2. miminko - jak postupovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 08:46
2. miminko - jak postupovat

Mile maminky :srdce: Obracim se na Vas, protoze verim, ze zkusenosti kazde z Vas mi treba pomuzou v teto situaci. Prosim o zachovani anonymity, po mnohaletem prvnim snazeni je to pro me citlive tema. Jsem maminkou vymodleneho 10mesicniho chlapecka, jehoz poceti nam s manzelem dalo zabrat nekolik dlouhych let. Manzel zdravy, ja polycysticke vajecniky a nepravidelne cykly vc. chybejici ovulace. Byla jsem na nekolika inseminacich, pak take na IVF a KET - vse neuspesne. Nakonec se nam zazracne podarilo pocit prirozene. A ted k veci - radi bychom druhe miminko. Ne hned, klidne az budou malemu 2 i klidne 3 roky (nejlepe to ovsem stihnout pred navratem z rodicovske dovolene, ale jsem realista a je mi jasne, ze neco planovat je mnohdy utopie). Ale jak na to? Vzhledem k mym problemum si rikam, ze bychom se meli prestat chranit co nejdrive, at je aspon sance. Jenze zatim jsem jeste nemela 1. menstruaci a navic stale kojim - a kojim hodne, protoze syn nechce temer vubec zadne prikrmy, je to mala prisavka. Je mi jasne, ze musim pockat do 1. menstruace - jenze mam obavy, ze vzhledem k mym predchozim problemum s cykly jen tak nedorazi. Kamaradka ma podobne problemy a jeji holcicka ma dnes vice nez rok a pul a menstruaci stale nema. Velmi bych ocenila, kdybyste mi napsaly sve zkusenosti. :hug: Predem vsem dekuji :*

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

JituleF
Závislačka 4700 příspěvků 16.01.18 08:56

Neřeš to, nechraňte se, nesoustřeď se na to a uvidíš, jak to dopadne. Nám taky malá trvala skoro dva roky a další se podařilo na druhý pokus. :-)

ugluk
Hvězda diskuse 41831 příspěvků 16.01.18 08:56

Prostě bych se nechránila, no. Ona první ovulace dorazí ještě před první menstruací. Ale kdy to bude, těžko říct. Někdo otěhotní přes plné kojení v půl roce prvního dítěte, někomu ovulace naskočí po dvou letech. Ale zatím máte ještě čas, tak to nechte plynout. Uvidíš, jak dlouho budeš kojit, jak to bude za rok. Pokud bys za ten rok byla stále kojící a bez cyklu, tak bych ukončení kojení zvažovala, ale teď je nesmysl spekulovat tolik dopředu. Raduj se z dítka, které máš, a nech tomu volný průběh. Občas těhotenství tomu PCO hodně pomůže a tělo se porovná a pokud se vám to poprvé povedlo přirozeně, je nadějné, že by to i podruhé mohlo jít zas.

hipisek84
Závislačka 2878 příspěvků 16.01.18 09:03

Mam podobne problemy jako ty a prvni menstruace dorazila, az kdyz bylo malemu 25 mesicu, tedy po dvou letech. Navic na me zafungovalo takto asi i kojeni, sic jeste kojime, ale jenom rano, kdyz jsme kojili i vecer, tak menzes nic. Pak jsme toto vecerni dbourali a teprve menzes prisel. Ale cyklus nepravidelny, i 60 dni, takže se taky nechranime, prvni mimi trvalo 3 roky.

darksun
Povídálka 48 příspěvků 128 inzerátů 16.01.18 09:04

Nech tomu volný průběh. :) Já to tedy nikdy řešit nemusela, nám se všechny tři děti zadařily v podstatě napoprvé, ale ve svém okolí mám hodně případů, kdy první dítě bylo vymodlené po letech čekání a druhé šlo jak po másle. ;)

Mallorka
Závislačka 2952 příspěvků 16.01.18 09:04

My na prvního syna čekali 2 roky a druhé dítko se povedlo na první pokus. Já to mám zase naopak- málo vajíček, nech to osudu. :srdce:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 16.01.18 09:10

Nechranila bych se, nechala tomu úplně volný průběh a hlavně si říkala, že je na to spousta času dva roky klidně :) z mého okolí znám případ kdy se snažili o miminko několik let, nakonec jim doktoři řekli, že žena už děti nikdy mít nebude. Adoptovali si malé mimčo a za dva měsíce, byla v tom :-D tady je důkaz toho, že psychika taky udělá svoje. U mě to taky zafungovalo, řekla jsem si že chci otěhotnět v září ale měla jsem strach, že to nepůjde hned tak jsme první pokus udělali v červnu, a samozřejmě jsem otěhotněla hned :D

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 16.01.18 09:18

Zatím bych to nehrotila, užívala si nechráněný sex a když se nezadari, až bude malý odstavený, tak bych případně řešila cykly apod. s lékařem. :palec:

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 16.01.18 09:23

Kamarádce s polycystickými ovarii se její menstruace po prvním dítěti hodně zlepšila. MS se dostavila až když přestala úplně kojit, ale pak ji dostávala jakž takž pravidelně jako nikdy dřív. Navíc jedno proběhlé těhotenství může taky přispět k tomu, že další IVF budou snadnější. Užívej si svého mateřství a chlapečka, přestaňte se chránit (ať se stane, co se má stát), ty nejpozději v 1,5 roce přestaň úplně kojit, dejte tomu třeba rok čas a pak máte ještě 0,5 roku na pokus IVF.. Hlavně na to, že chceš 2. mimčo mysli co nejméně ;) Držím palce.. Znám x případů nechtěných nebo nechtěně brzkých druhých těhotenství u lidí, co s prvním měli strašlivé potíže :) Držím palce. Zázraky se dějí, však víš, máš jeden doma :D

Janli
Kelišová 5009 příspěvků 16.01.18 09:46

Fakt to nech plynout. Já mám první po IVF. Pak mi řekli, že už další dítě mít nebudu. Sice mám menstruaci, ale vajíčka už nejsou. No a druhé se zadařilo samo. Tělo při těhotenství zažije takový hormonální šok, že většinou pak začne fungovat samo.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 16.01.18 09:47

Jak na to? Prostě se milujte dle chuti (teda, co vám prcek dovolí) a uvidíš. Ovulace může dorazit před první ms, ale taky může dorazit až daleko po ní, já třeba podle měření BT ovulovala z jednoho vaječníku hned po šestinedělí, ale druhý si dal rok pauzičku. Beztak při kojení dodržuješ fajnovou životozprávu, tak to, že bys těhotenství poznala až podle příznaků třeba v 6.-7.tt by nemuselo vadit, hádám že nekouříš a neopíjíš se a jíš zdravě, kdyselinu listovou můžeš brát hned. Hlavně no stres

Ornwen
Závislačka 4062 příspěvků 1 inzerát 16.01.18 09:54

Mám známou, co taky nemohla otěhotnět. Pak se nějak zadařilo. Druhé taky chtěli, tak to nechali být… no a mají je rok a půl po sobě.

Agrion
Závislačka 2740 příspěvků 16.01.18 10:05

Tak se proste nechrante a nechte tomu volny prubeh ;) Ja sem mezi prvnim a druhym ditetem zadnou menstruaci nedostala :lol: ovulace jak znamo totiz menstruaci predchazi… i pres kojeni… deti jsou 14 mesicu od sebe ;) :pocitac:

Twixinka
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 16.01.18 10:06

Doktorka mi důrazně doporučila v případě dalšího snažení, že nejdříve máme odstavit malou a až pak se začít snažit o to další mimčo, jelikož tělo je naprogramované tak, že má uživit do mimi, které je venku a těhotenství by prý nemuselo dopadnout dobře.. samozřejmě je tu určitě spousta maminek, které kojili a zároveň donosili v pořádku miminko, ale já dám určitě na radu doktorky.. a to, že nemáš menstruaci vůbec nevadí ;) v Malých láskách byla jedna polka (myslím, že se jmenovala Kinga) a ta otěhotněla týden po porodu!! Asi je lepší, když si to tělo před dalším těhotenstvím jednou to menstruací projde, ale není to bezpodmínečně nutné :) a jak píšou ostatní, tak se prostě nikterak nechraňte a hlavně na to nemysli :kytka: já miminko strašně moc chtěla, ale zakázala jsem si sledovat ovulaci, pozorovat se apod a nakonec se zadařilo na první pokus ;) Přeji hodně štěstí :) :kytka:

Aries6
Generální žvanilka 21875 příspěvků 2 inzeráty 16.01.18 12:12

Jak píšou ostatní, prostě to neřeš, nechraňte se. Můj názor je takový, že radši 1,5 roku od sebe a přijít od zbytek RD (I když dneska už to tak není, ne? Dá se to pak hodně navýšit), jak to nejít a čekat zase mraky let.
Mám známou, které nešlo už první dítě. Pak se zadařilo, ale chtěla si ho užít, tak se o další začali pokoušet až asi za dalších 6 let. Jí bylo tehdy už 35. No nechápu, ale nesoudím. Další 2 roky to nešlo, pak se teda povedlo. No a za další asi rok nečekaně znovu. Mají 3 krásné kluky :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama