Válečná sezóna

Má analogie k početí.

Válečná sezóna

V životě nastávají situace, kdy bojujeme s úzkostmi, vnitřními bolístkami, pocity neporozuměním a s nespočtem bouřlivých emocí, které se snažíme ukočírovat. Život je totiž o tom, že se pořád něco děje, a jen málokdy tyto situace snášíme s úsměvem a lehkostí. A už vůbec to neplatí v případě, kdy stále zakopáváme o jeden a tentýž problém, který z našeho života začne dělat malé osobní peklo. To mé je smíření a přijetí neúspěchů na cestě za miminkem, a z toho vyústěné další individuální strachy.

Mírová jednání s vnitřním já a vzpourou emocí by si troufla na vyfasování Nobelovy ceny a Versailleská smlouva psaná mým srdcem by mohla hravě konkurovat té mírové, ujednané v Paříži. Obávám se však, že má osobní citová válka jen tak lehce neskončí.

Místo bojiště už je mi dobře známé. Pravidelně se přesouvá z manželské ložnice do ordinace lékaře. Bitevní pole je rozhodně příjemnější v domácím prostředí, avšak k docílení vítězství je nutné vyhledat spojence a přemístit své síly i na neznámá území k získání výhody nad nepřítelem. Generál již má naplánovanou strategii dobývání ženské pohlavní buňky. Do karet mu hrají mnohaleté zkušenosti, vyhrané bitvy, chemické podpůrné prostředky a ultrazvukové zbraně. K ruce má také několik poručíků, kteří si dokáží s vybranou buňkou pěkně pohrát a přinutit ji ke spolupráci. V případě nutnosti se je generál nebojí použít, nechává si je však zatím v záloze. Ostatní vojíni udržují válečnou administrativu a plánují harmonogram bitev. Stany oplývají zásobou výzbroje, která čeká na své zužitkování.

Jedinou generálovou nevýhodou zdá se být čas, kvalita dobývaného území a lehce zmetková munice. Čekání, až se z titěrných pulců stanou bičíkatí borci, se může rovnat třicetileté válce. To by však mohlo znamenat ztrátu územních buněk, jelikož by za tuto dlouhou dobu vyprahly a jevily o osídlení nulový zájem. A tak se čas sice nechá plynout, ale se snahou zmást nepřející osud, aby se stal naším dalším spojencem a konečným soudcem, který rozhodne v náš prospěch.

Pro všechny zúčastněné by se stal nejlepším scénářem zázrak. Jeden svalnatý, zdravý, průbojný, (klidně i pohledný) bojovník, který si prostřílí cestu skrz tvrdou a paličatou skořápku ženy, aby se z ní konečně stala matka, která zahladí stopy po krvavých a plačtivých bitvách. Žena – matka, která přestane krotit duchy a přenese se přes již prohrané bitvy, aby konečně ukončila válku.

Válečná zranění, hlavně ta na duši, jsou mnohdy neviditelná pro generála a jeho vojsko. Fyzická únava se dá oklamat relaxací a schováním do nory, kde člověk vydrží do další bitvy. Může jen přemítat o tom, zda to bude opět bitva prohraná, nebo se bude konečně rýsovat vítězství. Kdy bude ale té bitvy doopravdy konec? Jedna vyhraná bitva neznamená vyhranou válku. S pozitivním testem nic nekončí, ale většinou začíná. V podstatě teď hrajeme o takové malé předvítězství.

Po jedné cílové rovině přijde další cílová rovina. A po ní zase další a další… Počít dítě, odnosit dítě, porodit zdravé dítě, vykrmit dítě, naočkovat dítě, začlenit dítě do společnosti, vychovat dítě, uživit dítě, být dítěti příkladem, pořídit mu sourozence, a tím se znovu vrátit k bitvě o početí. Tyhle všechny milníky má každá žena zakódované uvnitř sebe, a pokud si myslí, že ne, lže sama sobě. Lišíme se pouze ve strategii, v hrdinství, v zajištění, v pomocné síle našeho okolí, v nadhledu na svět a ve víře v sama sebe.

A tímto si přiznávám, že mé strachy ze všech zmíněných milníků jsou nejen oprávněné, ale také naprosto v pořádku. Tuhle válku vyhrajeme.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
27561
22.2.19 14:31

Moc pekna analogie. Souhlasim!

 • Zmínit
 • Nahlásit
392
22.2.19 18:18

Super! Máš obrovský nadhled, svěží komentáře, moc mě Tvoje postřehy baví! Nechť jsou všechny započaté bitvy vyhrané! :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
15007
22.2.19 22:41
:hug:
 • Zmínit
 • Nahlásit
1991
23.2.19 06:24
:*
 • Zmínit
 • Nahlásit
1676
23.2.19 10:08

Moc hezká analogie, která by mne samotnou nenapadla, ale v podstatě odpovídá Darwinovu boji o přežití :) . Držím pěsti, aby dílčí bitvy i celá válka skončily absolutním vítězstvím, a stejně jako Slečna Drsňák si přeji, aby byl mír :) .

 • Zmínit
 • Nahlásit
23.2.19 16:55
:hug: :srdce:
 • Zmínit
 • Nahlásit