Vysněný porod

Porod

Moc ráda čtu vaše deníčky, a tak jsem se rozhodla, že také jedním přispěji. Jak už jsem psala v prvním deníčku, mé těhotenství rozhodně nebylo plánované.

Do 6 měsíce jsem ani nevěděla, že jsem těhotná, nic mi nebylo, žádné zvracení nebo třeba nevolnosti, ani jsem nevěděla, co to je, všechno se rozjelo právě až v tom 6 měsíci. Přišlo každodenní pálení žáhy, čurání 100× za den a k tomu nespavost, a to jsem si říkala, jak budu v těhotenství pořád spát. P

o probdělých večerech jsem vždy pročítala deníčky na eMiminu a musím říci, že mi pomohly překonat strach, který jsem z porodu měla. Den po prvním TP mi bylo hrozně zle a nemohla jsem se ani postavit na nohy. Celé tělo mě bolelo, tak jsem bloudila po eMiminu a našla pár maminek, kterým takto začínal porod, tak jsem si řekla: Třeba to bude už ono.

Po vystrašení mou doktorkou, že bych ani nemusela dojet do porodnice, jak budu mít rychlý porod, jsem v půl 2. ráno pobláznila manžela a jeli jsme do porodnice. Tam mě přijala ne moc vlídná rozcuchaná sestřička (asi jsme jí zvedli z postele), připojila mě na monitor a uzemnila, že to určitě porod není, že na mě asi něco leze. Dostala jsem šampusku na moč, pak mi vzala krev a ještě mi stihla vynadat, proč u sebe nemám tašku do porodnice, ať mi jí okamžitě manžel přinese, že si mě tam nechají. Rozloučila jsem se s manželem a šla se ubytovat na pokoj. Samozřejmě se to neobešlo bez slziček, protože kdybych věděla, že nerodím, určitě bych se do porodnice nehrnula.

Poležela jsem si tam 3 dny, a to jen proto, že mi v moči údajně našli infekci a nasadili mi antibiotika. Vynutila jsem si vycévkování, protože jsem jim nevěřila, že by to tak mohlo být, a ejhle, moč byla sterilní a po infekci ani památku (mohli se aspoň omluvit). 31. ledna mě propustili, bylo to den po druhém termínu. Hned jsem běžela pro maliníkový čajík do lékárny, protože prý pomáhá rodit, bála jsem se totiž vyvolávaného porodu jak čert kříže :) Čaj jsem pila snad po litrech a nakonec ani nevím, jestli to bylo zrovna to, co mi dopomohlo k porodu.

V neděli 3. 2. jsem v 11 hodin začala cítit slabé pobolívání v podbřišku. Řekla jsem si, že to jsou určitě poslíčci a v klidu si odjela k babičce na nedělní oběd. Tam jsem začala pociťovat, že jsou ty bolesti větší, tak jsem si je začala stopovat a podívejme, byly pravidelné po 10 minutách. Nechtěla jsem ale nic uspěchat, tak jsem si v klidu dala ještě kávičku a po hodině, kdy mě babička vyhazovala, ať už jedu, nebo že jí tam porodím, jsme s manželem odjeli domů. Doma jsem vlezla do vany zkusit, jestli bolesti nepřejdou. Nepřešly, tak jsem si řekla, že už bude nejvyšší čas vyrazit (už byly po 5 minutách).

V porodnici mě přijali v 16.30. Prohlédl mě doktor a říkal, že do 20.30 budu mít malou u sebe, neboť jsem otevřená na 7 prstů. Kolem 18. hodiny mi píchli plodovou vodu a daly nějakou injekci, že prý se porod rozjede. Kontrakce byly pořád snesitelné, ale kolem 19.30 mě smích přešel, protože jsem už nevěděla, jestli mám bolestí drtit manželovi ruku nebo skákat na míči se sprchou v ruce. Ve 20.30 si mě PA odvedla na sál, mrkla do mě a říká: „musíme ještě vydržet, když máte kontrakci, jste otevřená na 10 prstů, ale jakmile přestane, jste zase jen na 7 prstů. Dala mi kapačku, že prý ty kontrakce zesílí a já jsem na ni zírala, jako že to ještě jde, aby to bolelo víc?

Ve 21.30 jsem už volala doktora, ať mě kouká odrodit, že už to prostě nevydržím nebo ať mi to vezme císařem, hlavně aby byl té bolesti konec. Doktor přišel, podíval se do mě a řekl, ať tedy zkusím tlačit, tak jsem tlačila, ale on že netlačím a já že tlačím a on že ne, což nebyla pravda, asi poznám, kdy tlačím ze všech sil a kdy ne :D Řekl, že to normálně nepůjde, že mi pomohou zvonem. Sestřička mi rajtovala po břiše, ale nejdřív se bála prý, abych ji nekousla (proč bych to asi dělala? :D) a pro jistotu poprosila mého manžela, aby mi držel hlavu :) Pan doktor zavedl zvon a na 3 zatlačení a 3 skočení po břiše byla malá venku. Nikdy bych nevěřila, že je možné bolest přetlačit a ono to opravdu jde :)

Takže se mi 3. 2. 2013 ve 22.02 narodila moje milovaná Viktorka. Po porodu jsem si říkala, že už nikdy rodit nebudu. Manžel mi byl po celou dobu oporou. Všem maminkám, které váhají, jestli muže u porodu ano, nebo ne, to mohu jen doporučit :) Po převezení na pokoj, asi kolem 3. Ráno, jsem nemohla ani usnout, byla jsem sice vyčerpaná, ale prostě to nešlo. Navíc mě bolel spodek, protože malá mě docela potrhala a bez zašití se to neobešlo. Ani nevím, jestli mě nastřihli, nebo se to natrhlo samo, vůbec nic jsem necítila.

Sestřičky na novorozeneckém byly až na pár výjimek opravdu děsné. Měla jsem problém s kojením a vůbec mi nepomohly, jen ukázaly jednu polohu a „maminko, poraďte si sama“. Malá ztrácela na váze a já jsem byla opravdu nešťastná. Z 3110 g se dostala na 2960 g. Záchrana v podobě hodné a trpělivé sestřičky, která mi to vše ukázala a moc pomohla, přišla až 5. den. Přes noc malá přibrala na 3010 g a mohly jsme jít konečně domů.

Nyní mi leží v postýlce 17denní princezna a je to to nejkrásnější, co mě v životě potkalo. Nechápu, jak jsem mohla být tak hloupá a přemýšlet na začátku těhotenství o potratu. Tím chci také podpořit maminky, které se bojí, že rodičovství nezvládnou: Nebojte se je to opravdu to nejkrásnější v životě, ať je vám 22 nebo 30 let.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 24.02.13 01:10

Gratuluji k princezně. Porod byl hrůza, ale ještě se to podle mě dalo, já rodila od středy do soboty a hrůza. Taky jsem si říkala, že už porod nikdy víc. A dneska chci další :-)

 
lenama18
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 24.02.13 06:10

@Granda tak oproti vam jsem mela teda porod rychlovku ale i to mi dalo zabrat :lol: ted uz si taky rikam ze jeste jeden porod zvladnu ale na porodnim sale jsem skoro brecela ze uz zadny jiny dite nechci :lol:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 24.02.13 09:14

Vysněný porod si taky představuju jinak. hlavně mi opět přijde, že na tě zbytečně pospíchali, rvali chemií atd, velmi nebezpečné tlačení na břicho, kdy hrozí prasknutí dělohy nebo poškození vnitřních orgánů ani nemluvě (já bych sestru ne kousla, ale kopla pokud by se o něco takového pokusila)přitom jsi přijela s výborně rozběhnutým porodem, kde nebylo vůbec třeba nic popohánět nebo korigovat. považuju to za hodně smutné, potom totiž na vex skutečně může často dojít, přitom nemuselo :(, a domnívám se, že tě nastřihli, právě kvůli zvonu, aby se mohl zavést, tak se dělá velký nástřih.

přeju rychlé zahojení a pokud bude nějaké příště, tak ať je to mnohem příjemnější :kytka:

 
lenama18
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 24.02.13 10:20

@Saroya Děkuji za hezká slova :hug: Naštěstí spodek mám zahojený skvěle že už to ani necítím :) první dny to teda byla bolest, tak jsem si dávala obklady z řapíku a ty skvěle pomohly, tak mohu taky doporučit pro ty maminky co jsou nastřiženy opravdu to pomůže a lépe se to hojí :palec: V tu chvíli jsem si ani neuvědomila že na mě pospíchají a cpou do mě kapačky a injekce, chtěla jsem to mít fakt co nejrychleji za sebou :lol:

 
Hamalka82
Kecalka 323 příspěvků 24.02.13 13:15

Také moc nechápu, proč se jedná o vysněný porod… :nevim:.Rozhodně bych za vysněný porod nepovažovala skákání po břiše,,,vždyť je to hrozně nebezpečné, může se protrhnout děloha. Zrovna nedávno o tom byla reportáž v televizi… :(
No hlavně, že jste obě v pořádku…

 
snažilka2017
Extra třída :D 10228 příspěvků 24.02.13 14:34

@lenama18 petici na ne na sestry :cert: :cert: :cert: :cert:

Příspěvek upraven 24.02.13 v 14:34

 
lenama18
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 24.02.13 15:08

@Hamalka82 ten nazev je proto, ze jsem se na porod hrozne tesila a nakonec to nebylo podle mych predstav, furt jsem si rikala ze treba me to nebude tak bolet a nakonec byla bolest hrozna :roll: a ten porod jsem si vubec takhle nepredstavovala, vubec by me nenapadlo ze by mi mohli malou tahat vexem.
@Snazilka2010 uz jsem o tom uvazovala ze bych podala petici, nebyla jsem jedina kdo si na nemocnici ztezoval hlavne me nastvala jedna sestricka. V nemocnici byla karantena proti chripce a sestricka v jedne ruce kapesnik a v druhe miminko, normalne byla nemocna a chodila tam mezi detma ale ja se bala ji neco rict aby na me nebyla jeste hnusnejsi nez byla :roll:

 
škebloun
Stálice 56 příspěvků 24.02.13 15:39

No tak to je mazec (kromě jiného co popisuješ), že na porodním můžou bejt sestry co chrchlaj na novorozence :cert: Když už nemá dost soudnosti sama a leze nemocná do práce, tak bych čekala, že jí to zatrhnou alespoň nadřízení, ale tady se to evidentně neřešilo :think: @lenama18 a v jaké si byla porodnici?
Jinak přeju ať se vám daří a malá princezna ti dělá jen radost! :kytka:

 
Elata
Závislačka 3886 příspěvků 24.02.13 15:44

No já se těšila, jak si počtu deníček maminky, co je nadšená z porodu jako já a ono toto a zas jsem na naše porodnictví akorát vytočená. :( Stejně jako Saroya si myslím, že Ti nepomohli porodit, ale pomohli Ti zmrvit co šlo, aby se nakonec mohli tvářit jako velicí zachránci. Porod Ti šel nádherně dokud nezačali zasahovat. Jakmile se zasáhne a vyrušuje, jde to do háje. :( Nejpodstatnější je, že jste s princeznou v pořádku, doma a spokojené, šťastné. K příštímu porodu přeju opravdu přirozený přístup, klid a personál, který nebude chvátat do postele, aby se vyspal. :hug: Mně první porod taky takto pokazili. Sice jsem měla odrozeno od první kontrakce za 14 hodin, ale takovým způsobem, že jsem trauma řešila po všech čertech. Teď jsem rodila přes dva dny svým klidným pomalým a postupným tempem a nenechala na sebe sáhnout a nic urychlovat a normálně jsme si to užili, nádhera. Držím palce, ať to máš příště taky tak. :)

 
Mišanila  24.02.13 16:25

Tak hlavně že jste obě v pořádku a přežily jste aktivitu porodníků ;).
Ten název je teda dost zavádějící, vysněný porod vypadá úplně jinak. A taky dobrá porodnice a personál vypadá jinak, příště bych šla jinam.

Jsi otevřená na 7 prstů, oni ti dají jakousi injekci, píchnou vodu, pak kapačku, pak se jim nelíbí jak tlačíš, pak skáčou po břiše, no nevimnevim. Třeba by to šlo do kopru i přirozeně a bez vyrušování, ale to už se bohužel nedozvíš.
Tak třeba to bude příště lepší a s příjemnějšími lidmi okolo!

 
Bombardiny  24.02.13 16:36

@Saroya @Elata Souhlasím s holkama… doktoři chtějí dneska zrychlit už i tak krásně probíhající porod, tělo místo od miminka dostává příkaz k otvírání od nějaké kapačky a pak se skáče po břiše a řve na rodičku, že neumí tlačit. To je vážně na zblití, s prominutím. A nakonec si to rodička nese v srdci jako zklamání a své selhání, protože doktoři jsou přeci profíci, že?
Jako neříkám, že porod bez zásahu nebolí, sakra bolí, ale tak nějak přirozeně… Mě už při tlačení slábly kontrakce, tak mi chtěli dát něco na jejich zesílení, malá byla pořád hrozně nahoře…Pak se mi zase samy od sebe zesílily a já vytlačila hlavičku + 4× šňůru kolem krku, díky níž vzápětí zaplula zpět. Nakonec se mi jí díky primářce na další 2 kontrakce podařilo vytlačit, i když tomu moc šancí nadávali a chtěli mě poslat na sekci…
A teď stejný scénář s oxytocinem…kon­trakce jsou silné, jedna za druhou, dítě nepřipravené ve správné poloze, násilně vypuzováno ven, kontrakce se nezastavují, díky tomu dítě nedorotuje do polohy, kdy je možné ho i s tou oprátkou vytlačit, klesají ozvy, protože se škrtí…a následuje akutní sekce a kříšení dítěte. Zbytečně.
Dítě si porod řídí samo, protože ono jedinné ví, jak na tom v tom břiše je. Pokud si nemůže řídit kontrakce, je mnohem více rizik, že se něco nepovede…Neplatí to samozřejmě vždy, ale trochu se mi zdá, že tohle už se začíná považovat za normální průběh porodu :cert: A nikdo se tomu nebrání.
Kdyby vám z autoservisu vrátili auto, že mu sice opravili motor, ale museli kvůli tomu vyříznout díru do kapoty, protože jim to nešlo otevřít a nechtělo se jim čekat na zámečníka, tak byste to asi taky nevzaly stylem „jasně, profíci, vědí, proč to dělají!“…ale doktorům se prostě hodně věří. To samé sestry na šestinedělí, měla jsem to hodně podobné „dokud se nenaučíte kojit v téhle pozici, jinou vám neukážeme“ (přišla jsem si na ní sama a do pár minut jsem kojila, ale trvalo mi dva dny, než jsem si dovolila to vzít do vlastních rukou, protože jsem věřila sestrám, že chyba je na mojí straně…), ležela jsem v Podolí.

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 24.02.13 19:48

Moc gratuluji k Viktorce :kytka: Zvládla si to skvěle! :hug:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 24.02.13 20:21

Gratuluji k miminku! :kytka: Takové ženské by vůbec neměly pracovat ve zdravotnictí a už vůbec né na porodnici a šestinedělí. :poblion: Hlavně že jste v pořádku. :hug:

 
janina 547
Kecalka 347 příspěvků 24.02.13 20:27

Taky gratuluji k holčičce. Jen mě zarazilo, že na začátku píšete jak jste do 6 měsíce nevěděla, že jste těhu a na konci zas, že jste na začátku těhu chtěla jít na potrat??

 
lenama18
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 24.02.13 20:50

@janina 547 to jste spatne pochopila :) bylo to mysleno tak, ze mi nebylo zle, nezvracela jsem a nemela zadne tehotenske nevolnosti :) ne ze jsem na tehotenstvi prisla az v 6 mesici. Jinak vsem maminkam dekuju za hezka slova :hug:

 
lenama18
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 24.02.13 23:54

@škebloun dekuju :hug: byla jsem opravdu zklamana chovani te sestricky ze si to vubec dovolila prijit do prace. :( jinak jsem rodila v Litomericich a pokud budu rodit podruhe urcite pujdu na Melnik, Litomerice uz ne.Je mi lito ze jsem tam sla, rozhodovala jsem se mezi temato dvema nemocnicema a udelala jsem chybu ze jsem vybrala zrovna Litomerice

 
janina 547
Kecalka 347 příspěvků 25.02.13 10:01

:D aha tak to jo.No mě to bylo nějaký divný. Já si vybrala porodnici a stejně mě po čtyřech hodinách v čekárně převezli do jiné, že nemají místo. A samozřejmě do té horší. Teď mě to v červnu čeká podruhé, tak třeba už se dostanu do té, co jsem původně chtěla :mavam:

 
lenama18
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 25.02.13 11:08

@janina 547 tak to je taky hezky kdyz skoro rodite a narychlo vas prevazeji jinam ze nemaji misto a jeste kdyz je to do horsi nemocnice :roll: tak budu drzet palce at to vyjde aspon podruhe :palec:

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 17.03.13 12:23

Tak gratulace k holčičce :mavam: Ale Vysněný porod bych si představovala jinak :nevim:

 
lenama18
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 17.03.13 15:06

@Kamča Kamí dekuju :hug: ja ten nazev napsala spatne, ma to byt mysleno jako vysneny porod ze jsem se konecne dockala porodu :lol:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:46

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Strach z těhotenství


Reklama