S emiminem už pár let - italský od Lucky

Rodičovství

Ahoj, ráda bych se s vámi podělila o své zážitky z naší italské dovolené. Hotel jsme si objednali jen podle internetu už v září a byli jsme s ním moc spokojení. Ale popořádku: odjížděli jsme v sobotu nad ránem vzbudila jsem kluky, nasnídali jsme se, naskládali vše potřebné (i nepotřebné, což jsme zjistili až na místěJ) do auta a vyjeli směr Itálie. Po cestě k hranicím se k nám přidala ještě moje kamarádka s manželem a osmiletou dcerou. Cesta ubíhala celkem zdárně, ale jen než jsme dojeli k Mnichovu, tam jsme odstáli 4 hodiny v zácpěL. Šílené !!! No v každém případě za Insbruckem jsme se zase rozjeli a pak už zdárně dojeli přes Brenerský průsmyk až do Itálie, kde v nížině bylo 15 stupňů ale ve středisku, kam jsme dojeli bylo jen asi 3 stupně, sluníčko a spousty sněhu.

Hotýlek nyl pohodový - krásný pokojík, teplo, spousty jídla, no idylaJMěli jsme objednané dva pokoje vedle sebe, aby si mohly děti hrátJ. Ale nejlepší byl fakt, že sjezdovka respektive sedačková lanovka byla přímo před hotelemJPo příjezdu jsme všechno vybalili a vyrazili na večeři. První den nebyl výběr, ale bylo to moc dobré - menu o čtyřech chodech - no odvalili jsme se jak koule. Další dny jsme si vždy při snídani vybrali ze tří možností - všechno možné včetně ryb a plodů moře. Fakt dobrůtky. Obědy jsme zaplacené neměli, abychom se semuseli vracet ze sjezdovky, vezli jsme si s sebou slaďurky a jablka, nebo jsme si na sjezdovce dali něco malého, ale fakt jsme hlad neměli.

Hned první den po snídani jsme se oblékli do lyžařského a vyrazili vyzvednout objednané skipassy. Problém byl, že v sobotu přijeli všichni a tak tam v neděli ráno byla trochu fronta, ale v každém případě jsme v 10 už stáli u lanovky a rozmýšleli se kterou sjezdovku pojedeme jako první. Pro:,–(ila jsem, že napoprvé pojedeme modrou, abychom si to zkusily, ale jeli jsme jí pak už jen jako spojku k těm vzdálenějším a jinak jsme jezdili červené sjezdovky, protože jsne zjistili, že i náš Tom v pohodě zvládá. Prostě pohoda modré nebe, široké upravené sjezdovky a teplo.Lanovky byly všechny sedačkové, některé i s bublinou - tedy krytem, aby tam nefoukalo, tak jsme jen seděli a opalovali seJa taky jsme si alespoň na cestě nahoru trochu odpočinuli, protože jinak jsme stále jezdili a jezdili.

Poslední lanovka jela nahoru v pět a tak jsme se do hotelu dostali až kolem půl šesté a nastal klasický blázinec - lyže do lyžárny, svléknout, sprcha, káva a hry s dětmi před večeří - karty, carcassonne, pexeso. Občas jsme je upíchli k pohádce, abychom měli chvíli klid. V sedm hodin byla večeře - jediná slabá stránka, že byla moc dlouhá , prostě italové jsou zvyklí ponocovat a to i v případě, že jsou celý den na sjezdovce. No zvládli jsme to jen občas jsme zatoužili po rychlé „baště".

Uteklo to jako voda a nastal pátek večer, kdy nezbylo než vrátit skipassy, zabalit a v sobotu po snídani tradá domů. Tomík to oplakal, bylo mu líto, že už musí do Prahy a nemůže ještě lyžovat:). Cesta zpátky byla docela pohodová, kupodivu jsme nikde nestáli a zbrzdila nás až mlha před českými hranicemi.

Zdraví vás LuckaH.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 01.03.09 20:53

A protože jsem šikulka a chodím poctivě na éčko, tak jsem zase první a jdu číst!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 01.03.09 21:38

Luci, deníček krásný. Svůj účel dovolená asi splnila. Užili jste si jeden druhého, odpočali jste si a hlavně zalyžovali.
Já musím říct, že počasí odpoledne pěkně prokouklo. Vylezlo sluníčko, bylo krásně teplo. ptáčci zpívají o 106.Šla jsem s Maťou na vycházku. Krásně  jsme si vykládali, jak v pátek bude mít oslavu s dětma ze školky, co si přeje za občerstvení, co budeme hrát za hry, koho si pozve. Bylo to moc hezké. Akorát kačeny a labutě na řece se pohrdavě dívaly na naše rohlíky doma pečlivě nakrájené. Měli tak nacpaná břicha, že si skoro ani nezobly.  

Jak jsme přišli domů, tak jsem byla pilňuška pilná. Nabarvila jsem si vlasy a uklidila a vytřídila jsem si celou skříň. U dveří čekají dvě obrovské tašky se starýma hadrama na vyhození. Tak mám strašnou radost, že jsem se k tomu konečně dokopala. Ovšem zjistila jsem, že na jaro nemám žádné oblečení. Potřebovala bych nějakou jarní sukni a svetřík. Musím vyrazit do města. Jo a potom jsem si půl hodiny zacvičila podle DVD s Hankou Kynychovou. No nejsem já šikulka! Zítra snad se dokopu do posilky. Já bych strašně chtěla, ale po celém dnu už jsem večer naprosto vyřízená. Ale jindy nemůžu.  

tak hezký týden. Předjaří už je tady!!!
ahoj Dana

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 01.03.09 21:51

Ahoj Dano,
teda ty jsi ale šikulka, takových aktivit :)
Já jsem dnes zvládla jen vybalit, vyprat dvě pračky, trochu poklidit a uvařit a jsem polomrtvá. Tomík už spí - celý den si hrál, protože měl konečně všechny své hračky :) (S sebou měl jen želvy Ninja a nějaké to auto.) A manžela jsem vyslala na nákup toho nejnutnějšího, protože zítra zase odjíždí na týden, tak abych vše netahala ručně.
Máš pravdu, dovča byla hezká, pohodová, moc jsme si to užili :) Itálie mi vždy asociovala moře aa teplo, od teďka i hory, sníh a lyže :))

Pa

Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 02.03.09 08:12

Ahoj Lucko a ostatní,
díky za deníček, krásně jste si to užili !!! Závidím vůbec to, že si může člověk vzít týden dovolenou, že umí i s dětma sjíždět červenou sjezdovku, no prostě dýchá z toho pohodička. Super.  

Já jsem včera ještě psala Danče něco do starého deníčku. U nás sluníčko nevylezlo, tak jsme byli jak lemry až do večera. Ač jsem celý den odpočívala, ráno jsem nemohla vylézt z postele.  

Tento týden mám zase uzávěrku, pro jistotu jsem si přinesla do práce nejen oběd, ale i večeři. Vlastně jídlo na celý den :o)
Co se týče mých osmiček, jsem na pátek objednaná na stomatochirurgii na konzultaci, očekávám, že mi udělají rentgen a domluvíme se na termínu operace.
No a teď problém. Nejraději bych, aby mě vzali hned ve čtvrtek 12.3. (dělají to jen ve čtvrtek). Počítám, že pár dní budu nepoužitelná, ovšem na středu 18.3. máme lístky do divadla, to už musím být fit (před 10 lety kdy jsem byla na tomtéž s levýma osmičkama jsem byla naprosto nepoužitelná celý týden). No a jestli to nepůjde a vezmou mě až týden na to 19.3. tak sice divadlo stihnu, ale na sraz použitelná nebudu, takže to budeme muset zase odložit … Nezaškrtíte mě? Další týden už nemůžu kvůli práci, takže kdyby ani jeden z uvedených termínů nemohli, dál bych se mohla objednat až 9.4. a obětovat Velikonoce.  

Tak já nevím, jak se domluvit, budeme muset počkat na pátek co mi dají za termín a pak se dohodneme na srazu? Je mi moc líto, že to takhle komplikuju, ale bolí mě to a prostě to musím řešit. Už to odkládám 10 let :o((
Zatím pa, program mi doběhl, tak jdu makat.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 02.03.09 09:00

Ahoj,
tak já už jsem zase v pracovním procesu a padá na mě depka - je tu spousta práce, venku šedivo … Tomík šel dnes nadšeně do školky a nechápal, že některé mladší děti po prázdninách plakaly a do školky nechtěly :). Tak jsem mu vysvětlovala, že on už je prostě velkej (chacha).
Jiřko, nevím jaký názor na věc budou mít ostatní, ale myslím, že sraz prostě posuneme a hotovo, musíme najít takový termín, aby nám vyhovoval všem (s bolavým zubem by sis ho moc neužila :( ).
Jdu makat, mám toho tady kupy. Tak zatím
Pa
L.        

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 02.03.09 09:59

Lucko díky. Mrzí mě, že kvůli mě se to mění už podruhý, já většinou bývám ta spolehlivá.
Počkejme prosím do pátku, až budu vědět termín, a pak se dohodneme co s tím.
Papa J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 02.03.09 21:01

Ahoj holky,
Jiři uvidíš v pátek a pak to budeme řešit. Zdraví je přednější!
Já jsem dnes byla v posilovně, tak teď sotva lezu. Koukala jsem na vodáky - nějak už si vůbec nepamatuju, zda i v knížce měl Křižák tak komplikovaný milostný život. Budu si to muset přečíst pro porovnání.  

Jinak nic nemám. Přes víkend jsem se vyčerpala. Dnes celý den v práci, zítra a ve středu totéž. Jdu se osprchovat a jdu spát.
papa D.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 02.03.09 22:41

Čau holky!

Lucko - deníček je super! Zní to fakt náramně, určitě jste si to bezva užili. Moc a moc doufám, že se nám tohle taky jednou poštěstí a vyjedem si zalyžovat někam do Alp nebo Dolomit atd. Jen budem muset aspoň 2-3 roky počkat, než bude lyžař i z Tomíka. A kolik tam bylo sněhu? A jaké sjezdovky, nemáš foto? Vy jste s manželem asi dobří lyžaři, že? Jeli jste i nějakou černou? A jak jsou sjezdovky udržované, určitě super bez hrbolů a boulí, co?! No v Karlovicích jsme byli taky spokojení, ale Alpy to nejsou. :-) I když při tom navátém sněhu, kde bylo pod stromy a v příkopech opravdu místy až 2 metry, to tak pomalu vypadalo.  

Jinak u nás nic moc nového. Luky šel po víc jak 2 týdnech do školky, tak se fakt těšil. Včera byli kluci odpoledne u manželových rodičů (má hodná švagrová je vzala sebou) a tak jsme měli chvíli oddech. A víte co jsme dělali???!!! Místo relaxu u telky a odpočinku mě manžel ukecal na zdravotní procházku po přehradě. Já bych se bez toho i obešla, protože jsme byli s Lukáškem v sobotu lyžovat v Hlubočkách, takže jsem se fyzicky vyřádila dost, ale manža nebyl, protože mu zas od pátku není moc dobře (měl zas horečky, bolel ho žlučník atd.) a tak se chtěl trošku „protáhnout“. Brblala jsem, ale překonala se a šla a nakonec byla spokojená, protože bylo krásné jarní počasí. Jsem z toho docela v šoku, že to venku začíná fakt vypadat jarně. Ale ještě tomu moc nevěřím. Myslím, že letos ještě zalyžujem. :-)))  

Ahoj
Monča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 02.03.09 22:43

Málem bych zapoměla popřát Matýskovi od Dani všechno nejlepší k narozeninám!!! Gratulujem!!! A Dani chtěla jsem se zeptat, jak to s tou IKEO funguje? To jako přijedete, nahlásíte, že má dítě narozky a dostanete škudlíky a tričko? Do IKEI se taky brzo chystáme a vzhledem k tomu, že má Luky v pátek narozky, tak bychom to mohli zrealizovat zrovna teď.
Ahoj
M.  

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 03.03.09 07:35

Dančo, já jsem si vodáky pro osvěžení přečetla o víkendu. Ještě se  tomu vrací třetí díl - Proč bychom se netopili aneb jak se držet nad vodou, kdy se setkají po x letech. Křižák to „tak“ komplikovaný neměl, ale byl vždycky vlk samotář. Na závěr po těch x letech někoho zachraňoval z řeky, dostal infarkt a zůstal tam. Jsem zvědavá, jak to dopadne v seriálu, ale to co tam dělá Dana v knize rozhodně nebylo. Skoro si myslím, že si to mohli odpustit.
I když vodácký ráj byl povedený, čekala jsem jak to tvůrci vyřeší a vyřešili to velmi dobře. Asi půjdu kouknout na stránky ČT, jak to bude dál. Už zbývají jen  4 díly. My si to nahráváme a trneme, jestli se to vejde všechno na jednu kazetu.  

Papa J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 03.03.09 08:28

Ahoj,
musím říct, že mě ten návrat nějak vyčerpal, včera jsem usnula asi v 9 :(. Dnes frmol pokračuje, protože musím stihnout vše co jsem si nechala, že vyřídím po návratu :(. A když se podívám ven tak depresuju, protože j e tam šedivo a opravdu nejarně !!!
Mončo, k tvým otázkám ohledně hor: dobří lyžaři nejsme - na černou by nás nikdo nedostal, resp. jen kdyby nebylo zbytí. Manžel jezdí od 10 let, já jsem se to učila až s ním asi ve 20 a Tomík začal minulý rok, ale myslím, že nás brzy převálcuje :) Jezdíme v pohodě červené, ono i v nich jsou poměrně rozdíly. Jinak sněhu asi tři metry a sjezdovky široooké a skvěle upravené. Opravdu poctivě, když se po páté přestalo lyžovat, tak každý den vyjely rolby a vše opravily.
Dnes chci stáhnout fotky z foťáku do počítače, tak nějaké pošlu :)   Slibuju.
Pa
 Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 03.03.09 14:34

Ahoj vespolek,
nemám moc co psát. Probíhá uzávěrka a zase jsou nějaké chyby v datovém souboru, to mě tak deptá, pořád čekám. Včerejší den proběhl celkem hladce, byla jsem v práci jen do půl sedmé, což na první den uzávěrky je docela dobrý výkon. Jíra kašlal, takže do školky nešel, včera ho hlídala u babičky a pak si ho vzala i na noc a je u ní dnes. Hanička večer fňukala, že ji babička nepovede do školky, protože na rozdíl od tatínka babička je ochotná jí dělat ráno culíky, nosí takové dva myší ocásky a je na ně děsně pyšná, prďola. Tak jsem jí je dnes česala já, ale moc to neumím, potom hledala mikinu, která „culiky“ jako ona říká, nesvlíkne. Ale jak je přes hlavu, je to těžký.  

Dnes  chci jít cvičit (Dančo ráno 65,4, chtělo by to tak 2 kila sundat), snad tu nebudu moc dlouho, pro jistotu jsem si vzala na odpoledne chleba, sýr a rajčata, že se najím ještě v práci, abych do cvičení stihla vytrávit a nešla tam hladová. Po dlouhé době se chystá i kámoška.  

Lucko, opravdu to na jaro nevypadá, je tam hnus šedivej. Už aby to jaro bylo, ale jo, je to už nadějný.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 03.03.09 21:39

Ahoj holky,
Mončo, to jedete asi do Brna, že? Tak vejdete do dětského koutku a řeknete, že máte ten den narozky. Musíš se prokázat nějakým průkazem, kde to máš napsané, že to tak je - občanka, zdravotní průkazka. No a malej dostane to tričko a pět škudlíků. Další roky už je to tak, že ti přijde blahopřejný koresponďák a s tím musíš během jednoho měsíce zajít do IKEA. Už tam nemusíš v ten narozeninový den.
Jo a děkujeme za přáníčko!!!
Dneska jsme s Matějem byli vzhůru od půl 3 a už jsme neusnuli. Takže jsem přišla z práce a docela jsem vytuhla. Měla jsem v plánu trošku doma poklidit, ale nezvládla jsem to. Takže na chodbě stojí žehlicí prkno s košem prádla od neděle. Zítra opět přijdu až o půl 7, takže tam bude zřejmě vesele stát dál.  

Luci, na fotky se těším!!! Vždycky žasnu nad těma „panorámatama“. Smějící se rodinka na vrcholu a v dále velehory pokryté sněhem. Máte taky takhle něco podobného?  

Jdu do hajan. jsem naprosto KO.
papa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 03.03.09 21:43

Jiři, ještě jsem nenapsala nic Tobě! Teda váha je naprosto v pořádku - ta tvoje myslím. 65,4 - jé to bych považovala za úspěch. Musím se ráno pořádně a pak zvážit :o)
Culíčky závidím. Já jsem dnes byla s Tomem u holiče. Jo proto jsem vlastně nic neudělala, protože jsme šli k holičovi a byli jsme tam hodinu. Máme u nás pánské kadeřnictví a tak tam působím docela exoticky, když tam s klukama jdu. Chodí tam samí chlapi a tak vždycky po očku koukají. Tom to měl už dlouhé jako hrom. Přes zimu si to tak nechává. Tak naznal, že už je jaro a že to chce zkrátit. Ale předtím by mu culíčky šly taky :o)))  

Vidím, že se v práci taky nenudíš, že?
tak dobrou.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 04.03.09 07:29

My naštěstí do žádného kadeřnictví ani holičství nemusíme, kadeřník nám chodí domů, Jíru beru strojkem a tatínek se bere strojkem sám.  

Dotaz - co jsou to škudlíky ???
J.

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 04.03.09 07:35

Ahoj vespolek,
včera jsem byla v práci do čtvrt na šest, ale uzávěrku jsme zdárně uzavřeli a dokonce poslali o den dřív. Hrozně mě bolely nohy pod kolenama, jak na to tlačí zmačkané kalhoty - přece jen v pondělí 11 hodin sezení a včera 10, to někde musí být znát. Pak mě začalo bolet pravé stehno u kolena, tak mě v tom divně píchá, nevím co se děje. Každopádně cvičit jsem šla. Příště bude cvičitelka pryč, ale dohodli jsme si, že s náma odcvičí ta „náhradní“ jak předcvičovala minule, tak žádný výpadek !  

Děti včera zlobily snad do půl desátý, pochopitelně ráno nechtěli vstávat, tak holt jsem culíky nečesala, ale v 7 pro ně měla přijít babička a odvést je do školky, tak ji Háňa určitě ukecala. No leckterý kluk má vlasy delší než ona :o)
Dnes mají do 16,30 angličtinu, tak je budu vyzvedávat. Šéf se mě včera ptal, kdy chci jít s těma zubama, že si chtěl vzít v březnu týden dovolenou. Tak jsem mu říkala, jaká je to spravedlnost? Já jsem chtěla týden v únoru, pak jsem to stáhla na pouhé dva dny a nakonec jsem si mohla vzít jen jeden! Ale jeden z nás tu být musí, nemůžeme to nechat na nového kolegu, tak holt bude muset počkat, až budu po zubech. Pak na mě určitě padne to nejhorší, že tu na nějakou chuťovku budu sama :o( No je to vždycky těžký.
Tak ahoj
 Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 04.03.09 14:09

Ahoj holky!

 

Jiři - to jsem nějak nepochopila s těma botama, co tě tlačí 11 hodin pod kolenama? To jako sedíš v práci celou dobu třeba v kozačkách? To by muselo být fakt šílený!  

Dani - díky za osvětlení IKEI. Když nám to výjde, tak bychom tam v ten pátek zajeli, uvidím, nebudu to nijak hrotit. Luky hlavně pořád mluví o dortu, tak mu chci na pátek nachystat dort.  

Lucko - to mi povídej s těma červenýma sjezdovkama. :-D Většinou jezdíme lyžovat do Hluboček a tam jezdíme červenou sjezdovku. Teď ve Velkých Karlovicích jsem byla lyžovat na Razule, což je taky červená!!!! Ale já myslela, že to bude má smrt! Má kilák délku a převýšení asi 210m  a je to dost úzká sjezdovka, více jak třetina lesem a samé boule. fuuuuuj.  

Ahoj
Monča a kluci

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 04.03.09 14:22

Mončo néééé boty, ale jak mám ohnutý nohy a v tom ohybu zmačkaný kalhoty tak to mě tlačí … boty mám samozřejmě přezutý do pantoflí a nejčastěji zutý pod stolem, někdy když potřebuju vstát k tiskárně tak ty dva kroky chodím bosa, máme tu koberec. Vám se nikomu nestává, že z dlouhýho sezení bolí pod kolenama?
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 04.03.09 14:39

Aholky,  

tak se omlouvám, ale fotky budou až dnes, včera jsem to nějak nestíhala. (Teda dnešek asi nebude lepší, ale pokusím se :) )
Jsem v práci a doháním co se dá, nějak se mi toho nakulo moc. Tomášek odjíždí zítra s babičkou a dědou na chalupu, tak jsem ráda, že  alespoň vypadne z Prahy, protože my budeme s manželem oba pracovně mimo.   

Mončo, v Alpách to má tu výhodu, že ty sjezdovky jsou fakt široké a upravené, takže sjedeš fakt v pohodě. Problém byl  k večeru, když už je to rozryté a taky horší sníh kvůli teplu.   

Jiřko, chápu tvé problémy, i když mě se to nestává, ale mě zase bolí záda jak pes tak … S tou dovčou je to fakt na houby, sice chápu, že se musíte vystřídat, ale tebe docela zkrouhli, co :( Ty culíčky pro Haničku jsou pro mě jako matku kluka idylické  :)))  

Včera mě skoro dojala bývalá spolužačka,potkaly jsme se a ona se přiznala , že čeká třetí mimčo - má už doma dva kluky ve školním věku. Tak jsem si tak maně zavzpomínala jaké to bylo hezké …  

Nebudu tu slintat nesmysly a jdu raději něco dělat.
Zatím ahoj
Lucka    

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 04.03.09 20:25

Ahojky, tak jedna rodinná - Tom je to menší dítě :) to větší je dcera našich kamarádů.
Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 04.03.09 21:27

Ahoj holky,
Lucko, to je přesně ten typ fotek o kterém jsem mluvila. Sluncem zalitá fotka a vzadu vrcholky nějakých pohoří. Moc hezké!!! Je super, že měl Tomík tu reflexní vestu.  

Jinak já jsem dnes v práci nedělala vůbec, ale vůbec nic. Šéfová má dovolenou a tak jsem „zahla“ o hodinu dřív. Šla jsem „na pochůzku“. Aspoň jsem si vyřídila co jsem potřebovala. Tom jde v pátek na oslavu narozenin ke kamarádovi, tak jsem mu šla koupit baterku čelovku. Pak jsem potřebovala koupit nějaké zdobení na mufinky. V pátek bude mít Maťa u nás doma oslavu a muffinky jsou na objednávku. Takže jsem zakoupila dvě krabice Dr. Oetkera. Doufám, že zbyde i na sobotu, kdy přijdou další gratulanti. Už mně ty oslavy lezou na nervy. Ale udělala jsem si dnes radost. Koupila jsem dva lístky na 22.4. na Jaroslava Samsona Lenka. Doufám, že to vyjde, že do toho něco nepřijde a že tam s manželem půjdeme. Zrovna včera jsme si říkali, že bychom rádi šli na jeho koncert. Pro ty, kdo neznají - to je ten pán, co zpívá tu písničku v současném večerníčku o ježkovi.  

Přišla jsem domů - 18.30, obtěžkaná taškama. Manžel doma od 15.00h. Doma bordel jako v tanku. V akvárku smrdící myš, která se  čistí už od soboty. Neudržela jsem se a hádka byla na spadnutí. Pochopitelně opět hrál hry na PC a pak si lehl a okamžitě usnul. Protože je hrozně unavenej. Já jsem celé noci vzhůru, celé dny v práci a jsem asi naprosto fit! Musím říct - omlouvám se, ale jinak to nelze vyjádřit - že toto mně sere opravdu hodně. Kdyby aspoň trochu poklidili věci po sobě a vyvenčili toho psa. Kdybych já dělala každý den to, co manžel - přijít domů, lehnout a spát. Tak žijeme maximálně 3 týdny. Má štěstí, že šel hrát, jinak by byla tichá domácnost. Grrr. Tomáš doma všechno zapomíná. V osm si vzpomněl, že mají dělat sloh. Ví to od pondělka. Tak jsem uklidila, vysála - nestihla jsem si umýt vlasy a teď už to dělat nebudu, protože u mně je to na delší dobu - a jdu do postele. Zítra ráno budu v práci za cácorku s mastnýma vlasama.  

Tolik lehce depresivní komentář.
Jo Jiři ty škudlíky - to jsou takové IKEA penízky, za které si můžeš v IKEA koupit určité zboží. Ovšem je to spíš pro mrňata. Dostávají se za účast v tom IKEA dětském koutku, k dětskému meny - 1 a 5 za ty narozky. Taky prý na všech těch IKEA akcích, ale na tom jsme ještě nikdy nebyly. Teď si chtěl Matěj koupit za 15 š. dřevěný vláček a měli ho vyprodán. Takže smůla.  

Tak zatím ahoj.
Zajímalo by mně, jestli nás Ivča ještě čte. Ovšem nikoho nutit nemůžu. kdo chce napíše, kdo nechce popř. jen  nakukuje a nenapíše ani bé - nic nezmůžu. Třeba se aspoň u čtení odreaguje.  

Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 04.03.09 21:29

Ještě Jiři, je dobře, že jsi se s tou dovolenou ozvala. I když nic nezmůžeš, aspoň si to uvědomí. Teda možná!

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 05.03.09 08:10

Ahoj,  

Dano, zrovna jsme včera v práci vedly takový rozhovor, co dělají naši muži, jak to komentují a tak. No je to síla. Věty typu „já živím rodinu tak po mně snad nebudeš chtít, abych vedl děti do školky“  bych asi nerozdýchala. Ono všude je něco. Můj manžel sice tyto věty neříká a hry na počítači nehraje,¨ale když dorazí domů (tak mezi 19,30 a 21 tak už je zcela nepoužitelný, max. koukne na tv, jde dát pusu spícímu Tomíkovi a hotovo. Prostě bere za samozřejmé, že o domácnost se starám já. No někdy mě to prudí hodně, ale zase zvládá mojí školu, můj jen poloviční pracovní úvazek, tak jsem raději hodná.  

K té reflexní vestě - alespoň byl na svahu z dálky vidět:) Ještě dnes pošlu nějakou vyloženě horskou, včera už mi tam jiná fotka nešla vložit. Nějak to stávkovalo.  

Zatím ahoj
Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 05.03.09 08:15

Ahojky,
Lucko, fotky nádherné. Tohle na našich horách prostě nevidíš.
Dančo, úplně tě chápu. Musím říct, že jsem raději, když přijdu dřív než manžel. Přesně jak říkáš, bordel jak v tanku, i když většinou toho tolik nadělat nestihnou. Ale mnohdy najdu nálož oblečení hned v předsíni, že si to po sobě nedokážou uklidit děti jsem zvyklá, ale když s nima přijdu já, nedovolím odejít z předsíně, dokud není vše na svém místě. To vyzuřím hned v předsíni :o)) Jinak nádobí je celkem zvyklý uklízet, občas ho buzeruju jak malé dítě, ať se zvedne a jde si ten talíř odnést HNED. PC hry naštěstí nehraje, ale zato čumí na televizi na kdejakej přiblblej americkej seriál - taky je proto bez výjimky hromadně nenávidím, myslím ty americký seriály.
V pondělí jsem přišla až po Večerníčku, v úterý sice dřív, ale zase jsem šla na cvičení, takže děti ukládal dvakrát po sobě. Včera se mi přiznal, že je z nich tak umořenej, že v úterý ani nešel hrát.  Fakt odpoledne po práci být sám 3 hodiny s dětma je fakt výkon. Teď jim čtu Karkulína ze střechy od Astrid Lindgrenové, každá kapitola má snad 15 stran a to je tak na půl hodiny, protože u toho pořád blbnou a skákaj mi do řeči a tak. Když děti uložím, už se jen bezmocně sesunu na gauč :o)
Dík za vysvětlení škudlíků, my do Ikea vůbec nechodíme, sama jsem tam byla asi 2× a vždycky jsem tam kvetla, jak jsem nemohla nic najít.  

Ráno jsem tak přemýšlela, že bych se v sobotu pustila do oken - nemyla jsem je dva roky, ani jsem 2 roky neprala záclony a závěsy. Manžel bude v práci a já sama s dětma … že bychom pak vylepili rovnou velikonoční a jarní obrázky. No uvidím, jak se budu cítit. Nevím jestli začít v přízemí nebo v patře, uvidím, jak se  mi bude chtít, ale kdyby bylo hezky jak předpovídají … no uvidíme. Taky jsme řešili, jestli jet ještě nějaký víkend na hory, ale to záleží na mých zubech a taky na kamarádovi, jestli by oni nejeli na chalupu a vzali nás s sebou.  

Tak papa, jdu na angličtinu.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 05.03.09 08:22

Lucko, teď jsme psaly zároveň.
U nás jsem hlavní živitel rodiny já, takže nemá co kecat, že se mám starat sama :o)) Taky nekecá a ráno děti obstará on, když jsem dlouho v práci, bez problémů obstará vše. Někdy dokonce sám naloží pračku - pravda většinou jeho oblečení (pracovní nebo smradlavé z hospody) ale je to fajn, že se o to nemusím starat. Taky se stará o nákupy a když je třeba, obstará věčeři, děti vyzvedne ze školky, nakrmí, uloží …
No ve srovnání s tím co píšeš si opravdu nemůžu stěžovat. Nějak mám pocit, že je jednodušší být živitel rodiny :o))
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 05.03.09 11:23

:))) Tak to u nás fakt nejsem a vzhledem k odvětví , kde se pohybuje můj manžel asi nikdy živitel rodiny nebudu :)) Teď jsme vedli doma diskusi na téma jak naučit Toma číst, resp. , že si s ním mám každý den sednout nad malá písmenka (velká už umí) a naučit je ho, aby se nevztekal, že neumí číst. Tak jen marně přemýšlím kdy na to mám ten čas vzít. Když příjdeme ze školky, chce si hrát a já mezi tím vařím, uklízím a tak, pak má slíbeenou jednu pohádku a oak většinou dělláme nějaké úkoly, tak asi místo toho. Jen nevím jestli ho k tomu donutím. To je tak , když je manžel perfekcionista zaměřený na výkon :(
 Lucka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 05.03.09 12:54

Dano, ten konzert si pěkně užijte, určitě to bude moc pěkné. Jdete jen s manželem nebo berete i kluky? Těm by se to mohlo taky líbit. I když to soudím podle našeho hudbou posedlého drobka, tak možná néé …
 L.

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 05.03.09 15:50

Já si myslím, že v předškolácích není nutno malá písmenka znát. Pokud si manžel myslí, že je to nutno, ať trénuje o víkendu on. To přece není otázka času, ale otázka priorit - kdyby hořelo, že to neumí do školy, tak si s ním nad to přece sedneš třeba na úkor vaření večeře, je to tak? Já to beru tak, že posoudím, co je nutný (nebo pro mě důležitý) a tomu se věnuju.
Oni jsou chlapi někdy chytrý jak rádio, co :o))  

Zítra jsem na 11 hodinu objednaná na stomatochirurgii, abychom se domluvili, co s tou mojí osmičkou, tak na mě myslete. Až se vrátím, napíšu, jestli už vím termín zákroku.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 05.03.09 16:03

Jiřko,
budu na tebe myslet a dej vědět, jak jsi dopadla.
Jinak s tím čtením se to má tak, že manža si nemyslí, že to musí umět než půjde doo školy, ale Tom po nás chce pořád psát text velkými písmeny, aby ho mohl číst a tak by bylo lepší, aby uměl číst ty malá písmena. Ale máš pravdu ať zasedne on o víkendu! Já mu to navrhnu :)
 L.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 05.03.09 21:40

Ahoj holky,
Lucko, já jsem jen tak nadávala cvičně. Jiřka už ví, že mám hodného manžela, ale někdy je toho moc v práci a doma to pak vybublá. Včera jsem rozdala pokyny k úklidu a dnes bylo hotovo. Šla jsem si nechat zkrátut kalhoty, potom do drogerie, měla jsem sraz s mamkou, tak jsem ji pozvala na horkou čokoládu a pak jsme měli sraz u našeho obchodu na velký nákup. Zítra vyzvedávám ze školky gratulanty, tak jsem doma chystala pomazánku a pekli jsme s Matějem muffinky. Chtěla jsem dělat zakysánek, ale pak jsem v Albertovi koupila za 93 korun dort. Cena je pomalu menší, než kdybych ho dělala a hlavně ta časová úspora.  

Zítra nejsem v práci, jdu na školení zákona o poskytování informací. V podstatě to všechno znám, protože to je můj denní  chleba, ale potřebuju školodny, tak jdu. A nemám v plánu tam setrvat dokonce :o)
Jiři, budu na Tebe zítra myslet. Drž se a ničeho se neboj!
Lucko, fotky fakt hezké.
ahoj a hezký pátek
D.
PS: to je hrozný čtvrtka března pryč!
Mončo, k zítřejším Lukáškovým narozkám hodně zdravíčka, pohody a prima dárků!

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 06.03.09 07:49

Ahoj vespolek,  

tak jsem tak přemýšlela co se u Danči pořád slaví - no jo, Tomáškové !!! A těch tu máme,
Takže, Tome od Danči, Lucky, Ivči i Monči, všem všechno nejlepší k svátkům, hodně zdravíčka, hraček a ať už je brzy jaro !!! Moni, Lukáškovi totéž k narozeninám!!
Dančo, ještě jsem postřehla, že má váš Matěj svátek 3 dny od narozenin, takže dodatečně i jemu k svátku, má to chudáček takhle najednou :o) Ale pak máte celý rok se slavením klid, ne? Ty máš oboje až v prosinci …  

U nás nic nového, do školky chodíme, včera se mi podařilo v práci dokončit tu velikou hrůzu (už jsem to dokončila několikrát, ale vždycky k tomu ještě chtěli něco dalšího) tak snad bude chvilku pokoj.  

Hezký víkend všem
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 06.03.09 10:31

Ahoj,

nejdřív abych nezapomněla: přeju vše nejlepší Miniččinýmu Lukáškovi k dnešním narozeninám a všem Tomáškům k zítřejšímu svátku :)

Dančo, já jsem to taky chápala jako takové cvičné nadávání na naše drahé polovičky - prostě se musíme trochu procvičit, ne :) Já si taky nestěžuju, s manželem se známe už hooodně dlouho a tak jak to je mi to v podstatě vyhovuje. Jo a co je to ten zakysánek?? To by mohla být docela dobrůtka :))

Jiřko, myslím na tebe, doufám, že to bude dobré. Dej věědět jak jsi dopadla.

Zatím se loučím a jdu pracovat
Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 06.03.09 12:22

Ahojky,
tak jsem od zubaře zpět, nejdřív se tvářil, že by mi to udělal hned - hned jsem protestovala - tak mě poslal na rentgen.
Ani mi nekoukal do pusy, domluvili jsme se na 19.3. S šéfem jsem se domluvila, že on si ten týden taky vezme dovolenou, čtvrteční report udělám o den dřív a pak tu holt dva dny nebudeme ani jeden. Vezmu si počítač domů, takže bych eventuelně něco urgentního mohla udělat v pátek z domova, ale myslím, že to nebude třeba. Doktor mi ještě říkal, že se nemusím bát a čekat nějakou velkou neschopnost, když jsem mu říkala, jaké mám zkušenosti z minulosti, pokyvoval hlavou, že tak to v Kateřinský skutečně chodilo, ale že budu hned fit a týden na to že by mi udělal tu dolní osmičku, hned jsem ho zarazila, že s tou druhou ještě uvidíme :o)) Viděla bych to, že na tu druhou půjdu po velikonocích, takže na sraz nabízím termíny 28.3. (už bych snad měla být fit) nebo 4.4. Další víkendu už je velikonoční. Pokud bychom nějaký termín z těchto nedaly dohromady, pak už to bude komplikované, první dva květnové víkendy budou prodloužené a určitě nebudeme všichni volný.  

Tolik ode mne, jdu ještě něco málo udělat.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 06.03.09 13:59

Ahoj vespolek,  

ještě jednou já, teď ne zrovna radostně - Dančo, jak máš ode mne ten kalendář s ptáky, tak si představ, že ten slovenský kolega, který to fotil, byl fotit někde v Karibiku a dnes jsme se dozvěděli, že se tam utopil :o((
Kolegové jsou z toho úplně hotový. Bylo mu něco kolem padesáti let. To je fakt strašný :o( Tak příště už žádný kalendář nebude :o((( 
No nic, nechtěla jsem vám kazit náladu před víkendem.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 06.03.09 14:20

Ahoj  holky,
Byla jsem na tom školení a po obědě jsem utekla. V pohodě jsem si nakoupila ve své oblíbené DM drogerii, samý důležitý a NEZBYTNÝ věci. Jako jsou velikonoční ubrousky, noční krém - pro mně a v tomto duchu jsem tam nechala 400,– Kč. Jo vlastně do domácnosti tam byla zubní pasta a sáčky do koše :o)  

Pak jsem u nás v masně koupila sekanou - na zítřejší oslavy, dělám ji takovou s hráškem, nastrouhanou mrkvičkou, bylinkama a pak na studeno na tenko nakrájím. Ještě posypu sezamovým semínkem a většinou si to všichni pochvalujou. K tomu nějakej dobrej chleba. Chlebíčky už nemůžu ani vidět.  

Ke srazíku - 4.4. určitě nemůžu. Mamka má 1.4. 65 let a 4.4. je oslava. Přiznám se, že ani ten dřívější termín mi moc nevyhovuje. Ach jo, ale to bych si zařídila.  

Teď jsem doma trochu uklidila. Uklízela jsem už ráno a včera do noci a za chviličku jdu pro ty gratulanty. Nachystala jsem jim dobrůtky. Včera, jak jsme dělali ty mufinky, tak jsem vajíčko nerozkřapla, ale vyfoukla. Velikonoce se blíží a musíme barvit. Matěj pořád otravue, kdy už budeme natírat ty vajíčka. Už jich máme tolik, že jsem pro letos vymyslela, že si napíchám větve ven na dvůr a na ty navěsíme ty „natřený vajíčka“  

Luci ten zakysánek je dort bez pečení ze zakysané smetany, šlehačky, prokládaný piškoty a ovocem Moc dobré, jestli chceš, pošlu ti recept.
tak jdu pro ně. Ještě se ozvu.
 D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 06.03.09 15:59

zprávy z bojiste:
Filip- horecka 39,6- bez zjevne priciny…
Mates- 37,5, afty na ustupu, zanicene dasne krvaci az hruza- vsechno od krve, porad skripe zubama, jak se snazi toho natekleho zbavit- o to vic mu to tece…tri afty vytahnute ven z pusy, jeden pod nosem, dva na brade-rozskrabane, zanicene…
ja- debil, co si myslel, ze 37,5 uz je v pohode a vyrazil do obchodu- zpet domu po dvou hodkach a na teplomeru 39,5…v puse asi 10 aftu-nejvesti na spicce jazyka- nemuzu mluvit…a na hornim rtu zvenku se mi vyrazily dalsi tri- nadhera…
Jirka- od uterka doma z nemocnice, bez vysledku, s motanici…
takze nejlip nas tady zamknout a zahodit klic :twisted:  

jdu zkusit vas docist…
Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 06.03.09 16:53

Zuzko!!!! Proboha není toho na Vás trochu moc!!! Kdybych mohla, tak Ti nějak pomůžu, ale jsem moc daleko, tak Tě aspoň na dálku psychicky podporuju!!! Ty afty to je děs. Můj muž od malinka trpí na afty gigant - tak  nějak se to jmenuje. Opravdu jedna afra měří třeba dva centimetry. A má jich zaráz i pět. Opravdu nelžu. Má v podstatě stále nějakou. Byl na milionech vyšetření z krve, rentgeny všeho možného od zubů, po čelisti po dutiny… výtěry… Výsledek 0. Když je oslabený, nebo jí něco, čím si poškrábe sliznic - třeba brambůrky nebo oříšky, tak má z toho měsíc aftu. Všechny možné přípravky z lékárny jsou k ničemu. Jenomže on je dospělý, tak to vydrží, ale děcka , chudáci.  

S tím Jirkem to je taky dobrý. A co jako bude dál!!!  

Jinak u nás probíhá oslava. Přiznám se, že na to nějak nemám nervy. Jsem zvyklá z domu na věci, které dělají kluci a ty děti dělají jiné příšerné věci :o) No však za chvilku začnou chodit maminky…Néé jsou docela hodní.  

ZUZI DRŽ SE!

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 07.03.09 15:06

Ahoj,
hezkou sobotu všem, co nakouknou!  

Zuzi, zní to hrozně, ale moc na vás myslím, aby bylo líp. Příjemná zpráva - jaro je už za 14 dní !!!

Dančo, aft já vůbec nevím, co je - nějaký vřídek v puse, ale naštěstí jsem se s tím nikdy nesetkala. Ještěže na to netrpíme, musí to být hrozný.  

Já jsem dneska děsně akční, představte si co jsem za dopoledne zvládla (Hanička u babičky a tatínek v práci): do půl deváté jsme s Jírou leželi, pak jsem vylezla, připravila snídani a nakrájela maso na čínu na oběd. Sundala jsem v přízemí záclony, nejdřív jsem vyprala jednu várku bílého prádla, pak ty záclony a následně závěsy. Umyla jsem všechna okna v přízemí - tři velká, z toho dvě dvojdílná, a jedno malé v předsíni (akorát koupelnové a záchodové jsem nemyla, na ně peču). Jíra mi pomáhal, leštil to kam dosáhl. Museli jsme odnosit všechny kytky, pak zase nanosit zpátky. Ale musím konstatovat, ač jsem okna 2 roky nemyla, šlo to krásně, nijak extrémně zadělaný nebyly. To záclony, které jsem stejnou dobu neprala, značně prokoukly ! Šlo to hladce, za dvě hodiny byla celá akce hotova včetně záclon pověšených zpět. Jen závěsy jsem nestihla, zaprvé přišla Hanička od babičky a hned byl nějaký řev, za druhé jsem finišovala s obědem. Než se uvařily nudle, ještě jsem stihla pověsit závěsy. Takže mám na nějakou dobu HOTOVO !!!  A krásně to tu voní aviváží.  

K babičce měla dnes přijet nejstarší ségra s dětma (holky 9 a 7 let), trošku mě štve, jak z nich dělá vzácnost, nevím jestli to znáte taky, ale když jsou tady (no byly tu zatím asi 3×, jestli pamatujete, vztahy se ségrou byly chladné a jen pomalu roztávají), tak se babička chová úplně jinak, je z nich doslova podělaná nadšením, kteréžto já nesdílím. Chtěla jsem jít s dětma ven, ale volala, ať k nim děti přijdou, tak jsem je vyslala samotné. Tak. Stačí, že pořád musím poslouchat, jak jedna hezky hraje na klavír a druhá na flétnu a ještě obě krasobruslej a já slyším to co není vyřčené, že moje telátka neumí nic. Ještě je nechám chvíli a pak se půjdu zeptat, jestli by nešli ven, ale mám pocit, že začíná pršet.  

No nicméně já mám takovou radost z těch oken, nalepili jsme velikonoční slupovací obrázky, neodolala jsem dětskému žadonění a vytáhla krabici s kuřátkama, hnízdečkama, zajíčkama … měli jsme tam z předchozích let  spoustu různých výtvorů na špejlích, tak to zapíchali do všech květináčů kam se dalo :o)) Akorát vajíčka jsme ještě nevyndali, máme jich různě zdobených asi 20 (nikdy nedokážu to vyhodit, tak to pořád narůstá) takže já osobně s dětma nic vyrábět nebudu, bohatě stačí co přinesou ze školky.  

Koukala jsem na hyacinty venku, už jich tam leze 8 (zajímavé, v:,–(ila bych se, že jsem tam zahrabala 6 cibulí). Dančo co děláš s cibulema doma v květináčku, když odkvetou? Já jsem to zastřihla a chystám se tak za měsíc to zahrabat venku do hlíny, je to tak správně?  

Včera jsem s Jírou pekla plněné rohlíčky, dělala jsem je z kynutého těsta, stejného jako dělám na vánočku, koláčky, buchty … Na vykrojené kolečko se dá marmeláda nebo povidla, přehne se, zamačkne a upeče. Jíra mi pomáhal a zároveň škodil a jeden rohlíček syrovej sežral !!! Nevím že mu tak chutná syrové těsto, mě doma vždycky učili, že se syrové nejí, nebo budu mít červíky. No tak snad to přežije bez úhony.  

Někde se nám toulá kocourek, už asi týden jsem ho neviděla, dnes mám spoustu odřezků masa, tak jsme otevřeli garáž a číčali a nepřišel. Asi na něj už taky leze jaro a je někde na záletech … Vždycky když se takhle zdejchne, říkáme si, jestli už nepřišel jeho konec (nevíme kolik už mu je, ale 13 let minimálně) ale vždycky se zase nakonec vrátí, tak snad i tentokrát.  

Nemá někdo nápad, co s ovařeným krůtím masem? Měla jsem v mrazáku hřbet, tak jsem ho ovařila, obrala a teď bych něco uvařila, ale nevím co, většinou dělávám rizoto a to se mi nějak nechce. Nějaké plněné knedlíky, se špekem nebo tak? Má někdo něco oblíbené?  

Zítra chceme jet do planetária, chystáme se už asi rok, od 10 dopoledne dávají nějaký pořad pro malé děti o skřítkovi v planetáriu, tak uvidíme, jestli se tak brzy vyhrabeme a jaké to bude.  

Večer měla přijít kámoška na vínko (ta co s ní chodím cvičit a byli jsme s nimi na horách) jenže před chvílí psala, že její holčička má už třetí den 39 horečku, tak to přesuneme na jindy. Tak možná ještě večer nakouknu.  

Tak ahoj, jdu za dětma.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 07.03.09 15:12

Jo ještě Dančo, našla jsem katalog playmobilu, tak jsem ho s Jírou procházela, co by si vybral k svátku. Nejdřív vybral pirátskou loď, ale zjistila jsem, že stojí 3 tisíce, tak tolik teda do něj zase neinvestuju :o(( Stejně drahá je i noemova archa. Ach jo, říkál, proč ty nejhezčí věci jsou nejdražší???
No nicméně jsme vybrali (já rozhodnu, co nakonec objednám, říkala jsem tak do tisíce korun): zeleného dinosaura, hnědého dinosaura (ty jejich názvy po mně nechtěj) nebo tři krabičky od pirátú - převoz pokladu, kapitána či ostrov. Jaký je ten pirátský ostrov, co dostal Matýsek, měl ho na fotce, co tam všechno je? Já jsem rozhodnutá jít do těch pirátů, čím víc dílků, tím bude určitě spokojenější - ty dinosauři toho moc nemají a ten velikej se mi až tak moc nelíbí. Říkala jsem Jírovi, že jestli to vyjde a přijedeme k vám, že mu Matýsek ty lodě ukáže a on že jestli jste teda bohatý, když pro nás je to moc drahý :o)))  

Dneska mě ráno lákal, ať si s ním jdu s plejáčkama hrát - má ty zvířátka a čím dál častěji si to vytáhne. Háňa má ty princezny, dětičky a zvířátka a taky to občas vytáhne - hlavně to chce mít sourodou :,-(u, že?
J.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 07.03.09 17:04

Ahoj holky,
Jiři, škoda, že nebydlíš kousek vedle. Dnes mám jakousi depku, tak bych na to vínko zašla taky. Vždycky jak čtu, chci reagovat a pak zapomenu. snad si teď vzpomenu aspoň na polovinu věcí:
Ten kolega s tím kalendářem, to je teda smutný. To bezpochyby. Takže už žádné fotečky nebudou.  

K těm lodím - řekni Jírovi, že to Tomík dostal tak, že jsme vybrali peníze od nás, od babičky, od tet…a pak k narozeninám dostal jen tu loď. Noemovu archu jsem koupila v akci, protože měla roztrhanou krabici, tak byla za poloviční cenu, tu dostal taky ode všech za vyzo. A ostatní lodě dostal k Ježíškovi. K tomu supersetu - mrkni na wwwstránky a tam, když si rozklikneš ten obrázek, tak se ti tam objeví i ta zadní strana krabice, co tam všechno je. Dneska jsme se dívali a už tam má i ty novinky do dubna. Ale myslím, že než ten super set, je lepší ten převoz pokladu, pirátská banda a jednotliví piráti.  

Já jsem taky dneska vylezla na zahrádku. Pozametala jsem dvůr a hlavně posbírala hov…na trávníčku po Megynce. Už má zákaz, protože trávníček je jak dlaň a já si tam v létě lehávám. Tak to musíme nějak pořešit, protože po schodech na terásky už nevyskáče. Jedině snad, kdyby tam byl řízek, tak by se vybičovala. Tak ji tam asi budeme vysazovat.. Abyste si nemyslely, ven chodíme každý den! Ale ona je takovej kadicí pes. Je jak já. Já taky chodím 4× denně. Taky jsem obhlížela zahrádku, taky všechno vykukuje z hlíny. S těma hyacintama to dělám přesně Jiři, jak jsi popsala. Jak odkvete, ustřihnu, dám na dvůr a tak za měsíc to dám do hlíny a ustřihnu i ty listy, tak mi to nikde nečouhá.  

Dneska mají Tomášci svátek. Náš Tom dostal jen batoh ze stánku. Takový obyč na papuče a pití, když chodí do Kompasu - turistický oddíl. Jo kluci jsou spolu teďka sami venku!!! Za chvilku  mají dojít, protože čekáme návštěvu. Měla přijít i kamarádka s dětma a taky ráno volali, že jsou nemocní, což mně mrzí. Těšili jsme se. Mám nakoupeného a nachystaného plno jídla. Je to pech, bývají zdraví a zrovna onemocní, když mají přijít k nám.  

Doufám, že kocourek se najde! Jiři s tím ořezem z krůtího masa, co takhle koupit sýrovou omáčku Apetito v pytlíku, udělat těstoviny, zalít to tím a maso vrazit do toho! U nás bývá rizoto taky obvyklým jídlem Naštěstí to mají všichni rádi.  

Tak už nevím, co jsem chtěla. Ještě večer mrknu.   Tomáškům napříč naším deníčkem třikrát hurá hurá hurá. A hlavně hodně zdraví! ****
pa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 07.03.09 17:06

Ještě já. Jiři taky jsem si dneska říkala, že vyperu záclony!!! Ale jak jsme pod silnicí, tak vždycky čekám na blokové čištění, abych to mohla udělat zaráz.
Jen je hrozný, jak je dneska zase hnusně. Moje babička, před čtyřmi lety zemřela v 93 letech a 7.3. jsme se 20 let scházeli na její narozeniny. Vždycky už bylo krásně. Fotili jsme se na zahrádce u trsů rozkvetlých sněženek, bledulek, podbělů, měli na sobě trička a bylo už jaro. Teď, je to jako v listopadu!

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 07.03.09 21:38

AHoj holky!!!

Díky za přání k Lukáškovým narozeninám. A přejem všechno nejlepší k všem Tomáškům k svátku. Od včerejška slavíme. Už jsme napraní k prasknutí! :-)))  

Jiři - gratuluju k umytým oknám! To bych byla blahem v sedmém nebi, kdybych to už měla taky za sebou. Ale ještě se do toho nepustím. Myslím, že ještě to chvilku vydrží. Umyla jsem je před vánoci, tak to ještě není tak hrozný. Stejně tak i ze záclonama.  

Dani - s tím kolegou je to teda smutný.  

Zuzi -  ať se brzo vykurýrujete. Chtělo by to přivolat sluníčko na pomoc, ale na to bohužel nemám „tu správnou sílu“, jinak bych ho už volala.  

Ahoj
Monča a kluci  

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 07.03.09 22:38

Ahojky,
Dančo, lituju, že nebydlíš za rohem. Ještě že aspoň „na dálku“ funguješ spolehlivě - na rozdíl od „živých“ kamarádek (ale jsem spravedlivá, 39 horečky je pádný důvod). Šla jsem za dětma k babičce, všechny čtyři děti se náramně bavily a lítaly dokola skrz obývák, babička se smála jak protržená … Ségra je tlustá jak prase, ale stejně se jí podařilo mě vytočit - manžel tvrdí, že jsem zralá na psychiatra - no zkrátka když se mě někdo zeptá, jestli umím lyžovat, řeknu že nic moc, ač to zase tak strašný není. Bavili jsme se o lyžování, ona byla s holkama na víkend lyžovat a teď přijela vrátit ty lyže nejmladší ségry, co jsem se kvůli tomu před týdnem rozčilovala. No a ona že jasně, že umí lyžovat. Umím si to představit, místo aby řekla - snažím se, abych stíhala dětem, ještě mi vmete, že je prostě dala na dvě hodiny do školičky a pak lyžujou a ona jim prostě stačí. Asi jsem vztahovačná, já dám děti do školičky a Háňa nic … já vím že to tak není, že nikdy nelyžovala o nic líp než já, ale s hubou nakřivo mi řekne ano, já umím lyžovat. No asi jsem fakt vztahovačná.
Pak jsme šli chvíli s babičkou na procházku, ale začalo pršet. Po příchodu domů jsme dojedli koláčky ze včerejška a za pomoci Haničky jsem upekla další koláč, tvarohový na celý plech, tak snad ještě na snídani bude :o)) Tatínek si někde nakopl koleno a skučí, ale ne že by řekl dětem, ať po něm nelezou, jak jsou zvyklí (jak je nechá), ne, nechá je a pak když se trefí do správného místa, je rovnou seřve … takže jsem celý odpoledne odmakala já, pak jsem je vykoupala a nechala, ať si hrajou jak budou chtít, v půl deváté se přišli zeptat, jestli už nemají spinkat, tak jsme řekli že ano, uklidili a zhasli a je klid … šikulci.
Manžel díky nakoplnému kolenu nešel hrát, nechtělo se mu pěšky do 2km vzdálené vesnice, no radši bych byla, abych měla večer pro sebe … koukali jsme na Medvídka (jsem z toho rozpačitá) a teď má nějakou akční debilitu a já půjdu spát.  

To krůtí maso jsem strategicky uložila do mrazáku :o)) Zkusím z části udělat bramborový knedlíky plněný nějakou směsí a červený zelí (musíme koupit) dušený k tomu. Z druhý části bych zkusila „špekový“ knedlíky - kostičky z rohlíků do mlíka, na to rozpečený špek a to maso. Ono to krůtí je dost suchý, tak se musí něčím „nastavit“. No uvidím. Na zítra jsem vyndala játra, který mám v mrazáku už přes půl roku, ale je jich tak pro mě s manželem (nikdo jiný to stejně nejí) a pro děti kousek krůtích prsou - až se vrátíme, v rychlosti to osamažím a udělám hranolky.  

Dančo, dík za radu s plejákama, že super set pirátů neee a vybereme ty jednotlivé dílky. Však toho ještě máme spoustu, co nemáme. A Jírovi vyřídím, že Matýskova a Tomova rodina je schopná se složit na loď, to mě se nikdo nezeptá a každý přinese nějakou hovadinu … (teda babička poslední dva dárky přinesla lego, vrtulník a náklaďák s míchačkou, který významně zabodovaly, tam kritizovat nemohu, jen tety by se mohly zeptat a nezeptají.)  

Končím, jsem moc depresivní a to nechci, ve skutečnosti to tak není.
Papa J.      

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 07.03.09 22:52

Taky jsem si uvědomila, že to bude rok, co nám umřela babička. 17.3. by jí bylo 79 let a 20.3. rok od úmrtí. Umřela 3 dny po narozeninách. Loni to byla velikonoční sobota. Ale na počasí si nějak nepamatuju … Mně naopak přijde, že ta zima docela rychle utekla, snad proto, že bylo hodně sněhu, že se to netáhne jak jindy… Snad už to jaro opravdu bude. Musím zítra vyfotit ty růžky hyacintů. Mamka se vytahuje, že už jí všechny hyacinty odkvetly (dostala polovinu :,-(y cibulí stejně jako já) ovšem ona je dala do květináče v předsíni, nikoliv do zahrady, a tváří se, že je to totéž …
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 07.03.09 23:12

 však to máš za sebou (3 měsíce) já je nemyla 2 roky. Teď jsem si uvědomila, že závěsy nahoře jsem ještě NIKDY neprala. Pořizovali jsme je když jsme přistěhovali babičku, což je dva a půl roku.
Tekže klíííídek, minimálně na rok máš vystaráno.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 08.03.09 08:32

Ahoj při neděli,
Jiři vidím, že jsi ve stejném rozpoložení jako já.
Včera přišla ta druhá návštěva (kamarádka, co byla místo Milana se mnou na horách - ti známí z ulice). Měli přijít na 17.00 a přišli 17.45, což mně docela naštvalo a mezi dveřma jsem se neudržela a prohodila něco o tom, že 17tá hodina už dávno odbyla. No bylo to ze začátku takové rozpačité, ale pak se všechno snědlo a vypilo. Měla jsem toho opravdu hodně.
Dneska ráno začalo vykukovat sluníčko, ale asi tam nahoře hodně fouká, protože mraky lítají  jak hrom, tak kdoví, jak dnes bude. Taky chceme s děckama jít někam do muzea. Máme se domlouvat se známýma. Ti co spolu jezdíváme na akce - hory … Ale ještě chvilku počkáme, ať je nebudíme. I když všichni mají malí děti, tak už teď asi nespí.  

Mates trochu soplí, tak depresím, že zase bude nemocnej. Uvidíme.
K obědu dělám zapečené těstoviny se šunkovou klobáskou, brokolicí a žampiony. Polívka kuřecí je ještě ze včerejška.
ahoja
Dana
Mončo, to nebyl můj kolega, ale Jiřinky, fotil kalendáře - ptáky, který mi jeden Jiřka poslala k vánocům!
Taky už jsme přežraní. Celý týden se držím, většinou dvě kila zhubnu a o víkendu jenom žeru. A co Luky dostal za dárečky!  

Zuzi, jak je!

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 08.03.09 11:19

Ahoj,
já mám teď nějaký děsný frmol, tak se nezlobte, že píšu až dneska. Začínam zase s konzultacema do školy, do toho balím Toma na školku v přírodě, lehce uklízím, vařím, peču (oříškovou bábovku, tu máme moc rádi) - no prostě blázinec. Manžel včera zprovoznil dettopbox, tak máme najednou nějak moc programů :)))) Ale stejně na TV nějak nemám vůbec čas.

Všem marodům přeji brzké uzdravení !

Jinak my budeme slavit Tomíka až zítra, protože manžel je dnes na služebce a vrátí se až to dodělají takže tak do půlnoci :( Koupili jsme mu rolbu a něco z Lega.

Chtěla jsem ještě reagovat a nejsem teď schopn se soustředit, tak já se ještě ozvu.

Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 08.03.09 16:52

Ahojky,
tak planetárium bylo docela fajn, ráno se neobešlo bez vypěnění z mé strany - v 9 jsme potřebovali jet, v 8 jsem šla dělat snídani a honit děti, ať se oblíkají, trvalo jim to půl hodiny, pak začali snídat a za 25 minut si každý dvakrát kousl do rohlíku … no děs, ještě aby se oblíkli ven … Ještě že s nima ráno nevstávám, to už bych byla dávno v blázinci. NIcméně v 9 jsme vyjížděli. V planetáriu byl příběh Skřítek na cestách, promítání v tom velkém kupolovém sále, ukazovali souhvězdí, hezký to bylo, i když Haničku už to ke konci nebavilo. Dojeli jsme domů ve 12, honem jsem dělala oběd, ale měla jsem to předpřipravený, jen hranolky se pekly nějak dlouho.  

Asi ve 2 jsem šla s dětma ven, šli jsme dolů k řece a vzali labutím každej jeden rohlík. Ukazovali jsme si jarní kvítečky, docela to bylo fajn, asi hodina a půl venku. I když sluníčko co svítilo přes poledne už zmizelo, dole u řeky docela foukalo a nakonec začalo krápat. Viděli jsme tam takovou zvláštní kachnu, byla černá jen s bílým zobákem, doma jsme koukali do atlasu, ale žádná taková tam není?? Přitom jich tam bylo spousta, nevíte někdo co je to za druh?  

Teď jsem si udělala grog z griotky, sežrala kus koláče (ano Dančo, taky o víkendu mnohem víc jím) a chystám se svalit. Děti blbnou, ale nemám sílu na ně ječet, ať si ukliděj pokojík.   Že bych stáhla nějaké fotky? Mohla bych, stejně se mi nic jiného dělat nechce.
Tak zatím papa JIřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 08.03.09 17:07

Tak vás jdu trochu zahltit fotkama :o)  

Z masopustu minulý týden - Jíra s kamarádkou Bárou

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 08.03.09 17:07

Jíra s tatínkem

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »