23. týden těhotenství a už grogy?

461
25.6.15 18:19

23. týden a už grogy?

Ahoj vespolek,

jdu si postěžovat a taky škodolibě doufám, že je na tom některá podobně jako já. Jsem podruhé těhotná, „teprve“ 23. týden a už přestávám fungovat. Břicho mám jako s první v osmém měsíci, od 18. tt tvrdnutí, na což mi nachvíli pomohlo magnézko. Předvčírem jsem byla na kontrole, kde bylo vše o. k., ale od včerejška mě bolí záda, stydká kost, břicho tvrdne určitě víckrát jak 10× za den (zejména, když si lehnu) a začínám se kachnit (chůze s roztaženýma nohama). Tohle z prvního těhotenství vůbec neznám. Fungovala jsem téměř až do konce a teď musím po 20 minutách žehlení dát hodinu pauzu…

Tak si říkám, co budu dělat ještě ty tři měsíce. Navíc mám pořád obavu, abych miminko donosila, aby bylo v pořádku, aby porod proběhl dobře… Kdybych mohla, tak si vyrvu dělohu z těla vložila jí do inkubátoru. Nejsem těhotenskej tip, v podstatě ( a to se nechci rouhat)těhotenství beru jako nutný prostředek k miminku, na které se jinak moc těším. Ach jo. Dnes jsem slíbila holce, že půjdem na třešně, ale nejsem schopná se vyhrabat z domu. Což je další problém, protože malá se pak nudí a vymýšlí ptákoviny. Fakt jsem neschopná. Jako svým způsobem jsem s tím počítala, ale tak brzo??? Jsem už jak neohrabaná koule.

Tak, určitě bych toho našla víc, ale zase si nemůžu stěžovat na všechno, že?

Díky za přečtení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4657
25.6.15 18:24

To brzy no :mrgreen: PRo mě byl děsivej poslední měsíc. To už jsem nemohla nic-ležet, sedět, stát-nic! Odpočívej!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7311
25.6.15 18:33

@anahry - já tě uklidním. já jsem 16tt a grogy jsem už od začátku těhu. je to mé 4těhu a nejhorší. každé těhu jsem si užívala od začátku až do konce a nebýt rostoucího bříška tak ani nevím, že jsme těhu byla.ale tohle těhu jsem si ještě užívat nezačala. od začátku problémy se žaludkem, migrénou, bolestmi zad, unavou, nespavostí, zadýcháváním. ted mi začalo rust břicho takže jsem zadýchaná hned. jo a mezi domácíma pracema taky musím často odpočívat, nevydržím to.no popravdě jak jsem se na tohle těhu těšila tak ted se mnohem víc už těším až budu po porodu. tak nějak doufám, že pak bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17522
25.6.15 18:38

Druhe tehotenstvi jsem byla taky vic vyrizena. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
25.6.15 18:43

Jéé, já jsem taky podruhé těhotná a jsem 24.tt a taky si někdy přijdu nepoužitelně. Nejhorší je, že synovi jsou teprve 2 roky, takže si neodpočnu prakticky vůbec. Taky už mi vadí břicho..:(
V prvním těhotenství jsem fungovala do úplného konce a to jsem měla na konci bříško fakt velké. Teď bych nejraději pořád jen odpočívala někde u koktejlu :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
25.6.15 18:49

Druhé těhotenství je za trest, to říkám od začátku :lol: S prvním břichem jsem v tomto tydnu byla na festivalu 60km od domova. Ted nevyvencim ani psy kolem baraku :zed:
Taky jsem byla vyrizena brzy, a s podobnými problémy jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
25.6.15 18:56

Jéééé, jak já jsem šťastná, že v tom nejsem sama. Už jsem si připadala jak exot. Nejhorší je, že jsem na léto měla naplánováno tolik aktivit a teď už vím, že to prostě nedám. Hlava by chtěla, ale tělo nedovolí. Díky děvčata!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
25.6.15 19:01

@anahry jak ja jsem rada za tuhle diskuzi! aspoň vidim, ze v tom nejsem sama :lol: také podruhe tehotna, 22tt, doma rozlitany prcek 20mes. jsem hotova, uz ted jsem nabrala téměř to co za cele první tehotenstvi (8kg), pupek obri, vypadam jak vorvan, necitim se dobře, jsem mnohem vic vyrizena. u prvního jsem byla v pohode, chodila skoro az do konce do práce, nijak se neomezovala a celkove si to užívala. ted to stoji za… a ještě ctyri mesice :cert: tak asi je to normalka, holky, ze? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.6.15 19:02

Ja čekám dvojčátka, jsem 25 týden a nedělám nic…dnes jsem šla do obchodu, to mam normálně 10minut a ted mi to trvalo pul hodiny a ted uz hodinu odpočívám:))břicho mam tvrdé skoro pořad a těším se, ze v záři uz budou venku:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
25.6.15 19:13

@peta81 Ha, tak to já mám nahoře už 9kg (ačkoliv mám výchozí váhu v podstatě podváhu) Ale i tak, je to znát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
25.6.15 19:30

Měla jsem to stejně. Druhé těhotenství bylo strašnýýýýý :zed: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3174
25.6.15 20:00

Jsem teprve 17tt ale jsem taky úplně hotová. :-( První těhotenství jsem si až na nevolonosti ze začátku užívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
25.6.15 20:27

Určitě v tom nejsi sama, když jsem byla ve 20tt s druhým dítětem, tak jsem tu zakládala velmi podobnou diskuzi :-D. Ono se říká, že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy, ale ten kdo to vymyslel byl buď chlap, nebo prvorodička :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
25.6.15 22:22

Ahoj, jsem ve 27 tt. Taky si prijdu neschopna, doma mam batole a jeste chodim do prace, nekdy si prijdu, ze usnu snad i za chodu, je to vetsinou krizovka kolem 14h, bricho mi tvrdne taky porad a udivujici pohled lidi, ze jsem teprve ve 27 tt a mam uz takovy balon mi taky lezou krkem. :cert: Uz chci porodit a zacit na sobe zase makat. Mam nahore 10Kg. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
25.6.15 22:31

Já čekám páté a těhotenství si ani neuvědomuju, tlustá jsem pořád, takže kdyby mě dítě občas nečutlo, tak ani nevím, že jsem těhotná. Je mi super. Jediné, co mě trápí, je strach, aby všechno dobře dopadlo. Takže můj jiný stav provázejí spíš změny psychické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama