1. dítě šlo, o druhé se snažíme už 3,5 roku

Anonymní
11.11.19 13:50

1. dítě šlo, druhé nejde

Zdravím,
první těhotenství vyšlo po 5 měsících snažení. Teď se snažíme už 3,5 roku a stále nic. Podstoupili jsme 2× IUI a poté i IVF. ET skončilo jako biochemické těhotenství. Nyní jsem po KETu a čekám na výsledek. Partner je stejný, spermiogram měl trochu zhoršený ( špatný progresivní pohyb spermií, ale při OPU ho měl ok). Mně zatím nic nenašli ( na laparo nebo hystero jsem teda nebyla). Dr. říkal, že nevidí nic, proč by to nemohlo vyjít. Krom teda věku, je mi 37. Imuno a genetika se zatím nedělala, když jedno dítě přirozeně mám.
Chci se zeptat, zda jste to někdo měl podobně. První dítě přirozeně a druhé nejde ( stejný partner). Co vám našli jako příčinu, proč se nedařilo otěhotnět?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
11.11.19 13:55

Já. První dítě ihned po vysazení antikoncepce, druhé až za 5 let po 3 ivf. Na příčinu se nepřišlo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.11.19 13:57
@Anonymní píše:
Já. První dítě ihned po vysazení antikoncepce, druhé až za 5 let po 3 ivf. Na příčinu se nepřišlo.

A mohu se zeptat na věk?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.11.19 13:58

První ve 30,druhe v 35. Třetí se nepodařilo už bohužel vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
39655
11.11.19 13:59

Ahoj, jen chci napsat, že imunita se během života vyvíjí. Mě s malou stačilo mít 4mg kortikoidů a teď jsem byla až na 16mg. Ale potratila jsem 4× pak dítě pak 1× a teď jsem ve 20tt.
Poprvé když jsem byla těhotná my bylo 30, rodila jsem v 35 a teď je mi 39

Příspěvek upraven 11.11.19 v 14:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1297
11.11.19 13:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 14:03

Me delali i genetiku a imuno, prvni dite bylo po roce a neco ve 32 a druhe jsme resili 5let, 2ivf, iui ani nepocitam. Pak jsme se na to vykaslali, protoze uz by jsme dalsi nestihli do 39 na pojistovnu a za mesic jsem byla tehotna z jednoho sexu ten mesic. Mam rocni holcicku a je mi 40, deti od sebe 6 let. Moje kamaradka to same, misto IVF jeli na hory a bylo. Ono cim vic clovek chce, tim min to jde:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 14:07

@kytkalenka a první máte přirozeně? Zjistili vám nějaký problém, proč to nemohlo jít?
Já jsem to měla vypuštěné z hlavy dost dlouho, až si teď říkám, že jsem tím akorát ztratila čas.

• Nahlásit
  • Citovat
241
11.11.19 14:10

Clovek si myslim na to nemuze furt myslet od moji mamky kamaradka v 17letech porodila dcerku a pak se jim nedarilo az s toho byla s manzelem nestastna nedarilo se jim 15let uz zazadali o pestounskou peci chodily do poradny po ukonceni kurzu zjistila ze je tehotna clovek se musi upnout na neco jineho a nemyslet na miminko a pujde to samo tak hodne stesti at se dari :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 14:11
@Anonymní píše:
@kytkalenka a první máte přirozeně? Zjistili vám nějaký problém, proč to nemohlo jít?
Já jsem to měla vypuštěné z hlavy dost dlouho, až si teď říkám, že jsem tím akorát ztratila čas.

Ja si take myslela, ze jsem nad veci, ale v te hlave to nekde je. Ja mam PCOS, nepravidelne snad vsechno a i tak nakonec jsou oba prirozene. Prvni jsme vlastne pocali o vanocich, kdy jsme se rozhodli, ze budeme tedy nejdriv stavet, kdyz to nejde a pak to resit dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39655
11.11.19 14:14

Se mnou ve skupince byla holka co měla první bez problémů a pak 4 potraty, pomohlo ivf s pgs. Jinak ti nebudu radit ať to vypustíš, znám ten pocit a kolikrát je çlověk zlomené a sna6í se že setrvačnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 14:15

@kudlanka1 děkuji, ale pokud tím sama neprocházíš, tak nemůžeš jen tak říct, že na to nemůžu myslet. To prostě fakt nejde. Ale nejsem na to úplně upnutá. Jedno dítě mám a prostě se jen snažím přijít na to, proč nejde druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
13406
11.11.19 14:16

Tak ve 37 to muze uz byt i vekem. Nerada to rikam, sama jsem stara matka, ale tak to proste je.

U mne neslo ani jedno na hop sup. Na prvnim diteti jsme pracovali 14m a porodila jsem ve 37 a na druhem jsme pracovali 19m a budu rodit ve 40 po Novem roce.

Navic mam podezreni, ze u mne hraje roli psychika. Protoze hned na zacatku snazeni se mi pokazde zadarilo skoro okamzite, ale bylo to biochemicke. A potom dlouuuuuuuuho NIC a teprve, kdyz jsem to vnitrne kompletne vzdala, tak jsem byla naraz zase v tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 14:17
@kytkalenka píše:
Ja si take myslela, ze jsem nad veci, ale v te hlave to nekde je. Ja mam PCOS, nepravidelne snad vsechno a i tak nakonec jsou oba prirozene. Prvni jsme vlastne pocali o vanocich, kdy jsme se rozhodli, ze budeme tedy nejdriv stavet, kdyz to nejde a pak to resit dal.

No já chci změnit práci a možná kdybych dala výpověď, tak otěhotním. Jako zákon schválnosti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.11.19 14:22

@warita je mi to jasné, že věk je u mě velké mínus. Ale něco tam je, proč to nejde. Ve 34, když jsme se začali snažit, to jsem snad tak stará nebyla, ne :lol:?
Tobě a tomu malému drobečkovi přeju hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama