Vítkův příchod na svět

Porod

Když jsem před půl rokem touhle dobou šla spát, neměla jsem ani tušení.....

Ptáče tenkrát
2 komentáře

Ptáče dnes, teda předevčírem
1 komentář

Ani tušení o tom, že se mi druhý den odpoledne narodí miminko. V noci mě párkrát probraly slabší kontrakce a ani za mák, jsem je nepřisuzovala porodu. Jsem přeci prvorodička a ty obyvkle přenáší, já jsem teprve 38+2 a termín mám až 21.7. Ráno jsem svému drahému sdělila, co se mi stalo v noci a ten ještě vtipkoval, že pojedem dneska do porodnice.

Odešel do práce, já si uvařila svůj oblíbený čaj, namazala chlebíky s máslem a medem, zasedla k počítači a prolítla zprávy, zkoukla emimino, zkrátka obvyklá náplň mého rána. Ještě jsem s holkama v naší diskuzi nadávala, jak nás každý otravuje a ptá se jestli jsme vcelku. Mě toho dne ráno psali asi tři lidi. Kolem deváte se navrátili známe noční kontrakce ovšem poněkud silnější, ale pořád jsem si říkala, že to jsou jenom poslíčky a vesele jsem brouzdala…

Kolem desáté mi to nedalo a šla jsem si napustit teplou vanu, abych ty nepřijemný ( a nebo příjemný) poslíky zahnala. Chvilku jsem se cachtala, no upřímně dlouho jsem tam nevydržela, pač bylo docela teplo, oblíkla jsem se a doufala, že je zahnáno. Jo jenže jsem se spletla. Kontrakce se znova rozjeli a po deseti minutách. Naše překvapení bylo KP, takže jsem napsala drahému, že asi radši zajedeme do porodnice, aby mě zkontrolovali, souhlasil a poprosil mně, abych za ním přišla do práce, že si tam jenom něco dodělá. Pracuje asi 5 minut od našeho bydliště, takže jsem se sebrala a šla. Drahý si dodělal co potřeboval a jali jsme se dojít pro auto do garáže, ta je taky celkem kousek za cestu jsem se jenom 2× zastavila, abych počkala na konec kontrakce. POřád jsem si říkala, že v těch filmech jsou strašný blafy o porodech…V garáži jsme zjistili, že nám zatuhly brzdy a nevyjedem, takže zpátky do práce pro služební auto. Ejhle v tom bylo málo benzínu, začala jsem si pomalu jak v nějakým tom filmu připadat. Znáte to všichni umíraj, žádný auto nejede, není signál na mobilu :D

No abych to zkrátila do porodnice jsme dojeli, natočili monitor a chvilenku v pořádku, kopečky zaznamenaný, ovšem najednou to začalo tak nějak haprovat, klesat…Cloumali s mimínkem a nic, přišla doktorka, prohlídla mě, ještě říkala, že se třeba miminko otočilo, tak mě vzala na ultrazvuk, aby zjistila, že se spletla. Přeptala se mně jestli chci rodit normálně a nebo má rovnou zamluvit sál. Řekla jsem jí, že sice o normální porod stojí, ale ne za každou cenu. Drahého zatím poslali domů pro tašku a mě vzali na přípravnu. Najednou bylo všude spouta lidí a šrumec a já začala být značně nervozní, takže když se anesteziolog snažil vtipkovat na téma sonda v žaludku, moje snídaně a moje pocity, málej jsem se rozbrečela. Už jsem byla v předsálí, když můj budoucí taťka přijel, začala jsem plakat, že se bojím. Přeci jen to byl první operativní zákrok a fakt jsem se bála. Řekl mi, že všechno bude v pořádku, dal mi pusu a já frčela.

Na sále si ještě pamatuju, že se mi udělao na zvracení, protože mi vypadla ta vtipná sonda…Co bylo potom už fakt nevím.

,,Veru, Verunko vstávej, máme Vítka." Tak tohle je věta, kterou do smrti nezapomenu. Pak následovala další ,,je strašně malinkej a pojede do nemocnice do Písku." Rozbrečela jsem se. Jednak jsem se nemohla pořádně hnout, všechno mě bolelo, nějak jsem netušila, kde to vůbec jsem, nějak mi nedocházelo, co mi to drahý vlastně říká.....Když jsem se konečně dostatečně probudila, tak jsem si vyžádala, aby mi toho tvorečka alespoň ukázali. Byl takovej drobounkej, jako ptáče vypadlý z hnízda :srdce: . Naše ptáče vážilo celých 1940g a měřilo 46cm. Odvezli ho do Písku a já zatím bojovala s odsávačkou, koukala na fotky a snažila se dát co nejvíce dohromady, abych mohla brzo za ním. Od lékařů jsem se dozvěděla, že Vítek měl natřikrát omotanou pupeční šňůru kolem krčku, jednou kolem nožičky, měl zkaženou vodu a špatně fungující placentu, že měl apgar skore 2-6-8 a že byl křísený a že to s ním vůbec nevypadalo dobře.....
No a dneska má naše ptáče už skoro 6 kilo, péruje na všech čtyřech a je zdravý jako rybička. V nemocnici v Písku jsem řekla, že budem maximálně týden a skutečně jsme šli do tejdenka domu.....

No a já jenom doufám, že pokud bude nějaké příště, tak si nechám ohlídat váhu miminka, abych eventuelně ležela ve stejný nemocnici, jako náš drobeček.

Omlouvám se za slohovku a případné chyby…

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
šamotka
Kelišová 7267 příspěvků 09.01.10 22:28

Tak můj deníček by mohl začínat stejnou větou, akorát se to vše událo před rokem. :lol: Byla jsem 38+1 a malá měla 3940 a 53cm.
Lleennttiillkkao, přejeme hodně zdravíčka tobě i malému a snad bude nějaké příště. :wink:

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 09.01.10 22:56

noo teda měla jsi to dramatický! kam se hrabe bolest! ale z těch komplikací má každá maminka strach! bolest se vydržet dá!
Držím palečky ať je to příště lepší! A určitě bude! :palec:

 
pavluša
Echt Kelišová 9534 příspěvků 10.01.10 07:58

Veru :palec:

 
BettyB.
Echt Kelišová 9039 příspěvků 6 inzerátů 10.01.10 16:26

Až slzička ukápla..je to opravdu dojemné! Přeji hlavně pořád to zdravíčko, to je nejdůležitější!!!! :srdce:

 
wape
Závislačka 3356 příspěvků 10.01.10 21:36

Tak jsem si tu poplakala :kytka:

 
wape
Závislačka 3356 příspěvků 10.01.10 21:37

Omlouvám se, včera trošku zlobilo emimino, tak tu byl přispěvek 2×, ale nemění to nic na tom, jak moc se mi deníček líbil a jakou mám radost z toho, jak Vítek roste! Ještě dnes si pamatuji, jak na diskuzi někdo napsal, že Lentilka má malého na světě, ale že váží jen 1800g, tak jsem si říkala, že je to překlep a má tam být 2800g, ale bohužel to překlep nebyl.

Příspěvek upraven 11.01.10 v 20:17

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22054 příspěvků 2 inzeráty 11.01.10 21:41

wape hele mně když Vojta řekl jeho váhu, tak jsem si taky říkala, že je zmatený a spletl se :) Byl sice malinký, ale šikovný, tak snad mu to zůstane.

 
Miranda2005
Nováček 5 příspěvků 15.01.10 11:45

a už zase řvu.. :lol: :lol: moocinky krásný a přeju hoodně zdravíčka :potlesk:

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 02.02.10 17:37

lentilko :hug: :srdce:

 
adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 11.02.10 22:39

Lentil, krásný :huban: :huban:

 
duuupka  13.02.10 09:43

Lentilko moc krásně jsi to napsala. Taky jsem si teď u tvého vyprávění zavzpomínala a i slzička mi ukápla. Je moc fajn, že všechno dobře dopadlo a Vítek je už veliký šikula. Jen tak dál ;)

 
blackyxjr  13.02.10 21:21

Veru..sice to bolo tažke a človek nerad spomina ale teraz maš doma fakt šikovnučkeho drobčeka, ktory Vam robi radost a je teda k svetu :potlesk: :potlesk:

držime moc palčeky a prajeme zdravičko

 
zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 15.02.10 19:31

Veru jako by to bylo včera, co jsem tohle s tebou společně na diskusi prožívala… :hug:
Víteček je bojovník a krásný zdravý kluk… hlavně že je to za váma…;-)

 
velkavera
Nováček 3 příspěvky 24.01.13 21:54

Je to náš Jeníčko-Lhotecký miláček… Viď Veránku :mavam:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22054 příspěvků 2 inzeráty 24.01.13 21:57

Veránku dneska už bych to napsala trošku jinak, trošku naturálněji…ale nechtěla jsem strašit ostatní maminy :D POčkej až bude Simče prohánět sukni :D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak se pomáhá (ne)kojit v Čechách


Reklama