím všechny maminky, i budoucí. Chci se s Vámi podělit o svůj příběh a asi se i trochu vypsat. Začalo to po mých 18. narozeninách, s přítelem jsem tehdy chodila půl roku. HA jsem v tu dobu nemohla brát kvůli mononukleóze, kterou jsem prodělala v 17 letech, stále jsem měla zvýšené jaterní testy.

Bum, těhotenství. Co teď? Já u rodičů, přítel o rok mladší také u rodičů, čerstvě po škole. No, nechali jsme si to. Bohužel došlo k předčasnému porodu, tenkrát jsme bydleli v Plzni. Dcera se narodila ve 31. týdnu s váhou 1200 g. Samozřejmě inkubátor a čekání. Vše dopadlo na výbornou a díky skvělým doktorům v Plzni jsme si dceru vezli po 2,5 měsících domů.

O rok a půl později další těhotenství, tentokrát proběhla cerclage a cca týden v nemocnici, již v Pardubicích, nicméně opět nastal 32. týden, odtok plodové vody a do 48 hodin porod syna ,ten měl už 1960 g. Převezli jeho i mě do Hradce Králové, neboť pardubická porodnice tenkrát ještě nebyla tak dobře vybavena neonatologickou péčí. Po cca 3 týdnech jsme dosáhli 2,30 kg a mohli jet domů. Dnes je dceři téměř 13 let, synovi 11 let a kromě častějších nachlazení (i když už i to ustupuje) jsou v pořádku.

Před 2 roky jsme se s manželem (stále ten stejný otec obou) dohodli, že zkusíme třetí mimčo. Nějak jsem si ty dvě neužila, mladá, prostě teprve nyní jsem věděla, že bych si to vychutnala. Ale ono to nešlo. Po porodu syna už jsem mohla užívat HA, takže léta užívání udělala své. Vysadila jsem ji tedy téměř před 2 roky. V únoru 2011 jsem byla v práci povýšena, manžel po letech odešel z fabriky a šel pracovat jako řidič sk.C. Jezdí jen po republice, víkendy má volné. Přes týden se vidíme každý den, i když až večer. Byl to jeho sen dělat tuhle práci, miluje to.

Teď před velikonočními svátky jsem měla sraz ze školy, pilo se, tančilo, paráda. Najednou bolest v podbřišku (měla jsem ten víkend dostat MS), ale ona nedorazila. V neděli už bolest prsou, v pondělí ráno zvracení a odpoledne krásně pozitivní TT. V další dny taktéž. 3. 5. jsem byla objednaná na gynekologii, kde mi lékařka potvrdila gestační váček v děloze, víc nic, bylo ještě moc brzy. Další prohlídku mám 24. 5. a to prý by už mělo být vidět srdíčko.

Co teď? Manžel změnil práci, já povýšila, přesto jsme se rozhodli do toho jít. Vždyť je mi teprve 32. Jen se obávám, zda to nebude zase 7. měsíc. Ale doufám, že ne. Na rozdíl od těch dvou předchozích jsem byla nyní okamžitě odeslána na rizikovku, takže odpočívám doma. Jen příznaky těhu, které jsem ani u jednoho dítěte neměla, mám nyní asi za obě dohromady.

Tak mi držte palečky, ať je na příští návštěvě vše ok.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 12.05.11 09:01

Ahoj Zuzko,ničeho se neobávej,stejně přijde,to co má,ať se bojíš nebo ne.Tak věř tomu,že si to tentokrát užiješ až do konce a že třeba ještě budeš mimčo prosit,aby už šlo ven:).Taky čekám třetí mimčo po 14 letech od druhého porodu a je to úplně něco jinýho než když mi bylo 20,víc si to užívám a víc vnímám ten zázrak,že ve mně roste živej tvoreček :-)

 
teresa20  12.05.11 10:20

Zuzko, držím palce :kytka:
Tvůj příběh mě zaujal, protože moje známá je ve stejné situaci jako ty. Má už dvě větší děti, obě porodila o 2 měsíce dříve a teď čeká třetí.. Dle jejího dr. prý má počítat s tím, že se třetí narodí úplně stejně - ona je postavou malinká a drobná a obě její děti byli jako miminka velcí.
Tím tě nechci strašit. Jen mě zaujalo, že to máš podobné jako ona. Hodně štěstí :mavam:

 
markynka
Stálice 83 příspěvků 12.05.11 10:55

gratuluji k mimču :kytka: a neboj vše bude určitě v pořádku

 
janickamiami
Závislačka 4505 příspěvků 12.05.11 12:21

Ahoj Zuzko, tak já jsem na tom skoro stejně. Mám již dvě děti, 11 a 13 a teď čekám třetí. Také jsem je měla brzo jako ty a tak si to teď užívám :pankac:

Moje porody sice nebyly předčasné, ale za to oba dost zdlouhavé a bolestivé…takže tak jako ty asi předpokládám že i ten třetí nebude procházka růžovým sadem :think: …ale hlavně aby vše dopadlo dobře a všichni jsme byli zdraví :kytka:

Přeji i tobě hodně štěstíčka a zdravíčka :potlesk: :potlesk:

 
Zuzka 79
Kecalka 309 příspěvků 12.05.11 13:17

Ahoj holky.Díky všem za podporu,také Vám všem přeji krásné těhotenství a snad to všechny nějak zvládnem.Určitě podám info,jak pokračujeme. :-)

 
Zrzulka
Povídálka 43 příspěvků 12.05.11 13:28

Ahoj Zuzko,moc Ti vlastně Vám gratuluji a mooooc Vám to přeji.Vůbec neuvažuj co,jak,kde.Když už jsem krapet dost k.o )taky z třetího mimi) tak si vždy vzpomenu na větu,kterou jsem někde slyšela že:" MIMINKO JE DAR"
Takže buďte šťastní a užívejte si to dokud jsou malé a jsou u nás.Držím palečky ať je vše vpořádku :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 12.05.11 15:24

Ahoj, ničeho se neobávej a užívej si těhotenství-je to po těch letech totiž úplně něco jiného.Taky jsem byla na rizikovém, holky mám už velké,požehnaný věk(ty jsi ještě mladice :lol: ) a dopadlo to výborně.Ani jedno předchozí těhotenství a ani následně péči o toho drobečka jsem si tak neužila,jako to prožívám teď.

 
Anonymní  12.05.11 17:44

Zuzko,také jsem porodila syna nedonošeného,34­.týden,bylo mě necelých 20 let.Dcera se narodila o dva roky později,donoše­ná,ale celé těhotenství jsem opravdu poctivě ležela.
Zařizování bydlení a ostatních věcí bylo jak já říkám za pochodu-přestavba bytu,potom koupě a přestavba RD,dostavba děstkých pokojů.A mě po třicítce začalo něco našeptávat,že by bylo fajn mít ještě třetí dítko.Že už jsme zařízený,bez půjček,děti odrostlejší a takový mimčo by bylo úžasný.Jenže jsem nedokázala vysadit antikoncepci-vždy jsem si řekla že ještě půl roku,že je potřebo dodělat to či ono,pořád byly nějaké důvody proč mimčo odložit…potom přišla zajímavá pracovní nabídka…a najednou jsem zjistila,že už jsem moc stará na to,abychom mimčo měli. :-( Letos mě bude 40 a už si na třetí dítě netroufám.
Nyní aktuálně nepociťuji,že by mě chybělo šíleně moc,máme dvě úžasné děti,ale bojím se doby,kdy mě to bude mrzet.Jak jednou v televizi říkal skladatel Horáček-co mě v životě nejvíc mrzí je to,že jsme s manželkou neměli ještě jedno dítě.
Ale kdyby nyní měla selhat antikoncepce,tak ani na vteřinu neuvažuji o interupci a hrozně moc bych si těhotenství a mateřství užívala.I manžel.
Takže si toto těhotenství užívej co nejlépe umíš-dítě je opravdu dar.

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 12.05.11 20:11

Přeju Ti krásné a pohodové těhotenství, i když se vším všudy, ať si to teď hezky užiješ. Samozřejmě to míním v dobrém!!! :srdce:

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 15.05.11 22:01

drzim palecky… =)

priznam se ze ja mam tedy zatim jen jedno miminko…
ale mohu rict,ze tehotenske priznaky sem nemela(zadne zvraceni v prvnich mesicich)az na to ze sem se kolem 8.mesice tak prejedla ze sem mela nevolnost jinak ne. :-P :-) :-) :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama