Všechno zlé je k něčemu dobré

O životě

Tenhle deníček je hlavně poděkováním rodině, o kterou se já i má dcera můžeme vždy opřít, a taky o tom, že i bez chlapa se to dá! Takže takové povzbuzení pro maminky, které zůstanou s mimískem samy.

spolu na věky :-*
1 komentář

:-*

:-)))Domča je malý smíšek koblížek

Snad nevadí, když se přidám s minideníčkem i já. Co tady čtu, u každého druhého bulím jako želva a jsou i takové, které mi přijdou absolutně o ničem, a vlastně díky nim jsem se odvážila cosi napsat i já :-) Ani nevím, kde začít, jelikož už jako puberťák jsem našim dala docela zabrat, ale s tím nebudu zdržovat, tak začnu o tom, jak jsem zjistila, že už nebudu na světě kopat jen sama za sebe :-)

Chodila jsem s o dost starším chlapem už téměř rok, věděla jsem, že u něj na prvním místě byl fotbal, rád si vypil a občas hrál i automaty… bylo mi to celkem fuk, já jsem pracovala, měla svou jistotu, pronájem v bytě atd. I tak mi s ním bylo celkem fajn, měla jsem se s kým smát a žila jsem jak jsem žila. Jenže jednou jsem se ocitla v nemocnici, tři dny ležela na kapákách a ani ve snu mě nenapadlo, že to nějak nabourá antikoncepci, samozřejmě, že ano.

Po prvním měsíci bez menstruace jsem si řekla, že se mi asi zase zvětšila cysta, o které jsem věděla asi rok, a tak jsem tomu nepřikládala žádnou důležitost, ale když se nedostavila další, šla jsem raději na gynekologii… a co se neukázalo, byla jsem v 9. tt :-) Zprvu to byl šok, poté ohromná radost, hned jsem to řekla mamince a volala tátovi, že budou prarodiče :-) Ti radost z nového prcka v rodině sdíleli se mnou. Doma jsem to oznámila, ale bohužel s objetím a radostí jsem se nesetkala, prý „no tak když už jsi v tom, tak co nadělám, že?“, vše jsem jen odkývala a šla řešit, co teď. Nakonec se ukázalo že tatínek je teda taky docela rád, a tak jsem nám plánovala budoucnost ve třech.

Ovšem, co osud nechtěl, ocitla jsem se na neplánované nemocenské a rázem jsem místo z pěkného platu musela vyžít s ubohou nemocenskou dávkou, tak jsem začala řešit naše společné finance. Jenže když mi chlap přišel domů první měsíc, že ho okradli o výplatu, další, že nedostal a u poslední jsem věděla, že vše končí v automatech, rozhodla jsem se, že se s ním na bytě nebudu stresovat (už jsem na něj samozřejmě ani neměla) a přestěhovala jsem se v 6 měsíci zpátky do dětského pokoje k rodičům, s tím, že se on snad polepší a dojde mu, že jsme teď na prvním místě my, před fotbalem a pitím. Opět omyl :-/

Abych to zkrátila, zázrak se nekonal, ještě týden před porodem dcery jsem zjistila, že nemám kreditku a po zjištění, co mi zbylo z peněz pro malou na výbavu a očkování, mi zůstaly jen oči pro pláč… zbylo tam jen 8 korun :-( To už byla poslední kapka, kdo myslíte, že dceři montoval postýlku? Lepil hvězdičky na zeď a vše chystal a platil místo něj? Moji rodiče samozřejmě. Když se po prochlastaném víkendu vrátil s omluvami a tím, že všechno vrátí, já hloupá opět uvěřila a přijala ho zpět, protože to byl přece jen dceřin táta a nechtěla jsem, ať je bez něj… stále ve mně ale všechno hlodalo.

Nakonec byl u porodu, vše se narozením dcery dalo jakžtakž do pořádku a já byla zase na chvíli šťastná. Dcera se narodila zdravá, krásná, nejúžasnější na světě, vše bylo jak má. Zase to netrvalo věčně, po dvou měsících jsem málem zkolabovala, starala jsem se totiž o malou, která v prvním měsíci byla i v nemocnici, domácnost a do toho musela chlapovi hlídat výdaje, v podstatě dostával kapesné… tak trapně jsme na tom byli, ale já mu nevěřila. A do toho všeho jediné, co jsem od něj slyšela, bylo: „ale laskavě nezapomeň, že v únoru jdu na Spartu“, nic jiného ho totiž nezajímalo.

Vím, že to není nic extra, každá druhá mamina zvládá mnohem horší věci, jen už to bylo nad mé síly - šestinedělí, miminko, starosti, splátky, do toho byly Vánoce, takže dárky a jiné. Chtěla jsem, ať mi trochu pomůže a dala jsem mu ultimátum. Vím, že se to nemá, ale už jsem opravdu byla v háji. Buď se začne chovat jako táta a dospělý chlap nebo ať jde. Co si asi zvolil, že? :-( Od té doby jsem ho neviděla, neslyšela, nenapsal zprávu ani se nestaral, co malá, ani peníze neposlal, prostě nic. Taktéž se zachovala i jeho rodina, dali od nás ruce pryč.

A v tu chvíli se do všeho vložili moji rodiče, Dominiččina babička s dědou, poskytli nám bydlení za úplně symbolickou cenu, kupují Domče hračky, vidí jí každý den vyrůstat, učí jí, vlastně dělají vše, abychom se měly obě jako v bavlnce, tolerují i mé uplakané nálady, Domčin noční pláč, pomáhají opravdu, kde můžou a za to jim patří ten největší dííík světa. I když nejsem věřící, každý den děkuji bohu za to, že je máme a vím, že tohle jim nikdy nebudu moci splatit. Vím, že má Dominička zázemí, vždy co jíst a za kým přijít. A toho rádoby taťku už opravdu nepotřebujeme. Snad jednou potkám nějakého hodného strejdu, ale to už je na úplně jiný deníček :-)

Moc děkuji těm, kteří to po mě dokázal přelouskat :-) A doufám, že jsem aspoň trošku ukázala maminkám, že pokud mají rodinu, tak toho chlapa, co si jich neváží, nepotřebují. I když to vždy přijde líto, když vidíte proti sobě jít spořádanou rodinku… maminku, tatínka, prcka. Ale vždycky si řeknu, že může být i hůř. Já mám skvělou rodinu, zdravou desetiměsíční holčičku, takže jsem vlastně šťastná ženská, ne? :-)

Hodnotilo 12 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 02.10.11 07:02

Jste holky šikovné a moc vám toho hodného strejdu přeji :srdce:

 
nba
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 02.10.11 09:47

Krásně napsaný děníček :palec: Myslím, že maličké bude líp bez takového otce a doufám, že brzo najdete nového a lepšího :kytka:

 
MrsDuck
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 02.10.11 09:52

Krásně vyjádřené :palec: Je perfektní, když máš v někom oporu ;-) My taťku máme a určitě si nemůžu stěžovat. Ale jsou období, kdy ho kvůli práci třeba i 14 dní téměř nevidíme a v těchto dnech mi taky pomáhá má rodina - mamča a brácha a jsem jim úplně stejně vděčná :-) A vážím si jich o to víc, když nám manželova rodina hází jen klacky pod nohy :pocitac:

 
Dessie
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 02.10.11 12:43

Jsem v sedmém měsíci a sama, „tatínek“ je něco podobného, jen ho nezajímá fotbal, ale jen alkohol… Tak se na malého těším s mými rodiči, prarodiči a vůbec celou rodinou a je nám dobře :-) Zvládnete to a rčitěse najde i někdo, kdo vás bude mít rád. Vždyť je lepší být sama a zachovat si svoji hrdost, než žít s chlapem, který si nás neváží :-) Držím vám moc palce a děkuji za tenhle deníček, zase mi nalil do žil optimismus, který mi občas dochází :-)

 
Solvejg
Stálice 93 příspěvků 02.10.11 13:09

Ahoj, také nežiji s otcem své dcery. Dal od nás ruce pryč, když jsem byla ve 3. měsíci. A upřímně řečeno, nebýt mých rodičů, tak by se malá asi ani nenarodila…neměla bych šanci ji uživit obzvláště, když ještě studuji VŠ. Taky nám rodiče poskytli výbroné zázemí, za což jim budu do smrti vděčná…no asi jako ty:-) Před pár měsíci jsem někoho potkala, asi nás má s malou vážně rád, i dcera ho bere…jen se mi o něm jaksi nechce říkat rodičům…nebo spíš se do toho vztahu bojím jít na plno…Nezachovám se nevděčně, když „sbalím“ dítě a odejdu za chlapem? Takové myšlenky se mi honí hlavou…přecejen pro nás toho tolik udělali…to je zase obrácená strana mince…
Každopádně zdravíme dcerku a určitě taky brzy potkáte nějakého toho strejdu:-)

 
baimoli
Kecalka 202 příspěvků 02.10.11 13:17

Jste moc sikovny zensky! Nespolehlivy chlap, ktery ti bere penize a s nicim ti nepomuze je horsi nez zadny chlap. Byla jsem s miminkem taky prvni rok sama a hodne u babi a dedika :-) Uvedomila jsem si, jak mam skvelou rodinu a jak strasne me podrzeli a pomohli mi. Jen doufam, ze jim to nekdy budu moct oplatit. Nesmutni, uzivej si holcicky a rodicu, ten pravy jeste prijde. Moc drzim palce.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 02.10.11 18:20

Ahoj,já jsem s malou roční dcerou také sama,od 12tt…Musím ti říct že jsi udělala to nejlepší co jsi mohla jak pro sebe tak pro tvou malinkou krásnou holčičku..Boohužel vždy to budeme mít tak nják težší než maminky které mají starostlivé tatínky!!Já žiju s Kačenkou u mamky a přesně tak jak píšeš taky nevím jak bych poděkovala rodině která se mně ujala hned už zpočátku těhu.kdy jsem našeho super tátu opustila (mám taktéž deníček)…Malou Kačku viděl asi pětkrát s toho jednou u soudu kdy jsem mu byla zaříd exekuci na plat skrz alimenty máme za sebou dva soudy a ted doufám že už bude klid o malouz zájem nemá a já jsem ráda!!!…Tobě držím palečky aby se Vám holky krásně žilo a at se brzy objeví tatínek nový tenhle si ani oslovení táta nezaslouží…držím Vám pěstičky :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :palec: :palec: :srdce: :srdce:

 
krarka
Kecalka 446 příspěvků 02.10.11 19:16

Moc děkujeme za podporu a povzbuzení…:-)
Každý komentář mě moc těší,a taky všem osamělým maminkám držím palečky..myslím si,že tak úplně samy nejsme,máme své prcky,pro které je důvod žít a smát se…:-) a chlap je holt jen lepší bonus,,,který je sice důležitý,ale když není tak se taky svět nezboří…držte se!!:-)

 
medvidek  02.10.11 21:36

Ahojik,prošla jsem si tím čím ty.Taky jsem se „pokorně“vráti­la,s díky k rodičům kde ve velkém bytě s nima žila i má ségra.
Otec mé nejstarší dcerky neměl daleko ke slibům,ale to bylo vždy tak akorát vše.
Už 6let žiju v harmonickém manželství.A s ny­nějším mužem mám další dcerky.V prosinci čekáme benjamínka-Jeníka takže přeji všem prozatím osamělým maminám a jejich dětičkám do budoucna aby se našli tatínkové-strýčkové co vás budou mít rádi.
Hodně štěstí :srdce: :srdce: :srdce: !

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 03.10.11 13:12

Vím ,že to nemáte jednoduché!!!!!Ale je opravdu lepší být u rodičů a sama.Bez chlapa! Než žít peklo na zemi s holčičkou ,protože pro tatínka je kulturní vyžití a osvěžovna víc než rodina!
Hodně štěstí!!!! Určitě se brzo najde taťulda hoden dvou tak statečných dam! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Lilišák  03.10.11 13:32

chlapu je spousta ale tva dcerka je jen jedna a je zdrava a krasna, takze se trapit kvuli nejakymu pitomci? to by ti jen bralo silu venovat se malicky,..

jen si ji uzivej, chlapi prijdou a odejdou, ale tvoje dcerka te bude milovat do konce tvyho zivota a vse co pro ni udelas ti jednou vrati. hodne stesti do zivota :kytka:

 
klarushka
Závislačka 3885 příspěvků 05.10.11 09:49

ahojky, když jsem četla tvůj deníček tak mě uplně mrazilo ale zvládáš to perfektně a to je dobře :palec: :palec: přeju Ti aby jste obě dvě byli zdraví a spokojený a třeba časem našli i toho hodného strýčka :hug: :hug:

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16974 příspěvků 06.10.11 22:21

a tak by to mělo být, rodina by měla stát při sobě a je to jen dobře že to takto máš :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jedeme dál


Reklama