1.trimestr a ataka roztroušené sklerozy

Deniss88
2.3.19 18:16

1.trimestr a ataka roztroušené sklerozy

Dobrý den maminky,
jestli je zde nějaké stejné téma, předem se omoluvám.
Mám rok a půl roztroušenou sklerozu, ataku jsem měla jen tu pvní, nyní jsem cca 6 týdnů těhotná a mám horší citlivost na noze, nejdřív mi v centru řekli, že to jako ataku nehodnotí, protože má kolísavý průběh (mění se intenzita),jenže pokračuje dál, v únoru jsem zjistila, že jsem těhotná, takže jsme kapačky Solumedrolu nenasadili.
Ataka je stalé stejná, nějak se nezhoršuje, ale chci se zeptat, co mám ted dělat? Setkal se někdo s atakou takhle na začátku těhotenství?
Mám hrozný strach, je to moje první miminko a vyloženě vymodlené :(
Zatím beru pouze 8mg Medrolu, poradíte?
Děkuji :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.3.19 18:25

@Deniss88 Ahoj, to bude dobry! V těhotenství Ti na to stejně nic nedají, takže moje rada je - hodně spánku a odpočinku, vitaminy a mně strašně moc pomáhá joga. Jak se to tělo protáhne, tak mám pocit, že to ty atakovy pocity zahání.
Jinak, já mám RS 10let. První ataka ve 24letech. Prvni syn počat tesne po prvni atace…dnes je mu osm let. Pak mám ještě 3.5r dceru… snaž se být optimisticka, užívat si každého dne, kdy je Ti fajn a kdy máš svýho prcka (až se narodi) a snaž se udržovat se fit a ve formě.

Ne každá RS diagnóza znamená hned invaliditu…na mne bys to určitě nepoznala. A mám hodně kamarádem s touto diagnózou a jsou taky víceméně v cajku. Držím pěsti!!

  • Citovat
  • Upravit
882
2.3.19 18:26

Zdravím,já mám RS přes 6 let..v těhotenství jsem se s tím nesetkala,ale vím,že mě říkali že bych normálně chodila na kapacky solumedrolu :) Takže bych zašla do centra a ať nasadi lecbu:) Já měla solumedrol pri kojení po porodu :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Deniss88
2.3.19 18:28
@Anonymní píše:
@Deniss88 Ahoj, to bude dobry! V těhotenství Ti na to stejně nic nedají, takže moje rada je - hodně spánku a odpočinku, vitaminy a mně strašně moc pomáhá joga. Jak se to tělo protáhne, tak mám pocit, že to ty atakovy pocity zahání.
Jinak, já mám RS 10let. První ataka ve 24letech. Prvni syn počat tesne po prvni atace…dnes je mu osm let. Pak mám ještě 3.5r dceru… snaž se být optimisticka, užívat si každého dne, kdy je Ti fajn a kdy máš svýho prcka (až se narodi) a snaž se udržovat se fit a ve formě.Ne každá RS diagnóza znamená hned invaliditu…na mne bys to určitě nepoznala. A mám hodně kamarádem s touto diagnózou a jsou taky víceméně v cajku. Držím pěsti!!

Ahoj, moc dekuji za prispevek, ja mam jen hruzu z toho, aby se to nezhorsilo, ja treba nezacala tahat nohu nebo ji necitila, aby se to nerozsirovalo do dalsich casti tela a me treba nerekli, abych tehotenstvi ukončila, to bych asi neprezila.. Jsem ze vseho vyplasena, ale tobě opravdu děkuji, jsem rada za kazdy pozitovni příspěvek, takze mi zrejme nezbude, nez preckat alespon ten 1 trimestr…

  • Citovat
  • Upravit
882
2.3.19 18:41
@Deniss88
@Deniss88 píše:
Ahoj, moc dekuji za prispevek, ja mam jen hruzu z toho, aby se to nezhorsilo, ja treba nezacala tahat nohu nebo ji necitila, aby se to nerozsirovalo do dalsich casti tela a me treba nerekli, abych tehotenstvi ukončila, to bych asi neprezila.. Jsem ze vseho vyplasena, ale tobě opravdu děkuji, jsem rada za kazdy pozitovni příspěvek, takze mi zrejme nezbude, nez preckat alespon ten 1 trimestr…

Hele me doktor ještě říkal..že těhotenství je nejlepší lék na RS :D takže neboj,a preckej to :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Deniss88
2.3.19 18:43

@Diana69
Me to taky kazdej rikal, ale zrovna ja vychytam ataku hned ze startu 🙄 😁

  • Citovat
  • Upravit
882
2.3.19 18:44
@Deniss88 píše:
@Diana69
Me to taky kazdej rikal, ale zrovna ja vychytam ataku hned ze startu 🙄 😁

Urcite to prejde :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
466
2.3.19 19:36

Ahoj, mám RS pět let, teď 14 měsíčního prcka. S atakou jsem se v těhotenství sice nesetkala, ale taky si myslím, že to bude dobrý. Nevím, jestli to chápu správně, ale ta citlivost se Ti zhoršila, až když jsi věděla o těhotenství? A znervoňuje Te, že se to ještě neupravilo? Vždycky to chvili trvá, než se to zase vrátí do normálu. Pokud v centru vědí, jak na tom teď jsi a rozhodli žádnou léčbu na to nedávat, tak tomu dej ještě čas… A jak už někdo psal, tak odpočívat, odpočívat, odpočívat, hodit se do pohody a těšit se na prcka ;). V těhotenství to bylo v pohodě, tělo samo utlumi imunitu, takže pak opravdu bývá mnohem líp, jen je to teď na začátku zahul. Přeji vše dobré :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Deniss88
2.3.19 19:39

@aamel
Ahoj, me se to objevilo jeste pred otěhotněním, ale jelikoz ta necitlivost kolisala (stalo se treba, ze na dva dny uplne vse zmizelo) tak se to jako ataka nehodnotilo, jenze i v unoru to bylo porad necitlive, tak jsem tam sla a rekla, ze to mam stale, ale nevim, jestli uz nejsem tehotna, no nakonec jsem uz byla, nic jsem nedostala, jen Medrol. No a ja ted trnu hruzou, abych třeba nezacala tahat nohu nebo se to nejak rapidne nezhorsilo, bojim se, abych pak tehotenstvi treba nemusela ukoncovat,, to me desi… Jinak moc dekuji za povzbuzeni :srdce:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
2.3.19 19:46

Ahoj, řeším teď něco podobného, jen jsem už v 2. trimestru. Mně to teda většinou ,,sedne,, na oci, takže rozostření zrak (prostě hůř vidím…jakoby v mlze). První těhotenství bylo naprosto v pohodě, i po porodu, tak nevím, co se teď pokazilo :nevim: U mě je o i horší ten odpočinek, protože mám doma dvouletého prcka. Na začátku týdne jedu do Rs centra, tak mi tam snad poradi a pomůžou, ale věřím, že to brzy přejde, tak tomu musíš taky věřit ;) Je to hold zákeřná nemoc :zed:

  • Citovat
  • Upravit
Deniss88
2.3.19 19:55
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším teď něco podobného, jen jsem už v 2. trimestru. Mně to teda většinou ,,sedne,, na oci, takže rozostření zrak (prostě hůř vidím…jakoby v mlze). První těhotenství bylo naprosto v pohodě, i po porodu, tak nevím, co se teď pokazilo :nevim: U mě je o i horší ten odpočinek, protože mám doma dvouletého prcka. Na začátku týdne jedu do Rs centra, tak mi tam snad poradi a pomůžou, ale věřím, že to brzy přejde, tak tomu musíš taky věřit ;) Je to hold zákeřná nemoc :zed:

Ahoj, ja jsem z toho zaky spatna, hlavne jsem 1,5 bez ataky, uplne v pohode a ted, kdyz se rozhodneme pro dite, tak misto, abych si to uzivala, jsem v nervecj, aby se to nezhorsilo… To je na bednu fakt :(, ja kdu do centra az 19.3. A to iz bych mela byt 8-9tyden,tak jsem zvedava, jak se to bude resit..

  • Citovat
  • Upravit
612
2.3.19 21:27
@Deniss88 píše:
@aamel
Ahoj, me se to objevilo jeste pred otěhotněním, ale jelikoz ta necitlivost kolisala (stalo se treba, ze na dva dny uplne vse zmizelo) tak se to jako ataka nehodnotilo, jenze i v unoru to bylo porad necitlive, tak jsem tam sla a rekla, ze to mam stale, ale nevim, jestli uz nejsem tehotna, no nakonec jsem uz byla, nic jsem nedostala, jen Medrol. No a ja ted trnu hruzou, abych třeba nezacala tahat nohu nebo se to nejak rapidne nezhorsilo, bojim se, abych pak tehotenstvi treba nemusela ukoncovat,, to me desi… Jinak moc dekuji za povzbuzeni :srdce:

nie, to sa nestane!!! mysli na to,ze sa to uz lieci,len pomaly, horsie to uz na 100% nebude,uz sa to bude len zlepsovat

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Deniss88
2.3.19 21:28
@Gita17 píše:
nie, to sa nestane!!! mysli na to,ze sa to uz lieci,len pomaly, horsie to uz na 100% nebude,uz sa to bude len zlepsovat

Snad mas pra du, bojim se☹️️dekuju ♥️️

  • Citovat
  • Upravit
Deniss88
2.3.19 21:59
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším teď něco podobného, jen jsem už v 2. trimestru. Mně to teda většinou ,,sedne,, na oci, takže rozostření zrak (prostě hůř vidím…jakoby v mlze). První těhotenství bylo naprosto v pohodě, i po porodu, tak nevím, co se teď pokazilo :nevim: U mě je o i horší ten odpočinek, protože mám doma dvouletého prcka. Na začátku týdne jedu do Rs centra, tak mi tam snad poradi a pomůžou, ale věřím, že to brzy přejde, tak tomu musíš taky věřit ;) Je to hold zákeřná nemoc :zed:

Tak ti budu drzet palecky, mas vyhodu, ze jsi uz 2 trimestr, to uz pry muzes i, kapacky solumedrolu.. Ja hold asi musim pockat a modlit se, at me ta potvora necha v klidu…

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
2.3.19 22:16

@Deniss88 To bude v pohodě, u tebe i u mě, uvidíš… Pohled na to miminko po porodu za tohle všechno stojí, to mi věř :srdce: :hug:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty