Reklama

21 let a těhotná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 13:16
21 let a těhotná??

Ahoj všichni.
Jsem trochu zklamaná a potřebuju si spíš s někým popovídat.
Je mi 21, pracuji v kanceláři. S přítelem jsme dva roky a už přemýšlíme o miminku. Přítel je starší a jak říká on, nechce být táta v důchodě :mrgreen: i když není tak starý, je mu 34. Hodně lidí nám zezačátku nepřálo náš vztah, jelikož jsme od sebe o hodně let, jenže mi si tak moc rozumíme, je jako moje tracená kamarádka :hug: Nejsem taková ta mladá pipinka, co chodí po barech, bydlí u maminky, nikdy doma nic neudělala atd. S přítele spolu bydlíme půl roku oficiálně a můžu říct, že nikdy jsem nebyla šťastnější. Naší přítele nesnáší, je to zajímavé, protože dříve než zjistili, že jsme spolu, tak byli celkem kamarádi, ale to tu rozebírat nechci.
Když jsem se zmínila tetě, že plánujeme miminko, řekla mi, jestli jsem blázen, že jsem na to ještě moc mladá. Normálně nedám na cizí rady ani řeči, ale tohle se nějako rozjelo a teta není jediný člověk, kdo mi to říká.
Asi bych o vás jen potřebovala slyšet vaše zkušenosti a možná i menší podporu, že i ve 21 se dá postarat o dítě, navíc, když finančně na tom nejsme vůbec, ale vůbec špatně a nejsme do toho zapálená jen já, ale i přítel. _______Prosím o zachování anonymity

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 17.04.18 13:26

Zcela upřímně je to na tobě. Je na tobě zda se na to cítíš nebo ne. Já s přítelem žiju už 5 let? Pravda že se známe už od14ti. Popravdě když se mi na těhu testu ukázali dvě čárky měla jsem smíšené pocity. Sama jsem nevěděla jestli to s miminkem zvládnu. Bylo to moje nejlepší rozhodnutí v životě. Litovala jsem, že sem neletěla do Japonska když ta možnost byla. Ano slyšela jsem taky, že si mám užívat života. Ale moje teta mi řekla tohle: " teprve s miminkem začíná ten opravdový život." a měla pravdu. Je mi 22 už skoro měsíc a mám doma 4 měsíční mimi. Mám manžela a máme pejska. Všechny starosti šli bokem a dokonce vařím což se mi prý daří a baví mě to. Pokud máš s přítelem jasno a chceš to jdi do toho. Na rodinu se vykašli je hlavní co chceš ty. Někdy je dobrý ponechat to osudu. Moc se na to nevázat užívat si života. Ono když člověk něco chce a pak na to třeba přestane myslet a trošku si to urovná půjde to samo.Co se týče rodiny hlavní je, že jste spolu štastní. Né každýmu se líbí, že si jeho dítě našlo staršího přítele, ale věk je přece jen číslo ne? Miluješ ho? Chceš s ním být? Klape to? Pak není co řešit. Každopádně být tebou dám tomu ještě chvilku čas. Prvně se sehrajte co se bydlení týče. Pořádně se zabydlete a když rodina uvidí že to funguje třeba to pak celé přijmou líp.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 13:28

Podle mě máš ideální věk a vše ostatní taky vypadá v pohodě :) já byla mladší než ty když jsem porodila a nemyslím si že by naše dítě se mělo lépe někde jinde, i když jsem ve školce asi nejmladší maminka, cítím se tam lépe než ty padesátky co si tam vyzvedávají své děcka :mrgreen:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 17.04.18 13:35

SOUHLASÍM S @Elfryt
Taky bych to ještě úplně nehrotila. Půl roku se teprve sžíváte a není kam spěchat. O svatbě nepřemýšlíte? Myslím si, že rodiče dívky by byly mnohem klidnější, kdyby se její vyvolený zachoval jako muž a nejdříve plánoval rodinu a pak děti. Každý rodič není nadšený, když se jeho dcera stane svobodnou matkou. Možná podle toho na to taky koukají. Přemýšlela jsi o tom?

Zabatko
Závislačka 4209 příspěvků 17.04.18 13:35

Myslím, že můžeš být dobrá máme v 21 letech, pokud jste zajištěni a chcete to oba, tak na rady příbuzenstva nedej.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 13:35
@Doe_Jane píše:
Podle mě máš ideální věk a vše ostatní taky vypadá v pohodě :) já byla mladší než ty když jsem porodila a nemyslím si že by naše dítě se mělo lépe někde jinde, i když jsem ve školce asi nejmladší maminka, cítím se tam lépe než ty padesátky co si tam vyzvedávají své děcka :mrgreen:

Děkuju za podporu. Právě, že v dnešní době se hodně rozvinul trend být matka po třiceti a myslím že i díky tomu se na mě okolí dívá divně.
_______Prosím o zachování anonymity

Manhattan
Závislačka 3694 příspěvků 17.04.18 13:37

Pokud si spolu rozumíte a nic vám nechybí, tak se zařiďte podle sebe. Mně je 26, manželovi 31 a první miminko se nám narodilo letos v lednu a oba jsme se shodli, že litujeme, že jsme malou neměli dřív.

@Doe_Jane píše:
cítím se tam lépe než ty padesátky co si tam vyzvedávají své děcka :mrgreen:
:palec: :pankac: :pankac:

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 17.04.18 13:38

A když byste se nedejbůh rozešli, tak jsi na tom finančně dobře i bez přítele?
Bydlíte spolu jen půl roku, osobně mi to přijde brzo hned jít do dítěte. Spíš byste se měli sžít a chvíli bydlet jen spolu.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 13:39
@Anonymní píše:
Děkuju za podporu. Právě, že v dnešní době se hodně rozvinul trend být matka po třiceti a myslím že i díky tomu se na mě okolí dívá divně. _______Prosím o zachování anonymity

no to je jejich problém :) i ze zdravotního hlediska máš ideální věk, peníze máš, fungující vztah taky, nevím co by komu mělo vadit…
poohlídni se tady kolik je tu diskuzí zoufalých snažilek

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 13:40
@kontramatka píše:
SOUHLASÍM S @Elfryt
Taky bych to ještě úplně nehrotila. Půl roku se teprve sžíváte a není kam spěchat. O svatbě nepřemýšlíte? Myslím si, že rodiče dívky by byly mnohem klidnější, kdyby se její vyvolený zachoval jako muž a nejdříve plánoval rodinu a pak děti. Každý rodič není nadšený, když se jeho dcera stane svobodnou matkou. Možná podle toho na to taky koukají. Přemýšlela jsi o tom?

u nás je ta svatba takové blbé téma :? samozřejmě, že jsme se o tom už bavili, ale jaká nevěsta by byla šťastná na vlastní svatbě, když by jí nepřišli rodiče? naši to úplně zavrhli a myslím, že jedna babička s dědou by se taky nechtěli zúčastnit. Babička je staromódní a taková podivná, chce mít dokonalé děti a vnoučata a nikdo by neměl vypadnout z jejích tabulkových představ.
Jinak to bydlení. bydlíme spolu už přes rok s tím, že dvakrát do týdne jsem jezdila domů - teď jezdím je venčit pejska, jelikož naši mají zahradu a my s přítelem byt bez ní. Proto jsme psala oficiálně ;) _______Prosím o zachování anonymity

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 17.04.18 13:40

:mrgreen: Jestli to mimčo chceš, tak na to máš naprosto ideální věk.

Zabatko
Závislačka 4209 příspěvků 17.04.18 13:43
@Anonymní píše:
u nás je ta svatba takové blbé téma :? samozřejmě, že jsme se o tom už bavili, ale jaká nevěsta by byla šťastná na vlastní svatbě, když by jí nepřišli rodiče? naši to úplně zavrhli a myslím, že jedna babička s dědou by se taky nechtěli zúčastnit. Babička je staromódní a taková podivná, chce mít dokonalé děti a vnoučata a nikdo by neměl vypadnout z jejích tabulkových představ.
Jinak to bydlení. bydlíme spolu už přes rok s tím, že dvakrát do týdne jsem jezdila domů - teď jezdím je venčit pejska, jelikož naši mají zahradu a my s přítelem byt bez ní. Proto jsme psala oficiálně ;) _______Prosím o zachování anonymity

Tak se vemte jen se svědky a pošlete oznámení, že jste byli oddání. :nevim:

Uživatel je onlineBaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 17.04.18 13:44

Jdi do toho…byt mlada mamina je mnohem lepsi…a otec takto bude mit vic energie a chuti s ditetem pomahat. Ja mela deti az po 30 a zavidim vsem, co v ktomto veku maji uz deti samostatne (skolni vek) uzivaji si zivota, konicku, cestovani, poznavani…

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 17.04.18 13:44
@Anonymní píše:

A čím se vymykáte z těch „tabulek“? Rodiče myslím, že jakmile by dostali pozvánku, tak by se zúčastnili a jestli ne, tak holt ne, ale nemít svatbu kvůli rodině, ale dítě mít, mi přijde trošku zvláštní - dítě je přeci větší „věc“ než svatba.

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 17.04.18 13:45

Hele já třeba pozval svou matku, ale nakonec jsem toho hluboce litovala. Moje babička je mi víc matkou než mi kdy byla ona. A rodina z druhé strany no mi chtěli malou svatbu takže nejbližší rodinný okruh. Jednou se s tím stejně budou muset smířit. Je to tvá volba, nikdo za tebe rozhodovat nemůže. Mluvila jsi s nimi o tom? Chápu no jak říkám záleží jestli se na to cítíte, jestli jste opravdu zabydlení pak proč by ne. :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >