Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Prasknutyho kondomu by si všiml, test máš negativní, těhotná nejsi. Menstruaci 4× za rok bych teda nenazyvala pravidelnou.
@JancaS84 To jsem asi blbě napsala. MS jsem dostala cca až za rok po porodu a od té doby byla pravidelná.
@Anonymní píše:
@JancaS84 To jsem asi blbě napsala. MS jsem dostala cca až za rok po porodu a od té doby byla pravidelná.
Jejda, to jsem asi já spíš blbě pochopila. Už jsem dneska K. O. Ale pokud je od toho styku už víc jak 14 dní a test je negativní tak těhotná nebudeš.
@JancaS84 Nemyslím si ani, že bych byla těhotná, prasknutého kondomu bychom si fakt doufám všimli. Spíš nechápu, proč mám tak zpožděnou MS a jestli s tím mám jít na gyndu nebo čekat nebo kdy tam zajít.
@Anonymní píše:
@JancaS84 Nemyslím si ani, že bych byla těhotná, prasknutého kondomu bychom si fakt doufám všimli. Spíš nechápu, proč mám tak zpožděnou MS a jestli s tím mám jít na gyndu nebo čekat nebo kdy tam zajít.
Ještě bych klidně týden pockala. U toho kojení občas nějaký výkyv bývá.
@MiaPa Aha, no právě nemám takovou zkušenost. Po prvním porodu to taky trvalo skoro rok, než jsem to dostala, ale měla jsem pak ms pravidelnou a ovulaci taky (snažili jsme se o druhé a měřila jsem bazální teplotu). Nekojím už nijak intenzivně, tak jsem si právě myslela, že to už na ms vliv spíš nemá.
@Anonymní píše:
@MiaPa Aha, no právě nemám takovou zkušenost. Po prvním porodu to taky trvalo skoro rok, než jsem to dostala, ale měla jsem pak ms pravidelnou a ovulaci taky (snažili jsme se o druhé a měřila jsem bazální teplotu). Nekojím už nijak intenzivně, tak jsem si právě myslela, že to už na ms vliv spíš nemá.
Vliv na posunutí menstruace může mít opravdu spoustu faktorů, kojení a s tím spojené hormony můžou být jedním z nich. Pokud myslíš, že tím kojením to není, klidně může mít vliv na menses i stres, nedostatek spánku, prodelani nějaké infekce… I pravidelná menstruace se prostě jednou za čas může opozdit z různých důvodů… Neprožívala bych to tak.
Pokud máš test negativní a styk byl s kondomem, těhotenství bych vyloučila. ![]()
Ahoj holky,
mám 10 dní zpožděnou MS. Kojím (má 16m) cca 5× za 24 hod. MS jsem měla od porodu zatím jenom asi 4×, ale víceméně pravidelnou. Po prvním porodu taky nemám zkušenost, že by MS meškala, i když jsem ještě kojila.
Test jsem si dělala naposled dnes ráno a jednoznačně negativní. Kolem ovulace sex proběhl, ale s kondomem. Ale muž to nekontroloval, tak mě napadlo, že ten kondom mohl prasknout, aniž bychom si toho všimli.
Těhotná se necítím, akorát mám pořád podezřele dobrou náladu
Nemáte prosím někdo zkušenost? Díky.