Obyvatel mého bříška

Těhotenství

Chtěla bych napsat něco o tom, jak to vše začalo, jak sem se dozvěděla, že jsem těhotná, a jak to vzaly kamarádky a otec dítěte. 16. 11. jsem šla s kamarádkou na kávu a trochu si popovídat, vše bylo super, ale do chvíle, kdy jsem začala cítit, že se mnou není něco v pořádku, udělalo se mi nevolno a začalo mi být divně, takhle mi ještě nikdy nebylo, vzala jsem si prášek a pokoušela jsem na to nemyslet. Trošku to přešlo, říkám si, super, asi na mě jen něco leze. S kamarádkou jsme hodily ještě pár slov a rozloučily se.


2 komentáře

Když jsem přijela domů, tak opět přišel takový divný pocit a nevolnost, říkám si, něco není v pořádku. Nevím, ale jen tak mě napadlo podívat se, kdy jsem měla poslední MS a nějak jsem vypočítala, že mám zpoždění, 3 dny, a tak přemýšlím a vzpomněla jsem si, že mám ještě schovaný těhotenský test, tak proč ho nezkusit. Říkala jsem si, že jen zbytečně blbnu a mám zpoždění, ale opak byl pravdou, na testu se objevily //. Byla jsem v šoku. Nevěděla jsem, co mám dělat. Byla jsem zmatená.

Okamžitě jsem vzala telefon a zavolala kamarádce, že jsem si udělala test a jsem těhotná, plakala jsem trochu naštvaností a beznadějí, ale na druhou stranu jsem byla šťastná. Reakce od kamarádky byla hned jasná, půjdeš na potrat, přeci si nezkazíš život. Jsi mladá, máš život ještě před sebou. A navíc mi zopakovala, že otce dítěte tímhle do vztahu nedostanu. V tomhle měla pravdu, věděla jsem od začátku, že vztah, který jsme mezi sebou měli, byl jen o sexu. Hned jsem ji na to odpověděla, že dítě si nechám, že je tolik mamin s dětmi, které jsou sami, a ještě jich bude. Zvládly to ony, zvládnu to i já. Když jsem položila telefon, tak jsem se trochu uklidnila.

Sedla jsem si k počítači a doufala, že bude na Facebooku kamarádka, která má teď 10měsíční holčičku, a že mi poradí lépe. Bingo, byla, hned jsem se jí svěřila, co se děje. Pogratulovala mi a řekla, ať si zajdu co nejdříve k doktorovi nechat si těhotenství potvrdit. Říkám si, je středa, gynekolog je tam odpoledne do 17 hodin. Super, zajedu si tam a dozvím se víc. Tak jsem opět volala kamarádce z rána a řekla jsem jí, že jedu na gynekologii a ona se nabídla, že pojede se mnou, souhlasila jsem.

Odpoledne jsme vyrazily k doktorovi. Jak jsem čekala, čekárna byla plná lidí. Nevadí, počkám si, za tu jistotu mi to stojí. Když na mě konečně přišla řada a položila jsem se na „kozu“, doktor se podíval a řekl, že na pohmat není nic cítit a že zkusíme ultrazvuk, koukala jsem na obrazovku jako vyplašená, jestli tam něco je, nebo ne, a bylo to tam. Gynekolog se mě ptá, vidíte tu malou skvrnu? Říkám ano. Tak to je vaše miminko. Byla jsem šťastná. Podle poslední MS jste ve 4. týdnu a porod vám vychází na 19. 7. 2012. Byla jsem moc spokojená. Doktor mi poblahopřál a ptal se mě, jestli si to nechám, řekla jsem mu, že nejsem rozhodnutá na stopro, ale že asi ano. Poučil mě a popřál mi hodně štěstí k rozhodnutí. Poděkovala jsem mu a vyšla z ordinace.

Připadala jsem si jako úplně jiný člověk, taková šťastná budoucí mamina. Když se mě kamarádka ptala, tak co, tak jsem jí hned řekla, tak jo. Budu mamina. Rozplakala se a zase to začalo, že si zničím život. Vysvětlila jsem jí, že kdybych šla na potrat a něco se stalo a nemohla bych už mít děti, tak tak bych si zničila život. Že si nemyslím, že když si prcka nechám, tak si ho zničím. Kamarádka to pochopila, sice jí to trochu trvalo, ale zvládla to. Řekla mi, že mě chápe a že mě bude v mém rozhodnutí respektovat a bude mě podporovat. Za to si ji moc cením, i když teď je bohužel bývalá kamarádka, stále ji mám ráda a děkuji jí za to, že se mnou přetrpěla období, kdy jsem to sdělovala otci dítěte, a mnoho jiných věcí. DĚKUJI TI, MONI!

Otec dítěte to vzal, jak jsme obě čekaly. Řekl, je ještě čas? Půjdeš na potrat? Zaplatím ti to! Říkám, čas je, ale na potrat nepůjdu, nedostaneš mě tam. Po čase to vzal, když jsme si volali, tak se mě pořád dokola ptal, jestli jsem si to nerozmyslela. Moje odpověď byla víc než jasná, ne, nerozmyslela, a ani nerozmyslím. Když už ho to věčné vyptávaní přešlo, domluvili jsme se na pár věcech. Pořád si voláme, sice teď málo, ale voláme, něco ve mně mi říká, že není hajzl a nevysere se na nás. Ale můžu v to zatím jen doufat.

A teď k něco o podnájemníkovi v bříšku. Už máme za sebou 4 kontroly v poradně a jeden velký ultrazvuk. Maminka netrpěla a ani netrpí žádnými nevolnostmi, maximálně tak trpí chutěmi a z každé kontroly musí mít fotku z ultrazvuku. Zato já si pěkné v bříšku rostu, už jsme v 16. týdnu, sice podle ultrazvuku jsem o týden menší, a taky mám posunutý termín na 25. 7., takže se na svět kouknu o týden později, i na moji maminku. Ale i tak doufám v to, že to rychle uteče. Jsme v naprostém pořádku, vše se vyvíjí tak, jak má. Sice jsem mamince ještě nechtěl(a) prozradit, jestli jsem holčička nebo kluk, ať si počká. Jak se to říká: „kdo si počká, ten se dočká“. Příští týden mamču čekají tripple testy, tak doufá, že ji vše dobře dopadne, a já vím, že určitě ano. Na další kontrolu se mnou jde až na konci února, a to jí možná ukážu, co jsem.

Jsem se nějak rozepsala, doufám, že vás to nenudilo a deníček se dal přečíst až do konce. Děkuji všem, kterří ho dočetli.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kalinichta
Kecalka 411 příspěvků 11.02.12 09:25

Moc moc držím pěsti, ať se vám oběma daří. :kytka: :kytka: :kytka: Jsi úžasně silná :potlesk:

 
FairyDrumy
Kecalka 302 příspěvků 11.02.12 11:11

gratuluju k miminku! Jsem ráda, že jsi na ten potrat nešla protože miminko je opravdový zázrak. Můj obyvatel bříška je jen o něco malinko starší (jsme 18tt+5)a naštěstí máme nadšené jak všechny tety, tak i natěšeného tatínka, proto tě velice obdivuji a držím palce!!! Nám už na tripple řekli, že je to kluk, ultrazvuk už to pak jen potvrdil.
Věřím, že ho sama zvládneš, malý ti na to dá sílu. :hug:

 
mikina7777
Povídálka 39 příspěvků 11.02.12 11:23

skoda ze tu neni brecici smajlik-tecou mi slzy po tvari.

 
wdisaster
Povídálka 33 příspěvků 11.02.12 11:41

Gratuluju mamino :) držím vám oboum palce. Je dobře že si je neposlechla a nešla na potrat :)

 
fletnicka  11.02.12 15:19

Milá Kamilo, udělala jsi velké rozhodnutí. Gratuluji ke zdravému miminku, které se za půl roku narodí a moc ti přeju, aby bylo vše v pořádku s tebou i s miminkem a ať to potom všechno zvládáš, ať už s tatínkem nebo bez. To číslo 92 v tvém nicku je rok narození? Jestli ano, tak klobouk dolů. Mám sestřičku narozenou v tom roce a neumím si představit, že by to „tele“ mělo mimčo. Ale asi by to nakonec taky zvládla ;) .

 
Lu cie
Kecalka 104 příspěvků 11.02.12 18:04

Gratuluji a držím pěsti. :kytka: Také mám termín na konci července :) Hodně štěstí!

 
Kamila92
Kecalka 192 příspěvků 11.02.12 18:25

Ano v tomhle roce jsem narozená..:-) jinak děkuji ;)

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 11.02.12 18:51

Ahoj Kamilo, moc gratuluji :kytka: . Tak nějak mi to připomíná mě, když jsem to oznámila kamarádce taky mi řekla že nejlepší by byl potrat. Přítel taky chtěl aby jsem si malého nechala vzít. Jen přece taky jsem dost mladá(91ročník), ale já si malého nechala, teď se přítel moc těší a mě se za necelé dva měsíce narodí nádherný kluk :srdce: . Je fakt že máme aspoň podnájem(nevím jak si na tom ty)ale žádná velká výhra to není ještě že máme rodiče :) . Přeji Ti ať je malý/á zdravý/á a ať všechno v pohodě zvládnete ;)

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 11.02.12 20:23

Moc ti gratuluji :srdce:
I já kdysi uvažovala v prvotním šoku o potratu,ale šlo spíš o nějaký zkrat v mozku…Dnes mám 3týdenní holčičku a své počáteční uvažování si NIKDY neodpustím!!!Je to nejlepší a nejkrásnější co mám :srdce:
Věřím v to,že ani ty nikdy nebudeš litovat svého rozhodnutí a pokud bys s mimískem měla být sama…A co?Mě to teď také čeká a i když to bude především finančně náročnější,ale vše se dá zvládnout,hlavně když máš motivaci-nový život,který máš pod srdcem :srdce: Držím vám oběma moc,moc palečky :hug:

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 12.02.12 21:44

Zlatíčko, krásný deníček. Víš, že kdykoliv budeš potřebovat a já zrovna budu moci, že ti pomůžu. :-) Hlavně opatrnosti není nikdy dosti, přeji ti ať máš zdravé děťátko a vydržíš to čekání na tátu tvého mimíska a tvého prince. :-) To by v tom byl čert, abys neměla konečně štěstí. Mám tě ráda. :hug:

 
Lexxa
Kecalka 306 příspěvků 14.02.12 00:24

Kamilko, nádherný deníček :potlesk: držím ti moc palce :hug: jsi silná, že jsi to takhle všechno zvládla. :kytka: Já jsem taky 92 ročník a jsem těhu a to plánovaně :palec:

 
Jani85
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 15.02.12 10:38

tak to gratuluji mam stejny termin stanoveny na 27.7.2012. jen s tim tatinkem to mohlo dopadnout lip,ale treba az ho poprve pochova tak se to v nem zlomi drzim palce,ja bych se rozhodla stejne.

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 15.02.12 15:55

Krásně napsaný :palec: . Gratuluju k miminku a k tvému rozhodnutí nechat si mimčo. Taky jsem měla prvního syna brzy - bylo mi 19 když se narodil a když jsem šla na první kontrolu na gyndu potvrdit si nebo vyvrátit těhu tak po potvrzení mě ani myšlenka na potrat nenapadla. Cestou domů jsem byla spokojená a šťastná že budu mít miminko :dance: . O dva dni později jsem to řekla příteli, ten se jen zeptal „co s tím chci dělat“ a já mu odpověděla, že nic dělat nechci, že si mrňouska nechám. Asi to tak nějak vzal, neb stejně věděl, že když si něco usmyslím, že musí být po mým :pankac: . Pokud on by dítě nechtěl, vyrazila bych ho s rozhodnutím, že si prnďu taky nechám i bez něho. Teď spolu máme děti 3 a plánujeme ještě jedno :hug: .
Kami, hodně štěstí do života :kytka: a tatínek až uvidí toho drobečka tak určitě změkne a postaví se k tomu jako chlap. No, a když ne :think: , není to chlap vhodný pror tebe, seš úžasná holka - za chvíli budeš úžasná mamča, která ví jak se v životě zachovat a jak se k životu a životním situacím postavit :hug: . Přeji jen zdravíčko - tobě i miminku :hug: :kytka:

 
Katjinka
Kecalka 392 příspěvků 31.07.12 02:16

Pokud je číslovka v tvém nicku tvůj ročník narození, tak jsme na tom věkově podobně. Nenávidím ten přístup omladiny „a nechceš si ještě užívat života?“ - zní to jako „a nechceš fetovat, chlastat, souložit s každým koho uvidím a chodit na nějaké pochybné diskotéky bez omezení?“. Myslím si, že se dá užít plna života i s dětma a dokonce přinesou i něco hlubšího než to „užívání si“. Lidé by ostatní neměli soudit pouze podle sebe. Žijeme přece ve svobodné společnosti!
Obdivuji tě, že si na to troufneš i sama! Ale dokážeš to, dokázalo to spousta žen a dětem často dali víc lásky než spousta nefunkčních rodin!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Vše jako zlý sen


Reklama