Maminou s Emiminem už pár let - sborový od Lucky

Rodičovství

Ráda bych se s vámi podělila o své zážitky z koncertu jednoho sboru, ve kterém zpívají jen samí kluci, chlapci, puberťáci a muži různého věku. Nemýlila jsem se, když to takto píšu, protože klukem může být i dospělák a mrňous sotva školák se může velice rychle stát mužem a to v rovině zpěvu.

Milé kamarádky i náhodné čtenářky a kamarádi a čtenáři,

protože už jsme zase na druhé stránce, ne-li dál, uvolila jsem se sepsat něco, abychom se zase posunuli.

Ráda bych se s vámi podělila o své zážitky z koncertu jednoho sboru, ve kterém zpívají jen samí kluci, chlapci, puberťáci a muži různého věku. Nemýlila jsem se, když to takto píšu, protože klukem může být i dospělák a mrňous sotva školák se může velice rychle stát mužem a to v rovině zpěvu.

Stačí stát se zpěvákem ve sboru a zúčastnit se koncertu. Takový koncert, který vypadá pro neznalého diváka, jako nudný nebo přinejmenším klidný sled výstupů jednotlivých věkových skupin, je totiž v zákulisí pěkným adrenalinem.

V dostatečném předstihu před koncertem obdrželi kluci základní informace - hodina srazu, oblečení, co s sebou a kdy a kde budou kluci předáni rodičům. V den D hodinu H čekám před vchodem pro personál se seznamy jednotlivých oddělení a schází se mi má kuřátka. Ustávám i stále opakující se dotazy rodičů, které mají zodpovězeny v oné informaci. Trochu pěním, když základní informace opakuji asi čtyřicáté páté. Odvádím si kluky do šaten

V šatně kluci odkládají svršky a rychle na zvukovou zkoušku - je třeba natrénovat nástup a odchod z jeviště a sbormistryně už čeká! Zkouška v prázdném obrovském sále probíhá celkem v klidu, sbormistryně je spokojená a tak už pádíme potichu potichoučku zpět do šaten.

V šatnách se kluci převlékají do sborového resp. do námořnického a ještě naposled s nimi projíždíme choreografii, aby na nic nezapomněli. Mezitím koncert začíná - slyšíme první potlesk ze sálu. Blíží se naplánovaný čas vystoupení a tak se s klukama přesouváme do zákulisí. Zbývá 5 minut. Někteří propadají démonu zvaný tréma, ale zvládají to skoro jako profíci a vplouvají na jeviště se suverenitou ostřílených bardů.

Ahoj

LuckaH

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 08.10.10 07:32

Ahoj v novém,

Luci, krásně jsi to napsala a klidně bych to snesla ještě mnohem delší :lol: :lol: Ostatním prozradím, že mi Lucka na středečním obědě věnovala CD onoho klukovského sboru, včera jsem si ho poslechla, musím říct, že ti kloučkové zpívají nádherně. Moc se mi to líbilo. Na tom CD jsou asi 4 kategorie, ta nejstarší už na mě tedy byla dost náročná, ale ten začátek se mi moc moc líbil. Přišlo mi to jako vánoční písničky, i když vůbec nejsou.

Danuš, vaší Věrce taky všechno nej k svátku !!! S tou TV, myslíš že se do 10 tis nevlezete? My ji vlastně kupovali loni u vás, v Makru v akci byla právě za těch 10, pamatuješ? Tak dobré pořízení !!!

Katko, tobě jsem včera neodpověděla na ten oběd. Zrovna jsme si s Luckou ve středu říkaly, jestli se k nám přidáš, Tak to je super. Samozřejmě tě bereme! A budeš mít hlídání, nebo uvidíme i Káju? Mají tam i dětské židličky, takže by nebyl problém. Napiš mi prosím soukromou zprávou svoji mailovou adresu, ať ti mám kam sdělit kde se scházíme. Termín probereme veřejně. Hanko navrhneš? Obecně se nám s Luckou hodí nejlépe středy.

Teď jsem si při čtení deníčků psala poznámky a ještě tu mám napsané „téma“ ale vůbec netuším, co jsem tím myslela.

Včera jsem neměla co psát, ano vyčerpala jsem se večer. Přes den jsem měla docela honičku, dopoledne nám pořádně nefungoval systém, asi 5× jsem restartovala počítač, takže jsem se pak honila. Odpoledne jsem sice byla přes hodinu doma sama, ale vzala jsem si v klidu noviny a pustila si to Lucčino CD. Jak přišly děti ze skauta, tak jsem se nezastavila, pak jsem asi hodinu dočítala noviny a šla spát. Tak možná tímhle jsem myslela to „téma“, jako že už jsem ho neměla. Asi jo.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5082 příspěvků 08.10.10 08:06

Ahoj holky,

Lucko, díky za deníček, hezké. Nebyla by fotka chlapečků v námořnickém?

Anjelica

 
mado
Závislačka 3860 příspěvků 08.10.10 08:40

Ahoj :mavam:
Lucko pěkný deníček, já chci taky CD s klukama :wink:
Koncert musel být moc hezký, já mám ráda takové vypjaté slavnostní okamžiky a když někdo něco dobře umí.
Taky nějak nemám téma, čímž zdravím Jiřinu :-D
Na zimní oblečení se musím podívat, ale co si pamatuji, tak nic velkého potřeba nebude, naši kluci moc nerostou, tak mají věci z loňska a předloňska…měřila jsem u futer Ondru a normálně se od posledně zmenšil :nevim: o několik centimetrů, manžel z toho měl srandu, jak odborně to provádím. Příští týden jdeme na kontrolu na endokrinologii, to je ta doktorka, jak mě vloni vyděsila s tím prolaktinem, už teď z toho mám blbý pocit u žaludku,nicméně věřím, že letos to dáme v klidu.
Tak pro úplnost :wink: Ondra měří 142,5cm skoro ve 12ti letech a Vojtík váží skoro 22kg (když si maminko stoupnu na váhu v papučích a pořádně zatnu svaly..)
S takovou vizáží budou hoši moci dlouho hrát turnaje za mladší kategorie.
Hezký den Mada :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 08.10.10 08:57

Ahoj,

Mado, že se děti zmenší, to je normální, pokud je jednou měříš ráno a podruhý večer. Já jsem se minule taky vyděsila, až jsem se dočetla, že klidně 3 cm za den můžou být normální. Nějakou dobu je už plánuju změřit, vždycky říkám že ráno, no a ráno si na to nevzpomenu. Jíra mi přijde že vyrostl, ale poslední měření to nepotvrdilo. Kolik měří Vojta? Já se pokusím to zítra změřit a nahlásím.

Teď jsem si svoje komentáře z předchozího deníčku zkopírovala do wordu. Dělám to vždycky, když vyjde nový deníček, ten si pak uložím jako oblíbený. Už mám za letošek přes 200 stran!!! A to používám písmo 9. Je to vůbec normální? No aspoň se budu mít čím bavit, až budu v důchodu :mrgreen: :mrgreen:

Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7636 příspěvků 08.10.10 09:30

Dobré ráno,
Lucko, moc hezký deníček, dobře se četl. Musel to být zážitek jak pro tebe z hlediska organizačního tak pro kluky, zpívat v Rudolfinu. Myslím, že Rudolfinum je zážitek sám pro sebe a ještě tam zpívat, nedivím se, že kluci měli trému.
Jiři, na oběd půjdu příště ráda s vámi, Káju vezmu s sebou, ona je v restauracích hodná a hlídání pro ni stejně nemám. Od té doby, co může sedět v židličce, tak je strašně důležitá :-) Středa se mi hodí taky, zprávu jsem ti už poslala.
Hezký den 

Katka

 
Akrasha  08.10.10 11:35

Pueri gaudentes jsou moc dobrý sbor :-) A paní sbormistryně moc šikovná. Klukům držím palce na další koncerty!

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 08.10.10 14:31

Ahoj,

děkuju za pochvalu deničku :oops:

Jiřko, Katko, oběd by byl super a uvidíme mrňouska :-) Dejte termín, pro mě opravdu prosím středu.

Anjeliko, fotky pošlu mailem, neboj.

Mado, když mi pošleš mailem soukromou adresu, pošlu Ti CD poštou, to není problém. Věřím, že letos endokrinologie dopadne ok.

Akrasho, za kluky moc děkuju!

Teda na mě sedla nějaká lenora a jsem úplně mrtvá! Musím se vzchopit a jít zabalit na chalupu, uvařit a jiné věci. Toma jsem vyzvedla ze školy a tak tu odpočívá u pohádky, protože je od rána utahaný. Měla jsem co dělat, abych ho ráno vzbudila.

Ahoj :mavam:

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 09.10.10 10:52

Ahój při sobotě!
Luci deníček fajn. Snesla bych ho taky delší. Nemusíš mít žádné obavy z toho, že by nás to nebavilo. Tak jsem se začetla 8-o a když to začalo být napínavý, tak byl konec!!!! Tomík je šikulka. Musím teda říct, že mně trošku negativně překvapilo, že se tu zmínilo jméno soubotu. Bylo to zbytečné. Bohužel to je stinná stránka netu.

Mado s tou endokrinologií, neboj to bude OK. Neznám manžela, ale kluci bývají po maminkách, tak se nedá čekat, že by měli dva metry. Já taky nejsem zrovna pinďa, Milan je normální poměrně vysoký mužský a kluci taky nejsou žádní obříci. Tom začíná růst, ale Matěj je nejmenší ze školy. A přitom mně tak extra malej taky nepřipadne. Každopádně chápu, že máš nervy, to bychom měli všechny a držím palce :palec:

Jiři TV už je koupená. Přes net. Máš pravdu. Stála jen něco málo přes tu darovanou částku. Jakou máte vy úhlopříčku? Milan objednal 94 cm. No to jsem zvědavá až na kluky vyletí Smrtijedi jestli se nepo… A tu starou si dáme do ložnice!!! Čímž budeme mít zatelevizovaný celý byt. A já snad někdy, možná, uvidím aspoň 10 minut něčeho aniž by na mně někdo mluvil, něco po mně chtěl, lezl mně po hlavě atd… V ložnici se zamču a bude klid :dance:

Včera jsem byla u té zubařky. Teda nechápu to, ale zubu se asi dočkám až na jaře. Vyplázla jsem pětikilo a mám v puse ten stříbrnej inlej. Docela mně zavazí, protože je jakejsi zacementovanej - pochopitelně, jak by tam držel - a trochu mně to neopravené škrábe jak si tam jezdím jazykem. Jsem objednaná až za 14 dní. To se bude brousit ten cement, pak budou otisky, zkouška kovové konstrukce a já nevím co všechno a pak až bude zub. No na posrání. S prominutím :wink:

V práci jsem toho moc nepodělala, byla jsem tam sama, tak jsem brzy utekla a šla si pro Matěje po O. Ze školy vyšel celej ubrečenej, že uklouzl po papíře na zemi a padl na roh lavice. Bouchl se do lícní kosti pod oko a začalo se mu tam dělat pěkné jelito. Hodně ho to bolelo. Tak jsem ho utěšovala, ale bylo to ještě horší, tak jsem si ho přestala všímat. Šli jsme k holičce, modlila jsem se, aby neměl vši, protože v deníčku mají oba kluci sdělení, že ve škole jsou vši a máme synům prohlížet hlavy :mrgreen: . Naštěstí tam nic nebylo. Tak má hezky ostříhanou hlavičku. Po cestě od holiče prohlásil, že „to česání mu teda zvedlo náladu“ :lol: tak to bylo dobře.

Jak přijel Milan, tak jsem sedli do auta a jeli dát kluky k našim. U našich Matěj zase uměl prodat své zranění, tak ho babička muckala a nosila mu obkladky. No od toho jsou babičky. Už tam na ně čekaly - pro Toma brambůrky, pro Matěje zmrzlina. Mamka je pěkná rozmazlovačka, ale nám to vůbec nevadí. Aspoň budou kluci vzpomínat jakou měli hodnou babičku a dědu.

Čímž jsem si vzpomněla - Luci, už proběhl pohovor s tchýní?

No a večer jsme šli na koncert. Bylo to až do půlnoci, protože tam bylo plno kapel, ale bylo to super.

No a dnes ráno už jsem nemohla dospat, jak mě všechno bolelo, tak jsem vylezla a uklidila. Teď se doprala druhá pračka, dopekl bůček na zítra a jedeme k našim na O.

Tak se ozvu večer. Všem hezkou sobotu, u nás je sice hodně chladno, ale krásně. Prádlo dám ven.

:mavam: Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 09.10.10 12:54

ahojky, zas jen v rychlosti :-)
venku je kraaasne…strasne dlouho byla mlha, ale ted se to vybralo, tak uz mi visi dve pracky venku…J je tradicne v praci, uz toho mam plne zuby, kluci nejsou schopni tam nic udelat sami, vse jim musi on zkontrolovat…pricha­zi domu pozde a je psychicky i fyzicky uplne na dne…a pak, kdyz je nejhur, tak to odnesu ja…chapu, ze to musi nekde ventilovat, ale takhle…njn, jenze sehnat nekde sikovneho zastupce je asi zazrak…

oslavy se moooc vyvedly, musim stahnout fotky, Matej nadseny, my ostatni si ot taky uzili…ted jdu umyt nadobi po obede a treba si na moment lehnu, jsem nejaka unavena…kluci lezi v pokoji a koukaji na notebooku na pohadku…driv nez ve tri je nechci videt :D :D

zatim pa, Z.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 09.10.10 16:26

Ahoj,

hlásím se z chalupy, je ti tak střídavě dusno, tak jsem s tchýní ještě nemluvila, nebzl klid, ale musím to vyřešit.

Celý program se nám nějak posunul, ale zatím o.k.

Dančo, k televizi gratuluju :potlesk: Na inlej si snad zvykneš, ach jo. No mě šokovala kolegyně, která objednala dceru na rovnátka a dostala termín až v půli prosince.

Ještě k tomu deníčku - holky, já moc děkuju, ale mám pocit, že bych se do toho zamotala a taky některé věci jsou nesdělitelné a nebo určitě ne po webu :oops:

Zatím se loučím
L.

 
Anjelica
Kelišová 5082 příspěvků 09.10.10 17:41

Ahoj holky,

Lucko, mě nevadí, že to bylo krátké. Taky píšu spíš stručně, takže naprosto chápu.

My jdeme s Ládíkem na ortodoncii za týden, taky už jsme objednaní pěknou dobu.

Dnes jsem sama doma, manžel jel s dětmi na chatu. Byla jsem bruslit, odpočívám a věnuju se domácím pracem.

Večer se budeme dívat na Piráty z Karibiku, Ládík už se těší.

Anjelica

 
anecak
Echt Kelišová 7636 příspěvků 09.10.10 18:50

Hezký podvečer,
to je hrůza, venku už je skoro tma a to ještě není sedm hodin, no, musíme to ještě ty skoro 3 měsíce vydržet, pak se to otočí :)
Dneska bylo i tady hezky, akorát foukal studený vítr, byla jsem s Kájou venku, manžel byl dneska na chatě, přijel asi v pět, takže taková poklidná sobota, která mi připomínala pracovní den :-) ale zítra už budeme všichni tři spolu, chceme jet někam na výlet, tak uvidíme.
Lucko, mě se na oběd středa taky hodí, akorát 27. tu nejsem jedeme do Krkonoš, 13. je OK a 20. se mi to taky bohužel nehodí.
Dano, gratuluju k TV. My doma TV ani nemáme, stačí nám TV karta do počítače, vzhledem k tomu, jaký je program, tak ji ani moc nepouštíme, askorát občas na zprávy a když jde náhodou něco, na co se dá koukat.
S těma zubařema je to bohužel vždycky na dlouhý lokte a za drahý peníze :-( tak ať si na ten inlej co nejdřív zvykneš.
Zuzi, to je fajn, že se oslavy vyvedly, jsem zvědavá na fotky.
Půjdeme pomalu večeřet, tak přeju všem hezký večer.

Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 09.10.10 20:56

ahojky,

zas nemam vse docteno :D pro zvedavky ( :-) ) narozeniny tu: http://zuziky.rajce.idnes.cz/….-8.10.2010/ a pak album rijen- ty nocni fotky jsou z nove opraveneho parku, je tam uzasna fontana, co takhle v noci sviti :-)

Maty mi usnul v posteli, Filda kouka na Piraty (zdravim Anjelicu s Ladikem :-) ) a usina taky…a J jeste neni doma…uaaa…jdu povesit pradlo…zatim :-)

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 10.10.10 09:01

Dobré ráno při neděli!!!
Zuzi, teda oslava paráda!!! Měla jsi to krásně nachystané. S tím dárečkem pro gratulanty se budu určitě inspirovat. Skutečně moc pěkné. A teda ten dárek!! Ty jo taková super sada Mašinky Tomáše no to musel být Matas štěstím bez sebe!! TO jsou taky dárečky v cenové hladině jako ten náš Playmobil. A nemýlím se, vy to máte doma nějaké zrekonstruované, že jo?

My jsme na piráty nekoukali. Kluci to mají na DVD a velice často to sjíždí jen tak. A mně to připadá naprosto hnusné. Tak já jsem pekla bábovku a dělala slané štrůdly. Všechno mně bolelo, tak jsem ani neměla na nic náladu. Pak jsem ještě žehlila a u toho jsem měla puštěnou Novu a pořád jsem to přepínala. Nevím proč nemůžou dát v sobotu večer do TV něco pěkného. :zed:

JInak nic nového nemám. Byli jsme na návštěvě u švagrové. Měla nachystáno strašně dobrot. Úžasný dort Pohádka, dva druhy chlebíčků. No pošmákli jsme si. Za chvilku vyrážíme do ZOO. Počasí vypadá krásně. Ráno teda byli tři stupně, jestli to takhle půjde dál, už budu muset schovat muškáty.

Tak hezkou neděli!
pa :mavam: Dana

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 10.10.10 09:07

Jó Zuzi a ty fotky pesana v posteli!! Ten už asi u Vás zůstane napořád, že jo. To už na kotec nevypadá!! Mimochodem to já budu jenom ráda :lol: A ta fontána je super.

Jo a další dotaz, kde se kupují ty úžasné ohňostroje? A je to bezpečné? To je fakt paráda!!

A další věc. Holky začala jsem sbírat sáčky od čajů - obaly. Tak pokud budete mít někde nějaký zajímavý, tak prosím nevyhazovat a poslat!!!! Díky díky díky :mrgreen:

Ach jo všechno mně bolí. Záda, hrudník :cry:

tak a už jdu.
D.

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 10.10.10 09:10

Aby mně tu nebylo málo :mrgreen: Anjelico, proč jdete s Ládíkem na ortodoncii? To mně překvapuje, to je teď nějaká móda chodit s dětma takhle malýma. Kamarádka má holčičku předškolačku (Jiři Vlasta) a té budou pilovat špičáky protože prý je má dlouhé a svaly by si prý zvykly na nějaký blbý skus. No tak jsem z toho byla překvapená, protože náš Mates má zuby taky blbý a skus má příšerný. Špičáky mu tam taky zavazí tak si skousne jako vedle. No snad mu přece brzy vypadnou a narostou nové ne? Musím se na to naší zubařky zeptat. Až budu mít za sebou moji anabází se zubem tak půjdou i hošani, všichni 3. To bude radosti :dance:

a teď už jako fakt jdu :wink:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 10.10.10 10:52

Dani, diky za pochvalu :-)
ad ohnostroj- koupila jsem nahodou v cukrarne, kterou vlastni Polaci, pak se ptala v papirnictvi- tak pry to u nas muzou prodavat jen ti, co maji opravneni prodavat pyrotechniku, tak nevim…jakou, smrdi to solidne, ale bezpecnostne to je podle me stejne jako prskavky :-) dokonce jsem jeden veeeeliky dala Matymu do skolky, tak to „strileli“ na zahrade- cela skolka, deti mely halo, ze je ohnostroj :D (pani skolnice cihala s hasicakem, kdyby neco :D )

ad darky, jj, my jedeme v Tomasovi, do penez to leze dost (jedna masinka 200 Kc, s vagonem pak 250, vagon samotny 150, koleje nejmin 700, budovy od 500 do 1500…)- Maty dostal tri domky- nadrazi, nejakou michacku ci co to je a dul na kamen, ten je super, ten se mi libi moc :-) a nekolk masinek, na nadseni velike :-) ted to maji v pokoji postavene, tak tam neni neni k hnuti :D

ad rekonstrukce- pokud myslis ty prvni fotky, tak ty jsou od tchyne,(fotky od tch jsou po Matyho s nuzkama, od nas pak od J a Mateje u pc :-) ) u nas rekonstrukce sice hori, ale uz jsem se konecne s J domluvila, ze to udelame na jare, kluky posleme k nasim a vezmem to z gruntu- tzn. okna, podlahy, omitky…to s klukama nepujde, ten byt bude treba vyklidit uplne…prece jen, ta vymalba tady uz je tu, co jsme se stehovali (takze 9 let)- tehdy natrene strukturovanou omitkou, aby nebylo videt, jak jsou steny krive, jenze nekde tuknu a spadne kus steny, takze to fakt musi byt obouchane na cihly…njn, stary barak :-)

ad ortodoncie, taky me to Anjelico zaujalo…nam zubar rikal, ze s Fildou pujdweme taky, ale ne driv, nez za dva roky, chybi mu nahore jeste nejake zuby, ale uz ted je videt, ze se mu to tam divne krouti…jenze holt musime pockat na ty zuby…plus je u nej problem, ze mu zahadne zmizely puvodni trojky (dle Dr to je fakt divne :D ) a podle rentgenu nevypada, ze by nejake druhe mel :D no, uvidime…

taky jsem nejaka rozbolavela…dlouho jsme s J koukali na ct1 na film, pak jsem si to jeste prepla na Novu- Domino se to jmenovalo, nejak jsem to nepochopila, ale porad jsem cekala, jestli to pochopim nebo ne :D :D a nic :D

rano jsem s J vstavala o pul seste, aspon jsme si dali kafe spolu, nachystala jsem mu svacu, upekla klukum plech mauffinu a sneckyz listoveho testa plnene pudinkem…a uz jsem je musela schovat, jinak bych je sezrala, nez se vzbudi :D

jo, a Andie v posteli…nooo, Dani, asi mas pravdu :D ovsem uprimne jsem se pobavila nad mou babi, ktera byla vzdycky zasadne proti psum doma..a kdyz tady byli na oslave, tak z ni byla uplne unesena :D

jdu uvarit nudle do polivky, vcera jsme meli k obedu rizek, dnes jsou tvarohove knedliky :D J slibil, ze prijede driv, chce s klukama stihnout od 17 hodin Monster trucky… jo, vcera jsem byla s lumpama v kine- na Chipmunky-booooze, jeste za dve hodiny mi z tech ujecenych veverek pistelo v usich :D :D

a uz fakt jdu :D

Příspěvek upraven 10.10.10 v 10:53

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 10.10.10 11:08

a jeste ja :-) ad darky pro gratulanty- deti dostaly vajicko s masinkou Tomasem (je tam masinka, pytlik bonbonu a nalepky) a marcipanovou figurku dinosaura (proc vsechny deti ujizdi na dinousich? :D ), dospelaci pak baleni neceho od Jelinka (slivovice, tresnovice, hruskovice) v baleni s marcipanovym ovocem stejneho druhu.....snazim se dat ty darky vzdycky nejake- jakoze detem do tasticky sladkosti, dospelakum pidilahvinku, letos mi znamy ukazal tohle a byla jsem nadsena :-)

Filip tvori ukol do prvouky- jak se jmenuje on, my , vek, misto narozeni a takovehle veci a ted prisel, ze zapomnel, jak se pise velke psaci T…uaaaa.....on proste porad dava prednost tiskacimu…psacim pise desive pomalu, tiskacim zas mnohem rychleji nez ja…no, nastesti to p.uc resi fakt jen v cestine, ve zbytku predmetu je velmi benevolentni, co se tyce druhu pisma a pouzitych psacich potreb- pul tridy jeste pise tuzkou, protoze se jim tak pise lip :-)

 
Anjelica
Kelišová 5082 příspěvků 10.10.10 20:03

Ahoj holky,

s tou ortodoncií ani přesně nevím. Prostě zubařka nás tam poslala a já jsem se na nic neptala, má moji plnou důvěru. Ona to nějak vysvětlovala, ale nějakým odborným názvem, kterému jsem nerozuměla. Ládík má zoubky na pohled moc pěkné, vůbec je nemá křivé, takže si myslím, že jde o to, že ty horní jsou třeba víc vepředu než dolní, nebo fakt nevím. Napíšu vám, až budeme mít tu ordodoncii za sebou, vidím, že vás to zaujalo.

Jinak u nás nic nového, dopoledne jsme byli doma a odpoledne jsem šla s dětmi na procházku do lesa. V lesní restauraci jsou kozičky, zrovna je šel pán krmit, tak dal dětem kyblík plný krmení, že je mohou nakrmit sami. Tak měli radost.

Zítra zase do práce. Na ráno jsem objednaná s autem do servisu, musí se opravit po těch srpnových kroupách, termín byl až na teď. Už teď se hrozím toho, jak budu bez auta všechno stíhat :?: :?: No nějak to bude muset jít.

Anjelica

Příspěvek upraven 10.10.10 v 20:03

 
anecak
Echt Kelišová 7636 příspěvků 10.10.10 22:43

Ahoj holky,
dneska byl fajn den, byli jsme na výletě v ZOO, sluníčko svítilo, stromy už se vybarvují, viděli jsme jeden, na kterém se vystřídaly všechny možné barvy od tmavě zelené přes žlutou až po tmavě červenou :-) Kája má ráda zvířátka, už na ně hezky reaguje, taky se jí tam zjevně líbilo :-)
a pak už jsme doma nic nedělali, jenom se flákali :-) taková fajn neděle.
Zuzko, oslava se podle fotek povedla :-)
Danuš, to je náhoda, že jste byli taky v ZOO, musí se využít hezké počasí, dokud je. Podle předpovědi už pomalu hlásí přízemní mrazíky, tak uvidíme, jak dlouho kytky na balkoně vydrží.
Anjelico, to máš ještě kliku s tím autem, nás objednali až na konec listopadu a prý si ho tam nechají týden, taky se na to netěším. Držím palce, ať to bez auta zvládneš!
Půjdu pověsit prádlo a spát, dobrou noc
Katka 

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 11.10.10 08:01

Ahojky, hlásím se při pondělku, nějak jsem se sem celý víkend nedostala, takže to vezmu postupně.

V pátek jsem přijela brzy, vyzvedla jsem děti, rychle jsme udělali úkoly. Objevili CD od Lucky, krásně barevné jééé co to jééé - no to jedné kamarádky chlapeček tam zpívá - jééé tak my si to pustíme a šup a hrozně se jim to líbilo, tancovali u toho a blbli, fakt legrace. Druhý den si to pouštěli v pokoji na plné koule, že jsem jim to musela jít ztlumit. Nejvíc se jim líbí to Na mši svatů nebo jak se to jmenuje. Taky jim to připadá vánoční.

Po tanečním výstupu jsme šli vedle k našim na tu oslavu svátku, ségra s mamkou chystaly doma, já jsem s dětma venku připravila stoly a židle, že se bude sedět na terase, protože tam jde sluníčko, bylo fakt nádherně. A posléze jsme se sešli úplně všichni, všech 14 kusů, jak na Vánoce :lol: My a naši a nemladší ségra tam bydlíme, to není problém, nejstarší ségra měla něco mít, ale zrovna to odpadlo, no a ta prostřední, která tu jediná nebydlí, ale učí ve škole, tak ta byla oslavenec.

No bylo to skvělý, sice pak byla zima, protože sluníčko zalezlo za strom a už nevylezlo, nicméně jsme byli venku snad do osmi, grilovalo se, děti řádily, já jsem si se všema pokecala, se ségrou učitelkou o hudební výchově (neteře se vztekají, že ona učí hudebku v celé škole, jen v jejich třetí a páté třídě ne, protože ony zrovna mají jediné dvě učitelky, které si hudebku učí samy). A jak to Jírovi hezky šlo a Hanička jak snaživě zpívala.

Nejstarší mi tentokrát ani nelezla tolik na nervy :roll: s tou jsem si zase pokecala o jejích spolužácích, protože měli sraz. Prý dvě holky už jsou babičky. No ve 42 letech byla babička i moje mamka (a ne mojí vinou) tak na tom zas tak moc divného není. Navíc jedna její spolužačka porodila už v patnácti. My máme sraz po 25 letech od ZŠ teď v sobotu, tak jsem na to zvědavá.

Asi v osm jsme se přesunuli dovnitř, dokonce jsme i zapěli, i když pak mi říkali, ať už tolik nepiju, tak mi to asi neladilo :mrgreen: je fakt že jsem vína vypila docela dost a pak jsem měla těžkou noc. Nojono. Děti si nacvičily pohádku o koblížkovi, ta byla super, další pokusy už se tak nepovedly. Domů jsme šli v deset, ještě jsme pozorovali hvězdy, protože tam svítila jedna jasná, ale dle mapy hvězdné oblohy v tuto roční dobu na tom místě nic jasného není (myslela jsem, že je to Sirius, ale ten je tam v zimě), tak jsem usoudila, že je to asi Venuše.

V sobotu se děti vzbudily s rýmou, kašlem a chrapotem. Musely nastydnout odpoledne venku, to pořád mně je vedro, mně je vedro. No nic. Celý dopoledne si hráli nahoře (viz to CD od Lucky), já jsem vařila segedín, houskové knedlíky, na neděli plec na rajčatech a ještě koláč.

Po obědě jsme šli s nejmladší ségrou ven, děti mají do školy přinést žaludy a kaštany, tak jsme došli do lesa, kočárek košíky dovezl, příjemné odpoledne. Pak jsme se stavili u nás, Ondra se nakojil, a ještě na chvíli na druhou stranu. Bohužel dubové lesy jsou dost daleko a děti už dál nechtěly, tak jsme nic dalšího nenasbírali. Kaštany jsou docela vybrané. Bylo nádherně.

Večer jsme si rozložili pelech, děti jsem vykoupala, přidala jsem jim do vody eukalyptus, udělala jim masáže, nalila do nich čaj. Pustili jsme si nahranou Zázračnou planetu. Piráty jsem jim dala nahrávat (dívali se na to včera s tatínkem), akorát jsem čekala na konec, vždycky jsem něco přepla a hned u toho usnula, tak jsem do jedenácti stihla asi čtvery titulky.

No a včera jsem byla na tý škole smyku, bylo to zajímavý, ale pro mě hrozně psychicky i fyzicky náročný. Sepíšu to a budu to mít na nějaký další deníček, mám docela dost poznatků, které si určitě řidičky rády přečtou. Vrátila jsem se v půl šestý totálně vyřízená, tatínek akorát dělal dětem k večeři pečený brambory a hranolky, najedli jsme se a spát. Jíra smrká, kašle. My jsme večer koukli na páteční Vyprávěj, nejdřív teda ještě na Public TV na Cyklotoulky, říkala jsem si, že by mohli jet někam, kde to znám, třeba na Poledník, a binbo, začínalo to v Srní na Šumavě a na ten Poledník se skutečně dostal. Tak nevím jestli já nejsem nějaká vědma :mrgreen: Nějak jsem vypila víc vína, než bylo třeba, tak jsem se v noci budila, navíc Jíra celou nos prokašlal, ráno měl 37,2 a je zase doma :evil: Zavolám doktorce, co mu mám dávat na zahlenění, a hlavně co dělat, aby mi každý dva týdny nenastydli, vždyť to není normální. Za měsíc začnou chodit na plavání, tak aby nebyl víc doma než ve škole. Loni to bylo v pohodě, ale letos se zase navracíme do rytmu z předchozích let 2 týdny doma - 2 týdny ve školce. Ach jo.

Danuš, TV máme 82 cm. I tak mi přijde obrovská. Ty papírky od čaje, myslíš takové ty papírové pytlíčky, co v nich je čajový pytlík? Ježiš to je formulace :-D Máme v práci asi 20 druhů pickwicku, tak ti je můžu posléze nasbírat.

Zuzi, na fotky musím někdy z domova. Jestli se doma na počítač dostanu.

Končím, mám plno práce.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 11.10.10 12:33

Ahoj po obědě,

chvilku jsem si odskočila od práce, mám toho nějak moc. Přes oběd jsem byla venku a už jsem dovalila nějaké vánoční dárky :lol: Zatím knížky a pro děti mikiny.

Katko, s tím obědem - viděla bych to na 3.11. nebo 10.11. Poslala jsem ti svůj email soukromou zprávou. Mám pocit, že jsi psala, žes mi SZ poslala, ale nic mi nepřišlo.

Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5082 příspěvků 11.10.10 13:25

Ahoj holky,

Jiři, gratulace k vánočním nákupům.

Katko, nakonec to s tím autem takové štěstí nebylo, protože když jsem ráno přijela do servisu, tak mi řekli, že toho mají strašně moc a přestože jsem byla objednaná, tak by tam auto jen tak stálo 3 týdny, než by něco vůbec začali dělat. Chtěli mi prý zavolat, ale neměli číslo. Tak jsem si auto zatím nechala, ozvou se až budou mít volno. Od nahlášení pojistné události jsou prý 2 roky na to, aby auto viděl pojišťovák, takže času je dost. Na jednu stranu jsem docela ráda, že nebudu bez auta, vůbec se mi to nehodí, protože manžel jede na služebku. Ale ono se to nebude hodit asi nikdy. Oprava prý bude trvat 2 týdny. Budou to dělat nějakou speciální metodou vytahování těch ďubek.

Anjelica

 
anecak
Echt Kelišová 7636 příspěvků 11.10.10 23:07

Ahoj holky,
dneska bylo docela pěkně, byly jsme odpoledne venku a pak navečer ještě omrknout nějaké byty, jeden tady kousek od nás, ten by byl super, akorát má velkou nevýhodu, že má všechna okna obrácená na magistrálu a je v 5. patře, takže docela rámus, být otočený na jinou stranu, tak ho bereme :-(
A pak jeden na Chodově, ten by byl taky fajn, navíc by ani nepotřeboval rekonstrukci, ale na to, že je to panelák, je docela drahej, ale uvidíme, třeba majitel sleví.
Jiři, gratuluju k nákupům. K tomu obědu - oba termíny se mi hodí, tak to nechám na vás, holky, jak se to bude hodit vám.
Na mail jsem ti odpověděla, díky. Nevím, proč ti ta zpráva nedorazila :-(
Anjelico, to je smůla s tím autem, ale nedivím se, že opravny nestíhají :-( my ho tam budeme mít taky dlouho, co manžel říkal, tak ty ďubky chtějí taky nějak podobně z karoserie vytáhnout, tak uvidíme.
Půjdu spát, dobrou noc.
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 12.10.10 07:41

Ahoj po ránu,

nic moc nového nemám. Jíra byl včera s tatínkem u doktorky, dostal nový pamycon do nosu a kodein na kašel. V noci ani nezakašlal. Uvidíme jak mu bude přes den, jestli by už ve čtvrtek šel do školy. Taky říkala doktorka, že se pokusí něco vymyslet na imunitu, co by bral dlouhodobě, aby z každého nastydnutí neměl takovouhle rýmu, zvlášť když budou chodit na to plavání. Vzala mu výtěr z nosu, ve čtvrtek mám zavolat pro výsledek.

Večer proběhl v poklidu, není o čem psát. Donesla jsem ty knihy k Vánocům (pro dědu - Ed McBaina) tady ho mají ve slevě, kniha kolem 50, 60 Kč, což mi přijde docela nefér pro toho autora, no nicméně díky nízké ceně jsem koupila čtyři. Chci je do těch Vánoc přečíst, ať si je pak nemusím půjčovat, taky ho ráda čtu. Tak jsem jednoho vytáhla a až do večera četla. Jsem asi ve čtvrtině.

Katko, to musí být těžká volba, hledat nový byt. Vždycky člověk musí z něčeho ustoupit. Jestli jste ve starém domě, najednou do paneláku … Tak přeju, ať brzy a dobře vyberete. My už to máme doufám jednou provždy vyřešené.

Kdepak máme Danču? Určitě byla plavat a večer vytuhla u televize :-D :-D

Já jdu sepsat tu školu smyku, dokud to mám v hlavě čerstvé, dám to jako nový deníček, až se překulíme na druhou stranu.

Večer bych měla jít cvičit.

Hezký den
Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7636 příspěvků 12.10.10 07:42

Dobré ráno,
Kája dneska vstala brzy, šla chrnět kolem devátý a probudila se po šestý hodině jenom s jednou pauzou na dudlíka, takže i já se docela dobře vyspala :-)
Ještě jsem si vzpomněla - Danuš, už tu pro tebe mám pár obalů od čajů. Já zase sbírám cukříky, tak jestli vás taky můžu poprosit, když si vzpomenete :-)
Dneska jdeme s Kájou na oběd s bývalou kolegyní, už se těším a večer nás s manželem čeká squash, babička bude hlídat, tak snad bude Kája hodná.
Hezký den, snad bude zase sluníčko jako včera.
 Katka

 
Hanka1
Extra třída :D 11469 příspěvků 12.10.10 08:02
:mrgreen:

Příspěvek upraven 12.12.14 v 23:54

 
Anjelica
Kelišová 5082 příspěvků 12.10.10 08:29

Ahoj holky,

Jiři, přeju Jírovi brzké uzdravení. Naše doktorka doporučuje na posílení imunity chodit do solné jeskyně, preventivně dětem Imunoglukan sirup, Magdalence to většinou stačí, Ládík bývá i přesto nemocný, takže mu potom dává Broncho-vaxom. Ale i tak někdy bývá hodně nemocný. Jednou jsme měli ještě něco jiného, bohužel si nepamatuju název, ale bylo to výborné, byly to takové 4 ampulky, každý týden se brala jedna.

Katko s tím bytem jsem zvědavá. My když jsme s manželem kupovali první byt, tak jsme jich obešli snad pětadvacet, to už bylo tenkrát na palici. Když jsme kupovali ten co v něm bydlíme teď, tak jsme viděli jenom tenhle jeden a hned jsme věděli, že je to ono.

Anjelica

Příspěvek upraven 12.10.10 v 08:30

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 12.10.10 13:19

Holky jestli se vám oběd hodí oba dny, pro mě bude lepší 10.11. Ten týden předtím mám uzávěrku a nikdy nevím, co se vyvrbí … Lucko, co ty? Vyjde to ve čtyřech, vlastně čtyřech a půl, nesmím zapomenout malou Káju? Hanko tvoje Kája nebude? Jo vlastně to je ta větší.

Katko a cukříky sbíráš plné nebo prázdné? Já nesladím, takže občas si někde nějaké vezmu, ale spíš je nechávám a vracím.

O tom neveřejnosti deníčku už jsem psala ikskrát. Nevím, proč na to admini pořád nereagují.

Hanko, k tomu snu. Šéf dneska ráno přišel o půl hodiny dřív než obvykle, že se mu zdálo, že jsme zapomněli naplánovat nějaké náklady. Běžel to zkontrolovat. Nezapomněli :lol: :lol: Ale vystreslej byl dokonale.

K té solné jeskyni, u nás je to logisticky neřešitelný. Když se kolem páté sejdeme doma, už nikdo nemá sílu se ještě někam hrabat autem. Chodili jsme před lety, když jsem začínala po MD v práci, ale nijaký efekt to nemělo. Myslela jsem, že loni Jírovi pomohlo to moře, ale je fakt, že rok před tím byl taky (s našima) ale to byl celý podzim hrozný. Tak nevím. 50 tisíc na moře každý rok prostě nemám. Uvidím, co vymyslí doktorka, co nám doporučí.

Mám plno práce, kolega má dovolenou, tak mi tu kromě mé práce neustále blikají požadavky na něj, které musím hned řešit. Naštěstí jen dnes.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 12.10.10 14:54

Jo holky už delší dobu vám plánuju napsat o pianu. Tak snad konečně teď.

Nevím, kdy mě to napadlo a jestli jsem to tu psala, ale bylo to asi před rokem. Zatoužila jsem po piánu, tak že si ho ke čtyřicetinám pořídím. V nějaké diskusi jsem narazila na digitální piana, o kterých jsem neměla ani potuchy. Pro ty kdo taky netuší, je to jakýsi kompromis mezi pianinem a klávesama. Na rozdíl od pianina je to menší, lehčí … a podstatně levnější. Na rozdíl od kláves je to ale kus nábytku, který se nemusí na nic stavět, má kladívkový úhoz, jako klasické pianino. A hlavně, což se mi děsně líbí, se dá pustit do sluchátek a brnkáte si a nikdo nic neslyší.

Ne že bych uměla hrát. Chodila jsem do hudebky před víc než 30 lety, a to pouhé tři roky. Pak jsem hrála už jen občas vánoční koledy, mám takovou hrozně fajn sadu not, které i na mě byly celkem snadné. No snadné. Prostě některé jsem byla schopná zahrát. No a asi před rokem mě napadlo, že bych si to ráda zahrála a že nemám kde. A rozhodla jsem se že si ho pořídím a ono už se to blíží.

Vybrala jsem piano yamaha, cena kolem 17 tisíc, měli i v hezké barvě, které by se nám do obýváku hodiloo. Měli, minulý čas je na místě. Když jsem se po něm teď začala shánět, nemají, najednou nestojí 17, ale 20, protože prý je nový model s lepším zvukem. Hm ale to už je na mě moc.
Lezla jsem po internetu a objevila jsem piano levnější než Yamaha, značka Piano Nova. Bylo levnější a mělo i víc barev. Na Smíchově nám otevřeli prodejnu hudebních nástrojů, tak jsem se tam šla poradit.

Taky se vám stává, že když se na něco takového jdete zeptat, že si připadáte jak pitomec? To co nabízejí, na to nemáte finančně, to co jste si vybrali vám nedoporučují … ptala jsem se na to PianoNova. Prý má Yamaha mnohem lepší zvuk. Však si to zkuste. Brnkla jsem si. Rozdíl neslyším. Pán mi na obě něco zahrál. Je mi líto, žádný rozdíl neslyším. Hrát se na to dá, hraje to hezky, vypadá to hezky, a že zvuk džezového piána nebo varhan není tak autentický, to je mi vážně jedno.

Pak jsem se vrátila do kanceláře a zjistila, že tohle pianoNova na internetu zlevnili z 15 na 11.700. Tak jsem se rozhoupala a už ho mám objednané. Mělo by dorazit za dva týdny (později to nešlo).

Pro toho koho to zajímá to bude tohle:
http://muziker.cz/…elix-da.html

Doufám, že jsem zvolila dobře, říkala jsem si, že na to moje brnkání přece nepotřebuju ten nejlepší nástroj, na řízení auta taky nepotřebuju hned Mercedes, ale stačí mi Škodovka. Ještě nevím, kam ho na ty dva měsíce uložíme. Jestli to vydržím! Už jsem rodině říkala, ať mi nekupujoun k Vánocům ale narozeninám nic, ale přispějou mi na piáno. Doufám, že tak třetinou mi přispějí.

Kdo z vás tady kromě Lucky hraje na piano? Budu potřebovat poradit s výběrem not pro začátečníky atd. Mám jen ty vánoční koledy, včera jsem je našla a už mě svrbí ruce :-D :-D

Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7636 příspěvků 12.10.10 15:28

Hezké odpoledne,
tak jsem dneska dala Káje zimní bundu a kupodivu bylo tepleji jak včera, tak jezdila s rozepnutou bundou, usnula mi venku, tak spí v ložnici v kočáře pod oknem :-) uvidíme, jak dlouho.
Díky za tipy s bytem, vypadá to, že ten náš bude prodaný rychleji, než jsme čekali - včera tu byl zájemce a dnes volala paní z realitky, že má zájem a chce složit rezervační poplatek, tak uvidíme, jak dlouho tu ještě budeme vůbec bydlet. Ale včera říkal, že má nájemní smlouvu do konce roku, tak snad to tak dlouho bude.

K tomu obědu, tak už jsem si zapsala 10. listopadu, sice je to až za měsíc, ale už se na vás těším :-)
Jiři, cukříky sbírám plné, budeš hodná, když si vzpomeneš :-)
to piano je pěkný to se ti bude dobře hrát. Já na nic nehraju (občas někomu akorát na nervy :-)), takže s notama ti bohužel nepomůžu. A jsem zvědavá, jestli to vydržíš nechat ho do Vánoc a narozenin zabalené :-) Jedině ho třeba uložit u rodičů :-)

Jdu ještě něco dělat, dokud prcek spí :-)
K.

 
Anjelica
Kelišová 5082 příspěvků 12.10.10 15:39

Ahoj Jiři,

teda, to je něco. Určitě to bude super, i pro děti, uvidíš, že budou nadšené. Já bych nijak ve výběru neporadila, na piano nehraju a nikdy jsem nehrála ani na žádný jiný nástroj. Vůbec nenám hudební sluch. Piano máme na chalupě, je staré, koupil ho kdysi můj děda a jako děti jsme na něj uměly se ségrou zahrát ovčáci čtveráci.

Jinak tu solnou jeskyni přes týden taky nestíháme. Asi budu chodit s dětmi v sobotu nebo v neděli odpoledne, loni jsem to taky tak dělala. Ale žádný výrazný efekt taky nepozoruji. Ten rok, kdy jedeme k moři mi přijde, že jsou děti potom míň nemocné.

Hanko, ještě k těm idolům, zrovna jsme si tady s kolegyní ráno notovaly, že se nám strašně líbil Alain Delon. Tom Cruise ani Brad Pitt mě moc nebere a takové ty mladé moc neznám. Jinak dnes od osmi dávají na dvojce film Takoví jsme byli s Robertem Redfordem, ten taky nebyl špatný.

Anjelica

 
Hanka1
Extra třída :D 11469 příspěvků 12.10.10 17:10
:lol:

Příspěvek upraven 12.12.14 v 23:57

 
Hanka1
Extra třída :D 11469 příspěvků 12.10.10 17:38

https://www.emimino.cz/…rankovani/2/#…

tak tady jsem opet ozivila nase „never ending story“, doufam, ze se k tomu admin vyjadri.

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 12.10.10 20:29

Ahoj holky,
tak už jsem zde. Jiři přesně jsi to trefila!!! Z práce jsme šli plavat a pak jsem doma vytuhla u TV :dance: takže se omlouvám. Dnes si to tu vynahradím!!!

Teda je toho tu tolik, že to určitě pozapomínám.
Hani s tím zubem už jsem to tu psala. Inlej mám, je zacementovaný, ale jaksi nahrubo. Ve směru do pusy mně to hrozně zavazí a škrábe a zachytává se mně tam jídlo. 19.10. jdu na broušení toho inleje s cementem, pak bude otisk, zkouška konstrukce zubu a pak snad až zub. No na prd. Je to strašně na dlouho. U Tebe je blbé, že Ti tam nezůstal žádný kousek zubu. Ten inlej do čelisti je nesrovnatelně dražší než ten co mám já. Mně zůstala taková nízká skořepinka zubu a v ní je „strčenej“ ten inlej. Tak pak dej vědět, co doktor vymyslí u Tebe.

Kači s tím bytem dobře vyberte!!! Určitě Vás musí zaujmout na první pohled. Teda páté patro, to by mě zabilo. Já jsem s našima bydlela v přízemí a teď jsme na domečku. Ale pokud někdo nemá fobii z výšky jako já, tak zase má krásné výhledy. Šéf si kupoval byt vloni a říkal, že vůbec nedomysleli, když se šli na něj dívat, že bylo v podvečer a byt je dost tmavý. Při prohlídce je to samozřejmě vůbec nenapadlo. Tak bacha.

Holky s těma poďobkovanýma autama, to slyším prvně, že se to opravuje tak, že se to vytahuje. To je zajímavý, tak pak dejte vědět,jestli to fakt není poznat :nevim:

Jiři ke klavíru gratuluju. Teda musím říct, že jsem o podobném nikdy neslyšela. Tak se těším až k vám po vánocích někdy přijedeme, že si to prohlídnu. Vypadá to hezky. Už vidím Haničku, jak určitě bude chtít chodit do klavíru!!!

Jinak my jsme byli v tu neděli v ZOO. Máme tu ty kamčatské medvědy. Teda řeknu Vám, nechtěla bych být lovcem na Kamčatce. Je to skutečně obr!! Bylo hrozně hezky, tak jsme si to užili. Byli jsme tam celá parta. V horní části ZOO je takový skákací ovál. Vypadá to jako vršek z nafukovací haly. Stojí to 30Kč a neomezeně času. Tak my velkáči jsme si objednali piva, kávy a párky v rohlíku a seděli na sluníčku a děcka skákala. Bylo to fajn.

Víc holky nemám.
Matěj dnes chytl nerva. Prohlíželi jsme jaká CD s Hurvínkama máme a o která je třeba napsat Ježíškovi. Ve stojanu to pak bylo pomíchané a Matěj z toho byl na nervy. Plakal a nebyl k utišení. Jiři nepřipomíná Ti to něco?

tak zatím papa
D.

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 12.10.10 20:40

Dám Vám sem jednu fotečku. Tomík venčí naše zvířeta. Králík se vždycky jde takhle pomazlit a papoušek to nemohl psychicky snést, že ho nikdo nemazlí, tak si přiletěl.

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 12.10.10 20:42

A ještě méďu. Jmenuje se Jelizor. Holka se jmenuje Kamčatka, ale ta je schovaná v brlohu. V Rusku byli v kleci 3×3m, tak jsou trochu vyjukaní z té volnosti. Ale věřím, že na lepší se dobře zvyká.

 
anecak
Echt Kelišová 7636 příspěvků 12.10.10 22:20

Ahoj holky,
tak byt už máme prodaný :-) před nějakou dobou nám sousedi, co bydlí vedle nás, říkali, že kdybychom náš byt prodávali, tak mají zájem, dneska jsme jim o tom řekli, večer se přišli podívat a plácli jsme si, takže do konce roku se budeme stěhovat, uvidíme kam :-)
Zítra se jdeme podívat zase na 2 byty, jeden je v novém domě a ten druhý ve starším paneláku, ale podle fotek dobře zrekonstruovaný, jsem na to docela zvědavá.

Já si dneska užila oběd s kolegyní, bylo krásně, od šesti jsme byli na squashi, hrála jsem po dlouhé době, ale byl to fajn relax, Káju hlídala babička s dědou, takže spokojenost na všech stranách :-)

Danuš, výšky náme nevadí, teď bydlíme ve 4. patře, tak uvidíme, kde zakotvíme. Domeček bych brala taky, ale zatím na něj nemáme.
Hezký fotky, ten méďa je super.

Ráno brzy vstáváme, tak dobrou noc
Katka

 
Hanka1
Extra třída :D 11469 příspěvků 12.10.10 22:36

Hanka

Příspěvek upraven 13.12.14 v 00:02

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 13.10.10 08:39

Ahoj po ránu,

hlásím opět nic nového, vlatně jo, Jíra už šel dnes do školy. H. mu včera přinesla, co si má doplnit - 2 strany z češtiny, 1 písanky, 1 matiky a 4 pracovní listy z prvouky. K tomu ještě úkol. Vzhledem k tomu, že je bez teploty a kašle už minimálně, dnes jde, protože dělat to každé odpoledne tři hodiny, když to může dělat ve škole, na to prostě nemám. Je dobrý že ten kodein perfektně zabral, tak ho máme i pro příště. Snad chvilku zdravý vydrží.

Tatínek ho včera celý den prolejval čajem, následkem čehož se Jíra v noci počůral, přišel uplakanej asi ve 4 hodiny , tak jsem mu stáhla prostěradlo, naštěstí tam pořád má tu podložku, tak jsem mu jen natáhla narychlo jiný povlak (natahovat prostěradlo bych v tu hodinu nezvládla) a spal dál. Pračka to vypere a odpoledne to povlíkneme zpátky. To je to nadměrný pití, v pondělí dávali doktorce moč a byla v pořádku, takže za tím nic jinýho není.

Já jsem byla cvičit a večer jsem si až asi do jedenácti četla. Už mi zbývá tak čtvrtina, to dorazím dnes. Vidíte jak umím číst, když mám co :lol: To je za rok 4 knihy a pak, když je co, tak dám 4 za týden.

K vašim komentům - my máme naštěstí obě auta v garáži, takže mi ranní škrábání auta odpadá. Aspoň něco :lol: Jinak vidím, že největším pianovým hitem jsou Ovčáci, čtveráci :lol: :lol: Já ted vůbec nedokážu hrát podle sluchu, ale Hanička nosí ze školy z hudební výchovy písničky i s notama, tak to bych jí ráda zahrála. Myslím, že od příštího roku nebo od dalšího by do hudebky chodit mohla. Zkusím ji něco málo naučit doma. Opravdu už se moc těším.

Danuš, to skákadlo ve vaší ZOO si pamatuju. To bylo naprosto super. Bohužel my tam byli zrovna ve vedru a navíc už jsme docela spěchali, ale užili si to parádně.

Hanko, příspěvek adminům jsem četla. Zrovna jsem na to myslela, napadlo mě, že některé naše příspěvky by mohly být zaheslované a to heslo bychom znaly jen my. Zkusím to tam napsat.

Jinak ty psací stoly, děti je mají, ale úkoly stejně píšou v obýváku. Je to tam tak nějak líp po ruce. Nahoře mají akorát binec. Nojono. Třeba časem, až budou samostatnější.

K těm idolům, mým oblíbeným a troufám si říct že téměř jediným oblíbeným hercem je Tom Hanks. Čím starší, tím lepší.

To je asi vše,
přeju krásný den!
Jiřina

 
mado
Závislačka 3860 příspěvků 13.10.10 09:06

Ahoj holky,
Lucko,zpíval Tomík na pražském NHL zápase a byl vidět v TV? Jak u nás televize přes den se vůbec nezapíná, tak v neděli jsme přišli z Vojtíkového turnaje a manžel se podíval na Velkou pardubickou a pak to přepnul na hokej a zrovna to začínalo, tak jim doma říkám, tam by měl zpíval Tom od Lucky a tipovali jsme, jak ta kamera šla, který kluk by to mohl být…
Jinak fakt, u nás jede televize až večer a máme jen jednu v obýváku, v kuchyni poslouchám rádio, přes všechna ta ujuchaná soukromá rádia jsem skončila zpátky u Radiožurnálu. Kluci v pokojíku poslouchají CD nebo MP4. V ložnici tatínek taktéž, už jede druhý kolo Harry Pottera :nevim:
Jiři a nebyl v pátek v TV i tvůj nedávno přiženěný švagr, v Krausově šou jsem zahlédla chlapa, který měl děsně velkou ruku, ukazoval prstýnek jak dvacetikoruna, tak jsem si vzpomněla na tvoje fotky…
Dančo, ohňostroje do dortů kupuji v drogerii, kde prodávají i hodně svíčky. jak je to bezpečný nevím, zatím u nás jo.
Jiřince gratuluji k piánu, neporadím, páč jsem nikdy na nic nehrála, hluchá jsem jak poleno.
O víkendu jsme byli doma, v sobotu jel manžel s Ondrou na turnaj do východních Čech - kluci vyhráli, Ondra byl kapitán (ovšem on to bral jako zodpovědnost a vůbec si to neužil, no je to Ondra). Původně jsme měli jet všichni, ale pak manžel vezl ještě jiné hokejisty, tak jsme se s Vojtíkem poflakovali doma, upekli perník, Vojta stavěl z Lega…
V neděli hrál Vojtík zápas, ale jen doma, což bylo fajn, trenér je jinak rozhodil, tak byl první lajna, dával góly, tak byl spokojený.
Včera šli bruslit s družinou a Vojta oči navrch hlavy, idol pan trenér se stal ještě větším idolem, protože: On umí řídit i rolbu…a z družiny vyběhla vychovatelka, když jsem přišla pro Vojtu a hned mě hlásila, že tam byl Vojtíkův trenér a že se jim věnoval, ač to není domluvené (město platí určitý čas ledové plochy a je to vyměřené pro školy a družiny a dětem se tam věnují jejich učitelky a vychovatelky), no a náš „oblíbený“ trenér uviděl Vojtu, dal s ním řeč, obul brusle a šel na led a učil bruslit děcka z Vojtova oddělení a vychovatelka z něj byla úplně paf..jaký bezva hry s děckama dělal, jak to s nima uměl, jak je sympaťák…musím mu to říct na tréninku,jaká velká chvála.
Vůbec mi ta vychovatelka říkala, jak jsou fajn kolektiv, jak je má ráda,(Vojta se tam na chodbě k ní tulil), prý naposledy taková fajn třída byla, když byl náš Ondra v družině. Bezva ženská je ta vychovatelka. Vůbec zatím kluci vždycky měli štěstí na dobré učitelky, ať ve školce, škole i družině. Rozumné a zapálené učitelky.
Jejda, ještě jsem zapomněla na Kačku, přeji šťastnou ruku při výběru bytu a držím palce, ať vše klapne. My byt prodali, na nový zaplatili zálohu a vázlo to na tom, že realitka včas nezajistila nové bydlení pro původní majitele našeho současného bytu, tak to před šesti rokama vypadalo, že budeme na vánoce pod mostem, no nic moc :-x
Jo, Jiři, jak jsi psala, že byste měli něco dělat pro posílení imunity dětí, tak se za to přimlouvám, pět hodin není žádná hrozná doba a kdy jindy by měl člověk slevit ze své zaběhlé pohodlnosti, než když jde o zdraví dětiček.
Do solné jeskyně chodili kluci se školkou, nevím, jak dalece to pozitivně působí, asi, jak na koho, některé maminy si stěžovaly, že spíš děti dotáhly bacily, co v té jeskyni zůstali.
Slovo jeskyně mi připomnělo, jak měl Ondra před 14ti dny skautskou výpravu do Moravského krasu, tak konečně mají na skautských strankách fotky a z toho vidím, jak to tam měli bezvadné, protože náš chlapec je na slovo skoupý, ale i podle fotek bylo prolézání nepřístupných jeskyní s profi jeskyňáři a noční výprava na Macochu super, protože náš chlapec dokonce prohlásil, že příště jede se skautama zas, i kdyby tím měl promeškat hokejový trénink a to už je to co říct :wink:
Hezký den Mada :mavam:

 
mado
Závislačka 3860 příspěvků 13.10.10 09:37

Lucko, posílala jsem ti soukromou zprávu, došla ti?
Ahoj Mada :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 13.10.10 10:18

Mado, toho Krause jsem bohužel neviděla. Ale švára to určitě nebyl, to by nám řekl. Zeptám se ho, jestli by prstýnkem provlíkl dvacetikorunu, ale klidně bych řekla, že jo. Je to takový obr - připomíná mi Hagrida z Harryho Pottera, včetně vlasů a fousů :mrgreen: :mrgreen:

Já ty ukvičený rádia taky nesnesu. Poslouchám Countryradio, pokud nemůžu tohle, tak raději nic. Radiožurnál je na mě příliš popový a kecací.

Pokud vím, tak Lucka psala, že tu hymnu zpívali hoši z jejich sboru, ale starší, tak jsi asi Toma vidět nemohla.
Já bych se Lucky zeptala, jestli na tom CD zpívá nějaké sólo. Děti se ptaly, který to je ten Tomášek, a já jsem nevěděla.

:mavam: J.

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 13.10.10 21:37

Ahoj holky,
moc toho dnes nedám. Jak mám ty prášky, tak jsou uspávací a já za chvíli po nich jsem úplně KO.

Mado ten borec u Krause byl člověk s největší rukou v ČR. My s Jiřinkou jsme viděli jeho otisk v Pelhřimově ve městě rekordů!!

Zítra jdeme s náměstkem (uááá jestli dopadnou volby blbě, tak to bude škoda) na oběd do nóbl restaurace. Normálně bych si to nemohla dovolit, ale zve nás, tak jsme dnes studovali na netu jídelní lístek co si za specialitu dáme.

Hani, taky koukám na to „Na nože“. Musím říct, že nás to docela baví. Jen mě štve jak ti všichni přiblblí kuchaři chtějí být jako Polraicht (nevím jak se píše) a mluví stejně jako on. Tudíž samé píp píp. Mně to zajímá skrzevá to jídlo. Že se jako něco přiučím.

Matěj má zítra ve družině drakiádu a odpoledne nějaký zábavný program, ale nepůjde tam. Je to až hodně odpoledne tak nechci aby byl douho ve družině. Navíc on ty společenské akce moc nemusí.

K té solné jeskyni. Nevím. Když byl Matěj tolik nemocný, tak jsem řešila všechno možné jak mu pomoci. Na solnou jeskyni jsem se ptala a jak praktická, tak na ORL mně řekla, že je to k ničemu. Na zdraví to nemá žádný extra vliv a na saunu mně řekli, že je to extrémní zátěž na srdíčko u tak malých dětí. Tak jsme dostávali Bronchovaxom. Musím říct, že nám pomohl skoro na 100%. Vloni jsem investovala i do wobenzymu a taky to bylo super. Letos jsem udělala Matějovi kůru s tím imunostymem, jak jsem tu psala. A taky si myslím, že nám pomáhá to, že si kluci 2× denně vyplachují pusu ústní vodou. Že se prostě zničí ty čekající bacilové v nosohltanu a tak. Ale to je možná jen moje uchlácholené svědomí. Kdesi jsem to tehdy četla, že je to dobré, tak jsme koupili listerin a kluci vyplachují. Taky baští marťánky a hlavně se hodně snažím jim dávat ovoce a zeleninu. Ovoce mají denně do školy. Hrozny, švestky. Dokud to zatím je.

Ale je to těžký. Letos po těch neštovicích byl Matěj taky hodně nemocnej - ty letní angíny.

Kači, tak super, že si byt koupí sousedi. Určitě je to takový příjemnější pocit, že víte o koho jde a že asi určitě zaplatí. Tak se můžete v klidu věnovat prohlídkám bytů. Jak jste dnes dopadli?

Víc holky nemám.
papa D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 14.10.10 09:28

Ahoj po ránu,

taky toho moc nemám. Bolí mě hlava. Asi se blíží změna počasí, nebo na mě něco leze.

Jíra zase nad ránem kašlal, ale do školy jde. Volala jsem doktorce, výsledky výtěru má předběžně negativní, odpoledne bude mít podrobný rozbor. Domluvím se s ní, co s ním dál, co mu dávat. Zeleninu celkem jedí, včera jsme měli k večeři zeleninový salát, ovoce jak kdy, tam je to slabší, protože když jim dám ovoce do školy, přinesou mi to zpátky, protože je to technicky náročný. Když např. jablko nakrájím, tak je takový olezlý a to nejedí. Když je celý, párkrát kousnou a nedojedí. Jíra si sám občas vezme kiwi. Musím jim nakoupit nějaké vitamíny. Kupovala jsem pomerančový c-vitamín do kapsy a to jedli. Teď mají rozpustný celaskon mandarinkový a to je takový hnus, že se to do nich nedá dostat. To je těžký.

Dnes se pro ně stavím na skautu, uvidím jak Jírovi je, jesti ho nevezmu domů. Jelikož přesně nevím, kdy se vrátím, nevím jak to zařídit s družinou, protože ho ve čtvrtek vyzvedává skautská vedoucí, takže ji nechám ho vyzvednout a až dorazím, stavím se tam. Tohle slunečný počasí je hrozně zrádný, vypadá to, jaký není teplo, ale přitom je kosa. Ráno byla nula.

Večer jsme hráli scrabble, v TV nic nebylo, měli jsme puštěný Public TV, tam byl nějaký kecací pořád s M.Dolinovou, byla tam Iva Huttnerová, tak to se dalo. To „Na nože“ já vůbec nemůžu, i kdyby vařili bůhví co, ty kecy okolo mě tak naserou, že to musím po pěti minutách vypnout. Tenhle styl pořadů nemůžu. V podstatě žádnou reality show nemůžu, protože z tý úrovně těch lidí je mi :poblion: a aby mi bylo blbě u televize, to ji raději vypnu.

Danuš čajových přebalů už mám asi deset. Počítala jsem, že tu máme asi 25 druhů (z čehož je několik krabiček, kde jsou čtyři druhy, takže se to nasčítá). Až přijedete, předám.

Na víkend nic neplánuju, má být hnusně, ani mi to nevadí, budeme doma lenošit. Musím trochu uklidit, protože už 2× vynechala paní na úklid (je na atb), takže už je 3 týdny neuklizeno. Musím vzít aspoň záchody a umyvadla a podlahu v kuchyni. V sobotu máme sraz ze ZŠ po 25 letech, mělo by nás být cca 25. Scházíme se „áčko“ i „béčko“ společně, celkem nás bylo 45, na prvním stupni jsme totiž byli všichni místní v jedné třídě, pak přistoupily děti z okolních vesnic a jelikož nás bylo moc, nás místní rozdělili do dvou tříd napůl a doplnili těma přespolníma. Takže se známe víc než klasické paralelní třídy. Když jsme měli sraz pouhého našeho „áčka“, kde nás bylo 21, přišlo 10 lidí a to byl úspěch. Takhle je nás aspoň víc. Akorát se obávám, že to bude ryze dámská jízda, z těch 25 bude pánů sotva pět.

Zítra volit půjdu, ale říkám, u nás je to o ničem, kandidují nezávislí, závislí na občanech a nově teď nestraníci za TOP9. Budu volit lidi, které znám, i když někdy ani to nemusí být ta nejlepší volba. Danuš vám držím palce, ať máš nadále dobrého šéfa. To takhle přímo závisí na výsledku voleb? U nás ten dopad není tak dramatický. Budu volit i do senátu, i když i tam je mi to celkem šumák. Ale každý hlas proti levici dobrý.

Jo, Hanička má venku třetí zoubek, dvojku dole. Jíra pořád jen spodní jedničky. Kýval se jí a naříkala, že když kouše, tak ji to bolí. Tatínek nasadil provázek a byl venku. Musím říct, že je mnohem šikovnější než já. Já jsem to zkoušela a nešlo mi to, takže „trhač“ bude jen on. Dostala desetikorunu pod polštář. Nevím nakolik na „zoubkovou vílu“ věří, každopádně za prožitou strast si to zaslouží. Zoubky schovává v maličké truhličce, co dostala od zubařky, zoubková víla si je neodnáší. Ráno hledala, jestli tam nebude ještě něco, minule jsme se totiž nějak blbě domluvili a dali jí tam dvacku oba.

To je tak vše. Píšu že nic a zase je to román :-D
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 14.10.10 15:20

Koukám že celý den zase nikde nikdo?

Mluvila jsem s doktorkou, má výsledky Jírova stěru z nosu a vše negativní, tudíž žádný strepto, stafylo, kok nic nic. Ptala jsem se o těch lécích co jste říkaly, tak bronchovaxom prý vůbec na tento případ ne, je to pokud na odběru nějaká bakterie vyklíčí, tak je to přímo jí na míru. Imunoglukan prý taky nedoporučuje. Pokud je Jíra v pohodě, má „jen“ rýmu, ze které kašle, má chodit do školy, pokud by se přidala teplota, máme přijít, aby o tom měla přehled. Tahle rýma je prostě jen rýma. Když z ní v noci kašle, můžeme dát půlku kodeinu na tlumení kašle, ale jinak ho dávat nemáme. Dokapat pamycon a dál se uvidí. Děsím se toho plavání, prý se klidně může stát, že toho většinu promarodí a napíše nám omluvenku, že chodit nemůže. No uvidíme, nebudu malovat čerta na zeď předčasně. Důležitý je, že by se potřeboval naučit plavat. Snad to nějak zvládneme.

Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 14.10.10 18:21

Jiri,

u nas aktualne v krku:

Filip hemofil ++, stafylokok zlaty ++
Mates hemofil +++ stafylokok +, streptokok ++

takze oba atb na 6 dni (2*davka silnych 3dennich)…hemofil u nas muze za rymy a pocit ucpaneho nosu a huhnani…

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 14.10.10 19:43

Ahoj holky!!!
Zuzi, teda co to čtu 8-o kluci mají v krku úplnou zoologickou :roll: . Neměli jste už jednou takové šílené výsledky!!! A kdo je s nima doma, Ty? To je děs, tak se držte.

Jiři tak je to fajn, že tam Jíra nic nemá. Je fakt, že Matěj měl pořád ty atb a záněty dutin. Na to tedy ten bronchovaxom je dobrý. Vzpomínám si, že říkala, že na ty virozy to moc nezabírá, resp. nechrání to před nimi.

Já jsem dnes měla fakt hrozné bolesti zad. Do práce pro mě přijel Milan a zavezl mě k doktorce. Dala mně injekci. Je to mnohem lepší, ale bolí pořád. Nechala jsem si změřit tlak, protože mně bušilo srdce, že jsem myslela, že mě klepne. A měla jsem 120/70, takže dobrý. No už blbnu. Holky je to na prd. Jak člověku něco je, tak se nic nechce.

Dnes jsme byli se šéfem na obědě v nóbl restauraci. Bylo to fajn. Dala jsem si předkrm, polívku, hlavní jídlo i dezert!!! Milan mně ještě koupil jako bolestné Milenu. Tak jsem pořád až po krk. Bylo to moc fajn.

Jinak nic nemám. Do cvičení jsem nešla. Ani nemůžu po té injekci. Jiři my máme sraz ze základkou zítra. Oficiální jsme měli před dvěma lety po dvaceti letech. Teď to byla jen taková hurá akce, nazvaná „školní pivo“. Spolužáky jsem obeslala e-mailem a sms a snad se nás pár setká.

Teď v TV říkají o té ztracené devítileté holčičce. Je to šílené. Vůbec si to nedokážu ani trochu představit, co prožívá ona i její rodiče.

tak zatím papa
Držte se D.

PS: Jiři za čajíky moc díky!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 15.10.10 08:23

Zuzi, Danuš, no teda!!! Já si stěžuju jak chcípáme a co je to proti vám! Zuzi držím palce, ať to klukům rychle zabere a jsou fit. Danuš tobě se už snad taky uleví. Je mi to hrozně líto, že tě to takhle trápí. :kytka: :huban:

Já jsem včera přijela v půl pátý, stavila jsem se ve skautské klubovně, jak je Jírovi (prý v pohodě), takže jsem je na skautu nechala a jela domů a užila si luxusní hodinu a půl s novinama a v klidu jsem se najedla. :smajlík s nohama nahoře:

Přišli ve čtvrt na sedm, pak už to muselo lítat - rychle najíst, rychle úkol (J. celou stranu písanky, vypěnila jsem, protože píše blbě a,d i o, bez takového toho náběhu, tak jsem mu to předváděla na papír a pak už to dělal lepší, H. zase tři řádky dvojek a pořád gumovala, protože jí to nepřišlo dokonalé - až když jsem si všímala Jíry to najednou měla hotové - k ní to chce úplně jiný přístup, nestát nad ní, ale nechat ji), akorát to stihli do Večerníčka, rychle vykoupat, Animáčka, táta jim přečetl a spát. Já jsem byla nějak unavená, chvíli jsem četla a šla jsem taky. První kniha dočtena, jsem asi ve třetině druhé.

Dnes uvidím jak dorazím, finišujeme s prezentacema, šéfové mají v pondělí v Itálii obhajobu plánu. Já jsem teda svoje měla hotové už včera, tak doufám, že dnes nebudou chtít žádné zásadní změny, případně něco náročného dodatečného. Chci se stavit u nás v krámku s textilem, už bych se zeptala na pyžámka pro děti pod stromeček, taky chci pyžamo pro sebe a tatínkovi trenky, ona má vždycky nejlepší. Ať se s těma dárkama trochu pohnu. V listopadu už objednám ty plejáky, včetně Hániných narozenin jsem to spočítala kolem 4 tisíc … a bude víceméně hotovo. Letos nemám problém vymyslet co, ani to obstarat, spíš to zaplatit. Ale tatínek teď bude mít na tři týdny nějakou práci, tak snad to pokryje aspoň to moje piano.
Pak jdu pro děti, Hanička říkala, že se dneska budou učit nějak jinak, nebo co, že prý nebudou mít hudebku (s mojí ségrou) ale žádný vzkaz od učitelky nebyl. Jíra že taky budou jinde, v jejich třídě budou volby, ale taky písemně nic, věci prý mají mít jako normálně a že půjdou na počítače. Vyzvednu je v družině, je to pouze přes chodbu, a půjdou volit se mnou. Ať se naučí, že kdo chce remcat, musí volit, i do senátu :-D

Holky a kde jste ostatní? Lucko, Anjelico, Mado, Hanko, Kačko? To je nekázeň :dance: :dance:

Jiřina

Příspěvek upraven 15.10.10 v 08:40

 
Anjelica
Kelišová 5082 příspěvků 15.10.10 09:49

Ahoj holky,

já čtu, ale nějak se u nás neděje nic zajímavého, co bych psala.

Zuzko, ať se kluci brzy uzdraví.

Dano, tebe lituji s těmi zády. Snad už je dnes lépe.

U Ládíka ve třídě jsou taky volby, tak se dnes učí v nějaké jiné třídě.

Já se večer chystám s kamarádkou do kina na Jíst, meditovat, milovat.

Anjelica

Příspěvek upraven 15.10.10 v 09:53

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »