Tryzna za boty

O životě

O životě a skonu jedněch bot. Jelikož jsem již sehnala nové botky samochodky, přijde mi správné se se svými letitými kamarádkami naposledy rozloučit. Nuže, tady je story o tom, jak jsme se daly dohromady.

Příběh začíná v dubnu před 11 lety v Adršpašských skalách. V celé republice svítilo sluníčko, jen v Adršpachu tehdy sněžilo. Na týdenní pobyt jsem přijela vybavena svým skoromanželem a pohodlnými pohorkami. Turistické botky mě však opustily hned při prvním výletě a to dost nechutným způsobem.

Byla sobota dopoledne a na obou botách odpadla kompletně celá podrážka. Za doprovodu vulgarit v různých jazycích (nadávat umím obstojně ve třech jazycích a sem tam znám něco i z jiných řečí) jesm přivázala zbytky svršků a podrážek tkaničkami k nohám a snažíc se nešoupat nohama a nezakopávat vyrazili jsme s drahoupolovičkou na lokálku do nejbližší civilizace.

Do Trutnova jsme dorazili mírně po poledni a začali jsme shánět někoho, kdo mi prodá turistické boty za jakoukoliv cenu. Kolem druhé hodiny odpolední (připomínám, že byla SOBOTA) jsme v jednom sport obchodě zahlédli světýlko. Pan majitel se tam pokoušel cosi prodat zámožnému, německy mluvícímu klientovi. Dobouchali jsme se, pan majitel si vyslechl, jaké neštěstí mě potkalo, zrakem odborníka zhodnotil pozůstatky obuvi na mých nohou a s povzdechem nás pustil dovnitř.

Po půlhodince zkoumání jsem se ujistila, že mám opravdu nohu velikosti „dámský parník“ - všechny nabízené kousky mi byly prostě malé. Byla jsem ochotná odejít i v pánských botách, ale ty zas byly moc velké. A pak jsem JE uviděla! Krčily se v koutě a barvou splývaly se zátěžovým kobercem. Jen cenovka prozrazovala jejich přítomnost. Byly celokožené, goratexové - a byly mi AKORÁT!

Pravda, při pohledu na cenovku se protočily panenky třikrát dokola, ale co už… byly jediné, které jsem obula a nepadaly mi samovolně z nohou. Majitel obchodu byl šťastný, že se jich zbavil a já byla nadšená, že nebudu muset do skal bosky.

Musím však přiznat, že prvních pár dní jsem trpěla a tiše v koutku brečela, protože BOTY se zjevně odmítaly přizpůsobovat mé ctěné nožce. Ale vydržela jsem, dokázala jsem definovat parametry našeho vztahu a ONY částečně povolily. Trošku povolily i nohy a z dovolené jsem odjížděla v pohodlných BOTIČKÁCH. A od té doby jsme byly nerozlučné kamarádky od října do dubna po celých 11 let.

Letos o Vánocích BOTY prohlásily, že stačilo a že mě opouštějí. I zapálila jsem na jejich počest dvě hřbitovní svíce a šla shánět náhradu. Ale to je už jiná story.

Sloužily jste mi dobře, holky moje, budiž vám obuvnické nebe milosrdné!

Hodnotilo 14 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 15.03.11 09:28

Skvěle napsané :lol: :lol: Nenapadlo by mě vzdávat hold svým botám, ale je fakt, že po 11 letech by byly už jak moje dcery :lol: :palec:

 
JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 15.03.11 10:20

Taky mám jedny takový. Ale je jim 13 let, jsou to celokožené pohory a vypadají stále k světu, za tu dobu dostaly jen jeden pár novýk tkaniček a jinak slouží celých 13 let celou zimu bez reptání. Teplejší, bezpečnější a pohodlnější boty zřejmě sotvakdy seženu.

Budiž těm tvým obuvnické nebe milostivé.

 
Jitka L.
Extra třída :D 10375 příspěvků 15.03.11 11:31

Taky jsem takové boty měla ..... předloni jsem je pietně pohřbila do velkoobjemové nádoby na odpad … často na ně vzpomínám, obávám se, že podobné už neseženu..... výrobce jsem otravovala celkem obstojně.

Skvěle napsáno :palec: .

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 15.03.11 13:28

Krásně napsán deníček, fakt jsem se posmála v duši a pobavila. Adršpach je krásný, ale bez botiček se tak fakticky nedá trajdat.

:palec: :palec: :palec:
 
MarciM
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 15.03.11 15:06

Super deníček!!! :palec: :palec: :palec: … jako vždy
Jsem ráda,že tě vidím/čtu.Na MK jsi nám scházela. :wink:
Marcela

 
petull.a1
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 15.03.11 16:26

Neumisa - výborné jako vždy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Aknel2
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 15.03.11 18:34

Taky jsem měla takové botky. Kupodivu se mi po deseti letech podařilo sehnat ty samé nové. Podobné oblíbené boty má i manžel.

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 15.03.11 21:11

Fakt super :palec:

 
santi
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 30.03.11 23:36

Tak vidis, jeste ze jsem smirovala tvuj profil. Coby rodila Trutnovacka… potesilo me, ze tu oplakavas prave boty z Trutnova. A Adr… moje nejoblibenejsi misto na svete. :srdce: Bohuzel ted uz tak turisticky proflaknute.

 
dzeini
Povídálka 14 příspěvků 03.05.11 19:35

Tyvado 11 let, to musely být fakt kvalitní boty! :) Takové jsem ještě nepotkala :(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama