Vše jako zlý sen

Těhotenství

V prvním deníčku jsem psala, jak jsem se dozvěděla o tom, že jsem těhotná, jak to vzalo mé okolí a jak rosteme. Teď to bude trochu tvrdší a smutnější.

Dne 15. 3. v 11 hodin jsem šla na velký ultrazvuk ve 22. tt do novojičínské nemocnice, vše se paní doktorce zdálo naprosto v pořádku, až na srdíčko, raději si k sobě zavolala pana doktora a oba mi potvrdili, že se jim nelíbí srdíčko a raději mě pošlou na vyšetření do Olomouce. Kardiologové z Olomouce se s tím potkávají každý den, tak pro ně bude hračka poznat přesnou vadu srdce. Paní doktorka mě utěšila a řekla, že si myslí, že to bude určitě malá vada a na ukončení těhotenství to nevypadá.

Objednaná jsem byla na ten samý den na 12:45, naštěstí mám skvělého otce, který pro mě udělá vše a do Olomouce mě zavezl. Když jsme tam přijeli, tak byli ke mně všichni moc milí a tolerantní. Okamžitě si mě primář MUDr. Jiří Hyjánek, Ph.D. zavolal do ordinace a vše začalo, položila jsem se na lehátko, a jak primář, tak MUDr. Lubomír Dubrava dlouhou chvíli koukali na obrazovku ultrazvuku, pořád si něco šeptali a já jsem jim moc nerozuměla. Nakonec na mě MUDr. Dubrava vyrukoval s vrozenou vývojovou vadou srdce. Diagnóza: defekt siňokomorového septa. Byla jsem v úplné beznaději a strachu, co teď bude… plakala jsem.

Primář Dr. Hyjánek si mě vzal na jeho ultrazvuk, aby si mohl všechno ještě jednou prohlédnou. Kromě srdíčka na mě vyrukoval ještě s hyperechogenitou střeva. Vše mi krásně vysvětlil a navrhl mi odebrání plodové vody, nebránila jsem se. Sice mě to trochu bolelo, ale zvládla jsem to, primář byl ke mně velmi upřímný a nabídl mi ukončení těhotenství. Tohle mě úplně zničilo. Řekla jsem mu, že nechci dělat nějaké závěry dopředu. Chápal mě a řekl mi, že mě ještě objednají do Brna, aby jeden nezávislý kardiolog diagnózu potvrdil nebo vyvrátil. Asi po dvou hodinách jsem vyšla z ordinace uplakaná a nevěděla jsem, co říct otcovi na otázku: „tak co?“. Řekla jsem mu ve zkratce, co se děje a že musím zítra do Brna na vyšetření do dětské nemocnice.

16. 3. o půl 12. jsme dojeli do Brna do dětské nemocnice. Byla jsem objednaná na 12. hodinu. Na dětské kardiologii bylo skoro prázdno. Zavolal si mě MUDr. Jiří Navrátil a vše začalo nanovo, položila jsem se na lehátko a čekala jsem, co Dr. Řekne, dlouhou chvíli mlčel, na obrazovce jsem sledovala, jak srdíčko bije. Asi nejvíc mě od pana doktora vzala jeho diagnóza: Komplexní srdeční vada typu inverze komor, s defektem komorového septa se stradlingem a-v chlopní s hypoplasií aorty. Řekl mi, že k tomu může najít i jiné názvy, ale vždy to bude vada s nepříznivou prognózou, bez fetální léčby. K tomu mi sdělil, že to budou operace s nejvyšším operačním rizikem. Říkám si, že tohle není možné, proč zrovna mě se tohle muselo stát… Dr. semnou vše probíral a nedával mi naděje, že by miminko přežilo. Nevěřila jsem tomu, nedokázala jsem ho poslouchat, jen jsem pokyvovala a dělala, že poslouchám, nešlo to poslouchat, už jsem si přála být v autě na cestě domů. Když jsem vyšla z ordinace, tak jsem nemohla popadnout dech a zastavit pláč. Říkala jsem si, pořád jen: to je hnusný sen.

Když jsme vyšli z nemocnice, volal mi kardiolog Dr. Dubrava, jak jsem dopadla a jestli bych mu mohla přečíst zprávu, tohle mě moc potěšilo, že ho moje diagnóza zajímala. Zavolal mi a vyslechl si vše, co jsem pobrala od Dr. Navrátila. Po cestě domů mi volal i primář Hyjánek, jak jsem dopadla a chtěl mi hlavně říct, že 3 hlavní chromozomy z plodové vody vyšly negativní. Říkám si, sice malá, ale krásná zpráva po dvoudenním hororu. Domluvili jsme se na genetickou konzultaci na pondělí, a že bych se měla přes víkend rozhodnout, jak budu dále pokračovat. Víkend byl pro mě velmi náročný a přemýšlela jsem, jak jsem jen mohla, co budu dělat. Nešlo to, jak jedna tak druhá možnost byla špatná, takže opět neděle večer a já jsem nebyla rozhodnutá.

V pondělí ráno jsme jeli opět do Olomouce, kde jsem měla genetickou poradnu s MUDr. Václavou Curtisovou, ptala se nás na různé rodinné problémy ohledně vývojových vad. Z mojí strany nikde nic, bohužel od biologického otce dítěte toho moc nevím, ale mám potvrzené, že o žádných srdečních vadách v rodině neví. Doktorka mi vše vysvětlila a názorně ukázala srdíčko, dá se říct, že až tehdy jsem to celé pochopila. Pravá a levá komora jsou prohozeny, mezi nimi defekt, aorta (hlavní tepna ze srdce zúžená) a něco s chlopněmi. Poprosila jsem ji o objednání do Motola na dětskou kardiologii, chci prostě vědět jejich názor, když bych si prcka nechala, stejně by ho operovali tam, tak ať mě prosím objedná. Nic nenamítala, souhlasila semnou. Řekla jsem jí, že až po jejich názoru se rozhodnu, jak budu pokračovat.

Do Motola jsem byla objednána na 22. 3. na 11. hodinu na dětskou kardiologii, vyšetření ECHO. Když jsem tam dorazila a viděla tolik dětí, které tam čekaly na vyšetření, jak jsou šťastné, nevypadají nějak nemocně a že je něco trápí, tak jsem si říkala: tolik nemocných dětí se srdcem a jak to rodiče zvládají. Popovídala jsem si tam s maminkou 11leté holčičky, která měla také špatné srdíčko, něco s plícemi a k tomu vadu s růstem, a jak krásně to holčička snesla. Maminka ke mně byla upřímná a řekla mi, co si myslí o mé diagnóze a její názor mi moc pomohl. Když jsem přišla na řadu, MUDr. Viktor Tomek mě vyšetřil, a řekl, že souhlasí s komplexní srdeční vadou. Jeho diagnóza zněla: kompletní atrioventrikulární defekt, funkčně je komora společná. Tepny jsou v transpozičním postavení. Plicnice je užší se zjevnou valvarní stenózou a tč. progradní tokem v tepenné dučeji. Společná AV chlopeň má středně významnou nedomykavost. Ale jeho slovy: dokázali bychom srdíčko dát dohromady 2–3 operacemi, aby mohlo fungovat a dítě by s tím dokázalo žít. Jen z něj bohužel nedokážeme udělat srdce zdravé. Byla jsem docela smutná, čekala jsem trošku pozitivnější zprávy. Ale začala jsem víc přemýšlet nad rozhodnutím, na které všichni čekali.

Když jsme dojeli domů, tak jsem napsala na srdickari.cz a na web, ve kterém jsme holčiny, co máme termín v červenci. Holky mi tam napsaly své názory. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodla, ale rozhodla jsem se určitě správně.

Rozhodla jsem se prcka si nechat. Kdyby tuhle diagnózu našli až po 24. tt anebo až po porodu, tak bych neměla možnost rozhodnout se, co budu dělat a už vůbec by mi nenabízeli ukončení těhotenství. Musela bych bojovat a já chci bojovat! Říkám si, kolik maminek to zvládlo a věřily i svému dítěti, že to všechno zvládne a bude silné, a teď jsou z nich sice ne zdravé děti, ale šťastné, a není na nich vidět žádná nemoc nebo že by je něco trápilo. No jo, s čím se musím smířit je, že moje dítě nebude sportovec :) Nedokázala bych dát pryč dítě, které mi svým kopáním dává najevo, že tady je. Možná, kdyby se na tuhle diagnózu přišlo dřív, než jsem prcka cítila, tak bych se možná rozhodla pro ukončení, ale takhle pozdě to prostě nejde. Vím, že to bude sice moc těžké a psychický náročné, ale musím to zvládnout, a já to zvládnu, mám super přítele, který byl u všeho se mnou a moc mi pomáhá. Upřímně, nebýt jeho, tak jsem asi někde v rukou psychiatrů :( Drží při mně. Prcek ještě není na světě a on ho bere jako vlastního. Jsem za přítele ráda a už bych ho nevyměnila, i když mě někdy vážně vytáčí a sere :D

Deníček je sice dlouhý, ale musela jsem se vypsat, děkuji všem, kteří dočetli až sem, děkuji :)

Hodnotilo 23 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 25.03.12 01:08

Bojuj za své děťátko!!! :srdce:
Hrozně moc držím palečky,ať vše dopadne v rámci možností dobře :srdce:

 
lol
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 25.03.12 01:55

rozhodla jsi se uricte spravne, Jsi moc statecna a drzim ti moc palce!!!

 
Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 25.03.12 08:09

jsi úžasná!!! Podle mě ses taky rozhodla správně, moc na vás budeme myslet :hug: :hug: :hug:

 
petrikaaa
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 25.03.12 08:31

Ahoj predem bych Ti chtela rict ze obdivuji tve rozhodnuti jsi velmi statecna kdyz jsi se takto rozhodla,tezka srdecni vada je boj na cely zivot. Jedna moje znama mela holcicku s tezkou vadou srdce cely zivot byla hlidana vMotolw mela celkem hezky zivot par operaci ale kdyz ji bylo 18 a sla na operaci bohuzel jeji srdce to nevydrzelo a zemeela bylo to pro vsechny strasny ale mela pekny zivot jeji maminka rikala ze kdyby tenkrat mela tu moznost rozhodnout se v tehotenstvi jestli by si ji nechala tak bouzel rikala ze ne ale tenkrat ta moznost nebyla. O to vic te obdivuji a preji tobe a tmenu miminku hodne sily a co mozna nejdelsi a nejhezci zivot:-) je fain ze na to vse koukas optimisticky drzte se

 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 25.03.12 08:34

Moc vám fandím, tobě i mimíškovi :kytka: !!!!
Jsi statečná a už te´d se rveš za své miminko jako správná „lvice“ :palec: Budeš určitě skvělá máma!!!! :potlesk:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 25.03.12 08:42

Ahoj maminko. ;)
Jelikož jsem zdravotník tak tahle dg.co trápi mimčo je dost závažná ale to už jistě dokonale víš ;) Já myslím že rozhodnutí je na Tobě i když Ti lékaři doporučí něco jiného.Je to Tvé mimčo a pokud se na to cítíš tak BOJUJ a mimi ti určitě pomůže taky :dance: Moc Vám držím palečky..nebude to lehké a to vůbec ale myslím jsi,že matka ud'elá VŠECHNO pro své dítě a ctím Tvé odhodlání :srdce: BOJUJ :kytka:

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 25.03.12 09:17

Tohle miminko dobře vědělo, proč si jako maminku vybralo tebe :hug: .

Četla jsem to jedním dechem, občas mi bylo do breku. Jsi statečná a určitě budeš skvělá maminka :palec: .

 
vlastovka385
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 25.03.12 09:30

Je mi to moc líto. Tvoje rozhodnutí respektuji a vážím si ho, já vůbec nevím, jak bych se zachovala já. Tvoje první dítě že? Určitě bych Ti doporučila najít si co nejvíc informací o diagnóze, o operačních postupech, ale hlavně o pooperační péči, o péči o dítě s takovou vadou doma, abychvěděla, co tě zhruba čeká. Ono se to krásně napíše BOJUJ, ale dokud se dítě nenarodí, tak je to v pohodě, ale každá ze zkušeností víme, jak náročná je pro prvomaminku péče o zdravého novorozence, natož o dítě s takovou vadou. Budeš to mít hrozně moc těžké, připrav se na to, že pokud tovje dítě přežije operace, nebude nikdy moct dělat to, co jeho vrstevníci, a tobě to bude strašně líto. Děi na písku se budou honit, skákat, tvoje dítě bude jenom sedět a koukat na ně, protože to prostě neudýchá. Atd. Zkus se fakt zapojit do diskusí maminek s podobnými dětmi, ať víš, na co se máš připravit. A připravuj na to i přítele, aby pak nebyl zaskočený. Co si budeme vykládat, znám spoustu chlapů, co se těšili na mimino, plánovali, jak budou pomáhat, a pak je ta náročnost tak zaskočila, že utíkali do práce a vymlouvali se, jak toho mají v práci moc. A to mluvím o zdravých dětech. Fakt tu přípravu nepodceň, budeš ji potřebovat. Je to i na zvážení dalších věcí, jako třeba jestli zvládneš mít s takto nemocným dítětem třeba další dítě, jestli by to druhé netrpělo tím, že to první vyžaduje mnohem více péče. Jakou kvalitu života tomuto dítěti poskytneš, pokud se narodí. Nebude trpět tím, že není jako jeho vrstevníci? Otázek je milión a musíš to dobře zvážit. Přeji ti hodně síly, štěstí a lásky kolem sebe, ať to všechno zvládneš.

 
Dorka_X
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 25.03.12 09:34

Jsi úžasná maminka :kytka: moc moc Ti přeji, ať vše dobře dopadne a jste šťastní :srdce:
Já jsem měla termín loni v červenci a dneska už mi tady leze osmiměsíční holčička a volá máma.. tak strašně rychle to uteklo :srdce: neboj uteče to rychle i Tobě a budeš nejšťastnější , že ses rozhodla, tak jak ses rozhodla :kytka: :kytka:

 
poletucha poletava  25.03.12 09:34

krásný deníček až mi slza ukápla. Budu na tebe myslet a držet palečky i na nohách. :hug:

 
cher  25.03.12 09:40

Moc držím palce. Tobě, ať vše ustojíš a máš spoustu sil, holčičce, ať je velká bojovnice a všem doktorům, co navrhovali přerušení, ať vytře zrak. Zázraky se dějí :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 25.03.12 09:42

Už teď jsi skvělá máma. Sice tě tu hromada komentářů bude zrazovat, ale já bych se rozhodla stejně. Nějak mám pocit, že nemáme právo rozhodovat o životě našich nenarozených dětí. Je jen na nich, jak dlouhou cestu s námi půjdou :srdce:
Doporučuju se podívat na dokument: Nejtěžší volba - běželo to na ČT1.

 
Koty
Závislačka 3699 příspěvků 25.03.12 10:12

Kami :hug: moc moc na Vás myslím a přeji hooooodně štěstíčka a pevné nervy. Tvůj deníček mě úplně dojal. Držte se!

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 25.03.12 10:26

Jsi statečná a skvělá máma, moc ti držím palečky!

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 25.03.12 10:26

Držím palce!
Podle mě, pokud je sebemenší šance na „opravu“ srdíčka, tak proč to nezkusit. Proč by tam ti doktoři jinak byli, ti špičkový specialisté, kteří právě tohle dokážou ;)
Určitě to bude těžké, to si asi dokážeš sama představit, třeba to i nedopadne… Ale každý máme právo na to zabojovat o svůj život, kdybychom nebojovali, tak nač potom žít.
Hodně síli, ať ti miminko dělá samou radost :hug:

 
Katy2
Hvězda diskuse 50340 příspěvků 25.03.12 10:34

Kamilo držím palce, určitě s miminkem vše zvládnete. :hug:
Rozhodla bych se stejně, já se ale rozhodovat nemohla, na srdeční vadu nám přišli až ve 28tt. ;)

 
AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7930 příspěvků 25.03.12 10:41

ahoj, myslím že budeš úžasná máma a přeju tvému děťátku co nejvíce síly a tobě taky :hug:

 
beruska03
Kelišová 5462 příspěvků 25.03.12 11:03

moooooooc ti držím palečky !!!!! věřím, že to bojovníček krásně zvládne !!! posílám moc síly ! :srdce:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 25.03.12 11:03

Moc vám držím palce! Ať vše dobře dopadne! Jsi silná, věřím, že to zvládnete :hug:

 
Sisi90
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 25.03.12 11:09

Jsi strašně statečná a já držím pěstičky tobě i tvému miminku, abyste to spolu zvládli :hug: :srdce:

 
Marciii
Závislačka 4605 příspěvků 25.03.12 11:39

Moc tě obdivuji a přeji spustu sil a štěstíčka tomu maličkému i tobě :srdce:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 25.03.12 11:57

Bude to náročné, ale nevzdávejte to…moc držím palce…máte úžasného tatínka i přítele…držte se :hug:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 25.03.12 12:05

deníček jsem přečetla jedním dechem ,se slzami v očích :,( ,jsi moc statečná :hug: aurčitě budeš potřebovat obrovskou podporu a spoustu sil do budoucna :hug:
Držím vám pěstičky :palec: určitě to nebudete mít lehké,ale věřím že se s tím poperete a budete žít spokojený život :srdce: :hug:

 
Soňa79
Ukecaná baba ;) 1072 příspěvků 25.03.12 12:17

Jsi skvělá, že ses rozhodla bojovat za svoje ďěťátko. Držím pěsti, ať dopadnete co nejlépe, operace aby se zdařily… :hug:

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 25.03.12 12:43

pobrečela jsem si… Osobně bych volila druhou lehčí variantu. Zvlášť, když(jestli jsem dobře pochopila) biologický otec není ten pravý.

 
Kamila92
Kecalka 192 příspěvků 25.03.12 12:52

Balestra: ano biologický otec není ten pravý ale mám skvělého přítele, který mě podržel a věřím, že i podrží..a navíc prcka bere jako svého uvidíme jak se to všechno vyvine po porodu a třeba to nezvládne a opustí nás ale to neznamená, že moje dítě nemá mít nárok na život..tohle je můj názor

Jinak všem děkuji :srdce:

 
Terunka
Kecalka 254 příspěvků 1 inzerát 25.03.12 13:07

Určitě ses rozhodla správně! Přeju hodně sil, věřím, že to zvládnete! :kytka:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 25.03.12 13:29

Moc vám držím palce a doufám že to dopadne co nejlépe :palec:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 25.03.12 13:33

Krásný deníček, četla jsem to jedním dechem a zalili se mi oči slzami,podle mě jsi se rozhodla správně, vím že to muselo být těžké, však ono to také ještě bude, ale držím ti moc palce ,aby jsi to ty i mimísek všechno zvládli. Je i důležité že máš oporu v partnerovi. :lol: :hug: :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 25.03.12 13:37

Kamilo! Máš můj obdiv! Sama sice nevím, jak bych se rozhodla, ale myslím, že jsi udělala dobře! Držím palce, ať to dobře dopadne a prcek se má čile k světu :hug:

 
Alenaxxxx  25.03.12 13:46

Dobře, že jsi si dítě nechala. Dala jsi mu šanci na život, i kdyby miminko umřelo - nebudeš to ty, kdo mu život ukončil, nebudeš si nic vyčítat. A pokud přežije operace má šanci na spokojený život (jsou horší vady, se kterými se dá žít) a pořád tu ještě do budoucna zbývají nové možnosti léčby a nebo i transplantace srdce. Držím moc palce, ať vše dobře dopadne.
Já bych nedokázala dát dítě pryč.

 
Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 25.03.12 13:59

Utírám slzy a strašně moc držím palce!
Já bych se rozhodla úplně stejně, jako ty… V dnešní době už umí lékaři kolikrát doslova zázraky, tak naděje je vždy…
Zvládnete to! Ty, i to maličké! :kytka:

 
Bára B.
Povídálka 23 příspěvků 25.03.12 14:01

nádherné děťátko bude určitě … pak mi dej vědět jestli to bude holčička nebo chlapeček :palec:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 25.03.12 14:04

Moc ti i tvemu miminku drzim vsechny pesti co mam at vse dobre dopadne,urcite si udelala dobre ze sis jej nechala,drz se.

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 25.03.12 14:05

Udělala bych to samé…rozhodla bych se bojovat, držím ti pěsti i když to bude náročně a těžké,a le už teď jsi dokázala mimořádnou odvahu a sílu, takže vím, že budeš bojovat… :hug: :hug: budu moc ráda, když se o tobě budu dozvídat dál…držím pěstičky a posílám sílu z nebes, aby chránili a dodávali sílu… :hug: :hug:

 
werw
Kelišová 5486 příspěvků 25.03.12 14:59

Při čtení deníčku mi vážně ukápla slza. Hlavně proto, že u mojeho miminka taky zjistili možnou vrozenou vadu ve 21 tydnu. byla to nějaka cysta v břiše u plodu..ale nikdo nevěděl co sní bude nebo nebude. Každopádně i po radě lékařů, že to dopadne dobře jsem se rozhodla (a i věřila v dobrý konec), že to tak necháme a cystu budeme kontrolovat a po porodu sní bojovat. Bohužel to asi osud tak chtěl a já za 10 dní ze dne na den bez předešlých příznaku potratila ve 22 tt :-( Říkám si, asi to tak mělo být a nebylo by to dobré tak zasáhlo moje tělo. Každopádně tě obdivuju za tvé rozhodnutí. Já bych se v tomto případě asi rozhodla jinak. Ale přeji ti hodně štěstí do budoucna a at je miminko siné a stihne se stebou poprat o své místo na světě :srdce:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 25.03.12 15:03

Jsi silna a miminko ma stesti, ze ma takovou maminku. Vsechno zvladnete:)

 
Ms.H  25.03.12 15:33

rozhodla bych se stejně, držím pěsti, aby všechno dobře dopadlo :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec: :palec: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Sali
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 25.03.12 17:10

Jsi úžasná, držím palečky tobě i miminku! :hug: :hug: :hug:

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 25.03.12 17:15

Ahoj Kamilo,
věřím, že jsi se rozhodla správně, držím palečky at to zvládnete, budu na Vás myslet v modlitbách.

 
marunka05
Závislačka 2945 příspěvků 25.03.12 17:35

Sprádné rozhodnutí :srdce:
Přeji ti aby jste to oba zvládly a byly štastní :srdce:

 
medvidek  25.03.12 18:00

Kamilko,jsi statečná!!!Velice statečná.Gratuluji Ti k rozhodnutí mimíse si nechat.Přeji Vám oběma,aby jste ten čas co malé čeká,čas operací a zotavování zvládli na jedničku :srdce: .

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 25.03.12 18:54

Určitě už bude jen lépe, jsi moc statečná. :hug: Upřímně, já osobně nevím, jak bych se rozhodla, zda bych si miminko nechala či ne. Držím palečky, ať je vše v rámci možností dobré a určitě máš úžasného muže, to dělá opravdu hodně. :srdce:

 
sylwikk
Kelišová 6716 příspěvků 25.03.12 19:58

Ahoj Kami, taky moc moc držim pěsti, ať to miminko zvládne! :hug:

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 25.03.12 20:50

Jsi úžasná, pošlu Ti SZ. Drž se.

 
EvkaM  25.03.12 21:16

Jsi silná žena. Tvé dítě si nemohlo vybrat lepší mámu :srdce: Eva

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32306 příspěvků 25.03.12 21:33

Vzdycky takovehle denicky ctu a obvykle konci stejne - tehotna se rozhodne pro potrat „aby se dite netrapilo“ a pak svoje ditko, ktere sama nechala usmrtit, oplakava a doufa, ze ji andelicek z nebicka brzy posle bratricka nebo sestricku … zrovna jsme to s manzelem resili a shodli jsme se, ze jestli nekdo veri na „andelicky“ a presto jde na potrat, mel by se asi spis obavat, ze ho potracene dite bude dozivotne strasit

Kazdopadne mopc dekuji za tento pribeh (zacatek pribehu) o statecne mame, ktera se rozhodla svoje dite nezlikvidovat jako kazove zbozi.

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 25.03.12 22:07

Kamilko, přeju Vám, ať to spolu všichni tři zvládněte co nejlíp:) E.

 
Ilwimia
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 25.03.12 22:24

Tvůj deníček vhání slzy do očí, a přesto ve mě vzbudil pocit štěstí. Tvé dítě za tebou přišlo s problémem a ty jsi se od něj neodvrátila, ale rozhodla se za ně bojovat. Jsem na tebe hrdá jako na ženu a matku! Tak bojuj dál, bojujte oba a já vám posílám mnoho sil, které budete potřebovat. Já jsem v tomto kdysi zklamala a svůj boj vzdala.

 
Lenka-K-85
Závislačka 3481 příspěvků 25.03.12 22:49

Moc ti fandím ! A upřímně nevím jestli bych se pídila po tom co se možná stane nebo nestane po porodu. Já třeba vůbec nechci vědět co všechno může Klárka mít za problémy za rok či dva …je tady ,ted je zdravá a víc vědět nechci …Neptám se doktorů jestli bude mentálně v pohodě,neptám se jestli bude stačit vrstevníkům…stejně mi nemůžou dát jasnou odpověd. A vůbec jsme se neptali jakou má šanci přežít když se narodila takhle brzy…Je to asi na každé z nás jak k tomu přistoupí a bojuje. Já opravdu se nechci trápit dopředu ,až to nastane natrápím se dost a třeba taky ne ,třeba se nestane nic. U tebe je jasné ,že budou operace ,ale podívej v Motole jsou ty nejlepší z nejlepších ,Klárku dávají dohromady krásně ,jsou to všichni profíci ,kterým plně důvěřuju a do konce života jim budu vděčná! Přeju ti mnoho sil a zkus si užívat to jak tě prďolka kope ,nech si udělat krásné fotky z bříškem a užívej si těhu pokud to jen trochu jde .....na trápení je ještě času dost! :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Obyvatel mého bříška


Reklama