Věk: Čtyři týdny (Mareček)

Rodičovství

Pokračuji v pohledech tatínka na první dny novorozence.... Všichni stárneme a Mareček taky, jenže na něm jsou ty pokroky vidět, my jsme asi stejní. Když ho nevidím jedno dopoledne, zdá se mi odpoledne jiný, každopádně roste jako z vody.

Péče o něj je hlavně radost, je úplně úžasný a chytrý, už jakoby chtěl něco říkat, ale z pusy vylétně buď výsknutí nebo něco jako „oj“ apod. Očička má modrá, vlásky od porodu trochu zesvětlaly, takže je víc podobný mamince než mně. Ale ještě se uvidí, až vyroste, tak bude mít oči asi hnědé po mně. Na tvářičkách má občas potničky, malé pupínky, na jedné straně obličeje víc než na druhé. To je asi strana, na které minulý den déle spal a v tom horku se mu to dělá. Jinak je naštěstí zdráv, rád se koupe ve vaničce i sprchuje, to když je po rozbalení plenek nemožné ho umýt žínkou. Kojení jde také zatím dobře, někdy chce pít častěji, to budou ta vedra. Stále nás zlobí větříky, to sebou šije a snaží se je vyhnat, docela úspěšně. Přeji všem tak krásné miminko jako máme my.
 Zdenda

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Indianka
Povídálka 19 příspěvků 18.06.03 21:47

Milý tatínku,

nikdo ti nepíše, tak jsem se rozhodla, že Marečkovi udělám radost. Takdy jsem si všimla, že je tu víc deníčků těhulek, než těch novorozeneckých. Stránky navštěvuji teprve chvilku, tak je to možná jen můj subjektivní dojem. Překvapuje mě, že sem mezi ten babinec píše taťulda. To je hezký. Já mám doma taky kluka jako buka, jmenuje se Daniel, narodil se 23. 2. 2003, takže už mu budou skoro 4 měsíce. Počkej až budou 4 měsíce Marečkovi. Miminka strašně rychle rostou. Já už si skoro nepamatuju, jak byl Daneček maličkej, když se narodil. Na ty potničky zkuste líh na vatičku. Nám to pomohlo. Maminka určitě bude vědět, co s tím. Jestli je to vaše první miminko, tak si určitě všechno přečetla a jestli druhé nebo 3…, tak už má praxi. Ať Mareček hezky roste a doufám, že to psaní sem nevzdáš.

Pozdravuj Marečka

 
kocour
Stálice 81 příspěvků 19.06.03 11:25

Děkuji za podporu mému deníčku a pozdravy Marečkovi. Miminko je to první a doufáme, že ne poslední. Vatičku zukusíme.
Zdenda+Peťulka+Ma­reček

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.06.03 17:30

Ahoj tatínku Zdendo,
potničky jsou teď sice nepříjemným důsledkem těch veder, ale mimča si je vyrábějí celoročně. Buďte rádi, že Marečka nemusíte nabalovat jako my, kteří „nezodpovědně“ počali na jaře, a pak na Silvestra rvali tu žížalu do všech těch kombinéz a fusaků.
Docela by mě zajímalo, co téhle Tvojí deníčkové aktivitě říká Tvoje žena? Nemáte ve fotogalerii nějaké fotky?
Marečkovi, mamince i Tobě posíláme moc pozdravů
Esterka + Kája (skoro 6 m.) + Honzík (skoro 4 r.)

 
Anonymní  20.06.03 22:34

Milý tatinku Zdendo,
je velice milé vidět takového snaživého a nadšeného tatínka. K Vašemu chlapečkovi s krásným jménem gratuluji a navrhuji: zkuste někdy vzít do deníčku i mamku, ať nám napíše svůj pohled.
Ať Vám všechny dny s Vaším novým chlapečkem zůstanou navždy v paměti.
Dana (Tomík 6r. + Matěj skoro 4m)

 
Anonymní  21.06.03 12:57

Ahoj Zdendo,
moc krásně tady píšeš o vašem Marečkovi. Určitě je kouzelný! Jsem zvědavá, po kom bude mít nakonec kukadla, taky jsem čekala, jak to u naší holčičky dopadne, já mám totiž hnědé, ale nakonec jí asi zůstanou tatínkovy modré.
Podle toho, jak vše popisuješ, určitě s péčí o Marečka hodně pomáháš a to je strašně fajn, aspoň si občas maminka odpočine, protože z počátku je to hodně náročné. Náš tatínek taky pomáhá, jen ho k tomu musím trochu popostrčit, ale už má celkem praxi.
Napiš nám, jestli pracuješ a kolik máš na mimiška času, co spolu děláte. A maminka ať se přidá taky.
Móóóc si to užívejte!!!
Tina + Klárka 5 měs.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama