Život s předškolákem (3)

Rodičovství

Ahoj všem maminkám, eventuelně i nakukujícím tatínkům :) Děkuju všem za názory na sourozence, rozproudilo to debatu i u nás doma a momentální rozhodnutí je počkat na nástup našeho juniora do první třídy a pak si pořídit mimi, tak uvidíme :) Sedím teď u počítače, popíjím čajík a užívám ticha a klidu naše malé tornádo konečně usnulo a tak dumám nad tím, že utekly prázdniny a začíná nový školní rok a že nám to dítě nějak strašně rychle stárne. (Že stárnu taky si v zájmu zachování duševní rovnováhy raději moc nepřipouštím.)

Zítra jdou naše ratolesti po prázdninách do školy a mám takový pocit, že třeba náš Tomík, i když už jde do školky třetí rok a je tedy starý mazák, tak z toho má tentokrát trochu vítr. No ono se není co divit - jde do předškoláků a tak ty nároky budou možná vyšší, nevím. Měla jsem prostě dnes pocit, že se mu to honí v té jeho hlavičce a ani nemohl večer pořádně usnout. Taky ho čeká výběr kroužků ve školce a podobné záležitosti, které bude třeba vyřešit. Jaké kroužky vybíráte pro své mrňousky? A jaká je ve vaší školce nabídka? U nás je to keramika, angličtina a tanečky, které Tom coby kluk odmítá, že to je jen pro holky.

Jak se těší vaše ratolesti po prázdninách do školky? Chystáte pro ně něco speciálního na první den? Taky by mě zajímalo, jestli některá nevíte, jak je to se školným, tedy platbou za pobyt ve školce, jestli se ten poslední rok neplatí a nebo už zase platí?? Mám v tom nějaký zmatek.

Zatím se mějte krásně a těším se na vaše příspěvky

LuckaH

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 01.09.08 22:18

Ahoj!
My se školkou v pohodě, Eliška se těšila a zítra už tam chce spát po obědě. Kroužky budem řešit až z říjnu; koncem září bude školka v přírodě, tak nám začínají až potom. Jeden kroužek si vybere; nejspíš zpívání. Jinak mimo školku chodí plavat a na flétnu. Je to myslím víc než dost. Chci si ji taky ještě užít doma, v pohodě:) Za rok už to nepůjde jen tak ji nechat v pátek doma a jet do ZOO. Navíc nejsem příznivcem toho, aby dítě mělo každý den nějaký kroužek. Školkovné nevím…finanční záležitosti jdou zcela přes manžela, se třemi dětmi nestíhám tohle sledovat…
Pa Katka a její smečka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 03.09.08 20:39

Ahoj Katko,
chápu ,že tři děti už je fakt záhul. Respektive asi si to nedokážu ani představit.
Náš Tomík byl dnes poprvé na sboru - začal chodit do chlapeckého pěveckého sboru. Zatím je nadšený, tak uvidíme, jestli mu zápal vydrží. Jinak má ještě ve školce keramiku a angličtinu a golfovou přípravku. Myslím, že je toho taky dost, ale on se nechce ničeho vzdát, tak ať to vyzkouší a uvidíme.
Zatím ahojky
 LuckaH

Vložit nový komentář