Výpočet termínu početí

Ostatní
  • emimino
  • 17.08.01

jak zjistit, kdy bylo miminko počato, jak je plod starý a kdy se dá předpokládat porod

Ráda bych se zeptala, jestli lze odhadnout datum početí a tím i stáří miminka.
Mám totiž nejasnost jestli jsme dětátko počali 27.11. či 15.12. Mezitím jsme spolu s mužem nebyli, takže existují jen tyto dva mo? né termíny.
Pro ten první nahrává skutečnost,?e odpovídá 14. dnu cyklu. Ale: můj cyklus trval obvykle cca 40 dnů, čím i ovulace snad přichází později. Dále ještě 5.12. byly krevní testy a 8.12. i gravitest negativní. Okolo 17.12. jsem začala pociťovat zvětšení prsou a teprve 20.12. jsem měla pozitivní gravitest. 22.12. bylo miminko jako malinke znaménko na ultrazvuku.
Napište mi prosím, jaký je Váš názor a které datum považujete za správné.
Nevím totiž, jestli jsem v sedmém či desátém týdnu.
Děkuji za Vaše rady! Anka

Ahoj Anko,
abych mohla odpovědět, tak mi chybí některá data. Mohu Ti ale poradit, jak si to zjistíš sama. Najdi si na naší stránce Výpočet data porodu, kde je v dolní části článku přidán výpočet předpokládaného data porodu - zároveň lze výpočtem zjistit délku těhotenství a přibližný datum početí.
Pokud bych zadala, že datum posledních měsíčků bylo 14.12. a délka cyklu 40 dní a lunární fázi bych nezadala a nechala ji počítat jako 14, pak mi vychází, že početí bylo okolo 10.12., délka těhotenství je 11. týden a datum porodu 1.9.2001. Pokud bych zadala pouze datum posledních měsíčku jako 14.12. a délku cyklu nechala počítat jako 28, pak datum početí vychází na 28.11., délka těhotenství 13. týden a datum porod na 21.8.2001. Takže opravdu těžko radit.
Nevím, jak byl těhotenský test prováděn, ale většinou je zapotřebí 8-16 dnů, než je hladina hormonů dostatečná pro potvrzení těhotenství.
A tak malé miminko je opravdu na ultrazvuku téměř k nenalezení.
Být Tebou, tak si s datem početí hlavu moc nelámu. Délka těhotenství se bude určovat ještě mnohokrát - několikrát je prováděn ultrazvuk, kde se měří velikost miminka a usuzuje se tak na jeho stáří, mnoho může napovědět i první pohyb dítěte.
Anko, gratuluji moc k těhotenství a přeji, aby těhotenství bylo plné pohody. Šárka

Váš příspěvek
F.a
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.12 09:42

Dobry den chtel bych se zeptat jak zjistim kdy ma pritelkyne otehotnela ,konkretne jaky den ,mam pohibnosti otom ze dite je me ,pritelkyne se otom bavyt nechce a vzdy dela nastvanou ,poprve me rekna ze je tehotna od kvetna coz nejak nechapu ,dnes ,23,1,12, je v 36 tydnu , za odpoved moc dekuji , F.

Vložit nový komentář