Věnováno Barunce

Ztráta po preeklmapsii. Bylo 16. ledna, když jsem na těhotenském testu, poprvé v životě, ve svých 37 letech uviděla dvě čárky.

Bylo tak těžké uvěřit, že se to děje právě mně, že jako pomatená jsem si je „pro jistotu“ vyfotila a zvětšila přes celou obrazovku monitoru. :-) Teprve po dalších ještě asi třech „dvoučárkových“ testech, jsem se smíchem a slzami v očích konečně uvěřila, že budu maminkou!

Myslela jsem, že se do večera pod návalem emocí zblázním, když se pak Michal vrátil z práce, byli jsme tou nejšťastnější nastávající rodinou pod sluncem.

Mé těhotenství probíhalo neuvěřitelně hladce, žádné velké nevolnosti, vždy perfektní tlak i krevní obraz. Naše miminko bylo s každým měsícem více fotogenické :-) a my jsme po každé kontrole v poradně měnili ultrazvukové fotky v rámečku.

Když jsme ve 12. týdnu úspěšně zvládli i prvotrimestriální screening, zmizely veškeré poslední obavy… Rizika vývojových vad byla minimální a miminko krásně prospívalo. Bylo mi 37 a nosila jsem zdravé miminko, jak šťastná a vděčná jsem byla!

Z Cvrčka (jak jsme naše maličké nazývali) se na ultrazvuku vyklubala Cvrčenka a z té o pár dní později Barunka. Následovaly ty nejkrásnější dny, vždyť ve všech těch chytrých časopisech psali, že to nejrizikovější období mělo být za námi!

Já se „krásně“ kulatila, nakupovala od jiných maminek a kolegyň ty nejúžasnější oblečky pro naši panenku a zbožně hltala miminkovské časopisy. Byli jsme šťastní. Tolik, že si vybavuji, jak jednoho dne říkám Michalovi: „Všechno je tak perfektní, že se až bojím, že se něco špatného přihodí, jako klid před bouří víš.“ Netušili jsme, jak moc byly mé pocity pravdivé.

Ve 32. týdnu nás čekal poslední velký ultrazvuk. Stejně jako při všech předchozích mě doprovázel Michal s mojí maminkou a stejně jako doposud bylo vše v pořádku. V moči se sice objevily stopy bílkoviny, ale dle krevních testů nic závažného. Krevní tlak byl v pořádku a to, že jsem byla oteklá, se přisuzovalo k běžným těhotenským obtížím. Malá se předváděla, co všechno dovede, a my jsme s pusou od ucha k uchu odcházeli z poradny.

Konečně jsem se také rozloučila v práci. Byla jsem na sebe pyšná, že jsem zvládla pracovat až do poslední chvíle a jak říkala moje lékařka, byla jsem jediná pracující těhotná v jejím registru. Se spoustou dárků od kolegyň pro mě a Barunku jsem naposledy nasedla na vlak domů a v myšlenkách si plánovala, jak už se budu jen hýčkat, odpočívat a spolu s jejím tatínkem čekat na příchod naší holčičky. Jak už teď vím, byl nám dopřán pouhý poslední týden.

V úterý večer 26. července, ve 33. týdnu jsem si najednou uvědomila, že cítím méně její kopanečky. Snědla jsem tedy něco sladkého, a protože maličká naštěstí zareagovala, šla jsem si lehnout. Následující den ráno jsem ale opět necítila pohyby tak, jak jsem byla zvyklá, a tak jsme se vydali okamžitě do poradny.

Lékařka nás po kontrole ultrazvukem ujistila, že srdíčko tluče, že vše je v pořádku. Dnes si vybavuji, jak mi se slovy, že „maličká je dnes trochu líná“ šťouchala jemně do břicha, aby se začala hýbat. To bylo naposledy, kdy jsem ji viděla na monitoru. Byl mi naměřen vyšší krevní tlak 156/86, ale údajně jsem mohla jít v klidu domů. Bohužel.

Následující den, 28. července slavil Michal 33. narozeniny. Protože jsme nebyli svoji a já si přála, aby Barunka nosila tatínkovo příjmení, naplánovali jsme na ten den návštěvu matriky podepsat protokol o otcovství, měl to být takový symbolický dárek. Celý den jsem stále moc necítila pohyby, ale důvěřovala jsem ultrazvuku z předešlého dne.

V noci se mi pak udělalo zle, neskutečná bolest hlavy a špatně se mi dýchalo. Ale protože se to dalo vydržet a přišlo mi „hloupé“ volat záchranku, seděla jsem na kuchyňské židli a čekala až do rána u otevřeného okna…

Odsud bude můj příběh podobný tísice jiným, rychlá cesta do poradny, měření tlaku, ultrazvuk a po nekonečně dlouhé chvíli věta: „Je mi líto, bohužel žádná srdeční akce.“

Je nemožné slovy vyjádřit, co všechno člověk v takovou chvíli cítí, a nebudu se o to ani pokoušet. Ale náš život se od té chvíle začal dělit na před a po.

Musela jsem najít poslední zbytky sil a s neskutečně lidskou podporou lékařky a sester (z mostecké nemocnice) porodit, přestože jsem věděla, že na konci neuslyším žádný pláč. Později se potvrdilo, že jsem trpěla preeklampsií, o které jsem tehdy měla jen matné tušení. Dnes už bych se nenechala uchlácholit „pouhým“ tepem srdíčka na ultrazvuku. Dnes už bych se nenechala poslat domů s vyšším tlakem a rozhodně bych volala záchranku v tu noc, když mi bylo zle.

Pokud jste dočetli až sem, tak prosím vězte, že tenhle příběh jsem nepsala, abych ve vás vzbudila lítost, ani abyste nám snad vyjadřovali soustrast. Vím, že každý z nás si nese svůj kříž. Napsala jsem ho na památku naší milované Barunce, protože když už jí nemůžu ukázat okolní svět, chci, aby se svět dozvěděl o ní. Chci, aby ostatní věděli, že tu s námi byť jen chvilku byla a že je a bude součástí naší rodiny už navždy.

Děkuji svému milovanému muži a své mamince, že se mnou byli každou možnou chvíli a dávali (a dávají) mi sílu, přestože ji sami potřebovali. A jak se říká „Je jedno, co to bude, hlavně, ať je to zdravé,“ opravdu není fráze.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1465
14.10.16 00:10

Asi nema cenu neco rikat. hodne sil!!! :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
491
14.10.16 02:54

Je mibto moc lito. Moji Barunce uz jsou tri roky a chrni vedle me v posteli. Kez se dockate zdraveho detatka! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.10.16 04:13

:hug: tohle se nemá dít… držte se :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
214
14.10.16 05:49

Taky ti moc přeju, a věřím, že k vám přijde další štěstí!!! Když to čtu, tak se přiznám, že mám vztek, jak někdo můžu poslat těhotnou s takovým tlakem domů a říct, že je vyšší??? Přeju ti hodně síly, Barunka i když tu není, zůstane s vámi navždycky a věřím, že pošle i sourozence..hodně síly :hug: :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
152
14.10.16 06:59

Moc smutne! Drz se, bude lip! Prosla jsem si taky ztratou miminka i kdyz v nizsim tydnu. Je to opravdu neco, co by se stavat nemelo, bohuzel maminek andlilku je cim dal vic mi prijde. At se brzy zadari!

 • Nahlásit
 • Zmínit
19178
14.10.16 07:09

Já to nechápu :( Jak se může něco takovýho stát, dyť preklapmsie není žádná novinka pro doktory :zed:
Je mi to líto :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
719
14.10.16 07:49

Posilam velke objeti :hug: je mi to moc lito :,( ja ke konci take mela vysoky tlak a doma se merila snad kazde dve hodiny, bylo to od 37 tydne, poridila si i lakmusove papirky na bilkovinu. Bala jsem se, hrozne, protoze jsem mela od 28 tt roziko predcasneho porodu. Nakonec vse dobre dopadlo, ale chapu vasi ztratu, je obrovska a vas andilek Barunka vas z nebicka opatruje :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
623
14.10.16 08:24

:,( Přeji hodně sil. Děkuji za tento deníček, aby maminky viděly, co se může stát a nenechaly se ukonejšit, že tohle je jen trochu zvýšený tlak. Už od 140/90 je to vysoký a možný důvod k hospitalizaci.

 • Nahlásit
 • Zmínit
390
14.10.16 08:26

Není slov, která by utěšila. Také posílám objetí a přání, aby se na testu brzy objevily 2 čárky, aby tuhle bolest trošku otupilo nově přicházející štěstí! :* :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1907
14.10.16 08:37

7.květen 2012 pro mě začal úplně normálně, vstát, umýt se, obléct se a těšit se na odpolední poradnu, kdy na utz uvidím našeho syna. V poradně mi zjistili bílkovinu v moči, vysoký krevní tlak, velký nárust hmotnosti za poslední týden a otoky…pan doktor to zakončil slovy…„no zítra je státní svátek, tak se po něm objednejte do rizikové poradny, ať si vás převezmou“ a s tím mě pustil domů. Pro jistotu jsem tam zavolala hned po opuštění ordinace a když jsem jim do telefonu řekla naměřené hodnoty, tak mi řekli, ať okamžitě přijedu…a pak už to šlo vše rychle, příjem, krevní testy, napojení na přístroje, léky na snížení tlaku, i přes léky šel tlak nahoru a mně se už začalo špatně dýchat, bolelo mě neskutečně na hrudi…ještě ten den se narodil náš syn akutním císařským řezem. Naštěstí je v pořádku. V druhém těhotenství jsem od začátku brala anopyrin jako prevenci. Ke konci těhu jsem sice měla vyšší tlak, který se podařilo ukočírovat díky Dopegytu a druhý syn se narodil donošený.
Přeji ti, aby druhé těhotenství dopadlo dobře.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21566
14.10.16 08:40

:hug: moc mě to mrzí…

 • Nahlásit
 • Zmínit
21566
14.10.16 08:49

@Zuzlounek měla jsi výbornou intuici a rychlé jednání! Je dobře, že v rizikové poradně zareagovali hned a že se synek narodil (by porozen) včas! Je super, že to dobře dopadlo :palec:

Příspěvek upraven 14.10.16 v 08:49

 • Nahlásit
 • Zmínit
21566
14.10.16 08:52

@Kattynka000 Gratuluji k malé! Je krásná :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
15291
14.10.16 08:54

Hodně sil a věřím, že jednou donosíte zdravé miminko a budete šťastní!!! a máte pravdu, prošla jsem si „jen“ dvěma časnými potraty, kdy jsem na monitorech viděla srdíčko a po pár hodinách ze mne na wc miminka vypadly a proto se podepisuji pod Vaši větu - je jedno, co to bude, hlavně ať je to zdravé…

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
14.10.16 08:56

Je mi to strasne lito :hug: :hug: :hug: :hug: :(
Preji Vam, aby dalsi tehotenstvi uz probehlo v poradku a vy se dockali miminka ktere obejmete :srdce: :srdce: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.10.16 09:00
 • Nahlásit
 • Zmínit
3814
14.10.16 09:13

Je to hrozné. Taky mám zkušenost s preeklampsií. Ve 32. týdnu jsem šla na kontrolu, tlak jsem už měla velmi vysoký, bílkovinu v moči. Do té doby nic, ani otoky, ani bolesti hlavy, zjistilo se to až tam. Hospitalizace a snižování tlaku léky. Stres, obavy. Doufám, že se vám povede další těhotenství.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4147
14.10.16 09:19

Taky jsem měla preeklamsii a naštěstí to diky me gynekolozce dobre dopadlo. Při tom jsem neměla žádné z typických příznaků, jen mi najednou bylo furt spatne od žaludku a neměla jsem vubec chuť na jídlo. Když jsem to rekla na kazdotydenni poradně, vzala mi krev, ze by to mohly byt játra a další den uz jsem měla telefonát, ze se mam okamžitě dostavit do porodnice na příjem, ze mam vic jak 10× zhoršené jaterní hodnoty. Tam mi uz naměřili i vyšší tlak a verdikt zněl, ze Alzbetka musí okamžitě ven. Naštěstí jsem byla uz v 37 tt. Porod jsme obe zvládly a dnes uz mi tu spinka půlroční holcicka.
Přeji ti, ať je co nejdřív zas lip a ať se toho uzlicku stesti taky dočkáte!!! :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
14.10.16 09:21

:hug: jsi ohromne silna. Ja si vubec nedokazu predstavit ztratu ditete v tak vysokem stupni tehu a jeste muset porodit…Je mi moc lito, cim jste si jako rodina museli projit. Preji vam, at se podari novy darecek a at je vse v poradku :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
280
14.10.16 09:24

Uff, já to nechápu, jak můžou být ti lékaři tak laxní…vždyť to je zanedbání péče vedoucí v zakladatelčině případě ke smrti nenarozeného dítěte! Úplně se vidím, jak bych i já jak trdlo slepě věřila, že když mi pan doktor řekl, že je vše v pořádku, tak přeci nebudu hysterčit…

 • Nahlásit
 • Zmínit
41
14.10.16 09:27

Hodně sil vím co cítíš
Zažila jsem něco podobného akorát naši holčičce byli 4 a půl když máš opustila
Pomůže jen čas :,(

Příspěvek upraven 14.10.16 v 09:31

 • Nahlásit
 • Zmínit
1599
14.10.16 09:28

Moc mě to mrzí. Přeji ti, ať otěhotníš hned, jak uznáte s lékařem za vhodné a vše je už v pořádku. Možná by psychicky pomohla i změna lékaře. Já bych si našla nějakého vyhlášeného. Od svého gynekologa jsem odešla, když mé kamarádce zanedbal prohlídky a díky němu zbytečně přišla chvilku před termínem porodu o miminko. Přitom děťátko dle ozvů, jak se dozvěděla později od jiných odborníků, co grafy viděli, strádalo již asi 14 dní… Akutní císař by zde byl také na místě a vše by bylo ok.
Myslím na vás.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
14.10.16 09:40

Posílám ti mnoho sil :srdce:
Málokterý deníček me svoji citlivosti dojme k slzám, ty si to svoji láskou ke svoji andělské holčičce dokázala. Držte se a nevzdavej se. Andílci radi posílají milovanym rodičům sourozence :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.10.16 09:42

Je mi.moc líto, co se ti stalo, prožila.jsem.neco.podobneho v lednu ve 39 tt, pokud bys chtěla vyhledej skupinku Prázdná naruc.je nás tam. hodne s podobnými osudy, holky jsou tam moc fajn a můžeš se tam vypovídat že všeho, co tě trápí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
178
14.10.16 09:51

Posílám velké objetí, vím, že to strašně bolí, také jsem přišla o chlapečka, i když v 19. týdnu. Přeji hodně sil

 • Nahlásit
 • Zmínit
2018
14.10.16 10:06

Skupinku ti už doporučila Victorie výše, tak ode mně jen mnoho sil a upřímnou soustrast. :hug: :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.10.16 10:14

Drž se. Slovní spojení je jedno co to bude hlavně, aby bylo zdravé pochopí vážně člověk pořádně až ve chvíli kdy o dítě přijde. I já jsem to tak měla, naštěstí já o miminko přišla hned na začátku, ale i tak když teď čekám na svůj první screening rikam si: hlavně ať je zdravé nani větší dar než zdravé dítě. Díky za tvůj deníček člověk si jeste víc váží zdravého dítěte. A tobě přeji ať bolest rychle dostaneš do pozadí a brzy zdravé miminko moc Ti to přeji. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.10.16 10:34

:,( Tak STRAŠNĚ moc mě to mrzí… :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
546
14.10.16 10:45

:hug: :hug: drž se :hug:…já kvůli téhle nemoci taky tenhle rok přišla o moje první miminko v 35ttt :zed: je hrozny jak to doktoři podcenují :roll:

Příspěvek upraven 14.10.16 v 10:45

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
14.10.16 10:46

Předem chci napsat, jak je mi lito tvé ztráty. Sama jsem nic takového nezažila, ale má sestra před nedávnem ano - a také v mostecké nemocnici. Malá jí ale nezemřela na preeklampsii. Dosud nemají pitevní zprávu, ale co jim byly schopní říct v Ústí tak byla zcela zdravá. Ségra začala krvácet, jela rychou do nemocnice, tam jí prohlídli a řekli, že není moc otevřená, ale nechají si jí tam aby porodila. Po vnitřím vyšetření, kdy doktor prohlásil, že rupně vodu začala hrozně krvácet, takže rychlý převoz na sál, ale malou nezachránili. Když potom viděla v propouštěcí zprávě, že voda jí rupla sama, tak se proti tomu ohradila, ale bylo jí řečeno, že porodník se vyjádřil tak, že k prasknutí vody se používají nástroje a ty on nepoužil, takže jí voda praskla sama. Ségra říká, že při tom vyšetření se v ní asi 3× „hrabal“ a hrozně to bolelo.
Její gynekoložka měla podezření na špatně „umísněný“ pupečník tak jí poslala ve 32. týdnu do nemocnice na ultrazvuk, aby zjistili kudy pupečník vede. Tamější doktorka udajně prohlásila, že nic nevidí a tudíž bude pepečník správně. Podle primáře došlo prý k prasknutí jedné z tepen a tak malá vykrvácela :(.
Přeju hodně sil do dalších dní a věřím, že brzo se ranečku štěstí dočkáte. A osobně se už vytáčím při čtení, že se něco stalo v mostecké nemocnici. Jsem ráda, že jsem se odtamtud odstěhovala, ač tam máme s manželem po okolí rodinu.
Anonym kvůli sestře.

 • Nahlásit
14.10.16 10:49

Je mi to hrozně líto, proč se něco takového stane v dnešní době, kdy lékaři by měli raději předvídat, co by mohlo nastat. A ještě lidem, kteří po miminku velmi touží.
Držím pěsti, ať vše zvládnete, vím sama, jak těžké to bude. :hug: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
775
14.10.16 11:15

To je strašne :(..behem jednoho dne už čtu druhy přibeh, kdy doktoři naprosto zanedbavaji peči o těhotne ženy :/ a je podle nich vše v normě. Hodně sil. držte se :hug: Snad k vam brzy přijde štěstícko.

 • Nahlásit
 • Zmínit
476
14.10.16 12:36

Hezký i když moc smutný deníček… Tohle mě však dostalo do kolen: „…když už jí nemůžu ukázat okolní svět, chci, aby se svět dozvěděl o ní. Chci, aby ostatní věděli, že tu s námi byť jen chvilku byla…“ V tom je tolik drásavé bolesti a zároveň pokorného smíření, až mě to rozbrečelo. Buď statečná a drž se. Věřím, že si k tobě děťátko ještě cestu najde!! :srdce: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
306
14.10.16 12:38

Moc smutny pribeh, ktery takto vubec asi nemusel dopadnout. na tom ze doktorka pani poslala domu, nevidim nic tak divneho, vyssi tlak ma plno tehotnych, nicmene poslat domu tehotnou s bilkovinama v moci i vysokym tlakem a nepovedet ji nic o priznacich preeklapsie a nepoucit ji ze pokud je pociti, tak musi ihned do nemocnice, tak to povazuji za zanedbani. ja jsem ctivy typ a o vsem si prectu, nicmene kazdy takovy neni a v tehotenstvi me hodne zaskocilo, jak malo informaci mi bylo sdeleno. v tomto pripade nejspise stacilo jen si s pacientkou na 3 minuty popovidat o tom, co ji hrozi.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2707
14.10.16 12:46

:,( taky jsem mela preklampsii, ale já jak mi byl zjištěn vyssi tlak, byla hned odeslána do nemocnice na ukončení..naštěstí.. Mala je vporadku,…toto co se stalo je chyba dr. A neměli by se to dit!! :cert:

 • Nahlásit
 • Zmínit
743
14.10.16 13:05

Dojemny dennicek, cest krasnej pamiatke Berunky. Prajem vela zdravia a lasky vsetkym!

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.10.16 13:42

I mě právě spinká naše už dvouletá Barunka a je mi to neskutečně moooc líto, nedovedu si to představit :,( doufám, že brzy příjde miminko a vy budete konečně zase šťastní! Hodně sil posílám :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12004
14.10.16 14:18

Upřímnou soustrast! :,( měla jsem preeklampsii pri prvním, naštěstí sledovaná v nemocnici a vyvoláno v čas, ale malý měl apgra 0-5-8 zanedbanim u porodu takze pri nas stali vsichni svati. Po druhe opet vysoky tlak ale uz ne preeklampsie. Ted cekáme třetí a já si na genetice pri prvotrimestraslnim screeningu nechala udělat i screening na preeklampsii, pry se to pozna už na začátku těhotenství podle nějakých změn na placentě. Úspěšnost podchycení je prý 90%. Vyšla mi negativně tak mě to docela uklidnilo. Skus u dalšího taky, člověka to pak aspon malinko zbaví strachu. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
415
14.10.16 14:26

Moc mě to mrzí. Já jsem také měla preeklampsii a rodila jsem v 32.tt. Takže vím, co všechno se může stát. Přeju ti mnoho sil. Vím, že to nejde jen tak zapomenout. Mně dítě přežilo a je zdravé, ale nikomu bych nepřála ten strach o něj. držím palce, aby to příště dopadlo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2851
14.10.16 15:03

Kdyz jsem poprve prisla o kloucka v 27tt, rekla jsem si OK…kdyz se to letos v unoru s kloucekm opakovalo skoro v 20tt…nepolozilo me to a jsem v 18tt s dalsim klouckem a naucim se snad i modlit, aby se to do tretice vydarilo, silu na to mam, ani nevim, kde ji beru…zakladatelce preji mnoho sil to dat a zvladnout a hlavne nevzdat…co se stalo me moc mrzi, ale verim, ze jednou to proste klapne a ten usmev z tvare nezmizi, drzim vsechny palce, co mam…aby se ten nadherny sen jednou zhmotnil:-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
175
14.10.16 15:16

Panebože :-( Je mi to moc líto. Vždycky si říkám, že deníčky Prázdná náruč číst. Strašně záleží na přístupu lékařů a gynekologa. Já se přestěhovala a měnila lékaře ve 27týdnu těhotenství. Ten původní nic neviděl a nová gynekoložka mě poslala rovnou do nemocnice.Moc vám přeju zdravé děťátko :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5736
14.10.16 15:18

Přeju moc a moc sil :hug: a po přečtení tohoto deníčku si víc jak jindy uvědomuji, jaké jsem měla štěstí…do nemocnice jsem se dostala s podezřením na odtékající plodovku, to ale skoro nevyšetřili a tak mi vesele odtékala dál a oni tvrdili, že je to moč!!!Nechali si mě tam kvůli tlaku, nicméně můj vysoký tlak nikdo neřešil :zed: naštěstí jsem chodila 3krát denně na monitor, dcerka se jim pořád zdála malátná, tak jí sestry budily třesením mého břicha…moč mi kontrolovali jen tak, že mi ráno sestra přikázala počurat papírek.
(O tři roky déle v jiné porodnici jsem se dozvěděla, že to je špatně, že se má sbírat moč 24 hod. a proměřit hladina bílkoviny…(
Tady se mnou ale nic nedělali a na moje zuření, ať tedy řeší můj tlak mi odpověděli, že pan přimář má dovolenou a oni bez něj nic nemůžou :zed: Když se vrátil z dovolené, řekl mi, že mě tam nikdo nedrží, když se mi nelíbí jejich péče…a pustil mě domů. Celou dobu mi ale špatně počítali stáří těhotenství a do papírů mi napsal doktor, že jsem o dva týdny víc těhotná, když to zjistila staniční sestra, řekla o něm, že je blbec! Tím jsem nedostala kortikoidy. Byla jsem necelý 32tt…za 10 dní mi praskla plodová voda, tím jak odtékala se mi udělala zánět plodových obalů…její prasknutí zachránilo mojí holčičku i mě,…odjela jsem do krajské nemocnice a tam porodila za minutu dvanáct naší kočičku…díky Bohu za šťastnou souhru náhod :andel:

Zakladatelko, neměla si takové štěstí jako já…a to je hrozně kruté a bolestné…přeju ti, aby si brzo čekala další miminko a měla tu nejlepší péči a štěstí na šťastné náhody, aby tě nic podobného už nikdy nepotkalo :hug: :hug: :hug: :hug:

Z toho jak často jsou tu podobné bolestné deníčky, mám pocit, že dnešní možnost mít miminko je jeden velký dramatický úsek života…i já jsem tím z obou těhotenství tak poznamenaná, že když se mě někdo zeptá, kdy jsem měla největší strach v životě, tak musím říct, že v těhotenstvích :(
a to jsem si kvůli svém zdravotnímu stavu už za život vyslechla ledacos, včetně fatálních verdiktů…

 • Nahlásit
 • Zmínit
RadkaEm
14.10.16 16:39

Právě jste popsala mou noční můru. Jsem ve 36.tt a kdykoli mám dojem, že se malá dlouho nepohnula, obchází mě panika.

Je mi moc líto co vás potkalo. Přeju mnoho sil.

 • Nahlásit
12160
14.10.16 18:46

To je mi moc líto :,( :,( :,( :hug: :hug: :hug: :hug:
Posílám hodně síly :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
14.10.16 18:57
:( :hug: :hug: :hug:
 • Nahlásit
 • Zmínit
1792
14.10.16 19:30

Je mi to moc líto. Také jsem měla preeklampsii a vždycky, když čtu vám podobný příběh, teprve si uvědomím, co se nám také mohlo stát. Jak tu někdo psal, že je to hrozné v dnešní době, kdy už se to sleduje, tak musím napsat, že já jela do nemocnice oteklá v obličeji jak mongol, skoro jsem neviděla škvírkama očí, v lékárně jsem si nechala změřit tlak, který byl 150/100, což byla u mě vzácnost, jsem nízkotlaká. Přesto mě posílali na 1.patro, na 4. patro, na 3. patro, zpět na 1.patro a odtamtud zase na 4., kde mě seřvali, co zas chci. Pak když jsem jim řekla, že se bojím, že mám preeklampsii, tak kouleli očima, zřejmě že ty matky internetový. A kdeže jsem si ten tlak měřila. No, pak trochu čuměli, když mě konečně změřili a bílkoviny všechny křížky. Otočili a začali mi domlouvat, že to je vážná věc a jak jsem si mohla já blbka myslet, že bych třeba ještě šla domů, poučili mě, že to je preeklampsie. 24 hod jsem sbírala moč a výsledek je totálně vyšokoval, do půl hodiny byla holka venku císařem a doktor měl radost, jaký to měl vzácný případ, že viděl hodnoty do 3,0 a já měla 6,9. Omlouvám se, že to sem cpu, to jen pro potvrzení, že zakladelku prostě zanedbali a pořádně nepohlídali a vzácnost to asi nebude :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
3814
14.10.16 20:31

@tini Asi jak která nemocnice a jak který doktor to zhodnotí. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2527
14.10.16 21:01

:,( :,( dojalo mě to. Strašně moc smutné, je mi to tak líto.. :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
226
14.10.16 21:02

Je mi to líto, přála bych Vám zdravé dětatko a aby se tu už žádné mamince nestalo :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.10.16 21:08

Tohle by se nemělo stávat…upřímnou soustrast :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit