Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj Holky..moje dcera (21.měsíců) byla před měsícem nemocná, měla angínu, laryngitidu a bronchitidu v jednom..asi od půlky nemoci si začala stěžovat na bolesti hlavy..prostě se chytne za hlavu a řekne bolí..ale hned na to zapomene a hraje si dál, nebřečí..jen se zmíní..přisuzovala jsem to nemoci, přece jen to byla zátěž pro takové malé tělíčko..ale stále si tak 2× denně řekne že jí hlava bolí, nespadla, nebouchla se nic..jinak papká pěkně, nebrečí, je hodná, stejná jako před nemocí. Nemáte některá zkušenost, že by si Vaše dítě stěžovalo a popřípadě co jste s tím dělali..?děkuji za odpovědi
S doktorem jsem to řešila, řekl mi, že mám počkat, po té nemoci, to jsem s ním mluvila asi před 14ti dny..vypije denně 2litry čaje..tím to asi nebude…
Třeba jen připomíná, jak byla nemocná. Syn 22 měsíců ukazuje na nos, že si ho rozbil, bylo to před Vánoci a když třeba mluvíme o schodech, ukaže důležitě na nos.
K doktorovi. Dite mi sice tvrdi, ze rano kolonizovalo Mars, ale pokud si opakovane stezuje na bolest, pokladam to za vec hodnou provereni.
Šla bych hned k doktorovi, není dobré něco zanedbat!
a vidí dobře?? nemůže to být od očí? nepotřebuje brýlečky? to mě jen tak napadlo, od toho taky bolí hlava
ale spíš ta nemoc co měla, určitě běž zítra k doktorce, malé bolelo bříško, řešímí ráda věci ihned, protože z vlastní zkušenosti vím, že je špatné něco zanedbat..
(moje osobní nemoci)
Jen i lékař říkal, že kdyby to byla nějaká bolest a opravdu jí to bolelo, přestala by si hrát, plakala by a byla by jiná, je stejná…
Dodatek malé bolelo bříško a tak jí udělali různé testy pro můj klid
To si teda nemyslím, malá má taky bolesti a hraje si normálně, jen mi to vždy řekne..připomene, postěžuje si, jen neumí tolik fňukat…ale nemusí jí to bolet šíleně, jen trochu ale i tak ne…?
No tak mě napadlo, že máme televizi v hracím pokojíku na nižším stolku a ona u toho stojí a kouká na to…to by taky mohl být problém…vidí dobře, to uričtě jo, na dálku pozná když k nám někdo přijede a koukáme z okna
@aknelinka12 píše:
S doktorem jsem to řešila, řekl mi, že mám počkat, po té nemoci, to jsem s ním mluvila asi před 14ti dny..vypije denně 2litry čaje..tím to asi nebude…
A mela pri te nemoci horecky? Pije celkem dost, jestli nevypotila a nevyplachla vsechny mineraly, to pak tez muze zpusobovat bolesti hjlavy, ja kdysi dostala pri migrenach doporuceni vic solit, kdyz jsem rekla, ze skoro nesolim. Zkusila bych ji obcas soupout trochu Kuliska.
Já jsem si nechala udělat taky všechny odběry krve, borelie a tak..vše naštěstí negativní..já opravdu nevím, jak jí to bolí nebo nebolí…
Zkus ji něják vyzkoušet zrak, nebo jeden den nezapínat telku ![]()
nemusí vidět na blízko, na dálku třeba vidí, ale může hůř vidět na blízko třeba..a nemhouří oči a tak?
Horečky měla asi 4 dny..ale zase minerály v odběrech byly v pořádku..tak trošku přisolíme:) vyzkoušíme