23 tt cítím málo pohyby

213
25.6.13 23:54

23.tt cítím málo pohyby

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak jste to měly s pohyby miminka. Jsem dnes 23+2 a cítím pohyby strašně málo. První pohyby jsem začala vnímat už tak v 18. týdnu a od 20. týdne to bylo docela hodně - několikrát za den a dokonce šlo vidět jak se na břiše dělají „boule“. Ale posledních pár dní mimčo cítím velmi málo, tak jednou, max. dvakrát za den a vůbec to nejsou silné kopance, spíš takové jemné zavlnění. Sice mám doma Angelsounds, takže vím, že srdíčko bije, ale stejně jsem z toho hrozně nervózní a mám strach jestli není něco špatně… Prosím poraďte, nevíte čím by to mohlo být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
976
26.6.13 00:08

@rodpc ahoj, ja to mela podobne. Taky znicehonic prestaly premety a bylo to jen sem tam a malo. Bylo to tim, ze se otocila hlavou dolu a nozkama dovnitr a od te doby tak vicemene lezi porad. Kopani pomalu sililo, ale taky jsem mela strach. Ale pokud se ti to nezda tak pro klid duse zajdi na ultrazvuj ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
26.6.13 00:23

@rodpc Nemusí to znamenat nic špatného, ale taky může. Jestli máš strach a pochybnosti, raději zajeď do nemocnice. Zkontrolují miminko a bude-li to v pořádku, budeš klidnější. Bude-li něco špatně, třeba se dá nějak pomoci.
Sestra takhle přestávala cítit kolem 22. týdne pohyby a dopadlo to špatně.
Takže opravdu raději jet zbytečně, než si pak něco vyčítat. A v nemocnici ti určitě nevynadají, že plašíš zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
26.6.13 07:17

@rodpc Ahoj, i já to tak měla, ale pak se kolem 25tt rozjeli kopance na novo a prozměnu mě nenechaj ty malé nožky ani vyspat, páč ráno o 6 mě budí na žvanec :lol: a i teď( jsem ve 28tt) jsou dny kdy miminko moc nekope a jen si tak odpočívá. Pro klid duše a jistotu si klidně zajeď k doktorce. Budeš klidnější a tím pádem i miminko. Moje doktorka třeba říká raději 10× zbytečně než jednou pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8836
26.6.13 07:29

Já jsem si kopanců vlastně vůbec neužila, taky jsem miminko cítila třeba jen večer při ulehnutí do postele a jinak přes den nic a až tak od 27.tt cítím velmi často i během dne, ale žádné kopance, jen takové vlnění a kroucení se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
26.6.13 07:33

Ja citila pohyby az od 22.tt a dva dny jsem jednou necitila nic. Sla jsem na gyndu, kde me pochvalili, ze jsem prisla. Mimco bylo ok, jen se otocilo celem dovnitr. Poradili mi do nej stouchnout pokud nic nebudu citit cely den. Pro tvuj klid ale zajdi na gyndu, tam to pochopi ze mas obavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29991
26.6.13 07:47

@rodpc jestli se máš trápit a stresovat, tak si zajeď na gyndu, až uvidíš, že mimčo narostlo (tj. to by měla být známka toho, že se má dobře, že je dobře vyživováno atd.), tak se snad uklidníš. Monitor samozřejmě ještě udělat nejde, na to je moc brzo. Jinak ale ve 23.tt bych se kvalitou ani kvantitou pohybů ještě moc nezabývala, pravidla na sledování pohybů jsou nastavena až od 28.tt, kdy je nutné cítit aspoň 10 pohybů za den (ano, takhle málo. Říká dr. Koucký od Apolináře, náš přední odborník na předčasné porody a jiné patologie v těhotenství. Přičemž za pohyb se považuje jakýkoli pohyb, tj. nehodnotit, zda miminko řádí jak zběsilé, nebo se jen tak zavlní. Prostě pohyb, dítě žije a hotovo). Prcek má ještě plno místa, takže se může různě otáčet, navíc oni procvičujou různé pohyby, nejspíš už se dost nakopal a teď se třeba jen protahuje.

jinak (ale to spíš až později, až bude mimčo větší a opravdu budeš zaznamenávat téměř každý pohyb), ho můžeš zkoušet, když se budeš moc bát, že se dlouho nepohnul, probrat Coca colou, hroznovým cukrem nebo hořkou čokoládou, to většinou docela funguje. Drastická metoda je pak budík, ale to jsem nezkoušela teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
26.6.13 08:39

Ma tam spoustu mista a muze kopat dovnitr. Ja i v osmym a devatym mesici treba dva dny necitila nic, i kdyz jsem do nej dloubala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
26.6.13 11:06

Moc všem děkuju za informace, trošku jste mě uklidnily :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu