zkušenosti Gyncentrum Ostrava

Snažení

Ahojte snažilky, i já se s Vámi chci podělit o své zkušenosti, bohužel né moc dobré. Je mi 26 let, mám všechno co chci skvělého manžela, práci jen mimišek nikde. Proto po dvou letech marného snažení jsem se obrátila na gyncentrum v Ostravě o pomoc. Ale tam jsem se jí bohužel nedočkala.

Nejprve jsem svoji neplodnost řešila ze svojim gynekologem po roce a půl, kdy se mi nedařilo otěhotnět jsem si začala měřit bazální teplotu. Dle doktora byly hodnoty v pořádku, menstruace byla také pravidelná. Manžel si nechal udělat spermogram, který dopadl na jedničku. Napsal mi tedy doporučení do centra asistované reprodukce v místě mého bydliště - což je Ostrava.

Plná naděje jsem šla na první pohovor. Zaplatila vstupní poplatek, poplatek za konzultaci z lékařem. Pan dr. Čermák nám vysvětlil, že je nutné udělat krevní testy 3 den mé menstruace a manžel musí podstoupit opět spermogram a taktéž si nechá odebrat krev.

První co mě zarazilo, že ještě nemám udělané žádné testy a už mi sestra informovala kolik se platí za umělé oplodnění.

Plný naděje jsme šli pro výsledky. Manžel měl opět super spermogram a i krevní testy měl OK. U mě se prokázalo, že nedochází k ovulaci. Pan doktor mi hned řekl, že se nic neděje, že uděláme umělé oplodnění. Když jsme se ho ptali, jestli není i jiný způsob např. léky, řekl, že to není pro mě vhodné a ať přijdu první den menzes a hlavně ať zaplatím.

Byla jsem tak nešťastná. Ale nějak mi to vrtalo hlavou a tak jsem hledala informace na internetu. Psala jsem do všech internetových poraden a zjistila jsem, že anovulace se dá běžně léčit léky, samozřejmě nic není zaručené.

Nejvíc mi pomohla lékařka na www.iscare@iscare.cz , která mi potvrdila, že moje výsledky nejsou až tak špatné, že se vše dá léčit léky nebo můžu využít metodu inseminace. Taky mi doporučila endokrinologické vyšetření štítné žlázy i přesto, že hodnotu TSH jsem měla z krve v pořádku.

A měla pravdu. Byla mi zjištěna zvýšená funkce štítné žlázy, pán doktor přes hormony mi taky potvrdil, že není nutné hned jít na umělé, ale ať vyzkouším léky. Podivné mu bylo, že mi lékař „specialista na neplodnost" neudělal ani běžné vyšetření vaječníků, prostě nic jen krevní testy. Taky mi posloužil jako psycholog, protože to byl první lékař, který mě poslouchal.
Dal mi doporučení na nového prý super gynekologa ke kterému jdu 21.7.2005

Milé snažilky, strašně by mě zajímalo, jestli máte taky podobné zkušenosti?

Protože přistup na gyncentu v Ostravě je strašný. Všichni se sice tváři mile, ale jediné co je zajímá je zaplať.
Pan doktor se naprosto nesnažil mě informovat o jiných metodách , natož aby mi udělal jiné vyšetření. Např. třeba vaječníků, neboť se mi neustále vracejí výtoky a kvasinky, kterýma trpím snad už 8 let.
Prostě jsem od soukromé kliniky čekala víc.

A taky by mě zajímalo, jaké léky jste brali na úpravu ovulace?

Napište

Mějte se hezky Lucie

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  17.07.05 07:30

Ahoj Lucko,
taky jsem navštěvovala Gyncentrum v Ostravě a mám naprosto stejné pocity jako ty. Byla jsem jednou na IVF a za 15 dni na KET, protože se IVF nezadařilo. U nás byl problém u manžela, takže stejně bysme IVF podstoupit museli, ale připadala jsem si tam jako další kus do sbírky a hlavně sponzor platinových řetízků pana Čermáka.
Zpočátku jsme jim moc věřili. Bylo mi 21 a doufala jsem, že vědí co dělají. Když se nezadařilo, byla jsem moc smutná a Čermák říkal, že se nic neděje, že mám zmrzlíky, které mi vloží za 14 dní. Říkala jsem si jak je to fajn, že to jde tak rychle. Ani nekontrolovali, jestli se něco změnilo nebo tak.Když jsem se ptala na léky na stimulaci tak mi sestra i doktor řekli, že jsou dvoje, jedny platí pojišťovna a druhé ne. Pojišťovna mi schválila oboje, ale MUSELA jsem si vzít ty co se platí, protože těma co se neplatí mě nerozstimulují!!Proč? Vždyť mě ani nevyšetřovali, byla jsem naprosto zdravá, jak to mohla SESTRA vědět???Tak jsem samo poslušně zaplatila.
Kyž se nezadařil ani KET, přišlajsem opět moc smutná do doktorovy ordince a on mi po tom co jsem mu řekla, že se zase nezdařilo řekl: „No tak už konečně víme, čím to je, tak nastoupíme na další IVF, kdy můžete???“ Jak to mohl vědět čím toje? Přikládám to jedině jeho jasnovideckým zkušenostem. Řekla jsem mu, že už ne, že si musím já i mé tělo dát pauzu a navíc peníze netisknu. Za každou návštěvu 50,– za všechno poplatky 500,– no dali jsme za to všechno dost peněz.
Vykašlali jsme se na to a za „ušetřené“ peníze jsem si radši koupili lyžařskou výbavu a bavili se jinak. Dneska je to rok a já jsem otěhotněla přirozenou cestou a jsem v 19tt. Jestli ti můžu poradit, zajeďte si radši do Olomouce. Tam se myslím nepaltí ani za inseminaci a je to tam mnohem lepší. M0 známe se sice v gyncentru zadařilo napoprvé, ale taky to možná nebyla potřeba takhle radikálně.

Hodně zdaru vám přeju, miminko už na vás určitě číhá, jen čeká na správnou přílěžitost.

Vendelina+mimi 19tt

 
Anonymní  17.07.05 09:59

Ahoj Lucko

nedá mi to, abych pár řádků také nenapsala.
Jak jsem to začala číst, jako by se mě vybavila má minulost s Gyncentrem OV.
Ano p. Čermák tě víceméně posuzuje podle tvé otevřené peněženky. Jak řekla Vendelína , za všechno se tam platí. Ale co bych za to nedala , abych měla vytoužené mimi. Nejvíc mě rozčilovalo, že diagnozu se mnou řešila sestra v jejich zapisovacím boxu který byl spojen s čekárnou takže všichni slyšeli jak jsme dopadli a nebo kdo další s jakým problémem do CAR dochází. Snažilky se pletly těhulkám v čekárně , takže pro neplodné páry to bylo na psychiku jak blázen, když viděli těhulky jak to mají „za pár“Připadalo mi, že sestry jsou tam všeznalé . Bohužel i já natrefila a byla dána do péče Čermákovi a stačilo mi pár schůzek abych poznala, že nehodlá řešit příčinu neplodnosti ale co nejdřív zainvestovat do IVF. Když jsem jednou z CAR odcházela tak mě zastavila jedna plačící dívčina a říkala ať si na CAR dáváme velký pozor , ať si všechno zjišťujeme a na všechno se ptáme. Ona totiž byla po všem 3 IVF a její šance k otěhotnění byla ta tam. Samozřejmě měla statečného manžela a říkal že půjdou do adopce. Bohužel když dneska si na ní vzpomenu,tak si říkám kdo ví, jak by dopadla jinde. Nicméně já dobrovolně bez jakéhokoliv zamávání na rozloučenou z CAR raději odešla, dala jsem si pauzu v plození a šla dálkově studovat a vlastně si s manželem užívat a cestovat.
Po škole jsem se rozhodla jít do CAR znova ovšem jsem zvolila CAR v Olomouci. Já osobně vybrala Fertimed. Nemohu si stěžovat.Jednání mě přišlo hodně skvělé a profesionální a hlavně než udělali závěr, tak jsem měla všechny výsledky na stole. Ovšem i tak jsem si pro jistotu zjišťovala na netu, v literatuře a jinde jak si mou ještě pomoci, co bude ještě dobré vylepšit po zdravotní stránce a celkově jsem byla v obraze jaké jsou i jiné možnosti.
Bohužel mě zjistili PCOS a manža špatnej spermoš , takže jiná metoda než IVF nám šanci nedávala k // úspěchu.
Jak to dopadlo ? Dostala jsem do rukou MUDr. Vodičky a mohu ho jen a jen chválit. Je to zlatej mladej lékař, který ti všechno vysvětlí, je klidnej a pohodovej.Co jsem u Čermáka nesnášela, že neustále se díval na hodinky pro případ, že jsem tam přesčas a u Vodičky jsem byla v ordinaci do té doby, než jsem vše co jsem měla na srdci neřekla a on nezodpověděl.Prostě zlatej lékař.
A jaký je konec? Nyní jsem po 1 IVF , jsem v 9tt a máme dvojvaječná dvojčátka.Co víc si zatím přát? Hlavně dojít do cíle, protože i tak jsem stále na startovní čáře. Dokud je nebudu mít obě v náručí tak nemohu říct, že mám co jsem si po 9ti letech přála s manželem.

Toť asi vše. Přeji ti hodně štěstí a raději přejdi do jiného CAR.

KATIA a Bob s Bobkem

Doporučuji zajít na server www.neplodnost.cz tam je spousta holek, které s Gyncentrem OV mají zkušenost. Ať už kladnou tak i bohužel zápornou.

 
Mikina
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 17.07.05 19:14

Ahojky, i mě dala doktorka z gynekologie doporučení do CARu. Tenkrát do Apolináře, kde jsem nebyla vůbec spokojená. Taky neudělali skoro žádné vyšetření. Jen se rozhodli do mě cpát nějaké léky, které se navíc nesměly užívat v případě, že chce žena otěhotnět. Poslední kapka byla, když při vyšetření asistovali dva medici, aniž by se mě někdo zeptal, jestli já s tím souhlasím a doktor na mě řval. Když jsem se ho na něco zeptala reagoval jen na mediky. Já si tam připadala jen jako dobytek. Pak jsem přestoupila do Pronatalu. Péče a přístup super. Manželovi udělali spermiogram. Mě taky jen krevní testy + ultrazvuk a i u mě zjistili, že nedochází k ovulaci. Dostala jsem na 3-7 (?) den cyklu Clostilbegyt. Pravidelně se sledovaly vaječníky jak rostou. Pak jsem dostala injekci Pregnylu a mělo dojí k ovulaci a já měla podstoupi právě INSEMINACI. Inseminace proběhla a byla úspěšná hned na poprvé. Teď jsem skoro 7 týdnů těhotná.

Nevzdávej se. Změň centrum. Do Pronatalu jsem žádné doporučení nepotřebovala.
Inseminace nebolí a já jsem za ni nezaplatila ani korunu. Kromě Utrogestanu, který je k podpoře otěhotnění a na který se doplácí asi 60 Kč.

Snad jsem ti aspoň trochu pomohla. Měj se krásně a moc držím palce.

 
Anonymní  18.07.05 13:15

Ahoj Lucie,

Když jsem se konečně rozhodla založit rodinu ne a ne přijít do jiného stavu,má doktorka stále říkala nejméně rok se snažit a pak uvidíme,ale mě to nedalo od dětství jsem měla problém s výtokem a nepravidelná menstruace pokud jsem nebrala antikoncepci tak menzes nepřišel a po půl roku jsem si našla souk.doktorku a ta zjistila srůsty na vaječníku a že u mě nedochází k ovulaci, podstoupila jsem laparoskopii vaječníku a potom začla brát léky Clostyrbegyt s Metforinem a po pár měsících jsem otěhotněla bohužel ve 4tt samovolný potrat a pak 3měsíční pauza a znovu léky ve stejném složení a opět úspěch a ted jsem ve 38tt ikdyž začátky byly dost těžké a brala jsem léky na udržení těh.
Proto si myslim,že nikdy neni pozdě změnit lékaře ,aby Vám pomohl,jak píšeš hodně záleží i na přístupu a pochopení,,já toho svého našla na internetu platim teda roční poplatek 2000,–kč,ale nikdy těch peněz nebudu litovat .

Přeju ti hodně štěstí a brzo // čárky na testu

Marky

,

 
IvaV
Echt Kelišová 9144 příspěvků 18.07.05 13:28

Přidávám se k nespokojeným zákaznicím Gyncentra v Ostravě. Chodím sice o patro výše k paní doktorce. A otěhotněla jsem hned na první pokus, ale ten pocit kusu nábytku převládá i tady. Do té doby než jsem otěhotněla mi to nikdy nepřišlo, prostě jsem jen jednou za půl roku přišla na kontrolu. Napsali mi recept a hurá domů. Jako na běžícím páse.
Jenže v lednu jsem otěhotněla a přístup se nezměnil. Přijďte v tolik a tolik šup na váhu, změřit tlak (tak rychle neměří tlak ani v nemocnici takže silně pochybuji o správnosti výsledku) odevzdat moč a šupem do ordinace. Tam se vás pouze zeptají jestli máte nějaké dotazy a hned na kozu. Nikdo vám nevysvětlí co vám dělají, k čemu je to vyšetření a proč vám zrovna brali krev a jaké jsou výsledky. Nebýt zvědavá a nehledat v knížkách a na internetu. Tak nevím nic. Ani o triple testu ani o UTZ a co se na něm vyšetřuje. A když se zeptám na nějakou dorbnost, která mě zajímá většinou dostanu jednoslovnou odpověď že je to normální. Nevím jestli je to normální, ale u mé obvodní lékařky jsem zvyklá na lidský přístup a to tam mají narváno k prasknutí. Někdy se musím obvoďačky zeptat i na věci kolem těhotenství aby mi je vysvětlili, protože nemám nikoho jiného. Teď už vydržím ale hned po porodu odcházím k jinému doktorovi. Tak držím pěstičky ať se vám mimušci podaří a ať nemáte smůlu na další lékaře nelékaře. Pa Iva z Ostravy.

 
lucikry
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 18.07.05 14:26

Ahojky děvčata,
moc díky za Vaše odpovědi. A hlavně Vám gratuluji k bříškům. Moc Vám přeju, ať se Vám narodí zdravé mimiška.
Je vidět, že nejsem jediná která má pocit, že na gyncentru v OV (a i v jiných některých centrech) to jede jak na běžícím pásu. Já nemam nic proti umělému oplodnění, jen chci prostě nejprve vyzkoušet veškeré možnosti, které jsou dostupné. Ale to co chci já, pana doktora nezajímalo. Protože on se vlastně ani neptal.
Myslím si, že kdybych si umělé nechala udělat hned, stejnak by to nevyšlo, protože jak už jsem psala, mám zvýšenou funkci štítné žlázy a hlavně mě pan doktor Čermák tak vystresoval, že nebýt mého skvělého manžela, aby bych skončila na psychiatrii. Ale to by se pan doktor zaradoval, protože by měl další důvod jak mi pustit žilou. Ale já bych si přece jen chtěla nechat penízky na vybavičku, kterou určitě budu jednou chystat pro své mimi. Protože já se nevzdám a budu bojovat.
Ale hlavně mi šlo o to, předat mé zkušenosti jiným. Pokud mi to nevýjde ve čtvrtek z novým gynekologem, zkusím tu Olomouc. Taky jsem o ní slyšela jen samé dobré zprávy.
Mějte se hezky Lucka

 
Anonymní  18.07.05 18:01

Ahoj Holky, já jsem snad jediná, která měla s Gyncentrem Ostrava dibré zkušenosti. Asi to bylo díky mému gynekologovi, který poměry znal a řekl mi, že mám chtít pouze dr. Jaroše. Ten byl naprosto úžasný. vše vysvětlil , odpovídal na otázky a když se mi stalo ( ne jen jednou) že jsem zapoměla zaplatit za návštěvu,jen řekl, že až přijdu příště. Měla jsem na něj mobilní telefon, že mohu kdykoliv zavolat. Taky jsem měla štěstí na sestry. Když mě objednávaly, tak jsme se domluvily, že jim chvíli před termínem zavolám, jestli mám přijít, nebo je zpoždění (pracovala jsem v centru Ov). Takže jsem příšla a šla k dr..Udělal mi Uz výsladky jsem si přinesla od svého dr. (jeden vaječnk nemám drhý neprůchodný) a druhý pokus po 3mšsíční pauze po prvním byl úspěšný. Tak vám taky přeji takovou velkou rados, jakou máme už rok doma!
Gabra a Karolínka

 
Anonymní  18.07.05 19:36

Dlouho jsem uvažovala, zda se podělit, nechci pomlouvat, ale … Jsem 26tt, po 6 letech se stal zázrak a mimi nám spadlo samo do klína, takže své zkušenosti mohu popsat v klidu a odstupem. Před Gyncentrem OVA: Problém s otěhotněním jsme přes dva roky nijak neřešili. Pak jsem začala chodit do GPG centra k dr. Lipkové, která snad dělá vše kromě umělého (nadále u ní setrvávám, protože jsem moc spokojená.) Manža byl OK a mně dr. cca rok a půl dělala všechna možná vyšetření včetně průchodnosti vejcovodů, laparka a nasazení léků na vybuzení vaječníků - takže rok a půl se už něco řešilo, bohužel bezvýsledně. Pak mne poslala do Gyncentra výslovně za dr. Jarošem. Gyncentrum OVA: Tam jsme se k prvnímu pokusu (a u nich také poslednímu) dostali po téměř 3/4 roce!!!! Takže když si to spočítáte - dlouhá doba bez řešení, dlouhá doba s vyšetřeními a pak člověk už je zdecimovaný a vyčerpaný a nic se neděje, jen se očumují vaječníky a cvaká se za návštěvy. Že se nic nedělo není teda úplně pravda - oba s manželem si myslíme, že jsme dost vzdělaní a inteligentní a i přes to jsme se nechali ukecat na další laparko - je to sice menší ale přece jenom invaze do organizmu (a také do peněženky) - vždyť moje dr. mi již laparko dělala, tak si mohl vyžádat zprávu … (Také když jsem se o tom teď mojí dr. zmínila, tak sice nic neřekla, ale hodně se zamračila). No nakonec jsme se konečně dostali k IVF - nedělali se vůbec žádné horm. rozbory z krve, dávky se předepisovali čistě podle UZ, kde to teda taky nevypadalo nic moc - 3-4 folikuly. Taky že jo, bylo z toho nakonec jedno vajíčko. Do toho jednoho vajíčka jsme zainvestovali všechny úkony, co měly v naší situaci smysl, ale chtít s jedním vajíčkem dělat zázraky - no nepovedlo se. No a sestřičky? Po vstupních odběrech mi sestra do telefonu jenom řekla „Něco se tam našlo, přijďte si k nám“. Tak já celá vylekaná čekám na ordinační hod. (neordinuje se každý den), abych se u dr. Jaroše dověděla, že je vše v pořádku!!! Tomu se říká citlivý přístup k pacientkám a že ho v těchto chvílích potřebujete mraky. Jo dr. Jaroš se jeví jako pohodář, vše ochotně vysvětlí, popíše, ale střežte se mít své vlastní erudovanější dotazy a chtít něco vysvětlit více do hloubky. No a objednají vás na 10 a na řadu se dostanete klidně i ve 13 hod.
CAR Brno FN Obilňák: Původně jsme pak jeli za kamarádem na konzultaci a ani jsme nemrkli, už si nás tam zaregistroval, vyžádal si dokumentaci z Ostravy a řekl nám, jaký bude další postup k 2. IVF a kdyby bylo po jeho, tak asi jde rovnou na věc, žádné odklady a protahování, až jsme ho museli trochu brzdit, bylo před Vánocemi a tak … Protekce se projevila jenom v tom, že jsme nebyli tolik odkázáni na ordinační hodiny. Jinak jak jsme najeli na standardní stimulaci tak, jak ji absolvovalo x dalších běžných pacientek, tak jsem byla překvapená, jak věděcky se na to dá jít a jak to v OVA vlastně dělají na koleně. UZ mi udělali vnitřně i během měsíčků (čehož se dr. Jaroš štítil a kdybych mu nepřipomněla, že se chtěl během měsíčků na něco podívat, tak by UZ ani nedělal - takhle mi UZ sice udělal, ale jen tak zevně přes bříško). Stimulační dávky se určovali podle horm. rozborů krve, kde bylo krásně vidět, jak tělo ne/reaguje na stimulaci a UZ byly spíš na to se podívat, jak to tam vypadá. Tak se hned ukázalo, že já nereaguji ani na zvýšené dávky, pokus se zrušil a vzhledem k předchozímu vývoji IVF nám dali na výběr - vyplácat si zbylé 2 hrazené pokusy na své nereagující vaječníky nebo si je vyplácat na darovaných s nepoměrně lepší pravděpodobností úspěchu. Eticky a na rovinu, s úmyslem pomoci pacientce k dítěti a ne od peněz. (No a tento vývoj mi vzal zbytky nadějí, co jsem ještě měla a pak BUM a zrodilo se mimi. Říkali mi o těchto případech všechny kámošky, ale člověk stále doufá a poručit tomu nejde).
Info z druhé ruky a pomluva? na závěr: Víte jaký by pravděpodobně byl další vývoj, kdybychom setrvali v Gyncentru OVA? Tak si ještě přečtěte, jak dopadla jedna známá (a i sám dr. Jaroš se rád chlubí případy, co tam šli už na 10., 12. pokus). Tak tato známá také na stimulace téměř nereagovala, ale nebyl kdo by k tomu přistoupil více věděcky než je v OVA běžné a nebyl kdo by ji navrhnul využít dárcovtsví. Tak si vyplácala všechno, na co pojišťovna přispívá (1. zrušený a 3. realizované) a pak ji dr. Jaroš řekl, že až si našetří, tak ať přijdou a jako věrné pacientce ji dá slevu na injekce (protože tam umožňují pacientkám nechat/prodat nevyužité injekce? - nevím, já patřila ke skupině potřebných - a ty pak prodají potřebným za 100, 400, 500 Kč - určitě podobný trh s injekcema znáte na Internetu).
Doteď, když si vzpomenu, kroutím jenom hlavou, k čemu všemu se inteligentní člověk nechá ukecat, když jde o vytoužené dítě a jak je to zoufalé, když nemá srovnání a nedokáže posoudit, zda pro něj dělají opravdu vše co lze, nebo jenom tahají peníze s tím, že v tom lepším případě se to mimi povede …
Držím palečky všem.
Silvia + očekávané mimi

 
Anonymní  18.07.05 21:51

Ahoj Lucko,
mám taky špatnou zkušenost s Gyncentrem. O mimi jsme se snažili pět let. Mám stejný problém s ovulací jako ty a trošku se divím, že tvůj gynekolog nezkusil nějakou hormonální léčbu, já jsem třeba brala Clomhexal je to na uzrání vajíčka a většinou se to zkouší ještě před IVF. Mě moje zlatá paní doktorka Lipková takhle léčila, udělala mi spoustu vyšetření i laparoskopii a až potom nás poslala na umělé oplodnění. Manžel je v pořádku a tak jsem si myslela že to půjde jako po másle, ale spletla jsem se, bohužel jsme zamířili do Gyncentra jsme z OV a tak se to zdálo celkem logické než někde dojíždět. První dojem byl celkem dobrý šli jsme k dr. Jarošovi. Udělali nám vyšetření krve a manželovi spermiogram a hned se vrhli na IVF. Dávali mi dvě emrya a po transféru jsem mohla jet za hodinu domů, řekli mi že odvoz není nutný takže klidně tramvají!!!! Dopadlo to špatně a nevyšli ani zmrzlíci které jsme měli. Byla jsem hodně zklamaná, ale přesto jsem za půl roku podstoupila druhý pokus. Bylo to před vánocema, transfér byl 1. prosince a za 14 dní mi po telefonu řekli že jsem těhotná, ale že hodnoty testu jsou nižší tak ať přijdu za týden znovu na krev jenže to už jsem dostala silnou menstruaci a i přestu mi v telefonu sestra řekla, že jsem těhotná a že se to někdy stává, celé vánoce jsem byla na nervy protože můj dr. měl dovolenou a k jinému mě neposlali. Dopadlo to tak , že k doktorovi jsem se dostala po novém roce kdy na ultrazvuku nic neviděl a ještě mě postrašil, že by to mohlo být mimoděložní těh. ale že se nemusím bát že je to malá pravděpodobnost!!! Za pár dnů jsem dostala šílené bolesti břicha a teplotu tak jsem volala doktorovi na mobil a on mi řekl že mám přjít za dva dny protože tam není každý den a že mě vyčistí že v děloze asi něco zůstalo, to už bolesti byly obrovské tak manžel v noci hledal na internetu příznaky mimodělož. těh. měla jsem je všechny, ale protože jsem byla uklidněná doktorem, že je to malá pravděpodobnost tak jsem ještě den počkala a šla až v objednaný termín ( dneska si za to pěkně nadávám při představě co se mohlo stát!!) Doktor mi udělal ultrazvuk a to už jsem měla tekutinu v břiše, pořád tvrdil, že se nemusím bát a když mu manžel řekl že se díval na internet tak říkal, že tomu nemáme věřit že tam píšou samí laici, no ale pro jistotu mě poslal do nemocnice kde mě vyšetřili a okamžitě operovali. Měla jsem mimoděložní těh. asi šest týdnu staré takže mi prasknul vejcovod který mi odebrali. A tím jsme v Gyncentru skončili!!!!!!!! Byli jsme rádi, že jsem to přežila!! Dali jsme si po tom všem roční pauzu a potom začli jezdit do Olomouce do Fertimedu. Přístup úplně skvělý, sestřičky zlaté, pan doktor Vodička výborný!! Napřed nám udělali všechna možná vyšetření včetně genetiky a začli s inseminací kterou 6 krát za rok hradí pojišťovna, to nám v OV ani nenabídli asi by z toho nic neměli. Bohužel to třikrát nevyšlo tak jsme se pustili do posledního pokusu IVF a za měsíc nebylo co řešit!! jsem těhotná a jsme s manželem moc šťasní, stálo to za to a určitě FERTIMED můžu doporučit. Držím palce všem kteří ten těžký boj a věčné zklamání nevzdávají.

 
Anonymní  19.07.05 20:30

Ahoj Lucko,

přeju hodně úspěchů s novým doktorem; rozhodně se nedej zbytečně stresovat a neztrácej čas, kde nevidíš snahu.
K té tvé anovulaci:
Můj hormonální systém si taky dělal co chtěl, ovulace vyjímečně, spíš ne, anžel v pořádku, miminko se nedařilo, gynekoložka mi pořád cosi psala, většinou mi z toho bylo tak akorát „blujno“ a efekt žádný, takže jsme se s manželem rozhodli požádat o pěstounskou péči (stejně jsme to časem chtěli, jen v jiném pořadí) a kamarádka mi doporučila Sarapis. Sice to cosi stojí (balení asi 400 - na měsíc - vyzobala jsem jedno a půl, hormony i celkový zdravotní stav se upravily a byly dvě čárky. Doktorka sice strašila, že s těma mýma hormonama atd. se asi neudrží, ať se na to moc neupínám, nicméně malý měl jiný názor. Takže teď jsem jako hroch - ve 34tt.
Nevím jestli to bylo tím Sarapisem (už po něm otěhotněly dvě kámošky, co jim to předtím nešlo kvůli hormonální nerovnováze - stimuluje to prodkci přirozených hormonů, primární použití je pro ženy v klimakteriu) nebo tím, že jsme přestali tak prožívat.
Každopádně hodně štěstí. Eva

 
Anonymní  20.07.05 04:48

Ahoj Lucie,
po mimoděl.těhotenství mám jeden vaječník, prodělala jsem IVF v Olomouci/Fer­timed/, neúspěšně. O to větší bylo překvapení, když jsem měsíc na to zjistila, že jsem těhotná, ovšem spontálně.
V každém případě doporučuji centrum asistované reprodukce Fertimed v Olomouci. Jsou tam příjemní a ochotní pomoci. Iveta

 
lucikry
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 20.07.05 14:52

Ahojte děvčátka,
strašně moc Vám všem děkuji za Vaše odpovědi. Že jste byly tak hodné a napsaly jste Vaše zkušenosti. Doufám, že tyto zkušenosti pomůžou i jiným, nejen mě. Ještě jednou velké díky za Vaši psychickou podporu.
 Lucka

 
Anonymní  21.07.05 17:21

Jde vidět, že někteří lidé jsou promiňte to slovo HOVADA. Kdo nepozná co to je nemoct mít děti, ten to nepochopí. Jana

 
Anonymní  22.07.05 11:16

Ahoj, ja jsem mela sice jiny problem, nez ovulaci, ale musela jsem jit na IVF kvuli spg. Velmi se mi libil pristup v sanatoriu Pronatal v Praze a myslim, ze se tam vyplati jet i zdaleka, protoze je tam velmi slusne jednani, dokonce i co se tyce penez, coz jsem uprimne receno necekala. Slysela jsem ruzne komentare na ruzna CAR centra, ale mam pocit, ze Pronatal je rozhodne jedno z nejlepsich a proto ho vrele doporucuji vsem. Jenom kdyby ty cekaci doby nebyly tak dlouhe…

 
Anonymní  05.08.05 20:03

ahoj, píši možná pozdě, ale doporučuji centrum reprodukční medicíny ve Zlíně.

 
Anonymní  09.08.05 09:31

Ahojte,

srdečně Vás zdravím z Ostravy. Zrovna jsem se jen tak koukla, na tyto webové stránky a jak jsem nikdy nic nepsala, na tohle prostě musím odepsat.

Já chodím do Gyncentra asi už od roku 2000. Po dobu mého léčení jsem od MUDr.Čermáka přešla k MUDr.Jarošovi. A minulý měsíc jsem dokonce skončila i u MUDr.Černotové. A jednání skvělé, milý a chápající přístup, kdykoliv se chci na něco zeptat či mám nějaký problém, mohu se kdykoliv na ně obrátit. Takže si nemohu na nic stěžovat, a už vůbec ne na sestričky. Jak p.Hanáková, tak p.Klecandová,tak p.Foltýnová, všechny jsou v pohodě a vždy se ke mně chovaly mile. Že jim jde o peníze? Kdo je v této době době nechce? Mám kamarádky i v Olomouci a ve Zlíně a dokonce jedna byla i v Pronatalu. Nebuďte naivní, všude je to stejné, všude se platí a všude se léčí stejně!

Dost mě zarazilo, že si jedna z Vás stěžuje na to, že odkupují nevyužité léky. Asi nevíš, kolik se skutečnosti stojí, a pokud máš vybrané veškeré hrazené pokusy, tak tohle je finanční pomoc dost veliká. Pokud Ti doma nějaké léky zbydou, musíš je odevzdat do lékárny, kde je znehodnotí, nebo kdo ví, kde skončí, pokud je balení nepoužité. A tady skončí aspoň, tam kde mají, u lidí, které je potřebují…

Myslím si, že pokud pacientka neotěhotní, hned ji připadá, že to centrum, kde se léčí je nejhorší v celé republice, ať se v Ostravě, Olomouci, Brně, či Praze.

Musíte si hlavně uvědomit, že pokud to má vyjít, tak to vyjde ať je to kdekoliv a kdykoliv, hodně závisí na psychice!!

Přeji Vám, ať všechny otěhotníte, ať jste spokojeny se svým lékařem a pokud už těhotné jste, tak ať se Vám narodí krásné a zdraví miminko.

Monika, Ostrava

 
Anonymní  13.08.05 07:57

Ahoj Moniko,

Jsem moc ráda, že jsi spokojená s gyncentrem. Ale předpokládám, že když už centrum navštěvuješ tak dlouho, tak si ještě neotěhotněla.
Neříkám, že neúspěch je vždy vinou gyncentra, ale můj případ byl docela jednoduchý a taky jsem se nedočkala.Nedávám to za vinu ani Čermákovi, ani sestřičkám, nikomu. Jen prostě vím, že to příroda nechtěla. ALe co mi vadilo bylo to, že se mnou Čermák jednal jako s kusem a bez kouska pochopení mě hnal do dalšího pokusu a nikdy si nezapomněl říct o peníze. Těhotenství je citlivá věc, zvlášť pokud se nedaří a čekala jsem od něj chápající přístu a ne jen: „nevyšlo? Nevadí, jdeme do dalšího, kdy donesete zálohu?“
Nemáš taky pravdu, že všude se platí stejně. V mnoha centrech se třeba vůbec neplatí za IUI a v Ostravě je to tuším kolem pěti tisíc. Ale to už je jedno.
Já dneska přirozenou cestou čekám svou vysněnou holčičku a na gyncetrum vzpomínám jen jako na minulost. Doufám, že už tam nebudu muset:o)

Měj sekrásně, pokud ještě miminko nemáš, tak ať se ti velmi brzy podaří a tvá dobrá zkušenost ať přetrvává!

Vendelina+Ema 23tt

 
Anonymní  14.08.05 16:17

Ahoj Vendelino,
zdravím Tě a moc díky za odpověď,
máš pravdu v tom, že Čermák, je prostě „Čermák“ :o))), a proto už chodím k Jarošovi… No co naděláme, nejsme první ani poslední, které se u Čermáka nechaly vyšetřit… A pěkně na to naletěly…
Jinak s těma cenama jsem se asi špatně vyjádřila, platí se všude… Všechny centra chtějí peníze. Někde je drahší to, jinde tohle. Ale léčba je vesměs stejná… A pozor, IUI už je zdarma :o) a IUI dárcem za 500,– :o).

Těhotná zatím „bohužel“ nejsem, protože se na mě Pán Bůh pěkně vyřádil a zdravotně jsem na tom ohledně vejcovodů a vaječníku dost zajímavě, ale už to beru s rezervou a s nadějí, že i se snad stanu matkou. Ať už formou těhotenství, či adopce.

Víš důležitou roli hraje i to, že jsem jen tak z legrace uvažovala o změně centra, ale všude je to „daleko“ a představa jak často lítá člověk na ultrazvuky a pro léky a na konzultace, bych musela opustit zaměstnání, protože pracuji v soukromé firmě a tam se nějaké návštěvy lékaře sice tolerují, ale odsud posud, a protože bez peněz ani k doktorovi nelez, tak jsem raději přestala uvažovat.

S léčbou u Jaroše jsem spokojená i s personálem, takže to beru s rezervou.

Takže se zatím měj moc hezky a jsem ráda, že budeš mít Emu, je to hrozně krásné jméno!!!

Drž se, opartuj se a jestli budeš chtít, tak se zase někdy ozvi, pá Monika
monajska@seznam.cz

 
Anonymní  21.08.05 23:51

Ahoj Lucko,
je mi lito, ze ses musela poprat s nasim zdravotnictvim,ale kdyz jste oba v poradku tak ti muzu odporucit Prirozenou regulaci poceti Dr.E.jonase, ktera by ti jiste pomohla.Je to jenom na tobe. www.centrum.jonas.com
 Jana

 
Anonymní  24.08.05 08:07

A jéjé Už jsem si myslel že jsem sam co naletěl Mě to stalo jen 50000..Apak nas poslal na dalši vyšetřeni… Asi by to stalo dalšich 50 hihi Smutne když i zdravi a děti budou pro bohate !!! Nu ale neva. Snad se to podaří jinde.Na druhou stranu na ten terennímedour doktora někdo musi vydělat. Všem přeji at se vam to povede. Šauky!!!

 
lucikry
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 24.08.05 16:45

Ahojte,
moc Vám všem děkuji za rady.

Mám pár otázek. Takže k Janě, psala si ať vyzkouším metodu Jonáše, tu jsem si nechala udělat, ale plodné dny mi vycházejí vždycky na menzes, blbé, že? Měla jste už některá tento problém?

Ještě dotázek k Monice, psala jsi, že jsi se léčila nejdřív u Čermáka, pak u Jaroše a skončila jsi i u Černotové. Proč přecházíš, jaké máš problémy (jestli se můžu zeptat) a jaké jsou rozdíly v péči. A hlavně, když přejdeš k jinému dr. platíš vstupní poplatek 500,–Kč. Moc dík za odpověď.

Ještě jednou Vám všem moc dík za podporu.

Víte, co je ještě zajímavé, když jsem psala na internetoveho fóra stránek gyncetntra, že jsem nespokojená, vůbec se to tam neobjevilo. Ale zato tam je forum z názvem: Konečně jsem našla centrum IVF kde problematice opravdu rozumějí a můj letitý problém konečně vyřešili. Dobrý ne.

Mějte se hezky a pište zkušenosti, jak dobré, tak špatné. Dalším snažilkám to určitě pomůže.
Díky Lucie

 
Anonymní  25.08.05 08:09

Ahoj,
my taky chodíme do Gyncentra. Začli jsme se léčit u Čermáka, ale protože je děsně na prachy, přešli jsme bezplatně k Jarošovi, kde chodíme dodnes a jsme spokojeni, zdá se,že to myslí dobře a snaží se nás léčit, sic se to nedaří, ale myslím, že postupy IUI a IVF jsou všude stejné. A protože oba pracujeme v zaměstnaneckém poměru, nemůžeme si dovolit dojíždět do jiných vzdálených center. S gyncentrem jsme spokojeni. Jsou milí a vstřícní a chápaví. Máme známe, kteří byli v gyncentru a pak přešli do Olomouce a pak se stejně vrátili zpět do gyncentra.Je to všude stejné.
Držte se.
 Vlaďka

 
Anonymní  27.08.05 09:31

Ahoj Lucie.
K Tvým otázkám, od Cermáka jsem odešla, protože jsme si „nesedli“. Přešli jsme bezplatně k Jarošovi, a u Čermotové jsem byla jen 2× na kontrolu, protože Jaroš byl mimo Ostravu. Ale nadále chodíme k Jarošovi a jsme spokojeni.
500,– platíš jednou za vstup do Gyncentra.
Ahojky a měj se hezky, přeji krásné léto.
 Monika

 
Anonymní  27.08.05 09:35

Ahojky Jani,
koukala jsem se na tu stránku a prosím Tě napiš mi, jakou si s tím měla zkušenost. Mě to připadá úsměvné a skoro legrační. Mám cyklus pravidelný, ale protože jsem podstoupila několik IUI a IVF, tak jen mám celkem o dost dní posunutý a¨zdá se mi poněkud naivní, že ti podle data narození a hodiny zjistí, kdy mám nejlépe otěhotnět…

Ahoj a napiš, celkem mě to zajímá
Vlasta

 
Anonymní  08.09.05 13:39

Ahojky..jsem „dlouholetá“ pacientka tohoto zařízení.
Můžu všem vřele doporučit…jen se nebát zeptat lékaře, setřiček…vždy Vám rádi a dostatečně odpoví…Mám zkušenosti s oběma pány doktory…opravdu si nemůžu stěžovat…
Mé „kolegyně“ navštěvují Fertimed, protože nebyly spokojeny s Ov…ale taktéž bez úspěchu…prostě není to „o centrech…ale o štěstí…“

Všem přeji HODNĚ ŠTĚSTÍ…*****

 
klientkaGyncentra
Nováček 1 příspěvek 08.09.06 11:38

Přeji pěkný den a i když vidím, že diskuze ohledně Gyncentra v Ostravě je již asi rok stará, nedá mi, abych vám zde k tomu něco nenapsala. Ano, o peníze jim jde hlavně. a bude to asi proto, že pan doktor Čermák  má na Stodolní ulici music club Maják, na jehož zařízení samozřejmě peníze potřeboval. A taky je potřbuje samozřejmě na tu slečnu, kterou si kromě manželky vydržuje. Nešla bych k němu ani náhodou. Slyšela jsem ho totiž v již zmíněném music clubu, jak se baví o dělání gynekologického vyšetření pacientkám… nechutné a neprofesionální. K Mudr.Černotové chodím a kromě příšerně protivných a neochotných sestřiček mi nic výrazně nevadí. Tedy kromě toho, že když jsem ji popsala určité bolesti, dala mi asi po páté Clotrimazol…To je asi všelék nebo co…A tak jsem ji po 6. opět přišla říct, že mám pořád ty bolesti a konečně mě vyšetřila… Děs běs… Nejhorší jsou asi ty sestry, které jsou tak na facky. Jo a ještě mě docela pobavilo, když mi Mudr.Souček asi dvakrát předepsal tablety, které se už dva roky nevyrábějí… Tak zdravím a přeju jen milé a hodné doktory, hlavně gynekology, a ochotné sestřičky!

 
Riva
Nováček 1 příspěvek 13.09.06 13:35

Ahoj holky, reaguji na poslední příspěvek „klientky gyncentra“ z 8.9.2006. Jsem až překvapená, že můj a manželův odhad Mudr. (proč dávají tento titul člověku, který nemá v těla kouska lidského přístupu a ještě v takové oblasti, to nechápu!!!) Čermáka byl tak přesný. Naprosto věřím tomu, jakým stylem se vyjadřoval o svých pacientkách. Taky jsem k němu chodila, ale už jsem to nevydržela  a přešla k Mudr. Jarošovi. Nedivím se, že se u něj musí čekat. Je skvělý. Čermák s námi jednal, jako bychom byli úplně stupidní a on jediný ten chytrý. Údajně nám vysvětloval finanční stránku, ale čím víc toho řekl, tím to bylo zastřenější a nelogičtější. Byl úplně vytočený tím, že jsme si dovolili chtít vědět, za co po nás chce tolik peněz. Po poslední návštěvě jsem dokonce brečela a málem to vzdala. Místo aby nás podpořil, tak nás zdeptal. Dvakrát běhěm návštěvy telefonoval a ani jednou se za to neomluvil. Vypadalo to, že my obtěžujeme jeho. Asi si neuvědomuje, že jsme jeho zákazníci. Vietnamci na tržnicích by ho měli učit jak česky, tak uctivému chování. A to ani nezmiňuji, že zejména v tak složité situaci, ve které všichni jsme, vyžaduje ještě daleko lidštější přístup.
Takové negativní emoce, které ve mne ten člověk vyvolal, jsem už dlouho nezažila a popisovala bych je dlouho. Ale nestojí mi za to. Doporučuji všem, co se jen trochu u něj necítí, aby přešly k jinému lékaři. Ať si gyncentrum uvědomí, že on by léčit neměl a už vůbec by neměl být prvním kontaktem po rozhodnutí o návštěvě centra pro léčbu neplodnosti. Zřejmě je spolumajitel centra, ale v tom případě jde sám proti sobě. Věřím, že kdo má tu možnost, tak raději jede až do Olomouce, jen aby se s ním už nesetkal.
Chci se ale zastat sestřiček, jsou tam minimálně dvě moc milé. Jedna je taky důlěžitá, ale alespoň se snaží být milá:-)
Byla jsem zoufalá, ale už zase věřím, že existují lékaři, jejichž zájmem je pomoct nám a pochopit nás a nejen se na našem neštěstí obohatit.
Držte se!    

 
halentilka
Nováček 1 příspěvek 25.04.07 12:43

Taky bych se s Vámi chtěla podělit o zkušenosti s Gyncentrum v Ostravě. Rok jsme se s manželem pokoušeli o miminko, ale bohužel se nepodařilo, proto jsme se s nadějí přihlásili do Gyncentra. Zjistili se tyto problémy. Manžel - málo pohyblivé spermie, já - nedozrávají vajíčka. MUDr. Čermák byl „šťastný“, že je v něčem chyba a hned zmínil umělé oplodnění (léčení by prý bylo zbytečné) a sestra s námi chtěla hned začít vyplňovat formuláře.....
Ptala jsem se jakou máme naději, že otěhotním pohlavním stykem - bylo mi řečeno 10 %. Vše jsem obrečela, ale věřila jsem… Dala jsem se na různé přírodní produkty. např. kapky Naděje http://www.r-web.cz/…je/index.htm , nebo jsem si nechala udělat kalendář početí od astrologa E. Havelky (200 Kč), cvičila jsem uvolňovací cviky na páteř apod. Po 3 letech se nakonec stal onen „10 % zázrak“ . Mám krásného  půlročního chlapečka (i bez pomoci gyncentra).
Všem snažilkám přeji, aby se taky brzo dočkaly malinkatého uzlíčku zázraku. Vydržte, hodně štěstí!!!

 
ivca0707
Nováček 1 příspěvek 09.07.09 16:08

Všechny Vás zdravím,  

já mám zkušenosti z gyncentrm v Ostravě dobré. Navštěvovala jsem ho v roce 2005 a chodila jsem k Mudr. Jarošovi. Můj gynekolog mě poslal přímo k němu, říkal, že je tam jediný schopný. Jak jsem zjistila, už tam nepracuje, odešel pracovat do ciziny.  U nás byla chyba na straně manžela, ale mě byly provedeny všechny potřebná vyšetření a odběry krve. Absolvovala jsem IVF a zadařilo se hned na první pokus. Jen mi uzrálo jen jedno vajíčko, takže mi nemohly zavést slibované 2 a ani nemohly zamrazit. Byla jsem s péčí pana doktora spokojená i v době, brzkého těhotenství, začala jsme silně krvácet a podařilo se mu pomocí léků miminko udržet tam, kde mělo být. Teď jsou naší holčičce už 3 roky. Druhé mimi zatím neplánujeme a pokud někdy ano, tak jedině přirozenou cestou.

 
jurajjurajjuraj  28.04.13 14:52
gyncentrum ostrava 2013

No nejsem sice holka ale protoze se nam taky nedari tak sem tam sel na spermiogram ( az druhy den sem prisel na to ze v polance je fertimed- nebo tak nejak ) takze : objednal sem se, jeli jsme 60km, 20 minut jsme hledali misto na zaparkovani, vsechny parkoviste na karty, zavolal sem z auta do gyncentra ze tam sem objednany a jestli maji nekde svoje parkoviste nebo at mi poradi kde mam zaparkovat- absolutni nezajem, pak me nasmerovali cajti a zaparkovali jsme, prisli jsme do gyncentra a cekali jsme ze kdyz tam ma mit clovek klid a pohodu tak i chodby budou nejak vypadat ale smula, sli jsme do druheho patra tam se poresilo obcanku atd a sel jsem do odberove mistnosti, mistnost metr a pul na metr a pul, plastova zidle jak u tamanu, nefunkcni televize, umyvadlo a zadny vesak (takze pokud si chce clovek neco sundat tak nejspis na zem ukladat do kominku ), odevzdal jsem vzorek a rekli nam stavte se za hodinu zhruba a HLAVNE zaplatte v pokladne ted hned, o babe v pokladne skoda slov, jenom ji zajimalo jmeno a kdyz dostala prachy tak ani bu ani mu a sli jsme.

za hodinu jsme prisli ( oteviraci dobu maji psanou do 16h. prisli jsme 14:07 a trefili jsme na posledni zenskou ktera uz byla pomalu taky na odchodu, ta nam jeste vysledky dala, neco malo vysvetlila a zbytek jsme si museli zjistovat na netu, nektere vysledky nebyly napsany vubec

no a tak hned co jsme vysli jsme se s manzelkou behem par sekund shodli ze i kdyz se darit nebude a umele plati pojistovna tak temhle SMEJDUM pojistovna za nas platit nikdy nebude, radeji jezdit o 100km dal nez do gyncentra v ostrave

no a druhy den jsme prisli na to ze fertimed mame z baraku o kilometr dal jenom jinym smerem trosku

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 28.04.13 16:19

V ostrave nedoporučujem žiadne centrum. Skúšala som Eurofertil, ale nebola som spokojná. Prešli sme do Olomoca sice máme za sebou ďalší neúspešný pokus, ale je tam iný prístup a som spokojná.

Příspěvek upraven 28.04.13 v 16:20

 
anonymanonym  29.04.13 16:54

Do Gyncentra jsem také chodila. Ano, vybavila jsem, že jsme museli platit téměř i vzduch, který dýcháme. Byli jsme nespokojeni. Nikdy bych tam již nešla. Když jsem začala po IVF krvácet, volala jsem tam, ani mě nepřepojili na doktora. Jen řekla výběrč poplatků, přidejte si prášek. :pocitac:

 
Anonymní  17.06.15 15:33
Zkušenost Gyncentrum Ostrava

Ahoj holky,

tak i já mám špatnou zkušenost s Gyncentrem v Ostravě. Po více než roce snažení jsem od svého gynekologa dostala doporučenku na Gyncentrum v Ostravě. Pročítala jsem si různé recenze a i když většina jich byla negativních, řekla jsem si, že si názor udělám sama. Bohužel…, ale taková tragédie to u mne naštěstí nebyla.

Psal se konec roku 2013. Nejprve mi v Gyncetru předložili vstupní dotazník, smlouvu a pak mi pan Dr. Čermák vysvětlit, že nejprve musíme zjistit hormony z krve, partner také a k tomu spermiogram. Vše bylo v pořádku, dle pana doktora, prý se nemám bát, já děti mít budu. A tak mne poslal na laparoskopií, aby zjistili, jak jsem na tom vnitřně - srůsty, neprůchodnost vejcovodů atd. na Fifejd. Opavu, kam jsem chtěla a je pro nás blíže, mi nedoporučil, že přeci jen mají s Fifejdami vynikající spolupráci.

A tak jsme v květnu 2014 podstoupila laparoskopií, při které mi odebrali jeden vejcovod, protože byl neprůchodný. Nicméně dle lékařů z nemocnice mi bylo doporučeno, že si mám dát nejdříve do pořádku štítnou žlázu, zkusit s pomocí hormonů IUI, a kdyby to po roce nevyšlo, tak že by doporučili IVF.

Po propuštění z nemocnice jsem se měla hlásit v Gyncentru. Panu Dr. Čermákovi jsem předala propouštěcí zprávu a čekala, že mi napíše hormóny a uděláme IUI. Inu jaké bylo mé překvapení, když jsem během 2 sekund od předání propouštěcí zprávy panu doktorovi slyšela otázku z jeho úst, kdy že tedy to IVF uděláme? Samozřejmě jsem mu řekla doporučení z nemocnice, které se pana doktora velice dotklo, a řekl mi, že s mojí diagnózou jedině IVF, žádné hormony a IUI, prostě jen IVF je jediné možné a správné řešení. Podotýkám, že se na mne ani jednou nepodíval (na koze jsem prostě u něho ještě neseděla) a v tu chvíli jsem si uvědomila, že už k tomu ani mít příležitost nebude. Připadala jsem si jako další možný kus do jeho sbírky.

Hned ten den jsem se objednala na konzultaci mého stavu do Fertimedu v Polance. Sice se mi nelíbilo, že dělali hned genetické testy atd, ale na druhou stranu… to se psal červen 2014.

Byla jsem řádně vyšetřena, zařadili mě do blížící se studie IVF (splňovala jsem všechny podmínky), při které bych nemusela nic platit a pojišťovna také ne, nicméně že přece jen zkusíme IUI při ovulaci u nechybějícího vejcovodu a to bez hormonů (to kvůli té možné studií), co kdyby to vyšlo. Také mne okamžitě poslali na endokrinologií se štítnou žlázou. No prostě vše naprosto jinak než v Gyncetru.

Od poloviny července 2014 beru léky na štítnou žlázu, několik ovulací bylo na špatné straně, tedy tam, kde není vejcovod, studie se odročila na jaro 2015, a tak zbývalo jen doufat a čekat na ten správný měsíc a ovulovat na straně, kde vejcovod nechybí.

A podařilo se. Hned při prvním IUI se oplodněné vajíčko uchytilo (spermie zaváděl pan Dr. Holub) - říjen 2014 - no a dnes mám pár dní před porodem.

Děkuji všem z Fertimedu za skvělý přístup. Všichni jsou tam naprosto úžasní, a jak jsem slíbila, určitě tam s mimi zajedu a poděkuji.

Katka a mimikluk 37+0 :lol:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

i já byla neplodná


Reklama