VÝPOVĚĎ

Rodičovství

Tomáš: Jsem zaměstnaný jako rodič na plný úvazek a tuto funkci vykonávám od 2.1.2007. Lehce si tedy spočítám, že jsem stále ve zkušební době a visí nade mnou hrozna vyhazovu. Můžu dostat výpověď z hodiny na hodinu bez udání důvodu a můj zaměstnavatel (dcerka 10,5 měsíce) si mě zřejmě pečlivě testuje, než kývne na smlouvu na dobu neurčitou. Jak jsem na to přišel ?

No řekněte, to nemůže být samo sebou, že neustále zkouší mou pozornost, obratnost, rychlost a trpělivost. O čem to mluvím? No o schopnosti uchránit dítě před všudečíhajícími nástrahami a nebezpečenstvím. A to dítě mně vůbec, ale vůbec nepomáhá, ale do všech nástrah se vrhá přímo po hlavě. Povím vám, je to vážně záhul. Přečtěte si, co na mě například ta moje malá šibalka připravila.

Jednoho docela obyčejného večera jsem šel malou koupat. Vzali jsme si do vany nějaké ty hračky jako např. kelímky, gumová zviřátka a brčko na bubliny, které má Amálka hodně v oblibě. Nemyslím bublinky Dona Perignona (šampaňské), ale takové ty, co uděláte brčkem, když je ponoříte do vody a foukáte. No dováděli jsme jak malí Jardové, až jsem si říkal, že bude zítra lejt jako z konve. Ke hře jsme přizvali i Amálčina milovaného námořního kapitána (plastová folie 5×3cm s potiskem). Jenže znáte to, hračky plačky. Ukončil jsem tedy hračičkování a pustil se do hygieny. Namočil jsem malé hlavičku, páč mám rád čistou holčičku, a začal jsem ji mydlit šampónem. Vše bylo ok. Pak jsem se pustil do očisty zádíček a prdelky. Tento úkon provádím tak, že si malou přechytnu a předkloním, abych to její hřiště hezky pěkně umyl. Všechno jsem udělal jako vždy. Mydlím, mydlím a najednou mám pocit, že něco není v pořádku....­.............­..... že se Amálka snad dusí!A tak hned koukám, co se děje, a nestačím se divit. První, co kontroluji, je počet hraček ve vaničce a najednou volám „Mamko, ježiši.......­.......... malá spolkla kapitána!“ Mamča na nic nečekala a vlítla do koupelny. „Co se stalo?" „Malá slupla nálepku kapitána." No to snad není možné. V Amálce to začalo bublat jako v sopce, která byla léta v nečinnosti. Držel jsem ji nad vodou a nevěřícně koukal, jak chrlí ven obsah žaludku. Vůbec jsme nevěděli, co dělat, jak se zachovat, a tak jsme jen nevěřícně koukali, jak soptí.

Erupce byla na dvě kola, přičemž při druhé erupci vyletěl s kaší i kapitán Korkorán. „Uf, tentokrát to dobře dopadlo, zahrála jsem rodičům príma divadlo." Ta malá potvůrka, kterou jsem mydlil, přes mou nevědomost vylovila volně se potápějícího kapitána a jako King Kong ho snědla.

Tak to byl jeden příklad za všechny, co s malou prožívám za zkoušky odolnosti. Po této příhodě jsem už viděl malou šéfovou, jak na výpovědi vypisuje datum. Řeknu vám, jsou to snad větší nervy, než mají doktoři na operačním sále. A to to nejhorší prý teprve přijde. Aspoň to píší v manuálu o údržbě dítěte ve věku 10-18 měsíců. Jestli jste ho ještě nečetli, koukněte na naše stránkyhttp://www.smart-web.cz/nachiel/ , rozhodně se vám to bude hodit. A navíc tam na naše čtenáře čeká překvapení v podobě soutěže o príma ceny. Přijďte nás navštívit, těšíme se !

Tom a jeho parta

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabika  14.02.07 13:56

Milý Tomáš,

rada si čítam tvoje denníčky, pohľad chlapa na rodičovstvo je pre mňa zaujímavý ;-) a s prekvapením sa dozvedám, že sa od toho ženského zas toľko nelíši :-) Snáď len tým, že chlapi tomu vedia pridať trochu viac nadhľadu a humoru, z bežnej „otravnej“ činnosti vedia urobiť dobrodružstvo.

Je to s tými detičkami adrenalínový šport, že? Držím palce, aby si o dobrý flek (aj keď s náročnou šéfkou) neprišiel, a aby šéfka tiež bez ujmy prežila všetky tvoje „pracovné neúspechy“.

Gabika a dvaja chlapci

 
andela  14.02.07 19:55

Ahoj Tome,
dokážeš mě vždycky suprově pobavit :-)). No pravda tak hrůzný zážitek jako ty teda nemám … ale to si buď stoprocentně jistý, že bude hůř :-)). A neboj, šéfová ti výpověd nepředhodí, bo kde by jinde vzala tak ochotného a obětavého zaměstnance pracujícího za minimální mzdu ;-).
Ještě ti musím pochválit web stránky :-)).
Hodně síly k boji s tvou šéfovou.
Andělka a Jára 13m od růzňat  

 
Camilla
Kecalka 174 příspěvků 14.02.07 21:22

Ahoj !
Moc díky za super komentáře a taky za podporu v „boji“ s mojí drsňáckou šéfkou :-)
Taky vám přeji hodně sil a dostatek nadhledu v každodenním pracovním nasazení !
Tom
PS: napiště mně na stránky do soutěže, šance vyhrát je velká !

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama