Tomáš napsal: Každý den není jako vymalovaný

Rodičovství

Když je venku ošklivé počasí, ve kterém byste ani tatínka s dítětem nevyhnali, jsou dny mezi čtyřmi stěnami hódně dlouhé. (Vážně se těším na jaro, i když letošní zima byla přívětivě podzimní, nežli zimní.) V takové dny potřebují tatínci na rodičovské hodně nápadů a kreativity, aby doma přežili.

Byli jsme objednáni na cvičení pro prťata. Den předem jsem se psychicky připravoval na to, jak budu mezi samýma ženskýma řádit s naší Amálkou. Přeříkával jsem si básničku Leze žába do bezu já tam za ní polezu, abych se zbytečně nepřivedl do trapné situace, že nic neumím. Jenže čtvrteční ráno bylo pěkně uplakané a tak jsme zůstali doma a přeobjednali se na další čtvrtek. Celkem se těším, hlavně kvůli malé. Věřím, že vidět jeden a týž obličej pět dnů v týdnu je celkem opruz. Chodíme sice při procházkách na dětské hřiště, ale zatím jen na kukačku a taky na houpačku. Malá má hrozně ráda houpání a tak si ji na hřišti po:,–(ím na houpačce na sebe a blbnem. Jenže copak se dá houpat, když venku leje? Ten čtvrtek, co bylo tak mizerně, byla mizerná i Amálka. Žádné blbosti vymyšlené inženýrem Kravinem nezabíraly a tak jsme zase trošku bojovali. Trvalo to až do večera, než šla malá spinkat.

A jak, tatínkové a maminky, přežít tyhle drobné mizérie? Tady je i rada Banánové rybičky drahá. Pořádně se obrňte a nasaďte nejvyšší stupeň trpělivosti. Když Vám doma dítě pláče, začněte plakat s ním, ať ví, že v tom není samo.

Bohužel se ukázalo, že špatná nálada nepřišla jen tak. Amálka celkem dost špatně spala a co dvě hodiny byla s pláčem vzhůru. Obětoval jsem se a tu noc jsem spal s malou, abych byl na blízku a máma se alespoň trošku vyspala. Jenže jsem spal taky špatně. Kolem čtvrté hodiny ranní se malá probudila a my zjistili, že má zvýšenou teplotu. Stanovili jsme diagnózu jako profíci. To budou určitě zuby.

Ráno máma odcupitala do práce a Amy zůstala pod mým lékařským dozorem. Pátek se nápadně podobal čtvrtku. Musím uznat, že jsem toho od pondělka měl dost a celkem jsem se těšil na relax při extraligovém hokeji, na který jsem měl koupený lístek. Sice jsem chvilku přemýšlel, jestli mám jít, když ta malá není úplně v pořádku, ale máma radila, abych šel, že přijdu na jiné myšlenky.

Kamarád mě měl vyzvednout v pět u nás doma, jenže se mu nějak porouchalo světlo na povoze, a tak jsme se sešli až na stadionu. Hráli jsme s Libercem a tak jsme očekávali pořádnou hokejovou bitvu. Byla to vážně mela. Všechno to moje napětí, co jsem za týden nashromáždil, ve mně explodovalo a já jsem řval jak prokopnutý. Byl to nervy drásající zápas, ale díky němu se ve mně nadlouho rozprostřel klid a mír.

Má banánová rada zní: „Vážení rodiče, dopřejte tělu relaxu, tím předejdete kolapsu."

Jestli se mi podařilo pobavit vás, nabízím vám možnost začíst se i do dalších zážitků tatínka na rodičovské a to na našich rodinných stránkách http://www.smart-web.cz/nachiel/ .

Tom

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 24.02.07 20:11

Tome, já mám ty tvoje články fakt ráda ! Jen tak dál.....

Bibina

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.02.07 19:24

Já je také moc ráda čtu:-). Jednoho takového tatínka potkávám u nás na hřišti, evidentně je také na mateřské dovolené a musím říct, že „je“ báječný (teda zdá se mi:-). Má takovou trpělivost s dítětem, batole je s ním evidentně šťastné:-).
Hezký večer.
Slanka*

 
Camilla
Kecalka 174 příspěvků 25.02.07 20:15

Moc díky, holky !  :-)
Je to motivace pro to psat dal. Jen doufam, ze jednou se u toho bude bavit i nase mala. To byl prapuvodni duvod, proc jsem zacal psat. A to bude ta nejkrasnejsi odmena, kdyz ji uvidim, jak se tomu smeje a nebude chtit verit, ze se to vsechno vazne odehralo a ze je to o ni a pro ni.
Mejte se krasne !
 Tom

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 26.02.07 03:26

Tome,  

ridim se tvou radou a misto zehleni jsem si nozky polozila elegantne na stul. A az toho bude na me ultra moc, vyrazim na hokej !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!
Rada se bavim vasimi clanky, tak sup sem s dalsimi. :-))
Adela, Tomasek a Verunka

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 26.02.07 03:39

Jeste jednou ja - ted jsem nahledla do vasi rodinne fotogalerie a prislo mi strasne lito, ze ja takoveho tatu nemam!!!! Jen tak dal...............  

A.

 
Camilla
Kecalka 174 příspěvků 26.02.07 14:09

Dekuji za pochvalu :-) !
Jinak, co na to rict........ Ovsem kazdy tata ma sve pro a proti .......

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama