18 a bydlení sama

Anonymní
18.8.20 20:15

18 a bydlení sama

Dobrý den, večer nebo cokoliv. Ano, přemýšlela jsem o brigádě ale ta by fakt moc nefungoval protože se musím učit déle než ostatní což mám teď vyzkoušené.

Ale můj problém je to, že doma se opravdu pořád hádáme a u mého otce je už tak dost starostí a on se o mně starat nemůže a moje matka je jaksi taksi nic moc ke mně.

Studuju hodinu autobusem dál od mého baráku a aby toho nebylo málo tak to je praktická sestra.

Dneska jsme se s mámou pohádali a já se definitivně rozhodla že v osmnácti odejdu. Ona by mně prý stejně vyhodila z rodinného baráku.

Ale moje otázka je kdyby se něco takového stalo jak by jsem mohla bydlet sama. Jestli bych měla právo na nějaké extra příspěvky a nebo co vůbec dělat.

A než se někdo zeptá, tak je moje matka dostatečně toxická že jsem šla i na sociálku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19009
18.8.20 20:20

Bydlet sama muzes, staci spolubydleni s jinymi studenty, tam to pak vyjde celkem levně. Na nejake davky nejspis mit narok nebudes. Dokud studujes mas narok na alimenty od rodičů a pokud teda hodlas zit sama, tak nejaka brigada by mela byt samozřejmost. Jen z alimentu nevyzijes. Osamostatneni neni levna zalezitost, budes si muset platit sama uplne vse a kolikrat pubertal zijici u rodicu nema absolutne prehled, kolik co stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 20:25
@Kriss Tina píše:
Bydlet sama muzes, staci spolubydleni s jinymi studenty, tam to pak vyjde celkem levně. Na nejake davky nejspis mit narok nebudes. Dokud studujes mas narok na alimenty od rodičů a pokud teda hodlas zit sama, tak nejaka brigada by mela byt samozřejmost. Jen z alimentu nevyzijes. Osamostatneni neni levna zalezitost, budes si muset platit sama uplne vse a kolikrat pubertal zijici u rodicu nema absolutne prehled, kolik co stojí.

Bohužel jak jsem už řekla. U mně brigáda rozhodně alespoň přes pracovní dny nepřipadá v úvahu a další problém je že mně nikdo nemá rád a tak se snažím najít nejlepší řešení co dělat. Ale i tak děkuji za radu a za snahu.

• Citovat
  • Nahlásit
24993
18.8.20 20:32

A proč se hádáte? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
18.8.20 20:35

18, takže jsi ještě na střední a co pak? Chystáš se na vysokou? Mám několik kamarádek, co šly právě jako zdravotnický asistent do nemocnice pracovat a studujou dálkově a díky tomu se právě osamostatnily. Plus samozřejmě máš nárok do 26 (pokud budeš studovat) na alimenty od rodičů… Hele řešení se najít dá, ale fakt to do záčatku nebude úplně lehké. Kdy ti bude osmnáct? Pak počítej, že byt, kde budeš bydlet taky není ze dne na den. A nechceš zkusit možnost nějaké koleje nebo intru? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19009
18.8.20 20:36
@Anonymní píše:
Bohužel jak jsem už řekla. U mně brigáda rozhodně alespoň přes pracovní dny nepřipadá v úvahu a další problém je že mně nikdo nemá rád a tak se snažím najít nejlepší řešení co dělat. Ale i tak děkuji za radu a za snahu.

Tak brigádu na vikend, sama to proste natáhneš. Pochybuji ze bys dostala dost velke alimenty abys utahla bydleni, jidlo, dopravu, pomůcky do skoly, obleceni, mozna nejake necekane vydaje, obcas zabavu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
18.8.20 20:38

Já bydlela nejdřív na internatu a od osmnácti ve spolubydleni. Jen aspon nějaký přivydělek potřebuješ, vezmi něco o víkendech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
18.8.20 20:46
@Anonymní píše:
Dobrý den, večer nebo cokoliv. Ano, přemýšlela jsem o brigádě ale ta by fakt moc nefungoval protože se musím učit déle než ostatní což mám teď vyzkoušené.

Ale můj problém je to, že doma se opravdu pořád hádáme a u mého otce je už tak dost starostí a on se o mně starat nemůže a moje matka je jaksi taksi nic moc ke mně.

Studuju hodinu autobusem dál od mého baráku a aby toho nebylo málo tak to je praktická sestra.

Dneska jsme se s mámou pohádali a já se definitivně rozhodla že v osmnácti odejdu. Ona by mně prý stejně vyhodila z rodinného baráku.

Ale moje otázka je kdyby se něco takového stalo jak by jsem mohla bydlet sama. Jestli bych měla právo na nějaké extra příspěvky a nebo co vůbec dělat.

A než se někdo zeptá, tak je moje matka dostatečně toxická že jsem šla i na sociálku.

Jestli chceš bydlet sama, tak můžeš ale těžko to utáhneš. Takže jedině internát, spolubydlení, brigáda + alimenty od rodičů. Na žádný příspěvek jako studentka mít nárok nebudeš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.8.20 20:47
@Uiii píše:
18, takže jsi ještě na střední a co pak? Chystáš se na vysokou? Mám několik kamarádek, co šly právě jako zdravotnický asistent do nemocnice pracovat a studujou dálkově a díky tomu se právě osamostatnily. Plus samozřejmě máš nárok do 26 (pokud budeš studovat) na alimenty od rodičů… Hele řešení se najít dá, ale fakt to do záčatku nebude úplně lehké. Kdy ti bude osmnáct? Pak počítej, že byt, kde budeš bydlet taky není ze dne na den. A nechceš zkusit možnost nějaké koleje nebo intru? :think:

18 mně bude až v květnu ale moji matku by asi zabilo dát alimenty pro mně na intr než na cokoliv jiného. A když ji řeknu že jo že by jsem chtěla na intr tak mně řekne ať si najdu brigádu ale fakt pochybuji že mně by někdo někam vzal už jenom kvůli barvě mé pleti a pak můj vzhled… Nebo jednoduše vše vidím až moc černě… Nevím. Ale děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24993
18.8.20 20:53
@Annonchhi píše:
18 mně bude až v květnu ale moji matku by asi zabilo dát alimenty pro mně na intr než na cokoliv jiného. A když ji řeknu že jo že by jsem chtěla na intr tak mně řekne ať si najdu brigádu ale fakt pochybuji že mně by někdo někam vzal už jenom kvůli barvě mé pleti a pak můj vzhled… Nebo jednoduše vše vidím až moc černě… Nevím. Ale děkuji.

No ale s takovým přístupem máš prostě smůlu, všechno je pro tebe problém :roll: Tak si tu brigádu prostě zkus najít už teď, protože na nějako stěhování budeš potřebovat peníze :nevim: Na doplňování zboží nemusíš být Miss i barva pleti je každému jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
18.8.20 20:54

Taky jsem šla v 18 z domu, naši byli rozvedení, takže mi mamka preposílala alimenty, co chodily od táty. Byla jsem taky ještě na střední, takže brigády jen občas o víkendech a pak o prázdninách. Na vysoké už jsem měla brigadu dlouhodobou. Zkus se po dobrém domluvit s vasima, jestli by ti přece jen nějaké peníze pravidelně neposílali I doma je něco stojíš, tak ať ti mamka treba dává aspoň něco a k tomu alimenty od táty a prostě s tím budeš nějak muset vyjít. Nereálný to podle mě není, já jsem se taky nějak protloukla a odejít brzo z domu podle mě bylo nejlepší rozhodnutí. Držím ti palce ať i tvůj život se obrátí k lepšímu a ať treba najdeš fajn spolubydlení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
18.8.20 20:54
@Annonchhi píše:

Co to plácáš? Matka i otec k tobě mají vyživovací povinnost, tak to prostě je. Ty máš ale problém sama se sebou že? Takže jsi romka? No a? Proto by tě nikdo nikdo nikam nevzal? Nepřeháníš to malinko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19009
18.8.20 20:57

A jak si to teda představuješ? Ze dostanes pekny byt na pridel sama pro sebe, zatahne ho za tebe stat a k tomu ti dají kapesny? Kdyz se umis jen vymlouvat, pracovat se ti nechce, tak holt zůstaň doma u rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
18.8.20 20:57

Najdi si přítele, který už pracuje. Pak by to mohlo jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
18.8.20 21:03

Do mekace chodi brigadnicit studenti i pres tyden, klidně i na par hodin. I to se počítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama