2mesicni miminko a spánek

Anonymní
1.12.20 08:53

2mesicni miminko a spánek

Ahoj, máme 2 měsíční holčičku. Od příjezdu z porodnice jsme neměli problém se spánkem. Ale poslední týden je to hrůza :zed: přes den usne v postýlce krásně, ani nevyžaduje pozornost ale v noci je to daleko horší. Sedím u ni, hladim ji, držím ji dudlík. Stále dudlík agresivně vyplivuje a následně se vzteka, že ho zas chce. Vydrží ji 10 sekund a zas letí ven a následuje další vztekani. vzteka se, u toho strašně macha rukama, takže i když začne usínat, bouchne se a je zas vzhůru s křikem. Zavinovačku nesnese. Uložím ji do postýlky v 9 a do půl 12 je to to samé dokola, dudlík chce a nechce na střídačku, a do toho se budí tím, jak si dává rány rukama do hlavičky. :zed: :potlesk: přitom přes den nic z toho nedělá. Vůbec nevím, čím by to mohlo být. A ani, jak tomuto předejít.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1343
1.12.20 09:09

Jak u nás, a stále se to mění, jednou tak, pak zas jinak. Nyní je malému sedm měsíců, chodí spát v 8 hodin a budí se za noc cca 5× a chová se jak psycho :) a v pět vstává. Asi ti nezbyde nic jiného než vydržet. Já když se chci vyspat, tak spí semnou malej v posteli, to se nebudi a spí i do 8:00.

Nám vlastně ani nic nepomohlo, zavinovačka, usinacek, houpatko, nic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1203
1.12.20 09:17

Tohle je úplně normální, že se spánek miminek s věkem mění. Už to není novorozeně, které prospí většinu dne. Do roka to bude jinak ještě minimálně dvacetkrát :mrgreen: Je kojená nebo na UM? Já bych se vyprdla na dudlík, očividně o něj nestojí a dala si dítě k sobě do postele k prsu. Je maličká, 9 měsíců byla tvou součástí, tak ji třeba prostě teď jen chybí máma :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 09:22

@vedma007 její postýlka je priražena k naší posteli, takže ji u sebe mám :hug: spíše mě zaráží, že přes den když potřebuju něco udělat například vytrit, tak ji dám do postýlky a do 3 minut sama spí. V noci vůbec :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1151
1.12.20 09:27

Mám taky dvouměsíční mimčo a dělá občas to samé… Já ho mu většinou namažu bříško masážním gelem od bebela. Sehnala jsem v Maxovi a malej se vyprdí a hned usne… Ten dudlík když plive, tak mu ho už nedávám… Vezme si ho po chvíli třeba… Nebo si ho dám do poslele a nabidnu prso někdy si vezme někdy ne… A hlavně nesmím být nervózní, to pak že mě cítí a na just neusne… :think: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 10:04

@Veny89 krém od bebela máme taky, je super :palec: :lol: ale myslím, že prdiky nejsou náš problém :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2.12.20 22:50

Mně to malá dělala taky, nesměla jsem jí uspávat „proti její vůli“, ale až sama chtěla jít spát, bylo to většinou kolem půlnoci a spala do 7 hodin ráno. Přes den usínala sama tam kde jsem ji zrovna položila - postýlka, lehátko, naše postel a večer jsem jí musela uspávat houpáním na rukou. Mění se to u ní skoro každý týden, vždycky musím přijít jak na ní a už mi dochází nápady. :D Je zvyklá spát v postýlce, ale poslední týden spí se mnou, každou chvíli se dožaduje prsa, jinak nespí. Také pokud toho na ní přes den bylo moc, třeba nové prostředí, nové tváře..musí to ze sebe dostat, většinou to ventiluje vztekáním či pláčem. Ruce má taky neposedné, pořád si s nimi jezdí po obličeji a vytrhává si dudlík, k tomu jsem na žádnou fintu ještě nepřišla. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 23:17

@MischelleF já Teda fintu na ruce už objevila, když s nemá teď už nemůže hýbat tak moc, jako předtím je klidnější a přijde mi, že se méně vzteka :lol: :lol: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 23:49

@MischelleF tak hlásím úspěch :lol: po půl hodině, co ležela sama v postýlce (máme postýlku přiřazenou k posteli) sama usla… Bez pláče a bez vztekani. Usla tak, jako přes den. A dokonce sama. Asi to fakt bude téma ručičkama, protože ty pro ni byly rušivy element. Bouchala se s něma a omylem si s němá i dudlík vydávala jak s nima házela :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
201
3.12.20 09:27

Taky malému stahuju na noc ruce do zavinovačky, protože jinak s nima házi a několikrát za noc se budil, ale jakmile je má stažené k sobě tak spinká krásně celou noc :palec: Ze začátku sice chviličku protestuje, pár minut se z toho snaží vykroutit, ale pak usne a fakt spí úplně klidně až do rána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
4.12.20 09:53

@alena1995 u nas se to taky porad meni, sle s vecernim uspavanim mame problem bohuzel porad. Porad si rikam, co delam spatne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
4.12.20 22:06

Já mladého, taky 2 měsíce, večer kojím natřikrát. Asi tak po půl hodině. Poslední kojení už jen cucucavá a ležíme spolu v poseli dokud neusne. Pak mu nechám tak 10 minut, zvednu ho svisle a položím na sebe. Odkrkne a jde do postýlky se zavinovačkou. Spí 6-8 hodin.
Taky ovečku Sweet dreamers nebo jiný bílý šum musím doporučit. U staršího syna jsem to neměla a teď vidím, že by to bylo jednodušší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
5.12.20 13:07

Holky, mrkněte na tento web o spánku dětí , třeba vám něco pomůže :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1343
5.12.20 13:22

@edbe Špatně neděláš vůbec nic. Bude lépe, hlavně vydržet! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu