Vítám tě na světě, Františku!

Porod

Jaký bude můj druhý porod? To netuším, ale vím, že už od počátku mě straší víc jak ten první. A to i lidé okolo mě... realita je však jiná.

22.2.2014, Fanoušek, 4100g a 52 cm

Velká ségra, 17.7.2012, Gabrielka
1 komentář

Nemyslela jsem si, že celé těhotenství se ponese v myšlence: Tak jaký porod mě čeká nyní?

Ale pěkně od začátku. Prožila jsem si dvě různé varianty otěhotnění a obě považuji za zázrak. U holčičky jsme čekali neuvěřitelných 5,5 let a chlapečka jsme počali hned na první pokus. U obou jsem měla společné dvě věci - a to počáteční zimnice a bezkomplikované těhotenství.

V čem se ale hodně lišilo, byla psychika. Ani nevím, proč se tak dělo, ale od druhého testu téměř po porod jsem zažívala velmi úzkostné chvíle. Strach hlavně o miminko a tak nějak odstup od probíhajícího těhotenství. Teď už vím, že mě poznamenal první porod (obtížný, malá šla ven zvonem, tříměsíční regenerace mého těla po porodu atd.).

Je to právě 15 dní od chvíle, kdy na svět vykoukl náš chlapeček Fanoušek. Je to opravdu zvláštní, ale díky tomuhle porodu bych chtěla snad mít později i toho našeho třetího nebo třetí. :-)

Ale zpátky k porodu. Nastal den termínu a já byla stále celá. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že budu přenášet, vzhledem k prvnímu těhotenství, kdy malá šla ven o 14 dní dříve (snažím se moc nesrovnávat, ale nejde mi to :-D).

Babské rady nezafungovaly. Uklízet už nebylo co, hopsání s dcerkou na rockové šlágry taky nic. Prostě malej se držel jako klíště. Večer jsem doslova znásilnila chlapa s výhružkou, že pokud mi malého nepopostrčí správným směrem, tak… a dál nemůžu psát.

Možná to byl ten správný začátek. Ve dvě v noci mě probrali pravidelní poslíčci, cca po 6-7 minutách. Do ranních hodin se nic nezměnilo. Dokonce jsem založila diskuzi a potřebovala znát názor ostatních, zda jet, nebo počkat, co bude. Manžel byl nervóznější víc jak já a zavelel k odjezdu. Dobrá, jedem.

Po příjezdu si mě vzala na starost porodní asistentka s tím, že monitor ukáže co a jak a vyplníme papíry. Seděla jsem v klidu, bez hnutí, bez stahů, téměř jako bez bříška a přemýšlela o všech těch ženských, co takhle musí sedět v častých bolestech a kontrakcích. Připadala jsem si jako simulant.

Verdikt zněl „Poslícči, ale protože jste otevřená na 5 prstů, tak pomůžeme s píchnutím vody a uvidíme, co nastane.“ Fajn. To zní rozumně, ne? Den po termínu, navíc odhadní váha miminka byla 3900 gramů. Uff, tak jdem na to. Bála jsem se, co udělá píchnutí vody, jak nastanou pověstné, mně známé ubíjející kontrakce a ono nic. NIC!!!

Dvě hodiny s mým chlapem vtipkuju, jak je tohle super porod a jestli nemám jet domů ještě uvařit na pár dní dopředu. Tu a tam přišla PA zkontrolovat situaci a vždy zahlásila, že teď bude malinko nepříjemná (kontrolovala stav čípku a musím teda říct, že na něj jsem byla dooost citlivá, bolelo to). Ale odešla a další půlhodinka dovolené na porodním sálu.

V půl 12 zahlásila, že jestli se porod nerozjede sám, pomůže mi oxytocinem. Ano, ten znám z prvního porodu a opět mě zachvátila panika. Možná to pomohlo. Patnáct minut na to ze mě vyjelo: „AU!! To bolelo!“ a upřela jsem vyděšené oči na chlapa. První stah. A potom další a další. Mezitím dvou minutové pauzy. Jenže čípek nebyl stále celý spotřebovaný, tak nepříjemná PA mu opět pomáhala. Hodinku a půl trvalo toto martýrium a já si začala pomalu přát konec. A taky už to začátek toho nádherného konce byl.

Najednou se na scéně objevila doktorka a já mohla začít tlačit. Pouhé tři zatlačení a Fanoušek byl na světě (4100 gramů a 52 cm). Nemohla jsem věřit tomu, že to trvalo takhle krátce a bylo po všem. Malého jsem dostala na prsa hned po „vylodění“ a i to pro mě byl velký zážitek. Malou jsem neměla tu čest takto poznat.

Gabrielka, Fanoušek a manžel právě spí vedle v místnosti a já tu píšu těchto pár řádků. Věřte mi, že pro mě znamenají hrozně moc. Doufám, že pro vás aspoň příjemné počtení a třebas tímto pomůžu i těm, co prožívají tutéž otázku: Jaký bude můj další porod?

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jezek1
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 16.03.14 07:06

Taky jsem čekala na první pozitivní těhu test 6 let a taky se mi podařilo otěhotnět s druhým hned na první „skok“ :mrgreen:
Po prvním 10. hodinovém porodu s epiduralem, jsem věděla, že klidně budu rodit znovu, že to nic není :roll: to jsem byla silná, jak silnice :oops: (i když hojení mi teda dalo zabrat a zavádění tablet do čípku taky nic moc - oba byli vyvolávaní)
Po druhém porodu bych klidně rodila i 2 x do roka :mrgreen: Bez epi a po zavedení tablety byl miláček do 45 minut venku na pár zatlačení - bez nástřihu. Stačilo jen poslouchat PA.
První měl 3800 a druhý 4150.
Ať ti ty vaše mláďátka hezky rostou a jste všichni zdraví :kytka:

 
Kačenka 30
Echt Kelišová 7511 příspěvků 16.03.14 07:57

Moky moc gratuluji :kytka: :kytka: :kytka: :hug: :hug: :hug: Každý pporod je opravdu jiný, stejně jako těhotenství. Máte krásné děti. :srdce: :srdce: :srdce:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19567 příspěvků 16.03.14 08:26

Kéžby!!! Mám to jako ty, malá Gábi ven zvonem, přidušení… teď se bojím jaké to bude podruhé. Snad se po tobě budu opičit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.03.14 08:38

Skoda, ze te to nenechali užít v klidu, když jsi tak krasne sama rodila. Nebyl důvod pro zásahy. Grratuluju a preju zdraví cele rodině :-)

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 16.03.14 09:23

Moc gratuluji:D me ceka prvni porod za mesic:D:D hodne zdravicka cele rodince:D:D

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 16.03.14 09:52

Jeee ja jsem ted podruhe tehotna a mam.tp v cervnu a zrovna vcera jsem. premyslela nad porodem…prvni byl dost strasny, rodila jsem 36 hodin a syn sel. nakonec klestema..mel skoro 6 kg a 56 cm..prenasela jsem 10 dni..tak celou dobu tehu v pohode a jak se dnes prekulilo 100 dni do Tp zacinam nwrvoznet…takovy druhy porod je muj sen;).Gratuluju k ditkum a preji hodne stesti :)

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.03.14 10:43

No, je to fakt porod od porodu jiný. První kluk - strašně dlouhá a bolestivá první doba, ty kontrakce šly do kříže, myslela jsem, že umřu, pak ale řekla PA, že otevřeno, můžete tlačit, a taky v ten moment začalo u mne takové to nucení ke tlačení, a na 3(!) zatlačení byl venku. To jsem si pak myslela, že druhý porod bude snazší než zaplombovat zub. A druhý porod byl takový: extrémně krátká první doba, praskla voda a za 90 minut nato jsme začali tlačit, no a u toho jsme taky zase ale vydrželi dalších 90 minut. Katastrofa. Po porodu druhého jsem se až další den nato vlastně dokázala pořádně zvednout z postele. Takže, vždycky to je originál, nedá se říct, že by to mohlo být podobné, nebo že by to podruhé určitě mělo být snazší.

 
jaaaanina
Echt Kelišová 8618 příspěvků 16.03.14 13:08

@janička_opička
Musela jsem se kouknout na tvůj profil :oops:
Teda syn byl pěknej macík :potlesk: 8o :hug:

 
jaaaanina
Echt Kelišová 8618 příspěvků 16.03.14 13:11

Hezký deníček :D
Každý porod je jiný… Můj první nic moc a dlouhý, druhý bychh mohla rodit každé odpoledne :mrgreen: a třetí byl delší ale v pohodě :palec:
Tak držím palce na třeťátko :srdce:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 16.03.14 13:37

@jaaaanina no jo byl to obřík:-))) ale dneska je to samá ruka a samá noha…jak záchodovej pavouk :mrgreen: :mrgreen: přerostl mě a má velkou nohu č.42 ve 12ti:-) snad ta holčička, kteoru nosím ted pod srdíčkem bude o trošku menší no:-D

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 16.03.14 17:25

@jezek1 díky, no páni, koukám, že i u vás jsou míry požehnané :pankac: Já právě byla zapřísáhlá, že už NIKDY, ale ten porod mě prostě dostal a já začala kvůli němu uvažovat i o třetím, kdyby to šlo takhle :D

@Kačenka 30 děkuji, nechci se chvástat, ale opravdu se mi děti povedli :P pro mě jsou opravdu nádherní oba dva :pankac:

@veve.m jj, tebe taky sleduji, už i proto, že shoda jmen (gabči) a skorem i datum narození a teď čekáš daniela..moc ti takový porod přeji, bylo to super!!!

@janička_podle popisku jsi si už taky dost užila a dost věcí musela podstoupit. Jsem se teda nad prvním porodem u tebe zhrozila, fakt jsem vyvalila oči nad mírama, ale neboj, druhý bude ve větším klidu, v pohodě a rychlejší!!! Drž se..

@maminazplzne pravý opak, co? Teda těch 90 minut muselo být dost náročných a hlavně dlouhých..já právě u první tlačila taky pořád a pořád a pořáááááád (s pocitem, že snad budu tlačit nadosmrti) :zed: a pak že se říká, že druhý porod je rychlejší, co? Já jsem tedy známka toho, že u mě byl, ale to není pravidlem u všech…

@jaaaanina ségra u třetího taky „brečela“, malá jí dala nejvíc zabrat :|

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 16.03.14 17:26

@janička_opička určitě bude..holčičky bývají drobínci :pankac:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 16.03.14 18:01

@moky diky ja taky valila nad prvnim porodem oci :lol: pry holky drobnejsi, ale druhe deti vetsi tak to uz fakt nevim…:))) doufam, ze Valinka nebude po tatinkovi postavou:)))

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 16.03.14 18:25

@janička_opička snad néé :D a vybrali jste krásné jméno, fakt, že jo :potlesk: :potlesk:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 16.03.14 19:00

Gratuluju a přeju hodně zdraví :kytka:

 
baramal
Kecalka 147 příspěvků 16.03.14 21:02

Obdivuju maminky, co mají děti tak rychle po sobě. A píšu to proto, že se mi nezdálo, že je holčičce teprve rok a půl. Při pohledu na její culíčky tiše závidím, mám holčičku o rok starší a o tom se mi může jen zdát. Každopádně gratulace a hodně sil

 
Uživatel je onlineSusanna
Generální žvanilka 21056 příspěvků 16.03.14 22:28

@moky Krásný deníček. Ještě jednou moc gratuluju k Fanouškovi :kytka:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 17.03.14 09:36

Gratuluji k narození miminka :kytka: a přeji dětičkám hodně zdravíčka a štěstíčka do života :-)
Já měla 3 porody a každý trochu jiný, ale všechny dlouhé a celkem dost bolestivé a vyčerpávající. Po prvním porodu jsem byla přesvědčená, že dcerka bude jedináček, podruhé rodit jsem fakt už nechtěla. Nakonec jsem přece jen další miminko po letech chtěla, ale porod byl hodně dramatický, dokonce s resuscitací miminka, byl to asi nejhorší okamžik mého života..ale vše je naštěstí v pořádku, třetí naprosto neplánovaný porod byl opravdu hodně bolestivý, to jsem po dvou porodech tvrdila, že porod bolý, ale neí potřeba křičet, že to zas tak strašný není a u toho třetí na konci jsem fakt křičela až mě v krku bolelo:-),ikdyž rodička co porodila asi 30minut přede mnou, tvrdila že jsem byla jako myška, proti maminka co rodila ještě před ní:-).Taky mám srovnaní porod s epiduralem a bez epiduralu, vše mám popásno v deníčcích o porodech :-)

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 17.03.14 13:21

@baramal my je opravdu tak brzo po sobě plánovali, ale nepopírám, že strach kvůli tomu nebyl. Taky jsem tu vyhledávala maminy s podobně věkovým rozdílem u dětí a pídila se, co všechno nás čeká a nemine. Je mi jasný, že každé dítě je jiné a co to obnáší se právě učím..ale nelituji. Nejsem zastánce žádného věkového rozdílu, jako toho úplně nejlepšího (prostě každý má své a je třeba se naučit " v tom chodit" ) :-D :pankac: :D

@pajinka111 no téda, uff. Musím přiznat, že jsem si po porodu taky říkala, že nechápu, proč maminy „řvou“, že mě, i když to bolelo příšerně, nedonutilo mě nic řvát. Ale dokážu se vcítit do toho, co píšete vy, že to prostě pak přijde a moc s tím neuděláte než tu pusu otevřít a zařvat si. Nezažila jsem to, proto o tom víc psát nebudu. Užila jste si své a já tleskám ke třem dětičkám. Druhý porod musel být opravdu hrozný co se týče strachu :( Hlavní, že se vám všem daří a děti stále přinášejí úsměv na vašich tvářích :hug:

 
Enysek
Kecalka 193 příspěvků 18.03.14 12:45

Taky jsem zářným příkladem toho, jak každý porod může být jiný. První porod začal prasknutím vody, která tekla jak o život, malá byla venku za 1 hodinu a 55 minut od prvních příznaků.
Druhý porod začal kontrakcemi okamžitě po 2,5 minutách, vodu museli píchnout a synek byl na světě za 1 hodinu a 30 minut.
Zato třetí jsem si vychutnala. Přirozeně jsem si plánovala, že budeme skoro nestíhat přijet do porodnice, po prvních dvou zkušenostech. Jak jsem se zmýlila. Voda praskla, ukapávala pomalu a nic se nedělo. Pak začali zkoušet zavést tabletu, nejdřív půlku, pak druhou, nic. poté přišel na řadu oxytocin, kontrakce jak prase v kříži a malej se narodil po 34 hodinách.
Za týden mě čeká čtvrtý, tak se docela modlím, aby byl jako ten první, nebo druhý :D
přeju hodně zdravíčka dětem a mamince hodně sil :palec:

 
Clarie
Povídálka 20 příspěvků 19.03.14 18:31

Gratuluju! :kytka:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 19.03.14 21:03

@Enysek no pěkný 8o třetí dal setsakramentsky zabrat :? moc přeju krásný 4 porod :hug: :hug: dejte pak vědět.. :kytka:

 
Enysek
Kecalka 193 příspěvků 26.03.14 17:13

Tak to máme za sebou po čtvrté, Jonášek se narodil 22.3.2014 ve 3:30 s mírami 51 cm a 4000g. Tentokrát mi praskla voda pět minut po půlnoci, tak to bylo také celkem rychlé :palec:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 05.12.14 09:40

@Enysek Moc gratuluji!!! To je fajn, že to tak dopadlo a přeji krásné dny s bobískem :-) Mimochodem, je skoro narozený, jak já (23.3.) :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama