Už za měsíc

O životě

No jo, v lednu jsme řešili, jestli je Krteček tam, kde má být. Po mimoděložním těhotenství jsme zjistili, že je na místě a asi už za měsíc ho budu mít doma.


1 komentář

Vlastně ani nevím, proč jsem se rozhodla napsat tento deníček.

Je mi fajn, mám už 12letého syna, loni mi ale začaly tikat hodiny, ani bych nevěřila, že se mi to stane. Snažím se být milující máma, ale říkala jsem si, hele už mám dítě odrostlé, trochu se o sebe umí postarat, tak si s druhým manželem budeme „užívat“, co to jde :-) A ejhle, tik tak, tik tak, tiky tiky tak, tak tak :-)

A bylo z toho mimoděložní těhotenství. V době, kdy jsem to nedostala, umřela manželova maminka :-( Bylo to smutné a já se tehdy modlila, že jestli tam prtě je, ať tam vydrží, a ono ejhle, po 15 dnech přišly měsíčky a trvaly místo obvyklých 7 už 11 dnů. U dr. mi bylo vynadáno, že jsem nepřišla už v době pauzy (stejně by nic neviděli), vleklo se to celkem dlouho, stále jsem krvácela i po revizi, kterou mi udělali v jedné nemocnici (nechci moc vzpomínat, protože to bylo celkově otřesné), a pak mě milostivě po devíti dnech poslali domů (s krvácením, stoupajícím HCG a neprokázaným těhotenstvím, dle histologie, v děloze).

Ještě téměř měsíc trvalo, než jsem se dostala na operaci (vyrostla mi tam cysta 5 cm a fakt mě na té straně vše bolelo a stále jsem krvácela) a byl mi odebrán vejcovod – z důvodu mimoděložního těhotenství, které krvácelo dovnitř i ven – a kus vaječníku – kvůli cystě… to vše v jiné nemocnici. Nicméně, přežila jsem a nikdo nepochybil, jak jinak.

Byla jsem tehdy na pokraji zoufalství, totálně rozsypaná z hormonů, totálně mimo, všechno se začalo hroutit, kvůli dvouměsíční absenci práce, pak jsem k tomu všemu dostala zápal plic :-) Prostě paráda, a tak mi na konci roku dali výpověď :-O Od 15. 12. jsem byla doma. Bože, to byl klid, užívala jsem si dovolené a psychického klidu, a tak nějak jsme se zase nechránili (bo ten tikot jsem furt slyšela).

Mno, vždy bývám na Štědrý den doma a pak na 1. svátek vánoční jezdíme se synem na Moravu k mojí rodině ;-) Syn tam potom zůstává u svého tatínka a já jedu domů ;-) Po obcestování všech babiček a kamarádek, a ještě 25. 12. mámy jsem si udělala test a nic :-O Tak jsem si dala trochu vína, ale nechutnalo mi. U kamarádky jsem si dala dvě, vlastně tři, Frisca :-O Ta mi chutnala, říkala jsem si, nikde žádné dvě čárky, tak proč bych si nedala :-), a pak jsem si u další kámošky dala deci bílého vína (u holek jsem se hezky vykecala), to tak nějak během týdne, a pak jela zase domů za manželem.

Někdy kolem cca pátého ledna jsem byla v lékárně a jen tak mimochodem si koupila test, i když jsem tomu vůbec nevěřila, protože na Moravě nic a ještě jsem si slečně v lékárně stěžovala, že máme s jedním vaječníkem prostě menší šanci a že nám to nejde atd. Manžel byl zrovna ten den pryč, v Plzni, syn ve škole. Tak jsem si doma test udělala a ejhle co tam nevidím: dvě čárky :-O Fíha, jůůů, helééé… zvedám telefon a volám manžílkovi: „Miláčku, máme dvě čárky…“ na druhé straně se ozvalo „Co? Máme dvě čárky? No hezký…“ a z povzdálí jsem slyšela hlasy, on byl totiž u šéfa a byli tam ještě dva lidé a pustil si mě „nahlas“ takže to všichni slyšeli :-) A hned jim to všem bylo jasné :-) Prý si z něj pak dělali srandičky :-)

Druhý den jsem letěla k doktorovi, test potvrdil, ale na ultrazvuku nic neviděl, bál se druhého mimoděložního a chtěl, abych šla do nemocnice, zatím jsem to odmítla s tím, že se prcek jistě v pondělí ukáže. Přišla jsem v pondělí a prcek stále nic. HCG jsem měla potvrzené, těhotenství taky, ale na ultrazvuku furt nic. No tak mě definitivně poslal do nemocnice. Takže jsem jela domů, zabalila se a jela do nemocnice.

Tam mi primář řekl to, co jsem psala v úvodu, ptal se mě, jestli je to těhotenství chtěné, když jsem potvrdila že ano, tak mi řekl, že to vlastně komplikuje situaci, že budeme muset počkat, protože jinak by se kvůli případnému druhému těhotenství do mě znovu koukli, ale že je vlastně blbost stříhat mi hned vejcovod. Málem jsem nevěřila vlastním uším. Ležela jsem tam tři dny, po přijetí mi hned vzali krev na HCG, jestli se bude zvyšovat tak, jak má, tak jsem celý den hladověla a oběd dostala až někdy ve tři (bo jinak by mě asi hned brali na operaci), HCG bylo ukázkové. Za dva dny mě hned ráno vzali na ultrazvuk a malý se tam ukázal. Byla tam černá tečka, a tak mě pustili domů. Oddychla jsem si, hooodně.

No a těhotenství, to jsem prožila v pohodě, protože mi nic nebylo, tak jako před 12 lety, jen jsem více ze všeho vyplašená, protože je spousta „novinek“ a víc se hlídám a malého pozoruji, jediné, co mě pěkně potrápilo, jsou zuby! Zrovna se koukám na jeho fotečku z 3D ultrazvuku :-), malý tam vypadá úžasně ;-) Hrozně moc se těším, ale zároveň se děsně bojím. Za necelý měsíc tady budu mít malé miminko, tvorečka, který se na mě musí plně spolehnout, protože sám by nepřežil. Zodpovědnost za to, vychovat ho dle morálních zásad, aby to byl spokojený člověk a neubližoval druhým atd., ufff. No ať je tu s námi co nejdříve :-) Náš Krteček Leo :-)

Mimochodem, nyní jsme zjistili, že manžel má vysoký krevní tlak a bývá mu blbě, na vysvětlenou je přesně o 20 let starší než já, tak litá po doktorech, bo jsem mu řekla, že tu s námi musí minimálně ještě dvacet let být ;-), tak snad to všecko dobře dopadne :-)

Tak si užívejte život!

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 18.08.12 12:57

Jari, krásně jsi to napsala :potlesk: :palec: :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 18.08.12 13:40

:potlesk: Je moc potěšující si přečíst, že i po letech je možné tak úžasně prožívat // a těhotenství.

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 18.08.12 15:37

Ahoj Adri, pamatuji si tě s jedné diskuze, je super, že ti to vše krásně dopadlo. :mavam:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 18.08.12 18:25

Přeji ti hlavně mooooc zdravíčka pro celou rodinu a tobě rychlý porod :hug:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 19.08.12 20:19

Preju pohodovy porod :-) doufam, ze jste si vybrala dobrou porodnici :-)))) za sebe doporucuju Kadan :hug:

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 19.08.12 20:29

@careynka děkuji, Kadaň je pro nás poněkud z ruky budu rodit v Karlových Varech :-)

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 19.08.12 20:30

@chcememimi děkuju pusino :-)
@Makinaa007 mno myslím, že je možné to prožívat vždy zajímavě a hezky, nicméně snad si Krtečka užiju ještě více, než jsem si užila Ondráška, nicméně to také bude jiné v tom, že můj nynější manžel bude více doma a bude mi tím pádem po ruce :-)
@Emina děkuju :-) jojo jsme rádi, že se to povedlo :-) (i když se fakt chvilkama bojím :D)
@Miš-El děkuji :-) děkuji

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 19.08.12 21:13

@Adriapia ja tam jela hodinu autem a jeste jsem ridila :-D a ted zvazuju Vrchlabi 8o :mrgreen:

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 19.08.12 21:17

@careynka ježiši :D :D :D… no já už teď neřídím, jen na krátké tratě ;-), takže max do Sokolova, od té doby co jsem přehlídla auto (které tedy mělo jet pade a pade nejelo) se fakt celkem bojím :-) takže to nechávám na chlapovi, ale když náhodou nebude doma :-) tak se do těch Varů můžu dostat sama celkem bez problémů :D :D :D pokud porod nenastoupí moc brzy :D a rychle :-) :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Občas si člověk jen tak přemýšlí


Reklama