Reklama

2,5 let a stále nosí pleny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jajda2011
Kecalka 102 příspěvků 25.12.16 21:19
2,5 let a stále nosí pleny

Ahojte potřebuju radu, máme synka, kterého jsme od 9 měsíců posazovali na nočník do ničeho ho nenutili. Teď je mu 2,5 roku a ještě nikdy si neřekl, že by chtěl čůrat nebo kakat. Ani nenaznačil :(. Zkoušela jsem vše, bez plen se vyčůrá a je mu jedno, že je mokrý. Když kaká tak se schovává po bytě lehne si na břicho kolena dá pod sebe a hlavu na zem nikdo na něj nesmí mluvit a když na něj promluvíme tak uteče na jiné místo a schová se. Už jsem zoufalá za dva měsíce jsem mohla jít do práce a nemůžu. Mám pocit, že má nějaký psychický blok. Každý druhý se na mě dívá jako na neschopnou matku, která není schopná odnaučit svoje jediné dítě nosit pleny. Nevíte jestli bych neměla zajít někam do nějaké poradny. Tedy před tím asi oslovit obvodní lékařku. Nevím jestli to má smysl. Neporadíte někdo? Děkuji moc Budu ráda za každou radu

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 21:39

@Jajda2011 takze by šel do soukromé skolky? Tam u deti pod tri roky plenky tolerují, odplenkoval by se rychle.My teda nikdy nevysazovali, ale po druhem roce se diky skolce dite odplibkovalo behem dvou tydnu (bez jedine nehody),do mesice byli po plenkách na noc.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 25.12.16 21:41

Nejsi neschopná, některým to holt trvá delší dobu. Můj syn měl plíny do 31 měsíců.
Mluví a rozumí? Chápe, co po něm chcete? Zkoušeli jste vynechat nočník a jít rovnou na WC?

dedrichov
Závislačka 2717 příspěvků 25.12.16 21:42
@Jajda2011 píše:
Tak předně neobviňuj sebe ani synka! Musí dozrát, někomu to dojde dříve a někomu to trvá. A vůbec to není tak ojedinělý problém, jak si třeba teď myslíš.
U nás jsem se pokoušela učit kakání bez plenky asi od 2 a čtvrt, čůrání šlo dávno, přes den bez plen…
Postupně to brzdil a držel několik dní, žádný problém pro něj. Upravilo se to až někdy okolo 3 a půl, kdy byl ochoten a 4let, kdy to konečně i šlo. Naučila ho to tehdy 7měsíční sestřička, která téměř okamžitě pochopila, že bobek patří na nočník, a to pravidelně!
Tak přeju pevné nervy, snad jen ať se na něj nezlobíš, nezabavuješ hračky, nehubuješ… spíš pozitivní motivace a dostatek trpělivosti. :kytka:

Helen78
Kecalka 454 příspěvků 25.12.16 21:53

Chápu tě. Můj syn, kterému už bude 11 let, měl pleny do 2r 9m. Byla jsem už zoufalá. V létě se to pak nějak zlomilo, máme zahradu, tak čůral na trávu a tak, ale s kakáním taky problém. To schovávání se je ale asi normální, mám tři kluky a schovávali se všichni ;). U nás byl problém, že si nebyl ochotný sednout na nočník ani na záchod, bez prkýnka, s prkýnkem, prostě nic. Nakonec za každý sednutí na nočník a vytvoření čehosi :lol: dostal kindervajíčko :oops:. Teď nedávno jsem to synovi vyprávěla a nasmáli jsme se. Prostřední syn chtěl zase kakat jen do pleny a ten třetí mi pro změnu nechtěl čůrat ve školce, držel to, šílený, natož kakat, to se mu to zarazilo i doma. A když musel čůrat venku, tak si musel svléknout slipy i kalhoty, což třeba v létě šlo, ale v zimě :oops:. S tou prací je to prekérka, člověk je pak z toho nervózní a ty děti to vycítí. Tak hodně síly :kytka:

hofka
Extra třída :D 14973 příspěvků 25.12.16 22:23

Není první ani poslední, vlastně má ještě nárok. Ono to potom jde rychle, jak jim to docvakne, odhodí plíny sami a řekla bych, že je to i více beznehodové jak mají ten mozeček už vyspělejší. Ale připomínat, zkoušet to, teorii určitě ovládá. Školka je proti plínám?

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 25.12.16 22:27

Starší syn měl pleny prakticky do tří let, na noc jsme odbourali až ve 4,5 (tak abych neprala 3× týdně), mladší od 2 let a dvou měsíců bez pleny na den a do tří let to asi dáme i na noc, přitom přístup u obou stejný. Dokud to dítě nechápe, nemá cenu to lámat. Já vždy zkusila 5 dní bez pleny, pokud se nic nedělo, dostali ji zpět. Když přišel čas, pochopili to během dvou dnů, oč jde. Je pravda, že pak to ještě nějakou dobu pilovali, aby to stihli a tak, ale bylo vidět, že prostě chápou, oč jde. Jinak starší chodil do soukromé školky a tam jim pleny nevadí. Naopak, tam to viděl u ostatních dětí a motivovalo ho to. Lékařka to v tomto věku asi řešit nebude, prostě každé dítě je jiné a zrovna u kluků to trvá trochu déle. Nejsi neschopná, jen dítě ještě není zralé, s tím nic nenaděláš :nevim: Pokud potřebuješ pracovat, dej ho do soukromé školky :palec:

lucynka25
Kelišová 7124 příspěvků 2 inzeráty 25.12.16 22:41

Tak ja te uklidnim, moje dcera je ma taky..teda doma ne, navstevy taky ne, ale na noc a na ven je proste ma. Na konci leta uz to bylo nadejne, ale nedotahli jsme to. Kolikrat se mi pocurala, a ted v zime byt v mokrem nic moc..a kdyz ma plenu, tak se ani neobtezuje rict, ze potrebuje curat :cert: ale myslim, ze az zacne teplo, nauci se to.

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 25.12.16 22:53

Maly je 20.mesicu a taky vubec nechape. Kdyz ji necham bez tak ucvrnkava jak o zavod, takze bych brzo zavarila pracku :-D sice ma mozna jeste cas, ale kdyz to vidim pochybuju ze se odplenkuje do dvou let. Spis az v lete mozna tak. :roll: :)

JitaPitterova
Kecalka 217 příspěvků 25.12.16 23:28

Milá zakladatelko, měli jsme to podobně, ale my zkoušeli už v létě a to male byli dva rocky v září. Měli jsme dost nehod ale cca za měsíc už si na nočník sama sedla vycurala se a zatleskala si ale hodně jsme vysvetlovali a chválili zapojili se i moji rodiče bracha a ti chválili když se povedlo do nocnicku něco udelat. Nočník s námi jezdil vsude :D s kakanim to byl ale kamen úrazu jak popisujes útěk, kde nikdo nebyl tak jsem ji dala nocnicek do ústraní a ejhle povedlo se jednou pak zase do kalhot a pak zase do nocnicku a ted už je bez plen doma i venku uplne sem tam nehoda je ;) držím palecky at vam to brzy vyjde taky ;)

Russet
Extra třída :D 10392 příspěvků 25.12.16 23:42

Taky mi syn nosí ve dvou letech plínky a slyším toho z okolí taky dost. Vysazujeme, tleskáme, motivujeme…NIC. Doufám, že nakonec to zvládneme :pankac:

Fikta
Extra třída :D 14240 příspěvků 26.12.16 01:55

@Jajda2011 a co myslíš, že v poradně nebo doktorka vyřeší? :think: Zatím se mu asi nespojily ty správné dráhy, vždyť je ještě malý a má na to nárok :nevim: Já syna začala seznamovat pořádně s nočníkem ve dvou a čtvrt. Nechtěl na něm sedět ani za nic. Po dvou měsících jsem mu zkusila vzít pleny. Za vyčůrání do nočníku bylo chválení a bonbón, ale vedlo se mu doběhnout jen v půlce případů a nevydržela jsem to déle než den a půl. Za 14 dní to samé. Pak jsem se na to vykašlala, protože jsem byla v osmém měsíci a vytírat loužičky bylo skoro nad mé síly. No a díté se jednoho dne probudilo, řeklo, že pleny už nechce a bylo :lol: Za první týden měl jen dvě nehody a byl bez pleny i na noc. Akorát na kakání vyžadoval pleny dalších asi 14 dní. Dávala jsem mu je, s tím že jsem říkala, že klidně může kakat i do nočníku a jednou šel prostě místo pleny na něj. Děti se v tomhle věku strašně rychle vyvíjí, takže za týden může být všechno jinak, ale trochu se bojím, že cítí i tu Tvojí nervozitu a tlak. Jestli chceš opravdu za každou cenu odplenkovat, tak zkus indiánskou metodu ;)

Sihaja
Stálice 52 příspěvků 19.01.17 09:27

Buď v klidu, dcera na nočníku mohla prosedět celé hodiny a jen co vstala tak se poto… Nakonec jsem nočník odložila a zkusily jsme rovnou na záchod a během 14 dnů byla přes den bez plenky a během asi dvou měsíců i v noci. A to jsme se v té době s jejím tátou rozešli a stěhovali se…Hromada stresu na malé dítě a i tak to zmákla… Držím palečky a neházej flintu do žita, on na to nakonec přijde :palec:

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 08.02.17 13:18

@Jajda2011 Ahoj, tak i já se přidávám do řad těch kdo má 2,5 letou a je celodenně na plinach.
Ani ji nenápadně si říct, že chce čůrat, klidně se pocura a pokadi a řekne jen že je mokrá nebo že má bobek… A čeká kdy ji převlíknu. A to je to naše třetí dítě! Dvě jsem to naučila a tohle se nějak nedaří.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama